Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

159

Всього є 3 способи, ніж приклеїти молдинг на двері авто: перший це двосторонній скотч, другий – герметик, а третій ціанакриловий клей. Використання липкої стрічки вважається оптимальним варіантом якісної фіксації. Але проблема полягає в тому, що купити скотч хорошої якості не так просто, а китайський, яким насичені магазини, практично не тримає. Тому є велика ймовірність, що ви втратите даний елемент автомобіля.

Методи приклеювання

Чим приклеїти молдинг на двері авто? багато початківці автовласники, не замислюючись про наслідки, використовують для цього різновиду клейових складів. В результаті вони отримують подряпане лакофарбове покриття, а в деяких випадках його відшарування і втрату в процесі руху машини. Якщо говорити про правильну технології, то можна виділити всього кілька варіантів.

Герметик для скла, це склад, що використовується для проклеювання лобового скла. Після того, як молдинг встановлений, протягом 1 години можна залишити його без змін. Для цього він фіксується паперовим скотчем. Після того, як герметик почав схоплюватися, потрібно злегка притиснути його до дверей. Перевага використання такого методу полягає в тому, що при демонтажі склад легко видаляється з поверхні, не залишаючи на ній ніяких слідів.

Клейові склади для цих цілей можуть бути використані, в залежності від уподобань власника автомобіля, але кращим варіантом визнаний ціанакриловий клей і «рідкі цвяхи». Застосування першого вимагає особливої акуратності, так як склад дуже рідкий, а потрапляння на лакофарбове покриття в результаті видавлювання з під молдинга може залишити на ньому сліди. Пов’язано це з тим що, якщо його не видалити своєчасно розчинником, після затвердіння клей перетворюється в досить жорстку масу. Але слід врахувати, що подальший демонтаж буде досить проблематичний.

Застосування «рідких цвяхів» позитивно характеризується тими, хто пробував такий спосіб. Єдина умова, необхідна для гарної фіксації, це знежирення поверхні і сильний притиск. Для цього можна встановити машину якомога ближче до стіни, зафіксувати молдинг і распереть його дерев’яними цурками потрібної довжини до стіни.

Корисно! використовуючи будь-який з перерахованих методів, перед тим як приклеювати молдинг, потрібно очистити двері від бруду, старого складу і знежирити оброблювану ділянку.

Двосторонній скотч

Незважаючи на достаток варіантів, як і чим приклеїти молдинг до дверей машини, і після того як випробувані всі відомі методи, більшість автолюбителів приходить до однієї думки, оптимальний варіант для цього – двосторонній скотч. Але, в процесі робіт є певні дрібниці, недотримання яких може привести до того, що найближчим часом знову з’явиться необхідність виконання аналогічних дій. Пов’язано це з тим, що потрібно дотримуватися певних вимог, а сам порядок дій полягає в наступному:

  • перед нанесенням стрічки на молдинг і двері потрібно ретельно знежирити поверхні;
  • відклеїти потрібну кількість скотча з котушки;
  • за допомогою фена нагріти клейовий склад на скотчі і елемент, на який планується його приклеювання. При цьому слід контролювати процес нагріву і не допускати перегрівання;
  • приклеїти двосторонній скотч на молдинг, притиснути його і зняти захисну плівку з протилежного боку;
  • після аналогічного нагрівання клейового складу, прикласти молдинг до дверей і потримати 3 – 4 хвилини.

важливо! використання тільки якісного скотча, який маркується буквами»зм». Тільки він здатний добре проявити себе в фіксації даного елемента. Крім цього, його товщина не така велика, як на деяких марках, що дозволяє зробити його невидимим із зовнішнього боку.

Підклеювання

Якщо потрібно не повна заміна, а підклеювання відклеїлася частини, дуже важливо знати, що в такій ситуації найправильніше буде повністю відірвати його від дверей і зафіксувати заново. Пов’язано це з тим, що не зробивши цього ви приречете себе на обов’язкову втрату елемента машини, так як між старим і новим шаром клейового складу утворюється повітряний прошарок. Вона і послужить причиною того, що молдинг з часом відвалиться.

Причому процес почнеться саме з того місця де старий і новий клейові склади з’єднуються.

Для досягнення найбільшої міцності з’єднання можна скористатися двома засобами: двостороннім скотчем і клейовим складом. Ця процедура виконується в аналогічному алгоритмі: чистка, знежирення, нанесення клею на обидві поверхні і фіксація.

Важливо! встановивши і зафіксувавши молдинг на своєму місці, не рекомендується пересувати його. Через це може вийти крива лінія, яка буде псувати зовнішній вигляд автомобіля.

Якщо вам коли-небудь доводилося віддавати купу грошей за перефарбовування дверей і кузова після подряпини, що залишилася від неакуратного власника машини з сусіднього паркувального місця, то ви знаєте, наскільки це прикро. Для того щоб подібне не повторилося є спеціальний засіб: автомобільні молдинги. Вони не тільки захистять ваш автомобіль, але і додадуть якусь родзинку його зовнішньому вигляду. До того ж їх дуже легко встановити, не вдаючись до сторонньої допомоги. Все що для цього потрібно — правильно вибрати тип накладки і засіб, щоб приклеїти її до авто.

Для чого потрібні автомобільні молдинги

Слово «молдинг» походить від англійського molding або moulding, що перекладається, як «лита деталь» або «ліпна прикраса». Переклад досить точно пояснює призначення цієї деталі. Вона використовується в багатьох сферах: архітектурі та будівництві, дизайні та декоруванні, а також автомобілебудуванні. Саме ця категорія цікавить нас найбільше.

В автомобільній сфері молдингом називають функціональну пластмасову або металеву накладку на будь-яку частину автомобіля, яка має дві головні функції:

  • декоративну;
  • захисну.

З декоративною функцією все зрозуміло: якому водієві не захочеться урізноманітнити зовнішній вигляд свого залізного коня, виділити його серед потоку машин і залучити погляди оточуючих людей. Деталі виготовляються з різних матеріалів, відрізняються різноманітністю форм і кольорів. З їх допомогою можна розмежувати кузов на секції, зробити його візуально більш витягнутим або більш приземкуватим. Можна вибрати контрастні або близькі до основного відтінки. Нерідко молдингами прикривають подряпини і відколи фарби. До речі, вибравши деталь в колір кузова, ви зробите його візуально більш обтічним. Тому під час руху автомобіль з ними виглядає досить ефектно.

Однак молдинг — це не тільки оригінальна прикраса, але і корисна деталь, здатна захистити ваш автомобіль від зовнішніх механічних пошкоджень. Якщо власник сусідньої машини неакуратно відкриє двері, вона вдариться саме об цю деталь, а не про сам кузов. так що, залишаючи автомобіль на тісній парковці, можна більше не турбуватися про майбутній візит в автомайстерню.

Установка проводиться на різні частини автомобіля:

  • бампер;
  • лобове, заднє і бічні вікна;
  • дах;
  • колісні арки.
  • задні і передні двері:

Цю деталь можна встановити як на задній, так і на передній бампер. В цьому випадку він буде захищений від легких ударів, наприклад, об тротуарний бордюр, а також відколів і подряпин.

Молдинги для скла захищають від попадання частинок пилу і водяних крапель води між кузовом і склом. Зазвичай ці місця важкодоступні для очищення, тому в них накопичується бруд. А також за допомогою віконного молдинга можна ущільнити автоскла. Елемент виготовляється в основному з гуми.

Щоб пил і волога не потрапляла в простір між кузовом і склом, використовуйте гумові молдинги

Нерідко зустрічаються автомобілі з такою деталлю на даху. Їх функція в основному декоративна. На деяких моделях автомобілів гумові молдинги на даху закривають негарний зварювальний шов.

Молдинги на колісних арках дуже корисні в дощову погоду, коли на вулиці багато бруду, а також при частих поїздках по бездоріжжю. Вони обмежують потрапляння сміття і дорожніх автомобілів в колісний механізм.

Але найпопулярнішим видом є молдинг, що встановлюється на двері автомобіля, адже саме він в більшості ситуацій захищає лакофарбове покриття від подряпин. Ви можете встановити деталь тільки на передні двері, але захист задніх також не буде зайвою. Такі молдинги можуть бути виготовлені з гуми або пластмаси, але найбільш якісними вважаються металеві: сталеві і алюмінієві.

Саме про цей тип накладок ми і поговоримо далі.

Вибір молдинга для авто

Існують різні класифікації молдингів: за місцем установки (про нього ми говорили раніше), за матеріалом, способом використання, оригінальності виготовлення, і навіть за зовнішнім виглядом. Для того щоб підібрати деталь для свого автомобіля, потрібно враховувати переваги і недоліки кожного типу.

Почнемо з найпростішого: оригінальності виготовлення. За цим принципом можна розділити їх на два типи:

  • заводські, що поставляються в комплекті з автомобілем або куплені під конкретну модель у офіційних дистриб’юторів;
  • універсальні, схожі під всі моделі автомобіля і відрізняються лише довжиною і зовнішнім виглядом.

Зрозуміло, краще придбати оригінальну деталь, проте далеко не завжди буває можливість. відомі автомобільні бренди часто проводять рестайлінг і знімають з виробництва і продажу старі моделі, а разом з ним всі супутні деталі. Молдинг від більш нового покоління тієї ж моделі може не підійти по довжині, ширині або іншим показникам.

Тому багато хто воліє відразу купувати універсальні моделі. Адже ціна у них набагато більш приваблива, ніж у заводських, а зовнішній вигляд практично не помітний. До того ж, вибираючи універсальну запчастину, ви маєте більшу різноманітність кольорів, матеріалів і методів кріплення. Однак економити на такому молдингу не варто: недобросовісні виробники можуть підтасовувати результати лабораторних експертиз і продавати неякісні товари. В результаті куплена деталь, особливо виготовлена з гуми, буде прилягати недостатньо щільно, відходити в кутах і стискатися при низькій температурі.

За методом виготовлення існують різні типи: напівприкриті, капсульовані, з дощовими каналами. Однак всі вони застосовуються для автомобільних стекол. А ось на дверях зазвичай встановлюються накладні молдинги.

Тепер поговоримо про матеріал виготовлення. Найчастіше у продажу зустрічаються:

  • пластикові;
  • гумові;
  • алюмінієві;
  • сталеві;
  • молдинги з поєднанням металу і гуми;
  • молдинги з поєднанням гуми і пластика.

Найміцнішими, зрозуміло, вважаються накладки зі сталі. Слідом за ними йдуть алюмінієві, які відрізняються не тільки високою міцністю, але і легкістю.

Вироби з гуми мають куди меншим ступенем захисту, тому найчастіше застосовуються як декоративний елемент або для захисту верхньої частини автомобіля від летить знизу бруду. Якщо вам не по кишені молдинги, виконані повністю з металу, зверніть увагу на моделі з частковим додаванням гуми. Вона зменшує вартість виробу, надає гнучкість і зберігає міцність. Така деталь прослужить вам довгі роки.

А ось поєднання гуми і пластика, так само як і повністю пластикові деталі, не відрізняються особливою зносостійкістю. Вони швидко прийдуть в непридатність, і вам доведеться замінити їх більш якісними елементами. Проте такі деталі користуються попитом на ринку, так як ціна на них досить низька.

Зверніть увагу, що на автомобільних молдингах використовується спеціальне маркування. Вона дає інформацію про тип деталі і матеріалу виготовлення.

Pvc mld. Таке маркування говорить про те, що виріб виготовлено з пвх або іншого синтетичного полімерного матеріалу.

Tpr. Позначення термопластичної гуми, що виходить до складу виробу. Такі деталі відрізняються підвищеною стійкістю до деяких хімічних речовин. До них відносяться, наприклад, бензин і машинне масло.

With butyl mld. Подібна позначка повідомляє, що в складі виробу присутній бутил.

Epdm. Маркування поєднання каучуку і етилен-пропілену. Молдинг з такою позначкою не витримує перепадів температур, зате стійкий до ультрафіолету і деяких хімічних реагентів. Однак бензин або масло можуть нашкодити матеріалу.

Cavity mld. У деталі з такою позначкою є жолоб для виведення вологи.

Underside mld. Позначення молдинга прихованого типу.

With detal strip mld. Молдинг має декоративну смугу.

Encapsulation mld. Деталь капсульованого типу, яка виготовляється на заводі разом зі склом.

Не можна обійти увагою ще одну функцію молдинга — декоративну. За зовнішньою ознакою деталі діляться на наступні категорії:

  • монохромні (найчастіше сірі);
  • кольорові;
  • хромовані.

Більшість моделей молдингів мають монохромний сірий колір, який можна пофарбувати в будь-який бажаний відтінок. В цьому випадку ви вже можете не турбуватися, що він буде недостатньо точно повторювати колір кузова. Але найбільшою популярністю сьогодні користуються хромовані молдинги.

молдинги з хромованим покриттям дуже популярні серед автомобілістів через ефектного зовнішнього вигляду

Також у продажу можна зустріти молдинги з додатковими функціями:

  1. світловідбиваючі, виготовлені з поєднання гуми і металу. Такі вставки відображають падаюче на нього світло від фар, що дозволяє водіям інших машин добре бачити ваш автомобіль, навіть якщо у нього не включені фари.
  2. світлодіодні. Дуже популярні серед власників спортивних автомобілів, так як можуть випускати світло різних відтінків, що надає автомобілю незвичайний вигляд.

Чим приклеїти на двері

Особливо приємно, що для установки молдинга не потрібно свердлити отвори в кузові та інших деталях автомобіля. Ці елементи легко встановлюються на місця за допомогою клеючих засобів.

Однак не варто використовувати для цих цілей звичайний клей «момент». Він погано скріплює між собою» не дихаючі » поверхні. Такий молдинг відвалиться вже дуже скоро. І добре, якщо ви помітите це раніше, ніж виїдете від місця втрати досить далеко.

Найкраще в цьому плані себе зарекомендували спеціалізовані ціанакрилатні клеї. вони міцно утримують накладні елементи автомобіля. Єдиний мінус: якщо в процесі монтажу ви були неакуратні і пролили кілька крапель засобу на лакофарбове покриття, видалити їх буде досить складно. Швидше за все, вам доведеться вдатися до допомоги спеціальних виводять складів або навіть до послуг автомайстерень. Тому будьте гранично обережні під час роботи.

Альтернативою клеїв можуть послужити звичайні автомобільні герметики. Як правило, їх використовують при монтажі деталей на вікна, але і для інших частин автомобіля вони теж добре підійдуть.

Ще один варіант — використання «рідких цвяхів». Правда, при їх застосуванні вам доведеться довго утримувати молдинг щільно притиснутим до дверей. Заздалегідь подумайте, як ви будете фіксувати деталь.

Деякі автомобілісти використовують двосторонній скотч. Такий метод має право на життя, але краще підстрахуватися і додати пару крапель клею. Так ви будете впевнені, що молдинг не здує при швидкій їзді.

Як встановити

Якщо ви вже визначилися з типом молдинга і навіть придбали його, а також знайшли підходяще клейкий засіб, пора приступати до установки деталі. На щастя, процес цей абсолютно не складний.

  1. гарненько вимийте свій автомобіль. Не варто обмежуватися тільки ділянкою, куди буде кріпитися молдинг. Пил з сусідніх деталей може випадково потрапити на очищену зону і все вам зіпсувати.
  2. заздалегідь визначте місце, куди будете встановлювати молдинг.
  3. для того щоб забезпечити краще зчеплення між поверхнею дверей і клейовим шаром, знежирте цю ділянку дверей, протерши його мікрофіброю, змоченою в спеціальному засобі.
  4. таким же чином знежирте ту сторону молдинга, яка буде кріпитися до автомобіля.
  5. нанесіть на молдинг тонку смужку клею. Не варто використовувати занадто багато засобу: надлишки клею, видавлені з-під приклеєною деталі, можуть зіпсувати зовнішній вигляд дверей.
  6. рівно прикладіть молдинг до обраної ділянки і притисніть. Деякі типи засобів вимагають довгої фіксації. Про це вам розповість інструкція із застосування.
  7. якщо з-під молдинга все ж виступили краплі кошти, видаліть їх, поки клей не встиг застигнути.

Не торкайтеся голими руками знежиреної поверхні, навіть якщо вони абсолютно чисті! для підстраховки можете надіти медичні силіконові рукавички.

Відео: як приклеїти молдинг на двері автомобіля

Ось і все! захисна і декоративна накладка, обрана відповідно до ваших уподобань і принципом використання, встановлена на автомобіль.

Установка молдинга-настільки простий процес, що звертатися заради нього в спеціалізовані автомобільні майстерні просто смішно. Єдине, що ви зможете зробити неправильно — це приклеїти деталь не ідеально рівно землі, а з легким скосом. Щоб окомір вас не підводив, робіть непомітні позначки або покличте помічника. Навіть якщо щось пішло не так, накладку можна демонтувати. ЦеРобиться під впливом гарячого повітря, що розчиняє клейовий шар. І якщо вам не байдужа доля вашого лакофарбового покриття, не тягніть з процесом установки молдингів.

Сторінки інтернету рясніють сучасними і стильними інтер’єрами, які хочеться повторити у себе в квартирі. Багато дизайнерів для візуального поділу простору стали використовувати молдинги, які роблять інтер’єр більш виразним і яскравим. Бордюри і оздоблювальні планки (молдинги, європласт) додають якусь рельєфність в зовнішній вигляд стін, тим самим формують креативний інтер’єр. Так що, якщо ви хочете прикрасити свій будинок і надати йому особливий неповторний стиль, то ознайомтеся з інформацією цієї статті, щоб дізнатися, як клеїти молдинги на стіну з шпалерами і надати декору легкість і завершеність. Декор стінових поверхонь за допомогою бордюрів є найпопулярнішим прийомом, до того ж, з матеріалом працювати досить просто і коштує він недорого, що спрощує проведення ремонту. У нашій стати ви дізнаєтеся як виглядають шпалери в обрамленні молдингами, як поклеїти шпалери, розкладка молдингів на стінах, що гнуться з подтерта і як встановити, розділити їх.

Чим вигідне застосування молдингів?

Молдинг-досить велике поняття, до нього відноситься ліпнина, плінтуса, бордюри, оздоблювальні планки, дзеркальні і картинні рами, пілястри, колони, розетки і складні декоративні елементи.

Молдинги використовують для різних цілей при оформленні інтер’єру. За допомогою сучасного молдинга можна:

  • приховати зазори.
  • обрамити двері і дзеркала.
  • прикрасити стіни і стелю.
  • розбити стінові поверхні на окремі секції різної форми для зонування простору.
  • захистити стіни і настінної покриття від пошкоджень, наприклад, від ударів ручкою двері.
  • замаскувати неестетичні деталі і неякісну обробку.
  • змінити форму простору. Низька стеля та інші недоліки архітектури можна виправити, створивши зорову ілюзію за допомогою напівколон, що прагнуть вгору або розеток, що зменшуються в розмірі при наближенні до центру.
  • створити будь-який архітектурний стиль в приміщенні. Наприклад, білосніжні колони і пілястри, золочені бордюри з орнаментом, перетворять кімнату в грецький храм або європейський палац.

Важливо! молдинг є накладним декором, за допомогою якого можна додати обсяг і рельєф в стандартний інтер’єр.

З чого роблять молдинги?

На сучасному ринку декорації виготовляють на будь-який смак і колір. Розрізняються вироби за формою і за матеріалом виготовлення. Найпоширеніші декоративні елементи виготовляються з наступних матеріалів.

Поліуретан

Пластикові вироби користуються особливою популярністю, завдяки кращому співвідношенню ціни і якості. Поліуретановий молдинг практично не має недоліків, зате переваг предостатньо:

  • міцність і довговічність. Вироби при додатковій обробці спеціальним складом можуть прослужити більше 30 років.
  • еластичність. Завдяки гнучкості, легко приймають будь-яку форму.
  • вологостійкість і стійкість до перепадів температур. Завдяки даній якості, пластикові вироби часто використовуються для декору ванних кімнат.
  • простота монтажу та догляду. Гладка поверхня не створює проблем при митті планки.
  • низька вартість.
  • широка кольорова гама.

Важливо! напевно ви не залишите стіни своєї кімнати порожніми, а захочете їх прикрасити по завершенню ремонту. І залишки молдингів, яким можна знайти практичне застосування, точно будуть. Скористайтеся нашими майстер-класами, щоб оригінально оформити своїми руками .

Полістирол (пінопласт)

Пінопластові молдинги здатні приховати неестетичні деталі і задекорувати порожню стіну. Пінопласт не такий міцний, як інші матеріали, але має свої переваги:

  • легка вага.
  • низька ціна.
  • вологостійкість.

Важливо! цей матеріал для тих, хто хоче створити гарний інтер’єр, але не бажає витрачатися.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

Дерево

Молдинг з дерева коштує значно дорожче штучних «побратимів», але це легко окупається привабливим і естетичним виглядом деревини. Дерев’яні вироби досить міцні, але бояться вологи, тому їх не використовують для приміщень з підвищеною вологість. Крім того, велика вага вимагає при монтажі зміцнювати планки за допомогою саморізів.

Важливо! якщо молдинг з дерева обробити антисептиком і водовідштовхувальним засобом, то прослужить він досить тривалий час.

Гіпс

Вироби з гіпсу легко монтуються, довговічні, не жовтіють з часом, прекрасно піддаються реставрації і безпечні в застосуванні. А гарний зовнішній вигляд і багатство рельєфних форм, робить їх затребуваними ще з часів епохи відродження.

Недоліки: гіпсові вироби не гнучкі, коштують дорого, мають велику вагу і гігроскопічні.

Важливо! якщо ви тільки ще продумуєте остаточний дизайн кімнати, візьміть на замітку корисну інформацію з цих статей:

Метал

В основному вироби з металу використовуються для декорування куточка сходинки або порога. Встановлюють металевий молдинг з додатковим кріпленням, що зв’язує куточки з облицюванням.

Важливо! у магазинах з’явилися самоклеючі молдинги, виготовлені з різних матеріалів. Особливою популярністю користується бордюрна стрічка з гумового полотна, яка використовується для стику ванни зі стінами. Не менш популярний пазовий молдинг, який служить в якості елемента декору, а установка його не вимагає особливих зусиль.

Якими ще бувають молдинги?

За формою молдинги поділяються на наступні види:

  • карнизи. Вироби призначені для маскування віконної рами або карниза. Моделі прості і мають невигадливу форму.
  • плінтуса. Вироби мають кругле або напівкругле перетин і підходять для маскування стиків між стіною і стелею.
  • багети. Декоративні, фактурні планки, призначені для декорування панно, картин, дзеркал, полиць та інших елементів. А ще можна використовувати .
  • композиції. Це-готові декоративні рішення у вигляді арок, розеток.

Особливості монтажу молдингів

Молдинги клеяться на будь-яку поверхню, зокрема:

  • на дверні та віконні прорізи. Такий варіант декору дозволить створити повноцінну композицію і затишок в приміщенні.
  • на поверхню стіни. В цьому випадку декоративна планка може виконувати кілька функцій: зонувати простір, прикрасити інтер’єр, захистити кути від деформації і обтирання.
  • на стельову поверхню. Даний спосіб дозволить візуально підняти висоту кімнати і зробити її більш просторою.

При правильному виборі матеріалу і клею для монтажу можна домогтися прекрасного результату і молдинг стане не тільки оздоблювальним матеріалом, а відмінним доповненням до інтер’єру.

Чим клеїти молдинг?

Вибір клею залежить від ваги планки і матеріалу виготовлення. Ось лише кілька рекомендацій:

  • для монтажу легких поліуретанових і пінопластових елементів підійде клей пва або клей для шпалер. Можна придбати і спеціальний клей для виробів з поліуретану.
  • гіпсові вироби кріпите на гіпсовий розчин або поліуретановий клей.
  • дерев’яні вироби кріпите саморізами.

Для того щоб клеїти молдинги на стіну, в будівельних магазинах представлений широкий вибір клейових складів. Зверніть увагу на наступні варіанти клею:

  • loctite pl 355. Професійний монтажний клей німецького виробництва підходить для внутрішніх оздоблювальних робіт, поклейки плінтусів, декоративних елементів, а також матеріалів з мдф, пвх, дсп, пінопласту, пробки, гіпсокартону. Клей стійкий до вологи, не містить розчинників, не має неприємного запаху, витримує температуру до — 20 градусів.
  • decomaster 250. Склад розроблений спеціально для інтер’єрного молдинга і являє собою молочно-білу рідину. Клей має масу переваг: стійкий до вологи, міцний, витримує холод до — 25 градусів, схоплюється протягом 10 хвилин, а висихає за 24 години. Склад витримує 5 циклів заморожування і відтавання.
  • stayer professional. Монтажний клей німецького виробництва для будівництва і ремонту надійний у фіксації, стійкий до вологи, температурних перепадів і морозів. Підходить для фіксації панелей, бордюрів, молдингів, скла, пвх до будь-яких типів підстав.
  • kraft nails premium kn-604. Спеціальний монтажний клей для монтажу легких деталей: панелей, молдингів, кераміки. Клейовий склад не містить розчинників, безпечний, не токсичний, швидко висихає і витримує температурні перепади від — 18 до + 50 градусів.
  • зубр експерт. Вітчизняний клейовий складПризначений для монтажу будівельних матеріалів та оздоблення приміщень. Використовується для поклейки декоративних куточків, ліпнини і молдингів. Клей підходить як для всмоктуючих, так і невбираючих основ, а також нерівних поверхонь. Склад клею не містить розчинники, морозостійкий, еластичний.

Як клеїти молдинг на стіну?

Монтаж декорації виконується дуже акуратно, не залишаючи слідів на поверхні.

Підготовка

Щоб робота не розчарувала, дотримуйтеся наступних правил:

  1. перед установкою дайте молдингу» звикнути » до приміщення. Залиште виріб на добу, щоб матеріал адаптувався до температури кімнати.
  2. стіни необхідно ретельно вирівняти і очистити. Обклеювання очищеної від шпалер поверхні проводите тільки після шпаклівки, грунтовки і затірки.
  3. розмітку на стіні виконуйте обов’язково. Для цієї мети можна використовувати сам карниз.
  4. для того щоб планки не сповзли до того, як висохне клей, просвердлите в них отвори під саморізи, а на стіні відзначте місця під дюбеля. Після того, як клей висохне, саморізи можна видалити, а місця їх кріплення зашпаклювати.
  5. монтажний клей наносите на зворотну сторону молдинга.

Важливо! фарбу на декоративний елемент наносите через добу після монтажу. Використовуйте для фарбування тільки склади без ацетону.

Способи кріплення

Проводити монтаж молдинга можна безпосередньо на голу стіну або на шпалери. У кожного варіанту є свої плюси:

  1. декоративні планки, приклеєні на голу очищену стіну, мають більш тривалий термін служби, так як їх не потрібно міняти при зміні шпалер. Однак до них набагато важче підганяти стики шпалер і не факт, що при черговій обробці квартири ви не пошкодите наклеєний молдинг і зможете без праці підібрати шпалери необхідної забарвлення.
  2. клеїти молдинги на шпалери набагато простіше. Операція займе менше часу, а результат буде більш акуратним. Однак при заміні шпалер повторне використання декорації неможливо.

Важливо! який варіант вибрати-вирішуйте самі, але пам’ятайте, що на обклеєні стіни краще вибирати легкі молдинги з полістиролу або поліуретану, а поверхня основи повинна бути рівною і без западин.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

Необхідні інструменти

Для приклеювання декоративних елементів вам знадобляться:

  • ножівка з дрібними зубами.
  • стусло для нарізування стикових кутів (35, 45, 60, 90 градусів).
  • пістолет для нанесення клею.
  • клейовий склад.
  • шпатель.
  • наждачний папір.

Покрокова інструкція:

  1. почніть роботу з розмітки візерунка на стіні. Найзручніше проводити розмітку за допомогою самих декоративних планок.
  2. стуслом наріжте заготовки деталей з запасом 2 мм.в процесі приклеювання припуск акуратно зрізайте, але в разі відсутності припуску можуть утворитися щілини. Окремо дізнайтеся про деякі нюанси роботи з пвх моделями-читайте за посиланням, .
  3. спочатку приклейте кутові елементи. Якщо ви наклеюєте елементи на голу стіну, попередньо змочіть її водою або ґрунтовкою. Рівномірно нанесіть клей на опорну поверхню, розподіліть склад шпателем. Нанесіть клей на зворотний бік планки, притисніть до стіни. Зачекайте, поки клей схопиться. Саморізами зафіксуйте молдинг до поверхні.
  4. до кутових елементів приклейте прямолінійні. Місця з’єднання вирівняйте, очистіть від пилу. Нанесіть на місця стиків шар шпаклівки. При наклеюванні щільно притисніть деталі один до одного.
  5. надлишки стикувального клею після висихання зріжте ножем. Місця стикування відшліфуйте.
  6. що залишилися після монтажу зазори між стіною і ліпним елементом, заповніть монтажним клеєм. Надлишки клею видаліть вологою серветкою.
  7. якщо на поверхні деталей залишилися нерівності, то відшліфуйте їх за допомогою наждачного паперу.
  8. через добу приступайте до фарбування молдинга.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

  • дерев’яні елементи кріпите на саморізи з клеєм. Просвердлите заздалегідь отвори під саморізи, після приклеювання планки загорніть їх до заглиблення капелюшки. Вийшло поглиблення замажте шпаклівкою.
  • для запобігання розповзання зістикованих елементів використовуйте степлер. Скоби, що стягують елементи, після висихання клею видаліть, а сліди від них замажте шпаклівкою.

Важливо! монтаж гіпсових молдингів вимагає особливої уважності і певного досвіду, так як гіпсовий розчин застигає дуже швидко і вже змонтовану деталь поправити не вийде. Нанесіть гіпсовий розчин на планку, притисніть її до стіни точно по розмітці. Утримуйте елемент до повного «схоплювання» розчину.

Фарбування

Останній крок — фарбування. Перш за все, уважно перевірте зовнішній вигляд наклеєних елементів, при необхідності — видаліть всі виступили залишки клею ножем, обробіть шкіркою, замажте шпаклівкою. Після підготовчих робіт молдинги пофарбуйте в необхідний колір. Вибір фарби залежить від матеріалу молдинга та інтер’єру приміщення.

  • стики краще фарбувати до приклеювання на стіну.
  • для обробки приміщення зі стінами в темних тонах використовуйте білий молдинг, щоб зробити інтер’єр більш повітряним, затишним.
  • кольорові молдинги для оформлення стін набули особливої популярності останнім часом. Пофарбуйте декоративні елементи на тон або два вище або нижче кольору стіни.

Важливо! можна для фарбування використовувати основний тон стін, тоді молдинг створить додатковий прикрашає ефект.

  • молдинги пастельних кольорів прекрасно підходять для вітальні. Вони допомагають сформувати акцент на картинах, сімейних фотографіях. Використовувати декоративні елементи в пастельних тонах можна для зонування простору.

Якісна установка молдинга зробить вашу кімнату привабливою і оригінальною, а красиво і точно змонтовані комплекти декорації перетворять стіни і стелі до невпізнання. Творіть, фантазуйте і використовуйте наші поради та рекомендації для здійснення ваших ідей!

Молдингами називають бордюри і оздоблювальні планки, які використовують для приховування зазорів, нерівностей, обрамлення дверей і дзеркал, а також для захисту від пошкоджень. З їх допомогою дизайнери роблять інтер’єр більш виразним і яскравим.

Сучасні молдинги виробляють з самих різних матеріалів: полістиролу, гіпсу, дерева, поліуретану.

  1. гіпсові легко монтуються, довговічні, безпечні, але мають і один недолік – вони не гнучкі.
  2. поліуретанові вироби еластичні, не бояться перепадів температур і вологи, тому використовуються у ванних кімнатах.
  3. дерев’яні коштують значно дорожче, міцні, але бояться вологи.

Для приклеювання молдингів використовують різні суміші. Їх підбір залежить від матеріалу молдинга.

огляд клею для роботи з молдингами

Для фіксації молдинів в магазинах представлений великий вибір клейових складів. Ось кілька популярних і добре себе зарекомендували варіантів клею:

Основні характеристики:

  • стійкість до вологи,
  • витримує мороз до-20с,
  • не має неприємного запаху,
  • не містить розчинників,
  • клеїть надійно і швидко.

Підходить для внутрішніх оздоблювальних робіт, поклейки молдингів, плінтусів, різних декоративних елементів, а також матеріалів з пінопласту, мдф, дсп, пвх, пробки, гіпсокартону.

Вартість-близько 100 рублів.

2. Decomaster 250-склад, розроблений для роботи саме з інтер’єрними елементами. Являє собою молочно-білу рідину.

Основні властивості:

  • висока міцність,
  • стійкість до вологи,
  • схоплювання протягом 10 хвилин,
  • висихання протягом 24 годин,
  • витримує 5 циклів заморожування і відтавання,
  • витримує холод до-25с.

Вартість-близько 200 рублів.

3.stayerprofessional-німецький монтажний клей для будівництва та ремонту.

Основні характеристики:

  • морозостійкість,
  • вологостійкість,
  • надійна фіксація,
  • стійкість до температурних перепадів,
  • підходить для монтажу молдингів, панелей, бордюрів, скла, пвх і будь-яких типів підстав.

Вартість-близько 250 рублів.

4.kraftnailspremium kn — 604-монтажний клей для фіксації легких деталей (молдингів, кераміки, панелей).

Основні властивості:

  • без розчинників,
  • безпечний, не токсичний,
  • швидко схоплюється,
  • витримує температури від-18с до +50с.

Вартість-близько 230 рублів.

5.зубр експерт-вітчизняний клей для монтажу будівельних матеріалів, обробки приміщень. Використовується для поклейки молдингів, ліпнини, декоративних куточків.

Основні характеристики:

  • морозостійкість,
  • еластичність,
  • без розчинників,
  • високий рівень склеювання,
  • підходить як для всмоктуючих, так і для невбираючих основ, нерівних поверхонь.

Вартість-близько 212 рублів.

Відео

як клеїти молдинги на стіну

Монтаж молдингів повинен виконуватися дуже акуратно.

Перед установкою потрібно залишити вироби на добу в приміщенні, щоб матеріал адаптувався до кімнатної температури.

  1. важливо перед початком робіт ретельно вирівняти і очистити поверхню стін.
  2. обов’язково виконати розмітку на стіні.
  3. у молдингу просвердлюють отвір під саморіз, а на стіні ставлять позначки під дюбеля. Це потрібно для того, щоб молдинги не сповзли до того, як висохне клей.
  4. також відзначають місця зрізу, щоб акуратно з’єднати кути.
  5. після цього на зворотну сторону молдингів наносять шар монтажного клею і розподіляють його шпателем по поверхні.
  6. далі оздоблювальний матеріал кріплять до стіни і злегка придавлюють, а також фіксують саморізами. Саморізи потрібно вкрутити, трохи вдавивши в молдинг, а через 24 години після затвердіння клею їх можна зашпаклювати.
  7. ще через добу молдинги можна фарбувати складом без ацетону.

Відео інструкція

Багато недосвідчені майстри задаються питанням, як клеїти молдинги на шпалери. Робити монтаж поверх шпалер набагато простіше, так як не доведеться підганяти краю шпалер до країв вироби. При цьому не потрібно буде демонтувати молдинги, якщо виникне потреба переклеїти шпалери.

Тим, хто цікавиться, як клеїти молдинги на стелю, для визначення потрібної кількості матеріалу потрібно заміряти приміщення по периметру і вибрати потрібну ширину вироби.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на автоЧим приклеїти. Що таке молдинг на авто

Клеїти допускається або до поклейки шпалер, або після за допомогою рідких цвяхів.

Якщо ви вибрали перший варіант, поверхню важливо вирівняти, щоб уникнути надалі появи щілин. Другий варіант більш зручний, так як вдасться заховати всі виниклі в процесі ремонту недоліки.

  1. молдинг нарізається на відрізки потрібної довжини ножівкою з припуском в 2 мм,
  2. потім прикладається до стелі і обрізається.
  3. після підрізання кутів можна починати кріплення.
  4. поклейку починають з кутів, найскладніше – зістикувати кути. Експерти рекомендують кріпити кути, а потім між ними приклеювати прямі планки галтелів.
  5. місце монтажу перед обклеюванням важливо ретельно заґрунтувати, потім зашпаклювати невеликим шпателем.
  6. далі галтель придавлюють на потрібне місце, а залишки клею акуратно видаляють. Якщо залишилися щілини, їх закладають герметиком.

Чи варто клеїти молдинги на стіну з уже приклеєними шпалерами

Приклеїти молдинги на шпалери звичайно можна, але так чинити не рекомендується.

  1. по-перше, це не дуже практично.
  2. по-друге, доведеться потрудитися-важливо акуратно розрахувати кількість клею і не допустити його надлишків, і доведеться промазувати шви.

Виникнуть складності і з фарбуванням молдингів, так як не забруднити при цьому шпалери дуже складно. Варто мати на увазі, що триматися декоративні елементи на шпалерах будуть гірше, ніж на заґрунтованої і зашпаклеванной стіні.

Але якщо ситуація така, що роботу необхідно проводити саме поверх шпалер, ось кілька порад:

  1. клейте легкі молдинги (з пінопласту або полістиролу) – вони довше протримаються. Використовуйте для цього шпалерний клей.
  2. якщо молдинг важкий, придбайте поліуретановий клей.
  3. дерев’яні елементи клеєм не втримати, тому не обійтися без цвяхів.

Як відомо автомобіль це не розкіш, але практично кожен власник машини в тій чи іншій мірі прагне надати лиск своєму залізному коню. Одним з елементів, який будучи встановленим на засіб пересування значно покращує його зовнішній вигляд, є молдинг.

Молдинги на авто можуть бути встановлені виробником машини або в результаті самостійного рестайлінгу. Які бувають види декоративних елементів для транспортного засобу і як правильно їх встановлювати, буде розказано нижче.

Для чого потрібен molding

Молдинг являє собою профільовану смужку з металу або пластику, яка може бути встановлена на двері, уздовж стекол або на бампер автомобіля. Ця лита деталь несе перш за все декоративну функцію роблячи вигляд машини більш привабливим за рахунок згладжування переходів від одного елемента до іншого.

Наприклад, молдинг встановлений на двері автомобіля у верхній частині відмінно маскує щілину між матеріалом двері і склом. Якщо лита планка виготовляється з металу, то вона несе і армуючу функцію, посилюючи механічну міцність автомобільної деталі.

Декоративна річ може амортизувати удари, оберігаючи дороге від механічного впливу. Такі елементи найчастіше бувають прогумовані, що сприяє не тільки збереження захищається поверхні, але і самого аксесуара.

Молдинг не є панацеєю від можливих причин пошкодження кузова, але якісно виконані роботи по установці цього декору, є свого роду страховкою від багатьох неприємностей, які можуть бути викликані механічним впливом твердих предметів на кузов автомобіля.

До позитивних характеристик використання даного виду автомобільного декору можна віднести легкість монтажу. Встановити молдинг можна самостійно, при цьому фінансові витрати на придбання декоративної речі і клеїть складу будуть незначними.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

Види опуклих планок на авто

Перед покупкою молдинга необхідно ознайомитися з їх основними різновидами, які діляться на:

  1. накладні. Велика частина планок встановлюється за допомогою кліпс, що істотно скорочує час на монтаж.
  2. з дощовими каналами. Декор цього типу дозволяє відвести атмосферну вологу з даху автомобіля. Часто даний тип захисту встановлюється на, що дозволяє ефективно видаляти вологу під час дощу.
  3. напіврозкриті. Лита деталь представляє u-подібну конструкцію, яка крім декоративних якостей, дозволяє захистити як бічну частину автомобіля, так і перехід між склом і кузовом машини.
  4. універсальні. Можуть застосовуватися для різних моделей авто. Цей тип декору затребуваний у водіїв, моделі транспортних засобів яких зняті з виробництва. А замовити заводську деталь вже не представляється можливим. Ще універсальні молдинги можуть бути встановлені в місцях не передбачених конструкцією автомобіля.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

Маркування

При виборі молдинга для автомобіля потрібно знати основні позначення (маркування), яка може бути нанесена на декоративній накладці. Інформація буде корисна при здійсненні дистанційного замовлення аксесуара на різних торгових інтернет-майданчиках.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

  • pvc mld-вказує на вид синтетичного матеріалу. Даною маркуванням позначаються пвх-молдинги.
  • epdm-каже, що декоративне лиття виготовлено з каучуку з додаванням етилен пропілену.
  • tpr-позначені маркуванням молдинги виробляються з термопластичної гуми, яка стійка до впливу бензину і машинного масла.

У продажу також можна зустріти хромовані молдинги. Такі декоративні речі обійдуться автомобілісту дорожче, але естетичний ефект від хромованих деталей буде вище.

На яку частину авто ставити

Крім типу молдинга і матеріалу з якого виготовлено лиття, перед покупкою потрібно визначитися на яку частину автомобіля буде встановлений декоративний елемент.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

  1. для дверей. Виготовляється зазвичай з пластика. Встановлюють дверний молдинг в нижній третині водійських і правої пасажирської двері. Ще можуть бути встановлені на задні двері автомобіля. Додаткова пластикова накладка дозволяє добре амортизувати удари двері об тверді предмети при відкриванні і надає автомобілю більш динамічний вигляд.
  2. для бампера. Універсальні молдинги на бампер користуються великою популярністю у автомобілістів. Дана деталь піддається значним механічним впливам під час неакуратної парковки.
  3. для скла. Для установки захисту на скла автомобіля застосовуються гумові вироби. М’який виріб не ушкоджують крихкий матеріал і дозволяє якісно виконати герметизацію місць стикування скла з металом кузова.

Перераховані різновиди молдингів можуть бути доповнені декоративними елементами для даху, обважень, арки і крила. Але установка цих елементів носить декоративне призначення і не завждиВикористовується автомобілістами.

Установка литої деталі

Для установки молдингів застосовують клейові склади, стійкі до впливу несприятливих умов.

Чим приклеїти. Що таке молдинг на авто

Для приклеювання можна використовувати:

  1. ціанакриловий клей. Ефективний засіб фіксації молдинга на капот, скло або крило автомобіля. При використанні ціанакрилового клею слід дотримуватися обережності і не допускати попадання засобу на лакофарбове покриття. При неакуратному використанні клейового складу, видалити засохлий клей з поверхнею кузова без пошкодження емалі буде неможливо.
  2. герметик для скла. Добре зарекомендував себе тільки при установці декору на скло автомобіля. Установка декоративного пластикового елемента з використанням герметика можлива і на капот, але якість кріплення буде низьким. Не рекомендується використовувати герметик для скла при установці захисних засобів на двері автомобіля. При частих механічних впливах на деталь герметик не буде здатний забезпечити якісну фіксацію елемента на вертикальних поверхнях.
  3. рідкі цвяхи. При використанні рідких цвяхів можна встановити молдинг на різні частини кузова, але тільки за умови якісної підготовки поверхні. Перед установкою молдинга на рідкі цвяхи, поверхня повинна бути чистою, знежиреною і сухою. Обов’язкова умова для надійної фіксації-утримання молдинга із зусиллям.

У продажу зустрічається самоклеючий молдинг, що має клейовий шар. Для установки самоклеящегося декоративного елемента потрібно зняти захисну плівку і зробити кріплення на очищену і знежирену поверхню.