Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовах

208

Рукоділля — це не тільки спосіб цікаво і з користю провести час, а й можливість духовного відпочинку, який так необхідний людям в сучасному світі.

Одним з цікавих видів рукоділля є створення скульптур і виробів , які можна використовувати у вигляді декоративних елементів інтер’єру, в якості оригінальних подарунків і навіть іграшок для дітей. Вирішивши зайнятися цим видом рукоділля, слід визначитися який матеріал використовувати для виготовлення такого роду виробів. Прекрасним рішенням стане використання гіпсу, працювати з яким досить просто, а створювані з нього скульптури і вироби виходять не тільки красивими, але і міцними. Про те, як працювати з гіпсом і піде далі мова.

Вироби з гіпсу. Як розвести гіпс. Фото

як розводити гіпс для виробів?

Часто, бажаючі зайнятися подібним хобі, не знають, як розвести гіпс для виробів і пропорції, які потрібно дотримуватися. Розглянемо кілька порад про те, як зробити гіпс.

Як розвести гіпс-пропорції

1. Найбільш легкий метод-це елементарно розвести гіпс з водою в пропорції 7: 10. Такий розчин дозволить створити вироби, легко піддаються обробці. Але, подібні вироби вийдуть недостатньо міцними і будуть легко ламатися. Тому, для забезпечення більшої міцності, в отриманий розчин слід внести 2 ложки клею пва.

Порада: при приготуванні розчину слід гіпс додавати в воду, а не навпаки. Така послідовність виключає появу, а, отже, і вдихання, гіпсового пилу.

2. Другий метод створення гіпсового розчину складніше, але дає можливість зробити більш міцні вироби, які не втратять свій первісний вигляд протягом довгого часу. При використанні цього методу, гіпс розводять з водою і гашеним вапном в пропорціях 6: 10: 1 відповідно.

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовах

Як розвести гіпс і потім з нього красиві вироби. Фото

як зробити розчин з гіпсу для різнокольорових виробів?

Для того щоб надати рідкому гіпсу колір будуть потрібні:

  • гіпс;
  • вода;
  • гуаш;
  • банку;
  • ємність для замішування розчину;
  • прилад для перемішування (лопатка, ложка, палиця і т.п.).

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовах

Як розвести різнокольоровий гіпс. Фото

Розберемо створення кольорового гіпсового розчину по кроках:

1. У банку розчиняють гуаш з тією кількістю води, яке необхідно для розведення гіпсу.

Порада: щоб гуаш повністю розчинилася, банку можна закрити кришкою і потрясти.

Порада: гіпс потрібно всипати в воду тонким струменем, безперервно помішуючи, тоді консистенція розчину буде максимально однорідною.

3. Розчин розмішують, поки не вийде однорідна суміш без грудочок. Густота гіпсового розчину повинна бути, як у рідкої сметани.

Порада: перемішувати розчин потрібно якомога ретельніше, щоб в ньому не залишилося бульбашок повітря, інакше після висихання у виробі будуть дірки.

скільки сохне гіпс?

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахсхоплювання і затвердіння гіпсу відбувається вже після закінчення чотирьох хвилин після виготовлення розчину. А повне затвердіння відбувається через півгодини. Тому готовий розчин гіпсу необхідно використовувати відразу після замішування. Для того щоб схоплювання відбувалося не так швидко в гіпсовий розчин можна додати тваринний водорозчинний клей.

скільки сохне алебастр?

Алебастр-аналог гіпсу, що представляє з себе сіруватий порошок з дрібнодисперсною структурою. Його отримують шляхом теплової обробки двуводного гіпсу. Зовні гіпс і алебастр практично невиразні. Але технічні характеристики цих матеріалів мають наступні відмінності один від одного:

  • схоплювання алебастрового розчину відбувається миттєво після замішування, тому його використання можливе тільки при внесенні в розчин особливих добавок, що затримують його висихання;
  • алебастр — більш твердий матеріал, ніж гіпс. Це можна зрозуміти навіть на дотик, помацавши вироби з цих матеріалів;
  • використання гіпсу безпечніше для здоров’я, ніж використання алебастру.

Скільки ж часу сохне алебастр? відповісти на це питання можна, знаючи технічні характеристики сухої суміші алебастру. Схоплювання замішаного алебастрового розчину починається через 6 хвилин з часу його приготування. Остаточно ж розчин схоплюється через півгодини. Через пару годин після розведення, висохлий алебастр може витримати навантаження 5 мегапаскалей.

Повне ж висихання алебастру відбувається протягом 1 — 2 діб.

Отже, тепер ви знаєте, як розвести гіпс, яким чином зробити його кольоровим, скільки часу буде потрібно на його повне висихання і інші аспекти роботи з цим матеріалом. Далі справа за вами. Проявіть себе творчо і не обмежуйте свою фантазію, тоді ви зможете створити безліч цікавих і ексклюзивних виробів з гіпсу, які чудово прикрасять ваш будинок або сад!

Унікальний природний матеріал, яким є гіпс, незамінний в будівництві, медицині та архітектурі. Розглянемо приготування будівельного гіпсового розчину.

Гіпс і його властивості

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахотримують після перемелювання обпаленого в обертових печах гіпсового каменю, який добувають в кар’єрах з гіпсовмісної породою.

Існує безліч різновидів гіпсу: будівельний, полімерний, акриловий, поліуретановий, скульптурний, архітектурний і вогнетривкий. У будівництві, в основному, використовується гіпс з однойменною назвою.

Одним з основних переваг гіпсу є його швидка сутичка і затвердіння, що істотно прискорює і полегшує виконання оздоблювальних робіт з його використанням.

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахв процесі твердіння гіпсовий розчин незначно збільшується в об’ємі, щільно заповнюючи всі виїмки і пори оброблюваних їм поверхонь.

Ще одна корисна властивість гіпсу полягає в тому, що стіни, оштукатурені їм, вбирають в себе з повітря надлишкову вологу, віддаючи її в разі, коли повітря стає пересушеним.

Крім того, гіпс – високоекологічний будівельний матеріал, він не виділяє шкідливих речовин і не забруднює навколишнє середовище.

Приготування гіпсового розчину

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахдля приготування розчину налийте в посуд потрібну кількість води, а потім тонкою цівкою насипайте в неї гіпсовий порошок, постійно перемішуючи суміш.

Невелика кількість насипається гіпсу, проходячи крізь шар води, буде швидко змочуватися і через 1 хвилину в посуді утворюється гіпсове тісто, готове до використання. Отриманий при такому способі розчин буде однорідним, з однаковою щільністю.

Якщо ж в ємність спочатку насипати гіпсовий порошок, а потім вливати в неї воду, уникнути утворення грудок навряд чи вдасться.

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахдля ручного перемішування розчину краще скористатися лопаткою з деревини, пластику, гуми або нержавіючої сталі. У разі приготування великих обсягів гіпсового розчину є сенс озброїтися зі спеціальною насадкою.

Щоб уникнути втрати гіпсом своїх властивостей ніколи не розмішуйте розчин довше 1 хвилини – відразу ж запускайте його в роботу. Справа в тому, що саме через такий короткий інтервал часу починається процес схоплювання гіпсу.

Нехтування цією порадою і перемішування розчину більш тривалий час з додаванням в твердне гіпсове тісто води призведе до того, що розчин стане отмолаживаться. Міцність поверхні, обробленої з його використанням, буде дуже і дуже невисокою.

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахяк розтягнути в часі процес затвердіння гіпсу? використовувати сповільнювачі схоплювання гіпсового розчину.

Додавання у воду під час приготування розчину кісткового або мездрового клею, кератинового сповільнювача з відходів переробки рогів і копит, казеїнату кальцію дозволяє збільшити час затвердіння гіпсу до декількох годин.

Домашні майстри в якості сповільнювачів часто використовують шпалерний клей кмц, клей пва, цукор, молоко, пральний порошок, мильний розчин, шампунь або рідина для миття посуду.

Для протилежного ефекту — прискорення схоплювання гіпсового розчину, перед його замісом розчиніть у воді алюмокалієві галун (5 г на 1 л води) або кухонну сіль (1 г на 1 л води).

Удачі вам! нехай у вас все вийде!

  • 1
    Як розводити гіпс для виробів?
  • 2
    Як зробити розчин з гіпсу для різнокольорових виробів?
  • 3
    Скільки сохне гіпс?
  • 4
    Скільки сохне алебастр?

Одним з цікавих видів рукоділля є створення скульптур і виробів, які можна використовувати у вигляді декоративних елементів інтер’єру, в якості оригінальних подарунків і навіть іграшок дляДіти. Вирішивши зайнятися цим видом рукоділля, слід визначитися який матеріал використовувати для виготовлення такого роду виробів. Прекрасним рішенням стане використання гіпсу, працювати з яким досить просто, а створювані з нього скульптури і вироби виходять не тільки красивими, але і міцними. Про те, як працювати з гіпсом і піде далі мова.

Вироби з гіпсу. Як розвести гіпс. Фото

Як розводити гіпс для виробів?

Часто, бажаючі зайнятися подібним хобі, не знають, як розвести гіпс для виробів і пропорції, які потрібно дотримуватися. Розглянемо кілька порад про те, як зробити гіпс.

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовах

Як розвести гіпс-пропорції

1. Найбільш легкий метод-це елементарно розвести гіпс з водою в пропорції 7: 10. Такий розчин дозволить створити вироби, легко піддаються обробці. Але, подібні вироби вийдуть недостатньо міцними і будуть легко ламатися. Тому, для забезпечення більшої міцності, в отриманий розчин слід внести 2 ложки клею пва.

Порада: при приготуванні розчину слід гіпс додавати в воду, а не навпаки. Така послідовність виключає появу, а, отже, і вдихання, гіпсового пилу.

2. Другий метод створення гіпсового розчину складніше, але дає можливість зробити більш міцні вироби, які не втратять свій первісний вигляд протягом довгого часу. При використанні цього методу, гіпс розводять з водою і гашеним вапном в пропорціях 6: 10: 1 відповідно.

Як розвести гіпс і потім з нього красиві вироби. Фото

Як зробити розчин з гіпсу для різнокольорових виробів?

Для того щоб надати рідкому гіпсу колір будуть потрібні:

  • гіпс;
  • вода;
  • гуаш;
  • банку;
  • ємність для замішування розчину;
  • прилад для перемішування (лопатка, ложка, палиця і т.п.).

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовах

Як розвести різнокольоровий гіпс. Фото

Розберемо створення кольорового гіпсового розчину по кроках:

1. У банку розчиняють гуаш з тією кількістю води, яке необхідно для розведення гіпсу.

Порада: щоб гуаш повністю розчинилася, банку можна закрити кришкою і потрясти.

Порада: гіпс потрібно всипати в воду тонким струменем, безперервно помішуючи, тоді консистенція розчину буде максимально однорідною.

3. Розчин розмішують, поки не вийде однорідна суміш без грудочок. Густота гіпсового розчину повинна бути, як у рідкої сметани.

Порада: перемішувати розчин потрібно якомога ретельніше, щоб в ньому не залишилося бульбашок повітря, інакше після висихання у виробі будуть дірки.

Скільки сохне гіпс?

Як зробити вироби з гіпсу міцними. Вироби з гіпсу своїми руками в домашніх умовахсхоплювання і затвердіння гіпсу відбувається вже після закінчення чотирьох хвилин після виготовлення розчину. А повне затвердіння відбувається через півгодини. Тому готовий розчин гіпсу необхідно використовувати відразу після замішування. Для того щоб схоплювання відбувалося не так швидко в гіпсовий розчин можна додати тваринний водорозчинний клей.

Скільки сохне алебастр?

  • схоплювання алебастрового розчину відбувається миттєво після замішування, тому його використання можливе тільки при внесенні в розчин особливих добавок, що затримують його висихання;
  • алебастр — більш твердий матеріал, ніж гіпс. Це можна зрозуміти навіть на дотик, помацавши вироби з цих матеріалів;
  • використання гіпсу безпечніше для здоров’я, ніж використання алебастру.

Скільки ж часу сохне алебастр? відповісти на це питання можна, знаючи технічні характеристики сухої суміші алебастру. Схоплювання замішаного алебастрового розчину починається через 6 хвилин з часу його приготування. Остаточно ж розчин схоплюється через півгодини. Через пару годин після розведення, висохлий алебастр може витримати навантаження 5 мегапаскалей.

Повне ж висихання алебастру відбувається протягом 1 — 2 діб.

Отже, тепер ви знаєте, як розвести гіпс, яким чином зробити його кольоровим, скільки часу буде потрібно на його повне висихання і інші аспекти роботи з цим матеріалом. Далі справа за вами. Проявіть себе творчо і не обмежуйте свою фантазію, тоді ви зможете створити безліч цікавих і ексклюзивних виробів з гіпсу, які чудово прикрасять ваш будинок або сад!

Якщо немає можливості звернутися до лікаря за медичною допомогою при переломі гіпсування виконується в домашніх умовах. Правильно накладений гіпс полегшить біль близької людини, вбереже рану від можливого ускладнення і дозволить без шкоди для здоров’я відстрочити візит до лікаря. Щоб уникнути помилок при накладенні гіпсової пов’язки, досить правильно вибрати матеріали і слідувати певним правилам.

Як накласти гіпс без допомоги лікаря?

Для накладення гіпсу в домашніх умовах необхідні наступні матеріали:

  • медичний гіпс у формі порошку,
  • ножиці,
  • бинти, марлі різних розмірів, вата,
  • тепла вода в невеликому тазику.

Як накласти гіпс правильно, краще дізнатися заздалегідь.

Гіпсовий порошок додають до води в пропорції 1:1. Після розмішування перевіряють швидкість затвердіння маси. Якість гіпсу буде оптимальним при формуванні твердої маси протягом 6 хвилин без утворення крихт.

Широкий бинт або марлю розгортають в один шар і втирають в них гіпсовий розчин. Потім перев’язувальний матеріал в кілька шарів згортають і поміщають в готовий розчин з температурою трохи вище людського тіла.

Коли тканина повністю просочиться, її злегка віджимають. Тепер пов’язка повністю готова до використання.

Як накласти гіпс на руку?

При переломах верхніх кінцівок потерпілий повинен зайняти стійке положення. Пов’язка не здавлює шкіру, але в той же час вона повинна щільно прилягати по всій поверхні.

Правила накладення гіпсу на руку:

1) гіпсова пов’язка накладається так, щоб один край закривався кожним наступним;

2) своєчасно розправляються утворюються складки;

3) кісткові виступи зрівнюються за допомогою шару вати;

4) бинтується не тільки область перелому, але також і прилеглі області;

5) висихання займає близько 25 хвилин, протягом яких кінцівка повністю знерухомлена;

6) не допускається, щоб рука, пальці придбали синюшний відтінок, потрібно не здавлювати їх.

Після накладення гіпс не повинен викликати дискомфорту. Краї гіпсової пов’язки після висихання можна обрізати, щоб не створювати незручностей потерпілому.