Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах

121

Більшість рослин ми посіяли або посадили навесні і, здається, в середині літа можна вже розслабитися. Але досвідчені городники знають, що липень — час посадки овочів для отримання пізнього врожаю і можливості більш тривалого його зберігання. Це відноситься і до картоплі. Ранній літній урожай картоплі краще використовувати швидше, він не підходить для тривалого зберігання. А ось другий урожай картоплі-саме те, що треба для зимового і весняного вживання.

Астраханські помідори чудово визрівають лежачи на землі, але не варто повторювати цей досвід в підмосков’ї. Нашим томатам потрібна опора, підтримка, підв’язка. Мої сусіди використовують всілякі кілочки, підв’язки, петлі, готові підпори для рослин і огорожі з сітки. У кожного методу фіксації рослини у вертикальному положенні є свої переваги і «побічні ефекти». Розповім, як я розміщую кущі помідорів на шпалерах, і що з цього виходить.

Булгур з гарбузом — блюдо на кожен день, яке просто приготувати за півгодини. Булгур відварюють окремо, час приготування залежить від розміру зерен — цілі і великий помел приблизно 20 хвилин, дрібний помел буквально кілька хвилин, іноді крупу просто заливають окропом, як кус-кус. Поки вариться крупа підготуємо гарбуз в сметанному соусі, а потім з’єднаємо інгредієнти. Якщо замінити топлене масло рослинним, а сметану — соєвими вершками, то його можна включити в пісне меню.

Мухи-ознака антисанітарії і переносники інфекційних захворювань, небезпечних як для людей, так і для тварин. Люди постійно шукають способи, як позбутися від неприємних комах. У цій статті ми розповімо про бренд «злісний тед», який спеціалізується на засобах захисту від мух і знає про них дуже багато. Виробник розробив спеціалізовану лінійку препаратів для позбавлення від літаючих комах в будь-якому місці швидко, безпечно і без зайвих витрат.

Літні місяці — час цвітіння гортензій. Цей красивий листопадний чагарник розкішно пахне квітами з червня по вересень. Великі суцвіття флористи охоче використовують для весільних декорів і букетів. Щоб помилуватися красою квітучого куща гортензії в вашому саду, варто подбати про належні умови для нього. На жаль, деякі гортензії не розквітають з року в рік, незважаючи на турботу і зусилля садівників. Чому так відбувається, розповімо в статті.

Кожен дачник знає, що для повноцінного розвитку рослинам потрібен азот, фосфор і калій. Це три основних макроелементи харчування, дефіцит яких істотно позначається на зовнішньому вигляді і врожаї рослин, а в запущених випадках може привести і до їх загибелі. Але при цьому далеко не всі розуміють важливість інших макро — і мікроелементів для здоров’я рослин. А вони важливі не тільки самі по собі, але і для ефективного засвоєння того ж азоту, фосфору і калію.

Садова суниця, або полуниця, як звикли ми її називати — одна з ранніх ароматних ягід, якій нас щедро обдаровує літо. Як же радіємо ми цьому врожаю! щоб «ягідний бум» повторювався щороку, нам треба влітку (після закінчення плодоношення) подбати про догляд за ягідними кущами. Закладка квіткових бруньок, з яких навесні будуть утворюватися зав’язі, а влітку — ягідки, починається приблизно через 30 днів після закінчення плодоношення.

Гострий маринований кавун-пікантна закуска до жирного м’яса. Кавуни і кавунові кірки маринують з незапам’ятних часів, проте процес цей трудомісткий і вимагає часу. За моїм рецептом просто приготувати маринований кавун за 10 хвилин, і вже до вечора буде готова гостра закуска. Зберігається кавун маринований зі спеціями і чилі в холодильнику кілька днів. Обов’язково тримайте банку в холодильнику, не тільки заради збереження-в охолодженому вигляді ця закуска-просто пальчики оближеш!

Серед розмаїття видів і гібридів філодендронів є чимало рослин як велетенських, так і компактних. Але жоден вид не потягається в невибагливості з головним скромником-філодендроном червоніючим. Правда, його скромність не стосується зовнішності рослини. Червоніють стебла і живці, величезні листя, довгі пагони, що формують хоча і дуже великий, але і разюче витончений силует, виглядають дуже ошатно. Філодендрон червоніючий вимагає тільки одного — хоча б мінімального догляду.

Густий суп з нуту з овочами і яйцем — простий рецепт ситного першого блюда, приготованого за мотивами східної кухні. Подібні густі супи готують в індії, марокко, країнах південно-східної азії. Тон задають спеції і приправи — часник, чилі, імбир і букет пряних спецій, який можна зібрати на свій смак. Обсмажувати овочі і спеції краще на топленому вершковому маслі (дхі) або змішати в каструлі оливкова і вершкове масло, це, звичайно, не те ж саме, але схоже за смаком.

Слива-ну хто з нею не знайомий?! вона улюблена багатьма садівниками. А все тому, що має значний список сортів, дивує відмінними врожаями, радує своєю різноманітністю за термінами дозрівання і величезним вибором кольору, форми і смаку плодів. Так, десь вона відчуває себе краще, десь-гірше, але від задоволення вирощувати її на своїй ділянці не відмовляється практично жоден дачник. Сьогодні її можна зустріти не тільки на півдні, в середній смузі, а й на уралі, в сибіру.

Багато декоративні і плодові культури, крім посухостійких, страждають від палючого сонця, а хвойні в зимово-весняний період — від сонячних променів, посилених відображенням від снігу. У цій статті розповімо про унікальний препарат для захисту рослин від сонячних опіків і посухи — саншет агроуспіх. Проблема актуальна для більшості регіонів росії. У лютому і на початку березня сонячні промені стають більш активними, а рослини ще не готові до нових умов.

«кожному овочу свій термін», а кожній рослині свій оптимальний час для посадки. Будь-якому, хто стикався з посадкою рослин, добре відомо, що гарячий сезон висадки рослин — весна і осінь. Це обумовлено декількома факторами: навесні рослини ще не рушили в бурхливе зростання, немає виснажливої спеки і частенько випадають опади. Однак, як би ми не старалися, нерідко обставини складаються так, що посадки доводиться проводити в самий розпал літа.

Чилі кон карне в перекладі з іспанської мови-чилі з м’ясом. Це блюдо техаської і мексиканської кухонь, основні інгредієнти якого — чилі перець і подрібнена яловичина. На додаток до основних продуктів йде цибуля, морква, помідори, квасоля. У цьому рецепті чилі з червоною сочевицею виходять дуже смачними! блюдо вогняне, обпалює, дуже ситне і обалденно смачне! можна приготувати велику каструлю, розкласти в контейнери і заморозити — цілий тиждень буде смачна вечеря.

Огірок-одна з найулюбленіших городніх культур наших дачників. Однак не всім і не завжди городникам вдається отримати дійсно хороший урожай. І хоча вирощування огірків вимагає регулярного уваги і турботи, є невеликий секрет, який дозволить в рази підвищити їх врожайність. Йдеться про прищипування огірків. Для чого, як і коли прищипувати огірки, розповімо в статті. Важливим моментом агротехніки огірків є їх формування, або тип зростання.

Прекрасний гість з тропіків, володар ніжних і ароматних квітів — стефанотіс, підкорює з першого погляду. Ошатна смарагдова зелень в поєднанні з білосніжними квітами виглядає вишукано і ошатно. Але перш ніж обзавестися бажаним мадагаскарським жасмином, варто уважно вивчити всі тонкощі догляду за екзотичним красенем в домашніх умовах.

Зміст

Опис стефанотіса

Екзотичний і яскравий мадагаскар сповнений сюрпризів. Один з них — чудова рослина під назвою стефанотіс. На тропічному острові квітка воліє рости на лісових узліссях, сховавшись в півтіні. Перший опис припадає на далекий 1806 рік. З тих пір багато води витекло, але стефанотіс досі залишається красивим і бажаним рослиною для квітникарів усього світу.

Стефанотіс багаторічна кучерява ліана, в природних умовах виростає до 6 м.стебло в молодому віці пружний і еластичний, у дорослої рослини — здеревілий. Листя мають шкірясту глянсову поверхню і пофарбовані в темно-смарагдовий колір. Форма листової пластини нагадує витягнутий по вертикалі еліпс із загостреним кінчиком завдовжки від 5 до 10 см.центральна жилка яскраво виражена. Листя супротивно розташовані, до стебла кріпляться за допомогою довгих живців.

Назва стефанотіс в дослівному перекладі звучить як «вінець з вушок».

Прекрасні, ніжні квіти-головна прикраса тропічної рослини. квітки мають трубчасту форму, увінчану відігнутими пелюстками, що нагадують зірку.Суцвіття пухкі щитковидні, пазушного типу. В одному пучку налічується до 7 кольорів. Пофарбовані вони в білі, кремові і лілові відтінки. Незабутній чарівний і тонкий аромат стефанотіса надає йому схожість з, тому в народі це тропічна рослина часто називають мадагаскарським жасмином. У природних умовах тривалість цвітіння триває довгих 10 місяців.

Білі ніжні квіти стефанотіса часто використовують для створення букета нареченої, у весільних квіткових композиціях і навіть вплітають у волосся нареченої. За це стефанотіс відомий під назвою «вінок нареченої».

Плоди стефанотіса схожі на коробочки, за формою нагадують еліпс. Всередині знаходяться насіння-парашутики. Як тільки дозрілий плід лопне, насіння розлетяться в різні боки.

Якщо говорити про труднощі вирощування стефанотіса в домашніх умовах, то, безумовно, легким догляд за рослиною ніяк не назвеш. щоб тропічний квітка відчував себе як вдома і міг нормально розвиватися, йому потрібно допомогти і створити умови, що нагадують природні. Людині неуважному або сильно зайнятому, не під силу буде виконувати правила догляду. А ось терплячий і люблячий квітникар обов’язково виростить стефанотіс і насолодиться його прекрасним цвітінням.

Види стефанотіса

Відомо від 12 до 16 видів стефанотіса, зустріти які крім мадагаскару можна в південному китаї, індонезії і навіть в африці.

види опис стефанотіс флорибунда
Або обільноцветущій ця ліана єдина з видів, пристосована до умов кімнати.
Її білосніжні, схожі на зірочки квіти мають діаметр 5-6 см. Стефанотіс флорибунда
Варієгата різновид обильноцветущего стефанотіс. Відрізняються кольором
Листя. Замість однотонного забарвлення вони покриті смугами і плямами
Білястого, світло-зеленого і жовтого відтінку. Кінчик листа трохи
Згладжений. стефантіс акуміната його квіти, на відміну від флорибунди, мають кремовий відтінок. стефанотіс грандіфлора його суцвіття більше велике, так як складається з 30 квіток. стефанотіс тхорсії квітки цього виду пофарбовані в незвичайний для стефанотіса
Ніжно-ліловий відтінок.

Ніжні квіти мадагаскарського жасмину на фото

Догляд за стефанотісом в домашніх умовах в залежності від сезону

Підтримка необхідних умов в різні сезони допоможе рослині відчувати себе як вдома.

сезон освітлення вологість температура весна розсіяне світло, те, що потрібно
Стефанотису. Південно-західне або
Південно-східний напрямок
Підійде в плані освітлення
Найбільше. Можна
Розмістити квітка і на південному
Вікні, але тоді доведеться
Скористатися легкою
Фіранкою, щоб притенить
Рослина від палючих променів
Полуденного сонця. Це важливий пункт догляду.
Тропічний гість любить
Високу вологість,
Особливо в жаркий період.
Крім щоденного
Обприскування доведеться
Постаратися підвищити
Вологість повітря навколо
Квітка. Скористатися
Можна спеціальними
Зволожувачами або добре
Всім відомим методом,
Розмістивши горщик з квіткою
На піддоні з вологим
Наповнювач. Під час
Обприскування, намагайтеся
Вберегти квіти від попадання
На них вологи. Стефанотіс любить дотримання
Температурний режим. Різкий
Переходи від тепла до холоду для
Нього небезпечні, так само як і
Протяг. Влітку потрібно щоб
Стовпчик термометра знаходився в
Межах 18 – 24°с. Жодної
Спеки! до речі, на вулицю
Стефанотіс краще не виносити,
А ось провітрювати
Приміщення, де знаходиться квітка,
Потрібно обов’язково. літо осінь взимку на південному вікні можна
Тримати стефанотіс без
Притінення. І обов’язково
Досвічувати фитолампами.
Рослина повинна знаходитися
На світлі не менше 12 годин на день взимку обприскування
Обов’язково показано при
Включених приладах
Опалення. Крім того, непогано
Протирати листя вологою
Серветкою, щоб позбавити
Рослина від пилу, що накопичився.
Якщо зимівля прохолодна, то
Обприскування проводяться вкрай
Рідко. Обприскувати потрібно тільки
Добре теплою водою. Поліролі
Для листя використовувати
Не можна взимку стежте, щоб рослина
Знаходилося в температурному
Діапазоні від 14 до 16°с.
Прохолодний вміст
Благотворно впливає на закладку
Квіткових бруньок. Мінімальний
Поріг 13°с зима

Стефанотіс не потрібно повертати до джерела світла різними сторонами, особливо під час формування бутонів. Він цього не те що не любить, не виносить. В іншому випадку цвітіння ви не дочекаєтеся, а якщо на вашому рослині вже є бутони, то вони опадуть.

Посадка і пересадка

Стефанотіс — ліана з хорошими темпами зростання. Тому молоді рослини пересаджують 1 раз, а то і 2 рази на рік, а ось доросла рослина не варто турбувати так часто, приблизно раз в 2-3 роки. іноді досить буде замінити верхній шар землі на більш свіжий і поживний грунт. Головний показник пересадки-горщик, з якого стефанотіс виріс. Визначити цей момент досить просто-коріння здалися з дренажного отвору, та й субстрат став висихати швидше звичайного. Як правило починають пересаджувати з лютого місяця і закінчують перед початком вегетаційного періоду, використовуючи щадний метод перевалки.

Горщик для дорослих екземплярів потрібно підбирати ретельно. Кращий вибір-керамічні ємності з дренажним отвором. Розмір горщика повинен лише трохи перевершувати обсяг кореневої системи. У занадто об’ємному горщику стефанотіс буде гірше розвиватися і абсолютно відмовиться цвісти.

Дренаж обов’язково повинен бути використаний при пересадці. можна скористатися залишками старого керамічного горщика, розбивши його на невеликі фрагменти або купити керамзитний наповнювач в магазині. Шар дренажу повинен бути достатнім, не менше 3 см.

Для стефанотіса краще підібрати важку землю зі слабокислою реакцією. Придбати відповідний субстрат можна в магазині. Але найкраще приготувати власноруч, підібравши інгредієнти в таких пропорціях:

    Перегній або торф — 3 частини;

    Пісок — 2 частини;

    Листяна земля — 1 частина;

    Глинисто-дернова земля — 1 частина.

Склад, звичайно, не зовсім звичайний, але турботливий квітникар обов’язково знайде всі складові. І ще, не забудьте продезінфікувати грунтосуміш перед посадкою.

Покроковий процес пересадки

Пересаджувати можна тільки не квітучий стефанотіс. Якщо ви придбали рослину з бутонами, то доведеться дочекатися, коли воно відцвіте і тільки після цього приступати до заміни горщика і грунту.

Опора

Швидкозростаюча ліана стефанотіс потребує опори в силу своїх біологічних особливостей. споруда для підтримки стебла як би відтворює природні умови, в яких рослина обплітає розташований поруч носій. Найпоширеніший тип такої споруди — у вигляді арки. Виготовити опору дуже просто, необхідно лише обзавестися шматком міцного дроту. Дугоподібно зігніть її і вставте в горщик. А якщо проявити фантазію, можна спорудити різні конструкції, які стефанотіс із задоволенням освоїть. Якщо під рукою немає дроту, то в будь-якому квітковому магазині можна придбати пластикові споруди у вигляді драбинки.

Догляд у всіх деталях

Догляд за стефанотісом в умовах квартири вимагає терпіння і уваги до рослини з боку квітникаря. Тільки дотримання всіх правил догляду допоможе милуватися прекрасним квіткою довгий час.

Полив

Як і будь-яка кімнатна рослина, стефанотіс в період активного росту потребує поливу. Він повинен бути рясним, щоб земля в теплу пору року перебувала в помірно вологому стані. Пересушування земляної грудки намагайтеся не допускати! у жарку погоду, в залежності від показань термометра, зволожують 2 – 3 рази на тиждень. Починаючи з осені і весь зимовий період полив повинен бути помірним.

Вода для поливу повинна відстоятися кілька діб. Хлор, що міститься у водопровідній рідині, негативно позначається на загальному розвитку стефанотіса.

Підживлення

Щоб у стефанотіса вистачало сил швидко рости і рясно цвісти в період вегетації (з березня по початок жовтня), його підгодовують кожні 2 – 3 тижні. добрива слід підбирати комплексні, але з великим вмістом калію. Азот на рослину діє не дуже добре-стефанотіс починає активно нарощувати стебла і листя, через що зимівля буде протікати не за планом і цвітіння можна не дочекатися. Особливу увагу підгодівлі приділяють в період закладки бутонів-з квітня по травень.

Як змусити його цвісти

У кімнатній культурі стефанотіс зацвітає на початку літа. Це надзвичайно красиве видовище може тривати до 4 місяців. Зацвітають вже дорослі рослини, які досягли віку 3 – 4 років. Домогтися щорічного цвітіння допомагає дотримання деяких правил догляду.

    Стефанотіс потрібно своєчасно пересаджувати.

    Уникайте температурних перепадів і протягів.

    Зимівля повинна проходити в прохолодному приміщенні з середньою температурою 15°с.

    Не захоплюйтесяАзотовмісними добривами, особливо в період закладки бутонів. Стефанотіс повинен отримувати достатньо світла.

    Не переставляйте і не повертайте горщик зі стефанотісом під час бутонізації.

Період спокою

Період спокою, що починається з другої половини листопада, в першу чергу характеризується зниженням температури в кімнаті. при показниках термометра в 14 -16°с, стефанотіс готується до закладки бутонів. Поливати рослину в цей час потрібно вкрай обережно, а підгодовувати і зовсім припиняють.

Обрізка

Через особливості стефанотіса цвісти на молодих втечі-обрізка має важливе значення. Процедуру проводять щорічно на самому початку весни. видалення слабких витягнулися і старих оголилися пагонів допомагає зберегти привабливий вигляд ліані. Обрізка, що сприяє наростанню молодих пагонів, повинна бути помірною. Влітку, з метою продовження цвітіння, пагони прищипують.

Помилки догляду

При недовгому догляді стефанотіс втрачає привабливий вигляд і відмовляється цвісти.

Чому опадає листя, не росте або не цвіте — таблиця

помилка її прояв як усунути у стефанотіса спостерігається
Масове опадання листя

  • рослина стоїть на протязі.
  • різке зниження температури.
  • підтримуйте в приміщенні необхідну

Температуру повітря.

  • стефанотіс повинен розміщуватися в місцях,

Недоступних для протягу.

пожовтіння і опадання
Листя

  • рослині не вистачає освітлення.
  • полив жорсткою водою.
  • занадто жарко в приміщенні.
  • надайте стефанотісу найсвітліше місце,

Але недоступне для прямого сонця.

  • вода перед поливом повинна відстоятися хоча б
  • у спеку постарайтеся підвищити вологість повітря

Навколо рослини.

стефанотіс не хоче цвісти

  • надлишок азоту.
  • недолік освітлення.
  • теплий період спокою.
  • чи не перегодовуйте стефанотіс азотом.
  • якщо світловий день короткий, досвечивайте лампами

Денного світла.

  • період спокою повинен протікати в прохолодному

Приміщенні.

зростання загальмувався недолік поживних речовин. Не забувайте в період вегетації удобрювати квітка. квіткові бутони опадають

  • протяг.
  • недостатній полив.
  • зміна місця розташування.
  • не ставте стефанотіс в місця, доступні для протягу.
  • не пересушуйте земляний кому, він повинен бути

Помірно зволоженим.

  • якщо стефанотіс покрився бутонами, не крутите його і

Не переставляйте на інше місце.

Помилки догляду-фотогалерея

Хвороби і шкідники

Недостатньо уважний догляд послабить стефанотіс і зробить його беззахисним перед хворобами і шкідниками.

Хвороби і шкідники: що можна зробити для позбавлення від них — таблиця

хвороби і
Шкідники як проявляються заходи боротьби профілактика загнивання коренів і
Підстави стебла при вологому грунті стефанотіс
Починає швидко в’янути
І гине.

  • на початковій стадії захворювання

Проводиться пересадка рослини
З повною заміною субстрату і
Видаленням уражених частин
Кореневої системи. Обробка
Фундазолом (2 г на 1 л води).

  • якщо хвороба зайшла занадто

Далеко, рослина доведеться
Знищивши.

  • дотримуйтесь режиму поливу,

Надмірне зволоження призводить
До сумних наслідків.

  • перед посадкою дезінфікуйте
  • виключіть протяги і перепади

Температури.

борошниста роса на початку захворювання листя
Покриваються білим борошнистим
Нальотом, який легко стирається
Палець. Швидко
Поширюючись, плями
Захоплюють всі сторони
Листа, позбавляючи рослина
Нормального протікання
Фотосинтез. В результаті цього
Листя засихають, а рослина
Гинути.

  • обірвіть всі уражені листочки.
  • обробіть стефанотіс одним з

Препаратів: топаз, фундазол,
Превікур або скор. Інструкція
Докладати.

  • під час боротьби з хворобою краще

Відмовитися від обприскування водою.

  • при незначному ураженні

Або в якості профілактики можна
Використовувати слабкий розчин
Марганцівки — 2,5 г на 10 л води.
Провести 2 – 3 обприскування з
Інтервалом в 5 днів.

  • дотримуйтесь поливальний режим.
  • переставте рослину на

Освітлене місце.

грибний комарик страшні не самі комахи,
А їх личинки. Харчуються личинки
Молодими корінцями рослини.
Стефанотіс починає хворіти,
В’яне і може загинути.

  • проти комариків використовують

Раптор або нео-дихлофос,
Розпорошивши неподалік від рослини.

  • щоб позбутися від личинок

Застосовують мухоїд. Щоб
Дія препарату проявило
Себе, після нього не можна поливати
Землю протягом 5 днів.

  • не дозволяйте грунті закисати,

Поливайте за правилами
(особливо це стосується
Прохолодного періоду).

  • для вилову комариків можна

Використовувати клейові
Пастка.

  • відлякує комах запах

Цитрусових (цедру можна
Розкласти поблизу горщика або
На поверхні грунту).

попелиця листя ураженої рослини
Покриваються цукристим
Наліт. Розростаються
Колонії попелиці викликають
Деформацію листя, а
Потім і відмирання. Для боротьби використовують препарат
Актара, актеллик, децис. Одні
З препаратів обробляють рослину,
Повторне обприскування проводять
Через тиждень. Препарати можна
Чергувати. При сильному ураженні
Потрібно провести не менше 3 обробок.

  • при появі комах можна

Обмити листя під теплим душем.

  • хороший ефект показує

Обприскування мильним розчином.

  • необхідно підтримувати потрібну

Вологість навколо рослини,
Так як попелиця миттєво
Поширюється при сухому повітрі.

щитівка листя, стебла, черешки — ось
Найулюбленіші місця проживання
Щитівка. Влаштувавшись під
Захистом панцира, шкідник
Харчується соками рослини.
Листя починає жовтіти і
Опадати. При сильному ураженні
Рослина може загинути. Використовуйте в боротьбі зі шкідником
Актеллік або фітоверм. Проводить
Доведеться не одну обробку, так як
Щитівка має надійний захист.
Обробку слід проводити 1 раз в
Тиждень, до повного зникнення
Шкідливої комахи.

  • уражена рослина відставте від

Здорових.

  • використовуйте для протирання листя

Розчин господарського мила.

  • непоганий результат дають протирання

Слабким розчином оцтової есенції.

Мадагаскарський жасмин інакше називається стефанотіс (stephanotis). Ця назва походить від жіночого роду слова «корона» в латинській мові, і навіяно формою тичинок, схожих на корону, щільно розміщених навколо маточки білосніжного квітки. Острів мадагаскар в індійському океані-четвертий за величиною острів у світі-володіє своєрідною екзотичною флорою. Стефанотіс, з квітками досконалої форми і чарівністю тонкого аромату, є його гідним представником. Про умови домашнього утримання цього чудесного рослини і про всі нюанси догляду за ним і піде мова.

Походження і зовнішній вигляд стефанотіса

Основним місцем походження стефанотіса вважається острів мадагаскар. Вперше він виявлений в 1806 році і відразу ж отримав другу назву — мадагаскарський жасмин.

Однак є відомості, що сьогодні він зустрічається в природних умовах на тихоокеанських островах, в центральній азії і на кубі. Стефанотіс-теплолюбна ліана, характерна для тропічних широт . У природних умовах, у відкритому грунті, спочатку трав’янисті пагони з часом одревесневают і досягають до 6 метрів в довжину, густо обплітаючи стовбури дерев, паркани і будинки.

Фотогалерея: мадагаскарський жасмин, що росте у відкритому грунті

В цілому налічується 15 видів стефанотіса. Однак в штучних умовах містять тільки стефанотіс рясноквітучий (stephanotis floribunda), так як це єдиний вид, який добре переносить домашнє утримання — дає про себе знати біологія рослини, звиклого до теплих і вологих умов тропічного лісу .

Крім обільноцветущего стефанотіса, досить докладно описані ще три його види. Це стефанотіс акуміната (stephanotis acuminata) з кремовим забарвленням квіток, стефанотіс грандіфлора (stephanotis grandiflora), з великими квітками до трьох десятків в одному суцвітті і зеленуватим відливом трубки бутона, а також дуже красивий стефанотіс тхорсії (stephanotis thouarsii), у якого бутон лілового відтінку, а зів квітки рожевий. Однак ці видиСтефанотіса рідко зустрічаються в колекції квітникарів.

Читайте також про те, що можна посадити на дачі влітку, в нашій статті —

Фотогалерея: різновиди мадагаскарського жасмину

Стефанотіс акумината (stephanotis acuminata) стефанотіс грандифлора (stephanotis grandiflora) стефанотіс тхорсии (stephanotis thouarsii)

Незважаючи на різноманітність форм, як кімнатна рослина рекомендується містити тільки стефанотіс рясноквітнучий (stephanotis floribunda), щоб любителя квітів не спіткало розчарування, коли ліана не приживеться в домашніх умовах.

Домашній стефанотіс рясноквітучий (флорибунда)

Листя

Листя стефанотіса соковиті, довгасті, до 10 см в довжину і 5 см в ширину, злегка вигнуті вниз по центральній жилці, насиченого зеленого кольору, глянцеві і блискучі.

Важливо! сік стебел і листя отруйний, тому рослина необхідно розміщувати в недоступному місці для дітей і тварин.

Коли і як цвіте мадагаскарський жасмин

У кімнатних умовах стефанотіс зазвичай цвіте з початку літа до вересня. Квітки зібрані в суцвіття. У кожному з них до 10 запашних квіток. Віночок кожної квітки складається з п’яти пелюсток білого або кремового кольору. Крім витонченої форми пелюсток, квіти з тонким, але добре відчутним, запахом жасмину . Тому рослина і отримало другу назву-мадагаскарський жасмин.

Зрізані квітки, зібрані в букет, не в’януть 1-2 дня і зберігають вихідну забарвлення. Тому в деяких країнах, наприклад, в америці, їх використовують під час весільних урочистостей. Звідси ще одна їх назва»квітка нареченої».

Це однодомна рослина, тобто для запилення і отримання плодів другого рослини йому не потрібно. Штучне запилення квіток з метою подальшого збору насіння здійснюють тонким художнім пензлем (кругла лінійна або каліграфічна кисть, що має довгі волоски з дуже тонким носиком). Нею можна переносити пилок з тичинок одних квіток на маточки інших. Цю процедуру слід проводити дуже акуратно якомога менше. В іншому випадку квіти можуть впасти.

Увага! стефанотіс володіє чудовим ароматом, але не слід розміщувати квітуча рослина в спальній кімнаті, так як тривале вдихання цього аромату викликає головний біль і неприємні відчуття.

Запилені квітки стефанотіса через певний проміжок часу дають плоди — ягоди, що дозрівають 9 місяців. Ягода велика (до 10 см в довжину), зеленого кольору. Потім вона жовтіє, зморщується і містить дозрілі насіння.

Фотогалерея: плоди мадагаскарської ліани

Зріючий плід має зелений колір розмір плоду великий, до 10 см
Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах>зрілий плід спалить стиглі насіння

Коли відбувається дозрівання насіння, плід тріскається і насіння розкидаються в різні боки. Кожне насіння забезпечене пухнастим парашутом, що в природі допомагає їм розлітатися за вітром на великі відстані. Якщо є бажання не втратити насіння, на майже дозрілий плід надягають легкий капроновий мішечок, в якому все насіння і залишаться . В середньому кожен плід містить до 100 насіння.

Увага! плоди стефанотіса вважаються отруйними.

Щодо умов утримання стефанотіс вельми вимогливий:

  • досить швидко зростаючі стебла, що дають велику кількість відгалужень, вимагають багато місця.
  • рослині потрібно багато світла, а значить тривалий світловий день-не менше 11-13 годин.
  • поряд з цим, полуденні промені сонця можуть обпалити листя, тому краще розміщувати стефанотіс таким чином, щоб уникнути попадання на нього прямих сонячних променів.
  • температура повітря залежить від сезону року, але вона не повинна перевищувати + 25° с або бути нижче +15° с.

Тривалість світлового дня в середніх і північних широтах йому недостатня, тому слід організувати додаткове освітлення в період з осені до весни, враховуючи тривалість світлового дня в тропіках південної півкулі, де і розташований острів мадагаскар.

В умовах нашої північної півкулі горщики зі стефанотісом розміщують на підвіконнях східних і південних вікон.

Таблиця: освітлення, температура, полив по сезонах

сезон тривалість світлового дня температура повітря режим поливу і зволоження листя весна 11 годин +25° с літо 11 годин + 21° с,
Але не вище +25° с кожен другий день + обприскування водою листя (або вологе протирання) осінь 13 годин +25° с кожен третій день зима 13 годин +25° с (+15° с) кожен сьомий день

Важливо! при обприскуванні вода не повинна потрапляти на квітки і бутони, так як вони можуть від цього зіпсуватися. Температура води повинна бути в межах від +22° с до +25° с.використовувати слід тільки добре відстояну протягом двох-трьох діб воду.

Період спокою і вихід із зимової «сплячки»

У зимовий період температура змісту може бути знижена до +15° с . В цьому випадку стефанотіс, в подальшому, цвіте рясно і значно довше. Якщо ж взимку повітря в кімнаті зігрітий і пересушений приладами опалення, горщик просто ставлять на піддон з вологим мохом, щоб запобігти негативному впливу на рослину пересушеного повітря.

Ранньою весною ліана пробуджується від зимового спокою, і в цей момент проводять помірне обрізання старих пагонів . Це пов’язано з тим, що квітконосами є тільки молоді пагони, які отримують більше харчування і починають активно рости.

Пізніше, вже на початку літа, верхівки цих пагонів прищипують, щоб продовжити цвітіння стефанотіса.

У весняний період активного росту, пагони поки ще трав’янисті і досить гнучкі, тому їх слід розподілити по опорі, підв’язати до неї і задати напрямок подальшого зростання.

Ближче до літа пагони огрубевают і стають менш еластичними. Формування куща на опорі стає скрутним.

З березня по серпень проводиться підживлення рослини органічними і мінеральними добривами з частотою 2 рази на місяць . В осінньо-зимовий період стефанотіс не підгодовують.

При мінеральній підгодівлі віддається перевага калійним добривам, так як азотні добрива викликають занадто активний ріст пагонів, що уповільнює цвітіння рослини. У травні, коли зазвичай починається бутонізація, застосовують підгодівлю мінеральними добривами, в тому числі розчин солей калію з суперфосфатом . Така підгодівля забезпечить повноцінне і довгий за часом цвітіння рослини.

Час цвітіння

Після того як на стефанотисе з’являться перші бутони, ні в якому разі рослину не можна переносити з місця на місце, повертати, змінювати положення пагонів! бутони і квітки не витримують цього і опадають.

Для мадагаскарського жасмину актуальна так звана світлова мітка. Це сувора прив’язка розташування квітучої рослини до джерела світла. Тому міняти положення горщика з квіткою в період цвітіння категорично не можна, навіть крутити його, повертаючи іншою стороною до світла, не рекомендується. Інакше бутони або квіти можуть впасти.

Відео:» світлова мітка » мадагаскарського жасмину

Пересадка

Грунт: який вибрати або зробити самостійно

Пересадку зазвичай здійснюють один раз в два-три роки, у весняний період, методом акуратною перевалки . Даремно турбувати ліану не варто, пересаджуйте, коли коріння почнуть виглядати з верхнього шару землі. При цьому не рекомендується значно збільшувати ємність горщика, щоб не відстрочити цвітіння. Оскільки стефанотіс віддає перевагу важким грунтам, для пересадки готують суміш у співвідношенні » торф: пісок: глина: листова земля = 3 частини: 2 частини: 1 частина: 1 частина».

При цьому на дно горщика обов’язково укладається шар дренажного матеріалу (керамзитові кульки) товщиною не менше 3-5 см.їх можна придбати в будь-якому квітковому магазині.

Грунт повинен володіти слабокислою реакцією, тобто рн від 5.6 до 6.0. На упаковці готового грунту буде позначка про рівень рн.

Горщик беріть досить масивний, щоб зростаючі і набирають силу пагони стефанотіса його не перекинули.

Для посадки стефанотіса можна використовувати і покупні готові грунти, як, наприклад:

  • грунт «квітковий» (азот — 200 мг/л; кислотність рн=5-6) виробництва ват «удмуртторф»;
  • поживний грунт «сад чудес» (азот — 200 мг/л; кислотність рн=5,5–6,5).

Підійдуть і інші універсальні грунти. Головне при покупці готового грунту-ознайомитися з його складом за основними елементами (n, p, k — азот, фосфор, калій, відповідно), який повинен бути надрукований на упаковці, і кислотності (рн в межах 5-6).

По можливості вибирайте грунт з меншою кількістю азоту, ніж інших компонентів.

Виготовлення опори

Як вже було сказано, стефанотіс — це ліана з довгим повзучим стеблом, здатним обвивати різні предмети. Молоді пагони гнучкі і добре піддаються укладанню на опору. Укладені пагони потрібноЗафіксувати на опорі. Завдяки формі і надійності опори формується красивий кущ, який при цвітінні стане справжньою окрасою інтер’єру. Матеріалом для опори служать дерев’яні, металеві або пластмасові конструкції різної конфігурації .

Оскільки у весняно-літній період передбачені часті обприскування листя водою, дерев’яні опори найменш практичні і швидко вийдуть з ладу. Найбільш популярні опори в формі кола, на яких зміцнюються пагони стефанотіса.

Фотогалерея: варіанти плетіння маленьких і довгих пагонів ліани по опорі

Спіральне плетіння стебел стефанотіс виглядає відмінно, якщо квітка ще молодий плетіння стебел стефанотіс за об’ємною опорі виправдано для розрослася ліани стебла стефанотіс на круглій опорі — класика жанру

Розмноження стефанотіс: інструкції з фото

Стефанотіс розмножується живцями, насінням, а також повітряними відведеннями. Найчастіше використовують перший спосіб, так як він більш легкий і швидкий. Пророщування насіння вимагає значно більше зусиль.

Важливо! листовими живцями мадагаскарський жасмин не розмножують.

Стебловими живцями з парою листочків

Послідовність дій при живцюванні:

Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах

Важливо! з молодих пагонів живці краще не зрізати, так як на цих пагонах ще утворюються суцвіття. Вода, в якій пророщують держак, завжди повинна бути відстояною і теплою (до +25° с).

Як розмножити ліану насінням

Послідовність дій при вирощуванні стефанотіса з насіння:

  1. насіння стефанотіса замочити на дві доби у відстояній воді кімнатної температури.
  2. взяти неглибоку миску (керамічну або з термостійкої пластмаси) з дрібними отворами на дні.
  3. на дно миски в один шар укласти кульки керамзиту.
  4. миску заповнити сумішшю перліту і торфу (1:1) на дві третини висоти.
  5. підготовлену миску з грунтом простерилізувати в мікрохвильовій печі, протягом 1-2 хвилин, або провести пастеризацію над парою протягом 20 хвилин.
  6. через 2 дні насіння укласти на поверхню грунту і злегка втиснути їх в грунт.
  7. миску з насінням розмістити в сонячному теплому місці (температура повітря не менше +26° с)
  8. під час пророщування насіння грунт не можна перезволожувати, так як вона запріє . І в той же час повітря над грунтом, з заправленими в неї насінням, повинен бути дуже вологим. Цього домагаються або частим обприскуванням теплою водою або приміщенням миски в тепличку під скло або целофан.

    В обов’язковому порядку стежать за тим, щоб на склі або целофані не збирався конденсат, що капає на грунт. Для цього можна зробити легкий нахил теплички, щоб конденсат стікав до стінки.

    Тепличку для насіння можна зробити за допомогою плівки або скла

  9. після того як насіння проросте через 1-2 місяці, при появі першої пари листочків на розсаді, пересадити її.
  10. сіянці розсадити в маленькі горщики діаметром 5 см, заповнені звичайним грунтом для стефанотіса.

Як робити повітряні відводки

Послідовність дій при вирощуванні стефанотіса повітряними відводками:

  1. вибрати здеревілий торішній втечу.
  2. зачистити на ньому кору на 2 см в довжину, на відстані 1-1, 5 м від верхівки стебла.
  3. підготувати живильний субстрат (торф: вермикуліт: волокна кокоса, в співвідношенні 2:1:1).
  4. простерилізувати отриманий субстрат.
  5. зволожити його відстояною водою кімнатної температури.
  6. обернути їм очищене місце стебла.
  7. обернути конструкцію поліетиленовою плівкою і закріпити її нижній і верхній кінці на стеблі, за допомогою нетугой зав’язки.
  8. очікувати появи корінців, які проростуть через субстрат і плівку через 2-3 тижні.
  9. відрізати втечу від рослини нижче з’явилися корінців.
  10. присипати місце зрізу на рослині деревним вугіллям.
  11. посадити повітряний відводок в невеликий горщик зі звичайною для стефанотіса грунтом.

Відмінність повітряного відводка від держака полягає в тому, що повноцінне рослина формується з держака значно довше, ніж з повітряного відводка, так як у другому випадку ліана фактично вже сформована.

Чому виникають проблеми і як їх вирішувати

Найбільш поширеними шкідниками для стефанотіса є павутинний кліщ, борошнистий червець, оранжерейна попелиця і щитівки.

Таблиця: шкідники стефанотіс і боротьба з ними

шкідник ознаки ураження рослини препарати для обробки рослини заходи боротьби з шкідником павутинний кліщ листя пониклі, на нижній їх частині повітряна павутина обробка інсектицидами:

  • вертимек,
  • фітоверм,
  • акарин,
  • агравертін,
  • неорон,
  • клещевит.

для надання екстреної допомоги необхідно помити рослину під душем і потім обробити препаратами. борошнистий червець білий восковий наліт на стеблах, листках, бутонах і кольорах застосування системних препаратів (інсектицидів):

  • актар,
  • акарін,
  • агравертін,
  • іскра-біо,
  • карате,
  • інта-вир,
  • фітоверм.

спиртова обробка, обробка водно-масляною емульсією, заміна верхнього шару грунту. Обробка препаратами. щитівки стебла покриті коричневими горбками оранжерейна попелиця деформація листя і бутонів обробка інсектицидами:

  • актара,
  • акарін,
  • агравертін,
  • іскра-біо.

слід обробити препаратами всі рослини в будинку, оскільки попелиця легко переміщається.

Якщо при догляді за стефанотисом будуть допущені якісь помилки, це відразу ж позначиться на стані рослини, і воно дасть знати про це.

Таблиця: опадають бутони, жовтіють листя — наслідки помилок у догляді за стефанотисом

ознаки поганого стану рослини причина поганого стану що робити чим можна допомогти рослині при повноцінному зростанні рослина не цвіте ліана розташована на північному підвіконні або в глибині кімнати перемістити на східний або південний підвіконня дати більше світла і підгодівлі неправильний догляд в осінньо-зимовий період: неповноцінний спокій забезпечити повноцінний спокій рослини в осінньо-зимовий період дотримуватися температурного режиму і частоту поливу занадто просторий горщик пересадити в менший горщик дати можливість коріння повністю обплести земляний кому рослина скидає бутони недостатнє освітлення забезпечити повноцінне освітлення дати більше світла рослині підгнилі коріння перевірити стан коренів і видалити підгнилі коріння дотримуватися режиму поливу листя жовтіє і опадає неправильний, нерівномірний полив забезпечити рівномірний полив, без перезволоження або пересушування грунту підтримувати потрібний рівень вологості грунту сильне ураження павутинним кліщем (павутина з нижньої сторони листя) обробка інсектицидами:

  • вертімек,
  • фитоверм,
  • акарін,
  • агравертін,
  • неорон,
  • рицина.

помити рослину під теплим душем і потім обробити препаратами ростуть занадто маленькі (дрібні) листочки висока температура в кімнаті відрегулювати температурний режим не ставити ліану близько до батарей опалення недолік поживних речовин в грунті пересадити ліану або налагодити режим підгодівлі вчасно пересаджувати і підгодовувати рослина

Стефанотіси з сімейства ластовневи — напівкустарні ліани, поширені на острові мадагаскар, а також в японії, китаї і в малайзії. У кімнатних умовах можливе вирощування тільки стефанотиса флорибунда (обільноцветущего), або як його ще називають — мадагаскарський жасмин.

Квітка стефанотіс: догляд

Щоб виростити кімнатний стефанотіс від вас буде потрібно час, увага і зусилля. Погано освітлений і вузький підвіконня йому не підходить: швидкозростаюча і рясно розгалужена ліана вимагає простір і достатньо світла. Але врахуйте, що прямі сонячні промені можуть залишити на листках опіки, тому в полуденний час бажано притіняти квітка.

Крім того, ця рослина потребує довгого світлового дня, тому вам знадобиться організувати додаткове освітлення в зимову пору року. У літню пору температурний режим для квітки стефанотіса повинен бути таким, щоб рослина не перегрілося, а в зимовий час квітці буде комфортно в прохолодних умовах при температурі близько 15 градусів. Після прохолодної зимівлі стефанотіс цвіте довше і рясніше.

Догляд за квіткою має на увазі регулярний полив відстояною водою. У літню пору поливають через день, а взимку досить полити один раз в тиждень. Стефанотіс любить підвищену вологість повітря, тому в теплу пору частіше обприскуйте листя рослини м’якою водою або протирайте їх вологою губкою, намагаючись не потрапляти на квітки або бутони рослини. У зимовий час, коли працюють опалювальні прилади, рекомендується тримати горщик з квіткою на піддоні з мохом або мокрою галькою.

Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах

Стефанотісу необхідно внесення органічних і мінеральних добрив два рази на місяць, в період з березня по серпень. Починайте підгодівлю тоді, як помітите перші ознаки активного росту і то, якщо рослина давно не пересаджували, так як свіжий грунт містить достатню кількість всіх макро — і мікроелементів. Напередодні і під час цвітіння при підгодівлі віддається перевага калійним добривам. Восени і взимку квітка стефанотіс не потребує підгодівлі.

Квітучий стефанотіс намагайтеся не переставляти і навіть не повертати, так як він дуже ніжний і скине квітки і бутони.

Стефанотіс: розмноження живцями

Ця рослина вважається трудноокореняемим. Насіння рідко дозрівають і погано сходять. Для появи коренів у живців застосовують спеціальні стимулятори утворення коренів.

Живці потрібно надрізати з полуодревесневшіх здорових пагонів з 2-3 листочками. Зрізайте трохи нижче вузла приблизно на 2 см і висадіть в грунт, змішану навпіл з піском. Посаджені живці накрийте склом або поліетиленом. Дуже важливо простежити за температурою: грунт повинен бути досить теплою (до 25 градусів). Коріння утворюються через півмісяця або трохи пізніше. Коли живці дадуть пагони і листя, помістіть їх в світле прохолодне місце. Після посадки молодого рослини прищіпити верхівку втечі, тоді ліана почне гілкуватися.

Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах

Стефонотіс рясноквітучий

Його друга назва – мадагаскарський жасмин, це кучеряві чагарники з потужними лазающими стеблами довжиною до 5 м. Листя еліптичні, супротивні, довжиною — 10 см і шириною – 5 см, з коротким вістрям у вершини, глянцеві, темно-зелені, щільні, суцільнокроєні, зі світлою жилкою по центру листової пластинки. Воскоподібні квітки зібрані в помилковий парасольку по 5-7 штук, білі, вельми ароматні, приблизно 4 см завдовжки і 5 см шириною.

Рослина широко застосовується для декорування зимових садів і інтер’єрів.

Чому жовтіє стефанотіс

Перш ніж вирішити, що робити в такій ситуації, спочатку слід з’ясувати причину цього явища. Якщо у квітки почали жовтіти листя, то основна причина – ваш недогляд або порушення правил догляду. Швидше за все ви поливали рослину водою, що містить вапно, або тримайте світлолюбний стефанотіс в погано освітленому місці. Буває, що таким чином квітка реагує на пересадку або йому не вистачає добрив. Будьте уважні до потреб своєї квітки і дотримуйтесь правил по догляду рослини.

До речі, частина листя жовтіє і опадає з приходом зими, і це нормально. Стефанотіс погано реагує на те, що день стає коротшим, йому не вистачає світла. Квітка може втратити до 50% листя, але навесні він вийде зі стану спокою і з пазушних точок з’являться нові листя.

Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах

Стефанотіс: прикмети і забобони

Вважається, що ця квітка, як і плющ — мужегон. Передбачається, що якщо вдома з’явиться стефанотіс, то дружина ризикує залишитися без чоловіка.

Існує й інша прикмета. Так як стефанотіс є вкрай примхливим, вибагливим і ніжним, то і цвіте він дуже рідко. Але якщо квітка розцвів, то ця прикмета вважається хорошим ознакою того, що дівчина, яка живе в будинку, незабаром вийде заміж і буде щаслива в шлюбі.

Стефанотіс: догляд в домашніх умовах (stephanotis). Стефанотіс: який догляд потрібен мадагаскарському жасмину для цвітіння в домашніх умовах мадагаскарський жасмин догляд в домашніх умовах

Стефанотіс відноситься до підродини ластовневі сімейства в природному вигляді представників цього роду можна зустріти в японії, китаї, африці та о.мадагаскар. До речі, тому його ще називають «мадагаскарським жасмином». Це дуже декоративна рослина. У нього дуже красиві шкірясті, темно-зелене листя. Квітки ніжно-білого кольору, ароматні. Ростуть пухкими суцвіттями. Період цвітіння триває все літо. Сік стефанотіса містить речовини, тому не розміщуйте його в легкодоступному для дітей місці.

Освітлення.

рослина. Цвітіння можливо тільки якщо на нього потрапляють прямі сонячні промені. Влітку ліану краще вирощувати на східному або західному вікні. Взимку стефанотісу необхідно якомога більше світла, тому його в цю пору року розміщують на підвіконні вікна. Цвітіння відбувається при довгому світловому дні, тобто при природному освітленні-влітку. При досвечивании люмінесцентними лампами, можна значно продовжити період цвітіння. Вчасно бутонізації і цвітіння не переставляйте і не повертайте горщик з рослиною. Стефанотіс цього не любить.

Температура.

В період активного росту, тобто в період з весни до осені, стефанотіс воліє звичайну кімнатну температуру. А ось в зимовий період під час закладки квіткових бруньок, необхідно надати прохолоду. Температура не повинна опускатися нижче 10ºc, а оптимальний вміст при 14-16ºc. Ліана погано переносить різкі перепади температур.

Полив.

Стефанотіс воліє рясний в літній період. Вода повинна бути м’якою або добре відстояною. У зимовий період поливати потрібно менше, особливо, якщо стефанотіс міститься в прохолоді. Зимовий період спокою стимулює рясне цвітіння.

Вологість.

Стефанотіс воліє підвищену , регулярні обприскування і обмивання теплою і м’якою водою. Розміщувати рослина краще подалі від батарей центрального опалення, з їх осушує дією в зимовий час.

Підживлення.

Стефанотіс регулярно удобрюють навесні і влітку, приблизно раз на два тижні. Рослина чутливо до надлишку азоту, рослина тоді починає рясно нарощувати зелену масу на шкоду цвітінню. Добрива для стефанотіса використовують зі зниженим вмістом цього елемента. Зазвичай можна застосовують комплексні добрива для красивоцветущих рослин.

Пересадка.

Молоді стефанотіси пересаджують щорічно, екземпляри постарше – раз в 2-3 роки. Зазвичай пересадкою займаються навесні із закінченням періоду спокою. Грунт для посадки повинна складатися з суміші листової, дернової землі, перегною і піску в рівних пропорціях або використовувати магазинний почвогрунт (я використовувала для ароїдних). Корисно в грунт додати стимулятор коренеутворення (корневин і т.п.).

Розмноження.

Стефанотіс в домашніх умовах можна розмножити тільки вегетативно, тобто живцями, тому насіннєвий спосіб розмноження я описувати не буду. Живці необхідно брати полуодревесневшіе, з 2 міжвузлями. Коріння утворюються на самому міжвузлі, тому зріз роблять на 1-2 см нижче. Живці обробляють стимулятором коренеутворення (корневин, бурштинова кислота і т.д.) і садять в суміш торфу і піску (1:1), або в магазинний почвогрунт з перлітом. Потім майбутній стефанотіс необхідно накрити плівкою або склом для підтримки високої вологості. Дуже важливо дотримуватися температурного режиму при укоріненні, вона не повинна опускатися нижче 25ºc. При меншій температурі живці можуть загнити. Після того, як почнуть з’являтися нові пагони можна прищипнуть верхівку для розгалуження і поступово привчати до повітря кімнати.

проблеми змісту.

Стефанотіс може пошкоджуватися попелиць, щитівкою і павутинним кліщем. Добре переносить застосування інсектицидів. При різкому переохолодженні можуть обсипатися листя. Листя можуть жовтіти і опадати так само і при нестачі поживних речовин в грунті або нестачі світла.