Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

131

Відоме прислів’я говорить:»знайди справу, яка тобі до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня в житті». Насправді мало хто щасливці здатні отримувати високі доходи від улюбленого заняття, адже, щоб перетворити хобі в прибутковий бізнес, адже, крім великих знань в обраній області, для цього також необхідні і підприємницькі якості. Однак, якщо ви є завзятим любителем походів і вечір біля багаття віддасте перевагу будь – якому п’ятизірковому готелю, якщо ви не ходите однією і тією ж дорогою, а віддаєте перевагу освоювати нові маршрути, якщо знаєте, як планувати похід і що потрібно взяти з собою-то ваше захоплення можна без особливих зусиль перетворити в спосіб заробляння грошей.
Люди, які планують вихідні або їдуть у відпустку, втомилися від однотипних пропозицій турагентств, складених за форматом «все включено». Споживачеві хочеться вийти за рамки пасивного відпочинку в шезлонгу і відчути себе сильним, здатним на рішучі дії і виживання в незвичних умовах. Або просто-змінити обридлі «пляжні» канікули на що-небудь більш цікаве.
Тому і набирає обертів такий напрямок відпочинку як самостійний (або самодіяльний) туризм. Від інших видів активного відпочинку його відрізняє самостійна розробка маршрутів походу (ці маршрути можуть бути випробувані особисто вами або ж ви візьмете ідею у інших досвідчених інструкторів). Варіантів відпочинку в даному форматі безліч — від програм «вихідного дня» до багатоденних подорожей з виїздом в інші регіони. Споживача в даній послузі приваблює, по-перше, відсутність необхідності самому піклуватися про організаційні моменти (таких, як транспорт, нічліг, продукти і, в деяких випадках, необхідне спорядження), а, по-друге, звичайно, новизна відчуттів і контраст з монотонною повсякденністю.
Існує безліч класифікацій самостійного туризму-в залежності від мети, тривалості і т.д. Зрозуміло, відкриваючи свою справу, в першу чергу надійніше всього «вводити в експлуатацію» ті маршрути, які вже добре вам знайомі, однак для створення більш повного огляду даної галузі ми наведемо вам і загальну схему.
Отже, головний критерій відмінності видів самодіяльного туризму-це мета. Залежно від мети, турпоходи включають в себе який-небудь визначальний елемент (то головне, за що туристи в даному випадку платять гроші):

  1. — відвідування заповідників і просто красивих природних пам’яток
  2. — відвідування історичних об’єктів
  3. — відвідування зон катастроф
  4. — полювання або риболовлю
  5. — «фотополювання»
  6. — подолання будь-якої перешкоди – екстремальний туризм-сходження на вершину або сплав по гірській річці)
  7. — розваги (пригодницькі тури із залученням аніматорів) і т. Д.

За тривалістю походи діляться на» тури вихідного дня » і багатоденні маршрути. Залежно від пори року-на сезонні та несезонні. За спрямованістю-на тематично-екскурсійні, фізкультурно-оздоровчі та комбіновані.

«що необхідно для початку бізнесу»

Отже, бізнес з організації походів дійсно не являє собою нічого надскладного, особливо для людини, яка вже звикла сама організовувати подібне дозвілля. І все ж вам не обійтися без певного «стартового набору».

Кадри

По-перше, людина, що відповідає за групу безпосередньо в поході, він же «майстер на всі руки», оскільки коло його обов’язків досить широкий. Дана людина повинна досконально знати весь маршрут (бажано на практиці) і вміти орієнтуватися на кожному його етапі. Він повинен бути досвідченим туристом, тобто вміти і поставити намет, і розпалити багаття, і налагодити рибальські снасті. Крім цього, дана людина повинна бути душею компанії і при цьому – досвідченим керівником, оскільки без дисципліни в поході не обійтися.
Зрозуміло, організатор бізнесу може сам якраз бути такою людиною. Однак у нього повинен бути хоча б один помічник подібного профілю (особливо це важливо в тому випадку, якщо ви одночасно організуєте відразу кілька різних маршрутів або водите великі групи)
По-друге, кухар. У керівника групи і так багато обов’язків і нюансів, які потрібно брати до уваги, тому в поході необхідна людина, яка буде відповідати безпосередньо за приготування їжі. У некомерційних походах туристи зазвичай готують їжу спільно, проте одним з плюсів вашої послуги є якраз позбавлення ваших клієнтів від необхідної рутини.
По-третє, медик або хоча б людина, що володіє навичками надання першої допомоги (втім, цілком можливо, що цю функцію теж буде виконувати керівник групи як досвідчений «похідник»).

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Спорядження

Ще одним вагомим перевагою походу з досвідченими організаторами перед походом самостійним для багатьох туристів-новачків є відсутність необхідності самим дбати про заготівлю необхідного спорядження (мало хто стане, наприклад, купувати намет, щоб один раз сходити в похід або купувати байдарку, щоб спробувати такий вид активного відпочинку як сплав). Тому у вас повинен бути повний комплект спорядження, необхідного для тих маршрутів, які ви збираєтеся пропонувати. Якщо ви-досвідчений турист, то напевно вже орієнтуєтеся в цінах і фірмах, тому здатні самі вибрати вигідні та якісні пропозиції. Якщо ж ні — вас проконсультують ваші співробітники, яких ви найняли в якості керівників групи.
У той же час не варто відразу обзаводитися занадто великою кількістю спорядження, якщо ви збираєтеся починати свій бізнес з малих груп.

«організація туру»

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Набір групи

Основну ставку при рекламі своїх послуг і наборі туристів групи за маршрутами доцільно робити на онлайн-середу-форуми і групи в соціальних мережах, локальні сайти і сайти дружніх туристичних фірм. Учасники походу повинні володіти порівняно рівними фізичними можливостями і витривалістю, тому при комплектуванні груп обов’язково враховуйте рівень підготовки.
Інформуючи потенційних клієнтів про пропоновані маршрутів, обов’язково надавайте їм детальну програму всього походу з розкладом кожного дня і уточненням всіх нюансів (де буде ночівля або обід, будуть потрібні додаткові витрати або своє спорядження і т.п.), і, зрозуміло, кінцеву вартість туру.

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Планування маршруту

Якщо ви збираєтеся складати маршрут «з нуля«, а не використовувати вже випробувані вами або колегами схеми, то почати краще з коротких екскурсійних поїздок і турів»вихідного дня». Визначтеся з ключовими точками подорожі, складіть графік пересування групи з урахуванням обідів і ночівель, обов’язково узгодьте цей графік з розкладом транспорту. Графік пересування групи повинен враховувати особливості фізичної підготовки учасників і не бути для них непосильним або надто вимотуючим. Ще один момент-графік обов’язково повинен включати» часовий резерв», необхідний у разі виникнення непередбачених обставин (наприклад, різкого погіршення погодних умов).
Якщо планується ночівля в готелі, то заздалегідь забронюйте необхідну кількість номерів. Місця для нічних і денних стоянок обов’язково повинні бути оснащені запасом палива. При складанні маршрутів довжиною в кілька днів обов’язково узгодьте траєкторію пересування з місцями, де можна поповнити запаси води.
Розрахуйте і заздалегідь закупіть необхідну кількість продуктів. Складіть кошторис необхідних витрат на кожного учасника походу і включіть її в кінцеву вартість туру.

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Спорядження

Необхідне для походу спорядження ділиться на три категорії: особисте, групове і спеціальне. Особисте спорядження — це в більшості своїй предмети індивідуального користування (рюкзаки, спальні мішки, посуд і килимки-пінки, умивальні приналежності і т.п.). За даний вид спорядження кожен учасник групи відповідає самостійно, проте не у кожного вдома є рюкзак або спальник, тому організатор походу повинен бути готовий надати своїм клієнтам оренду відсутнього спорядження.
До групового спорядження відноситься все, що необхідно для організації спільного «похідного» побуту: сокири і інші інструменти, посуд для приготування їжі, намети, байдарки, маршрутні матеріали і т. Д. До категорії спеціального спорядження входять страхувальні матеріали (мотузки і рятувальні жилети), льодоруби, сітки від комарів і т. Д.

«ідеї турів і приблизні ціни»

Нижче наведені деякі тури, які вже пройшли успішну апробацію на практиці і завоювали свій контингент споживачів — із зазначенням вартості на одну особу. Може бути, саме ці ідеї ви візьмете вОснову розробки власних маршрутів.

  1. гірські походи. Сходження на ельбрус-30 000 рублів (об’єднання «клуб пригод» — також організовує подорожі практично в будь – яку точку земної кулі-від камчатки до криму і байкалу).
  2. комплексний тур-похід 12 днів (включає сплав – 3 дні). Близько 33 000 рублів, окремо оплачуються транспортні витрати і додаткові послуги (клуб «мандрівник»).
  3. велосипедний тур по карелії – 12 днів. 40 000 рублів, додатково оплачується оренда велосипеда і одномісне розміщення в готелі.
  4. тури по підмосков’ю: велопохід – 2 500 рублів, сплав по річках ведмедиця і волга-6 000 рублів (сімейна фірма «похід тут»).
  5. тематичний дитячий туристичний табір на білому морі. Вартість зміни тривалістю в 14 днів – близько 50 000 рублів. Програма включає морські подорожі і тренування, навчання туристичним основам. Кожна зміна стилізована під певну епоху і носить відповідну назву: «рим: північний легіон», «скарби білого моря», «легенда білого моря» і «вікінги» для повного занурення в тематичну атмосферу дітям пропонується навіть поміняти одяг і взяти собі псевдонім (підприємець денис орлов).

Черешні найчастіше зустрічається вишнева попелиця, а з хвороб — дірчаста плямистість.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Садівники знають, що виростити хороший урожай-це півсправи. Важливо його зберегти. І в першу чергу від птахів, які буквально за годину здатні знищити весь урожай. Недарма черешню називають»пташиної вишнею».​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Як протікають найбільш ймовірні хвороби вишні, описані вище, можна розглянути на фото нижче.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Для того щоб знищити тлю вишню обприскують отрутохімікатами або настоєм тютюну з додаванням мила.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

– найбільш небезпечні шкідники вишні. Вони повністю знищують поверхню листової пластини, залишаючи лише прожилки. У періоди активності можуть пошкодити велику кількість листів на дереві, що негативно позначається на врожайності і зимостійкості рослини.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Коккомікоз-хвороба вишні, відома багатьом садівникам. Це грибкове захворювання вражає листя і плоди. Розпізнати коккомікоз можна по дрібним яскравим або світлим червонуватим плямам, що утворилися на листовій пластині. На нижньому боці листа з’являються біло-рожеві округлі освіти – суперечки. Заражені листя жовтіють і опадають. Гриб добре переносить зиму в хворих і опалому листі. Навесні в період цвітіння спори гриба активізуються. Коккомікоз знижує зимостійкість рослини і в деяких випадках призводить до його загибелі. Боротьба з цим шкідником полягає в проведенні щорічної профілактики. Опале листя обов’язково знищують, восени і навесні перекопують грунт. Ефективним засобом профілактики коккомікозу є обприскування дерев хлороокисом міді і бордоською рідиною. Обприскування здійснюється в 3 етапи. Перший — під час формування бутонів, другий – після цвітіння, третій – після збору врожаю.​

Боротьба з шкідниками вишні

Вишня, як і багато інших плодові культури, уражається шкідниками і хворобами. Однак, сильні, здорові дерева, які отримують регулярний догляд, пошкоджуються значно рідше.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Для початку стовбур очищають жорсткою щіткою від лишайників і моху (особливо у старих дерев). Це сприяє утворенню молодих пагонів і загальному пожвавленню росту дерева. Для обприскування можна застосовувати і ручний насос, і автоматизований обприскувач. Якщо оброблятися будуть високі дерева, то необхідно подовжити шланг, щоб дістати до самої верхівки.​ ​вгору сторінки

Перше обприскування

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

При високій чисельності шкідників застосовують отрутохімікати: вишнева попелиця-чорна, блискуча, розміром до 2 мм.її яйця зимують на молодих гілках і порослевих пагонах. Навесні з них з’являються личинки і окупують верхівки пагонів, нижню сторону листя, квітконіжки, висмоктуючи з них сік. Пошкоджені листя чорніють, зморщуються і засихають. На черешні попелиця може дати до 14 поколінь!​

Що тільки не придумують проти пернатих: встановлюють опудала, тріскачки, дзеркала, вішають

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

З настанням перших теплих весняних днів після тривалих холодів пробуджується і активізується безліч різних шкідників. Справжньою знахідкою для цих голодних істот стають соковиті набухають бруньки плодових дерев, і вишня не є винятком. Тому дуже важливо своєчасно забезпечити захист рослин. Розглянемо, чим слід проводити весняне обприскування вишні.​ ​гусениця глоду

Для знищення пильщиків в червні і початку липня випускаються трихограми, які є їх природним ворогом. Допомагають в боротьбі хімічні препарати» піритон «і»актелік».​

Боротьба з шкідниками вишні навесні

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Схильна вишня і моніліозу, що отримав другу назву плодова гниль. Починає проявлятися в середині липня. На кожному ураженому плоді утворюється велика пляма, яке протягом декількох днів збільшується і обволікає повністю всю ягоду. Розвитку моніліозу сприяє висока температура і підвищена вологість. М’якоть уражених плодів стає пухкої і втрачає свої смакові якості. Більшість ягід опадають. Залишаються на дереві плоди чорніють і висихають. Навесні на уражених плодах розвиваються суперечки, які переходять на здорові ягоди.​ ​шкідники і хвороби вишні негативно впливають на стану рослини в цілому, знижують врожайність і нерідко призводять до загибелі. Захистити дерева і отримати хороший урожай допоможуть своєчасно вжиті заходи боротьби.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Перед заливкою розчину в обприскувач його розмішують до однорідності, щоб зрівняти його концентрацію. В процесі обробки також необхідно періодично збовтувати рідину в обприскувачі.​ ​рано чи пізно перед будь-яким садівником постає питання, як обприскувати дерева. Працюючи в своєму саду і доглядаючи за деревами, дачники хочуть восени отримати хороший урожай фруктів, але якщо не боротися зі шкідниками, то плоди будуть вражені різними жучками і хворобами. Піклуватися про збереження врожаю треба ще з ранньої весни і протягом усього літа, обприскуючи дерева і чагарники. Цей метод допомагає позбутися від таких шкідників, як гусениці, попелиця, кільчастий шовкопряд, квіткоїд, глоду, парша, борошниста роса та інших.​

Проводять при появі бутонів, друге — після цвітіння. Також хороший результат досягається при використанні препарату скор (1 ампула на 10 л води).​

Обробка вишні навесні від шкідників

Інта-вир або іскру (1 таблетка на 10 л води), розчин децису (1 ампула на 10 л води).​

Рада.​

Фотогалерея: шкідники і хвороби вишні (натисніть на картинку для збільшення):

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Udec.ru

Чим обприскувати вишню навесні? — магія рослин

Фольгу, світловідбиваючі стрічки, блискучі компакт-диски, ялинкові гірлянди, натягують між деревами волосінь.​

Від коккомікозу і моніліозу

Перш за все, варто відзначити, що найчастіше вишня страждає від таких недуг, як коккомікоз і моніліоз. Для того щоб захистити дерево, необхідно проводити обприскування з використанням бордоською суміші і азофосу. Для досягнення максимального ефекту рекомендується чергувати застосування зазначених засобів. Так, в період розпускання бруньок вишню можна обробити азофосом. Після 14 днів рекомендується провести ще одне обприскування, але використовуючи для цього вже бордоською суміш. При вологій погоді через 7 днів доцільно ще раз обробити вишню азофосом. Комплексне обприскування з одночасним використанням обох засобів захисту має бути проведено перед початком періоду цвітіння рослини.​

Від грибкових та інфекційних хвороб

Поїдає нирки і листя. Зимує на деревах в гніздах, які необхідно зібрати і знищити. Боротьба з цими шкідниками вишні проводиться навесні до розпускання бруньок. Рослину обприскують інсектицидами та біопрепаратами.​

Від попелиці

Вишневий довгоносик

Комплексні засоби захисту

Щоб запобігти виникненню білої гнилі необхідно протягом усього літнього періоду збирати і знищувати уражені плоди. Для профілактики проводиться обприскування бордоською рідиною і фунгіцидами. Важливо своєчасно виявити хвороби вишні і провести лікування, це допоможе запобігти зараженню здорових особин.​

Ladym.ru

Черешня, боротьба з ворогами і хворобами

Найбільш поширеним захворюванням даної культури є клястероспоріоз. Виявляється у вигляді дірчастої плямистості на листках. Може вражати окремі частини дерева або повністю весь кущ. Розпізнають клястероспоріоз за характерними ознаками. На листках з’являються світло-коричневі плями округлої форми, які в діаметрі можуть досягати до 5 мм.іноді плями обрамлені червоною облямівкою. Через 7-14 днів плями всихають і починають кришитися, таким чином, утворюються численні дірки. Дане захворювання призводить до опадання і загибелі листя.​

Для того, щоб під час обприскування засіб лягало на частини дерева дрібною росою, треба тримати наконечник апарату на відстані від 75 см від листя та інших частин дерева. Струмінь з обприскувача направляють до центру кожної великої гілки, щоб ефект обробки був максимальним.​

Обприскувати треба плодові дерева: черешню, грушу, яблуню, сливу, абрикосу і айву, а також такі ягідні чагарники, як малина, смородина і агрус. Необхідно це для того, щоб уникнути пошкоджень від шкідників, які уповільнюють ріст рослин і їх розвиток, призводять до уповільнення появи плодів і поганого врожаю.​

Обробляють двічі:

Обприскувати дерева потрібно ввечері, в безвітряну погоду. Останній термін обробки — за 20 днів до збору врожаю.​

проти попелиці добре допомагає відвар деревної золи. Золу (повний совок) засипають в стару каструлю, заливають окропом і кип’ятять хвилин двадцять. Відстояний відвар проціджують і розбавляють водою до 10 л. Все це допомагає, але на короткий час. Птахи швидко у всьому розбираються і знову сідають наОснову розробки власних маршрутів.

  1. гірські походи. Сходження на ельбрус-30 000 рублів (об’єднання «клуб пригод» — також організовує подорожі практично в будь – яку точку земної кулі-від камчатки до криму і байкалу).
  2. комплексний тур-похід 12 днів (включає сплав – 3 дні). Близько 33 000 рублів, окремо оплачуються транспортні витрати і додаткові послуги (клуб «мандрівник»).
  3. велосипедний тур по карелії – 12 днів. 40 000 рублів, додатково оплачується оренда велосипеда і одномісне розміщення в готелі.
  4. тури по підмосков’ю: велопохід – 2 500 рублів, сплав по річках ведмедиця і волга-6 000 рублів (сімейна фірма «похід тут»).
  5. тематичний дитячий туристичний табір на білому морі. Вартість зміни тривалістю в 14 днів – близько 50 000 рублів. Програма включає морські подорожі і тренування, навчання туристичним основам. Кожна зміна стилізована під певну епоху і носить відповідну назву: «рим: північний легіон», «скарби білого моря», «легенда білого моря» і «вікінги» для повного занурення в тематичну атмосферу дітям пропонується навіть поміняти одяг і взяти собі псевдонім (підприємець денис орлов).

Небезпечна тільки для молодих саджанців черешні, і при живцюванні. Вкрай рідко може захворіти дерево, яке дає плоди. Селиться ця хвороба на молодих пагонах. Через це деревця повільно ростуть. Листочки засихають.​ ​для обробки дерев і грунту використовують нітрафен, залізний і мідний купорос, олеокуприт. Обов’язково потрібно обприскувати дерево перед цвітінням, і ще раз – після цвітіння черешні. Для стримування захворювання пізньої осені бажано проводити побілку штамбів.​

Грибкові хвороби черешні

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Коли рослина обрізано і навколо нього немає сміття, потрібно виконати побілку стовбура. Наявні рани, а також всі зрізи, які ви виконали обов’язково обробити мідним купоросом і пофарбувати дані ділянки фарбою. Якщо цього не зробити, то в ранах можуть з’явитися шкідники або інфекція.​ ​обрізку дорослої кущоподібної вишні роблять для того, щоб омолодити дерево і збільшити його врожайність. Дана процедура проводиться тоді, коли знижується плодоношення. Схема обрізки вишні навесні така: скорочують кількість гілок і вкорочують їх на третину або половину довжини втечі. Крім того, необхідно видалення скелетних і напівскелетних гілок, але не в один рік, щоб дерево могло плодоносити. Не варто проводити видалення річних приростів.​

Такий догляд за вишнею навесні необхідний для правильного формування дерева, підвищення врожайності, поліпшення смакових якостей ягід. Крім того, обрізка є додатковим захистом вишні від шкідників і перешкоджає поширенню хвороб. Обрізають все висохлі, а також пошкоджені шкідниками або хворобами гілки. Для зручності при зборі врожаю обрізають і гілки, які ростуть занадто високо. Крім того, видаляють і засохлу кору.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Першу підгодівлю виробляють ще до цвітіння. Ефективне використання аміачної селітри або сечовини, які необхідно вносити в грунт в рідкому вигляді. Обприскування багато користі не приносить, так як при цьому виявляються обробленими гілки, а не листя, через які вбираються мікроелементи.​ ​при появі перших гусениць необхідно провести обприскування бензофосфатом, карбофосфатом.​

Для боротьби застосовують препарати «актелік», «ровікурт».​

Боротьба з шкідниками вишні навесні

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

При підвищеній вологості в жарку погоду на листках з’являється іржа. Верхня сторона листової пластини покривається плямами, що нагадують іржу. Поступово плями збільшуються, листя починає опадати. Дерево слабшає і погано переносить суворі морози. Плодоношення знижується. При боротьбі з іржею збирають і спалюють уражені опале листя. Для запобігання розвитку хвороби вишню обприскують хлороокисом міді.​ ​шкідники і хвороби вишні негативно впливають на стану рослини в цілому, знижують врожайність і нерідко призводять до загибелі. Захистити дерева і отримати хороший урожай допоможуть своєчасно вжиті заходи боротьби.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Боротьба з борошнистою росою. Дуже добре допомагає позбутися від цієї хвороби такі препарати як-строби, топаз. Фітодоктор ця хвороба характеризується плямами червонуватого кольору, які з часом стають бурими. Частина листа, яка почервоніла засихає і опадає, в результаті цього утворюються дірки. Розвитку даного захворювання сприяють тривалі дощі, сильні роси.​

Обробка вишні навесні від шкідників

Коли з самою черешнею все в порядку, можна зайнятися перекопуванням грунту навколо неї. Так як коріння розташовуються практично на поверхні, робити це потрібно з особливою акуратністю, без поспіху. При цьому невелика частина личинок шкідників буде викопана і деякі з них загинуть.​

У старої деревовидної вишні потрібно незначно вкоротити однорічні пагони. Таке омолодження необхідно тоді, коли скелетні гілки стають оголеними біля основи і сповільнюється ріст пагонів (менше 15 см за рік).​

Фотогалерея: шкідники і хвороби вишні (натисніть на картинку для збільшення):

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослихБізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Udec.ru

Догляд за вишнею навесні. Посадка, підживлення і обрізка вишні

Обрізку вишні слід проводити на наступний рік після посадки, це забезпечує правильне формування крони і запобігає її загущення.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Посадка вишні

В період цвітіння підгодівлю призводять кореневим методом за допомогою азотовмісних складів. Також можна використовувати зелене добриво або курячий послід. Щоб не нашкодити кореневій системі, необхідно постаратися не перебільшити дозу курячого посліду.​

Для профілактики захворювань проводиться обробка вишні навесні від шкідників. Перші роботи починаються в квітні до початку сокоруху. Таким чином, знищуються зимуючі на дереві комахи. Обробка грунту і дерева від грибка також проводиться до розпускання бруньок. Для боротьби зі шкідниками вишні навесні рекомендується обробляти стовбур мідним купоросом, зрізи замазувати садовим варом.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Листова попелиця

Підживлення

Парша вишні розвивається на внутрішній стороні листа і плодах. Нерідко вражає молоді особини. У травні на листках з’являються темні плями – спори грибка, що поширює інфекцію. На уражених листках краю буріють і всихають. Плоди стають прісними. Для того щоб не допустити розвиток грибка, опале листя спалюють за межами саду. При перших ознаках парші рослина обприскують купрозаном.​

Найбільш поширеним захворюванням даної культури є клястероспоріоз. Виявляється у вигляді дірчастої плямистості на листках. Може вражати окремі частини дерева або повністю весь кущ. Розпізнають клястероспоріоз за характерними ознаками. На листках з’являються світло-коричневі плями округлої форми, які в діаметрі можуть досягати до 5 мм.іноді плями обрамлені червоною облямівкою. Через 7-14 днів плями всихають і починають кришитися, таким чином, утворюються численні дірки. Дане захворювання призводить до опадання і загибелі листя.​

Така хвороба, як цитоспороз – вражає штамби дерева, пагони, гілки. Рідко-коріння і плоди. Це захворювання дуже легко може викорінити всі молоді дерева. У дерева, яке захворіла, деревина уражається, стає ламкою, з’являється бурий відтінок. Дерево гине поступово. Пагони гинуть першими, за ними — маткова гілка. Дерева засихають навесні.​

Коккомікоз черешні

Боротьба зі шкідниками

Кожна рослина і черешня в цьому випадку — не виняток потребують весняної підгодівлі. Навіть якщо ви удобрювали грунт, де посаджено рослину восени, весняна підгодівля не завадить. Вона не просто додасть черешні сили для зростання, вона сприяє хорошому рясному цвітінню, що відповідно призведе до формування непоганий зав’язі і подальшого рясного плодоношення.​

Обрізаючи старі дерева, необхідно пам’ятати про те, що відразу не рекомендується позбавлятися від великої кількості гілок, омолодження потрібно проводити поетапно, протягом декількох років.​

Побілка стовбура

Необхідно зрізати всі гілки, які ростуть всередину.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Після того як вишня зацвіте, проводиться підгодівля органікою: гноєм, компостом або спеціальними органічними сумішами. Це забезпечує отримання якісного врожаю.​

Як протікають найбільш ймовірні хвороби вишні, описані вище, можна розглянути на фото нижче.​

Обрізка вишні

Може бути зеленого або чорного забарвлення. З’являється на молодому листі і приростах. Численні дрібні личинки висмоктують сік тканин, тим самим сприяючи уповільненню їх зростання. Листя, що втратили вологу, скручуються в трубку.​

Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

Правила обрізки вишні

  • до найпоширеніших шкідників даної культури відносять вишневого довгоносика, вишневих пильщиків, листову тлю, гусеницю глоду, сливову плодожерку.​
  • на плодах грибок розпізнається по вдавленим, темно-червоним плямам. Згодом плями ростуть і набувають опуклу, округлу форму, з них починає витікати камедь. Уражені ділянки всихають до кісточки. Уражені пагони також покриваються округлими плямами, які поступово подовжуються і тріскаються. З тріщин починає витікати камедь.​
  • боротьба з цитоспорозом: слід пам’ятати, що грибок може з’явитися, тільки якщо дерево пошкоджено. Потрібно проводити обрізку дерева акуратно і правильно. Не давати комахам пошкоджувати кору.​
  • у боротьбі з цим захворюванням важливо не запускати хворобу. При перших ознак захворювання, необхідно обприскати дерева спеціальним препаратом хорус», «топаз» — дотримуючись інструкції.. Для запобігання змивання препарату, необхідно додати господарське мило. Добре спінити. Обприскування необхідно проводити дуже ретельно, звертайте особливу увагу на листя зсередини черешні. Захисне обприскування слід провести відразу після цвітіння черешні або через паруТак і більш оригінальний (і дешевий) варіант-наприклад, велика магнітна дошка.
  • Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

    Кадри

    Кваліфіковані тренера-це одна з головних складових успіху вашої студії. Не варто економити, наймаючи недосвідчених новачків, а якщо ви все-таки вирішили піти цим шляхом, то будьте готові вкладати кошти в їх навчання (вартість участі в одному навчальному семінарі коштує близько 3 500 тисяч за людину) або навчати персонал самостійно (це зручно, якщо ви вже володієте мистецтвом йоги). Часто підприємці, які відкривають йога-студії, за сумісництвом самі є і тренерами і самі виступають в якості викладачів-це дозволяє економити на фонді заробітної плати.
    Найпоширеніший варіант оплати праці тренера-це відсоток від доходу з кожного проведеного заняття (25-40%). У деяких випадках тренери виступають в якості партнерів підприємця, укладаючи договір суборенди приміщення. Варіант з фіксованим окладом є, мабуть, найбільш невдалим і вигідний роботодавцю тільки в тому випадку, якщо тренер веде заняття у великій групі.
    Крім того, вам знадобляться:

    • адміністратор (2 особи). Фіксований оклад.
    • менеджери з продажу. Мінімальний оклад плюс відсоток від продажів абонементів. При частковій зайнятості-відсотки без окладу.
    • бухгалтер (віддалено). Середня заробітна плата — 5 000 рублів.
    • прибиральниця (неповна зайнятість).

    Функцію менеджера з реклами може виконувати сам підприємець (якщо ні – при написанні бізнес плану цю посаду слід виділити в окрему позицію). Також господар студії може взяти на себе обов’язки адміністратора.

    Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

    Маркетинг

    Щоб заявити про себе, розмістіть інформацію про відкриття вашої студії в дружніх фітнес-центрах, салонах краси, спортивних магазинах, розповсюдьте рекламні листівки по стендах району, в якому знаходиться студія, або залучіть до роздачі промоутерів (щоб людина, яка отримала листівку з рук промоутера, не викинув її тут же, нехай вона дає право на невелику знижку при оплаті ваших занять). Проведіть «день відкритих дверей» — це дозволить вам познайомити прийшли з роботою і місією вашої студії і зробити частину гостей своїми потенційними клієнтами (за статистикою, 30-40% відвідали безкоштовні пробні заняття пізніше набувають абонемент).
    Допоміжними інструментами в просуванні вашого бізнесу будуть інтернет-сайт і групи в соціальних мережах. Найзручніше робити упор на ведення групи «вконтакте», оскільки саме ця мережа має найбільшу аудиторію. Можливості онлайн-реклами дуже широкі-ви можете «подружитися» з іншими групами схожої тематики і робити взаємні репости оголошень, а також проводити кокурси – наприклад, розігрувати безкоштовні абонементи або разові заняття за репост. Нехай ці конкурси стануть регулярними (безкоштовне заняття раз на тиждень або безкоштовний абонемент раз на місяць) – це створить в групі жваву атмосферу і збільшить кількість осіб, які на безоплатній основі будуть розміщувати вашу рекламу в своїх профілях.
    Ще одна порада з ведення групи в соціальних мережах стосується безпосередньо контенту-пам’ятайте, що в новинній стрічці ваших передплатників повинна миготіти не тільки рекламна інформація. Філософія йоги дає широкі можливості для цікавого наповнення спільноти-мотивуючі вислови мудреців, атмосферні фотографії і позитивні картинки, музика для тренувань і медитації, поради по правильному харчуванню і відеоуроки. Словом створіть в онлайн-співтоваристві ту ж атмосферу, яку б ви хотіли бачити в самій студії.

    Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

    Реєстрація суб’єкта підприємницької діяльності

    Найзручнішими формами реєстрації для підприємців є індивідуальне підприємництво або товариство з обмеженою відповідальністю оформлення іп найменш затратно (800 рублів), для нього не потрібні ні юридична адреса фірми, не статутний капітал. Однак за свою діяльність індивідуальний підприємець відповідає всім своїм майном, тоді як засновники тов (ними можуть бути як фізичні, так і юридичні особи) ризикують тільки своїми частинами статутного капіталу. Тов зручно відкривати, якщо ви починаєте бізнес разом з партнерами, або якщо хочете в майбутньому розширити вашу справу до мережі йога-студій. Вартість відкриття тов складе 4 000 рублів, і список документів в даному випадку довший – сюди входять рішення про створення товариства, його статут і установчі документи даної юридичної особи, тоді як для іп потрібні тільки паспорт заявника і його іпн.

    Бізнес план: організація походів для дітей і дорослих

    Прибутковість

    За усередненими оцінками початкові витрати на відкриття невеликої йога-студії складуть близько 400-500 000 рублів (сюди включені витрати на оренду та ремонт приміщення, на закупівлю необхідного обладнання для тренувань і супутніх товарів для йоги на продаж, на оформлення суб’єкта підприємницької діяльності, рекламу і непередбачені витрати). Термін окупності справи оцінюється в 12-15 місяців.
    Щоб підвищити прибутковість студії, не дозволяйте їй пустувати в денні години (більшість занять проводиться вечорами, після закінчення робочого дня). Робіть знижку на ранкові та денні тренування, проводите творчі заняття (малювання, спів і т.д.) або семінари, присвячені правильному харчуванню і кулінарії, вегетаріанству і сироїдіння, дихальним практикам, психології та ведичної культури. Варіантів безліч-головне, щоб вони якимось чином відображали загальну спрямованість йоги як життєвої філософії. Нехай ваша студія стане не просто місцем для тренувань, але» другою домівкою » для всіх, хто шукає духовного вдосконалення і творчого розвитку.

    Ягоди можна вирощувати на своїй ділянці, але черешня — рослина вибаглива, тому за нею потрібен належний догляд.

    Добриво

    Для отримання великих і соковитих плодів черешні, кілька разів на рік потрібно вносити добрива. Але не слід занадто старатися.

    Перевищення необхідної дози може привести до посилився росту пагонів і загущення крони, в результаті послабиться морозостійкість. Якщо органіка буде перепрілої — це знизить опір хворобам, що теж надасть негативні наслідки.

    Добрива в основному вносяться два рази на рік: навесні відбувається підживлення органічними добривами, а восени мінеральними, що містять фосфор. Слідкуйте за наявністю черв’яків. В результаті їх діяльності, грунт в пристовбурному колі стає м’якше, рихлі і родючіше. Восени також слід зробити побілку стовбура і гілок першого ярусу.

    Полив

    Черешня не відчуває великих вимог до поливу. Її не слід дуже часто поливати, але і посухи вона не переносить. Бувалі садівники стверджують, що, полив черешні потрібно проводити всього кілька разів за сезон, а до осені обмежити його або взагалі припинити.

    Залежно від погодних умов (сонце, температура, волога) дерева черешні будуть відчувати разую необхідність до поливу. Якщо літо спекотне і посушливе поливайте черешню частіше, наприклад, 1 раз в тиждень-два. Якщо літо навпаки прохолодне, сонячних днів мало і часто проходить дощ, полив взагалі не знадобиться.

    Корисно знати: надлишок вологи може привести до загнивання кореневої системи і появи цвілі біля основи дерева.

    Обрізка

    Обов’язковим моментом у догляді за деревами є . Вона проводиться, виходячи з різних цілей:

    1. обрізка з метою формування крони. Така обрізка проводиться з першого року життя рослини і триває в усі наступні роки. Але в основному багато пагонів дерево дає в перші 5 років, в інший час потрібно буде видаляти гілки, що ростуть всередину крони і вкорочувати основні (скелетні) гілки.
    2. обрізка з метою омолодження дерева. Після 15 і більше років рослина може показати, що воно постаріло, показником цього можуть служити наступні характеристики:
    • дерево починає часто хворіти;
    • врожайність знижується;
    • взимку рослина піддається морозу і з’являються уражені ділянки;
    • плоди не мають яскравого кольору, соковитого смаку;
    • розмір плодів помітно зменшаться.

    Перераховані моменти є сигналом до негайних дій. Ранньою весною до появи бруньок і листя на дереві, все скелетні гілки і» лідер » повинні бути обрізані на розмір, приблизно дворічного рослини.

    На зрізаних гілках необхідно проводити обробку садовим варом або іншими препаратами, призначеними для прискорення процесів загоєння і протистояння попаданню інфекцій.

    Боротьба з шкідниками та хворобами

    Бізнес план: організація походів для дітей і дорослиххоча черешня більш стійка до розвитку хвороб, ніж вишня (про хвороби вишні читайте в ), все ж вона хворіє при відсутності правильного догляду. Влітку при появі і дозріванні ягід великої шкоди можуть завдати птиці, попсувавши плоди.

    Для захисту дерева можна укрити дрібними мережами, через які птахи не зможуть потрапити в крону дерева. Також застосовуються різні трещетки, блискучі пристосування, що відлякують птахів і інші хитрощі. Все це може вберегти плоди черешні від «великих» шкідників. Що ж стосується хвороб, то для протистояння їм потрібно слідувати правилам:

    1. під час» гарної » весни в квітні на деревах черешні з’являються квіти — починається цвітіння. У цей момент рослини схильне до грибкових захворювань, найчастіше вона уражається клястероспірозом або дірчастою плямистістю, яка вражає всю рослину від стовбура, до листя і плодів.
    2. Дерево обробляють медьсодержащими речовинами: мідний купорос, бордоська рідина. 0,1 кг препарату змішується в одному відрі води (10 л) і проводиться обприскування дерева. Перше обприскування — під час появи бутонів, наступне відразу після їх розпускання.

      Зверніть увагу: обприскування проводиться строго за вітром.

    3. при пошкодженні гілок механічним впливом або в результаті впливу морозу і сонця на корі можна помітити камедетечение. Для боротьби з цим потрібно очистити місце течії і обробити його садовим варом, також застосовується масляна фарба та інші препарати.
    4. стосовно комах-шкідників черешні, то головним з них є вишнева попелиця. Це дрібне (до 2 мм) комаха має чорний колір. До активної діяльності ці шкідники приступають навесні. Уражені листя скручуються, темніють і опадають.
    5. Для боротьби з попелиць ніякі хімікати не застосовуються. Потрібно зробити міцний часниковий, цибульний або кульбабовий відвар, настояти його 2-3 години, додати на 10 л шматок мила, попередньо натертого на дрібній тертці. Обприскувати відразу при появі перших шкідників без зволікання.

    6. влітку з’являється ще один шкідник — вишнева муха або пильщик. у боротьбі з цим шкідником можна застосовувати як отрутохімікати, наприклад, цимбуш, кінмікс, які можна знайти в спеціалізованих магазинах.
    7. Або народними засобами: найчастіше можна застосувати відвар полину або настій часнику. Якщо застосовуються отрутохімікати, то закінчити обробку необхідно за три тижні до збору плодів.

    8. обприскування рослин проводиться на відстані 0,75 м від оброблюваної поверхні. Іноді обробляється не тільки гілки, а й стовбур і пристовбурні кола черешні.

    Порада садівників: при обробці хімікатами потрібно застосовувати захисні засоби: рукавички, окуляри, маску.

    Однак, догляд за рослиною проводиться цілий рік, тому, не забудьте пізньої осені утеплити пристовбурні кола дерева, а взимку стежити за появою гризунів і приділяти увагу боротьбі з ними.

    Як підгодовувати черешню для багатого врожаю, дивіться в даному відео: