Механічна штукатурка стін. Штукатурні розчини та матеріали чорнових стін

82

Зміст

Механічна штукатурка стін. Штукатурні розчини і матеріали чорнових стін

Різні марки штукатурок для механізованого процесу розробляються з оптимізацією по пластичності, адгезійним властивостям, термінам схоплювання і висихання. Крім того ці розчини дешевше аналогів, призначених для ручної штукатурки. Розглянемо основні групи машинних розчинів і зведемо дані по сфері застосування в загальну таблицю.

Штукатурки для внутрішніх машинних робіт

Виготовляються на основі гіпсового в’яжучого з додаванням пластифікаторів і ряду інших добавок. Не рекомендуються для ручного нанесення. Випускаються марки, ранжирувані по товщині шару і призначенням:

  • стартові – з рекомендованою товщиною шару 5-40 мм.передбачається подальше шпаклювання під клас q4(перед венеціанською штукатуркою, глянцевим фарбуванням, нанесенням лакових і перламутрових покриттів).
  • стартові оптимізовані — для шарів 10-30 мм.
  • універсальні — з розширеним діапазоном соплования 2 – 60 мм. Підходять для глянцювання до класу q3без шпаклівки.
  • універсальні оптимізовані-трохи нижче діапазон товщин (8 – 50), зате нижче ціна. Підходять для q3, найбільш поширені в будівництві.

Середня міцність на стиск шару для перерахованих в списку сумішей ϭсж= 2,5 мпа.

Штукатурки для зовнішнього механізованого нанесення

Виготовляються на основі цементного в’яжучого з мінеральними та/або синтетичними наповнювачами, а також пластифікаторами. На відміну від гіпсових складів такими матеріалами однаково ефективно працювати як вручну, так і за допомогою засобів механізації.

Виділяються такі групи:

  • тонкошарові цементно-вапняні-підвищеної адгезії для нанесення перших шарів (близько 5 мм) під подальші роботи всіма видами штукатурок і шпаклівок (ссж= 7,5 мпа).
  • універсальні — для шарів 10 – 40 мм (ϭсж= 7,5 мпа).
  • штукатурки-клеї з полімерними волокнами-підходять для приклеювання плитних і рулонних утеплювачів (ϭсж= з,0 – 5,0 мпа).
  • утеплюючі суміші з полістирольними наповнювачами — для шарів 10-30 мм (ϭсж= 3,4 мпа).
  • утеплюючі суміші з перлітовими наповнювачами — для шарів 10 — 40 мм (ϭсж= 4,0 мпа).

Для внутрішніх і зовнішніх робіт

Окрему нішу займають штукатурні матеріали для механізованого і ручного нанесення тонкошарових декоративно-захисних покриттів:

  • силіконо-силікатні.
  • еластомерні.
  • акрилові.

Рекомендації по сполучуваності з матеріалами чорнових стін

Якщо говорити про внутрішнє вирівнювання, то гіпсові матеріали відмінно зарекомендували себе на всіх типах базових площин. У ряді випадків (гладкий бетон, пориста поверхня) досить правильно вибрати ґрунтовку і використовувати штукатурну сітку.

Складніше йде справа з фасадними роботами. Штукатурка для бетону і цегли може бути будь-хто. Відмінності можуть бути тільки в теплових, гідроізолюючих і декоративних властивостях. Вирівнювання ж пористих низькоміцних блоків вимагає більш вивіреного підходу.

Справа в тому, що газобетони відрізняються високим вологонакопиченням і порівняно невеликою міцністю на стиск (до 2,5 – 4,0 мпа). Чим краще теплоізолюючі властивості цих блоків, тим нижче щільність і міцність. При цьому механічні характеристики цементних і цементно-вапняних складів набагато вище. До того ж, вони мають гідроізолюючі властивості. Адгезія до газоблоків у них хороша, але при будь-яких деформація (усадка стін, температурні розширення) така штукатурка деформується менше, ніж базова поверхня. В результаті відбувається відшарування і утворення тріщин.

Армування сталевими сітками проблеми не вирішує. Відшарувалася штукатурка тримається на сітці, не пропускаючи вологу з блоку назовні. Так створюються умови для прискореного руйнування пористого матеріалу стін.

Штукатурка стін з піноблоків всередині будинку своїми руками. Штукатурка піноблоку

          Розглядаючи питання, потрібно чи ні виконувати штукатурку стін з піноблоків, потрібно мати загальне уявлення про матеріал. Це дозволить прийняти зважене рішення.

          Що таке піноблок

          Це пористий будівельний матеріал, вироблений за спеціальною технологією. Його виготовляють з таких компнентів:

          • в якості сполучного застосовується цемент марки м400 і вище;
          • в якості наповнювача, пісок;
          • третім складовим є піноконцентратор на різних основах (каніфоль соснова, протеїн, клей кістковий);
          • вода.

          Пінобетон проводиться за двома технологіями. У першому випадку в піногенераторі попередньо збивають піну, яка подається в цементний розчин. Суміш перемішується для рівномірного розподілу по всьому об’єму бульбашок повітря. У другому-піна збивається в спеціальному змішувачі. Потім в ній додається цемент і пісок.

          Далі з отриманої маси формуються власне пінобетонні блоки. Для цього маса заливається в форми, в яких після застигання отримують готові блоки (литтєвий пінобетон). Друга технологія передбачає заливку єдиної ємності. Отриманий моноліт після затвердіння ріжеться на стандартні блоки (пінобетон розпилювальний).

          Блоки, отримані за допомогою лиття і розпилювання, мають ряд відмінностей. Перші можуть мати відколи (з’являються ви виїмці з форми) і нерівну поверхню, на якій залишаються забруднення від мастильних речовин (зі стінок форми). Їм властива низька адгезія. Другі, незважаючи на шорстку поверхню, мають точно витримані геометричні форми і хорошу адгезію.

          Рис. 1. Литтєвий пінобетон

          Чи потрібно оштукатурювати стіни з піноблоків

          Штукатурка піноблоку необхідна. Такі конструкції, завдяки комірчастої структурі і наявності повітряних пір, відрізняються високими теплоізоляційними характеристиками, здатністю пропускати вологу з приміщення, що забезпечує формування оптимального мікроклімату в будинку.

          З цієї ж причини даний матеріал активно поглинає вологу, що різко знижує його експлуатаційні параметри:

          • істотно падають теплозберігаючі можливості;
          • може порушуватися цілісність блоку;
          • зовні на його поверхні з’являються темні плями.

          Найпростішим і дієвим способом захисту поверхні блоку є оштукатурювання. Нанесення шару штукатурки всередині будинку виключає виникнення вогнищ патогенної мікрофлори, здатної порушити оптимальний мікроклімат в приміщеннях і викликає руйнування пористого бетону.

          Спеціальні штукатурні склади дозволяють оптимізувати вологість і продовжити терміни експлуатації даного матеріалу, протидіяти процесам усадки будови.

          Види штукатурки для піноблоку

          Вимоги до штукатурки, призначеної для роботи з пористими бетонами (зсередини і зовні будівлі), були сформульовані в кінці минулого століття провідними європейськими компаніями, що виробляють ці матеріали, включаючи піноблоки (masa-henke, hebel, ytong).

          Захисна штукатурка для зовнішнього і внутрішнього застосування повинна:

          • мати високу адгезію до гідрофобного шару пінобетону (≥0,2 мпа). Фактичне значення проставляється на упаковках сухих сумішей.
          • запобігати проникненню вологи з атмосфери (показник водопоглинання штукатурки w ≤ 0,5 кг/м2ч0,5).
          • відрізнятися високою паропроникністю (опір паропропускання s

          При цьому кожен наступний наноситься шар повинен мати w нижче, а s вище, ніж у попереднього.

          Для роботи на внутрішніх поверхнях стін і зовні потрібно застосовувати різні марки штукатурки. Всі склади поділяються по ряду параметрів, що спрощує вибір потрібної марки продукції.

          Рис. 2. Штукатурні суміші для піноблоку

          За призначенням (розв’язуваним функціональним завданням) виділяють штукатурні суміші:

          • прості-застосовувані для чорнового вирівнювання поверхонь;
          • спеціальні – поряд з виведенням площини стіни, додатково вирішують ряд завдань (на що вказують їх назви, наприклад звукоізоляційні, гідроізоляційні);
          • декоративні-застосовуються для фінішної обробки площин.

          Щодо застосування суміші бувають:

          • для внутрішніх робіт-вимагають щадних умов експлуатації, формують оптимальний мікроклімат в приміщеннях;
          • для зовнішнього застосування – відрізняються високою стійкістю до несприятливих факторів атмосферного характеру (пряме уфі, високі і низькі температури, дощі і вітер), мають значну міцність і ряд інших позитивних властивостей;
          • універсальні-однаково адаптовані дляЗастосування на вулиці і всередині будівлі.

          За типом сполучного штукатурні суміші можуть бути:

          • акриловими — до їх переваг відносяться водостійкість і паропроникність, довговічність і пластичність, простота нанесення і значна адгезія. Основна область застосування-фінішна декоративне оздоблення.
          • мінеральними-основа може бути цементної, гіпсової, інший. Призначені переважно для чорнової обробки. Слабо протистоять усадки і вібрацій. Переваги: невисока вартість і можливість виготовити самостійно.
          • силікатними-відрізняються високою паропроникністю, міцністю і водовідштовхувальними властивостями, швидко набирають задану твердість. Використовуються для зовнішньої фасадної обробки.
          • силіконовими-мають підвищену еластичність. Рекомендуються для внутрішнього (при наявності фінансових можливостей і для зовнішнього) нанесення.

          Основні експлуатаційні характеристики та рекомендації щодо застосування виробники вказують на упаковках своїх штукатурних складів. Цією інформацією слід керуватися при виборі матеріалів для майбутніх робіт.

          Штукатурні склади для внутрішньої обробки

          Вирішуючи, чим штукатурити піноблоки всередині будинку, можна вибрати склад одного з наступних типів: полімерцементні з додаванням значних обсягів пластифікаторів, або розчинами цементно-вапняні. Штукатурка для внутрішніх робіт має в своєму складі пластифікатори, що підвищують термін життя розчину і його рухливість. Якщо вологість в приміщенні менше 60%, в них можна застосовувати суміші портландцементу з вапном.

          Штукатурні склади для зовнішньої обробки

          До них пред’являються додаткові вимоги. Штукатурка, використовувана зовні, повинна володіти підвищеною стійкістю до температурних навантажень, як мінусовим, так і плюсовим. Щоб обштукатурити стіну з піноблоків зовні, використовуються цементно-вапняні, силіконові, силікатні або акрилові штукатурні склади.

Швидка штукатурка стін своїми руками. Як обштукатурити стіни самостійно і без зайвого головного болю

Якісно підготовлені для подальшого ремонту стіни — запорука того, що в подальшому будь-яке покриття ляже на них ідеально рівно і красиво. Тому не варто нехтувати таким видом робіт, як штукатурка стін своїми руками, навіть якщо ви вирішили поміняти інтер’єр не в новій квартирі, а в будинку, в якому живете досить давно. Як правильно вибрати матеріал, і якою має бути послідовність робіт — будемо розбиратися далі.

Як вибрати вид штукатурки

Для початку варто визначитися — який вид штукатурки вибрати — так званий сухий або мокрий. Сухим буде обшивка стін гіпсокартонними плитами, що кілька заощадить час. Однак такий вид робіт вигідний виключно для приміщень з великою площею, так як в умовах малогабаритних квартир плити гіпсокартону будуть значно «красти» площу.

Штукатурка стін в квартирі «мокрим» способом має на увазі нанесення різних будівельних сумішей на поверхню. Тут також варто врахувати один важливий момент — з якого матеріалу зроблені стіни ремонтованого приміщення і де ми збираємося штукатурити-зовні або всередині будівлі. Розглянемо докладніше на прикладах.

Цегляна кладка стін

  1. для стін з цегляною кладкою найкраще підходять суміші на основі цементу, в деяких випадках — з додаванням вапна в невеликих обсягах, що надає штукатурці велику пластичність. Має сенс додати деяку кількість вапна, коли проводиться штукатурка стін цементним розчином зовні будівлі або в приміщеннях, де присутня або передбачається велика вологість повітря.
  2. товщина штукатурки для цегли не повинна перевищувати 3 см, при випадках, коли передбачається нанесення шару більш ніж 2 см. Необхідно перед нанесенням цементної суміші покрити стіни шаром сітки-рабиці, яка дозволить утримати важку засохлу суміш на поверхні.
  3. замішуємо цементну суміш наступним чином-змішуємо чистий пісок і цемент в сухому вигляді і розводимо водою до густої консистенції. У разі, якщо ми вирішуємо додати вапняну складову — пісок буде додаватися в трохи більших пропорціях, а до складу готового розчину цементу з піском буде додано водний вапняний розчин.
  4. важливий момент-якщо наша цегляна кладка стін складається з цегли облицювальної, роботи будуть утруднені за рахунок того, що у даного матеріалу занадто гладка поверхня і утримати важкі цементні суміші на ній буде складно, навіть із застосуванням сітки-рабиці. При такій ситуації краще вибирати спеціальні склади або довірити виконання роботи особам з відповідною кваліфікацією, які вміють застосовувати технології нанесення штукатурки на важкі для звичайної людини поверхні і знають, які матеріали для обробки стін підібрати.

Штукатурка стін машинним способом. Штукатурка механізованим способом -, що це таке

Під механізованим оштукатурюванням розуміють процес обробки поверхонь, в ході якого проводиться штукатурка стін машинним способом. Для реалізації даного методу застосовується спеціальне обладнання, що дозволяє частково або повністю відмовитися від ручної праці. В результаті всі етапи протікають в кілька разів швидше, а якість облицювання на порядок вище.

Машинна штукатурка-досить складний процес. Для її виконання потрібна наявність техніки, володіння інформацією про управління нею і певні навички роботи. Без професійного підходу і при неправильному виборі інструментарію результат навряд чи буде позитивним. Для самостійного проведення маніпуляцій потрібно пройти навчання і потренуватися на практиці.

Особливості та специфіка методу

Існують різні технології механізованого нанесення штукатурки, які розрізняються такими показниками:

  • ступінь механізації;
  • принцип роботи;
  • метод замішування штукатурки;
  • контроль кількості води.

Під час ручного нанесення будівельних сумішей тиск на робочу поверхню, яке забезпечує належну адгезію розчину з основою, надає сам майстер. При машинної методикою штукатурення склад вже подається під тиском, завдяки чому надійно зчіплюється з базою. Внаслідок заміни ручної праці машинним всі етапи робіт сильно спрощуються.

Механічна штукатурка застосовується для вирівнювання будь — яких вертикальних і горизонтальних поверхонь-внутрішніх стін, стель, фасадів. Для її виконання використовуються будівельні суміші, адаптовані по консистенції і складу. Без ретельного контролю пропорцій компонентів, правильного замішування і підготовки штукатурка не буде лягати на поверхню належним чином, до того ж дороге обладнання може бути зіпсовано.

Механізована штукатурка стін. Суть машинної штукатурки

Чим відрізняється штукатурка машинного нанесення від ручної праці? повсюдна автоматизація і механізація виробничих процесів не обійшла стороною і штукатурні роботи. Фізичну працю з нанесення розчину взяла на себе штукатурна станція.

Для роботи в неї заливається вода і засипається суха штукатурна суміш. Спеціальні шнеки добре протирають сухі компоненти і подають в ємність для замішування, звідки під високим тиском через рукав і розчинний пістолет суміш подається на стіну.

Щоб розчин не прилипав до робочих поверхонь машинки (стінок бака і рукаву), в нього вносяться спеціальні добавки. Працює станція тільки на сухих сумішах заводського приготування. У приміщеннях використовуються гіпсові штукатурки, зовні цементно-піщані суміші.

Такий розподіл можна пояснити:

  • штукатурка, де один з компонентів гіпс, на вулиці не застосовується;
  • цементно-піщані суміші значно важче гіпсових розчинів. Тому штукатурної машині набагато складніше з ними працювати, в результаті чого швидкість подачі штукатурки падає в 1,5-2 рази.

При цьому зростає знос шнеків, заміна яких виливається в значні суми. Природно, ніхто в приміщенні штукатурити цементним розчином не буде.

Переваги і недоліки машинної штукатурки

Майстри, що працюють на штукатурних станціях, зазвичай відзначають тільки позитивні моменти в механізованому нанесенні розчину:

  • відсутність важкої фізичної праці;
  • швидкість виконання робіт зростає в 3-4 рази;
  • матеріали для машинного нанесення штукатурки за ціною дешевше, ніж аналогічні суміші для ручного способу роботи;
  • витрата матеріалів менше, ніж при штукатурці вручну;
  • сама вартість робіт майже в два рази нижче (від 220 руб./м2при роботі зі станцією і 550 руб. / м2приНанесенні 3-х шарів кельмою);
  • якість робіт вище:
  1. суміш подається під високим тиском, що сприяє кращому зчепленню штукатурки зі стіною;
  2. штукатурний розчин більш однорідний за складом, так як перетирається двома шнеками, в результаті чого поверхня штукатурки практично не тріскається;
  3. виключаються помилки в приготуванні суміші — її консистенція закладена в станцію програмою.

Недоліків професіонали не бачать. На їхню думку, питання — «яка штукатурка краще, ручна або механізована» — на порядку денному взагалі не повинно стояти.

Однак, якщо уважно вивчити технологію роботи штукатурної станції, можна виявити як прямі, так і відносні недоліки:

  • високий рівень шуму, що виключає роботу в нічний час — це відносний недолік, так як вдень сусіди зрозуміють і потерплять;
  • робота на трифазному струмі (є тільки в квартирах з електричними плитами);
  • тривалий період сушки штукатурки — 7-8 днів;
  • великий час на обслуговування станції на початку і кінці зміни, що обов’язково буде відображено в ціні робіт при різних обсягах штукатурки (підготовка станції до роботи за регламентом повинна тривати 2 години і ще 2 години йде на мийку обладнання після її закінчення);
  • не можна гіпсом оштукатурювати стіни у ванній і на кухні під плитку. Виробники сухих розчинів пишуть на упаковці, що суміші можна наносити на стіни у вологих приміщеннях, в тому числі і у ванній. Але ніде не вказано, що на таку штукатурку можна укладати плитку. Практика показує, що вона рветься і відстає на гіпсовій штукатурці. Штукатури машинної станції виконали роботи і пішли, а що стало з плиткою потім, вони можуть і не знати;
  • обов’язкова установка штукатурних куточків у внутрішні кути, що підвищує вартість робіт.

Фактурна штукатурка для стін своїми руками покрокова інструкція. Фактурні суміші з шпаклівки

Фактурними сумішами називаються ті, декоративні ефекти яких утворюються за рахунок особливих прийомів і способів нанесення. Виготовляється декоративна штукатурка своїми руками, придатної для фактурних покриттів, зі звичайної шпаклівки не складно. Для приготування складу можна скористатися рецептами, наведеними нижче.

  1. для виготовлення версальської фактурної обробки найкраще змішувати один з одним 1:1 фінішну і стартову сухі суміші. У такого складу тривалий термін роботи, що дає час для нанесення на поверхню шару потрібної фактури до того, як розчин прихопиться. Для приготування його в відерце з потрібною кількістю води, і по черзі, однаковими порціями всипаються то стартова, то фінішна суміші. Якщо потрібно, додається колер. Все це перемішується міксером і потім, через 5 хвилин, суміш перемішується ще раз.
  2. з пва. У чисту ємність вливають 2л води кімнатної температури, всипають в неї 6 кг порошку шпаклівки (гіпсової суміші), перемішують і додають склянку (200г) клею, знову перемішують. Замість клею можна додати затирочну суміш, призначену для гіпсокартону. Пропорція 1: 1.
  3. з грунтовкою. Сухий порошок шпаклівки (6кг) розбавляють рідкою ґрунтовкою білого кольору до потрібної консистенції, після чого в отриману гущу вводять затірку для швів (можна використовувати кольорову або додати барвники).
  4. акрилову ґрунтовку, здатну до глибокого проникнення, розводять водою в кількості 1/2 її об’єму. Поступово всипають, перемішуючи, шпаклівку сатенгіпс до утворення пастоподібної гущі.
  5. щоб отримати фактурну суміш, до шпаклівки можна додати чистий дрібний пісок, кам’яну муку. Частка добавки повинна бути не більше 15% від обсягу складу. В іншому випадку суміш вийде розсипчастою. Такі склади використовуються для створення штукатурки травертин , дрібної шуби , декоративної штукатурки під дерево .

Відео як виконати механізовану штукатурку стін? майстер-клас