Прибираємо будинок без шкідливої хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

151

Ольга нагорнюк

Прибираємо будинок без шкідливої «хімії»

Чистячі і миючі засоби, що застосовуються при прибиранні житла, можуть провокувати у його мешканців напади алергії і завдавати шкоди здоров’ю малюків. Наші бабусі містили будинок в чистоті без використання «хімії». Давайте згадаємо народні засоби, які не поступаються в ефективності сучасним гелям, пастам і поліролям.

Як помити підлогу, не використовуючи хімічні засоби

Кожне підлогове покриття має свої особливості, які обумовлюють певні вимоги до прибирання. Способи по догляду за керамічною плиткою абсолютно неприйнятні для паркету, а підтримка в чистоті ламінату не має нічого спільного з миттям дерев’яних підлог.

Чим можна начисто вимити підлогу, не завдаючи йому шкоди

1. Лінолеум. Недороге і практичне покриття, яке боїться лужних очищувачів, бензину, скипидару, нашатирного спирту, кислотних розчинів. Вони роз’їдають верхній шар покриття, утворюючи на ньому білі плями.

Мити лінолеум краще за допомогою звичайної мокрої ганчірки. Кожні 3 місяці протирайте покриття оліфою. Вона відновлює м’якість і еластичність верхнього шару, а також надає лінолеуму блиск.

2. Паркет. Для підтримки паркетної плитки в чистоті досить протерти підлогу трохи вологою ганчіркою, змоченою в гліцериновому розчині. Оптимальна пропорція: 1 ст.ложка гліцерину на 1 склянку прохолодної води. Тепла і гаряча вода згубно впливає на з’єднувальний клей і дерев’яні плашки.

Вивести плями і впоратися з сильними забрудненнями паркету допоможе звичайний мильний розчин. Не забудьте потім зібрати надлишки вологи, інакше підлога може «роздутися».

3. Ламінат. Як і паркет, не любить вологу і вимагає витирання насухо після кожного прибирання. Відмінно переносить прибирання за допомогою розчину 9-процентного оцту (1 ст. Ложка на 5 л води).

4. Керамічна плитка. Невибаглива в догляді і абсолютно не боїться вологи. Добре відмивається водою з милом, а в разі сильних забруднень — розчином нашатирного спирту.

Не залишайте кахель мокрим: це травмонебезпечно!

Кахель і рідке мило несумісні: останнє залишає на плитці жирні розводи, які потім буде важко видалити.

5. Фарбована дерев’яна підлога. Непогано переносить вологе прибирання і швидко сохне, тому його можна мити хоч кожен день. Добре освіжить деревину розчин нашатирю (2 ст.ложки на відро води), а суміш денатурату і рослинного масла (в рівних частках) додасть додатковий блиск.

Застосовувати при митті дерев’яних підлог мило, соду або сіль не рекомендується. Від них у лакофарбового шару пропадає блиск і утворюються подряпини.

До екоспособам миття підлог можна віднести і прибирання за допомогою парової швабри . Але її покупка коштує недешево.

Чистка килимів

Влітку при чищенні килима від пилу не обійтися без пилососа. Взимку влаштуйте килиму» гігієнічні процедури » на вулиці: припорошите снігом, а потім пройдіться віником.

Почистити килимове покриття в квартирі допоможе дрібна сіль і пилосос. Розсипте сіль по ковроліну, злегка сприсніте її водою з пульверизатора і почекайте пару годин. За цей час порошинки з ворсу пристануть до кристалів солі, і утворився сміття легко буде видалити пилососом.

Килимовий ворс добре вбирає запахи, що не завжди приємно. Позбутися від них допоможе сода. Посипте нею килим на ніч, а вранці зберіть пилососом, від неприємних «ароматів» не повинно залишитися і сліду. Волога сода впорається з цим завданням краще, але і прибрати її з килима буде складніше.

Іноді джерелом неприємних запахів стає холодильник. Способи боротьби з ними ви знайдете в статті «як швидко усунути неприємний запах в холодильнику» .

Прекрасно справляються з чищенням килимів, та й будь-якій поверхні, що потребує санобробці, парогенератори. Середня ціна такого приладу становить $150. Не кожен зважиться його придбати, знаючи, що може обійтися підручними засобами.

3 екоспособа чищення унітазу

Щоб ефективно боротися з утворенням вапняного нальоту і каменю, не обов’язково купувати дорогу «хімію». Спробуємо обійтися засобами з домашнього арсеналу будь-якої господині.

1-й спосіб . Підігрійте склянку будь-якого оцту приблизно до 40 °с (рекомендуємо 70%-ний, але через брак такого підійде і 9%-ний). Обов’язково користуйтеся кришкою — так ви уникнете поширення по кімнаті сильного неприємного запаху.

Теплий оцет вилийте перед сном в унітаз, додавши туди кілька крапель йоду і 1 ст.ложку соди. За ніч наліт і камінь розчиняться, і вам залишиться тільки змити унітаз.

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

2-й спосіб . Засипте в унітаз 50-80 грамів лимонної кислоти, накрийте кришкою. Через 2-3 години скористайтеся йоржиком і змийте унітаз. Якщо наліт розчинився не весь, повторіть процедуру кілька разів.

3-й спосіб . Видаліть з унітазу воду, замінивши її колою (підійде і спрайт). Після закінчення 3-4 годин напій розчинить відкладення вапна і каменю, а ви довершити розпочате за допомогою звичайної води.

Чиста ванна без дорогої «хімії»

Біда всіх ванн — вапняний наліт і іржа. Імовірність їх утворення невелика, коли крани містяться в ідеальному стані, а ванна після кожної гігієнічної процедури ретельно миється і витирається насухо. Але що робити, коли уникнути утворення вапняних нашарувань не вдалося?

Для миття сталевих і чавунних ванн з емальованим покриттям використовуйте перевірені часом народні засоби:

  • в ¼ склянки оцту розчинити 3 ст.ложки кальцинованої і 3 ст. Ложки харчової соди. Утворену суміш нанести на місця з жовтим нальотом і почекати півгодини. Змити водою і витерти насухо м’якою губкою;
  • змішати 8 ст. Ложок перекису водню, 4 ст.ложки борошна і стільки ж оцту. Отриманим розчином змастити наліт іржі і почекати 2 години. За цей час руді освіти повинні зникнути;
  • з’єднайте соду і нашатирний спирт в рівних пропорціях і обробіть цією сумішшю вапняний наліт. Через 2 години промийте ванну водою.

Акрилові ванни дуже чутливі до механічного впливу, щоб уникнути утворення подряпин їх не можна чистити содою або сіллю. Ні в якому разі не застосовуйте для миття ванн з акрилу суміші, що містять хлор, аміак, ацетон або формальдегід.

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

Розчинити водний камінь на акрилі можна так:

А) набрати повну ванну води (температура не вище 25 °с);

Б) додати 0,5 л 7%-ного розчину лимонної кислоти;

В) через 12 годин злити воду і витерти ванну.

Моєму вікна до блиску

Для миття скла і дзеркал використовуйте клапті тканини з натуральних матеріалів, наприклад бавовняний трикотаж. Синтетика погано вбирає вологу і поступається в м’якості.

Поради щодо миття вікон

1. Відмінно розчиняє бруд і не залишає при митті розводів розчин нашатирного спирту. Співвідношення води і аміаку-4: 1. Немає нашатирю-візьміть оцет.

2. Скло добре відмивається від бруду за допомогою мильного розчину, після чого вікно насухо витирається газетами.

3. Надати чистий і сяючий вигляд стеклам допоможе крохмаль. Вам буде потрібно 20 г (1 ст. Ложка) на 1 л води. Коли крохмальний розчин впорається із забрудненнями, його потрібно змити водою, а поверхню скла витерти.

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

4. Захистити вікно від пилу влітку і обмерзання взимку може розчин гліцерину (60 мл гліцерину, 40 мл води, 2 краплі аміаку). Після обробки їм скла слід ретельно протерти сухою ганчіркою. Ви отримаєте пило — і водовідштовхувальне покриття.

Кухонна плита: секрети чистоти від бабусі до

1. Жирний наліт на решітці і конфорках непогано змивається гарячим мильним розчином (чверть бруска 72-процентного господарського мила на 5 л води). Потрібно повністю занурити потребують знежирення деталі грубки в розчин і дати їм відмокнути протягом декількох годин.

Промивши конфорки і грати водою, витріть їх насухо і поверніть на колишнє місце.

2. Для видалення жиру з поверхні спочатку рясно змочіть її теплою водою (вона розм’якшить застарілі жирні плями), посипте содою і почекайте 30 хвилин.

Зібравши соду губкою, нанесіть на плиту аміачно — содовий розчин (1: 1), який через 5-10 хвилин потрібно буде змити теплою водою. Після цього залишиться тільки витерти поверхню і повернути на місце конфорки і грати.

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

Для чищення ручок використовуйте нашатирний спирт. Через 10 хвилин після обробки аміачним розчином бруд і жир легко знімаються звичайною ганчіркою, у важкодоступних місцях — зубною щіткою.

Більше порад щодо ведення домашнього господарства ви знайдете на домашніх сайтах, створених на допомогу домогосподаркам .

Забирай собі, розкажи друзям!

Читайте також на нашому сайті:

Кажуть, щоПогану господиню видає неприбраний туалет, проте навіть сяючий зовні чистотою унітаз може приховувати за собою жахи покрився нальотом і іржею зливного бака. Чи можна цього уникнути? як почистити бачок унітазу, не вдаючись до сторонньої допомоги? у нас є кілька чудових порад.

Давно не секрет, що переважна більшість чистячих засобів, порошків, відбілювачів, спреїв та інших побутових «корисностей» приносять нам більше шкоди, ніж користі. Деякі з них, наприклад, містять формальдегід (визнаний канцерогеном і сприяє виникненню ракових захворювань). Практично всі миючі засоби забруднюють повітря нашого житла хімічними речовинами, шкідливими для здоров’я. Стикаючись зі шкірою рук, вони можуть викликати алергії, розшарування нігтів, роздратування і т.д.

Тому при виборі побутової хімії для домашнього користування, я керуюся в першу чергу натуральністю товару. Але так як виробники не особливо переживають за екологію, то з представленого асортименту і вибирати особливо нічого. Тому, вирішила я зайнятися (по можливості) створенням чистячих засобів самої. Буду ділиться перевіреними рецептами, може ще кому стане в нагоді.

Експериментальним шляхом отримала відмінний чистячий порошок, який використовую і для миття посуду, і для кахлю та сантехніки.

Чистячий порошок своїми руками:

5 ст.л. Порошку сухої гірчиці

7 ст. Л. Соди

1 ст. Л. Солі

1 ст. Л. Лимонної кислоти

Всі інгредієнти насипаємо в сухий посуд. І дуже добре перемішуємо.

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

Після чого отриману масу, я засинаю в ось таку коробочку

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

І користуюся))

Порошок відмінно відмиваємо і посуд, і сантехніку. Надає блиск, прибирає неприємний запах, а головне натуральний і нешкідливий.

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми рукамидля миття поверхонь і на кухні, і по всьому будинку використовую ось таке миючий засіб:

100 мл. Оцту

100 мл.нашатирного спирту

150 мл. Води

Все акуратно змішуємо і в пульверизатор. Такий засіб відмінно миє кахель, кухонні поверхні, а також стіни, скла і т .д.

Ще для прибирання можна використовувати оцтовий розчин. Я його роблю так:

Знімаю шкірку одного лимона, заливаю її 150 мл. Оцту (все це справа в баночку) закриваємо кришку і залишаємо на ніч настоятися

З ранку додаємо 150 мл води акуратно перемішуємо і все можна використовувати. Я в цей засіб замочую кілька трикотажних ганчірок, і закриваю кришку. Ганчірочки просочаться засобом і відмінно відмивають всі поверхні. Також цей засіб можна використовувати і в розпилювачі.

Для любителів мити посуд рідким засобом можна зробити його так:

Беремо грам 50 господарського мила (звичайний жовтий шматок без запахів і добавок) заливаємо 250 гр гарячої води і змилюємо його в цій воді до розчинення — виходить мильна вода

Додаємо 3 ст.л. Соди

1 ст. Л. Кухонної крупної солі

Все добре перемішуємо і чекаємо щоб сіль і сода розчинилися. Отриману суміш потрібно процідити (так як після розчинення солі завжди залишається осад) і залити в розпилювач або іншу зручну ємність для рідкого засобу для миття посуду.

Я такі засоби роблю постійно і використовую в господарстві. Будинки чисто, акуратно, а головне мінімум хімії і максимум натуральності. Ви можете експериментувати і зробити свої чистячі засоби.

І ось ще невелика добірка корисних властивостей давно відомих нам продуктів:

Для чищення сильнозабруднених (і не тільки) поверхонь на кухні і у ванні можна також використовувати чистячу пасту: харчову соду змішати з перекисом водню в таких кількостях щоб вийшла пастоподібна маса. Отриману суміш розподілити по брудній ділянці і залишити на 5-10 хвилин, після чого гарненько змити — відмиває просто супер. Такий засіб можна також використовувати для очисти листів від пригорілого жиру, але залишати його покритим засобом потрібно не менше ніж на 25-30 хвилин.

Оновити губки для миття посуду можна наступним чином : занурте губку в посудину, залийте її гарячою водою і додайте трохи лимонного соку або оцту.

Щоб очистити вапняний наліт або видалити іржу , протріть поверхню цедрою лимона або ватним диском змоченим лимонним соком.

Якщо газові конфорки вкрилися іржею, покладіть їх в каструлю, залийте водою, додайте якомога більше харчової соди і поставите на вогонь. Прокип’ятіть конфорки в цьому розчині, і коли побачите, що іржа зникла, можете конфорки виймати.

Щоб відмити духовку , капніть на губку нашатирного спирту і акуратно змочіть всі забруднені місця. Потім закрийте духовку і залиште на ніч, а вранці вся ця бруд легко зніметься. Для того, щоб духовка не забруднювалася, перед початком готування в ній можна зробити профілактику — протріть духовку губкою, змоченою водою з оцтом.

Для того, щоб помити раковину , вам знадобляться тільки сіль і оцет. У раковину потрібно насипати сіль (бажано велику, кам’яну) і полити оцтом. Оцтова кислота відбілює, а сіль очищає.

Щоб позбутися від накипу в чайнику, змішайте оцет (або 50 гр лимонної кислоти) з водою в пропорції один до одного і залийте цю суміш на ніч. Або щоб не чекати цілу ніч потрібно прокип’ятити чайник з таким розчином до тих пір поки вся накип не відстане від стінок чайника і не розчиниться. Потім ретельно промийте чайник водою.

Щоб усунути неприємний запах на кухні , категорично не варто користуватися хімічними освіжувачами повітря. Візьміть апельсинові, лимонні або грейпфрутові шкурки, викладіть їх на суху сковорідку і підсмажте їх не повільному вогні.

Для миття підлог по всій квартирі можна використовувати 0,5 склянки оцту + 2 ст. Л. Солі на відро води

Щоб очистити підошву праски можна використовувати звичайну сіль

Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками

Порядок дій:

1. Застилає прасувальну дошку папером і насипаємо на неї шар солі.

2. Встановлюємо регулятор нагріву праски на максимальне значення. При цьому обов’язково переконайтеся, що функція «пар» вимкнена, а в прасці немає води.

3. Проводимо нагрітим праскою по солі. Весь бруд з поверхні праски зчистити швидко і просто.

Необхідність економити-є багато причин, щоб вибрати для прибирання домашні . У них немає шкідливих для здоров’я компонентів, і працюють вони не менш ефективно, ніж побутова хімія з магазину.

Щоб не розчаруватися в чистячих засобах, зроблених своїми руками, потрібно знати, як їх правильно приготувати і застосовувати. Втім, тут немає нічого складного. Ось рецепти, які чудово працюють.

Замість миючого засобу для посуду — суха гірчиця

Насипте трохи гірчиці на губку і вимийте посуд, як зазвичай. Якщо маєте справу з підгорілим жиром в сковорідці або деку — налийте в посуд гарячої води, всипте трохи порошку гірчиці і дайте постояти 3-5 хвилин. Гірчиця на подив ефективно справляється з будь-якими жирними забрудненнями, посуд після неї блищить і розлучень на ній не залишається.

Замість абразивного миючого засобу — харчова сода

Соду зручно використовувати для чищення раковин, ванної, кухонної плити, керамічної плитки, емальованого і металевого посуду. Сода, на відміну від абразиву в порошку, не дряпає поверхню. При цьому вона вбирає в себе забруднення і ефективно їх видаляє.

Для застарілих забруднень додайте в соду трохи рідкого мила, щоб вийшла густа кремоподібна маса. Це зручно, якщо ви чистите вертикальні поверхні, наприклад, плитку на стіні. Чиста сода буде обсипатися, а кремоподібна маса затримається. При бажанні можна ароматизувати цю пасту ефірною олією.

Для видалення накипу і водного каменю — лимонна кислота

Щоб видалити накип в чайнику, протягом 20-30 хвилин прокип’ятіть в ньому воду з 2 столовими ложками лимонної кислоти. Можна використовувати оцет, але його запах при кипінні пошириться на всю кухню.

Щоб зчистити водяний камінь на раковині, змішувачах та іншій сантехніці, розсипте кислоту на всю поверхню нальоту і залиште на час від півгодини до 4-5 годин, в залежності від інтенсивності забруднення. Потім просто почистіть поверхню жорсткою стороною кухонної губки.

Якщо потрібно очистити від каменю поверхню, яку неможливо присипати кислотою (крани або змішувачі, шланг в душі), розчиніть порошок в невеликій кількості води, щедро змочіть їм поверхню і оберніть її харчовою плівкою. Залиште на 2-3 години, потім протріть і змийте водою.

Щоб зняти накип з нагріваючих елементів пральної машини, раз в 3-4 місяці запускайте «холостий» цикл прання при максимальній температурі з двома склянками лимонної кислоти.

Замість засобу для миття скла — оцет

Безпечний миючий засіб для скла і дзеркал виходить з оцту і мила. Три столові ложки оцту змішайте з половиною чайної ложки рідкого милаІ розчиніть суміш в половині літра води. Залийте розчин в пульверизатор, нанесіть на скло і протріть сухою м’якою тканиною.

Оцтова кислота розчинить забруднення і жир на стеклах, спирт змусить з сяяти, а мило видалить частинки воску, які містять очищувачі промислового виготовлення.

Замість дезинфікуючого засобу — оцет

Після чищення сантехніки содою можна для додаткової дезінфекції обробити її 9% розчином оцту. Замість столового можна використовувати винний, його запах не такий інтенсивний. Оцтом періодично збризкуйте робочі поверхні столу, обробні дошки. Зрозуміло, для кухні і для туалету потрібно використовувати різні ємності з оцтом.

Замість миючого засобу для килимів — сіль і сода

Розчиніть соду у воді, додайте кілька крапель ефірного масла, розбризкуйте склад по килиму або оббивці і залиште на 30 хвилин, щоб сода висохла. Потім зберіть кристалізований порошок пилососом. Це допоможе позбутися від пилу, забруднень і неприємних запахів.

Якщо сильних забруднень немає, розсипте по килиму дрібну сіль, а через 15-20 хвилин зметіть її чистим вологим віником. У міру забруднення, віник промивайте під гарячою водою. Сіль збере пил і освіжить ворс килима.

Сьогодні прибирання будинку без хімії є чимось нереальним для багатьох господинь, адже прибрати будинок швидко і якісно на багато легше, використовуючи звичні всім і досить дієві хімічні засоби.

Але всі ми розуміємо, наскільки б якісним прибирання будинку за допомогою хімії не була, миючі та чистячі засоби – не найкорисніше, що ми використовуємо в повсякденному житті.

Хімічні засоби для прибирання будинку нерідко стають причиною алергії, астми та інших захворювань, які можуть проявитися у вигляді сльозоточивості, висипання, почервоніння шкіри і сильного свербіння.

Щоб прибрати будинок без шкоди здоров’ю, цілком прийнятним варіантом може стати прибирання будинку без хімії.

Альтернативні домашні чистячі і миючі засоби допоможуть прибрати будинок не гірше, ніж з хімією. При цьому таке прибирання не буде впливати на стан вашого здоров’я.

Способи прибрати будинок без хімії від досвідчених господинь

як прибрати будинок без хімії

Досвідчені господині знають дуже багато секретів, як прибрати будинок без хімії, випробувавши ті чи інші методи прибирання будинку не один раз.

Прості поради, як прибрати будинок без хімії, допоможуть швидко навести порядок в будинку, не витрачаючи для цього багато грошей і сил.

Якщо ви вирішили почистити кухонні предмети зі скла, зробіть дуже простий розчин з теплої води, солі (1 ст.л.) і оцтової кислоти (3 ст. Л). Подібний засіб допоможе надати блиск вашим скляним келихах і іншому посуді зі скла.

Почистити сковороду від жиру можна, прокип’ятивши в ній сильно солоний розчин. Ваша сковорода, очищена без хімії, приємно здивує вас.

Універсальні засоби для миття і чищення кухні готуються з використанням соди і оцту. Стануть в нагоді ці інгредієнти і для видалення накипу з чайника. Всього один стакан оцту на чайник води і жменю соди зверху – і від накипу не залишиться і сліду.

Якщо в чайнику утворився великий шар накипу, проведіть таку чистку кілька разів.

Напевно, самим часто миється місцем на кухні є мийка, адже коли ми миємо посуд, на стінках мийки накопичується жир і бруд. Така ж ситуація стосується витяжки і кухонної плитки.

Повірте, почистити мийку до блиску, а також відмити витяжку і плитку на кухні можна дуже простим методом, приготувавши домашнє засіб з соди (1 ст. Л.) і простого господарського мила (3 ст. Л.), яке необхідно розмочити в оцті до отримання рідкої кашки.

Губкою нанесіть домашнє миючий засіб і гарненько потріть, змивши все чистою водою, і ваша кухня буде сяяти чистотою.

Чищення плитки на кухні також може бути без хімії. Щоб приготувати пасту для миття плитки, скористайтеся крейдою або зубним порошком, розведеним невеликою кількістю води. Готову пасту нанесіть на кухонну плитку до підсихання, а потім видаліть пасту, використовуючи м’яку тканину. Ваша ганчірка для витирання повинна бути сухою.

Якщо у вас забруднилися шви між плиткою на кухні, що буває досить часто, вам допоможе зубна щітка і оцет, якими ви зможете видалити бруд зі швів.

Почистити миючі шпалери без хімії від плям також допоможе харчова сода і вода. Такий засіб швидко готуватися і не шкодить вашому здоров’ю.

Прибирання кухні включає і чистку холодильника. В процесі чищення холодильника дуже важливо продезінфікувати його поверхню, щоб знищити невидимі бактерії, грибки і цвіль. Для цього підійде засіб з бури (1 ст.л.), оцту (3 ст. Л.) і півлітра води.

Прибирання будинку без хімії включає і видалення плям іржі. Іржа може з’являтися на емальованому посуді, яку можна почистити за допомогою розрізаного лимона.

Посуд з порцеляни і фаянсу також чистять розчином з води і соди в пропорції 3 л/2 ст.л. Опустивши фарвор або фаянс в приготоване засіб, губкою потріть поверхню посуду і темний наліт відмиється. Залиште так на кілька чесов, після промивши фарфорову і фаянсовий посуд чистою водою.

Прибрати будинок без хімії не складно. Впораєтеся без звичних хімічних засобів і, щоб натерти до плескоту підлогу. Приготуйте розчин з води, мила і лимонного соку. Помийте підлогу, а потім протріть його сухою м’якою ганчіркою. Пол буде чистим і без розлучень.

Ще один спосіб помити посуд без хімії від жиру грунтується на господарському милі, натертому на дрібній тертці, і гірчиці. Інгредієнти заливаються окропом до утворення пасти. Посуд миється такою пастою звичайним способом за допомогою губки.

Сподіваємося, наші прості поради, як прибрати будинок без хімії, допоможуть вам зробити будинок ідеально чистим, а прибирання будинку пройде швидко і без клопоту.

Найефективніші і популярні засоби серед клінінг-блогерів, які відповідають за їх якість!
Засіб потрійної дії

Всього з двох інгредієнтів можна зробити відразу три засоби! а знадобиться всього-то: сода, будь-яке ефірне масло, аромат якого вам більше подобається, і баночка з кришкою. Просто пересипте соду в банку і додайте кілька крапель олії для аромату. Все! тепер у вас є засіб для раковин, засіб для очищення матраців і килимів.
Знаєте, як чистити содою матраци? це дуже просто, але робити необхідно. Насипте соду на матрац (вона повинна бути сухою!), почекайте годину або півтора і пропилососьте поверхню. Таким же способом можна вчинити і з килимами, і з диванами.
На 2 склянки соди знадобиться близько 20-30 крапель олії. Спробуйте використовувати масло гвоздики або лимона.
Засіб для миття дерев’яних підлогПрибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками
Якщо у вас є: оцет, вода, ефірне масло лимона і пляшка з пульверизатором, вважайте, що вам пощастило. У вас є все необхідне для ідеального миючого засобу для підлоги.
Спершу налийте в пляшку оцет приблизно 1/4 пляшки.
Додайте 3-6 крапель ефірного масла лимона і долийте води до самого верху.
Змішайте, збовтайте і побризкайте підлогу перед тим, як його мити. Повірте він буде ідеально чистим і блискучим.
Засіб для очищення душових кабінПрибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками
Отже, вам потрібно змішати:
1/2 склянки перекису водорода1/2 склянки спирту (або горілки)1 ст л засобу для миття посуди1 ст л ополіскувача для посудомийних машин2 склянки водиглавное, що засіб не тільки видаляє мильний наліт і розлучення зі стінок душової кабіни, але і допомагає їм залишатися чистими протягом довгого часу. Не потрібно навіть нічого терти, досить розпорошити його по стінках після того, як ви прийняли душ.засіб від жирного нальотуПрибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками
Якщо потрібно засіб для видалення стійкого липкого нальоту, візьміть на замітку наступний рецепт:
Вам знову знадобиться пляшка з розпилювачем. Змішайте воду, рідке кастильське мило і ефірне масло апельсина. Перед вживання-збовтуйте.
Засіб дивно швидко знімає жирний наліт, його можна використовувати і для стільниці, і для плити, і для холодильника.
Таблетки для посудомийної машини
Прибираємо будинок без шкідливої  хімії. Побутова хімія, на якій можна заощадити натуральні засоби для прибирання будинку своїми руками
Для них знадобиться 1,5 склянки кальцинованої соди, 3 ст л солі, 35 крапель ефірного масла лимона, 1/2 склянки води. Викладіть інгредієнти в миску і перемішайте їх ложкою. Потім отриману суміш перелийте в силіконову форму для льоду (важливо, щоб форма була м’якою, інакше витягнути таблетки буде складно). Залиште таблетки висихати на 48 годин. За цей час вони затвердіють і приймуть потрібну форму. Після, їх можна зберігати в будь-якій банці з кришкою.