Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

146

Прозорі покрівлі подарували людям унікальну можливість милуватися небом, світилами, сонячним світлом прямо через дах власного будинку. Це диво з’явилося зовсім недавно, за кордоном така технологія стала використовуватися близько 40 років тому, а в росії — в останнє десятиліття. Спочатку до прозорих дахів багато ставилися неоднозначно, тому що вважали їх ненадійними, але дуже швидко матеріали з полікарбонату на ділі довели свою міцність і довговічність.

Прозорі покрівлі здатні приймати будь-які форми: арки, куполи, піраміди і т. Д. Матеріал використовується для літніх і обігріваються басейнів, тамбурів, зимових садів, житлових приміщень. Полікарбонат-це термопластик, що володіє величезною кількістю високоефективних властивостей. У будівництві матеріал ділять на дві категорії: стільниковий і монолітний. Стільниковий полікарбонат виглядає як дві пластини з перемичками між ними. Монолітний являє собою цілісний лист без внутрішньої структури.

Прозора покрівля з полікарбонату повинна відрізнятися високою міцністю і хорошою теплоізоляцією, тому в будівництві застосовується пористий або матеріалу. З нього роблять навіси, теплиці, паркани, різні елементи в екстер’єрі та інтер’єрі. З монолітного полікарбонату роблять перекриття, використовують в меблевій сфері, авто і авіа виробництві, тому що він відмінно поглинає ультрафіолетове випромінювання, гнучкий, міцний і надійний.

Дизайнерськими можливостями, легкістю матеріалу і простотою монтажу характеризується прозора покрівля. Ціна такої конструкції значно нижче, в порівнянні з традиційним покриттям. Дуже герметичні і надійні, тому виграють в порівнянні з тим же склом. Матеріал не піддається горінню і витримує температуру від -40 °с до +115 °с.пластини з пористого полікарбонату легко монтуються в сталеві, пвх, алюмінієві, дерев’яні рами.

Прозорі покрівлі цікаві тим, що їм можна надати яку завгодно форму. Стільниковий полікарбонат можна гнути, але не слід захоплюватися, тому що при певних радіусах вигину виникають внутрішні порушення, що знижують прозорість, вони з’являються внаслідок надмірного щоб утримувати дах в хорошому стані, необхідно мити її два рази на рік спеціальними миючими засобами, але робити це потрібно обережно.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Полікарбонатні покрівлі стали зразком довговічності, надійності і міцності, вони замінили собою важкі конструкції з бетону і скла. Цей матеріал ще й безпечний, йому не страшні навіть сильні удари, оскільки падаючі предмети будуть тут же відскакувати. Прозорі покрівлі тільки здаються крихкими, насправді вони здатні встояти під час сильного урагану. Також слід відзначити светообразующие властивості полікарбонату і його екологічну чистоту. Матеріал дуже легкий, красивий, стійкий до атмосферних і механічних впливів, захищає приміщення від перегріву і охолодження. З таким дахом почуття комфорту не покине ні в спеку, ні в холоднечу.

Приватне житлове будівництво вже кілька років не обходиться без облаштування прозорої покрівлі. Якщо в кінці минулого століття будинки з дахом з прозорих матеріалів вражали погляд, рахуючись оригінальними і незвичайними, то сьогодні впровадження новітніх технологій в будівельну індустрію обумовлює широке поширення прозорої покрівлі, яка стала не тільки примхою творчих людей, а й доступним способом урізноманітнити зовнішній вигляд заміської нерухомості.

Прозорі дахи: буденність або архітектурний вишукування?

Прихильники консервативного будівництва, які бажають надати своєму житлу якусь родзинку, отримують можливість відмовитися від зведення прозорого даху для всього будинку, обмежившись спорудженням такої покрівлі тільки для тераси, літнього або зимового саду або навіть самостійного приміщення з критим басейном. Прозорий купол даху перестав бути архітектурним вишукуванням і в зовнішніх спорудах-затишних будиночках для пікніків, альтанках та інших незалежних приміщеннях.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Замислюються про зведення прозорої покрівлі, фото, представлені в статті, допоможуть не тільки визначитися з дизайнерським рішенням для даху, але і підібрати найбільш підходящі будівельні матеріали.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Прозорі матеріали для покрівлі

Що стосується прозорих матеріалів для покрівлі, то вони можуть бути найрізноманітнішими. Сучасний ринок надає можливість забудовникам вибрати найбільш підходящий матеріал для прозорої покрівлі, ознайомившись з широким спектром пропонованих матеріалів, виготовлених відповідно до новітніх технологічних рішень. Найбільш поширеними матеріалами вважаються:

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

  • скло, що володіє не тільки естетичними, але і функціональними характеристиками, серед яких необхідно відзначити захисні, тепло — і звукоізоляційні якості;
  • склопакети, що мають на увазі наявність двох або більше стекол, герметично з’єднані по контуру, проміжки між якими заповнені інертним газом. Для виробництва склопакетів практикується використання різних видів скла, а особливості їх конструкції дозволяють прозорій покрівлі забезпечувати ефективну тепло — і звукоізоляцію.
  • полімерні матеріали, серед яких виробники пропонують звернути увагу на поліестер, полівінілхлорид і акрил, що використовуються виробниками, які спеціалізується на реалізації єврошифера, для виготовлення прозорих хвилястих листів і їх модифікацій. Вони стануть ідеальним варіантом для забудовників, які вирішили облаштувати бажану архітектурну споруду прозорою хвилястою покрівлею. Однак кожен з трьох перерахованих матеріалів, незважаючи на загальну для всіх оптичну прозорість, володіє особливими характеристиками. Наприклад, за результатами проведених досліджень, найбільш стійким до впливу високих температур виявився поліестер, що витримує температуру від -40 до +100 градусів, тоді як акрил демонструє найкращі властивості при температурі від -20 до +70. Прозора покрівля з пвх крім стійкості до перепадів температурних режимів, зарекомендувала себе як сама вологонепроникна конструкція.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Однією з компаній, що спеціалізуються на виробництві пвх листів, є компанія salux. Прозора покрівля salux, виготовлена з профільованих пвх листів, стане ідеальним світлопропускаючим конструктивним доповненням будівлі, що захищає від вітру і характеризується низькою вагою і здатністю до самоочищення.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Полікарбонат: основні різновиди

Ще одним оптично прозорим матеріалом вважається полікарбонат. Прозора покрівля з полікарбонату є найбільш стійкою до впливу рекордно високих температур, що вважається однією з причин їх високої вартості. Виробники випускають полікарбонат у вигляді монолітних і структурованих панелей.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Монолітний полікарбонат стане ідеальним вибором як для плоских, так і для криволінійних конструкцій, однак, в більшості випадків, господарі заміських ділянок віддають перевагу структурованому полікарбонату на увазі його більш низької вартості.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Переваги прозорої покрівлі з полікарбонату

Даху з структурованого полікарбонату, також званого стільниковим, характеризуються наступними перевагами:

  • низькою вагою, що дозволяє реалізувати найсміливіші дизайнерські задумки, зводячи легкі дахи, не витрачаючи позамежні суми;
  • високими тепло — і звукоізоляційними характеристиками;
  • високою гнучкістю, що дозволяє організовувати покрівлю самих різних конфігурацій;
  • підвищеною стійкістю до впливів хімічних реагентів і відсутністю схильності до загоряння;
  • тривалим експлуатаційним терміном, що досягає 10-12 років.

Основні конструктивні особливості прозорої покрівлі

З точки зору конструктивних особливостей прозорої покрівлі, фахівці пропонують виділяти наступні варіанти:

  • світлопропускаючі покрівлі, особливості яких мають на увазі використання профільних систем;
  • прозорі покрівлі з самонесучих елементів;
  • покрівлі, проектовані у вигляді мансардних вікон.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

Найбільш поширеним конструктивним варіантом є прозора покрівля, що має на увазі установку профільних систем, здійснювана з використанням світлопропускаючих елементів, в ролі яких часто виступають листи стільникового полікарбонату.

Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалів

З причини того, що прозорість конструкції є головною причиною використання даного виду покрівлі, в процесі монтажу прозорої покрівлі неприпустимо

  • зупинки громадського транспорту, автостоянки та парковки.
  • За статистикою 75% прозорого шиферу застосовується в індивідуальному секторі будівництва. Звуко — і теплозахисні властивості, а також рівень міцності матеріалу дозволяють застосовувати цей матеріал лише для тих споруд, яким не потрібні особливі якості покрівлі.

    Монтаж прозорого шиферу

    Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалівпри зведенні покрівлі з полімерного матеріалу необхідно дотримати умови, запропоновані для використання такого виду покриття.

    • кут ухилу покрівлі повинен перевищувати 8 градусів.
    • укладання листів проводиться з нахлестом шириною не менше 200 мм.
    • листи сусідніх поздовжніх рядів зміщують відносно один одного на половину довжини листа. Зсув робиться, щоб уникнути чотиришарового накладення кутів.
    • зводяться арки повинні мати радіус не менше 2,5 м.
    • краще застосовувати з деревини, обробленої антисептиком. Якщо монтується металева решетування, вона повинна покриватися металевою фольгою або фарбуватися в білий колір. Інакше перегрів металу від сонячних променів призведе до псування покрівлі.
    • листи укладаються поперек напрямку рейок обрешітки. Кріплення шиферу проводиться знизу вгору.
    • гвинти для кріплення з використанням шайб вкручуються через 3-4 хвилі і через 2 хвилі у карниза коника.
    • діаметр отворів повинен перевищувати діаметр гвинтів. Отвори свердлити не менше 40 мм від краю.
    • в місцях дотику листа з пічною трубою або стіною залишається зазор в 3 мм.
    • для пересування по покрівлі укладається дошка, що перекриває 3 листа шиферу.

    Прозорий покрівельний матеріал для даху. Світлопрозора покрівля для даху-вибір матеріалівіснує ще один вид прозорого шиферу, який виготовляється з полімеру, армованого скловолокном. Склопластиковий шифер може експлуатуватися в температурному діапазоні від — 40 до +140 градусів. Тому він довговічніше і надійніше інших матеріалів для прозорої покрівлі.

    Це особливий вид покрівельного покриття, так як він поставляється в рулонах шириною 1,5 і 2 м.полотно в рулоні має довжину 20 м.

    Склопластик не схильний до викривлення через нагрівання прилеглих елементів. Він володіє зниженим коефіцієнтом лінійного температурного розширення і при його монтажі не потрібне дотримання теплових зазорів між дотичними матеріалами. Цей вид прозорого шиферу має властивість пропускати сонячні промені спектра, необхідного для біологічної активності рослин і створювати парниковий ефект.

    Багато теплиці і оранжереї покриваються саме цим матеріалом. Завдяки рулонної модифікації склопластикового шиферу монтаж покрівлі спрощується. За рахунок відсутності нахлестів зменшується витрата покриття.

    Вибираючи матеріал для прозорої покрівлі необхідно врахувати кліматичні умови, в яких знаходиться об’єкт. При можливих рясних снігопадах буде потрібно посилення несучих конструкцій. Велика кількість жарких днів викличе необхідність обладнання захисту від перегріву. Тому світлопропускаючу покрівлю необхідно монтувати в суворій відповідності з розробленим проектом і дотриманням технологічних норм.