Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

209

Одним з обов’язкових умов виготовлення покрівлі висотних споруд називають захист фартухом парапету. Деталь виготовляють зі стійких до корозії матеріалів для захисту бордюрів з бетону, цегли, піноблоків, які встановлюють по периметру верху даху. Парапетні перекриття потрібні для:

  • приховування видимих покрівельних дефектів;
  • неприпустимість травмування персоналу через падіння з великої висоти;
  • затримки мас снігу при сході зі скатних покрівель.

Волога, проникаючи в структуру незахищених архітектурних елементів, виконаних з пористих будматеріалів, викликає їх поступове руйнування. Наслідки кородування небезпечні, оскільки впливають на загальну міцність несучих стін, перемичок.

Фартушное виріб складається з:

  • полиці-основного плоского сегмента;
  • бічних зливів, призначених для відведення води, захисту вертикальних поверхонь;
  • кріпильних елементів-вигинів, замків, ділянок, використовуваних для з’єднання внахлест.

Основне застосування-захист покрівлі, горизонтальних поверхонь парканів, інших елементів архітектури від попадання вологи, уф-випромінювання. Виготовляють з оцинкованої сталі, міді, полімерів в п-подібній, серповидній формі, а також інших конфігураціях в залежності від конкретних умов на місці установки.

фартухи парапету: отримання готових виробів

Вибір матеріалів, визначення розмірів деталей виробляють з урахуванням параметрів споруд, що захищаються. Правилами снип встановлено, що капітальні огорожі встановлюють, якщо висота споруди становить не менше 10 м, або кут ската покрівлі встановлений на кут, що перевищує 12 градусів. Якщо поверхня даху — використовувана, висоту парапетного огорожі облаштовують не менше, ніж 120 мм.розміри, інші дані вказують в технічному завданні, яке складають за допомогою інженера-проектувальника після візуального огляду, вимірювання конструкцій. Такі ж дані можна отримати із загальної проектної документації.

При визначенні ширини полки враховують товщину матеріалу зовнішньої стіни, а також утеплювача, декоративних покриттів (якщо зовнішній шар — це вентильований або «мокрий» фасад). Полиця повинна виступати на 3 см від зовнішнього краю стіни. Бічні сливи проектують так, щоб після фіксації сегментів був утворений скіс, який відводить опади в дренажну систему. Проектна документація містить також дані про спосіб фіксації фартухів до поверхні стіни. Вони фіксуються до підсистеми з дерев’яних брусків, безпосередньо до стіни або кронштейнами з г-образними напрямними.

В якості сировини використовують листову або рулонну сталь, покриту шаром цинку. Товщина заготовок коливається від 0,45 до 1,4 мм, залежить від площі готових сегментів, умов застосування, інших характеристик. Цинк захищає металеві поверхні від корозії в результаті впливу перепадів температури, опадів.

Сировину доставляють у виробничий цех, де листи або смуги нарізають на окремі заготовки з встановленими розмірами за допомогою ручного, автоматичного обладнання. Сливи, капельники, замкові елементи роблять на загибочных верстатах, розрахованих на деформацію листів товщиною до 3-5 мм.

В якості додаткового захисту, декорації готові фартухи наносять порошкову фарбу в фарбувальній камері. Альтернатива-використання сировини, на яке заздалегідь наносять один з видів покриттів:

  • поліестеру;
  • пластизолу;
  • пурала;
  • матового поліестеру.

Особливості виробництва захисних сталевих покриттів дозволяють застосовувати для монтажу ручний інструмент без використання складної, дорогої техніки і технологій. Монтаж виконують в такі етапи:

  1. попередня підготовка. Включає очищення парапетів від бруду, пилу, вологи, доставку до місця установки металевих сегментів, інструменту.
  2. фіксація підсистеми. На захищаються елементи архітектури кріплять кронштейни, напрямні, дерев’яні рейки з урахуванням нахилу фартухів для відводу води.
  3. установка захисного покриття. Листи прикручують до підсистеми саморізами, поєднуючи між собою замковим способом, внахлест або в стик. У першому випадку технологічні виїмки по краях заготовок заводять один в одного, а також в заздалегідь підготовлені виїмки на парапетному огорожі. Нахлестовий спосіб полягає в склеюванні деталей між собою, коли одну заводять на 3-5 см за іншу. Стикування сусідніх пластин виробляють за допомогою фурнітури, що розміщується під захисною поверхнею.

Перед початком установки потрібно переконатися, що на елементи підсистеми нанесені антикорозійні, антигрибкові покриття, що захищають від іржі, гниття.

Перевагами захисту фартухами парапету перед аналогами називають:

  • міцність;
  • ціна;
  • можливість виготовлення виробів з будь-якими параметрами (розмірами, формою);
  • доступність (широке поширення сировини на ринку);
  • можливість забарвлення по системі ral.

вартість панелей

ширина полиці єдиний. Вимірювання 0,55 мм (незабарвлена) 0,7 мм (незабарвлена) 1,0 мм (незабарвлена) установка від 850 м. П. Від 490 від 503 від 828 450 800 м. П. 465 475 801 450 750 м. П. 440 446 764 450 700 м. П. 415 428 727 450 650 м. П. 390 389 690 450 600 м. П. 365 361 653 450 550 м. П. 340 332 616 450 500 м. П. 315 304 579 450 450 м. П. 290 275 542 300 400 м. П. 265 247 505 300 350 м.п. 240 218 468 300 300 м. П. 215 190 431 300 250 м. П. 190 160 394 300 200 м. П. 165 133 357 300

Парапет є невід’ємною частиною даху багатьох будинків, доповнюючи їх конструкцію. Він має певну висоту, яка може бути різною в залежності від ситуації. На стику цього захисного бордюру з дахом відбувається примикання покрівлі до парапету, яке необхідно виконувати за всіма правилами.

Парапет хоча і не є однією з головних частин будинку, але він добре виконує захисну і естетичну функції. Це невелика стінка, яка влаштовується по периметру даху і виглядає як огороджувальну споруду. Така конструкція влаштовується як на скатних, так і на плоских дахах. У першому випадку парапет споруджується над карнизом і знизу він добре видно. У другому випадку невелике загородження повністю закриває від погляду дах. Щоб на парапет не руйнували атмосферні опади і повітряні потоки, це піднесення покривають фартухом, який може бути виконаний з оцинкованого або мідного листового металу. Конструктивно він оснащений спеціальними капельниками, за допомогою яких відводиться вода від будівлі. Капельники виключають потрапляння води на захищені зони парапету.

Існують варіанти цегляних або бетонних парапетів, покритих не металевими фартухами, а бетонними плитами.

Принципи примикання покрівлі до парапету

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Щоб фартухи з оцинкованих металевих листів надійно кріпилися до огорожі, в конструкції парапету створюються штроби і ніші. У ці канавки заводять верхні краї фартухів, які представляють собою вигнуті в профільні вироби металеві листи. Фартухи можна використовувати і з чорної сталі для покрівлі, але вона повинна бути пофарбована з усіх боків із застосуванням прогрітої оліфи. Ніші і штроби передбачені для пристрою примикання будівельною необхідністю. З практики відомо, що покрівельного листа в одиничному екземплярі буває недостатньо. Це відбувається через те, що вертикальні ділянки не завжди бувають рівними. Крім того, на кріплення негативний вплив надають нестабільний температурний режим і атмосферні опади. У зв’язку з цими негативними явищами фартух може нещільно прилягати до бордюру. За допомогою канавок ці проблеми вирішуються.

  • коли край листа, виготовленого з того чи іншого матеріалу, заводиться в нішу, її розмір у висоту повинен бути не менше 0,1 м.
  • у разі використання для установки фартуха штроби, остання закладається цементно-піщаним розчином, що захищає конструкцію від опадів.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

На відстані 1 м один від одного по довжині парапету встановлюють дерев’яні пробки, просочені антисептиком. До пробок закріплюють бруски, що мають в перетині форму трикутника. Зверху ця конструкція накривається фартухом.

  • укладання фрагментів фартуха робиться в сторону, в яку будуть стікати атмосферні опади, при цьому нахлест повинен бути як мінімум 0,1 м.
  • якщо дах плоский, то її стик з огорожею покривають гідроізоляцією в кілька шарів. Мастична гідроізоляція потребує армуванні. Найкраще дляЦих цілей підходить геотекстиль або матеріали на основі скла. При монтажі влаштовується нахлест в 0,15 м. Матеріал через додатковий бортик притискається до вертикальної поверхні. Потім отриману конструкцію промазують емульсією або мастикою. Після охолодження скріплює кошти на перший шар настилається другий. Щоб «листковий пиріг» не сповзав, його кріплять металевим фартухом, який крім усього іншого виконує захисну функцію. Креслення добре демонструє, як влаштовано примикання сполучених поверхонь.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Пристрій примикання з м’якою покрівлею

При влаштуванні примикання до парапету покрівлі рулонного типу особливу увагу необхідно приділяти гідроізоляції – вона повинна бути посилена. При монтажі покрівельного покриття матеріал повинен заводитися на вертикальну стінку. При укладанні матеріалу в місці стику поверхонь має бути присутня спеціальна опора.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

У разі відсутності допоміжного бортика в місці сполучення поверхонь даху і парапету утворюється вразлива порожнину. У цьому місці настил під механічним впливом може легко пошкодитися, в результаті чого відбудеться розгерметизація покриття.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

  • щоб не виникало проблем, пов’язаних з пошкодженням покрівельного матеріалу, стик між поверхнею даху і парапету закладають опорним бортиком, який має в перерізі 2 кута по 45º. Його пристрій проводиться з суміші на основі цементу і піску. Замість цієї опори можна підкласти просочений біо — і вогнезахисним засобом дерев’яний брусок, який в перетині має вигляд рівнобедреного трикутника. Завдяки такому бортику матеріал покриття буде щільно приставати до всієї прилеглої поверхні.
  • якщо гідроізоляційним матеріалом є руберойд , то за допомогою гарячої бітумної мастики рулонний матеріал потрібно приклеїти до всієї поверхні даху починаючи від її заснування і закінчуючи стінкою парапету, включно з бортиком. Через деякий час операцію потрібно повторити, покривши дах другим шаром руберойду. Під час зведення парапету в його внутрішній поверхні влаштовується спеціальна канавка. При виконанні примикання двох поверхонь край покрівельного матеріалу з зовнішньої сторони заводиться в виконану канавку. Можливий вузол примикання з закладом руберойду на верхню ділянку парапету.
  • якщо край покрівельної смуги заходить в штробу, матеріал потрібно зафіксувати металевою планкою, яка буде притискати руберойд до стінки за допомогою дюбелів. Ця деталь і стик закладаються герметиком. Наступним шаром буде фарба, що захищає конструкцію від опадів. В кінці на парапет надівається металевий фартух, який може кріпитися до планки.
  • при варіанті з закладом руберойду наверх парапету, покрівельний матеріал спочатку фіксується розігрітим бітумом, а потім покривається фартухом або плитами.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Існують технології для виконання примикання даних поверхонь із застосуванням мастичних засобів, що мають гідрофобні характеристики. При такій обробці покриття створюється без швів, і примикання надійно герметизується.

Відео

Установка вузла примикання до парапету, якщо зроблений вентильований фасад:

Традиційним елементом плоских, зокрема інверсійних, а також деяких скатних дахів є вузол парапету. Встановлюється він для того, щоб захистити людей, які переміщаються по даху з метою діагностики або ремонту, від падіння з висоти. У даній статті ми розповімо про те, які основні вимоги до даного конструкційного елементу покрівлі, а також як його правильно облаштувати.

Технічні норми

Установка парапету даху будинку є обов’язковою для будівель з висотою від 10 м і ухилом даху до 12 %. На будівлях висотою більше 7 метрів і ухилом понад 12% слід зводити захисну огорожу. Дані вимоги стосуються плоских дахів, які потребують постійного обслуговування людьми. Такі вимоги снип.

З чого роблять вузол парапету

Для того щоб спорудити парапетний вузол застосовуються такі матеріали:

  • цегла;
  • блоки з пінобетону;
  • монолітні залізобетонні плити;
  • метал.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Якщо говорити про парапет з металу, то мається на увазі зварна конструкція, закріплена над фінішним покрівельним покриттям.

Згідно снип висота парапету може коливатися в межах 45-120 см, результуюче значення буде залежати від конфігурації даху.

Оскільки на парапеті повинен бути покладений додатковий покрівельний килим, що заходить на вертикальну площину на 25 і більше сантиметрів, передбачена мінімальна висота такої конструкції. Для захисту огорожі від впливу опадів і вітру поверх нього укладають металевий парапетний фартух.

Варіанти парапетного фартуха

Матеріалом для фартуха може служити:

  • мідь;
  • металевий профіль;
  • листова оцинкована сталь.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Найчастіше парапет, зроблений з бетону або цегли, перекривається декоративним каменем або суцільними плитами – тоді необхідність в металевому фартусі відпадає.

Верхня площина парапету буває як горизонтальною, так і похилою. У деяких випадках схема парапету розробляється в індивідуальному порядку. Закріплюючи металевий захисний фартух, застосовують кріпильні милиці. Додатково стики і місця примикання промазують силіконовими герметиками. Якщо поверх парапетного вузла розміщуються бетонні плити, шви між ними, а також вузли зіткнення парапету з покрівельним покриттям також якісно герметизують.

Цегляний парапет на даху

Вузол цегляного парапету являє собою продовження кладки стіни, який закінчують вже після установки перекриттів. Висота такої споруди прораховується під час проектування, оскільки при виведенні стінки необхідно буде зробити невелику канавку. Вона потрібна для обладнання вузла покриття парапетом поверхні покрівлі.

Така канавка виготовляється для бортиків з висотою більше 50 см.в інших випадках покрівельне покриття перекриває, в тому числі, і верхню поверхню парапету і фіксується металевим фартухом.

Організація місця примикання

Стик між парапетной конструкцією і м’яким покрівельним покриттям потребують додаткової гідроізоляції. У зв’язку з цим рулонний покрівельний килим укладається так, щоб він перекривав вертикальну площину парапету. Місце стикування потрібно гідроізолювати особливо ретельно.

Зверніть увагу, що в разі укладання м’якої рулонної покрівлі без додаткових опорних елементів, на стику площин під покриттям сформується порожнистий простір. Воно може стати причиною механічного пошкодження покриття, порушення його цілісності і герметичності.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Щоб не пошкодити покрівельний килим під час технічних робіт з очищення або ремонту парапету даху, між поверхнею даху і вертикальною стінкою парапету укладають бортик під кутом в 45º. Він може бути виготовлений з цементно-піщаної суміші, трикутних дерев’яних брусків, оброблених антисептичними і антипіреновими засобами. Завдяки такій опорі рулонна покрівля буде щільно прилягати до всіх поверхонь.

Можливий ремонт поблизу вузла

Гідроізолюючий шар з руберойду повинен бути щільно приклеєний до стінки парапету, площини даху і бортику за допомогою гарячої бітумної мастики. Як тільки охолоне перший шар, поверх нього наклеюють другий шар гідроізоляції. Примикання покрівельного покриття до площини парапету виконують шляхом укладання верхнього краю покрівлі в заздалегідь виконану канавку, або безпосередньо на верхню площину огорожі.

Щоб зафіксувати в канавці покрівельні матеріали, поверх нього монтують притискну планку і вкручують дюбелі. І шов, і планку промазують силіконовим герметиком і фарбують. Сталевий фартух, який буде встановлюватися поверх парапету, також кріплять на цій планці.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

У тих випадках, коли рулонна покрівля перекидається через верхню поверхню парапету, вона повинна бути приклеєна розігрітою бітумною мастикою і притиснута сталевим фартухом або парапетними плитами.

Як варіант, місце стику парапету з покрівельним покриттям обробляється гідрофобними мастичними матеріалами. Таким чином, отримують суцільне герметичне покриття без швів.

1.
2.
3.

Парапет представлений у вигляді огорожі, розташованого на плоских або скатних дахах і забезпечує безпечне пересування по ним в ході ремонтних робіт. Конструкції парапетів можуть бути будь-якими і залежать безпосередньо від будівельних вимог. Отже, для чого ж потрібні парапети, і як їх правильно встановлювати?

Парапет: призначення іРізновиди

Правильно зібране огорожу парапету покрівлі надійно захищає покрівлю від вітру, при сильних поривах якого можлива навіть деформація і зрив покриття. Не менш важливо і естетичне призначення парапету — за рахунок нього облагороджується дах багатоповерхівок, під ним ховаються блоки систем кондиціонування та інші комунікації.

Залежно від особливостей будови парапет даху може бути:

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

На висотних будівлях обов’язково повинен бути присутнім фартух від опадів з оцинкованих сталевих листів, металопрофілю, бетонних плит, мідних ковпаків. У будівельній практиці високим попитом користуються парапети з цегли – вони укладаються поверх готового покрівельного покриття. У висоту такий парапет повинен бути не нижче 0,5 м, а всередині в ньому буде проходити покрівельний килим, поверх якого укладається спеціальна притискна планка – як це простежується на фото. Для поліпшення міцності конструкції кладка може виконуватися з дерев’яними, або металевими армуючими деталями. Установка металевих поручнів є обов’язковою процедурою, тоді за рахунок них буде не менше 1,2 м.

Збірка конструкції парапету

Монтується металевий парапет досить просто – з основної частини, так званої полки, і фігурних, або прямих відгинів, розташованих під 90 градусів.

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Правила, що пред’являються до парапету:

  • на експлуатовані покрівлі встановлюються парапети не нижче 1,2 м;
  • на не експлуатованої плоскій покрівлі будівлі, яке нижче 10 м, функцію парапету може виконувати декоративна металева огорожа, так само допустимо відсутність будь-якої огорожі взагалі; якщо будівля вище 10 м, то парапет встановлюється в обов’язковому порядку;
  • там, де спостерігається примикання м’якої покрівлі до парапету, укладається водоізоляційний килим, а для кріплення використовуються спеціальні милиці (докладніше: » «);
  • якщо в якості покрівельного покриття укладається пвх-матеріал, або тпо-мембрана, то для фіксації крапельника потрібно додатковий водоізоляційний килим;
  • якщо встановлюються парапети з оцинкованої сталі вище 45 см, то обов’язкова наявність захисного фартуха, поверх якого на саморізи кріпиться притискна металева рейка і виконується герметизація всіх стиків (прочитайте також: «»).

Покриття парапету міддю, детально на відео:

Виконання монтажних робіт

Для спорудження парапету потрібно заздалегідь підготувати:

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Після закінчення робіт виконується плавне з’єднання огороджувальних елементів і покрівлі. Для цього дахове покриття кріпиться під кутом в 45 градусів на піщано-цементний розчин, потім поверх нього кладеться два шари руберойду, і вся система промащується бітумним складом. Пам’ятайте, що вузол примикання покрівлі до парапету повинен бути ретельно оброблений — від цього залежить якість всієї конструкції (докладніше: «

використання забірних і покрівельних парапетів

Парапет призначений для захисту уступів покрівлі, фундаменту і парканів від несприятливих погодних умов. Парапети дають можливість воді і снігу стікати вниз на землю і не накопичуватися на уступі покрівлі або фундаменту. Парапети істотно продовжують термін служби парканів і фасадів. основним матеріалом для виготовлення парапетів є оцинковані листи.

Парапети діляться на

Парапети для забору

Парапети для покрівлі та фундаменту

Парапети виготовляються в різних форм факторах і відмінно підкреслюють стиль будови, граючи роль завершального елемента конструкції.

Майстер листогиб виготовляє прямі парапети будь-якої складності і конфігурації. Термін виготовлення виробу від 10 хвилин.

Для розрахунку ціни виготовлення парапетів, зв’яжіться з нашим менеджером, або скористайтеся

Призначення парапетів-парапет, завершальний елемент плоских покрівель, парканів і уступів фундаменту, він відводить воду, не дозволяючи проникати на незахищену бетонну або цегляну поверхню. Парапет необхідно встановлювати відразу після закінчення основних робіт з укладання покрівлі або підняття цегляного паркану, особливо в зимову пору року, в іншому випадку волога дуже швидко почне руйнувати конструкцію.

Виготовляються парапети на спеціальному згинальному верстаті. Зазвичай використовується тонкі листи товщиною 0.45-0.5 мм.лист розкроюється за розмірами замовника, далі на верстаті заготівлях надають необхідну форму. У цій статті ми розповімо вам як правильно здійснити монтаж парапетів.

Для монтажу парапетів вам знадобиться:

  • шуруповерт з насадкою під покрівельний саморіз
  • ножиці по металу
  • герметик або бітумна мастика
  • саморізи покрівельні
  • дюбелі

Монтаж парапету на паркан

Для початку підготуємо поверхню уступу, відчистимо його від пилу, залишків цементу і штукатурки. Приміряємо готові парапети до місця установки якщо нічого не заважає, приступаємо до наступного етапу установки парапету. Тимчасово відставляємо парапет в сторону.далі робимо штробу 1-1.5 см на всіх колонах, з якими буде сопрекасаться парапет. Заповнюємо всі пророблені штроби селіконом в колір планок парапету. Підрізаємо парапет, для обходу колон, далі зводимо парапет в штробу і закріплюємо з боків саморізами. Після монтажу парапетів не забудьте зняти захисну плівку.

Монтаж парапету на плоску покрівлю

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

При влаштуванні плоскої покрівлі, створюється технологічний нахил для відведення води, з цієї причини установка паропета до упору в покрівлю, не може проводиться без зазорів. У таких випадках при монтажі парапету для плоских покрівель, використовують подвійну конструкцію. Благлдаря такої конструкції ви зможете встановити парапет в рівень, по всій довжині даху. Спосіб монтаджа такого парапету дуже простий, спочатку закріплюється планка примикання (спідниця) до вертикальної стінки виступу, таким чином, щоб вона примикала до покрівлі по всій довжині без зазорів і щілин, при необхідності стик планки з покрівлею, додатково гермитизируется бітумною мастикою або герметиком. Далі поверх спідниці, встановлюється стандартний парапет і закріплюється покрівельними саморізами. Довжина звисів парапету повинна бути такою, щоб перекривати спідницю не менше ніж на 1.5-2см.після монтажу парапетів не забудьте зняти захисну плівку.

З’єднання парапетів фальц замком

Другий спосіб замкове з’єднання парапетів (фальцевим швом) більш клопіткий, але в той же час найнадійніший. Існує кілька варіантів фальцевого з’єднання парапетів. Найпоширеніший варіант це одинарний лежачий фальц робиться наступним чином:

Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання
Як кріпиться парапет з оцинкованої сталі. Неправильне виконання укладання покрівельного матеріалу на примикання

Такого роду з’єднання не пропускає вологу навіть при відсутності герметика, що дозволяє заощадити гроші під час установки парапету.