Вогники: все про прекрасні сибірські квіти. Купальниця азіатська рецепти з купальниці

97

Азіатська купальниця, відома також як сибірські смаження багаторічні трави з роду купальниць, яка поширена на території середньої, західної, і східного сибіру, а також на алтаї. За межами росії зустрічається в монголії. Росте на сирих галявинах і луках. Також можна зустріти в тундрі поруч з околицями льодовиків.

Купальница азіатська – кореневищна рослина, що має один або кілька квітконосних стебел, які дуже різняться по висоті в залежності від місця проживання. Так, в тундрі досягають висоти 10 см, в той час як в середній смузі можна зустріти метрові представники. Цвіте азіатська купальниця великими яскраво-помаранчевими квітами до 6 см в діаметрі. Цвітіння починається в кінці травня-початку червня. Чашечка квітки має кулясту форму, більш відкрита і плоска, ніж у європейської різновиди. Чашечка складається з 10-25 кулястих чашолистків. Пелюстки вузької форми, розширені догори. У період цвітіння, який триває 25 днів, квіти виглядають махровими через численні стирчать пелюсток-нектарників.

Азіатська купальниця має складний плід, який складається з окремих 10-міліметрових листівок, в кількості від 26 до 54 шт.кожна листівка містить в собі до 10 чорного кольору насіння, які дозрівають в кінці червня — липні. Рослина культивується з 1759 року, тому як дуже декоративно. Існують махрові садові представники, також виведений ряд гібридних сортів з великими квітками різного забарвлення. Вважається хорошим медоносом.

Азіатська купальниця є отруйною, і в офіційній медицині не має застосування. У природних місцях проживання нерідко використовується місцевими жителями при хворобах очей, шлунково-кишкового тракту в якості тонізуючого засобу.

Також рослина внесена в ряд регіональних червоних книг.

Купальница європейська, або, як її ще називають, купальница звичайна — це трав’яниста рослина, яка в природних умовах росте в європі і західному сибіру . Зустріти квітку можна на просторах вологих лугів і галявинах змішаних лісів. Давайте ближче познайомимося з цим дикорослим рослиною і його описом, наведеним нижче.

Зовні являє собою багаторічну квітку висотою від 20 до 100 сантиметрів , в залежності від умов зростання. Має кілька стебел, на яких розташовуються квіти у формі розетки яскраво-жовтого кольору. Листя двох типів: нижні вузькі і довгі, а верхні маленького розміру, розташовуються безпосередньо поруч з суцвіттям. Час цвітіння-кінець весни або початок літа.

Назва походить від німецького «troll-biume«, що в перекладі означає»квітка тролів». За легендою, ці казкові істоти використовують рослину для приготування магічного зілля.

різниця між європейською та азіатською купальницею

Європейську та азіатську купальницу найчастіше використовують для посадки, так як саме ці види найпростіше виростити в домашніх умовах.

На відміну від європейської, азіатська (друга назва смаження) має махрові суцвіття насиченого оранжевого кольору . В іншому види схожі. І ті й інші однієї будови і виростають в однакових кліматичних умовах.

корисні властивості рослини для людини

Купальниця з часів стародавньої русі і до теперішнього часу вважається сильним цілющим рослиною від самих різних хвороб.

У народній медицині, наприклад, відваром квітів лікують шлунок, печінку, сечостатеву систему і нирки . Трава здатна знімати пухлини і набряки. Ліки на основі купальниці виліковують нариви і запалення. Крім цього квітка має сечогінну і жовчогінну ефектом. Це далеко не всі хвороби, які піддаються рослині.

як застосовувати купальницю

Існує безліч рецептів для лікування хвороб. Всі вони повинні застосовуватися досвідченими людьми з особливою обережністю, щоб не завдати шкоди здоров’ю.

Наприклад, щоб вилікувати цингу готують настій з квіток. Для цього буде потрібно :

  1. чайна ложка сухих суцвіть;
  2. 200 мілілітрів теплої води;

Настій застосовують всередину щодня по 20 грам .

Народні лікарі використовують рослину для лікування корости . Для цього беруть корінь і заварюють його склянкою окропу. Настій п’ють кілька разів на день по 1 столовій ложці.

Стенокардію також лікують за допомогою настою . Частини куща подрібнюють, заварюють крутим окропом і настоюють добу. Після цього застосовують регулярно по 1-2 чайної ложки.

Стебла здатні виліковувати від онкологічних захворювань . Їх заварюють окропом, віджимають і прикладають до хворого місця на 30 хвилин. Процедуру проводять 1 або 2 рази на день, в залежності від стадії захворювання.

протипоказання і побічні дії

Незважаючи на свої корисні властивості – це отруйна рослина. Неправильне його застосування може завдати серйозної шкоди здоров’ю . Будь-яке застосування лікарських засобів на основі квітки вимагає особливої обережності.

При неправильному дозуванні купальница вражає нервову систему людини, викликає алергічні реакції і опіки. Категорично забороняється використовувати дітям і вагітним жінкам.

Догляд

Купальница європейська невибаглива в догляді і не вимагає багато часу і сил від квітникарів . Слід дотримуватися трохи правил, щоб квітка добре розвивався і радував рясним цвітінням.

освітлення і температура

Щоб вибрати місце, не буде потрібно багато часу і сил. Вона прекрасно почуває себе практично на будь-якому місці і росте однаково як на сонці, так і в тінистих місцях . Не любить, коли на неї потрапляють сонячні промені. Це призводить до подрібнення.

Температурний режим в літній період повинен бути в межах 18-25 градусів . Взимку вкривати кущ не треба. Купальниця відноситься до рослин з сильною стійкістю до морозів.

полив і вологість

У посушливий час квітка вимагає багато води . Поливати його варто регулярно. В осінній період полив скорочують в два рази, що дає можливість рослині підготуватися до сплячки.

Не любить застій грунтових вод. Від цього коріння починають гнити.

Для кращого розвитку навесні вносять азотну підгодівлю, восени удобрюють суперфосфатом і золою . Хороший ефект дає постійне підсипання багатого гумусом грунту до основи стебел.

грунт і добриво

Не вимоглива до нирки і добрив. Але для пишного цвітіння і зростання проводити заходи по обробці грунту все ж варто. Оптимальним варіантом буде грунт, що складається з торфу і піску . Для рослини треба якомога частіше робити розпушування верхнього шару землі.

Удобрювати рослину можна в період активного росту з середини весни. Для цих цілей підійдуть азотовмісні підгодівлі. Восени удобрюють звичайною золою .

Вибір горщика

&1&

Купальниця європейська — це декоративна садова рослина, яке прийнято висаджувати у відкритий грунт. Але багато квітникарі, для декоративності висаджують її в горщики і розміщують їх на вулиці біля входу будинку або уздовж доріжки. Коренева система квітки невелика, має мочковатую форму. Тому глибокий посуд не потрібно. Краще щоб вона була широка. Коріння повинні вільно поміщатися і не згинатися в горщику . Матеріал посуду може бути абсолютно будь-який.

хвороби і шкідники

Купальницу дуже рідко зачіпають хвороби і шкідники. Для правильного розвитку квітки рекомендується час від часу обробляти його золою і підгодовувати добривами.

Для профілактики на початку цвітіння варто обробляти кущ розчином епін . Щоб уникнути грибкових захворювань рослина на початку осені очищають від старого листя.

При появі комах на стеблах, їх відразу обробляють будь-яким інсектицидним засобом.

Пересадка

Що стосується пересадки купальниці, то її варто проводити в середині літа після цвітіння . В цей час у рослини починається період спокою.

&1&

За допомогою садової лопати акуратно викопується кущ і переноситься в лунку. Якщо грунт пухка, дренажний шар не потрібно. В інших випадках він повинен становити не менше 10 сантиметрів . Коріння засипаються землею і добре поливаються. Через кілька днів рослина зміцніє і приживеться на новому місці.

Розмноження

Розмноження купальниці європейської здійснюється двома способами: насінням і діленням куща .

  1. насіннєвий спосіб . Захід проводять восени. Відразу після збору насіння їх висівають в землю. Інакше пізніше вони можуть втратити здатність до схожості. У відкритий грунт на глибину кілька сантиметрів викладаються насіння і поливаються водою. Зверху слід все засипати землею і злегка ущільнити грунт, прихлопнув рукою. Вкривати на зиму