Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

155

Опалубні системи, що застосовуються в монолітному будівництві, випускаються різними виробниками. Одним з найбільш відомих виробників є австрійська компанія » doka»(«дока»).

Компанія випускає комплекти для створення вертикальних і горизонтальних конструкцій. Застосовується опалубка дока для зведення монолітних споруд різного рівня складності. За допомогою цього обладнання можна побудувати і невеликий приватний будинок, і величезне виробниче приміщення.

Переваги продукції

Фірмова опалубка doka має безліч переваг, серед них можна виділити найбільш важливі:

  • висока якість елементів, що забезпечує точну геометрію зібраних форм;
  • максимальна простота і зручність монтажу;
  • легка розбирання після застигання бетонної суміші;
  • продумана конструкція забезпечує безпечне виконання робіт;
  • форми припускають багаторазове використання;
  • виробник випускає широкий асортимент комплектів, що дозволяють збирати найрізноманітніші форми як вертикального, так і горизонтального типу.

Порада! при необхідності зведення будівлі за складним проектом є можливість замовити виготовлення опалубки за індивідуальним замовленням. Але, зрозуміло, такий комплект буде коштувати дорожче.

Асортимент продукції

Асортимент опалубки типу дока досить широкий. Найбільш поширені види:

  • рамні стінові комплекти, в тому числі системи фрамакс, алю-фрамакс, фрами, фрамеко;
  • блокові стінові комплекти;
  • системи для створення перекриттів;
  • підйомно-переставні комплекти;
  • спеціально створені комплекти для створення певних елементів будівлі, наприклад, шахти ліфта.

Опалубка перекриттів

Комплекти елементів для створення опалубних форм перекриттів дозволяють ефективно реалізувати найсміливіші проекти. Найбільш затребувані варіанти:

  • докаматік-стіл. Цей варіант ідеально підійде для створення перекриттів великої площі. Комплект легко монтується і навіть допускає внесення змін в проект в процесі монтажу. При зміні вимог по геометрії або статики можна легко перемонтувати комплект. Монтаж проводиться швидко і просто, для переміщення по горизонталі досить зусиль всього одного робочого.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

  • докадек 30. Це безбалочная опалубка, яка легко поєднується зі стіновими опалубними системами тієї ж фірми. Цей комплект дозволяє створювати перекриття площею до 3 квадратних метрів.
  • дакафлекс-стіл. Цей варіант опалубної системи необхідний при спорудженні перекриттів великої площі.
  • докафлекс 30 тес. Це система, спеціально розроблена для застосування в приватному будівництві, так як монтується опалубка вручну без застосування будівельної техніки.

Опалубка стінова

Компанія дока пропонує не менш широкий асортимент опалубних систем для зведення стін. Всі вони відповідають високим вимогам якості і відрізняються простотою і зручністю монтажу:

  • фрамакс xlife. Рамна система, що має невелику кількість елементів. Основа системи-модульна сітка з кроком в 15 см.на неї монтуються інші елементи, така система дозволяє прискорити монтаж і скоротити витрати.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

  • фрами xlife. Основа системи-міцна сталева рама, на яку закріплюють інші елементи. Збірка може проводитися за допомогою техніки або вручну.
  • дакасет. Система створена для зведення висотних об’єктів. Є швидкомонтованою, при цьому, основні роботи виконують із землі.
  • кругова опалубка н20. Це практична опалубка для створення гладких круглих стін з радіусом від 3,5 метрів.

Для побудови високих елементів використовується підйомно-переставна система з гідравлічним приводом. Зокрема, балковий комплект тор 50. Складається комплект з великоформатних елементів, які збираються в заводських умовах для втілення конкретного проекту.

Опалубка відрізняється високим ступенем стійкості за рахунок використання спеціальних накладок.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Купити або взяти напрокат

Опалубні системи дока можна придбати в більшості міст. Однак при здійсненні індивідуального будівництва обсяг робіт не настільки великий, щоб покупка опалубки була фінансово доцільною.

Для виконання обмеженого обсягу робіт вигідніше брати комплекти опалубки в оренду. В цьому випадку вартість буде визначатися терміном, протягом якого комплект буде перебувати в експлуатації.

Опалубні системи дока-це вигідно, зручно і надійно. Використовувати їх можна для створення самих різних монолітних конструкцій, тому обладнання затребуване в приватному і професійному будівництві. Комплекси елементів відрізняються універсальністю, вони легко збираються і демонтуються після застигання бетонної суміші.

При будівництві будинків, що складаються з декількох поверхів, неминуче настає етап зведення сходів. Сходи завжди привертає увагу, вона повинна справляти враження. Справити враження можна монолітної оригінальної форми сходів. Для створення нужнаопалубка для бетонних сходів. Нижче ми розповімо, як її спорудити своїми руками. Але спочатку поговоримо про різновиди сходів.

Сходи з моноліту

Що таке монолітні сходи, які її переваги, чи є недоліки? у багатоповерховому цивільному будівництві альтернатив монолітним сходам практично немає. У приватному житловому секторі вони з успіхом витісняють дерев’яні, крім власне дерев’яного зодчества.

Головна відмінна риса таких сходів полягає в тому, що їх заливають відразу, намагаючись при цьому не допускати найменших стиків. Монолітна сходи дуже універсальна, підійде і для спусків в підвали, для під’їздів до будівлі і всередині будинку. До переваг технології відносять:

  • міцність, довговічність, високі експлуатаційні характеристики (немає скрипу, можна використовувати вільний простір нижче);
  • можливість втілить різні дизайнерські рішення;
  • обробити сходи можна будь-якими оздоблювальними матеріалами.

Недоліки конструкції полягають, перш за все, в трудомісткості процесу зведення, особливо багато роботи буде потрібно, коли зводиться балубка для сходів з забіжними ступенями.також варто відзначити велику вагу конструкції, який надає серйозне навантаження на перекриття.

Як зробити опалубку для сходів своїми руками

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Набравши в пошуку щось на зразок» опалубка для сходів своїми руками», ви знайдете різноманітну візуальну інформацію, різні статті та інструкції. Нижче знаходиться матеріал, який так само вам дуже стане в нагоді. Найголовніше,що треба пам’ятати, опалубка для сходів своїми руками — це реально і можливо, але зажадає від вас, як від будівельника, великий акуратності і майстерності. Уважно прочитайте нижче наступні поради, не соромтеся задавати питання, будьте уважні і точні в роботі і ваша сходи простоїть століття.

Сходи дуже складна будівельна конструкція. Існують два найпоширеніших види сходів-гвинтові і маршові. Останні можуть мати різну кількість маршів прольотів, але не треба бути семи п’ядей у лобі, щоб здогадатися, що гвинтова складніше при виготовленні.опалубка бетонних гвинтових сходів вимагає і більше матеріалів, потрібна більш тонка робота.

Як зробити просту пряму сходи з одним прольотом

Процес складання опалубки проводиться за проектним кресленням. У ньому вказані всі розміри, висота маршу, розміри ступенів, подступенок і тд. Якщо сходи не прямолінійна, в кресленні вказані всі кути і радіуса конструкції.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Як роблять балубку для ступенів прямих сходів? для цієї мети потрібно всього лише дві бічні дошки, дерев’яні, ширина яких повинна становити не менше 20 сантиметрів. Також нам буде потрібно водовідштовхувальна фанера, товщиною 20 міліметрів, дерев’яний брус перетином 0,1 на 0,1 метр, сталева арматура діаметром 10-20 міліметрів, дошки товщиною 4-5 сантиметрів.

  • дошки необхідно розмітити відповідно до розміру майбутніх ступенів за технічним кресленням.
  • по зробленим відміткам треба прибити дерев’яні бруси. Вони будуть служити опорою дерев’яним дошкам, які будуть перебувати під ступенями.
  • по середині ступенів кріплять дошку для жорсткості. Вона буде тримати центральну частину опалубки від прогину під вагою бетону.
  • якщо ширина сходового маршу невелика,Нижня «палуба» для ступенів робиться з дощок до 40 міліметрів. В даному випадку, дошки посередині не застосовується, або можна зафіксувати їх упором.
  • всі елементи опалубної системи треба ідеально зістикувати і підігнати один до одного. Не допускайте появ щілин.
  • збірка конструкції, скріплення елементів здійснюється за допомогою саморізів. Застосовувати цвяхи не рекомендується, при демонтажі опалубки будуть чималі труднощі, коли ви їх почнете витягувати. Процес з’єднання компонентів сильно полегшить застосування невеликих пластин і куточків зі сталі.
  • заключний етап сборкиопалубки для сходів-це армування, необхідне для збільшення міцності характеристик жорсткості. Застосовується сталева арматура з ребрами, яку з’єднують скручуванням м’якою сталевим дротом.

Заливка монолітних сходів бетонної суміші відбувається обов’язково в один захід. Почати потрібно з нижньої, закінчити верхньою сходинкою.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Як уникнути витікання розчину з опалубки? для цього використовуйте більше наповнювача-застосовувати слід дрібний щебінь або відсів, не пісок. Так розчин буде більш густим. Після заливки треба пройтися по бетону електричним вібратором — так будуть ліквідовані повітряні бульбашки в бетоні.

Особливості опалубки для сходів гвинтового типу

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Опалубка для гвинтових сходів виконується за схожим алгоритмом, але ось збірка — це набагато більш складний процес. Справа в тому, що кожен елемент вам доведеться робити окремо. Елементи для гвинтових сходів роблять у формі трапеції, з листів фанери.

Криволінійні поверхні роблять з дощок, або вирізують з фанери. Підвищують жорсткість опалубки дерев’яними стійками. Для цього застосовують брус, найкраще підійде перетин 10 на 10 сантиметрів, проміжки між стійками тримайте в півметра, плюс-мінус 10 сантиметрів, як можна більш надійно.

Вага опалубних елементів і арматури повинна максимально припадав на ці бруси. Розрахувати кількість необхідних стійок можна, виходячи і того, скільки важить бетонна конструкція сходів, знаючи, що брус довжиною 3 метри і перетином 10х10 сантиметрів витримує вагу в півтора центнера. Ще більше посилити жорсткість системи можна, з’єднавши опорні стійки перекладинами. Відразу, перед наповненням бетонним розчином обов’язково встановіть спеціальні пластинки. До них потім закріпіть перила.

З чого зробити опалубку для ступенів?для даних робіт є безліч різних матеріалів, але основним і найбільш широко застосовуваним в приватному будівництві є традиційні дерев’яні дошки. При певній акуратності і грамотному підході їх можна буде використовувати не один раз. Втім, сходові прольоти приватного будинку це штучний конструктивний елемент будівлі, відповідно, опалубка сходів теж річ досить одноразова. Вам доведеться змиритися з думкою, щопалубка для сходів– це огороджувальна конструкція для бетонування тимчасового використання

Приступаючи до зведення сходів, ви повинні мати точні її креслення і докладний проект. Згідно з цим проектом потрібно розробити і створити креслення, також докладний і точний і для опалубної системи. Це краще доручити професійним архітекторам, якщо у вас немає конструкторських навичок.

Потім, маючи на руках цей проект, маючи певні таланти, окомір, хороші інструменти і прямі руки, зробити опалубку своїми руками цілком під силу будь-якому технічно грамотній людині.

Відео

Опалубка системи doka-framax є надійною, каркасною, розбірно-переставною щитовою опалубкою, що застосовується в промисловому і цивільному будівництві. Застосування даного типу опалубки вимагає наявності кранового обладнання. Каркаси щитів виконані із закритого сталевого профілю висотою 123 мм. Покриття сталевого каркаса-гальванічне цинкове плюс полімерне порошкове. Палуба щитів виконана з високоякісної багатошарової фанери, товщиною 21 мм.кріплення фанери до рами щита проводиться гвинтами-саморізами з внутрішньої сторони щита. Місця стику фанери і профілю щита захищені силіконовим герметиком. Конструкція щитів допускає тиск свіжоукладеного бетону до 80 кн на кожен квадратний метр поверхні щита, за умови використання стяжок c несучою здатністю 150 кн, діаметром 20 мм.

Продаж високоякісної опалубки

В даний час часто використовується опалубка для монолітного будівництва. Будівельні компанії віддають перевагу на передові технології з монолітного будівництва, а так само використовують тільки якісні матеріали. Одним з основних матеріалів при монолітному будівництві є опалубка. Існує величезна кількість видів опалубки, відповідно і вартість опалубки коливається в дуже великій межі від низької до найвищої.
У росії є велика кількість підприємств займаються виробництвом і продажем опалубки. Тільки вони всі відрізняються один від одного за якими або критеріями.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Компанія «промтехсервіс +» спеціалізується за наступними напрямками з продажу:
Продаж опалубки будь-якого виду;
Продаж опалубки зі складу та під замовлення;
Продаж опалубки по всій росії;
Продаж опалубки з найвищою якістю;
Продаж багаторазової опалубки і т. Д..
Виробництво і продаж опалубки є основним напрямком компанії «промтехсервіс+».

Технічна частина

1. Загальні вказівкиОпалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва
1.1. Справжні територіальні одиничні розцінки на будівельні роботи для застосування в санкт-петербурзі в базисних цінах на 1 січня 2000 року призначені для визначення прямих витрат у кошторисній вартості виконання робіт зі зведення монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій в промисловому і житлово-цивільному будівництві та складання кошторисних розрахунків (кошторисів), а також для розрахунків за виконані будівельні роботи.

1.2. Тер відображають середньогалузевий рівень витрат по прийнятій техніці, технології та організації робіт на кожен вид будівельних робіт і в зв’язку з цим можуть застосовуватися для визначення кошторисної вартості будівництва всіма замовниками і підрядниками незалежно від їх відомчої підпорядкованості та організаційно-правової форми.

1.3. Розцінки враховують витрати на виконання повного комплексу робіт, що включає:

Розвантаження;

Доставку матеріалів і виробів від приоб’єктного складу до місця укладання або монтажу;

Установку і розбирання лісів;

Установку, мастило і розбирання опалубки з урахуванням її оборотності;

Контрольну збірку, установку і розбирання ковзної опалубки з підмостками і робочими майданчиками, монтаж і демонтаж обладнання, приладів, допоміжних конструкцій, електропроводок, домкратних рам і домкратів, установку і нарощування домкратних стрижнів, установку і розбирання шахтних сходів або підйомників для підйому людей;

Установку арматури для залізобетонних конструкцій;

Укладання бетонної суміші з ущільненням, догляд за бетоном і часткову затірку відкритих поверхонь після зняття опалубки (при необхідності);

Пристрій тимчасових усадочних робочих і деформаційних швів (при необхідності);

1.4. У розцінках таблиць наведено усереднений витрата арматури виходячи із загальної маси всіх видів армування (каркасами, сітками, окремими стрижнями).

При складанні кошторисів витрата арматури і клас сталі слід приймати за проектними даними без коригування витрат праці та оплати праці робітників і вартості експлуатації будівельних машин на її установку.

1.5. У розцінках враховані витрати на установку арматури із застосуванням електрозварювання або в’язки, за винятком розцінок 5, 6 табл. 01-002, де врахована зварювання ванним способом.

За матеріалом

Дерев’яні опалубки набули більшого поширення через швидкість і легкість монтажу, а також через свою дешевизну. Алюмінієві і сталеві опалубки за вартістю сильно перевищують дерев’яні і використовуються при будівництві великих і відповідальних споруд.

Сьогодні для виготовлення поверхні щитів стінової опалубки застосовують фанеру, яка виготовляється з матеріалів із застосуванням сучасних технологій деревообробки.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Також, для виготовлення опалубки застосовують оцинковану або гальванізовану сталь з порошковим покриттям, яке захищає сталь від корозії і забезпечує швидке очищення опалубки в процесі експлуатації. З позитивних властивостей стали можна виділити той факт, що вона, на відміну від дерева, має високу несучу здатність і хорошою опірністю деформацій.

Алюмінієва опалубка набагато легше сталевий, і тим самим дешевше при транспортуванні і монтажі. Однак, по міцності і межі плинності алюміній сильно поступається сталі, в зв’язку з чим кількість оборотів алюмінієвих щитів в рази менше сталевих.Також алюмінієва опалубка швидко втрачають вихідну геометрію, і практично не підлягає ремонту, що робить її використання досить проблемним для будівельників.

Полістирол є вихідною сировиною для виробництва незнімної опалубки. Пінополістирол водо — і морозостійкий, відрізняється стабільністю технічних характеристик в часі і при експлуатації в регіонах з суворим і вологим кліматом, і, крім того, він має високу механічну міцність.

Матеріали для бетонування

Опалубна мастило doka-optix 210л або 20л (ідеальна поверхня бетону)

Нова опалубна мастило doka-optix є водною емульсією, що полегшує формування дрібнопористого бетонного шару гомогенного кольору. Doka-optix поставляється в 2 різних ємностях і доповнює відому гаму продуктів – опалубних мастил doka-trenn як нова серія виробів „doka“.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Переваги

Легко розпізнаваний сигнал «готово»: — при випаровуванні води емульсія молочної консистенції (біла) поступово перетворюється в безбарвну плівку.

Не потрібно витирати надлишок опалубної мастила.

Поверхні дрібнопористого бетону гомогенних кольорів.

Властивості продукту не змінюються при зниженні температури до -4 °c(див.

Його складові частини абсолютно не шкідливі, тому його можна використовувати, не створюючи небезпеки для здоров’я.

Щадний навколишнє середовище, легко розкладається біологічним шляхом.

Тривалість зберігання емульсії-до 12 місяців.

Етикетка «чищення та догляд» дійсна для опалубної мастила обох типів. Ця етикетка приклеєна на всі пластини рамкових опалубок ks xlife системи framax xlife, alu-framax xlife, frami xlife і опалубок column xlife.

Обприскувальний пристрій великої продуктивності (розпилювач doka-trenn, арт. No 58091400) може використовуватися і для опалубного мастила doka-optix!

Забороняється змішувати doka-optix з doka-trenn і будь-якими іншими опалубними мастилами для бетону або хімікатами!

Для чищення внутрішньої частини обприскувача повинні використовуватися стандартні лужні очищувачі-видаляють жир агенти!

Як правильно вибрати опалубку?

Технологія монолітно-каркасного будівництва у всьому світі лідирує завдяки швидкості, надійності і дешевизні зведення будівель. Вибір опалубки-основного інструменту для зведення моноліту, залежить від багатьох факторів.

Слово » опалубка «походить від терміна» опалубити», тобто покрити настилом з дощок або іншого матеріалу. Сьогодні опалубкою або опалубними системами називаються складні конструкції, які вимагають технічного супроводу спеціально навченого персоналу. Опалубка (опалубна система) являє собою сукупність елементів і деталей для надання потрібної форми бетонним або залізобетонним конструкціям.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Опалубка застосовується при зведенні будівель і споруд з монолітного залізобетону каркасного типу. Ця технологія будівництва в даний час використовується в світі як основна. Переваг у такої технології безліч. Якщо в будівлі, що зводиться з цегли, вибір планувань квартир невеликий, житлові приміщення, кухні та інші приміщення роблять стандартизованими, то випадок використання каркасного моноліту дає більше свободи при виборі планування.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва
Переваги технології монолітно-каркасного будівництва полягає також в більш швидкому темпі і меншій вартості будівництва, високої міцності споруд і відсутності негативних наслідків при усадці.

Тип опалубки вибирається відповідно до багатьох факторів: це і кліматичні умови, особливості технології будівництва, геометричні розміри і форма споруджуваних конструкцій.

При виборі опалубки для зведення монолітної споруди слід звертати увагу на три основні критерії: співвідношення «ціна-якість», зношуваність і універсальність. Зрозуміло, що зношуваність, ціна і якість безпосередньо залежать від матеріалу (матеріалів) з якого зроблена система.

Опалубка зі сталі володіє міцністю, стійкістю до деформацій, хорошою несучою здатністю. Покриття стали цинком або гальванізоване порошкове покриття захищає конструкцію від корозії і полегшує очищення опалубки після використання. Алюмінієва опалубка в три рази легше сталевий, це здешевлює вартість і трудомісткість транспортування і монтажу опалубних систем. Деревина широко використовується для опалубки через свою дешевизну, але дерев’яна опалубка не витримує багаторазового використання через гігроскопічність і деформації матеріалу.

Опалубка для бетону

Опалубка є тілом для бетону. І жодне будівництво не буде функціонувати, якщо не буде додаткових допоміжних інструментів, а також витратних матеріалів. Один з них — це опалубка, без якої важко собі уявити будь-яку бетонну конструкцію. Житлове будівництво розвивається, а тому опалубка будинку у вигляді опалубних систем також стала користуватися великою популярністю. Ці конструкції бувають різних видів: пластикова опалубка, металева опалубка, опалубка пінопласт, інвентарна опалубка і змінна опалубка.

Опалубка з алюмінію застосовується в будівництві найчастіше. Найпопулярніша-знімна опалубка. Її привабливість полягає у відносно невисокій ціні, яка ніяк не впливає на якість. Навіть якщо навантаження досягає 8 тонн на квадратний метр, прогин опалубки становить не більше 1/400 проти 1/270 у імпортних аналогів, причому при меншому навантаженні. Прогин опалубки перекриттів становить 1/500 проти 1/350.

Цінують алюмінієву опалубку і за її легкість, завдяки чому монтувати її можна без використання додаткової техніки. Ця перевага особливо цінується на тих об’єктах, де немає підйомних кранів.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва
Якість щитів російської опалубки не викликає нарікань з боку споживача. Чого не скажеш про дрібні деталі. З цієї причини щити вітчизняного виробництва укомплектовують деталями імпортними.

Безліч фірм і підприємств можуть продати опалубку відразу або ж під замовлення. Споживачеві запропонують опалубку нову і вже вживану. Але не сподівайтеся, що остання обойдтся вам дешевд. Навпаки, її ціна може виявитися вище нової, оскільки її доводиться доукомплектовувати замками опалубки, їх вартість, як правило, дуже висока. З цієї причини найкраще купувати новий комплект опалубки.

Виробники опалубок найнадійнішими вважають сталеві опалубні системи. Вони, правда, дуже важкі, і пересувати їх доведеться тільки за допомогою спеціальної техніки. Але цей головний недолік легко звести нанівець. Ще один мінус-можливість корозії металу. Але навряд чи ржа зуміє завдати серйозної шкоди стали товщиною в 3 мм, покритої до того ж антикорозійним складом.

Все інше — суцільні достоїнства. Опалубна система зі сталі відрізняється високою міцністю, дозволяючи майже повністю уникати прогинів. Замкові з’єднання є, але в невеликій кількості. Повністю відсутні ексцентрикові і гвинтові затискачі, є клиноподібні, завдяки чому змонтувати опалубку можна за допомогою одного тільки молотка.

Опалубку зі сталі дуже часто застосовують при будівництві масштабних об’єктів, таких, як багатоповерхові будинки. Вся справа в тому, що сталева опалубка дозволяє споруджувати бетонні стіни будь-якої товщини. З цієї ж причини опалубку зі сталі застосовують при зведенні шляхопроводів, мостів і гребель. Ще один плюс сталевої опалубки є той факт, що заливати бетон можна безперебійно. Тоді як застосування алюмінієвої опалубки сильно уповільнює роботу, оскільки необхідно бетон лити пошарово, чекаючи кожен раз, коли застигне попередній шар.

У число найпопулярніших входять опалубки технології peri, noe, doka, meva, hennebeck-thyssen krupp і інші моделі, такі як мелкощитовая опалубка, нтц опалубка.

Peri trio являє собою щитову опалубку висотою, рівною одному поверху. Щити опалубки шириною до 2 м 40 см є головною деталлю опалубної системи. Якщо необхідно зістикувати і залити проміжні складові — дверні або віконні прорізи, проходи — , застосовують більш маленькі щити. Цей принцип використовувався при будівництві такої конструкції, як опалубка пері. Її можна застосовувати для будівництва різних об’єктів, як для фундаменту, так і для зведення об’ємних стін. Оборотність опалубки досить висока, завдяки малій кількості комплектуючих опалубки. Існує алюмінієвий аналог цієї опалубки-peri trio-l, яку найчастіше застосовую на об’єктах, де немає підйомного крана.

Ця опалубна система використовують зараз при будівництві комплексу «олімпія», житлового комплексу «палас».

Російські будівельники зуміли оцінити і такуОпалубку імпортного виробництва, як meva. Ця компанія займається виробництвом опалубки різного типу. Найбільше популярна в нашій країні система mammut, що перекладається, як мамонт, а також її більш легкий аналог star tec. Ця опалубна система відрізняється високою міцністю. Опалубка витримує навантаження до 10 тонн на метр, що дає можливість застосовувати її в опалубці фундаментів житлових будинків, а також в гідротехнічних об’єктах. З її допомогою проводиться також опалубка колон мостів.

Рами опалубки виконані їх дванадцятиміліметрової сталі, покритої якісним антикорозійним складом. Фанера, що використовується в опалубці, захищена силіконовими закраїнами. Монтується опалубка за допомогою фірмових замків. Єдиний інструмент, який буде потрібно для монтажу — молоток. Додаткова перевага-невелика вага замку, завдяки чому, особливих зусиль при монтажі застосовувати не треба. Монтаж спрощує ще й той факт, що більшість деталей з’єднані з розпірками рами фланцевими гвинтами.

Опалубні системи meva застосовувалися при зведенні безлічі об’єктів, в тому числі і дуже знаменитих, таких, як готелі «марріот-тверська», «марріот-аврора», «холідай-ін», міст «москва-сіті», храм христа спасителя. Використовувалася опалубка meva і при реконструкції стадіону в житловому районі «лужники», а також при зведенні комплексу «москва-сіті».

Ще один різновид імпортних опалубних систем, що користуються популярністю в росії — італійська опалубка pilosio. Ця конструкція представлена трьома типами-важкої, середньої і легкої опалубками. Найчастіше в будівництві використовують опалубку»р-300″. Вона складається з головного щита метрової ширини. Щити кріпляться замками клиноподібної форми, а також гвинтовими затискачами. Зручність системи полягає в тому, що додаткові елементи дозволяють позбутися від труднощів на будівельному майданчику. Крім того, італійська техніка легко переносить всі примхи російської погоди, що вже зуміли оцінити багато російських компаній. Однією з найбільш універсальних, а відповідно і найпопулярніших, є опалубка hennebeck-thyssen krupp під маркою rasto. Піднімати і переміщати щити цієї опалубної системи можна вручну, так як вони дуже легкі. При виробництві опалубної конструкції використовують антикорозійну сталь високої якості. Щити виготовлені з чотирнадцятисантиметрової фанери. Подібні опалубні конструкції застосовують в житловому будівництві. При цьому вона застосовується, як опалубка перекриттів.

Така опалубка популярна і у тих, хто бере конструкції в оренду, оскільки їх легко можна відремонтувати.

Основою конструкції є щит, розміри якого становлять 2, 70 на 0, 75 м. Існують і додаткові щити меншого розміру. Щоб підігнати стіни з більшою точністю, використовують компенсуючі бруски. Щити з’єднуються за допомогою струбцини, яка пересувається по верхньому краю ребер жорсткості. Вона одночасно затискає і вирівнює складові частини опалубки. Так само діє і кутовий затиск з парою замків.

Ретельно розроблено розташування таких деталей, як анкер і отвори, що дозволяють пересувати анкер. Завдяки цьому, уступи легко співвіднести один з одним, а конусні стіни опалубити, зберігши ухил в 5 градусів.

Багатьом будівельникам відома така фірма, як doka. Вона виробляє опалубку, яку раніше використовували на будівельних об’єктах-монолітах. Користується заслуженою повагою вона і зараз. Найчастіше застосовують опалубну систему doka framax. Її можна використовувати на будівництві будь-яких об’єктів, як великих і складних, так і зовсім простих. Застосовується вона в основному, як стінова опалубка.

Опалубка framax також відрізняється хорошими технічними характеристиками. Вона витримує до 90 кн / м2, завдяки ребрам жорсткості гарячої оцинковки. Квадратний щит зі сторонами 0,9 м є універсальним. Всі інші деталі є додатковими. Наприклад, листи дугоподібної форми дозволяють зробити опалубку стін полігональним методом. Додаткове оснащення круглої форми вже не буде потрібно. Анкери кріпляться за допомогою рамного профілю.

Компанія doka-пропонує не тільки рамні, але і опалубки балок. Це конструкція являє собою ригелі зі сталі, розташовані горизонтально, до них кріпляться дерев’яні балки, а на самому верху розташовується сама палуба. Цю конструкцію зручно застосовувати при будівництві високих стін.

На фірмі вам можуть порадити придбати опалубку вітчизняного виробника, наприклад, московської компанії «нтц опалубка». На російському ринку ця фірма користується підвищеним попитом. Будівництво опалубок різних моделей-головна діяльність компанії.

Вважається, що дерев’яна опалубка може витримати близько сотні циклів. Як показує практика, швидше за все виходять з ладу опалубні щити. Мастильні речовини діють лише на розпалубку. Висока якість лицьової частини бетону досягається за рахунок застосування водостійкої ламінованої фанери. Незважаючи на велику товщину — до 21 мм — фанера також служить не дуже довго. Вона легко вбирає вологу і потім набухає, що позначається на якості поверхні бетону. В процесі експлуатації прогин стає все більше і більше. Необхідно пам’ятати, що фанеру найкраще використовувати для таких споруд, як мелкощитовая опалубка.

Вибираючи будівельну опалубку, необхідно враховувати безліч факторів. Серед них і такі незвичні, як наявність на об’єкті техконтролю і рівень кваліфікації будівельників. Якщо на будівництві є все необхідне, то можна купувати легкі і міцні конструкції з алюмінію. При цьому треба пам’ятати, що така опалубка не підлягає ремонту. Сталь ж, навпаки, легко відремонтувати. Це якість цінують не тільки споживачі, а й самі фірми, основною діяльністю яких є виготовлення опалубки і оренда опалубки.

Остаточний вибір — за вами, якщо обсяги будівництва невеликі, а робочі відрізняються акуратністю, можна купити алюмінієву опалубку. Якщо немає-віддайте перевагу сталевим конструкціям. Тільки цей метал дозволить створити монолітну опалубку.

Критерії вибору опалубки для будівництва

Від вибору опалубки багато в чому залежить швидкість і якість зведення будівель і споруд, оскільки це основна конструкційна система, яка використовується в будівельних і реконструкційних роботах. Наші фахівці розробили кілька варіантів опалубки для будівництва монолітних споруд. При зведенні стандартних перекриттів, що застосовуються в житлових і громадських будівлях, використовуються конструкції, головними елементами яких є телескопічні стійки, вежі, балки, опалубні столи.

Безумовно, коли організацією купується (орендується) опалубка перекриттів ціна відіграє вирішальну роль у виборі системи. Однак всі будівельники, купуючи конструкцію тієї чи іншої торгової марки, обов’язково враховують кілька критеріїв:Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва
— співвідношення ціни і якості при виборі монолітно-каркасної конструкції повинні бути оптимальними (тобто, опалубка підходить для ваших цілей, і при цьому виправдовує витрати на придбання);

Зносостійкість, яка визначається кількістю заливок бетону (базові щити системи витримують від 100 до 1000 заливок). Продовження терміну експлуатації конструкції забезпечує якісне мастило опалубки (захищає елементи системи від корозійних процесів);

Універсальність системи. При покупці багатофункціональної опалубки можна зводити стіни, стелі, арки і навіть колони. При придбанні конструкції необхідно дізнатися все про механізм з’єднання деталей. У деяких видах опалубних систем не передбачені вбудовані з’єднувальні механізми. В цьому випадку слід заздалегідь придбати спеціальні кріпильні елементи. Це дозволить уникнути затримок і простоїв в будівельному циклі.

Класифікація опалубки і критерії її вибору

При зведенні будинку ми завжди намагаємося хоч на чому-небудь заощадити, а також максимально скоротити терміни проведення будівельних робіт. Наприклад, якщо мова йде про вибір будматеріалу для обробки стін, то ми купуємо найчастіше гіпсокартон, якщо приступаємо до монтажу системи опалення в будинку, то нас виручає найекономічніша пальник і т.д. А ось щоб істотно зменшити терміни проведення робіт при монолітному будівництві, нам необхідно зупинити вибір на особливому вигляді опалубки. Найкращою на сьогоднішній день вважається монолітно-каркасна опалубка, яка по суті є коробчатой конструкцією, покликаної надавати необхідну форму бетону.

Сьогодні виготовленням опалубки займається багато будівельних фірм, і купити її можна навіть по інтернету. Є в мережі спеціалізовані магазини, які продають все, що потрібно для будівництва та облаштування будівель, – наприклад, будматеріали, електричні кабелі,Пальники рідкопаливні, сантехніку і багато іншого. Є також і фірми, що займаються тільки опалубкою. Але щоб придбати по-справжньому якісну опалубку, яка дійсно значно скоротить терміни зведення будівлі, потрібно розібратися у всіх її різновидах. Так, якщо раніше в будівництві використовувалася одноразова опалубна система, то сьогодні її дуже швидко витіснила вдосконалена монолітно-каркасна конструкція, що володіє великою кількістю переваг.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва
Отже, по-перше, монолітно-каркасна опалубка має більш високу міцність, при її використанні під час будівництва будинку на стінах після усадки тріщин ніяких не буде. По-друге, застосування такої опалубки значно скорочує витрати на будівництво, не тільки його терміни. І, по-третє, монолітно-каркасна опалубка має на увазі широкий спектр варіантів проектованих планувань.

Сьогодні монолітно-каркасну опалубку можна також використовувати і при зведенні тунелів, будівництві автодоріг. Тому, в залежності від призначення, вона підрозділяється ще на кілька типів. Так, вона може бути стіновий, причому, як для горизонтальних, так і для вертикальних поверхонь. Крім цього, монолітна опалубка буває стіновий ковзної і призначеної для будівництва будівель округлої форми.

При покупці опалубки слід керуватися 3-ма головними критеріями: співвідношення вартості і якості, зношуваність і універсальність. Що стосується першого, то з ним отже все ясно-співвідношення вартості і якості має бути оптимальним. А ось зношуваність вимірюється числом заливок бетону-воно може становити від ста до тисячі. 3-й критерій, універсальність, є можливістю використання однієї і тієї ж опалубки для зведення не тільки стін, але і стель, арок в приміщеннях і т.д.

За спостереженнями експертів, в останні роки більшість будівельних компаній використовують при зведенні будівель саме монолітно-каркасні конструкції, тому можна точно сказати, що і найближчим часом будувати за даною технологією будуть ще більше і частіше.

Технологічна карта
14 на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві
139-06 тк

У технологічній карті представлені схема пристрою опалубки сходових маршів, контроль якості та приймання опалубних робіт, вимоги безпеки та охорони праці, приведена потреба в машинах, механізмах і пристосуваннях, техніко-економічні показники.

Карта призначена для виробників робіт, майстрів і бригадирів, що займаються пристроєм опалубки сходових маршів, а також працівників технічного нагляду замовника та інженерно-технічних працівників будівельних організацій, пов’язаних з виробництвом і контролем якості опалубних робіт.

У розробці технологічної карти брали участь співробітники ват пктіпромстрой:

Новікова є. І. — розробка технологічної карти, комп’ютерна обробка і графіка;

Савіна о. А. — комп’ютерна обробка і графіка;

Черних в. В. — загальний технологічний супровід;

Бичковський б.і. — розробка технологічної карти, технічне керівництво, коректура і нормоконтроль;

Колобов а. В. — загальне технічне керівництво;

К. Т. Н. Едлічка с. Ю. — загальне керівництво розробкою технологічної документації.

1 загальні дані

1.1 справжня технологічна карта розроблена на пристрій розбірно-переставної дрібнощитової опалубки, призначеної для зведення монолітних сходових маршів при будівництві житлових, адміністративних і промислових будівель і споруд.

1.2 сходи поділяються на одномаршеві прямі і багатомаршеві прямі і гвинтові (повністю або частково) з монолітного або збірного залізобетону.

У цій технологічній карті як приклад прийнятий сходовий марш розміром в плані 5,80 3,00 м з монолітного залізобетону при висоті типового поверху н = 3,2 м, конструкція якого представлена на малюнку 1.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 1-конструкція сходового маршу

1.3 при прив’язці карти до конкретних об’єктів і умов виконання робіт підлягають уточненню обсяги робіт по різногабаритних щитів, потреба в матеріально-технічних ресурсах, калькуляція витрат праці і машинного часу і календарний план виконання робіт.

1.4 форма використання технологічної карти передбачає звернення її в сфері інформаційних технологій з включенням в базу даних по технології та організації будівельного виробництва автоматизованого робочого місця технолога будівельного виробництва( арм тсп), підрядника і замовника.

2 організація і технологія будівельного процесу

2.1 до початку виконання робіт по влаштуванню опалубки сходових маршів необхідно:

Виконати бетонування монолітного перекриття нижчого поверху з набором бетоном 80% міцності від проектної, вище якого будуть виконуватися роботи з бетонування сходових маршів;

Забетонувати стіни сходових клітин з формуванням спеціальних ніш для обпирання проміжних сходових майданчиків за допомогою закладки спеціальних шпонок, які при демонтажі опалубки стін видаляються;

Виставити тимчасове інвентарне огорожу по периметру перекриття, отворів, сходових кліток і ліфтових шахт, при цьому монтажник, виробляє встановлення тимчасової огорожі, повинен бути закріплений запобіжним поясом за страхувальний канат, який закріплюється до перекриттях у місцях, вказаних майстром чи виконробом;

Організувати майданчики складування основних елементів опалубки перекриття (стойки, головні і другорядні балки, щити фанери);

Виконати протипожежні заходи;

Виконати заходи, що забезпечують безпеку виконання робіт.

2.2 надійшли на будівельний майданчик елементи опалубки розміщують в зоні дії крана. Всі елементи опалубки повинні зберігатися під навісом в умовах, що виключають їх пошкодження, розсортовані по марках і типам розмірів. Балки і щити опалубки укладають в штабелі на дерев’яні прокладки.

Стійки і кріпильні елементи складуються в металевих ящиках.

2.3 основними складовими опалубки сходового маршу є аналогічні опалубок перекриттів елементи, представлені на малюнку 2:

Опалубка ступенів;

Стійки опалубки (інвентарні телескопічні стійки);

Опорні стійки з бруса 100 100 мм;

Прогони з бруса 150 100 мм;

Листи фанери товщиною 18 21 мм (або дерев’яні щити).

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 2-варіант установки основних елементів опалубки сходового маршу

Підтримуюча конструкція опалубки сходового маршу складається з одного або двох рядів прогонів з брусів перетином 150 100 мм, що спираються на дерев’яні опори (опорні стійки з бруса 100 100 мм) або сталеві опори (інвентарні телескопічні стійки).

Однак похиле положення плит сходового маршу ускладнює розміщення опор на похилій частині сходів, розташованих вертикально відповідно до вертикальним тиском бетону, а це, в свою чергу, ускладнює установку брусів на оголовки опор. У зв’язку з цим іноді вважають за краще похиле положення опор, при цьому під нижньою поверхнею плит сходового маршу вони стоять вертикально.

Опалубка нижньої сторони плит сходового маршу і майданчиків, а також боковин сходів влаштовується з дощок або щитів. Крім цього, може бути використана бакелізована фанера товщиною 18-21 мм.на верхній стороні сходів необхідна опалубка для. Передніх сторін сходинок. Вона складається з дощок, що кріпляться до опалубки боковин короткими притискними брусками.

Особливу увагу слід приділяти ретельному кріпленню стійок з прогонами і похилих брусів з метою забезпечення сприйняття зрушують зусиль. Опалубка ступенів показана на малюнку 3.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 3-опалубка ступенів сходового маршу

Якщо при широких сходах виникає небезпека прогину щитів сходинок через велику відстань між кінцевими точками кріплення, то необхідно встановити посередині додатковий брус з планками на кожній сходинці. Схема опалубки ступенів з додатковим бруском показана на малюнку 4.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 4-опалубка ступенів сходового маршу з додатковим бруском

Цей додатковий елемент жорсткості з’єднується дротяної стяжкою з брусами підтримуючої конструкцію. Його необхідно закріпити на нижньому кінці для запобігання зсуву уздовж сходів. Для цього його кріплять підпорами до існуючих стін. МожнаТакож кріпити до закладних, закладеним в бетон майданчиків, якщо бетон до моменту бетонування сходинок набрав достатню міцність.

2.4 фанера, що застосовується в якості палуби опалубки, повинна мати водостійке покриття, просочення або іншу обробку робочих поверхонь. Торці фанери і деревні матеріали формують елементів опалубки повинні бути захищені від механічних пошкоджень і проникнення вологи герметиком.

2.5 установку елементів опалубки сходових маршів виконувати в наступній технологічній послідовності:

Виставити тимчасове інвентарне огорожу по всьому периметру перекриття з огорожею всіх монтажних прорізів, а також отворів ліфтових шахт і сходових кліток;

Встановити на нижележащий сходовий марш інвентарні телескопічні стійки опалубки або, там де це неможливо, стійки з бруса 100 100 мм, а за ним укладати прогони з бруса перерізом 150 100 мм (поперек сходового маршу);

За допомогою гвинтових пристроїв інвентарних стійок виставити прогони по висоті, прогони укладати з інвентарних майданчиків монтажника н = 1,5 м;

На прогони внахлестку укласти бруси перетином 100 150(h ) мм (уздовж сходового маршу). Схема розстановки опорних стійок і розкладки опорних брусів в поздовжньому і поперечному напрямках показана на малюнку 5;

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 5 — схема розстановки опорних стійок і розкладки опорних брусів в поздовжньому і поперечному напрямках

Укласти на бруси листи фанери (палубу) із закріпленням їх до поперечних балок шурупами або цвяхами;

Виставити, де необхідно, торцеву опалубку;

Встановити опалубку ступенів, закріпивши її з палубою з фанери;

Зробити мастило палуби і торцевих поверхонь опалубки;

Здати опалубку за актом приймання-здачі.

Схема установки опалубки сходового маршу дивись на малюнку .

2.6 площини опалубки до початку робіт по її установці повинні бути очищені від залишків старого бетону, бруду, іржі, криги і снігу і змащені антиадгезійною мастилом. Всі різьбові з’єднання повинні бути перевірені і змащені. Установка опалубки проводиться за кресленнями проекту виконання робіт. Змонтована опалубка повинна бути прийнята за актом.

Опалубку, встановлену в проектне положення, зручніше змащувати розпилювальними вудками типу 6943 / 9б і ус-2. В’язкі мастила наносять за допомогою валиків або пістолетів.

2.7 всі елементи опалубки перекриття (опорні стійки, балки і листи фанери) подавати в контейнерних ящиках, що мають монтажні петлі. Всі елементи укладати в ящики по висоті менше 100-150 мм його верхнього бортового огородження.

Схеми стропування елементів опалубки дана на малюнку 6.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 6-схеми стропування вантажів

2.8 демонтаж опалубки сходового маршу згідно «несучі та огороджувальні конструкції» при прольоті до 6 м дозволяється проводити тільки після досягнення бетоном не менше 70% проектної міцності. Зняття опалубки слід проводити після попереднього відриву від бетону при відсутності навантажень на марш, що перевищують допустимі.

При розпалубці сходових маршів палубу разом з поздовжніми і поперечними балками за допомогою гвинтових пристроїв опор відривають від бетону і опускають. Потім витягують опалубку ступенів, опалубку бічних поверхонь і встановлюють стійки переопирання. Стійки переопирання встановлюють в похилому положенні, при цьому під нижньою поверхнею сходового маршу вони стоять вертикально. На опорній поверхні їх постачають підкладками і заклинюють.

Схема переопирання стійок показана на малюнку 7.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві критерії вибору опалубки для будівництва

Малюнок 7-схема переопирання стійок

2.9 демонтаж всіх елементів опалубки виконується вручну зі складуванням їх на перекритті, подальшим укладанням їх в металеві ящики, стропуванням їх краном і перенесенням на нову ділянку робіт.

2.10 всі листи фанери кожен раз після демонтажу треба очищати від налиплого цементного розчину, при необхідності змастити. Мастило слід наносити не більше ніж за 2 години перед наступним бетонуванням.

2.11 в якості додаткових засобів підмощування при демонтажі елементів опалубки необхідно використовувати майданчик монтажника н р. Н. = 1,50 м (проект 4624 дп мосоргстрой)

2.12 при розбиранні опалубки необхідно вживати заходів проти випадкового падіння елементів опалубки, обвалення підтримують лісів і конструкцій.

2.13 монтаж опалубки сходового маршу наступної ділянки починати після установки стійок переопирання на попередній ділянці.

2.14 монтаж і демонтаж основних елементів опалубки слід проводити, дотримуючись правил виробництва і приймання робіт згідно «несучі та огороджувальні конструкції».

2.15 всі поверхні опалубки, що не стикаються з бетоном, повинні бути пофарбовані фарбами, стійкими до навколишнього середовища в умовах експлуатації. Лицьові і торцеві поверхні палуби повинні бути захищені від механічних пошкоджень і зволоження водостійкими покриттями.

3 вимоги до якості і приймання робіт

3.1 контроль якості робіт по влаштуванню опалубки сходових маршів при монолітному будівництві повинен здійснюватися фахівцями (майстром і (або) виконробом) або спеціальними службами, що входять до складу будівельних організацій або залучаються з боку, і оснащеними технічними засобами, що забезпечують необхідну достовірність і повноту контролю.

3.2 контроль якості робіт здійснюють на всіх стадіях технологічного ланцюга, починаючи від розробки проекту і закінчуючи його реалізацією на об’єкті на основі ппр і технологічних карт. Виробничий контроль якості повинен включати вхідний контроль робочої документації, що надходять матеріалів і виробів, якості поверхні підстави, операційний контроль виконання робіт по установці опалубки сходових маршів і оцінку відповідності виконаних робіт по установці опалубки сходового маршу нормативним вимогам.

3.3 при вхідному контролі робочої документації проводиться перевірка її комплектності та достатності в ній технічної інформації. При вхідному контролі надходять на об’єкт матеріалів і виробів для влаштування опалубки сходових маршів перевіряється відповідність їх стандартам, вимогам робочих креслень, наявності сертифікатів відповідності, гігієнічних і пожежних документів, паспортів та інших супровідних документів.

Результати вхідного контролю повинні реєструватися в » журналі вхідного обліку і контролю якості одержуваних деталей, матеріалів, конструкцій і обладнання».

3.4 при прийманні встановленої опалубки перевіряється вертикальність опорних стійок і горизонтальність поздовжніх, поперечних балок і листів фанери, зміщення осей опалубки від проектного положення, правильність установки закладних деталей і проемообразователей. Результати перевірки встановленої опалубки реєструються в»журналі виконання робіт».

3.5 точність виготовлення і установки опалубки, а також допустима міцність бетону при розпалубленні повинні відповідати вимогам, наведеним в таблиці 1.

Таблиця 1-вимоги, що пред’являються до опалубки ()

№ п / п

Технічні вимоги

Граничні відхилення

Контроль (метод, обсяг, вид реєстрації)

Точність виготовлення опалубки:

Інвентарної

За робочими кресленнями і технічними умовами не нижче h 14; h 14;

По і ; для формоутворюючих елементів — h 14

Технічний огляд, реєстраційний

Рівень дефектності

Не більше 1,5% при нормальному рівні контролю

Точність установки інвентарної опалубки

По і

Вимірювальний, всіх елементів, журнал робіт

В тому числі:

Унікальних і спеціальних споруд

Визначається проектом

Малооборачіваемой і (або) неінвентарної при зведенні конструкцій, до поверхні яких не пред’являються вимоги точності

За погодженням із замовником

Може бути нижче

Для конструкцій, готових під забарвлення без шпаклівки

Перепади поверхонь, в тому числі стикових, не більше 2 мм

Для конструкцій, готових під обклеювання шпалерами

Те ж, не більше 1 мм

Оборотність опалубки

Реєстраційний, журнал робіт

Прогин зібраної опалубки:

Контролюється при заводських випробуваннях і на будівельному майданчику

Перекриттів

1/500 прольоту

Вертикальних поверхонь

1/400 прольоту

Мінімальна міцність бетону монолітних незавантажених конструкцій при розпалубці поверхонь:

Щітка ручна з дроту

Зубило слюсарне

Гост 7211-86*

Молоток теслярський з