Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

87

Мікроклімат зимового саду відмінний від режиму характерного для традиційного приміщення. Тендітна на перший погляд, скляна конструкція зимового саду органічно продовжує приміщення, істотно розширює межі і робить позитивний вплив на внутрішнє середовище. Зимовий сад може стати прекрасним місцем відпочинку, в яке воно перетворюється за допомогою нових матеріалів, сучасних технічних досягнень та інженерних можливостей у вентиляційній системі, опаленні та контролі затінення.

баланс вологості і температури

Для того щоб перебування в саду було приємним важливо створити правильний тепловий баланс. Тому правильно сконструйована система опалення та вентиляції зимового саду дуже важлива. Тепле повітря піднімається вгору, адже він легше холодного. Збираючись під прозорим дахом, він забезпечує природну вентиляцію, яка аналогічна потоку теплого повітря в каміні. Але щоб мікроклімат відповідав нормі, цього не достатньо.

У зимовому саду важливо підтримувати чистоту повітря . Тому обов’язково в даху повинні бути присутніми люки, а так само необхідну кількість вікон, що відкриваються. Відкриття люків можна регулювати або дистанційними електропідйомниками, або жердинами для ручного підйому. У більш просунутих конструкціях вентиляція продумана до дрібниць, повітря надходить через кожну деталь і стикувальний вузол. Забезпечення норми повного оновлення повітря (в десятикратному обсязі), сприяє зменшенню вологості і охолодженню в спеку. Для цього потрібно мати площу відкриваються вікон до 1/6 всієї площі.

У прохолодну погоду важливий достатній обігрів приміщення . Відповідно, зимового саду необхідна система>опалення зимового саду . Передача тепла в скляних приміщеннях, які піддаються впливу сонячних променів, заснована на властивостях скла. Саме останні дозволяють короткохвильовому випромінюванню проникати крізь скло, нагрівати предмети всередині, але не випускати енергію інфрачервоних хвиль, яку випромінюють нагріті предмети. Користь є не тільки від прямого сонячного лікування, але і від хмарного неба.

При правильному застосуванні сонячної енергії найбільш ефективно використовувати випромінювання, яке не перевищує комфортні межі температури — 30°с.тепло акумулюється в стінах, підлозі, надходження теплого повітря відбувається з будинку, з яким з’єднується зимовий сад. Для правильної експлуатації всі перераховані вище параметри потребують невпинної регулюванню.

Зимовий сад схожий на складний мікроорганізм. У ньому потрібно дотримуватися такі характеристики:
— стійкість до впливів атмосферного середовища
— безпечна конструкція
— захист внутрішнього середовища від перегріву і переохолодження
У складних випадках пам’ятайте, що тільки професіонали в змозі комплексно підійти до вирішення цих питань.

опалення зимового саду

Що стосується опалення, то зимові сади діляться на опалювальні і неопалювані.
Якщо сад неопалювальний, то він стає свого роду термо-буфером, що з’єднує основну будівлю з вулицею. Таким чином, основна будівля віддає менше тепла назовні, менша різниця температур між зимовим садом і основною будівлею дозволяє економити на витраті тепла для опалення. Але при такому варіанті цілорічне використання зимового саду в якості житлового приміщення неможливо.

Є додаткове джерело тепла, який завжди під рукою і його можна використовувати досить ефективно-сонячна енергія . Одержуване її кількість залежить від декількох факторів:
— інтенсивність випромінювання тепла
— кут падіння променів
— тип скління.

У неопалюваному зимовому саді в холодну пору року, коли температура дуже низька, може утворюватися лід і конденсат. Тому для садів такого типу рекомендують використовувати теплоізолюючі скла.

У разі цілорічного використання зимового саду, як житлового приміщення, наявність опалювальної системи строго обов’язково. Для економії втрати енергії необхідно так само правильно вибрати тип скління.

Якщо ваш вибір-опалювальний зимовий сад, то система автономного опалення повинна бути запланована на стадії проектування будинку. Для складання подібного проекту слід звернутися в ліцензовані організації, які в обов’язковому порядку виїжджають на об’єкт. Спеціаліст проаналізує розмір приміщень, вид і ефективність теплоізоляції, розташування дверних прорізів і вікон, і складе для вас найбільш оптимальний тип системи, визначить її потужність, кількість і довжину труб, враховуючи можливі тепловтрати.

Для установки опалювального підлогового котла, вам знадобиться окреме приміщення-котельня. Установку системи опалення, засновану на роботі даного обладнання потрібно проводити на етапі будівництва будинку. Якщо розводка труб опалення передбачається прихована (в підлозі або стінах), то монтаж потрібно проводити до того, як ви приступите до оздоблювальних робіт. Якщо розводка запланована зовнішня, то її виконують після фінальної обробки.

Альтернативою підлогового котла можуть стати радіатори, підключені до системи центрального опалення, автономні опалювальні прилади, використання нагрітого повітря, теплих підлог (електричних і з рідкими теплоносіями). Досить часто використовують комбінації перерахованих варіантів. При цьому не варто забувати про постійне і незмінному джерелі тепла – інфрачервоному випромінюванні.

Кількість необхідних радіаторів розрахувати не так складно. При визначенні цієї кількості потрібно брати до уваги наступне:
— яка загальна площа приміщення
— кількість прозорих поверхонь і їх площа
— теплові і технічні характеристики світлопропускаючих елементів і профілів.
Крім того, потрібно враховувати і те, де сад знаходиться, наскільки сильне теплове випромінювання радіатора. А воно може змінюватися в залежності від оточуючих його предметів. Якщо закрити радіатор підвіконням, та ще й повісити декоративний екран, то ви отримаєте набагато меншу ефективність в його роботі. Так само, потужність радіатора можна регулювати вручну, за допомогою спеціального регулятора.

Маленька хитрість:

Можна не дуже замислюватися про супутні фактори і спростити підрахунок кількості радіаторів. Для цього підрахуйте, скільки вам знадобиться радіаторів для звичайного приміщення з такою ж площею, як у вашого зимового саду, а потім помножте його на два. Ви отримаєте потрібну цифру.

Для рівномірного прогрівання всього приміщення зимового саду, радіатори необхідно розташувати по всьому периметру . Причому чим ближче до скляних поверхонь, тим краще, тому що тепле повітря перешкоджає утворенню конденсату. Тільки обов’язковою умовою має бути постійний рух теплого повітря.

Ще раз нагадуємо: ніякого зимового саду не може бути без грамотно налагодженої системи вентиляції. Якщо ви будуєте зимовий сад в кліматичній зоні, де взимку випадає сніг, то не забувайте про те, що його потрібно буде прибирати з даху будівлі. Якщо перепад температур між дахом і навколишнім середовищем достатній, то сніг розтане. Тому необхідно встановити обігрів водостічних труб і жолобів, щоб тала вода могла безперешкодно піти, а не перетворитися в лід.
Такі прості заходи допоможуть знизити вплив снігової маси на будівлю, а так само дати доступ сонячним променям в приміщення.

Для існування і функціонування зимового саду важливу роль відіграє вентиляція , саме вона створює необхідний мікроклімат. Від неї залежить наявність свіжого повітря і відтік переробленого.

У зимовому саду не доречно використовувати кондиціонери (спліт-системи), тому що вони просто підтримують задану температуру. Звичайно, просто охолодити або нагріти повітря вони можуть, але в зимовому саду важлива правильна система вентиляції, тому що повітря повинен бути придатним для життєдіяльності рослин. Для того щоб вона функціонувала нормально, потрібно забезпечити як витяжку повітря, так і його доступ.

Для організації системи вентиляції існують два варіанти:
1. Природна вентиляція, яка здійснюється за рахунок присутності люків в покрівлі, грамотної комбінації стулок і наявності вентиляційних клапанів.
2. Система вентиляції з отворами, що відкриваються, припливно-витяжна. У покрівлі встановлюють витяжні пристосування, а в нижній частині зимового саду – припливні.

Незалежно від способу вентиляції, 20% площі всієї поверхні повинно безпроблемно відкриватися. Для цього оптимально підходять вбудовані фрамуги, які відкриваються автоматично. Якщо на панель, яка контролює вентиляцію, надходить сигнал від датчика про зниження або підвищення вологості або температури, то вікна закриваються або відкриваються автоматично.

Завдання вентиляційної системи

На всі ці, здавалося б, риторичні питання є цілком конкретна відповідь: потрібно влаштувати зимовий сад.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Маються на увазі не морозостійкі рослини або вічнозелені дерева, а прибудови до будинку або самостійні споруди, зведені на основі світлопрозорих конструкцій. Першими до подібних зимових садів, як стверджують деякі історики від архітектури, додумалися англійці. На туманному альбіоні сонце в дефіциті, і в будинках панує сутінок. А в скляних будівлях і природа здається ближче, і з денним світлом все в порядку. Так чи інакше, але бажання бути одночасно і в саду, і в будинку відвідувало людей з незапам’ятних часів. Скажімо, прототипи оранжерей (прямих «родичок» консерваторіумів) з’явилися ще в стародавньому римі. Не дивно, що зимові сади набули широкого поширення. До того ж завдяки досягненням прогресу світлопрозорі споруди значно просунулися в плані енергозбереження та комфорту.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Зовнішня сонцезахист захищає зимовий сад від спеки краще, ніж внутрішня

Оранжереї і зимові сади — зовсім не одне і те ж. Перші призначені для вирощування екзотичних рослин, в тому числі плодоносних. Щоб зелень добре себе почувала, їй необхідно забезпечити відповідну атмосферу. До того ж квіти і дерева прийнято садити в стаціонарні квіткарки. Що стосується зимових садів, то вони створюються для споглядання мальовничих околиць і, що називається, для душі. Рослинність тут необов’язкова. У скляній кімнаті підтримується мікроклімат, сприятливий для людей. Якщо рослини і присутні, то в переносних горщиках або діжках, поміщених на підставки з коліщатками. У літню пору зелених «друзів» можна вивезти прогулятися на відкрите повітря.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Листяні дерева покращують мікроклімат: влітку листя захищає конструкцію зимового саду від палючих променів, а взимку голі гілки не заважають її прогріванню

З чого почати облаштування зимового саду?

Для початку слід визначитися з місцем розташування майбутнього зимового саду . Бажано не виставляти його на самий пригрів. Щоб виключити перегрів, прибудови краще розташовувати на північних, східних і північно-східних фасадах. У зимовий сад, звернений на захід, сонце заглядає ближче до вечора і вже не так нещадно палить, як вдень. Навпаки, в світлопрозорих прибудовах, орієнтованих на південь, південний захід і південний схід, нестерпно жарко завжди, особливо влітку. Разом з тим зимові сади нерідко служать функціональним продовженням одного з житлових приміщень. Наприклад, до кухні прилаштовується скляна їдальня, до спальні — кабінет або тренажерний зал, а до вітальні — кімната відпочинку, більярдна або приват-вітальня. Зрозуміло, що в такій ситуації питання орієнтації по сторонах світу носить другорядний характер. Доводиться забезпечувати сприятливий мікроклімат за рахунок природної вентиляції, засобів затінення та іншими способами.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

При виборі місця для зимового саду слід враховувати його функціональне призначення, умови будівництва, а також рух сонця в різні пори року і тінь від дерев або будівель

Особливості конструкцій зимових садів

Зимовий сад не терпить легковажного ставлення. Зведення світлопрозорих споруд і прибудов — справа виключно професіоналів. Зимові сади замовляють в спеціалізованих фірмах або в компаніях, що займаються виробництвом сучасних віконних конструкцій (в тому числі великої площі). Перш за все розробляється детальний проект, причому замовник не залишається осторонь від цього процесу. На місці проводять ретельні виміри майбутньої будмайданчика.

Потім створюють ескізний проект зимового саду . Клієнту пропонують кілька варіантів на вибір. За затвердженим ескізом складають робочу документацію. Якщо господаря все влаштовує,» рабочку » відправляють на завод. Там за кресленнями виготовляють всі конструктивні та інші елементи зимового саду. Після чого світлопрозору конструкцію монтують на місці, на заздалегідь підготовленому фундаменті.

Прозорі стіни і стеля повинні бути максимально герметичними, міцними і довговічними. Застосовуються різні матеріали, кожен з певними перевагами і недоліками. Якщо говорити про каркас прозорої оболонки, то тут використовуються пластикові профілі, посилені сталевими вставками, або профілі з алюмінію. Рами виготовляються як з пластику, так і з дерева.

Вибір-справа смаку і фінансових можливостей, проте фахівці рекомендують використовувати поєднання спеціально оброблених дерева і алюмінію. Такий союз, доповнений полімерним прошарком, вельми міцний, забезпечує кращу теплоізоляцію, до того ж нешкідливий для людини. Та й чисто естетично дерев’яні деталі в зимовому саду виглядають до місця.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Вузол кріплення крокв до коньковому профілю в англійському зимовому саду, спорудженому в едвардіанському стилі. Сталевий кріпильний елемент закривають декоративною пластиковою накладкою

Прозоре пишність зимового саду тримається на міцному, надійному, стійкому і, що важливо, «теплом» каркасі. Для створення несучої конструкції використовують пластикові, металеві або дерев’яні профілі. Втім, слово» профіль » тут не цілком підходить. Насправді застосовуються комбіновані елементи і вироби. При цьому слід розділяти «чисто англійські» конструкції, розроблені і вироблені спеціально для зимових садів, і віконні профільні системи, використовувані взагалі для скління великої площі (в тому числі для висотних будівель). Класичні консерватори поставляються спеціалізованими компаніями з великобританії (park lane, ultraframe, eurocell, heywood williams та ін.). Ці системи включають в себе повний набір елементів і деталей на всі випадки життя і дозволяють створювати будь-які легкі світлопрозорі споруди. Формально англійські профілі відносяться до виробів з пвх. Але насправді пластикова у них тільки оболонка. Всередині розташований складний за формою металевий вкладиш, який забезпечує профілям високі показники міцності і експлуатаційні показники.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Кватирки і віконні стулки в зимових садах відкриваються тільки назовні. Це робиться для того, щоб не пошкодити жалюзі і як можна вільніше використовувати підвіконня

З іншого боку, зимові сади з «теплого» алюмінію теж без пластику не обходяться. Системний алюмінієвий профіль («агрисовгаз», «тат-проф», росія; newtec, італія; schuco, німеччина; reynaers, бельгія та ін.) складається з двох частин, з’єднаних структурною поліамідною вставкою, яка розриває місток холоду і перешкоджає витоку внутрішнього тепла. До того ж на елементи алюмінієвих конструкцій часто поміщають пластикові накладки. Виключно «садову» продукцію виробляє, мабуть, тільки компанія four seasons solar products (сша). Зазвичай же при спорудженні зимових садів комбінують фасадні та покрівельні (для дахів) профільні системи (schuco, reynaers та ін.).

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Двосхилий прибудова-оптимальне рішення для дерев’яних будинків (з колод або бруса). Втім, такі зимові сади добре виглядають з будь-якими будівлями

Виробники віконного пвх-профілю (veka, profine, rehau, schuco, німеччина; deceuninck, бельгія та ін.) не залишилися осторонь від «садобудівництва». Правда, пластикову продукцію довгий час використовували тільки при спорудженні відносно невеликих зимових садів і в основному для виготовлення вертикальних елементів каркаса. Зараз для цієї мети застосовують системи фасадного скління.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Відмітна особливість зимового саду в вікторіанському стилі-п’ятипроменева (гранована) форма даху. Фронтальна частина нагадує вишуканий еркер готичного замку

До того ж з’явилася спеціалізована продукція, призначена для зведення світлопрозорих будівель (rehau, deceuninck). Однак такі системи в основному тримаються на металі — оцинкованої сталі і навіть «теплом» алюмінії. Пластик виконує теплоізолюючу і декоративну функції. При цьому, на відміну від англійських конструкцій, інноваційні пвх-продукти вельми масивні і ажурністю похвалитися не можуть.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Універсальний варіант зимових садів-традиційні односхилі світлопрозорі прибудови, які ще називають соляріями (середземноморський стиль)

Каркас дерев’яних зимових садів виготовляють з високоміцного і стабільного клеєного бруса («юкко», «баварський дім», «віконна верф» — все росія). Матеріал виробляють з першосортної деревини сосни, модрини або дуба. Клеєний брус обробляють антисептиками і антипіренами. Готову конструкцію покривають тонованим лаком або фарбують. Зовні дерево захищають особливими алюмінієвими накладками. До речі, для спорудження зимових садів застосовують і фасадні дерев’яні системи (raico bautechnik, німеччина).

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

На всі ці, здавалося б, риторичні питання є цілком конкретна відповідь: потрібно влаштувати зимовий сад.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Маються на увазі не морозостійкі рослини або вічнозелені дерева, а прибудови до будинку або самостійні споруди, зведені на основі світлопрозорих конструкцій. Першими до подібних зимових садів, як стверджують деякі історики від архітектури, додумалися англійці. На туманному альбіоні сонце в дефіциті, і в будинках панує сутінок. А в скляних будівлях і природа здається ближче, і з денним світлом все в порядку. Так чи інакше, але бажання бути одночасно і в саду, і в будинку відвідувало людей з незапам’ятних часів. Скажімо, прототипи оранжерей (прямих «родичок» консерваторіумів) з’явилися ще в стародавньому римі. Не дивно, що зимові сади набули широкого поширення. До того ж завдяки досягненням прогресу світлопрозорі споруди значно просунулися в плані енергозбереження та комфорту.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Зовнішня сонцезахист захищає зимовий сад від спеки краще, ніж внутрішня

Оранжереї і зимові сади — зовсім не одне і те ж. Перші призначені для вирощування екзотичних рослин, в тому числі плодоносних. Щоб зелень добре себе почувала, їй необхідно забезпечити відповідну атмосферу. До того ж квіти і дерева прийнято садити в стаціонарні квіткарки. Що стосується зимових садів, то вони створюються для споглядання мальовничих околиць і, що називається, для душі. Рослинність тут необов’язкова. У скляній кімнаті підтримується мікроклімат, сприятливий для людей. Якщо рослини і присутні, то в переносних горщиках або діжках, поміщених на підставки з коліщатками. У літню пору зелених «друзів» можна вивезти прогулятися на відкрите повітря.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Листяні дерева покращують мікроклімат: влітку листя захищає конструкцію зимового саду від палючих променів, а взимку голі гілки не заважають її прогріванню

З чого почати облаштування зимового саду?

Для початку слід визначитися з місцем розташування майбутнього зимового саду . Бажано не виставляти його на самий пригрів. Щоб виключити перегрів, прибудови краще розташовувати на північних, східних і північно-східних фасадах. У зимовий сад, звернений на захід, сонце заглядає ближче до вечора і вже не так нещадно палить, як вдень. Навпаки, в світлопрозорих прибудовах, орієнтованих на південь, південний захід і південний схід, нестерпно жарко завжди, особливо влітку. Разом з тим зимові сади нерідко служать функціональним продовженням одного з житлових приміщень. Наприклад, до кухні прилаштовується скляна їдальня, до спальні — кабінет або тренажерний зал, а до вітальні — кімната відпочинку, більярдна або приват-вітальня. Зрозуміло, що в такій ситуації питання орієнтації по сторонах світу носить другорядний характер. Доводиться забезпечувати сприятливий мікроклімат за рахунок природної вентиляції, засобів затінення та іншими способами.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

При виборі місця для зимового саду слід враховувати його функціональне призначення, умови будівництва, а також рух сонця в різні пори року і тінь від дерев або будівель

Особливості конструкцій зимових садів

Зимовий сад не терпить легковажного ставлення. Зведення світлопрозорих споруд і прибудов — справа виключно професіоналів. Зимові сади замовляють в спеціалізованих фірмах або в компаніях, що займаються виробництвом сучасних віконних конструкцій (в тому числі великої площі). Перш за все розробляється детальний проект, причому замовник не залишається осторонь від цього процесу. На місці проводять ретельні виміри майбутньої будмайданчика.

Потім створюють ескізний проект зимового саду . Клієнту пропонують кілька варіантів на вибір. За затвердженим ескізом складають робочу документацію. Якщо господаря все влаштовує,» рабочку » відправляють на завод. Там за кресленнями виготовляють всі конструктивні та інші елементи зимового саду. Після чого світлопрозору конструкцію монтують на місці, на заздалегідь підготовленому фундаменті.

Прозорі стіни і стеля повинні бути максимально герметичними, міцними і довговічними. Застосовуються різні матеріали, кожен з певними перевагами і недоліками. Якщо говорити про каркас прозорої оболонки, то тут використовуються пластикові профілі, посилені сталевими вставками, або профілі з алюмінію. Рами виготовляються як з пластику, так і з дерева.

Вибір-справа смаку і фінансових можливостей, проте фахівці рекомендують використовувати поєднання спеціально оброблених дерева і алюмінію. Такий союз, доповнений полімерним прошарком, вельми міцний, забезпечує кращу теплоізоляцію, до того ж нешкідливий для людини. Та й чисто естетично дерев’яні деталі в зимовому саду виглядають до місця.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Вузол кріплення крокв до коньковому профілю в англійському зимовому саду, спорудженому в едвардіанському стилі. Сталевий кріпильний елемент закривають декоративною пластиковою накладкою

Прозоре пишність зимового саду тримається на міцному, надійному, стійкому і, що важливо, «теплом» каркасі. Для створення несучої конструкції використовують пластикові, металеві або дерев’яні профілі. Втім, слово» профіль » тут не цілком підходить. Насправді застосовуються комбіновані елементи і вироби. При цьому слід розділяти «чисто англійські» конструкції, розроблені і вироблені спеціально для зимових садів, і віконні профільні системи, використовувані взагалі для скління великої площі (в тому числі для висотних будівель). Класичні консерватори поставляються спеціалізованими компаніями з великобританії (park lane, ultraframe, eurocell, heywood williams та ін.). Ці системи включають в себе повний набір елементів і деталей на всі випадки життя і дозволяють створювати будь-які легкі світлопрозорі споруди. Формально англійські профілі відносяться до виробів з пвх. Але насправді пластикова у них тільки оболонка. Всередині розташований складний за формою металевий вкладиш, який забезпечує профілям високі показники міцності і експлуатаційні показники.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Кватирки і віконні стулки в зимових садах відкриваються тільки назовні. Це робиться для того, щоб не пошкодити жалюзі і як можна вільніше використовувати підвіконня

З іншого боку, зимові сади з «теплого» алюмінію теж без пластику не обходяться. Системний алюмінієвий профіль («агрисовгаз», «тат-проф», росія; newtec, італія; schuco, німеччина; reynaers, бельгія та ін.) складається з двох частин, з’єднаних структурною поліамідною вставкою, яка розриває місток холоду і перешкоджає витоку внутрішнього тепла. До того ж на елементи алюмінієвих конструкцій часто поміщають пластикові накладки. Виключно «садову» продукцію виробляє, мабуть, тільки компанія four seasons solar products (сша). Зазвичай же при спорудженні зимових садів комбінують фасадні та покрівельні (для дахів) профільні системи (schuco, reynaers та ін.).

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Двосхилий прибудова-оптимальне рішення для дерев’яних будинків (з колод або бруса). Втім, такі зимові сади добре виглядають з будь-якими будівлями

Виробники віконного пвх-профілю (veka, profine, rehau, schuco, німеччина; deceuninck, бельгія та ін.) не залишилися осторонь від «садобудівництва». Правда, пластикову продукцію довгий час використовували тільки при спорудженні відносно невеликих зимових садів і в основному для виготовлення вертикальних елементів каркаса. Зараз для цієї мети застосовують системи фасадного скління.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Відмітна особливість зимового саду в вікторіанському стилі-п’ятипроменева (гранована) форма даху. Фронтальна частина нагадує вишуканий еркер готичного замку

До того ж з’явилася спеціалізована продукція, призначена для зведення світлопрозорих будівель (rehau, deceuninck). Однак такі системи в основному тримаються на металі — оцинкованої сталі і навіть «теплом» алюмінії. Пластик виконує теплоізолюючу і декоративну функції. При цьому, на відміну від англійських конструкцій, інноваційні пвх-продукти вельми масивні і ажурністю похвалитися не можуть.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Універсальний варіант зимових садів-традиційні односхилі світлопрозорі прибудови, які ще називають соляріями (середземноморський стиль)

Каркас дерев’яних зимових садів виготовляють з високоміцного і стабільного клеєного бруса («юкко», «баварський дім», «віконна верф» — все росія). Матеріал виробляють з першосортної деревини сосни, модрини або дуба. Клеєний брус обробляють антисептиками і антипіренами. Готову конструкцію покривають тонованим лаком або фарбують. Зовні дерево захищають особливими алюмінієвими накладками. До речі, для спорудження зимових садів застосовують і фасадні дерев’яні системи (raico bautechnik, німеччина).

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Якісні комплектуючі та професійна збірка гарантують відмінний результат

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Скління зимових садів

Для скління зимових садів використовують два види виробів: склопакети і панелі з світлопрозорого пластика полікарбонату. Втім, стіни, в основному, заповнюють склом. При цьому зазвичай вибирають двокамерні склопакети (три скла плюс дві повітряні камери). Для дахів такі вироби занадто великовагові. Щоб знизити навантаження на каркас і забезпечити гідний рівень теплозбереження, перевагу віддають однокамерним склопакетам з низькоемісійним склом, яке за рахунок особливого покриття відображає інфрачервону (променеву) складову теплової енергії всередину приміщення.

Природного освітлення-сонячного світла, в зимовий сад має проникати якомога більше. Саме для цього стіни і стеля створюються прозорими. Для захисту від зайвого сонячного ультрафіолету зимовий сад засклюється спеціальними матеріалами – склопакетами з триплексу або стільниковим полікарбонатом.

Триплекс — «сандвіч» з двох стекол товщиною в кілька міліметрів, міцно-міцно з’єднаних між собою прошарком полімерної речовини. За теплоізоляції якості триплексу вище, ніж у звичайного скла, крім того, в разі занадто сильного удару «сендвіч» не розлетиться на гострі осколки, всі частинки утримає на своїх місцях полімерний прошарок. Мінусів у триплексу небагато-порівняно велику вагу, який серйозно ускладнює стельову конструкцію, а також дещо менша прозорість в порівнянні зі звичайним склом.

Стільниковий полікарбонат-полімерний прозорий матеріал з численними перевагами. Вага в десятки разів менший, ніж у скла, теплоізоляція висока, він гнучкий і ударостійкий. Крім того, полікарбонат зі спеціальним покриттям затримує жорсткий ультрафіолет. Мрія, а не матеріал, по — тому останнім часом для скління зимових садів часто вибирають саме полікарбонатні листи.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Каркас зимового саду виготовлений з системного профілю rehau

Існує два види такої продукції — з твердим піролітичним покриттям (k-скло) і м’яким напиленням (e-low скло). Причому друге на 80% ефективніше першого (правда, і дорожче майже вдвічі). Разом з тим низькоемісійне енергозберігаюче скло може зіграти з зимовим садом злий жарт. Влітку воно «перекриє» всі виходи сонячному теплу, що неминуче призведе до перегріву приміщення. Щоб цього не сталося, рекомендується комбінувати низькоемісійне скло з теплопоглинаючим (тонованим) або відображає. Крім того, випускається продукція, що поєднує функції теплозбереження і солярного контролю.

Не варто забувати і про естетичний потенціал скління. Для збагачення пластики фасадів і досягнення вражаючих оптичних ефектів використовують вітражні вставки і композиції, а також вигнуті (молльовані) елементи і фрагменти з ламінованого скла. Правда, художні вишукування коштують чималих грошей. А якщо, навпаки, потрібно заощадити? тоді в якості покрівельного матеріалу краще використовувати легкий стільниковий полікарбонат (lexan, австрія; marlon, великобританія; polygal, ізраїль та ін.). Панелі з цього матеріалу в 3-5 разів дешевше склопакетів. Причому така покрівля, на відміну від скляної, не потребує посиленої несучої конструкції (ось вам і ще одна стаття економії). До того ж стільниковий полікарбонат набагато «тепліше» скла. Скажімо, панель товщиною 25 мм за своєю теплоізоляційної здатності (опору теплопередачі) перевершує двокамерний склопакеті низькоемісійним e-low склом.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Конструкція зимового саду виготовлена з «теплого» алюмінію-профільна система fw50 +

Однак у цього матеріалу є свої недоліки. Йому властиво значне лінійне розширення (при підвищенні температури), що необхідно враховувати в ході проектування зимового саду. Інакше панелі будуть або жолобитися влітку, або випадати з профілю взимку. Щоб підтримувати пластикову покрівлю в чистоті і порядку, доведеться періодично старанно відмивати її від пилу за допомогою спеціальних складів. Але головне-полікарбонат закриває небо над головою, не дає спостерігати за падаючими краплями дощу або пурхають сніжинками, захоплюватися серпневими зірками і тріпотіти при спалахах блискавки. А чи не для того, за великим рахунком, влаштовують зимовий сад?

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Для затінення зимового саду використані римські штори

Ефективний захист від сонця в зимовому саду забезпечують різноманітні засоби затінення. Зсередини скляні стіни і дах зазвичай постачають рольшторами, жалюзі, маркізами. Зовні монтують маркізети-особливі вироби з щільної, довговічною і нелиняющей тканини. Зауважимо, що зовнішнє затінення краще внутрішнього, так к а к частково поглинає сонячне тепло. Для затінення підійдуть і роль-віконниці, хоча вони швидше затемнюють зимовий сад. Їх зазвичай використовують з метою безпеки — щоб захистити скляний будинок від не санкціонованого проникнення при тривалій відсутності господарів.

Іноді світла і тепла від сонця надходить занадто багато, від надлишків доводиться захищатися за допомогою захисних покриттів. Це затемнюючі плівки, які наносяться на склопакети і не пропускають до 40 — 60% сонячних променів. Інший варіант-установка на стеклах жалюзі, регулюючи які, можна домагатися потрібного рівня природного освітлення. Однак треба враховувати, що для багатьох заморських рослин в наших широтах більшу частину року світла бракує. «зелені друзі» починають буквально бліднути і чахнути.

Скупому сонцю потрібна підмога – спеціальні світильники. У сонячному світлі для рослини ключові червоний і синій частини спектра. Червоний особливо важливий, він забезпечує швидкий ріст рослин. Тому в зимовому саду встановлюють натрієві лампи, які дають потужне світло в «червоній смузі». Метало-галогенові лампи заповнюють недолік освітлення в синій частині спектра. Найкраще використовувати комбіновано обидва види ламп потужністю освітлення до 100 вт на 1 м2. Головне — не переборщити, щоб не допустити опіків.

При установці штучного освітлення не варто забувати і про себе. Поряд зі спеціальними світильниками зимовий сад обладнають ілюмінацією для відпочиваючих людей. Наприклад, світильниками м’яких тонів. Можлива і така варіація: розставити частину рослин по стелажах і поличках, на яких закріплюються невеликі освітлювальні прилади.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Елегантний каркас з «теплого» алюмінію. За склом з солнцеотражающим покриттям прохолодно навіть в липневу спеку

Системи зимових садів продумані до дрібниць. Вони містять не тільки всі необхідні конструктивні елементи і функціональні вироби, а й різноманітні предмети декору: вітражні вставки, розкладки, хрестинг-ковзани і шпилі, карнизи, ручки, поріжки і багато іншого. Все це багатство дозволяє створювати виразні і гармонійні світлопрозорі композиції. Причому в пластикових англійських садах кількість фіксацій зведено до мінімуму, а переважна більшість профілів кріпиться на засувках, що значно спрощує монтаж. Більш того, господарі можуть замовити по каталогу зимовий сад-конструктор і зібрати його самостійно, заощадивши до 40% загальної вартості на монтажних роботах.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Зимовий сад-відмінне місце для занять фізкультурою і спортом. Арки каркасної конструкції виготовлені з гнутого клеєного бруса. Зовні дерево захищене алюмінієвими накладками

При спорудженні зимових садів особливу увагу слід приділяти безпеці скління. Стінові склопакети повинні бути укомплектовані ударостійким загартованим склом. Для даху цього недостатньо. У покрівельні склопакети включають триплекс-багатошарове скло, скріплене спеціальною плівкою. Таке покриття важко розбити. Якщо ж це все-таки трапиться, плівка навіть при сильному ударі утримає осколки, не даючи пошкодженому триплексу розсипатися.

Управління мікрокліматом в зимових садах. Мікроклімат зимового саду та обладнання

Квітучий зимовий сад. Конструкція виконана з фасадного системного профілю на базі клеєного бруса therm + 50 н-1 від raico bautechnik

Мікроклімат зимового саду

Тема підтримки в зимовому саду сприятливого мікроклімату заслуговує окремої розмови. Основи благополуччя закладаються ще на стадії проектування. Про «теплих» профілях і просунутих склопакетах вже було сказано. Тепло в зимовий сад може надходити від різних джерел. Однак при влаштуванні системи опалення краще не нехтувати традиційними рішеннями. Скажімо, стандартні настінні радіатори не тільки забезпечать комфортну температуру, але і позбавлять вертикальне скління від запотівання. Справа в тому, що взимку, коли температура в приміщенні і на вулиці значно різниться, на холодних склопакетах може випадати конденсат. Потоки теплого повітря, що піднімаються від радіатора, нагрівають скло і, такимПідняти і опустити маркізи або встановити ступені провітрювання.

7. Програмування

Небезпека злому. Вікна відкриваються в автоматичному режимі роботи також і під час вашої відсутності. Ви можете використовувати режим «автоматичний контроль безпеки». Вентилятори управляються тоді автоматично, але вікна залишаються закритими.

Schuco може запропонувати вашій увазі ще цілий ряд цікавих розробок в області зимових садів і автоматизації будівель. Щоб отримати більш детальну інформацію, звертайтеся, будь ласка, в московське представництво фірми schuco.