Чим обробити теплицю навесні. Чим обробити грунт в теплиці восени: поради експерта

52

Чим обробити теплицю навесні. Чим обробити грунт в теплиці восени: поради експерта

Восени важливо обробляти не тільки грунт, але і повністю дезінфікувати саму теплицю і інвентар марганцівкою або спиртом, рассказаланауковий співробітник лабораторії імунітету і захисту рослин фгбну фнцо марія слетова.

Підготовку землі до наступного сезону можна почати вже зараз-слід видалити з теплиці всі рослинні залишки і перекопати землю. Після збирання основної культури можна посіяти сидерати, наприклад, білу гірчицю.

Експерт зазначила, що навесні слід перекопати грунт. Тоді ж в нього можна додати добрива. Якщо в теплиці високий інфекційний фон (наприклад, всі рослини хворіли в минулому сезоні), то буде потрібно змінити поверхневий грунтовий грунт.

Чому зрізані листя полуниці потрібно спалити?

Поради досвідчених садівників

За словами слетової, навесні необхідна передпосівна санітарна обробка грунту-оптимально це зробити шляхом пропарювання, протоки окропом з укриттям непромокальним матеріалом. Ефективно буде пролити землю розчином марганцівки або в теплиці використовувати сірчані шашки. Ці заходи вимагають обережності і герметизації теплиці. Процедури проводяться приблизно за два тижні до посадочних робіт.

Якщо рослини вражали шкідники або хвороби, то потрібно обробити грунт біологічними або хімічними засобами захисту, краще широкого спектру дії (наприклад, фітоспорін, мідний купорос).

Слетова перерахувала плюси і мінуси деяких популярних препаратів для обробки грунту.

Фунгіциди-універсальні біологічні препарати, наприклад, на основі сінної палички. Вони пригнічують життєдіяльність патогенних бактерій і грибів. Але, як розповіла експерт, фунгіциди здатні погіршити стан деяких грунтових бактерій і природної мікрофлори. Деякі біофунгіциди здатні пригнічувати ріст корисної мікоризи і азотфіксуючих бактерій.

Мідний купорос має дезінфікуючі та антисептичні властивості. Він є відмінним фунгіцидом і мідно-сірчаним добривом. Знищує гриби і бактерії. Однак при передозуванні іони міді проявляють токсичність відносно рослин. Мідний купорос також здатний послабити рослини. Обробку їм треба проводити тільки коли листя у рослин стали великими.

Сірчана шашка бореться з багатьма шкідниками, комахами і грибними патогенами. Діюча речовина токсична для тварин і людей. Обробку слід проводити в спеціальних костюмах і респіраторах. Вона здатна окислити залізо. Перед застосуванням потрібно обробити конструкції жиром, порадила фахівець.

Хлорвмісна побутова хімія є бюджетними коштами. У їх складі є 30%-ний гіпохлорид (потрібно розбавляти його 1:1 з водою). Потрібно обробити теплицю зовні і всередині, не змивати два дні. При роботах обов’язково потрібно використовувати маску і окуляри.

Раніше досвідчені городники порадили після збирання культурних рослин садити сидерати . Вони здатні прийняти на себе основний удар від грибів, шкідливих спор і мікробів, а овочі підгодують.

Як відмити теплицю від зелені. Як помити теплицю навесні зсередини і зовні

Чистота-запорука здоров’я. Це твердження так само вірно для рослин, як і для людей. Якщо восени теплиця була вимита, то навесні клопоту буде набагато менше. Залишиться тільки оновити результат: пройтися по всіх деталях покриття чистою водою за допомогою звичайної ганчірки. Можна так само використовувати електричний обприскувач, заряджений чистою водою або мийну систему, якщо вона є в наявності.

Полікарбонат вимагає ніжності! миття теплиці з стільникового полікарбонату повинно проводитися акуратно, з використанням серветок з мікрофібри або м’яких губок. Це дозволить запобігти появі подряпин і тріщин. Напір води в мийної станції при її використанні повинен бути мінімальним.

Чим же помити теплицю навесні, якщо вона зимувала брудною? найкраще для цих цілей підійде звичайна мильна вода (використовувати краще господарське мило або ж спеціальне садове). Можна додати в воду препарат від особливо докучливою хвороби або шкідника минулого сезону, якщо такі були.

Спочатку можна пройти теплицю всередині, потім зовні, залишаючи піну на поверхнях хоча б на 10 хвилин. Якраз до завершення миття зовнішніх частин, підійде час повертатися всередину. У тій же послідовності промийте всі поверхні начисто. Усередині при змиванні варто бути акуратніше, щоб мильний розчин не потрапляв на землю.

Рада! перш ніж приступати до вологого прибирання, проведіть суху чистку від пилу і бруду. Тоді миття пройде швидше і легше.

Чим обробити землю в теплиці. Ознаки зараження грунту

Як зрозуміти, що грунт потребує, практично кричить про допомогу?

Для цього потрібно звертати увагу на її стан, а також на події, які відбулися раніше.

  1. теплиця вже одного разу була об’єктом для життя і розмноження комах. Наприклад, в минулому сезоні ви виявляли білокрилку, тлю та інших шкідників.
  2. ви отримали неякісний урожай, а багато пагони рослини зазнали гниття.
  3. у минулому сезоні ви втратили велику кількість врожаю.
  4. ріст рослин, незважаючи на добрива, був поганим, а плоди практично не розвивалися.
  5. від землі йде неприємний запах, який свідчить про наявність гнилі.
  6. рослини, які ростуть на території теплиці, схильні до хвороб, незрозумілою пігментації.

якщо ви знайшли хоча б одне з перерахованих вище умов, то це означає, що теплиця потребує термінової дезінфекції.

І проводити її краще в осінньо-зимовий період, коли є час для того, щоб підготувати приміщення до наступного врожайного сезону.

Так з чого ж почати ці процедури? як не погіршити ситуацію, а врятувати насилу зведену теплицю?

Чому важливо, щоб земля була чистою і здоровою

Чиста земля-це гарант хорошого врожаю.

Якщо в землі немає хвороботворних бактерій, комах, то рослини будуть рости швидко, приймати всі корисні речовини і добрива, які ви їм даєте, а також радувати урожаєм у великому обсязі.

Якщо в землі живуть бактерії, гниль, хвороби або комахи, рослини почнуть чахнути, можуть зовсім не плодоносити, а про якість плодів можна посперечатися.

Чиста земля передбачає, що рослина не потребуватиме додаткового захисту.

Навіть якщо вам вдалося побороти набіги комах або бактерій в момент зростання, це зовсім не означає, що їх не залишилося в землі. Тому процедуру очищення потрібно проводити все одно, незважаючи на благополучний результат минулого разу.

Звідки береться зелений або білий наліт, цвіль

В теплиці, переважно, вологе повітря. Він життєво необхідний рослинам для швидкого росту і розвитку. Але це і сприятливе середовище для розвитку нальоту, цвілі і гнилі.

Якщо неналежним чином була прибрана теплиця в минулий раз, залишилися залишки рослин, коренів, пагонів, то вони почнуть гнити у вологому кліматі.

В результаті цього, якщо вчасно не прибрати джерело, земля починає просочуватися цвіллю.

Цвіль перекидається спочатку на корені рослин, потім на стебла, листя і плоди. І незабаром, можна помітити, як велика частина врожаю стає непридатною у вживання.

Чим більше рослинного матеріалу, тим швидше розвивається цвіль. Тому знешкодити її потрібно ще до моменту, як в грунті виявляться перші насіння.

Адже якщо земля хворіє, то насіння можуть взагалі не зійти, і ви залишитеся без врожаю.

Як вибрати хороший грунт

Якщо ви тільки збираєтеся зводити теплицю, необхідно правильно підібрати грунт. Можна придбати його в спеціалізованому магазині.

А можна взяти і з вашої присадибної території.

Чорнозем багатий вітамінами і мінералами, і взагалі підходить для вирощування рослин. Але далеко не факт, що з грунтом ви не принесете в теплицю будь-які хвороби або комах.

Тому, для початку грунт потрібно добре підготувати.

Процедура дезінфекції передбачає кілька етапів. Ви можете скористатися тільки однією порадою, однак, краще провести кілька ступенів очищення, щоб домогтися ідеального результату.

Чим обробити теплицю навесні від фітофтори. Дезінфекція та обробка теплиці

Обробка теплиці від фітофтори дозволяє вберегти рослини і отримати хороший урожай. Теплиця може бути зроблена з засклених віконних рам, з полікарбонату або ж зі звичайної плівки.

Перед тим як приступати до газової дезінфекції необхідно перевірити герметичність конструкції теплиці і замазати всі щілини. Всі роботи з дезінфекції проводяться при температурі не нижче 10 градусів тепла. ПриДезінфекції тепличне приміщення обкурюється шашками з сірки або грудкової сірої.

Середня дозування становить 50-80 г сірки на один кубометр, при зараженні павутинним кліщем доза збільшується до 150 г.для того щоб збільшити токсичність фунгіциду, всі поверхні теплиці рекомендується попередньо обприскати водою.

обробка теплиці з полікарбонату навесні від фітофтори проводиться обов’язково в респіраторі або в протигазі. Теплицю потрібно обкурити палаючої на деках сірої, які розставляються по периметру конструкції. Після того як сірка загоряється, теплиця щільно закривається на три доби. Після закінчення цього терміну теплицю необхідно ретельно провітрити.

На жаль, даний метод не підходить для металевих теплиць, оскільки сірка досить швидко роз’їдає захисний шар металу.тому в подібних теплицях вдаються до вологої дезінфекції.

Суть даної процедури полягає в рясному обприскуванні розчином хлорного вапна всіх поверхонь теплиці, включаючи грунт. Для приготування розчину 400 г вапна потрібно розвести у відрі води і дати настоятися 4 години.

Також можна застосувати розчин мідного купоросу (75 г речовини розвести у відрі води).

перед тим як обробити теплицю навесні від фітофтори, особливо якщо її каркас зроблений з дерева, необхідно обтерти елементи конструкції розчином свіжогашеного вапна з додаванням купоросу . Це дозволить захистити дерево і додати світла в теплиці. Також разом з хімічною обробкою потрібно знищити весь мох і лишайники, які наросли за літо на каркасі теплиці.

Після проведеної дезінфекції необхідно ретельно помити всі скляні поверхні теплиці. Для цього підійде слабкий розчин будь-якого кухонного миючого засобу, який наноситься на поверхню за допомогою обприскувача. Після цього залишається тільки протерти скло капроновою щіткою і обполоснути його чистою водою.

Обробка теплиці білизною. Обприскування теплиці

Фото з сайту sv.torontogesneriadsociety.org

Для обприскування теплиці використовуються ті ж пристосування (пульверизатори, розбризкувачі і т.п.), що і для боротьби з шкідливими комахами, наприклад, колорадськими жуками, а ось склади можуть бути різними.

Так, для дезінфекції полікарбонатної теплиці кандидат с / г наук антон лещев пропонує застосувати розчин сечовини (50 г на відро холодної води). Їм обприскати стінки і стелю, полийте грядки і проходи.

Можна також обробити приміщення розчином хлорного вапна. Для цього 400 г кошти наполягайте у відрі води протягом декількох годин, періодично помішуючи. Коли осад осяде, обприскати отриманою рідиною як грунт, так і елементи конструкції теплиці. Якщо вони дерев’яні, знезаразьте їх гущею, що осіла на дні.

Універсальним дезінфікуючим засобом є мідний купорос (100 г на відро теплої води). Обприскують їм поверхні теплиці і грунт (для нього концентрація нижче: 50 г на 10 л теплої води) з розрахунку 2 л на 1 кв.м. Використовувати його можна не частіше 1 разу на 5 років.

Для обробки плівкової теплиці приготуйте більш слабкий розчин мідного купоросу (75 г на 10 л теплої води).

При роботі з дезінфікуючими рідинами, особливо з мідним купоросом, застосовуйте захисні засоби: окуляри, рукавички і респіратор. Дотримуйтесь техніки безпеки.

Деякі городники для обробки плівкових теплиць використовують концентрований розчин марганцівки, який наносять після очищення поверхонь розчином зеленого мила.

Обробка теплиці навесні без заміни грунту. З чого починати підготовку теплиці до нового зезону?

Промочування грунту. В інші роки в кінці квітня на полях ще лежить сніг. І садівники в цю пору починають з того, що набивають теплицю снігом шаром 1,5 – 2 м, щоб добре промочити землю всередині корисною талою водою.

Адже з осені до весни відкриті городні грядки постійно отримують підживлення вологою (її їм дають дощі, сніг, талі води), а в теплиці – сухо. Так, земля там, звичайно, промерзає, але при відтаванні дуже швидко висихає.

Якщо грунтові води знаходяться глибоко від поверхні землі, то на грядках до глибини 1,5 м грунт не просто сухий. Він висушений і розсипається «в пил».

І якщо землю в теплиці не промочити до нижніх горизонтів, то овочі там будуть рости погано через те, що поливна вода буде швидко йти вниз, не встигнувши напоїти рослини.

Якщо ви починаєте готувати теплицю зараз, то в першу чергу вам потрібно дуже добре промочити землю на тепличних грядках за допомогою шланга. Воду не шкодуйте.

Дочекайтеся, коли вона буде стояти на грядках великими калюжами. Дайте їй піти вниз, і через годину після поливу викопайте лопатою в двох кінцях кожної грядки глибокі (на 2 багнета лопати), але вузькі ями.

На дні повинна стояти вода. Але цього не достатньо. Через день операцію повторіть. Тоді ви можете бути повністю впевнені, що водою свою теплицю ви напоїли добре.

Обробка теплиці від збудників хвороб. Це наступний важливий захід, з яким ви ніяк не можете запізнюватися, тому що хвороботворна мікрофлора дуже швидко розмножується в сприятливих умовах (тепло, вологість, сонячне освітлення).

І справа не тільки в квітневій аномальній погоді. Вся минула зима була неприродно теплою. В кінці лютого і березні в сонячні дні температура в полікарбонатній теплиці досягала +25 градусів (а в деяких районах навіть вище).

Врахуйте, що спори грибів і шкідливі мікроби можуть бути зосереджені не тільки в землі, але і на каркасі теплиці, дерев’яних кілочках або обрізках шнурів і мотузок, до яких були підв’язані рослини.

Тому потрібно проводити обробку всього внутрішнього приміщення, включаючи сам полікарбонат і навіть ручки дверей і кватирок.

В першу чергу приберіть з теплиці все зайве, включаючи рослинні залишки, які могли залишатися на грядках і доріжках між ними.

Після цього можна приступати до обробки листів полікарбонату (або скла), металевого каркаса, бортиків грядок і землі. Для цього садівники-любителі використовують різні препарати. Ми розповімо про найпоширеніші.

Найвідоміші препарати, якими садівники обробляють теплиці від хвороб – бордоська рідина, настій марганцевокислого калію з часником (на 10 л. Малинового розчину марганцівки – 2 склянки протертого до кашкоподібного стану часнику), засіб для прання та відбілювання «білизна», сірчані шашки «фас» (та інші).

Перед початком знезараження полікарбонатної (або заскленої) теплиці добре вимийте посиленим мильним розчином (2 ст.ложки рідкого мила і 1 ст. Ложка нашатирного спирту) стіни, стеля, двері, кватирки і металевий каркас.

Цим розчином ви вже знищите до 70% мікробів. До того ж відмиєте від пилу і бруду полікарбонат або скло, щоб вони стали прозорими і добре пропускали сонячні промені.

Після цього можна приступати до обробки фунгіцидами. Але попередньо накрийте грядки плівкою, щоб сильні хімічні засоби не потрапили на грунт (особливо «білизна»).

Найпростіша обробка – бордоською рідиною. Причому радимо вам купити в будь-якому великому садовому магазині готовий концентрат, з якого можна легко зробити суміш потрібної вам концентрації (як її приготувати написано на упаковці).

Хороший ефект дає настій часнику на марганцівці. При його виготовленні часник відразу засипають в ще теплий розчин марганцівки, проціджують через марлю і тут же починають обробку через пульверизатор.

«білизну», до складу якої входить хлор, що вбиває всіх шкідливих мікробів і спори гриба, використовують тільки в тому випадку, якщо в минулому році спостерігалася спалах якогось захворювання (наприклад, фітофторозу).

Після будь-якої з цих обробок, грунт в теплиці обробляють препаратом «фітоспорін м», який містить живі спорові бактерії, які пригнічують шкідливу мікрофлору і відновлюють корисну.

Важливий момент-обробку препаратами потрібно проводити при температурі в теплиці вище +20 градусів. Інакше вони будуть неефективними!