Стільниковий полікарбонат технологія. Стільниковий полікарбонат вітчизняного виробництва

106

Відноситься до класу синтетичних полімерів-лінійний поліефір вугільної кислоти і двоатомних фенолів. Вони утворюються з відповідного фенолу і фосгена в присутності підстав або при нагріванні діалкілкарбоната з двоатомним фенолом при 180-300 0с.

Полікарбонати — безбарвна прозора маса з температурою розм’якшення 180-300 0с (в залежності від методу отримання) і молекулярною масою 50000-500000. Мають високу теплостійкість — до 153 0с. Термостійкі марки (pc-ht), що представляють собою сополімери, витримують температуру до 160-205 0с. Володіє високою жорсткістю в поєднанні з дуже високою стійкістю до ударних впливів в тому числі при підвищеній і зниженій температурі. Витримує циклічні перепади температур від -253 до +100 0с. Базові марки мають високий коефіцієнт тертя. Рекомендується для точних деталей. Має високу розмірну стабільність, незначне водопоглинання. Нетоксичний. Піддається стерилізації. Має відмінні діелектричні властивості. Допускає пайку контактів. Володіє хорошими оптичними властивостями. Чутливий до залишкових напружень. Деталі з високими залишковими напругами легко розтріскуються при дії бензину, масел. Вимагає хорошої сушки перед переробкою.

Полікарбонат має високу хімічну стійкість до більшості неінертних речовин, що дає можливість застосовувати його в агресивних середовищах без зміни його хімічного складу і властивостей. До таких речовин відносяться мінеральні кислоти навіть високих концентрацій, солі, насичені вуглеводні і спирти, включаючи метанол. Але слід також враховувати, що ряд хімічних сполук надають на матеріал пк руйнівну дію (серед полімерів не багато таких, які стійко витримують контакт з ними). Цими речовинами є луги, аміни, альдегіди, кетони і хлоровані вуглеводні (метиленхлорид використовують для склеювання полікарбонату). Матеріал частково розчинний в ароматичних вуглеводнях і складних ефірах.

Незважаючи на гадану стійкість полікарбонату до таких хімічних сполук, при підвищених температурах і в напруженому стані листового матеріалу (вигин, наприклад) вони будуть діяти як тріщиноутворювачі. Це явище спричинить за собою порушення оптичних властивостей полікарбонату. Причому максимальне тріщиноутворення буде спостерігатися в місцях найбільших згинальних напруг.

Ще однією відмінною рисою полікарбонату є висока проникність для газів і парів. Коли потрібні бар’єрні властивості (наприклад, при ламінуванні і застосуванні декоративних вінілових плівок середньої і великої товщини від 100 до 200 мкм), необхідно на поверхню полікарбонату попередньо нанести спеціальне покриття.

Не має аналогів за механічними властивостями серед застосовуваних в даний час полімерних матеріалів. Він поєднує такі властивості, як висока термостійкість, унікальна ударостійкість і висока прозорість. Його властивості мало залежать від змін температури, а критичні температури, при яких цей матеріал стає крихким, знаходяться поза діапазоном можливих негативних температур експлуатації.

Характеристики марочного асортименту
(мінімальні і максимальні значення для промислових марок)

Найменування показників (при 23 0с)

Полікарбонат (пк)

Пк+40% скловолокна

Пк термостійкий пк-нт

щільність, г/см3 теплостійкість по віка (50 0с/год, 50 н), 0с межа плинності при розтягуванні (50мм/хв), мпа межа міцності при розтягуванні (50мм/хв), мпа модуль пружності при розтягуванні (1мм/хв), мпа відносне подовження при розтягуванні (50мм/хв), % ударна в’язкість по шарпі (зразок з надрізом), кдж/м2 твердість при вдавлюванні кульки (358 н, 30 с), мпа питомий поверхневий електричний опір, ом водопоглинання (24 год, влажн. 50%), % коефіцієнт світлопропускання для прозорих марок (3 мм), %
Видатним властивістю пк плівки є її розмірна стабільність, вона абсолютно непридатна в якості усадочної плівки; нагрівання плівки до 150 °с (тобто вище точки розм’якшення) протягом 10 хв.дає усадку всього 2%. Пк легко зварюється як імпульсним, так і ультразвуковим способами, а також звичайною зварюванням гарячими електродами. Плівку легко формувати в вироби, при цьому можливі великі ступені витяжки з хорошим відтворенням деталей форм. Хороший друк можна отримати різними методами (шовкографії, флексографії, гравіювання).

Промислові способи отримання
Основними промисловими способами отримання полікарбонатів є:

Фосгенирование бісфенолів в органічному розчиннику в присутності третинних органічних підстав, що зв’язують соляну кислоту — побічний продукт реакції (спосіб поліконденсації в розчині);

Фосгенирование бісфенолів, розчинених у водному розчині лугу, на поверхні розділу фаз в присутності каталітичних кількостей третинних амінів (спосіб міжфазної поліконденсації);

Полікарбонат з’явився на будівельному ринку порівняно недавно, але вже встиг заслужити любов у архітекторів, будівельників, дачників. Його використовують для виготовлення навісів, теплиць, козирків.

Сьогодні на будівельному ринку представлена велика кількість компаній, що займаються виробництвом стільникового і монолітного полікарбонату. Найвідомішими і популярними марками є: ізраїльський полікарбонат polygal, європейський lexan, німецькі rodeca і makrolon, італійський policarb.

Однак, варто сказати і про російські марки полікарбонату. Це sellex, вироблений в місті чехів, казанський novattro і actual, московський carboglass, kronos з омська і novoglass з твері.

Про деякі вітчизняні марки полікарбонату ми і розповімо в цій статті.

Стільниковий полікарбонат sellex виготовляється на заводі «кронос», який є найбільшим виробником полікарбонату в росії.

За своїми характеристиками і якістю даний будматеріал ні скільки не поступається своїм європейським аналогами.

Стільниковий полікарбонат sellex виробляється на італійських технологічних лініях «omipa «з сировини найвищої якості німецької компанії»bayer».

переваги полікарбонату sellex

Перевагою полікарбонату є чудова здатність розсіювати світло, а також висока світлопропускна здатність. Завдяки цьому даний матеріал широко використовується для влаштування парників, теплиць і навісів.

Матеріал володіє невеликою вагою і в той же час хорошою міцністю і підвищеною стійкістю до ударних навантажень. З полікарбонату sellex виготовляють рекламні короби і вивіски, і інтер’єрів, і для павільйонів і зупинок транспорту, склеюють дахи і віконні прорізи.

Стільниковий полікарбонат випускається в листах розміром 2,1 х 12 м., що дозволяє виготовляти з нього складні інженерні конструкції. Sellex представлений в декількох категоріях:» eko vice «і»sellex premium».

Листовий полікарбонат sellex випускається в червоному, зеленому, прозорому, бірюзовому, молочному, синьому, жовтому і бронзовому кольорі. Основні випускаються товщини: 4,6,8,10,16 мм.

стільниковий полікарбонат novattro

safplast innovative-ще одна вітчизняна компанія, що займає виготовленням стільникового полікарбонату під торговою маркою novattro.

Листи novattro підходять будівництва надземних пішохідних переходів, зупиночних павільйонів, шумозахисних екранів, вітрин, енергозберігаючих фасадів і покрівлі складів, промислових теплиць, а також балконів, лоджій, терас, і багатьох інших конструкцій.

Продукція компанії safplast innovative буває трьох видів:

  • novattro — лист без захисту від ультрафіолетового випромінювання для застосування всередині приміщення
  • novattro uv1 — лист, що має з одного боку екструдовану захист від уф-випромінювання
  • novattro uv2 — лист з двостороннім екструдованої захистом від уф-випромінювання.

Товщини листів стільникового полікарбонату novattro може бути 4,6,8,10,16,20,25,32 мм. Листи мають розмір 2,1 х 6 м. Або 2,1 х 12 м.

Листи полікарбонату товщиною 4,6,8 і 10 мм мають 13 стандартних кольорів, серед яких сірий колір, до складу якого входить спеціальна речовина, що надає металевий блиск поверхні.

Стільниковий полікарбонат novattro відповідає гост-30244-94.

стільниковий полікарбонат carboglass

Стільниковий полікарбонат технологія. Стільниковий полікарбонат вітчизняного виробництвакомпанія «карбогласс» виготовляє стільниковий полікарбонат 5 різних структур: одно, двох, трьох і чотирикамерні. Так само вона виробляє посилений полікарбонат, який не має аналогів на ринку нашої країни. Листи полікарбонату carboglass мають товщину 4,6,8,10,16,20,25Враховувати товщину матеріалу і використовувати спеціальні дюбелі типу «парасолька» або «метелик».

До всіх видів стінових панелей двп випускається так званий погонаж: фурнітура та аксесуари, які застосовуються для обробки стиків і маскування дефектів стін. До них відносяться галтелі, молдинги, плінтуси, куточки, лиштви, завершальні елементи, цокольні планки та інші дрібниці, що грають велику роль у формуванні єдиного стилю інтер’єру.

Як кріпити двп до стіни?

Стільниковий полікарбонат технологія. Стільниковий полікарбонат вітчизняного виробництва

Залежно від стану стін, обробка ламінованими панелями може проводитися декількома способами:

  • на клейові склади, якщо стіна ідеально рівна, в приміщенні немає великих перепадів температури і вологості, а самі панелі не дуже товсті;
  • за допомогою саморізів безпосередньо до стіни;
  • за допомогою саморізів, прикручуючи їх до обрешітки, дерев’яної або пластикової;
  • кляммерами (пластиковими або металевими) до обрешітки.

Як кріпити стінові панелі з двп, кожен вирішує для себе сам. Якщо ви вирішили монтувати двп безпосередньо на стіну, вам доведеться попередньо вирівняти і заґрунтувати стіни. Починаючи з кута, вирівнюючи по схилу, приклейте перший лист, потім змастіть клеєм наступну, замкніть її в замок першої і також приклейте до стіни.

Не хочете возитися з клеєм? використовуйте цвяхи або саморізи, але пам’ятайте, що капелюшки будуть помітні. Можна обіграти цей недолік і прикріпити панелі за допомогою цвяхів з декоративними капелюшками.

На стіни з дерева і сип-панелей двп кріпиться безпосередньо. На цегляні та бетонні стіни доведеться спочатку нанести розмітку, висвердлити отвори і вбити пробки, в які потім угвинчуються саморізи або забиваються цвяхи, якими кріпляться панелі.

Але найчастіше доводиться споруджувати обрешітку і вже потім кріпити панелі. Таким чином можна вирівняти навіть саму безнадійну стіну, втративши при цьому кілька сантиметрів простору і придбавши можливість прокладки комунікацій, звуко — і теплоізоляційних матеріалів.

Решетування монтується з дерева або спеціального пластикового профілю. Кріплення до обрешітки здійснюється за допомогою клею, саморізів або кляммеров (спеціальних фіксаторів, які купуються в комплекті з панелями). Решетування встановлюється строго за рівнем і схилу, з кроком не більше 30 см.після монтажу обрешітки прикріпіть листи будь-яким способом і встановіть погонаж.