Як зробити дах будинку з блоків. Чи мають газосилікатні блоки недоліки? розрахунок необхідної в будівництві кількості матеріалів

98

Досить часто, від жителів приватних будинків, можна почути бажання перебратися в затишну квартиру, де не доведеться багато працювати, а жителі квартирних будинків, навпаки, прагнуть всіляко перебратися в окремий будинок. В даному випадку, кому б не запропонувати обмін, він навряд чи відбудеться, так як мешканці приватних будинків не відмовляться від своєї свободи, яку дарує окрема ділянка. Для мешканців багатоповерхових квартирних будинків, залишається лише мріяти про те, що коли-небудь і у них в житті з’явиться окремий куточок у вигляді заміського приватного будинку. Якщо ви прийняли рішення придбати ділянку і побудувати заміський будиночок своїми руками, то варто звернути увагу на процес будівництва, а саме: як побудувати будинок з блоків. Такий варіант будівництва, є найбільш вигідним і правильним, якщо ви раніше не стикалися з будівельними процесами.

Переваги та недоліки

Перш за все, варто звернути увагу на деякі переваги подібного будівництва і використання блоків в якості основного будівельного матеріалу, а саме:

  • проводячи будівельні роботи самостійно, можна приємно заощадити практично на всіх покупках і роботах. В даному випадку, вартість готового будинку, буде істотно дешевше, ніж будинок, зведений будівельною організацією.
  • далі варто відзначити, що умови проживання в своєму приватному будинку, набагато комфортніше і затишніше ніж в багатоквартирному будинку. Можна лише навести один з безлічі аргументів: в своєму будинку в теплу пору року, істотно простіше боротися зі спекою, ніж в квартирі.
  • всі вирощені овочі, або фрукти на своїй ділянці, володіють екологічною чистотою. Такою якістю не може похвалитися жоден продукт, придбаний на ринку або в магазині.
  • проживаючи в приватному будинку, ви істотно економите на комунальних послугах.
  • є прекрасна можливість паркувати свій улюблений автомобіль в гаражі або у вільному дворі. Такою перевагою, не може похвалитися жоден багатоквартирний будинок.
  • крім усього сказаного вище, абсолютна свобода дій для ваших дітей на території двору. В даному випадку, у дітей буде істотно менше заборон.

Звичайно, свій окремий будинок зведений самостійно своїми руками, має значні переваги перед квартирою, однак і тут є деякі недоліки, які для деяких відбивають бажання мати заміський будинок, а саме:

  • у разі, коли приватний будинок знаходиться далеко від міста, можуть виникнути суттєві труднощі з дорогою до роботи, школи або лікарні. Якщо в місті є громадський транспорт, який ходить постійно, то тут таке не завжди зустрічається, тому вам знадобиться автомобіль, а то і два, в залежності від величини вашої родини.
  • у деяких моментах, під’їзд до заміських ділянок не володіє гідним асфальтовим покриттям, тому в зимовий період часу, буде складно добиратися до місця роботи або навчання.
  • необхідна наявність на ділянці вигрібної ями, крім того, буде потрібно регулярно її відкачувати.
  • досить часто, вивіз сміття організовується самостійно, так як компанії з вивезення сміття не обслуговують віддалені заміські ділянки.

Піноблоки і їх переваги

Практично кожна людина, прагне з усього зробити вигоду для себе. В даному випадку, мова йде про будівництво будинку своїми руками. Дуже багато хто хоче звести надійний будинок самостійно, проте для цього потрібні деякі знання і досвід. Якщо таких у вас немає, то варто звернути увагу на рекомендації з будівництва, з їх допомогою, можна звести красивий і практичний будинок без надмірних витрат і зусиль. Далі варто розглянути відповідь на питання: як побудувати будинок самостійно?

В якості будівельного матеріалу, бажано вибрати піноблок, так як він володіє легкістю і простотою в роботі. Додаткової допомоги в роботі вам не буде потрібно, це дуже важливий момент, для тих, хто хоче істотно заощадити кошти при будівництві. Даний матеріал, має цілу низку переваг, а саме:

  • стіни з подібного будівельного матеріалу, не піддаються осіданню конденсату. В умовах нашого клімату, такий момент дуже важливий, так як через відсутність вологи на поверхні, тут не буде виникати грибок.
  • піноблоки мають досить простою структурою, через це прекрасно утримують температуру в приміщенні.

Цікавий факт:

У зимовий період часу в приміщенні буде тепло, а влітку не буде сильно жарко.

  • будинки, виконані з такого матеріалу, мають прекрасну теплоізоляцією. Завдяки такій якості, вам вдасться значно заощадити на додатковому опаленні. Крім цього, можна додати і чудову ізоляцію від навколишніх шумів.
  • блоки досить легко піддаються обробці своїми руками.
  • якщо вами були дотримані всі технології будівельних робіт, то зведений будинок вийде надійним і довговічним.

Застосовувана технологія будівельних робіт

Своїми руками звести будівлю, з подібних блоків не представляє особливої складності. Весь матеріал, володіє стандартними габаритами, а також рівними краями і кутами, що істотно полегшує процес робіт. Досить значні розміри окремого блоку, дозволяють зводити стіни неймовірно швидко, чим не можуть похвалитися схожі будівельні матеріали. Навіть не дивлячись на те, що планується побудувати кілька поверхів, від вантажопідйомної техніки легко можна відмовитися. За винятком монтажу міжповерхових плит.

Перш за все, вам буде потрібно підготувати фундамент. Такий момент, теж вас приємно здивує, так як блоки досить легкі, для споруджуваного будинку своїми руками, не буде потрібно потужний фундамент. Ще один приємний момент економії. Фахівці рекомендують для подібних споруд, використовувати монолітний бетонний фундамент стрічкового типу. Але не варто забувати, що при подібному фундаменті, потрібно гідроізоляція, яка повинна бути трохи ширше, ніж конструкція самого фундаменту. Блоки, бажано захистити від прямого впливу води, так як волога, досить швидко руйнує подібний матеріал. Тому будинки з блоків, що зводяться своїми руками, слід надійно захищати від впливу води.

Закладка стін

Перший ряд блоків, лягає за допомогою звичайного цементного розчину. Це необхідно для того, щоб в подальшому вийшли рівні стіни. Виготовити рівний фундамент, практично неможливо, тому стіни вирівнюються за рахунок першого ряду кладки цементного розчину.
при закладці, використовується будівельний рівень. У разі, якщо перший ряд не вийшов рівним, не варто впадати у відчай. Як і говорилося вище, матеріал легко піддається обробці, тому досить просто буде вирівняти ряд за допомогою шліфувальної машинки.

Після того, як перший ряд готовий, від цементної суміші краще відмовитися, так як вона може створювати містки холоду. Для подальшої кладки стін своїми руками, найкраще буде використовувати спеціальний клей для піноблоків. Подібний клеїть розчин, готується так само, як і звичайний плитковий клей. Іноді, підібрати необхідний розчин досить складно, тому можна придбати звичайний клей для плитки, стійкий до низьких температур.

Перед тим, як наносити клей на блоки, необхідно дати йому настоятися. Для цього потрібно не більше десяти хвилин. Далі, з поверхні блоків видаляється весь пил, після чого розчин наноситься за допомогою звичайного зубчастого шпателя.

Якщо ви знехтували рекомендаціями і використовуєте цементний розчин, то всі блоки перед установкою доведеться змочувати водою, інакше є ризик, що розчин не візьметься. Важливо відзначити, що кожен третій ряд, повинен піддаватися армуванню, інакше кладка може потріскатися. Крім того, вся кладка проводиться акуратно, ні в якому місці не повинно що-небудь виступати, інакше технологія будівництва буде порушена і будівля не буде надійним. Всі наступні блоки монтуються описаним вище способом.

Після того, як кладка досягла певної висоти, потрібно виконати дверні та віконні прорізи. В даному випадку, вам будуть потрібні металеві куточки. Для них попередньо заготовлюються пази. Як тільки кладка завершена, буде потрібно деякий час на усадку будівлі. В кожному окремому випадку, даний процес індивідуальний і займає різну кількість часу. Далі, як тільки усадка закінчена, можна приступати до виконання оздоблювальних робіт.

Як ви бачите, самостійно виготовити приватний будинок з блоків досить просто, при цьому економія буде вражаючою, якщо порівнювати її з ціною,Яку доведеться заплатити будівельній організації за проведення робіт.

Багато на початковому етапі будівництва задаються питанням, які блоки краще використовувати при будівництві приватного будинку? на даний момент на ринку будматеріалів існує велика кількість видів блоків, що розрізняються по області застосування, способу монтажу і технологією виготовлення.

При будівництві будинків дуже часто застосовуються стінові блоки наступних типів:

Основні види стінових блоків:

Стінові блоки з арболита, керамзитобетонні блоки, полістоіролбетонние блоки, опілкобетонние блоки, шлакоблоки, газосилікатні блоки і пінобетонні блоки.

Властивості стінових блоків з різних матеріалів :

Що позначають всі ці параметри?
Міцність-величина навантаження на стиск, що витримується блоком. Тобто — якщо величина навантаження дорівнює 50кгкв.см., то сам блок здатний витримати 37050кг.
Об’ємна вага-це так звана щільність самого блоку з огляду на його порожнечі. Одним словом-скільки важить один кубічний метр матеріалу.
Теплопровідність-величина тепла яке пропускає крізь себе стіна, розміром в 1 кв.м. При температурному перепаді з обох сторін стіни в один градус.
Морозостійкість-кількість циклів замерзання відмерзання, які необхідні для зниження міцності блоків на десять відсотків. Визначає термін служби стін. Як правило 1 цикл в середній смузі росії проходить за 1 рік.
Усадка-розмір, на який зменшується блок після будівництва.
Час охолодження стіни — кількості тепла, яке запас матеріал, і скільки часу він його віддає. Чим більше цей показник, тим комфортніше буде відчувати себе проживає.
Водопоглинання-кількість вологи, яка вбирає матеріал.

Керамзитобетонні блоки

Склад:
Пісок, керамзит, цемент. Керамзит являє собою спеціально обпалену глину.
Спосіб монтажу:
Блок кладеться вниз пустотами на розчин з цементу і піску. Для будь-яких видів стін.

Серйозним аргументом на користь застосування керамзитобетонних блоків і панелей в будівництві котеджів є такий факт: в німеччині невелика бригада будівельників зводить типовий котедж площею 110 м кв.за п’ять днів. При цьому вартість будівництва одного квадратного метра такого будинку становить $ 300-400 (для порівняння у нас більше $ 500), і це в німеччині, де робоча сила набагато дорожче, а купівельна спроможність населення значно вище, ніж в нашій країні.

Одним з основних унікальних властивостей керамзитобетонних блоків є їх прекрасні гідрофобні якості (гідрофобний означає «водовідштовхувальний», тобто не вбирає воду, а значить, стійкий до її впливу). Відомо, що висока гігроскопічність є загальним недоліком всіх пористих бетонів. Керамзитний блок цим»не хворіє». Стійкість до будь-якого зволоження є одним з його унікальних властивостей. В умови 100% вологості повітря наші вироби абсорбують в три рази менше вологи, ніж газобетон хорошої якості, що можна порівняти з величиною абсорбції для глиняних цеглин, які є лідерами за цим показником серед стінових матеріалів. При зіткненні з грунтом ті ж газобетонні блоки вбирають в кілька разів більше вологи, ніж керамзитні, для яких показник гігроскопічності становить 10 – 15 %. Цей показник істотно впливає на теплоізоляційні якості стінового матеріалу.

Стіни з керамзитобетонних блоків «дихають», регулюючи вологість повітря в приміщенні. Будівлі з керамзитобетонних блоків довговічні і не вимагають догляду. Матеріал має міцність каменю, на відміну від дерева не гниє і не горить, не іржавіє, як метал. Він володіє позитивними властивостями дерева і каменю одночасно. Прекрасна гвоздімость матеріалу знижує трудовитрати при обшивці стін. Основний компонент блоків-керамзит-становить до 80% від обсягу виробу. Керамзит виготовляється з чистої дрібнозернистої глини і має властивості кераміки. Він є нейтральним по впливу, лужним за своїм складом. Процес виготовлення керамзиту закінчується при температурі 1150 °с, при цьому продукт повністю стерильний.

На сьогоднішній день у всіх промислово розвинених країнах з успіхом застосовуються будівельні керамзитобетонні блоки. Цей матеріал відрізняється від інших рядом високих експлуатаційних характеристик і досить низькою ціною. Не випадковий такий інтерес до будівництва з керамзиту в німеччині, чехії, фінляндії, данії, швеції. Якщо росіяни використовують керамзит в основному для засипок, як утеплювач, то фіни, німці, данці, шведи використовують його для виробництва стінових панелей і керамзитних блоків. Напевно, не випадково німецькі споживачі керамзиту надали свої технології і виявили готовність інвестувати в розвиток новолукомльського заводу з виробництва керамзиту близько 3 млн.доларів. Змінюється ставлення до керамзитобетону державних будівельних відомств, наприклад, в білорусії в результаті розробок провідного будівельного інституту республіки белніісу склалися можливості для широкого застосування керамзиту у виробництві стінових панелей і керамзитобетонних блоків і їх застосуванні в будівництві.

Не випадково, частка використання керамзитобетонних блоків при будівництві котеджів в скандинавських країнах становить близько 30 – 40%, а у нас всього близько 8%. Саме керамзитобетонні блоки здатні оживити котеджне будівництво, впорядкувати існуючі ціни на стінові матеріали і принести приватному споживачеві реальну і вельми відчутний прибуток.

___________________________________

Пінобетонні блоки

Склад:
Цемент, піноутворююча речовина і пісок.
Спосіб монтажу:
Кладка проводиться як на цементопесочний розчин, так і на спеціальні клейкі розчини (суміші). Для будь-яких видів стін.

Пінобетонний блок досить популярний будівельний матеріал на поточний день. Широка популярність цього будівельного матеріалу обумовлена високою надійністю пінобетону. Надійність в свою чергу грунтується на технології виробництва пінобетону.

Пінобетонний блок володіє фактично «довічним» терміном експлуатації і з роками піноблоки стають тільки міцніше.

Перерахуємо, основні якості надійності пінобетонного блоку, що дають цьому будівельному матеріалу переваги перед іншими:

* пінобетонний блок довговічний;
* пінобетонні блоки акумулюють і відмінно зберігають тепло;
* пінобетонний блок легко обробляється (можна свердлити ,пиляти, фрезерувати);
* піноблоки економлять ваш час за рахунок великого розміру;
* будь-який піноблок формовий, тому геометрично правильний;
* пінобетонний блок по екологічності поступається тільки дереву – «дихає » за допомогою осередків в матеріалі, не горючий;
* піноблоки не бояться вогкості, вологостійкі;
* пінобетонний блок прийнятний за ціною.

Багато матеріалів з часом втрачають частину своїх корисних властивостей, але пінобетонні блоки зберігають їх під час всього терміну експлуатації.

1. Зводяться з цього якісного і сучасного будівельного матеріалу стіни надійні, несприйнятливі до всіх негативних впливів зовнішнього середовища.

2. Завдяки структурі матеріалу блоки пінобетонні здатні створити в приміщенні абсолютно особливий мікроклімат, надійно охороняючи сучасне житло від холоду, негативного атмосферного впливу і шуму вулиці.

3. Легкі, зручні при монтажі, компактні блоки пінобетонні не вимагають особливої майстерності при укладанні, надають зовсім невелике навантаження на фундамент і є досить економічним матеріалом, до того ж – дозволяє максимально збільшити швидкість кладки.

4. Якщо виникає необхідність прорізати в пінобетонному блоці отвір, зробити це дуже легко – матеріал пластичний і легкий в обробці.

5. Пожежобезпечний і вогнестійкий матеріал-блоки пінобетонні на відміну від багатьох штучних не виділяють ніяких шкідливих для людини речовин, тобто є екологічно безпечними.

6. Мікроклімат в будинку з блоків пінобетонних подібний до того, що створюється в будівлі з якісної деревини – жарким літом в ньому прохолодно і тепло холодною зимою.

7. Кладуться блоки пінобетонні на тонкий шар клею, що забезпечує щільне примикання, відсутність «містків холоду» і знижує вартість зимового опалення в будинку з пінобетонних блоків на третину, в порівнянні з будівлею з цегли.

8. Легкі і більші, ніж цегла, блоки пінобетонні, прості в транспортуванні, навантаженні і вивантаженні, а також при в зведенні стін.

9. Вони легкі в обробці, що робить блоки пінобетонні зручними в експлуатації, спрощує оздоблювальні роботи.

___________________________________

Газосилікатні блоки

Склад:
Пісок, в’яжучий силікатний матеріал і піноутворююча речовина.
Спосіб монтажу:
Кладка проводиться на спеціальний клейкий розчин або ж цементопесочную суміш. Такими блоками не рекомендується зводити перегородки і несучі стіни через малу міцності.

Газосилікатні вироби в наш час стали надзвичайно популярними, і ця популярність не знижується, а навпаки зростає. Це можна пояснити різко збільшеними обсягами заміського будівництва, що споживає кожним днем все більше і більше газосилікатних блоків.

Спробуємо розібратися, чому цей матеріал став користуватися таким попитом у будівельників, чи мають газосилікатні блоки недоліки?

Що таке газосилікатні блоки?

Для виготовлення газосилікатних блоків використовують газобетон. Ця суміш є представником класу пористих бетонів і готується за традиційною технологією змішування в’яжучих компонентів, води і різних добавок.

В’язкою речовиною в суміші виступає традиційний цемент, а заповнювачами виступають кварцовий пісок і вапно. Начебто все як завжди, але є один маленький нюанс – добавки. Саме через застосування добавок звичайний бетон стає тим газобетоном, про який йде зараз мова. А добавками є або алюмінієва пудра, або дрібна крихта з того ж матеріалу.

Ця добавка грає у виробництві газобетонних блоків вирішальну роль. Він є своєрідним газообразующим компонентом суміші, що сприяє утворенню в ній незліченної кількості бульбашок газу, які і є основою теплоізолюючих якостей газобетонних блоків.

Чи мають газосилікатні блоки недоліки?

Найістотнішим недоліком газосилікатних блоків є те, що газобетон сам по собі є «дихаючим» матеріалом і з часом може накопичувати в своїх порах досить значна кількість вологи з навколишнього повітря. Це може призвести до їх швидких місцевих руйнувань. Для того щоб уникнути настання таких руйнувань, необхідно ретельно виконувати вимоги по гідроізоляції кладки з таких блоків на етапі зведення споруди.

Крім цього, газосилікатні блоки мають найнижчу призмовою міцністю в порівнянні з такими традиційно застосовуються матеріалами як дерево, цегла або звичайний бетон. Це змушує будівельників застосовувати підсилюють елементи в конструкції будинків.

Переваги газосилікатних блоків

Основна перевага газосилікатних блоків, яке ставить їх у вигідне положення серед аналогічних будматеріалів-невелика маса при порівняно високих показниках міцності.

Газосилікатні блоки мають хороші характеристики теплоізоляції, вогнестійкості і шумоізоляції. Асортимент розмірів і форм, пропонований виробниками виробів, надає широкі можливості для проектувальників і будівельників в зведенні будинків самих різних конфігурацій.

Будівництво будинків з газосилікатних блоків займає набагато менше часу в порівнянні з будівництвом з цегли. Це стало можливим завдяки малій масі і великим розмірам блоків.

Газосилікатні блоки є екологічно чистим матеріалом завдяки тому, що в їх виробництві не використовуються компоненти штучного походження. Так що, газосилікатні блоки мають більше плюсів, ніж недоліків.

___________________________________

Опілкобетонні блоки (і шлакоблоки)

Склад:
Цемент, пісок, тирса (шлак кам’яного вугілля).
Спосіб монтажу:
Цементопесочная суміш з водою.

Основними характеристиками будівельного матеріалу, перш за все цікавлять забудовника є: екологічна безпека, масове відношення вологи в матеріалі, вогнестійкість, паропроникність, морозостійкість, теплотехнічні показники, міцність, і, нарешті, вартість даного матеріалу. Спробуємо розібратися з основними характеристиками опілкобетона, уточнимо його відповідність вимогам, що пред’являються до сучасних будівельних матеріалів.

Екологічна безпека

Тирса – матеріал на основі чистих, безпечних, природних компонентів: цементу, піску, деревної тирси. Завдяки високому вмісту органічного наповнювача (тирса) тирсобетонні блоки мають відмінні показники звукопоглинання і паропроникності. За багатьма показниками опілкобетонние стінові блоки відповідають деревині. Унікальні санітарно-гігієнічні характеристики матеріалу забезпечують відмінний мікроклімат в будинках побудованих з опілкобетонних блоків.

Висновок: опілкобетонние стінові камені – екологічно чистий, здоровий будівельний матеріал, повністю відповідає сучасним санітарно-гігієнічним вимогам.

Масове відношення вологи в матеріалі-дуже важливий показник в будівництві. Від процентного відношення води залежить не тільки комфортність проживання, але і безпосередньо залежить морозостійкість даного матеріалу. Природно, бажано знизити частку води в матеріалі. Водопоглинання опілкобетона в середньому 8-12% для умов експлуатації б (по снип ii-3-79 будівельна теплотехніка). Такий розкид показників обумовлений різною щільністю матеріалу (від 600 до 1200кгм 3). Відсоток масової частки води в матеріалі може бути істотно знижений. Можлива обробка тирси консервуючими, водовідштовхувальними складами, а також застосування гідрофобізуючих добавок бетону. Для порівняння наведемо процентне водопоглинання будівельних матеріалів найбільш часто використовуваних в будівництві.

Залізобетон-3% (для умов б снип ii-3-79.)
Керамзитобетон-8%.
Газо — і пінобетон, газо — і пеносилікат-8-10%.
Цегла глиняна (гост 530-80) — 2-4%.
Сосна і ялина уздовж волокон (гост 9463-72) – 20%.
Полістиролбетон (гост р51263-99) – 8%.

Відзначимо, що масова частка вологи, наведена вище характерна саме для перерахованих матеріалів в чистому вигляді, і на практиці може бути знижена шляхом застосування спеціальних гідрофобізуючих добавок, а також організацією комбінованих конструкцій. Особливо важливі показники водопоглинання матеріалу при зведенні огороджувальних конструкцій, коли проектом не передбачена облицювання стін захисно-декоративними матеріалами. Наприклад, стіни з керамічної цегли з чистової розшивкою шва. Стіна з даного матеріалу повністю самостійна конструкція, що не вимагає обов’язкового захисту, як з міркувань зменшення вологопоглинання, так через недостатню механічної міцності матеріалу. Однак облицювальна глиняна цегла найбільш дорогий матеріал з нашого списку, коефіцієнт теплопровідності 0,81 вт / м о с завеликий для сучасного стінового матеріалу, при виконанні вимог снип 23-02-2003(тепловий захист будівель) потрібно зведення стіни товщиною не менше 150 см (для московської області).

Практично всі інші стінові матеріали зі списку з різних причин потребують захисту. Тому водопоглинання матеріалу без захисних конструкцій, для будівельника поняття чисто теоретичне (у разі передбаченої проектом обов’язкового захисту). Перш за все, будівельника цікавить водопоглинання остаточної, комбінованої конструкції, що включає в себе показники, як самого стінового матеріалу, так і матеріалу захисту-облицювання.

Водопоглинання матеріалу, який буде обов’язково закритий додатковою захисною конструкцією величина з області міркувань про самопочуття людини в шкарпетках і сорочки на морозі-15 с. Ситуація скажімо не типова, набагато більший практичний інтерес представляє його стан в кожусі і валянках, як більш наближене до реальності! так і відносно велике водопоглинання опілкобетона може бути знижено застосуванням гідрофобізуючих добавок, або організацією захисних заходів (штукатурка, обкладання стін облицювальною цеглою, цокольною плиткою, пластиковими панелями і т.д.). Зауважимо, що більшість будівель побудованих зі стінових каменів (великогабаритних блоків) практично повсюдно облицьовується захисно-декоративними матеріалами. До речі, застосовуваний матеріал для перегородок санвузлів в багатоповерхових будинках радянських проектів – гіпс. Водопоглинання цього матеріалу від 6 до 15%! однак після проведення захисних заходів (наприклад, покриття олійною фарбою), стіна з гіпсу відмінна, вологостійка конструкція.

Тому, беручи до уваги повсюдну практику облицювання стін, зведених з будівельних блоків захисно-декоративними покриттями відносно – велике водопоглинання опілкобетона можна і опустити, як чисто теоретичну величину.

Висновок:Водопоглинання опілкобетона цілком на рівні традиційних будівельних матеріалів, а при організації захисних заходів водопоглинання огороджувальної конструкції на основі опілкобетонних блоків може бути знижено до 2-4%.

Морозостійкість матеріалу-величина, безпосередньо залежить від показників водопоглинання. Зниження показників водопоглинання незмінно призводить до збільшення показників морозостійкості. Можливе отримання опілкобетонних блоків мають показники морозостійкості 75-100 циклів.

Пожежостійкість (вогнестійкість)

Опілкобетон, приготований за певною технологією, матеріал або слабогорючий, або повністю не підтримує горіння. Відносно висока вогнестійкість опілкобетона обумовлена перш за все тим, що органічний заповнювач надійно закритий цементно-піщаною стінкою. Іншими словами кожна деревна пластинка герметично упакована в цементну шкаралупу. При нагріванні матеріалу спостерігається самозагасання органічних включень. Опілкобетонний блок (вміст тирси близько 50%) має межу вогнестійкості більше 2,5 годин, при температурі 1100-1200 о с.несуча здатність блоків не змінюється навіть через три години впливу високих температур.

Зауважимо, що опілкобетон по вогнестійкості значно перевершує популярний будівельний матеріал пінополістиролбетон. Група горючості г1 (важкогорючий матеріал).

І якщо пінополістиролбетон повністю відповідає вимогам вогнестійкості, що пред’являються до сучасних будівельних матеріалів, то опілкобетон і поготів! заповнювач полістиролбетону, це пінопластові кульки, цементно-піщані стінки-надійний захист пінопласту від загоряння.

Висновок: опілкобетонние блоки (вміст тирси близько 50%) практично не горючий матеріал, придатний для виконання повного комплексу будівельних робіт. Вогнестійкість опілкобетона вище, ніж у популярного сучасного матеріалу полістиролбетону.

_________________________

Блокові будинки в даний час знаходяться на піку популярності. В основному забудовники вибирають блоки з пористого бетону (газобетону і пінобетону).

Цей матеріал має помірну ціну і поєднує в собі теплоізоляційні та конструкційні характеристики.

Під час робіт з укладання блоків часто залишається розчин, що випирає з швів. Не слід намагатися заштовхувати його назад-це може змістити блок. Видалити надлишки можна своїми руками за допомогою звичайного кельми. При облаштуванні ніш під вікнами і дверима слід обов’язково зробити залізобетонну перемичку.

Монтаж даху

Після зведення стін будинку будівництво ще не вважається закінченим. Необхідно зайнятися облаштуванням перекриття і даху. Перекриття можна побудувати, використовуючи товсті бруси або колоди. Балки потрібно укладати на, використовуючи крок 90-120 см. Кріплення при цьому здійснюється за допомогою арматури. Для цього арматурний штир слід вбити в стіну і балку. Між балками роблять кладку з блоків або червоної цегли.

Після укладання балок своїми руками починають виконувати обрешітку. Будувати її потрібно так, щоб не було щілин між дошками, які слід прибивати суцільним килимом. Знизу прибиваються на балки дошки, а зверху їх покривають щільним будівельним папером, далі укладається теплоізоляційний матеріал. Потім стелять картон, який буде притискати теплоізоляційний шар.

З таким облаштуванням даху будинок буде досить теплим. Хоча будівлі з блоків самі по собі теплі, але зайва теплоізоляція зовсім не завадить. Після закінчення робіт з перекриттям можна починати будувати дах. За конструкцією вона складається з крокв з латами і безпосередньо самої покрівлі. Крокви встановлюються на будинок в залежності від типу даху. При створенні двосхилим даху, крокви монтуються під кутом один до одного.

Після цих робіт можна побудувати обрешітку. Робити її можна не суцільну, а через дошку. Для виконання знадобляться дошки, що мають мінімальну товщину (близько 25 мм). Після на дошки укладається шар руберойду, і облаштовується покрівля. Таким чином будинок набуває зовні закінчений вигляд.

Конструкція підлоги

Після зведення даху можна приступати до будівництва підлоги. Пол зазвичай має свій фундамент, виконаний у вигляді цегляних стовпчиків. На них з кроком близько метра укладаються лаги. Після цього кладуть покриття для внутрішньої обробки підлоги (ковролін, лінолеум і т.д.). Пол в санвузлі і кухні зазвичай роблять бетонним. Для цього спочатку засипається шар шлаку, щебеню або іншого подібного матеріалу, а після все заливається шаром бетону. Після того як бетон просох, можна викладати плитку або стелити лінолеум.

Оздоблення будинку

Для зовнішньої обробки можна використовувати найрізноманітніші матеріали: вініловий або металевий сайдинг, бутовий камінь, червоний облицювальну цеглу і т.д. Попередньо стіни потрібно утеплити за допомогою пінопласту або мінеральної вати. Після чого можна приступати до внутрішньої обробки: влаштування перегородок, обробці і оформлення стін і стелі, розводці електрики і т.д.

У підсумку, побудувати будинок не так складно, як здається на перший погляд.

Коментарів:

  • будинок з блоків: переваги
  • як будувати будівлю з блоків своїми руками

Будівництво будинку своїми руками з блоків набуває все більшої популярності завдяки чудовим експлуатаційним властивостям матеріалу і простоті монтажу.

Піноблок робиться з пористого бетону і являє собою міцний пористий матеріал з відмінними теплоізоляційними властивостями.

Блоковий матеріал представлений:

  • пінобетоном;
  • газосилікатом;
  • газобетоном.

Блоки з пінобетону отримують шляхом затвердіння розчину з цементу, піску, води і піни. Коли маса висихає, в ній утворюються пори, заповнені повітрям.

Газобетон утворюється в результаті змішування піску, вапна, води і алюмінієвого пилу в автоклавах. Після висихання суміші, бульбашки газу утворюють в ній осередки, які заповнюються природним утеплювачем – повітрям.

Будинок з блоків: переваги

Бетонні блоки бувають з полірованою поверхнею і шорсткою; кольоровими або однотонними.

Крім того, що блокові будинки найтепліші, вони мають ряд інших переваг:

  1. будівництво будівель з блочного матеріалу виконується набагато швидше, ніж зі звичайних цегли.
  2. будинки з блоків довговічні і міцні.
  3. пористий матеріал забезпечує відмінну звукоізоляцію. Так як розміри блоків більше силікатних цегли, то і швів біля стін буде менше. Це додатково зберігає тепло в приміщенні.
  4. піноблоки можна легко обробити: обпиляти, просвердлити отвори.
  5. хороша вогнетривкість.
  6. завдяки високій теплоізоляції, конструкцію можна зводити в один шар – без внутрішніх стін і повітряного прошарку.
  7. ребриста будова поверхні виключає нанесення розчину в усі вертикальні шви, так як монтаж піноблоків здійснюється методом паз-гребінь.
  8. вага блочного будматеріалу невеликий, що зменшує тиск на фундамент. Даний факт виключає необхідність додаткового посилення фундаменту.
  9. піноблоки добре піддаються оштукатурюванню і декоративній обробці, завдяки рифленій поверхні. При цьому витрата оздоблювального розчину набагато менше, ніж в разі звичайного цегли.
  10. завдяки порам піноблоків в приміщенні відбувається хороша вентиляція. Цей факт виключає появу цвілі і грибка на стінах.
  11. процес побудови блочного будинку вельми економічний: можна зберегти до 40% грошових коштів.
  12. будова досить респектабельно і естетично. Будматеріал дозволяє спорудити будівлю найскладнішої архітектурної задумки.

Будинок з блоків має також свої недоліки. Головний з них – неможливість установки залізобетонних перекриттів. Щоб це забезпечити, необхідно облаштувати додатковий бетонний пояс.

Для зведення блокової конструкції знадобляться такі інструменти та матеріали:

  • бетономішалка;
  • дриль з міксерної насадкою;
  • будівельний рівень;
  • шпатель;
  • гумовий молоток;
  • ємності для розчину, совкові лопати;
  • будівельні блоки;
  • червона цегла;
  • арматура;
  • цемент;
  • щебінь;
  • дошки;
  • гідроізоляційна плівка.

Повернутися до змісту

Як будувати будівлю з блоків своїми руками

Будівництво будь-якої будівлі починається з заливки фундаменту. Хорошим варіантом буде зведення стрічкового фундаменту. Технологія його така:

  1. вирити траншею по периметру будинку.Глибина і ширина підстави визначається спеціальними розрахунками, які враховують розміри будинку, поверховість, а також особливості грунту.
  2. встановлюють в котловані опалубку.
  3. на дно висипають шар піску і щебеню. Ця подушка грає роль дренажу.
  4. фундамент необхідно посилити арматурної зв’язкою.
  5. заливають підготовлену траншею розчином. Розчин готують з піску, щебеню та цементу в таких пропорціях: 3:4:1 відповідно.

Через місяць після заливки фундаменту викладають цоколь з червоної цегли. Цокольна кладка складається з 5 рядів, які ширше товщини блокових стін. Це пов’язано з тим, що піноблок не любить вогкості.

Розчин для цокольної кладки має такий склад: 1 частина цементу марки м400 і 5 частин піску. Заміси необхідно робити маленькими порціями, так як розчин швидко засихає.

Коли цоколь готовий, можна переходити до зведення стін. Поверх фундаменту укладають гідроізоляційну плівку, а на ній облаштовують вирівнює цементну стяжку. Після висихання розчину приступають до закладки першого ряду.

Процес починають з закладки кутів, рівність яких перевіряють рівнем і схилом. Перев’язка рядів здійснюється в півблока, як і в разі цегляної системи. Товщина швів не повинна перевищувати 3-4 см.вирівнювання блоку відбувається за допомогою гумового молотка.

Через кожні 2-3 ряди блокової кладки, треба закладати залізну сітку, яка підсилює конструкцію.

Багато хто хоче жити в своєму власному будинку, а не в тісних квартирах в багатоповерхових будинках. Переваги досить рідко віддаються вже побудованим об’єктам в силу того, що невідомо, з чого зведено будівлю і наскільки якісно. Не бачачи процесу будівництва, важко зробити висновок, наскільки добре виконана робота. Роблячи будинок своїми руками, можна бути спокійним, що будівля прослужить багато років. Таким чином, якщо існує досвід в будівництві або є золоті руки, можна сміливо приступати до будівництва.

Перш за все потрібно підібрати матеріал, який буде поєднувати в собі дві важливі властивості: міцність і енергозбереження. Вдало в собі поєднує ці якості керамзитобетон. Це найпоширеніший і затребуваний матеріал через свою легкості і міцності. Він екологічно чистий, не боїться грибка і має прийнятну ціну.

Маючи план на руках, можна приступати до будівництва. Перше питання, яке виникає « » а скільки необхідно блоків?». Знаючи довжину всіх стін, ми складаємо їх розміри, і додаємо до довжини всіх несучих перегородок. Сума стін множиться спочатку на висоту стель, а після — на їх товщину. Так виходить необхідний обсяг для будівництва. В процесі будівництва можливі пошкодження керамзитобетонного блоку, тому зазвичай отриманий результат збільшують до 15 %. Якщо потрібно знати кількість необхідних керамзитоблоків, отриманий обсяг ділять на обсяг одного блоку, який становить 0,014 м3.

технологія будівництва

Фундамент

будинок з керамзитобетону має порівняно невелику вагу, можна обійтися без зведення важкої монолітної конструкції. 1. Залежно від того, чи є в проекті підвал, вибирають фундамент. Якщо передбачено підвальне приміщення , то роблять, а при відсутності – використовують стрічковий вид фундаменту.

Спочатку розчищається майданчик для майбутнього об’єкта. Далі копають траншею, яка має вглиб близько 0,5 м .у неї поміщається. Спорудивши дерев’яну опалубку, споруджується в траншеї. У котлован заливається попередньо приготований бетонний розчин, що складається з піску, цементу, щебеню і води. Бетонний розчин краще розмішувати бетономішалкою, тим самим зберігаючи свої сили для решти роботи, прискорюючи процес створення підстави.

Заливаючи фундамент, важливо залишити отвори для вентиляції і каналізації. Інакше це ускладнить процес будівництва, доведеться вручну розбивати фундамент. Це все призводить до витрати часу і пошкодження нового підстави.

Розчин для основи будівлі залишають мінімум на 2-3 тижні. Але можна сказати, що фундамент за такий час, вважається зробленим на швидку руку. Краще йому дати настоятися близько 3-х місяців або навіть півроку. За цей час фундамент присяде під своєю вагою, що дозволить зміцнити конструкцію.

Крім цього фундамент покривають гідроізолюючим матеріалом і утеплюють.

З таким фундаментом впорається будь-яка людина самостійно, але перед тим як приступати до його заливці, варто вивчити грунт. Для того, щоб дізнатися його несучу здатність.

Кладка стін

По закінченню 3-6 місяців можна приступати до зведення стін. Викладати набагато простіше, ніж з цегли. Керамзитобетонна стіна не відрізняється красивим зовнішнім виглядом, тому необхідно викладати блоки і паралельно облицьовувати, утеплювати стіни. У ролі утеплювача застосовують мінеральну вату, скловолокно та інші матеріали.

армування керамзитобетону роблять кожні 3-4 ряди для міцності конструкції.

Також важливо знати, що існує два види керамзитобетону: повнотіла і пустотіла. Перший вид блоків добре справляється з навантаженнями, тому краще класти його на нижніх поверхах. Пустотілий ж підходить для верхніх поверхів і самонесучих стін.

Далі вирівнюють фундамент за допомогою цементного розчину, який викладається в 3 сантиметри. Як тільки розчин застигає, кладуть шар руберойду і шар мастики, повторюється така процедура 2-3 рази. Кладка починається з кута. Встановлюються кутові керамзитобетонні блоки, і натягується волосінь. Вона точно повинна йти по верхньому ребру блоків, допомагаючи тим самим викладати рівно ряд. Не варто довірятися одному зору, необхідно перевіряти зроблену роботу за допомогою рівня і схилу.

Перед тим, як лягає керамзитобетонний блок, поверхню, на яку його кладуть, змащують розчином. Застосовують розчин на основі піску та цементу і заповнюють їм простір між блоками. Відстань таких швів становить 12 мм. Так, блок за блоком, кладуть без зазорів і пристукують, щоб блок прилягав до розчину і відповідав рівню волосіні.

Міцності будинку надає арматура, яку викладають уздовж периметра викладеної кладки через кожні 3-4 ряди. закладають борозенки на блоці по два стрижня діаметром 12 – 14 мм.якщо кладка дворядна, то два ряди викладаються одночасно. Також важливо випускати кожен другий блок, щоб виключити холодні містки. Однорядна кладка робиться виключно з утеплювачем

Увінчується перший поверх армуючим поясом з таких матеріалів: цегла, залізобетон або розчин з сіткою. Зверху на такий пояс можна класти монолітні або , які будуть виступати перекриттям для будинку. Армуючий пояс в такому випадку повинен бути 20 см і утеплений зовні. Дерев’яному перекриттю досить багатощільових легких марок. Дотримуючись подібну технологію, без праці буде викладена стіна за допомогою своїх рук.

найчастіше конструкцію даху роблять з дерева.

Побудувати власноруч майже вийшло, якщо залишився один дах. Це важлива частина будинку, як і фундамент. Не приділивши належної уваги даху, можна зіткнутися з великою кількістю наслідків: протікання води, проблеми з проводкою, обвалення даху через опади. Для конструкції покрівлі найчастіше вибирають дерево, так як це доступний матеріал, а дахове покриття вибирається на свій розсуд. Покриття даху може бути недорогим, але якісним.

В першу чергу, прокладають гідроізоляцію, а після кладуть бруси з перетином 150*150 мм, прикріплюють до несучих стінок за допомогою анкерів. Далі встановлюють крокви, які кріпляться за допомогою скоб і кронштейнів. Край крокв повинен виходити за край будинку. Об’єднавши між собою крокви, укладають перпендикулярні бруси.

Як тільки конструкція даху встановлена, прибивають бруски обрешітки. Зверху накладається гідроізоляційна плівка, а після — покрівельний матюкав. Покриття даху зазвичай має індивідуальні кріплення. Після цього приступають до утеплення даху зсередини. До крокв прикладають утеплювач і скріплюють.

При створенні фундаменту залишають місце для облицювання будівлі. Облицьовують будівлю не тільки для краси, але і щоб захистити стіни від перепадів температури. Використовують такі матеріали:

  • цегла;
  • штукатурка;
  • штучний або натуральний камінь;
  • мармур;
  • сайдинг;
  • термопанелі, і клінкерна плитка.

зовнішнє облицювання будинку цеглою.

Найчастіше вдаються до цегляної, клінкерної або керамічної кладки. Сама бюджетний фасадний матеріал-штукатурка. За допомогою декоративної штукатурки і фарби є можливість створювати цікаві і різні поверхні. Штукатурка підходить для керамзитобетонної стіни, так як використовується на матеріалах, схильних до температурних перепадів.

НатуральнийКамінь виглядає благородно. Він має ідентичні властивості зі штучним каменем. Єдина різниця в матеріалах-ціна. Теплопанелі-бюджетний варіант в будівництві. Вони легкі, екологічно чисті, міцні і використовуються з стрічковим фундаментом. Підтримують тепло в холодну пору і холод в жарку. Сайдинг-найдешевший спосіб облицювання, але сайдингові панелі дуже крихкі. якщо пошкоджується матеріал, то це може негативно позначитися на стіні.

Перед тим, як облицьовувати, укладають утеплення в два шари. Застосовують базальтову вату товщиною 10 см. Між шарами утеплювача встановлюють вітрозахисний і гідризоляційний шар. Завдяки такому утепленню будинків, зберігається тепло, керамзитобетон не піддається вологи. Грамотно зроблена обробка прослужить від 50 до 100 років.

варіанти утеплювача

Існує такі матеріали, якими найчастіше користуються:

  • мінеральна вата. Підійде, якщо внутрішня обробка виконана штукатуркою. Використовують з алюмінієвою фольгою. Даний матеріал має безліч переваг: теплоізоляція, негорючість, поглинання шуму, міцність.
  • базальтова вата. Вона є екологічно чистим продуктом, стійка, звуко — і теплоізолююча.
  • скловолокно. Характеристики ідентичні з базальтовою ватою. Зсередини захищають гіпсокартоном, а зовні – пінопластом.
  • пінополістирол. Має схожі характеристики з мінеральною ватою, але коштує дешевше.

порівняння керамзитобетонних блоків

Один блок замінює 7 цегли. це говорить про те, що при процесі кладки є можливість здійснювати за одну дію більший обсяг роботи. Керамзитобетон має ідентичні декоративні та екологічні характеристики з цеглою. Керамзитобетон дає можливість заощадити на 30-40% в порівнянні з іншими матеріалами.