Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

109

Для багатьох флокси знаменують кінець літа. Бути може, тому їх запах здається трохи сумним.

Але зараз мова піде про флокси, квітучих в кінці травня — червні.

Це переважно низькорослі гірські види флоксів . У» вільний від цвітіння » час вони нагадують щільні подушки моху-очевидно, за це американці називають їх «мохової гвоздикою».

А в кінці травня-початку червня немов хтось надягає на ці «подушки» яскраві наволочки, настільки щільно покриваються низькорослі флокси квітками — суцільне колірне пляма.

Є у них ще одна приваблива якість: рослини ці вічнозелені , і хоча взимку вони ховаються під снігом, але вже з перших весняних днів прикрашають квітники, відтіняючи своєю зеленню розпустилися проліски.

Зміст

Сорти низькорослих флоксів

До цієї групи належать флокс шиловидний (phlox subulata), флокс дугласа (phlox douglasii), флокс північний (phlox borealis) і сорти, створені на їх основі.

Забарвлення квіток у них найрізноманітніша: біла, всі відтінки рожевого, включаючи ледь помітний кремовий тон, рожево-пурпурна і кармінна, крижисто-блакитна і темно-фіолетова.

Є і ряболистий сорт флокса шиловидного — phlox subulata «variegata» , але це скоріше курйоз, здатний порадувати лише колекціонера, оскільки в масі дрібного листя строкатого малюнка не видно. Правда, ці флокси можна посадити ближче до доріжки і показувати гостям як пам’ятка.

Те ж стосується і іншого сорту шиловидного флокса — phlox subulata «candy stripes» з цікавим малюнком на квітці. Пелюстки у нього чи то білі з широким чітким світло-пурпуровим мазком посередині, то чи світло-пурпурні з широким білим краєм — як подивитися. Але здалеку таких подробиць не розгледиш.

Фото флоксів низькорослої групи

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс розчепірений (лісовий флокс)

Грунти і умови для низькорослих флоксів

Флокси низькорослої групи воліють пухкі, водопроникні, досить поживні, помірно вологі грунти . Найкраще місце для них — на сонці.

При нестачі світла не цвітуть, слабшають і поступово зникають. Не виносять застою води і гинуть від підтоплення талими водами навесні або під час тривалих відлиг.

У неморозну і сніжну зиму підпрівають під товстим шаром снігу. Можуть не вижити, якщо на них утворюється кірка льоду. Щоб не сталося цих неприємностей, рослини варто висаджувати на піднесених місцях або на схилі. Оскільки ці флокси просто створені для альпійських гірок, вони саме там і виявляються.

Якщо грунт важкий, глинистий, краще видалити верхній шар товщиною 10 см і заповнити місце, що звільнилося сумішшю компосту, живильної садової грунту і піску або дресви — дрібного гравію, «зерна» якого менше горошини. Зверху теж корисно (і красиво) насипати шар дресви товщиною 2 см.

В сухі піщані грунти обов’язково додають перегній або торф — приблизно відро-півтора на квадратний метр — і перемішують вилами на глибину 15-20 см. Далі забиратися не має сенсу: коренева система у флоксів неглибока.

На легких грунтах навіть ці не терплять перезволоження рослини в суху погоду потребують поливах в травні і першій половині літа.

Інший характер у флоксів, що ростуть в природі в світлих лісах. Вони вважають за краще не надто яскраве сонце, виносять півтінь, люблять досить вологі, пухкі, слабокислі грунти, багаті перегноєм.

Найвідоміший представник цієї групи — флокс розчепірений (phlox divaricata) і його сорти. Це вічнозелена почвопокривна рослина листям нагадує барвінок. Та й квітки у нього того ж тону.

Він утворює нещільні дернинки висотою 10-15 см.у цвіту цей флокс набагато вище — до 40 см, тому його нерідко зрізають для букетів. Чуйний на» стрижку » після цвітіння, але все одно дернинки потрібно ділити раз в 5-7 років.

Почвопокривні флокси необхідно стригти!

Є одна особливість догляду за килимовими флоксами, про яку квітникарі найчастіше не підозрюють.

Після цвітіння почвопокривні флокси треба обрізати . Це неважко зробити за допомогою триммера, чагарникових ножиць або ножиць для обробки краю газону. Втім, останніми користуватися не дуже зручно-густа зелень щільної дернинки заклинюється між лезами, і доводиться звільняти їх руками.

Якщо флокси займають велику площу, можна постригти їх газонокосаркою з травозбірником, піднявши ножі на максимальну висоту. Обрізки згрібають віяловими граблями-легкими короткими рухами, щоб не» порвати » дернинки. Добре чистити зелені килимки садовим пилососом.

Подібним же чином їх чистять в пору листопаду і навесні, як тільки сніг зійде, залишивши після себе рослинне сміття, налетів взимку з навколишніх дерев.

Якщо дернинки флоксів стригти, принаймні десяток-другий років їм забезпечений. Якщо ж цим прийомом нехтувати, довгі пагони будуть тягнутися в сторони, переплутуватися, налазити один на одного, нижні при цьому відімруть. Такі посадки недовговічні, цвітіння швидко слабшає.

Розмноження грунтопокривних флоксів

Дернисті флокси краще розмножувати живцями .

Зрізають верхівки пагонів довжиною 5-7 см і укорінюють їх в легкому піщанистому субстраті в парнику або під банкою. Однак, якщо в тому місці, куди ви посадили живці, поверхня грунту не пересихає, то ніякого укриття не потрібно.

Дернисті флокси вкорінюються без всяких стимуляторів, але якщо ви вирішили підстрахуватися, користуйтеся тільки порошкоподібними, наприклад, корневином. Справа в тому, що в воді живці згнивають за лічені години .

А якщо вам потрібно їх кудись везти, то не загортайте в мокрий папір, мох або носовичок, просто покладіть в поліетиленовий пакет і зав’яжіть його. Так живці можуть зберігатися кілька днів.

Аромат низькорослих флоксів

Хто б міг подумати, але і ці крихітні рослинки володіють ароматом. Шкода тільки, його можна нюхати, лише піднісши квіти до носа.

Нахиліться до квітучих подушок низькорослих флоксів, і ви вдихнете цілком «флоксовий» запах.

І разом з тим флокс розчепірений пахне зовсім по-особливому. Його легкий аромат не опишеш ніякими словами, але він йому дивно підходить — такий же ефемерний і ліловий.

Флокси-яскраве і пишне прикраса саду. Вирощуванням їх займаються для зрізання, декорування ділянок, створення композицій у відкритому грунті. Зі статті ви дізнаєтеся про особливості посадки цієї рослини, а також все про догляд за ним.

Сорти і різновиди флокса шиловидного

Білосніжні, темно-червоні, рожеві, лілові — багато відтінків має флокс шиловидний, посадка і догляд за яким під силу і новачкам. Свою назву він отримав через вузьких, загострених листя, схожих на шила. Цей флокс відноситься до почвопокровним видам, які навесні розпускаються раніше за інших. Квітучий килим гарний не тільки на фото, але і на будь-якому дачній ділянці.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Сорт» кенді страйпс «

Серед сортів шиловидного флокса найбільш цікаві такі:

  1. «кенді страйпс»» біла квітка з рожевою смугою по центру.
  2. «теллярия». Бузковий, у формі зірочки. Дуже довго цвіте.
  3. »майшнее». Сліпучо-біла квітка, один з найпоширеніших.
  4. «дюймовочка». Має насичене рожеве забарвлення. Швидко розростається.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Сорт» дюймовочка »

Посадка і догляд за рослиною

Вибираючи ділянку для шиловидних флоксів, віддайте перевагу сонячному і сухому місцю. Також зверніть увагу на грунт. Він повинен бути неродючим, сухим і пухким. Кислотність-нейтральна або слаболужна. На вологих чорноземах рослини дають багато зелені, але практично не цвітуть. Глибина посадки повинна бути не більше 15 см, тому що коріння у флоксів не дуже довгі. Відстань між кущиками-близько 20-30 см.

Рада. Кращі попередники для флоксів-трави-багаторічники, календула . Чи не вкорінюйте ці квіти після садової суниці: велика ймовірність того, що в грунті залишаються нематоди, які швидко приживуться на нових рослинах.

Догляд за флоксами включає в себе:

  • регулярне розпушування грунту;
  • знищення бур’янів;
  • помірний полив теплою водою (від холодної стебла тріскаються);
  • видалення суцвіть, які зів’яли.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Важливо знати, що флокси не можна поливати холодною водою

Кожні 5 років флокси потрібно пересаджувати, щоб цвітіння їх було пишним і тривалим. Ці квіти вважаються морозостійкими, але за умови, що взимку їх вкриє достатній шар снігу. Тому восени необхідно зрізати бадилля, а коріння присипати землею, перемішаної з торфом. Додатково накрийте їх соломою, ялиновими гілками, опалим листям.

Увага! якщо зимова погода-відносно тепла, безСильних заморозків, з частими відлигами-укриття слід зняти, тому що флокси можуть випрівати.

Добриво і підгодівля флоксів

Однорічні сорти потребують 4-х підгодівлі за сезон, багаторічні — в 5-ти (остання випаде на період дозрівання насіння).

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Кілька разів за сезон обов’язково підгодуйте флокси

Приблизна схема внесення добрив:

  1. кінець весни: 25 г рідкого гною на 10 л води.
  2. початок червня. Те ж саме, але з додаванням суперфосфату.
  3. початок липня. Рідкий гній без добавок.
  4. кінець липня. Добриво калієм і фосфорною сіллю. Внесення калійно-фосфорної підгодівлі. Краще робити у вечірній час.

Можна користуватися для добрива флоксів золою. Візьміть 350 г, залийте їх 2-ма л води, кип’ятіть 10 хв. Використовуйте як для кореневого підживлення, так і по листу.

Рада. Після зими полийте флокси гумусом. Це прискорить їх зростання і розвиток коренів.

Розмноження багатолітника

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Захист від хвороб і шкідників

Найбільш часто флокси страждають від ряболисті і борошнистої роси. У першому випадку на листках з’являється негарний візерунок, невластивий рослині, у другому — білий матовий наліт. Профілактика цих хвороб-весняна обробка бордоською рідиною. Якщо ж помітили симптоми, видаліть пошкоджені рослини.

Також серед хвороб флокса зустрічаються:

  • септоріоз (ознаки: бурі цятки на листках);
  • фомоз (ознаки: крихкість пагонів, висихання листя).

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Пагони флокса, заражені фомозом

При появі симптомів септоріозу, окропити кущі і грунт біля них бордоською рідиною. Повторну обробку зробіть через 14 днів. Розвиток фомозу легше попередити, обприскуючи флокси колоїдної сірої.

Увага! температура повітря при обробці повинна бути не менше + 18º c.

З шкідників найбільше флоксам докучають нематода та інші нитчасті черви. Якщо вони оселилися на рослинах, стебла стають крихкими, листя і квіти деформуються. Уражені флокси потрібно викопати і спалити, а грунт — обробити нематоцидами.

Поєднання флокса з іншими рослинами

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокси в ландшафтному дизайні

Вдалі композиції флокса з примулою , маком, едельвейсом, карликовими ірисом і полином, айстрою . Яскраво виглядає ця квітка на тлі хвойніков з чіткою формою: туї, ялівцю, сосни, карликової ялини. Гармонійні поєднання шиловидного флокса з іншими почвопокровними (очитком , молодилом). Однорічні рослини гарні в ансамблі з дзвіночками , левовим зевом, злаками.

Рада. Підбираючи» сусідів » для флокса, приймайте до уваги період цвітіння рослин. Грамотно комбінуючи квіткові культури, ви можете створити барвисту клумбу, яка буде радувати вас з весни і до осені.

Застосування флокса шиловидного в ландшафтному дизайні

  1. в якості газону. Особливо вдало для декорування великих ділянок в саду.
  2. на альпійських гірках і в рокарії . Тут флокси прикрасять верхівки, а також згладять нерівні схили.
  3. для створення бордюрів уздовж альтанок, доріжок в саду.
  4. в міксбордерах (змішаних квітниках). Шиловидний флокс краще буде виглядати на передньому плані.
  5. у проміжках між доріжками, викладеними камінням або плитами, і на кам’яних сходах.
  6. для квіткових композицій в контейнерах. Їх ставлять на балконі або біля входу в альтанку, біля хвіртки.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокси на альпійській гірці

Щоб визначитися, що підійде саме вам, подивіться яскраві фото з флоксами. Але будьте впевнені: яке б застосування цим квітам ви не знайшли, вони будуть скрізь виглядати святково і оригінально. Потрібно тільки трохи пофантазувати, щоб зробити свою ділянку ще привабливіше.

Як правильно вирощувати флокси: відео

Види і сорти флокса шиловидного: фото

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийФлокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Флокси-ошатні і яскраві квіти відносяться до сімейства синюшні. Крім високих декоративних якостей володіють невибагливістю і здатністю виростати на різного роду грунтах з різною освітленістю. Більш того, флокси здатні довго протриматися в зрізаному вигляді, стаючи прикрасою кімнати. Це багаторічники, зимуючі на садовій ділянці. Види флоксів різноманітні і відрізняються один від одного висотою куща, а також забарвленням, що незамінне при створенні квіткових композицій.

Флокс волотисте

Цвіте в кінці серпня, початку вересня . Сорт відрізняється ароматними квітками і великими суцвіттями різних забарвлень: білі, бліді і яскраві відтінки рожевого, бузкові, фіолетові. Жовтих тонів в гамі немає. Існують гібриди волотистого флокса з пофарбованими в різнокольорову смужку квітками.

Кущі у волотистого флокса пишні, що утворюють на стеблах велику кількість листя, сам кущ від 40 см до 1 метра у висоту. З віком рослина обзаводиться двадцятьма і більше пагонами.

Волотистий флокс здатний цвісти майже весь сезон. Можна підібрати сорти і гібриди, цвітіння яких припадає на літо, осінь (вересень).

Флокс шиловидний

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийцей вид має невисокий стебло 10-15 см, на якому утворюється маленьке суцвіття з ніжно-бузкових або рожево-лілових 2-4 квіток. Стебла розгалужені, кожен втечу утворює квітки , тому флокс шиловидний покриває поверхню грунту килимом, квітучим пастельним відтінком, лягаючи щільними дернистими кущами. Тому у цього виду є ще одна назва-дерновий флокс. Квіти з’являються рано, десь в травні або червні.

Флокс шиловидний названий так за рахунок своїх своєрідних листя, які схожі на голки. Вони маленького розміру, шкірясті і загострені.

Застосовується головним чином для бордюрів, можна вирощувати у вазонах і квіткових кошиках. Рослина добре піддається стрижці, тому з нього можна формувати різні геометричні фігури.

Флокс дугласа

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийрослина низькоросла, що досягає всього 5 см у висоту. Тому чудово підходить для вирощування живого килима. За сезон цвіте 2 рази, в травні-червні і восени. Цей вид має сіро-зелені вузенькі листочки, квітки можуть утворитися білого, блакитного, блідо-лілового і рожевого кольору.

Ще одним невисоким і ранньоквітучим видом є флокс сланкий. Підноситься над поверхнею на 15-20 см.стебла рослини рясно гілкуються , утворюючи зонтичні суцвіття. Деякі види можуть видавати їх до 10 штук. Цвітіння відбувається в травні, початку червня, квітки яскраві: рожеві, червоні і фіолетові.

Флокс канадський

Інша назва розчепірений. Ця рослина відноситься до середньорослому, висота стебла від 15 до 40 см, квітки утворюються крупніше перерахованих вище видів. Забарвлення квіток біла і синювато-лілова м’якого тону , збираються у великі парасольки з діаметром приблизно 10 см.рослина не утворює насіння. Цвіте в цей же час-травні-червні.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібнийданий вид потребує хорошому грунті, погано розвивається на грунтах з торфом і лісових. Щоб рослина стало багаторічним йому варто запропонувати легкий грунт з перегноєм. Субстрат не повинен бути з гноєм, торфом, листям.

Найбільше садівники люблять вирощувати флокс волотисте, однак, інші описані види нітрохи не гірше. Ранньоквітучі низькорослі флокси дуже гарні для весняного вирощування на садових ділянках, які знаходяться в різних кліматичних умовах. Вони ефектно виглядають, прекрасно оформляють територію, утворюючи квітучі килими, їх зелень зберігає свій свіжий вигляд до самих заморозків. Перераховані вище флокси прекрасно виглядають в рокарії і альпійських гірках. Як вирощувати флокси в саду? які правила посадки і догляду?

Флокси багаторічні: посадка і догляд, фото

Для того щоб виростити прекрасні квіти, дивіться фото, необхідно дотримуватися наступних моментів у догляді:

  1. квіти флокси ростуть на будь-якому грунті, однак, краще, якщо вона буде легка суглинна. На розвитку рослини кращим чином позначається додавання в землю вапна.
  2. восени, якщо ви задумали посадити флокси, ділянку слід глибоко скопати. Для квітучих навесні і низьких сортів, крім цього, потрібно очистити землю від бур’янів, оскільки таким видам важко буде боротися з непотрібною рослинністю особливо в перший рік.
  3. висаджувати рослини необхідно на сонячній ділянці в саду. Виняток становлять гібриди з яскравими квітками, оскільки забарвлення може вигоріти, їх садять в півтіні.
  4. флокси, на яких утворюються темні квітки вигідно виглядають з рядом зростаючими светлоокрашеннимі. Оскільки ввечері вони стануть відтінятися за рахунок своїх світлих побратимів, а не «губитися» в темряві.
  5. доглядати за флоксами досить просто, потрібно всього лише очищати грунт від бур’янів і рихлитиЗемля. Рясне цвітіння забезпечується регулярним внесенням добрив.
  6. флокс волотисте здатний рости не тільки під сонячними променями, але і в півтіні. Низькорослі види краще садити в добре освітлені місця, але вони також можуть рости і в півтіні, не втрачаючи при цьому декоративність. Щоб рослини розросталися, необхідно регулярно їх підгодовувати.
  7. флокси поливають рясно, але нечасто, якщо навколишні умови не дуже посушливі. Якщо грунт швидко стає сухим, то полив слід повторювати часто. Поливати рослини краще в другій половині дня.
  8. флокси здатні утворювати насіння, як на фото, але не всі сорти здатні на це. Навіть флокс, який може розмножуватися насінням, не завжди їх утворює. Причиною цього може служити низька температура повітря, при якій відбувається формування стерильного пилку. Якщо рослина викопати і внести в приміщення, воно може зробити нормальну пилок, після штучного запліднення, в цьому випадку, виникнуть насіння.

Флокси багаторічні

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний
Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний
Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний
Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Догляд восени

Перед заморозками молоді і дорослі кущі необхідно підгорнути землею і укрити шаром гною або перегною, товщина якого повинна бути 8-12 см.це робиться для того щоб захистити нирки , що знаходяться в землі від вимерзання. Дана захист особливо важлива для живців, які були висаджені в поточному році.

Якщо флокси часто хворіють грибковими захворюваннями, в жовтні, після періоду цвітіння рослину необхідно обробити фунгіцидами для профілактики.

Якщо кущ сформував насіння, але вони не встигли гарненько визріти, так як почалися морози, то рослину можна викопати, розсадити по горщиках і перенести в будинок , ніж допоможете йому в дозріванні насіння.

Восени проводять пересадку і омолодження флоксів, як це проводиться читайте наступні розділи.

Пересадка і омолодження

Коли пересаджувати? волотистий флокс є багаторічною рослиною і здатний рости на одному місці більше 15 років. Молоді пагони утворюються на периферії куща , а центр стає старим. У зв’язку з цим кожні 5-7 років кущ омолоджують заміною старих пагонів молодими або просто розсаджують.

Поділ кущів

Кущ ділять з метою нормального розвитку рослини. Його проводять кожні 5-7 років, але можна і раніше, через 3-4 роки. Розподіл проводять в будь-який час року, крім зими. Для цього кущ потрібно:

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Розмноження

Розмножують флокси зеленими живцями, осінніми живцями або насінням.

Зеленими живцями

В кінці травня слід почати заготовку зелених живців. В цей час флокси досягнуть висоти в 12-15 см. Можна провести живцювання пізніше , так як воно проводиться до середини липня, але, як правило, пізні живці погано приживаються.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Осінніми живцями

Заготівлю осінніх живців проводять в серпні або вересні. Зрізають частини пагонів поточного року, обробляють живці так само, як описано в попередньому розділі. Укорінення відбувається в парниках або опалювальних теплицях. Навесні перезимували рослини порадують рясним цвітінням . Висаджуючи на постійне місце, живці слід добре заглибити, щоб найбільше число нирок доводилося на підземну частину. Завдяки цьому флокси добре перезимують, а по весні почнеться їх активний розвиток.

Вирощування з насіння

Насіння флоксів зазвичай мають непогану схожість. Як правило, їх висівають восени у відкритий грунт. Можна насіння сіяти взимку, для цього ящики з посівами виносять на мороз для місячної стратифікації . Після цього їх заносять в приміщення для відтавання, потім насіння починає дружно сходити.

Флокси є красивими і вдячними квітами. Вони стануть прикрасою садової ділянки при найменших трудових витратах і мінімумі догляду з вашого боку.

Формувати неповторний вигляд саду або парку дизайнерам допомагають незамінні почвопокривні рослини. Яскравим представником цієї групи є багаторічний сланкий флокс.

Квітучий килим, який утворюють кущики, суцільно усипаний яскравими бузковими, рожевими, фіолетовими та інших відтінків суцвіттями. Ошатний покрив утворюється рано навесні, його можна побачити в альпінаріях і газонах, клумбах і підвісних кашпо.

Флокси настільки невибагливі, що їх вирощування прекрасно освоюють початківці квітникарі. Забезпечте їм світло і ділянку без застою вологи-далі вони впораються самі.

Що ще необхідно цим невисоким квітучим кущах для нев’янучого зростання. Який сорт флокса вибрати і як розмножити багаторічні почвопокривні квіти.

Безліч різновидів флоксів відомо в світі. Більше сорока видів одомашнені. А вже сортів і гібридів налічується кілька сотень. У дикій природі росте на кам’янистих схилах і в ущелинах, піщаних пагорбах. Можна зустріти його і в тіні чагарників, якщо місце добре освітлено.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Рослина являє собою розлаписті кущики, покриті вузенькими, витягнутими і загостреними листками.

Пухкі або щільні дернини, які утворює коренева система рослини, здатні швидко нарощувати обсяг. До цвітіння подушка куща (нагадує купину з моху) у висоту може досягати всього 8-10 сантиметрів. Далі з’являються невеликі квітконоси, на яких розташовується до двох віночків, зібраних в суцвіття.

Висота куща стає 15-20 сантиметрів.

Парасольки суцвіть містять до 7-8 квіток, вони можуть бути і поодинокими. Їх діаметр 2,5-3 сантиметри. Пелюстки флокса мають різні відтінки кольору, схожі на льодяники, вони бувають глибоко розсічені або нагадують форму сердечка.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Сланкі флокси, з листочками у вигляді шила, дуже полюбилися дачникам. Ці квіти відомі численними сортами, що радують чудовим розмаїттям. Довге цвітіння (з середини травня по вересень), іноді два рази за сезон, популярності тільки додає.

різновиди і сорти низькорослих флоксів

Роздвоєний

Любить кам’янисті і піщані ландшафти, кущик невисокий (15 сантиметрів). Стебла тверді, опушені, листочки 4-5 см. Квітки різного кольору, роздвоєні.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Карликовий

Має висоту 25-30 см., листя коротке, вузьке, з пушком. Дрібні квітки мають форму щитка, їх багато і розташовані вони різноспрямовано.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Дугласа флокс

Американський сорт, росте в скелястих місцевостях в природі. Компактний кущик утворює квітучі килимки білого, пурпурного або інших квітів. Листочки дрібні, не досягають і 2 см., квітки мають темну серединку.

Цей сорт цвіте двічі за сезон, хороший для кам’янистих садків. Розростається неспішно, має висоту всього 10-12 сантиметрів.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Дюймовочка

Висота 10-15 см., розростання йде швидкими темпами. Рожеві квітки холодного відтінку-особливість сорту дюймовочка.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Кенді страйпс

Популярний сорт білого кольору з рожевою поздовжньою смужкою. Довге цвітіння і рясність – основні якості.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

Сибірський

Пагонів дуже багато, висота їх 15 см.листочки подовжені, 6 см., квітки дрібні, різних відтінків білого або рожевого кольору. Цей сорт холодостійкий, використовується для культивування в північних і сибірських місцевостях. Цвіте 30 днів.

Теллярія

Бузкові квітки з червоною серцевиною, дуже тривале цвітіння. Величезна кількість зірчастих віночків надають декоративність.

Maischnee

Білі круглі квітки цього сорту засліплюють, а контрастне поєднання з іншими квітами виглядає воістину шикарно.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

неттлтон варіегата

Флокс має строкатого листя і рожеві квітки.

Флокс дугласа посадка і догляд у відкритому. Флокс шилоподібний

посадка, розмноження і догляд

вибір місця і грунт

Більшість сланких флоксів люблять освітлені ділянки з невеликою тінню. Справа в тому, що яскраве сонце негативно позначається на яркоокрашенних пелюстках, вони піддадуться вигоряння. Тіньове ж розташування може пригнічувати цвітіння.

Ґрунти гарні суглинні або супіщані, легкі, трохи лужні або нейтральні. Якщо ділянка має утрамбований шар і глинисту землю, верхню частину знімають, замінюючи перегноєм. Добре викласти дренажний шар, так як флокси не люблять застою води.

Красиво виглядають ці квіти, якщо темнофарбовані посаджені разом з білими або світлими. Поєднання виходить дуже ефектне.

Як посадити

Сіяти флокси цього виду можна насінням, їх купують в спеціальному магазині, не намагайтеся зібрати своє насіння, адже материнські сортові ознаки такі кущі втратять.

Посів у відкритий грунт виробляють дуже рано навесні, тоді окремі квіточки з’являться вже восени. Осінні сіянці, пройшовши природну стратифікацію взимку, зацвітуть на наступний рік. Влітку теж садять насіння, але