Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

124

C настанням перших весняних днів садівники, спрямовуючись на свої ділянки, приступають до обробки посадок. А якщо на ділянці ростуть ягоди, то подібних турбот завжди повно. І особливо багато зусиль і уваги вимагає обробка полуниці ранньою весною. Адже багатий урожай залежить, перш за все, від правильності весняних робіт на грядках.

Зміст

Садова культура

Догляд за полуницею необхідний перш за все для самого основного результату — отримання хорошого врожаю. Ця ягода є дуже примхливою садової культурою. Багато з тих, хто любить поласувати нею, але жодного разу самі не займалися садівництвом, вважають, що досить просто висадити на городі розсаду, трохи почекати, і вже можна збирати урожай.

На ділі ж, якщо не знати, як то її вирощування може приносити одні тільки засмучення, а не соковиті червоні смачні ягоди. Цю культуру дуже важко прополювати. Їй потрібно постійно обрізати вусики, намагатися, щоб старі листочки не заважали виростати новим і т. Д. Але якщо в підсумку вони стають занадто дрібними, а плоди і зовсім не дозрівають, це означає тільки одне: садівник не вивчив до кінця, навесні. При цьому треба сказати, що роботи тривають до глибокої осені.

Після холодної зими

Для нормального розвитку полуниці навесні при посадці потрібно вибрати сонячне і надійно захищене від вітру місце, де грунт буде багата мікроелементами. І хоча цю ягоду не можна назвати зимостійкою, проте протягом холодної пори року переважно вимирають постарілі і вже досить розвинені рослини, тоді як молоді в основному виживають. При цьому потрібно знати, що рано висаджені або ж несвоєчасно розкриті рослини можуть загинути від заморозків.

Кожен, хто хоч раз садив овочі, фрукти або квіти, знає, що, починаючи з березня, кожен день, аж до кінця травня, на рахунку. Цей час є важливою часом і для догляду за багатьма ягодами. Потрібно знати, як доглядати за полуницею навесні. У процес обробки входять і позбавлення від торішніх пагонів і листя, і боротьба з шкідниками, і підгодівля, і полив.

Прибирання і розпушування

Найпершою роботою повинна бути прибирання ділянки. Як навесні обробити полуницю? потрібно спочатку акуратно згребти торішню листя в купки. При цьому слід знати, що спалювати листя не можна ні в якому разі, оскільки при цьому суха рослинність виділяє дуже небезпечну речовину — діоксин. Тому правильніше буде всю торішню підсипку разом з вдало перезимували в ній шкідниками просто зібрати і вивезти. Досвідчені городники знають, що у такого прибирання користь подвійна: по-перше, максимально знищуються шкідники, а по-друге, коріння починають краще прогріватися під ще не сильним березневим сонцем.

Перед тим як навесні обробити полуницю, відразу після приведення грядок в порядок їх потрібно гарненько розпушити. Не можна залишати без уваги і стежки, зроблені між ними. Одночасно з розпушуванням потрібно прибирати і з’явилися бур’яни, а закінчивши, зробити підгодівлю.

Хімічна обробка полуниці навесні від шкідників

Після розпушування і прополки безпосередньо перед цвітінням ягід, а також після збору врожаю проводяться заходи, спрямовані на обробку рослини такими хімікатами, як «цезар» або «таурус». Під час появи зав’язі або збору ягід застосовується інший засіб — біопрепарат «акрофіт». У разі якщо на кущах дуже багато сухого листя, правильним способом боротьби зі шкідниками є перенесення посадок полуниці на інше, більш чисте місце. Заражена грядка скошується і обприскується хімічним препаратом, щоб не дозволити хвороби захопити всю ділянку. При посадці потрібно використовувати чистий, що не має пошкоджень посадковий матеріал.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Відновлення навесні

Обробка полуниці навесні допомагає рослинам легше відновлюватися після зими. Для цього потрібно очищати кущики від сухих листочків. При цьому обов’язково слід видаляти верхній шар на грунті, яким мульчували полуницю восени. Два або три сантиметри віддаленої землі віднесуть з собою величезну кількість різних шкідників, що оселилися в мульчі за зиму. Не варто з весни підсипати навколо кущиків товстий шар грунту, тому що паростки в такому випадку будуть досить довго пускатися в зростання. Значить, і ягоди можуть дозріти зі значним запізненням.

У деяких садівників свій особливий підхід до того, як доглядати за полуницею навесні. Він полягає в тому, що вони не прибирають осінню підсипку. В цьому випадку фахівці радять гарненько рихлити міжряддя, аж до семи сантиметрів в глибину. І тоді зовсім скоро на рослині з’являться соковиті ягоди, які люблять не тільки діти, а й дорослі. Тільки така обробка полуниці навесні в поєднанні з прикладеними до неї зусиллями обов’язково винагородить садівника відмінним урожаєм.

Обов’язково потрібно проводити в цей час мульчування і давати підгодівлю рослинам. Для цього необхідно посипати грядки тирсою або дрібною соломкою. Іноді використовують звичайний перегній, підгодівлю добривами, в тому числі і азотними.

Для підвищення врожайності

Досвідчені садівники, вже відмінно знають, як навесні обробити полуницю, рекомендують перед початком процесу цвітіння проводити обприскування кущиків розчином з сечовини. Він готується шляхом розведення 30 г речовини на 10 л води. Подібна обробка полуниці навесні майже на чверть підвищує її врожайність.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

При можливій небезпеці заморозків обов’язково слід піклуватися про збереження першого врожаю. При такій загрозі рятувати посадки ягід потрібно задимленням: палити траву або сухе листя. Причому починати дану роботу необхідно ще до початку заморозків з ночі і продовжувати практично до появи сонця.

Весняна підгодівля

Старе листя з посівів полуниці відразу видаляти не рекомендується. Правильніше почекати, поки вийдуть молоді пагони. А їх поява, в свою чергу, є сигналом, що говорить про настання необхідності першої підгодівлі. Вона являє собою своєрідний догляд за полуницею ранньою весною. Її готують наступним чином: в 10 л води розчинити столову ложку сульфату амонію з двома склянками рідкого коров’яку. Кожна рослина має отримати по 1000 мг підгодівлі.

Перед цвітінням багатьох ягід, в тому числі і полуниці, потрібно використовувати інший розчин: в десятилітровому посуді розвести невелику ложку сульфату калію з двома склянками нітрофоски. Поливати цим складом потрібно кожен кущик, витрачаючи по півлітра підгодівлі.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Досвідчені городники знають, як доглядати за полуницею навесні. Вони при сухій погоді один раз, ще до початку цвітіння, кущики гарненько поливають. Потім воду потрібно вносити тільки в разі потреби. Причому грядки до початку цвітіння краще поливати способом дощування, щоб листочки краще розвивалися. Надалі залишиться зволожувати тільки грунт.

На тих ділянках, господарі яких знають, як доглядати за полуницею навесні, при достатньому використанні добрив і грамотної захисту від різних шкідників рослини будуть сильними і стійкими до хвороб. Їм легше буде не тільки перезимувати, а й оговтатися від холодів. Адже морози не завдадуть їм ніякої шкоди.

Полуниця може витримувати температуру взимку до тридцяти градусів морозу при наявності шару снігу в 20 см. Якщо снігового покриву трохи, то рослини навіть при більш слабких холодах підмерзають і навіть гинуть. Якщо снігу випало зовсім мало, то навесні посадки, вкриті соломою, потрібно відкривати, причому якомога раніше, щоб уникнути появи мишей.

Весняне обприскування

Але на цьому роботи не закінчуються. Багато овочівники запитують, чим обробити полуницю ранньою весною. Фахівці вважають, що після появи свіжих пагонів і листочків під ягоду необхідно вносити розчин сульфату натрію з коров’яком, а вже на початку травня — мінеральні добрива. А коли розпустяться нирки, грядки потрібно обробити знаючи, можна уникнути багатьох захворювань.

Особливості догляду

Полив ягідних рослин бажано проводити раз на тиждень, причому вночі або ж рано вранці. Фахівці рекомендують використовувати крапельне зрошення: в такому випадку вода не буде потрапляти на рослину, сонечко не буде його обпалювати, і рослина не загине. Крім того, необхідно стежити за появою бур’янів. І хоча мульчування не дозволяє бур’янам проростати, проте позбавлятися від них потрібно дуже ретельно, щоб вода вільно потрапляла до кореневої системи. Якщо на ділянці щорічно буде проводитися ретельний догляд за полуницею ранньою весною, то можна бути впевненим, що ягоди будуть великими, а результат, тобто зібраний урожай, обов’язково порадує своєю великою кількістю.

Необхідні інструменти

Для весняної обробки полуниці знадобляться:

  • відро;
  • садовий обприскувач;
  • секатор;
  • сапка.

З добрив потрібно запастися курячим послідом, коров’яком, калійної селітрою, «нітроамофоскою» або іншими мінеральними підгодівлями, колоїдної сірої, «фітоспорін» та іншими препаратами для боротьби з хворобами і шкідниками.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Види полуниці, що плодоносять пізньою весною

Існує кілька видів полуниці, класифікованих за часом отримання врожаю:

  • червнева. Плодоносить пізньою весною, дає багато ягід, але має деякі недоліки. Ягоди на ній з’являються тільки раз. Крім того, на першому році необхідно знищити всі квіти, щоб згодом рослина закріпилося.
  • цілорічна. Насправді вона приносить урожай всього лише навесні і восени, при цьому в червні на ній потрібно обривати суцвіття, щоб восени рослина знову покрилося ягодами.

Хвороби і шкідники

Обробка полуниці навесні від хвороб не тільки вберігає рослину і урожай, але і збільшує його. Золоте правило садівників: краще попередження хвороби, ніж боротьба з нею.

Сіра гниль ранньою весною

Існує досить велика кількість захворювань, що вражають в тому числі і полуницю. Серед них дуже поширена сіра гниль, що вважається досить небезпечною грибковою хворобою. Вона з’являється при тривалій сирій і прохолодній погоді. Методи боротьби з сірою гниллю навесні полягають у знищенні хворих рослин на грядках, оскільки разом з вітром або дощем хвороба може поширитися по плантації.

У цьому випадку потрібно ще до початку цвітіння обробити рослину хлороксидом міді з розрахунку: столова ложка на літр води. На кожен квадратний метр ураженої площі потрібно тисячу міліграмів розчину. Другу обробку проводять вже після останнього збору ягід полуниці — в десяти літрах води розчиняють по дві столові ложки хлороксиду міді і рідкого мила.

Інше захворювання — плямистість, яка буває білою, бурою і коричневою. Хвороба з’являється влітку і восени. Листя рослини починають буріти і поступово опадають. Борються з хворобою два рази: ранньою весною, обприскуючи листя, і рясно обробляючи після остаточного збору врожаю.

Як боротися з шкідниками навесні

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Багато садівників перед тим, як висадити куплену розсаду, обов’язково обробляють її. Для цього її опускають на п’ятнадцять хвилин в порівняно гарячу воду (температура максимум сорок п’ять градусів), щоб шкідники, якщо вони там є, загинули. Саджаючи кущики, потрібно простежити, щоб відстань між рослинами було більше тридцяти, а між рядами — не менше сімдесяти сантиметрів.

Навесні деякі дачники обприскують свої полуничні плантації відваром томатної бадилля. Готується такий відвар ще з осені: кілограм заготовленої зелені помідорів заливається теплою водою, гарненько настоюється. Потім кип’ятиться, проціджують, в суміш додається господарське мило.

Не менш ефективно на шкідників впливає і обприскування полуниці настоєм з кульбаби. Свіже листя цього зростаючого повсюдно бур’яну подрібнюються і заливаються п’ятдесятиградусної водою. Потім кілька годин все настоюється, збовтується, проціджують. Отриманим розчином обприскуються листя полуниці.

Збір і заготівля суниці та полуниці

Суниця лісова

Зараз саме час йти в ліс і збирати смачну, запашну ягоду – суницю. Більшість людей плутається в назвах і називає ці лісові ягідки і полуницею, і суницею.

Полуниця-суниця дуже корисна для вагітних (особливо в перші 12 тижнів вагітності), тому що містить фолієву кислоту. Свіжі ягоди полуниці-суниці володіють численними корисними властивостями, ягоди суниці підвищують працездатність, витривалість, покращують роботу серця і знижують тиск.

  • полуниця і суниця добре втамовують спрагу, покращують травлення, заспокоюють і допомагають заснути, роблять благотворний, цілющий вплив на нирки і органи дихання.суниця допомагає при атеросклерозі, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, застосовується при запорах і подагрі.

Маски з полуниці і суниці надають заспокійливу дію на шкіру і лікують вугровий висип, тому що полуниця містить саліцилову кислоту. Крім того, ягодами полуниці-суниці виводять веснянки і пігментні плями.

Для хворих на цукровий діабет заварюють чай з листя і плодів луговий і лісової суниці (настій) або просто дають свіжі ягоди, які теж знижують рівень цукру в крові.

Рецепт настою з суниці при діабеті

20 г сухої подрібненої сировини (сушеного листя і ягід) на 1 склянку окропу. Заварити окропом, прокип’ятити 5-10 хвилин, настоювати суничний чай 2 години. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день. .

Відмінності полуниці від суниці

Суниця буває садової (велика) і лісової (дрібна) – вона росте на освітлених місцях в лісі, між дерев, в невисокій траві. Суниця м’якша ягода, ніж полуниця і легко відстає від зеленої чашечки.

Ще садову суницю в деяких регіонах називають за назвою одного з сортів – вікторія.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Це садова суниця, яку всі називають полуницею

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Ось так виглядає лісова суниця

А ось полуниця – більш ароматна і терпка ягода з яскраво вираженим, густим і солодким смаком. Полуниця росте на лісових галявинах і в полях, ягода навпомацки більш щільна, ніж суниця і насилу відривається від гілочки. А очистити її від чашолистків ще складніше. Це справжній подвиг, коли господині чистять полуницю для варення.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Це терпкі і тверді навпомацки ягоди польової суниці (полуниці)

Але так як наші люди за звичкою називають окультурену садову суницю полуницею, а все, що саме росте в лісі і в полях (дикі, не садові ягоди) — суницею, то давайте дотримуватися цих загальноприйнятих назв, щоб не плутатися.

Коли з’являється полуниця і суниця

У середній смузі росії перша полуниця і суниця з’являється, приблизно, з 15 червня. Звичайно, з південних країн її заводять вже на початку червня, але ми ж хочемо зібрати свою, місцеву ягоду, правда? спочатку дозріває лісова і лугова полуниця-суниця, а потім з’являється і садова на дачах і городах. Дата дозрівання суниці плаваюча і залежить від погоди в цьому році, чи були дощі, чи світить сонце.

У що збирати полуницю і суницю

Полуниця і ніжна лісова суниця – досить м’яка і легко мнеться ягода, тому для її збору підійдуть низькі і широкі ємності , щоб виходило якомога менше шарів ягід і вони менше тиснули б один на одного.

Найкраще використовувати для збору полуниці берестяні туеса і кошики. Вони дозволяють ягодам дихати, провітрюватися, тому температура в кошику не підвищується і полуниця краще зберігається.

Якщо у вас є пластикові ємності в дрібну дірочку, можна використовувати і їх. Коли ви збираєте великі садові ягоди у великих обсягах, то зручною тарою для полуниці будуть низькі дерев’яні ящики або якісь широкі і низькі піддони. А якщо, крім звичайного відра нічого немає, то збирайте полуницю в відра і добирайтеся до будинку якомога швидше, щоб там терміново вийняти ягоди з такої незручної ємності і обробити їх для подальшого використання.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Низький контейнер з суницею

Лісову суницю можна збирати і в низькі пластикові контейнери з – під майонезу або морозива, а ще краще-в плоскі і широкі контейнери-бутербродниці. Але якщо на вулиці спека, а вам далеко до будинку, то будьте готові до того, що ягоди помнуться, пустять сік. І їх буде вже не повне відерце, а 2/3.

Польову суницю (полуницю) можна зрізати прямо гілочками в букетики і вдома вже оббирати їх. Чому саме зрізати, а не відривати лугову суницю – відламати гілочку важко, вона дуже міцна. А якщо ви почнете відривати гілочки, то можете вирвати полуницю прямо з корінцем. Це варварство, так робити не можна.

Крім того, можна просто обривати ягідки з чашолистками і складати їх у відерце. Ці ягоди щільніші, ніж садова полуниця або лісова суниця, і набагато краще зберігаються. У мене відерце з щільними луговими ягодами полуниці простояло в холодильнику 5 днів і зіпсувалися тільки 2 ягідки (напевно, відразу були не дуже хорошими).

Чи треба чистити польову полуницю-суницю

Багато плюють на цю складну і трудомістку процедуру і кладуть в варення ягоди прямо з прилеглою зеленню, яка надає варення додаткової терпкості і робить смак більш пікатнним. У варення чашолистки землямики не відчуваються. Тому, якщо ви дуже втомилися або просто хочете зберегти сили, варіть варення з полуниці прямо як є, з зеленим обрамленням.

Якщо ви героїня і обірвали всі чашолистки, можна розкласти їх наПапірці в провітрюваному притіненому місці і засушити. А потім використовувати суничні чашолистки при заварюванні чаю і цілющих настоїв-відварів.

Чи треба мити полуницю і суницю

Садову полуницю перед приготуванням треба очищати від чашолистків (вони легко відходять) і швидко промивати в прохолодній воді, а потім обсушувати на паперових або простих рушниках і чистих ганчірочках.

Лісову м’яку полуницю-суницю можна збирати відразу в чисті ємності і намагатися, щоб в них не потрапляв всяке сміття типу листочків, гілочок і комах. І тоді вам не треба буде перебирати суницю і мити її, а відразу використовувати в варення або компот. Або просто з’їсти суничку свіжою.

Польову (лугову) суницю-полуницю краще промити прохолодною водою. Якщо ж в дорозі ваші ягоди сильно пом’ялися і були чистими (тобто, ви акуратно збирали їх, не кидаючи в кошик або відерце всяке сміття), то можете варити варення з немитої польовий суницею.

Так само, як і лісову суницю, не миють перед застосуванням і малину (акуратно зібрану), інакше вона вся розмокне і потече. Але якщо малина міцна, її можна ненадовго замочити в підсоленій воді, щоб з неї повиползали всякі черв’ячки.

Як заготовити полуницю

Скільки луговий (польовий) полуниці (суниці) поміщається в ємності 1 літрі

1 кг луговий полуниці-суниці набирається в тару ємністю, приблизно, в 2,5 (наприклад, в неповну трилітрову банку). Іншими словами, якщо у вас літрова банка польовий ягоди полуниці – суниці (1 л), то приблизний вага вашої суниці-400 г.

  • 1 кг ягід = 2,5 літра;
  • банку 1 л = 400 г ягід.

1. Полуничні компоти

Дуже смачним буває компот з полуниці без цукру. Несолодкий полуничний компот володіє пронизливим кислуватим смаком і якийсь зворушливою яскравістю простої їжі. Одна моя бабуся називала його нехитрим компотом.

А можна закрити простий полуничний компот за рецептом вишневого компоту .

Крім того, з польової полуниці можна зварити компот, який не зберігати, а пити відразу, а якщо ще додати в нього крохмаль, то у вас вийде полуничний кисіль – рецепт.

Я викладала суницю на суничне листя, поки бродили по лісі, сміття в відерце все-таки потрапив

2. Варення з суниці і полуниці

Полуничне і суничне варення можна зварити за принципом п’ятихвилинки (3 рази по 5 хвилин з моменту закипання з проміжком на настоювання по 6-8 годин, як в рецепті варення з глоду з яблуками) або звичайним способом (за один прийом, де готовність визначається по крапельці сиропу – якщо вона не розтікається на прохолодному блюдце – варення готове).

У будь-якому випадку варити полуничне варення треба часто помішуючи, щоб не пригоріло.

А ось дуже цікавий і простий рецепт варення-джему з полуниці з лимоном . Там мало цукру, смак — дуже свіжий … Запаморочливий!

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Баночки з суничним варенням і залишки варення в піалі

Пропорції для варення з полуниці і суниці

  • 1 кг цукру на 1 кг полуниці (зберігати при кімнатній температурі);
  • 300-600 г цукру на 1 кг полуниці або суниці (зберігати в холодильнику або підвалі, варити п’ятихвилинкою в 1 прийом – як закипить – варить 5 хвилин і розфасовувати по банках).

Промиту і обсушену полуницю (яка ніжна і м’яка – садова і лісова) треба попередньо засипати цукром і поставити в провітрюване місце, щоб вона постояла і дала сік. Тоді полуничка в соку не пригорить на самому початку варіння варення.

Якщо у вас польова суниця (тверді плоди) або ви поспішаєте, і ніколи чекати виділення полуничного соку, потрібно додати води в суміш ягід з цукром: 0,5 склянки води на 1 кг ягід.

Чим закрити варення з полуниці

Для полуничного варення можна використовувати будь-які щільно прилеглі кришки для банок: пластикові, прості залізні для консервування, .

Якщо у вас пластмасові кришки, покладіть на варення зверху гурток з білого паперу, просочений горілкою. Або посипте варення цукром до горлечка (шар близько 1 см). Ці прийоми допоможуть зберегти варення від цвілі. Таку консервацію краще зберігати в холодильнику, підвалі або прохолодному комірчині.

Якщо ж у вас герметичні кришки, призначені для консервування, то прокип’ятіть їх хвилин 5 і просто закрийте банки. Таке варення може спокійно стояти вдома, при кімнатній температурі.

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Ми закривали суничне варення в різні банки-і з загвинчуються пластиковими і залізними кришками, і під капронові кришки. Суничне варення можна закрити і простими консервними кришками.

3. Джем з полуниці (садової суниці або вікторії)

Полуницю можна заготовити з меншою кількістю цукру, зануривши її в сироп і зваривши полуничний джем. Джем, це те ж варення, але подрібнене блендером або товкачем незадовго до кінця варіння (перемолоти, а потім доварити ще протягом 5 хвилин).

Пропорції для джему

  • полуниця + цукор + вода = 1 кг + 800 г + 300 г, відповідно.

Якщо у вас немає ваг, але є мірні ємності, то треба взяти трохи більше півтора літрів ягід + 3,5 склянки цукру + води: 1 цілий стакан + ще 1/5 склянки.

Спосіб приготування джему з полуниці (садової суниці)

  • полуницю перебрати, промити, занурити в киплячий цукровий сироп (заздалегідь підігріти воду з цукром і варити, помішуючи до розчинення кристаликів, а потім кидати туди ягоди). Варити хвилин 30-35, потім блендером подрібнити ягоди до стану пюре. І знову варити, вже до готовності (коли крапля полуничного джему не розтікається на блюдце). Уважно стежити за джемом з полуниці в процесі варіння, він густий, його треба помішувати, щоб не пригорав і знімати пінки.
  • залити киплячий полуничний джем в чисті простерилізований банки і закупорити прокип’яченими металевими (лакованими, зараз, зазвичай, тільки такі і продають) кришками.
  • охолодити, зберігати при кімнатній температурі у вентильованому, сухому і темному місці.

Якщо джем доварити до більш густого стану, вийде повидло – .

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Полуниця, засипана цукром і мита, яка обсушується

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Повидло з полуниці

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Булочка і розетка з полуничним повидлом

4. Лугова і садова суниця-полуниця з цукром на зиму

Тверду польову ягоду можна не піддавати тепловій обробці і заготовити на зиму, пересипавши перебрану, прополоскану в прохолодній воді і обсушену суницю цукром. Для полуниці в цукрі можна обірвати чашолистки. М’які ягоди (лісові та садові) я б не радила зберігати в свіжими в сиропі, вони значно швидше заграють, але якщо хочете. І для них є рецепт.

Пропорції для холодного варення з польової суниці

  • 3 склянки ягід на 4 склянки цукру.

Як заготовити свіжу дику суницю з цукром

  • ягоди перебрати, промити. Використовувати тільки хороші ягідки. Змішати цукор і суницю 1:1 і викласти в підлогу літрові банки, заповнюючи їх на 3/4. Простір, що залишився засипати до горлечка цукром. Закрити кип’яченими пластмасовими або кришками, що загвинчуються. Прибрати в холодильник або в льох.
  • через деякий час (тиждень-два) цукор весь розчиниться в соку, який дадуть ягоди. Варення трохи осяде, цукор можна досипати до верху, щоб варення краще зберігалося, а можна і не чіпати, щоб воно не контактувало з повітрям.
  • зберігати в холодильнику до поїдання!

Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

Смачного і смачного варення з суниці!

Як заготовити садову полуницю (суницю) протерту з цукром

Якщо у вас звичайні садові ягоди полуниці, її можна заготовити протертою з цукром. Для цього промиту, обібрану від чашок і обсушену на рушник полуницю товчуть (як картопляне пюре) з цукром або подрібнюють її в блендері.

Пропорції для заготівлі садової полуниці з цукром:

  • 1:2. Тобто, на 1 кг полуниці потрібно 2 кг цукру.

Зберігати тільки в холодному місці: холодильнику або підвалі. Інакше у вас вийде замість холодного полуничного джему-пюре полуничне вино.

Вимоги до чистоти банок і кришок ті ж, як і зазвичай. Зверху перетерту полуницю можна залити 2 ст.ложками горілки або підмішати горілку в саме ягідне пюре. Так це холодне варення краще збережеться.

5. Сушка суниці-полуниці

Дрібні польові ягоди можна сушити гілочками, зібравши їх з листям в букети. Все треба попередньо промити в прохолодній воді і потім, зв’язавши в пучки, повісити догори ногами в провітрюване притінене місце.

Коли букети суниці висохнуть, можна поламати їх і скласти в баночки для зберігання.

6. Смачні рецепти з полуницею-суницею

Полуниця в домашньому йогурті з м’ятою поділися з друзями!

  • Полуничний сезон в розпалі і сьогодні я хочуЗізнатися в любові цієї диво ягоді, прочитати їй «хвалебну оду» і розповісти вам, мої дорогі читачі, як її краще зберігати свіжою і як заготовити на зиму.

    Полуниця моя найулюбленіша ягода і скільки б я її не з’їла, через пару годинок мене знову тягне з’їсти ягідку-другу. Можна сказати, що я» полунична маньячка » 🙂 сезон полуниці не довгий, тому я намагаюся і наїстися, і переробити різними способами на зиму.

    Своїми знаннями в «полуничному питанні» я поділюся з вами в цій статті.

    Освідчення в коханні і «хвалебна ода» полуниці

    Полуниця — ніжна, соковита, з п’янким ароматом і неповторним смаком. Солодка, але не нудотна, з кислинкою, але не кисла. Навіть форма і колір такі, що дивлячись на неї, мимоволі починаєш ковтати слинки. А якщо ще й понюхати…

    У кожного свій смак, але для мене краще ягоди просто не існує.

    В її складі маса корисних речовин — вітамін с (не менше, ніж в апельсині або чорній смородині), вітаміни групи b каротин, фолієва кислота, флавоноїди — кемпферол і кверцетин. Клітковина, пектини, хімічні елементи: залізо, калій, кальцій, йод, марганець, фосфор і т.д.

    Завдяки своїм корисним речовинам, вона омолоджує і очищає організм, запобігає старечі і ракові хвороби, хвороби очей, виводить солі і токсини, зміцнює стінки судин, нормалізує тиск, знижує рівень цукру в крові, має антимікробну і антисептичну властивість, підвищує імунітет в цілому.

    300 грам полуниці в день протягом сезону дадуть організму потужний заряд здоров’я, з яким не страшні будуть зимові застуди і всякі інфекції.

    Як бачите полуниця — це»гейзер здоров’я»! тому важливо знати про неї все.

    Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся як:

    • зберігати свіжу
    • правильно мити
    • заморозити на зиму
    • перетерти з цукром
    • зварити правильне варення
    • правильно сушити

    Отже « «досьє на полуницю»:

    6 відповідей на «полуничні» питання

    Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весноюяк зберігати свіжу полуницю?

    Купуючи полуницю, ретельно її вибирайте. Якщо ягоди м’які, для зберігання вони не годяться.

    Пару днів в холодильнику можуть полежати тільки свіжі, щільні ягоди, тільки що з грядки.

    Обов’язково переберіть ягоди – одна зіпсована або запліснявіла зіпсує всі сусідні.

    Помістіть полуницю в контейнер і кришкою не накривайте, вона повинна провітрюватися. Ідеально зберігати ягоди в спеціальній плетеній коробочці з натурального матеріалу.

    Як правильно мити полуницю?

    Спеціально пишу про це, так як знаю багатьох людей, які робили це не правильно. Полуницю потрібно помістити у велику ємність і залити водою. Акуратно, щоб не пошкодити ягоди перемішати. Дати постояти 2-3 хвилини. Ягоди спливуть, а пісок і частинки пилу осядуть на дно.

    Після цього, полуницю потрібно акуратно невеликими порціями промити в друшляку під проточною водою і викласти на м’який рушник для підсушування.

    Коли підсохне, можна видаляти хвостики.

    До речі, відвар з полуничних хвостиків відмінне жовчогінний засіб. Не викидайте їх, а підсушіть.

    Перш ніж ласувати ягодами, фруктами і овочами, їх потрібно промити проточною водою, а потім обдати окропом

    «мамо, дай спробувати хоч одну ягідку», — канючить дитина. І мама, стомлена покупками і турботами, простягає йому тільки що куплену полуничку або черешеньку. Природно, немиту … Таку картину кожен день можна побачити на наших ринках. Багатьом з цих маленьких ласунів вже на наступний день потрібне лікування. Фахівці щодня приймають десятки дітей, які постраждали від кишкової інфекції.

    Навіть одна немита ягода може стати причиною нездужання дитини, — каже лікар-педіатр відділення молодшого дитинства української дитячої спеціалізованої лікарні «охматдит» світлана онисько. — зростаючі у землі ягоди і фрукти, що впали з дерева яблука, — джерела мікроорганізмів і бактерій. Тому плоди перед вживанням потрібно ретельно мити під проточною водою, а для дітей до трьох років навіть обдавати окропом.

    Які симптоми говорять про те, що дитина захворіла?

    Якщо хоч один раз в день стілець був рідким, у малюка змінилася поведінка, з’явилися скарги на болі в животі, млявість, сонливість, піднялася температура тіла, є блювота, потрібно негайно звернутися до лікаря. Неліковані кишкові інфекції у дітей до трьох років можуть привести до важких захворювань нирок і інших ускладнень. І якщо лікар призначає антибіотик, його потрібно давати за схемою, не відмовляючись від лікування після зникнення симптомів. Курс треба витримати хоча б п’ять днів. Інакше розвивається хронічне носійство мікроорганізмів і бактерій. В такому випадку дитина не хворіє, але заражає оточуючих.

    Але ж буває, у дитини не підвищується температура, хоча є пронос…

    Якщо малюк при цьому нормально себе почуває, то це може бути і не інфекція, а просто реакція на спеку. Тоді потрібно давати побільше пити і протягом доби годувати дитину тільки рисовою кашею або відваром.

    Чи потрібно дотримуватися дієти при кишкової інфекції?

    Так. Харчування обмежується дуже сильно. Кожні п’ятнадцять хвилин хворому потрібно давати одну (!) чайну ложку лужної мінеральної води або солодкого теплого чаю з лимоном. Більша кількість викличе чергову блювоту. Але така жорстка дієта триває недовго-півдня-день. Потім її можна розширювати білими сухарями, кашами, овочевими супами.

    Днями нам довелося консультувати двох сестричок, які в гостях ласували тортом. В однієї дівчинки виявили сальмонельоз, друга ж не постраждала. Таке буває досить часто. Компанія їсть одне і теж, а захворює хтось один. Це залежить від індивідуальних особливостей організму. І, до речі, в літню пору дітям краще не вживати не тільки торти з кремом, але і йогурти. Через спеку швидко порушуються умови зберігання, що впливає на якість продукту. Перш ніж давати малюкові будь-яку їжу, дорослим треба її спробувати. І якщо смак незвичайний, краще викинути.

    Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весноюяк правильно мити ягоди? більшість людей безсумнівно просто обожнюють їсти фрукти і ягоди. Адже вони дуже смачні, корисні, мають приємний аромат.

    У літній або навіть осінній період маємо місце з сезоном дозрівання найбільш смачних ягід. Кожен ласує ними в своє задоволення. Їх ми вирощуємо на своїх ділянках. У кого ж немає подібної можливості, той купує в магазинах і на ринках.

    При збиранні ягід на власній грядці, практично завжди з’являється непереборне бажання спробувати їх відразу, не піддаючи впливу водних процедур. Ясна річ, що так краще не робити. Оскільки ваше нехтування нормами гігієни в цьому випадку може привести до плачевних результатів.

    Але з домашніми ласощами ще не все так страшно, адже ви точно знаєте їх склад і умови вирощування. В такому випадку одна або дві ягідки не принесуть великої шкоди. Максимум в організм потрапить трошки пилу, бруду і десяток мікробів.

    Інша справа покупні ягоди. Ви ж не можете знати, де вони були вирощені, в яких умовах. Наситили їх якими б то не було хімікатами, як збирали, де зберігали, як перевозили. Це далеко не весь список того, що важливо знати при покупці свіжих ягід. Адже в наш час, з метою фінансового збагачення, підприємець готовий піти практично на все.

    Дуже часто ягоди піддаються різним небажаним обробкам . Також їх зривають недостатньо стиглими, а вже в довгому шляху до покупця вони набувають штучну стиглість. Всі ми знаємо, що санітарні умови в наших магазинах і на ринках не завжди дотримуються.Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

    Тому, дуже важливо після покупки ягід не накидатися на них і їсти немитими прямо з пакета, а принести додому і гарненько вимити. І повірте, що одного промивання під проточною водою буде не завжди достатньо. Враховуючи умови зберігання на наших ринках, цьому дивуватися зовсім не варто.

    Як же правильно мити ягоди? будь-які ягоди перед початком миття треба ретельно оглянути, вибрати зіпсовані і м’яті, вони вже точно непридатні до подальшого вживання. Після інтенсивного огляду можна приступати до водних процедур.

    Як же треба мити різні види ягід, розберемося по черзі .

    1) щоб помити ягоди журавлини, потрібно викласти їх тонким шаром в друшляк і гарненько, не шкодуючи води, промити холодною, але попередньо кип’яченою водою.

    2) чорницю миють таким же чином, як і журавлину, але використовують не кип’ячену, а холодну проточну воду.

    3) щоб вимити черешню, ягоди вишні або смородину, потрібно помістити їх в решето або друшляк, а потім опустити в ємність з водою. Вже там виконати наступну процедуру-покачати ягодами з боку в бік. Повторити процедуру краще пару раз, перед кожним наступним зануренням треба міняти воду.

    4) для миття ягід суниці знадобиться ємність з водою, в яку потрібно помістити невелику кількістьЯгід і злегка перешкодити їх. Робиться це для того щоб осіла бруд, після чого треба вийняти їх в решето або викласти на марлю. Це допоможе скоріше прибрати воду.

    В іншому випадку ягідки розкиснуть і будуть непридатні для подальшого вживання. Якщо ви маєте вже досить стиглі ягоди, то з ними треба бути обережніше, інакше отримаєте суничну кашу. Переспілі ягоди помістіть в решето і опустіть ненадовго в ємність з водою.

    5) щоб помити, треба досить довго потримати їх під проточною водою, надаючи воді можливість потрапляти всередину гілочок. У виноградних гронах бруд накопичується всередині і вимити її набагато важче.

    Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весноюякщо гілка винограду досить масивна і багата на ягоди, то краще акуратно розділити її на невеликі порції, щоб вже точно вимити всю зібралася бруд.

    6) вимити ягоди полуниці можна одночасно декількома способами.

    Найпростіший метод полягає в наступному: не відриваючи плодоніжки (що вбереже від розкисання) потрібно помістити ягоди в ємність з водою приблизно на сім хвилин. За цей час весь бруд і земля повинні осісти на дно ємність. Тоді акуратно треба вийняти ягоди і розкласти на добре вбирає рушник, щоб прибрати всю зайву вологу.

    Якщо ви не вірите в те, що звичайне миття прибирає мікроби, то додайте в воду одну столову ложку звичайного оцту . Після цього обов’язково промийте плоди під проточною водою. Оцет точно знищить всі шкідливі мікроорганізми і дозволить полуниці довше зберігатися.

    Наступний спосіб стовідсотково дозволить вимити всі мікроби і віруси: треба взяти дві ємності з водою – холодною і досить теплою. Помістивши полуницю в друшляк треба по черзі занурювати в ємності, роблячи контрастні ванни.

    7) щоб як слід вимити малину, теж існує кілька способів .

    В першу чергу треба позбутися від жучків і личинок, які так люблять населяти ягоди малини. Для цього потрібно одну столову ложку солі розвести на літр води. У цей соляний розчин помістити ягоди і потримати кілька хвилин. Коли всі шкідливі речовини спливуть, то воду потрібно злити і добре промити малину під проточною водою.

    Ягоди малини треба помістити в решето і занурити в ємність з холодною водою. Процедуру повторити кілька разів. Перед кожним новим зануренням воду треба міняти на більш чисту.

    Також можна помити малину, потримавши її протягом декількох хвилин під струменем проточної води. Але натиск повинен бути слабкий, так як під сильним вона розповзеться і залишиться в результаті тільки непридатна рідина. Після цього ягоди потрібно викласти на добре вбирає вологу рушник .Як помити полуницю щоб вона не потекла. Як навесні обробити полуницю? догляд за полуницею ранньою весною

    8) може і не всі знають, але і теж ягоди. Хоч ми і не їмо їх шкірку, але мити їх треба обов’язково. Для цього слід попередньо помістити кавун (диню) в ємність з водою, щоб ягода була повністю покрита. Потримати її там протягом півгодини.

    Завдяки цьому ви не тільки змиєте забруднення, але і гарненько охолодіть продукт до початку вживання. Всі знають, що охолоджені баштанні культури набагато смачніше. Після цього ягоду слід вийняти з води і ретельно промити під потужним струменем холодної води.

    Часом буває, що магазинні кавуни обробляють спеціальними препаратами або для блиску і презентабельності натирають воском. Тоді одного миття буде мало, треба протерти продукт жорсткою ганчіркою.

    Природно, це не весь перелік ягід і способів їх миття. Тут взагалі не згадані екзотичні продукти, що продовжують в достатку наповнювати наші магазини. Але найголовніші і поширені перераховані тут.

    Головне пам’ятати, що мити покупні ягоди треба добре і досить ретельно . І тоді ви і всі члени вашої родини будуть здоровими!