Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

110

Брашірованіе деревини своїми руками являє собою цікаву технологію, що дозволяє штучно зістарити дерево. У звичайних умовах цей процес відбувається дуже повільно, візерунки формуються протягом декількох десятиліть. У зимові періоди з’являються більш темні смуги, тоді як для літа характерні відносно світлі пухкі волокна. Однак тепер можна домогтися подібного ефекту в домашніх умовах, без переплати за дороге зістарене дерево.

Зміст

брашірованіе дерева — в чому його суть

Основне призначення зазначеного процесу полягає в наданні звичайної дерев’яної поверхні штучного ефекту старовини за допомогою інструментальної обробки. Відбувається видалення світлих м’яких волокон, що робить деревину візуально старішою, з’являється своєрідний оригінальний рельєф, властивий лише досить-таки старим деревам. Залежно від переслідуваних цілей, глибина обробки поверхні може істотно змінюватися. Так глибина шорсткостей і нерівностей може досягати 2-3 мм, коли потрібно відтворити ефект глибокого грубого старіння.

На відміну від природного старіння, брашірованіе дерева сприяє поліпшенню міцності показників дерева, його довговічності, а також перешкоджає розвитку гниття і пошкодження від дії грибкових утворень або комах. Все це досягається за рахунок використання спеціальних антисептичних розчинів і складів для захисту дерев’яної поверхні.

Слід знати, що далеко не всі породи дерев можуть піддаватися штучному старінню. Наприклад, деревина з рівномірною щільною структурою для даного процесу вкрай небажана. Тому деякі породи, серед них тик, вільха, бук, клен, зістарити буде досить-таки проблематично.

Найкраще використовувати деревину хвойних порід. На жаль, сосна, яка є найдоступнішою за ціною, не може похвалитися красивим і незвичайним візерунком, тому навіть брашірованіе сильно не зможе виправити ситуацію. Якщо ж взяти модрину або ялина, ефект буде просто чудовий, вам вдасться в домашніх умовах отримати неповторні багаті текстури малюнків.

Також варто пам’ятати, що перш ніж приступати безпосередньо до брашірованію, деревину необхідно підготувати до цього процесу. В першу чергу, матеріал повинен бути максимально гладкий і рівний, ніяких зазубрин, нерівностей і інших дефектів бути не повинно. Вологість повинна бути в межах 10-15%, в іншому випадку волокна при обробці будуть лише рватися, утворюючи дрібний ворс, а штучного старіння досягти не вийде.

брашіровка в домашніх умовах-які інструменти знадобляться

При виконанні брашірованіе своїми силами в домашніх умовах, вам буде потрібно невеликий список підручних засобів. В першу чергу, це щітки-крацовки, що представляють собою досить грубі щітки дискового виду, ворс на яких виконується зі сталі або латуні. Для отримання рівномірної обробки фахівці рекомендують купувати щітки, за формою наближаються до валика, а також з більш широкою торцевою стороною.

Основна робота проводиться саме крацовками, завдання яких полягає у видаленні найбільшої частини волокон. Природно, поверхня після такої обробки залишається занадто ворсистою і шорсткою. Для поліпшення зовнішнього вигляду поверхні нам будуть потрібні нейлонові синтетичні щітки. Особливістю подібних щіток є абразивна пудра різних фракцій, яка вплавлена в товщу пластмаси. Вартість синтетичних щіток може неприємно здивувати, проте все ж дуже бажано було б їх придбати, оскільки вони усувають і видаляють дрібний ворс, що заважає полірування і фарбування, до того ж деревина виглядає на порядок симпатичніше після обробки такими щітками.

Далі в бій вступають щітки з натуральним жорстким ворсом, наприклад, з грубої вовни або сизалеві щітки. З їх допомогою виконується полірування поверхні. Даний етап брашірованія не відноситься до числа обов’язкових, але якщо вам потрібно домогтися максимальної якості дерева, то без полірування не обійтися.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

При необхідності можна скористатися електричними інструментами, наприклад, кутовою шліфувальною машинкою або дрилем. Однак працювати зі щітками вигідніше в тому плані, що можна повністю контролювати силу тиску і напрямок обдирання. У будь-якому випадку, не забудьте придбати окуляри проти пилу, а також рукавички, так як при шліфуванні в повітря потрапить дуже багато дрібних ворсинок, які можуть завдати шкоди очам.

технологія брашірованія-основні етапи

Отже, весь необхідний інструмент придбаний, дерев’яні дошки лежать перед нами. Приступаємо до брашированию.

Вся технологія обробки поверхні здійснюється відповідно до даної схеми:

  • металевими крацовками для видалення м’яких волокон
  • шліфування очищеного дерева за допомогою синтетичних абразивних щіток
  • фарбування спеціальними розчинами, що сприяють наданню візуального ефекту старіння
  • полірування деревини, покриття її лаком.

Крок 1. Підготовчі роботи. Перевіряємо дерево, з яким нам належить працювати. Якщо воно занадто вологе, необхідно просушити, якщо ж занадто сухе, то, навпаки, зволожити, оскільки при сухому дереві кількість відходів, тирси і пилу істотно зростає. На даному етапі скористаємося металевою щіткою. Слід пам’ятати, що видаляти необхідно виключно м’які волокна. Якщо жорсткість щітки настільки велика, що вона зачіпає навіть тверді волокна, такий інструмент слід відразу ж замінити. Рухи виробляються на невеликій швидкості по ходу руху волокон.

Крок 2. Шліфування. Тепер нам буде потрібно абразивна щітка, за допомогою якої буде полірувати деревину. Акуратно проводимо по очищеній поверхні з метою видалення всіх залишків волокон і ліквідації шорсткостей. Як правило, тут багато часу не знадобиться, досить кілька разів ретельно відшліфувати дерево, щоб домогтися бажаного результату.

Крок 3. Полірування. Для додання брашірованного обробленому дереву лощеного виду, скористаємося сизалевими щітками. Варто відзначити, що даний інструмент дозволяє домогтися неповторної унікальної декоративності фактури дерев’яної поверхні. Також може знадобитися дрібнозернистий наждачний папір для полірування матеріалу. Після закінчення всіх робіт в черговий раз ретельно видаляємо все сміття, пил, а також сушимо поверхню.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Крок 4. Фарбування. Гарний декоративний вигляд може вийти в результаті золочення, фарбування, патирования і інших ефектів. Якщо нанести кілька шарів морилки на деревину, можна спостерігати появу красивих контрастних фактурних зображень. Брашіруют вироби також золотими фарбами, які оригінально виглядають в мікротріщинах і поглибленнях. Після нанесення фарби і її повного висихання поверхню потрібно ще раз відполірувати. Це пов’язано з тим, що під час фарбування можуть з’являтися різні нерівності і шорсткості, в тому числі напливи фарби, але полірування повністю позбавить від цих дефектів.

Крок 5. Лакування. Покриття різними складами з метою захисту поверхні, збільшення її довговічності і надійності. Якщо брашируют паркетні дошки, то потрібен спеціальний паркетний лак, що дозволяє зберегти основні позитивні споживчі якості підлоги протягом усього терміну служби.

техніка старіння дерева-де вона використовується

Брашірованіе відноситься до категорії відносно простих процесів, які доступні абсолютно кожному. З цієї причини дана технологія знайшла застосування в дуже багатьох сферах діяльності людини. Найбільшою популярністю користується брашірованіе у виробництві предметів інтер’єру та оформленні приміщень. Вітальні та зали, прикрашені стіновими панелями, камінними дошками, колонами , меблями з візуально, виглядають дуже красиво і оригінально, створюють тепло і затишок в приміщенні.

Меблі заслуговує окремої згадки, оскільки виробники все частіше намагаються використовувати елементи і конструкції з брашірованного дерева. Причому можна таким методом виготовити абсолютно будь-які меблі, будь то шафа, полиці, комоди, ліжка та інше. Єдиний обмежуючий фактор в даному випадку-це фантазія і креатив.

Наостанок відзначимо, що в силу своєї доступності і затребуваності, броширование часто виконується в домашніх умовах. У цих випадках ні в якому разі не варто забувати про техніку безпеки. Тому працювати з інструментами слід дужеАкуратно, особливо якщо робота ведеться з дрилем або іншими електроінструментами. Всі процеси виконуються в спеціальній екіпіровці-захисних окулярах і рукавичках. Іноді може навіть знадобитися респіратор, якщо кількість пилу в повітрі занадто велика, а також при роботі з антисептичними розчинами.

Брашірованіе деревної поверхні – це оригінальний спосіб зробити дерево більш красивим, незвичайним і привабливим. Цей напрямок в області декорування приміщень набуває все більше шанувальників як серед дизайнерів, так і звичайних власників квартир, оскільки процес штучного старіння дуже простий і доступний кожному. Достатньо всього лише витратити трохи часу і зусиль, щоб отримати розкішні меблі або шикарний стелю, стилізований під старовину.

Серед сучасних оздоблювальних матеріалів натуральна деревина залишається актуальним елементом декору. Популярні стилі інтер’єру прованс, лофт, колоніальний, вимагають щоб дерев’яні елементи меблів виглядали так, немов ними користувалися наші бабусі. Парадокс полягає в тому, що чим старше виглядає дерево, тим успішніше і благородніше представляється володар такого кабінету або вітальні.

що означає термін брашірованіе деревини

У природному середовищі деревина поступово піддається механічному зносу, текстура поверхні змінюється нерівномірно, пухкі шари вимиваються, щільні залишаються. Виходить естетична картина, створена природою і часом. Але спробуй знайти зараз дерев’яні меблі зістарені природним шляхом.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Майстри вдаються до технологій штучного старіння дерев’яних поверхонь. Є в англійській мові слово «brush» — щітка, щетина. воно дало назву терміну брашірованіе, як одному з методів старіння меблів, предметів інтер’єру.

Суть методики в посиленні фактурності натурального малюнка дерева, за допомогою вичісування пухких волокон з подальшою обробкою спеціальними антисептиками.

Брашірованіе дерева — одна з технологій старіння, яка підкреслює натуральну красу і благородну фактуру матеріалу.

як відбувається процедура брашірованія

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Суть методики досить проста: поверхню змочують хімічним складом. М’які волокна вбирають рідину. На наступному етапі жорсткою щіткою вибирають пухкі частини. Залишаються тверді волокна, які утворюють неповторний малюнок. Для посилення ефекту поверхню додатково обробляють барвником.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Виходить цікава стилізована текстура, з легким нальотом аристократичності і шарму.

які інструменти і матеріали необхідні для роботи

Якщо ви зважилися самостійно зістарити буфет, стілець або камінну дошку, то попередньо підготуйте набір інструментів. Для роботи в техніці брашірованія знадобляться:

  • наждачний папір різної зернистості (грубозернистий підійде для чорнової обробки, дрібнозернистий — для фінішного полірування поверхонь);
  • дві-три металеві щітки різного ступеня жорсткості;
  • морилка (для додання окремим елементам додаткової декоративності);
  • фарби для тонування;
  • лак матовий або глянсовий для фінішної обробки.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

При великих обсягах роботи використовують зачисний фрезер, який автоматизує більшість процесів старіння. Змінні насадки дозволяють виконувати шліфування, полірування, брашірованіе поетапно.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дрильвикористання електроінструменту прискорює процес брашірованія

При ручній роботі виріб виглядає більш естетично, виглядає немов штучний товар.

як зістарити дерево самостійно

Брашірованіе дерева своїми руками виробляють в кілька етапів. Зазвичай послідовність дій така:

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

При тонуванні звичайною морилкою виходить цікава двокольорова фактура. склад наносять товстим шаром, надлишки швидко видаляють. Ділянки з м’якими волокнами встигають фарбуватися, а тверді шари не встигають поглинути пігмент і залишаються світлими.

7. Після просушування приступають до етапу фінішної обробки: заготовку покривають лаком.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Ця нескладна у виконанні техніка дозволяє перетворити рядовий інтер’єр в елітний, дорогий, стильний.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дрильінтер’єр в стилі шале

Камінна полиця, стельові балки, спинки ліжок, буфет виконані з зістареної деревини підкреслять наявність смаку у господарів.

Для справжнього майстра вміння власноруч зістарити дерев’яний декор не повинно бути проблемою, тим більше що використовується такий прийом досить часто. Ми описали для вас техніку виконання робіт і склали перелік інструменту для брашірованія дерев’яних виробів своїми руками.

Яке дерево використовувати

Суть брашірованія полягає в більш яскравому прояві фактури деревини, її природного малюнка. Досягається це за рахунок створення рельєфної поверхні, з якої видаляються м’які волокна, а тверді, навпаки, залишаються. Звідси перша очевидна істина: волокна різної щільності в деревині повинні бути.

Тому для брашірованія не годяться породи з рівномірною щільною структурою, такі як клен, бук, вільха або тик. Але це не означає, що тверде дерево не може бути зістарене брашірованіем. Наприклад, при обробці дубових дощок досягається вельми цікавий ефект: поява тонких рваних подряпин, що при правильному фарбуванні робить такі вироби дуже цінним декором.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Найкращим чином після брашірованія виглядають хвойні породи. Найбільш поширена сосна має небагату текстуру, і малюнок після обробки навряд чи когось здивує. А ось в ялини і модрини проявляються по-справжньому неповторні візерунки.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Будь-яке дерево для брашірованія має бути якісно отстрогано і позбавлене від будь-якого роду дефектів і вад, брашірованіе їх не усуне. Вологість деревини в ідеалі повинна бути 10-12%, але в будь-якому випадку не більше 15%, інакше волокна будуть рватися і рясно утворювати дрібний ворс.

Щітки та інший інструмент

Основна робота при брашировании виконується щітками-крацовками. Це досить грубі металеві щітки дискового типу з ворсом з латуні або сталі. Бажано, щоб щітка мала широку торцеву частину і за формою була близька до валика — так обробка буде більш рівномірною. Товщина дроту цілком залежить від типу дерева: ворс повинен бути в 7-10 разів тонше м’яких прожилок, при цьому прямі зволікання краще «кучерявих».

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Крацовки вибирають основну масу волокон, але поверхня при цьому залишається занадто шорсткою і ворсистою. Якість обробки можна поліпшити за допомогою синтетичних нейлонових щіток, в яких в товщу пластика вплавлена абразивна пудра різної фракції. Така шліфування допомагає усунути більшість дрібних задирів і ворс, які заважають фарбуванню, без них поверхня виглядає чистіше і приємніше.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Третього етапу обробки зазвичай уникають, але якщо вам потрібно преміальне якість поверхні, то брашірованную деревину доведеться полірувати. Через наявність пір це непросто зробити, необхідно використовувати щітки з жорстким натуральним ворсом, наприклад, сизалеві або з грубої вовни.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Хороша якість обробки досягається, як правило, при використанні електроінструменту. Дриль буде краще кутовий шліфмашинки, працюючи нею, простіше контролювати напрямок обдирання і обороти. Також необхідна ретельна фіксація заготовки, стане в нагоді пара струбцин. Ну і, звичайно, знадобляться засоби захисту від пилу, що утворюється більш ніж рясно, і її видалення: пилосос, окуляри і рукавички точно не будуть зайвими.

Порядок виконання робіт

На першому етапі обробки суху і чисту поверхню дерева обходять грубої крацовкой, видираючи м’які прошарки на бажану глибину. Найбільш розумним буде орієнтувати лицьові поверхні деталей поперек пластів волокон, там, де прожилок багато, і вони тонкі. Але не забувайте, що оброблятися повинні всі видимі площині, інакше контраст буде занадто сильно кидатися в очі.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Рухатися щіткою потрібно строго уздовж волокон без сильного натиску. Невеликі нерівності на площині неминуче залишаться, це головний недолік (або гідність) ручної обробки дерева. Кількість обертів-1500-2200, хоча для різних порід це значення може відрізнятися.

Головна приємна особливість брашірованія — воно відкриває широке поле для експериментів і може використовуватися з відхиленням від основних правил, якщо цього вимагають цілі візуального оформлення. Наприклад, зриваючи деревину поперек волокон, ви залишаєте безладний візерунок з грубихПодряпин, що може бути корисним для рідкісних декоративних вставок .

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Після крацовки деревини настає пора шліфування. Синтетична абразивна щітка направляється уздовж волокон до повного усунення шорсткостей, видимих неозброєним оком. Час від часу заготовку потрібно простукувати з тильного боку, щоб видалити з пір набилася пил і оцінити якість обробки. Після зняття ворсу і задирів настає пора полірування для додання рельєфу гладкості і невеликий глянцевості. Це можна зробити як щіткою на дрилі, так і вручну, використовуючи жорстку частину кухонної губки.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Особливості роботи з підлоговими покриттями

Брашірованію можуть піддаватися не тільки елементи меблів, лиштви і всілякі декори. Цей прийом обробки часто використовується для імітації старіння паркету і паркетної дошки.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Головна складність в роботі з дерев’яною підлогою — великий обсяг робіт. Дриль тут мало застосовна: страждає рівномірність обробки і продуктивність. На таких обсягах розумно придбати або взяти в тимчасове користування щіткову шліфмашину. Вона дозволить дотримуватися однорідної глибини» видряпування » крацовкой, а потім швидко провести шліфування на великій площі.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Для підлоги не рекомендується проявляти глибокий рельєф деревини, інакше покриття буде сильно бруднитися і погано відмиватися. Оптимальна глибина-0,5 — 0,8 мм, так дерево на підлозі стане теплим і приємно шорстким, зникне ненатуральна глянцевість.

Обробка, фарбування, патинування

Фактурування дерева — лише половина справи. Брашірованіе ставить кінцевою метою візуальне виділення деревної текстури, найчастіше для цього проводять забарвлення спеціальними техніками.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Потрібно переконатися, що вибірка волокон виконана якісно і поверхня готова до фарбування. Використовують для цього морилки на водній основі з ефектом легкого дублення або припікання. Нанесення потрібно виконувати пензлем, ретельно протираючи уздовж волокон і стежачи в процесі за підняттям дрібних ворсинок. Якщо такі присутні, поверхню потрібно грунтовно висушити і знову легко обробити шліфувальною щіткою, обламуючи підсохлі і затверділі задирки.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль
замість пензлика зручно використовувати м’яку губку-фарба розподіляється рівномірніше і без надлишків

При фарбуванні найчастіше компонування тонів повторює гру світла і тіні на нерівностях: западини фарбують в темний колір, гребені — в світлий. Для цього поверхню спершу розкривають насичено темним лаком, а потім обтирають губкою або ганчіркою, видаляючи залишки лаку з твердих волокон, куди він не встигає вбратися.

При роботі на великій площині рівномірне фарбування досягається після повного висихання темного барвника і подальшої легкої обробки пелюстковим диском з зернистістю р400-800. Коли опуклості висвітлені, їх розкривають безбарвним або світлих тонів паркетним лаком.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Інший варіант забарвлення пропонує інверсію: верхній ярус рельєфу планується темним, а западини фарбують в світлий тон. В цьому випадку поверхню спершу тонують темним поліуретановим лаком і висушують. Потім слід нанесення світлого непрозорого складу, надлишки якого знімають гумовим шпателем для прояву темної підкладки на гребенях.

Штучне надання дереву зістареного вигляду є сьогодні однією з найбільш затребуваних технологій оформлення предметів меблів та інших деталей інтер’єру. У металевих катівнях кам’яних джунглів людське око так і чіпляється за острівці обласканого вітрами і вигорілого на сонці дерева! всі секрети технології брашірованія деревини дізнаєтеся в нашій статті.

Дерево-незмінний лідер серед оздоблювальних матеріалів. Якщо зі знанням справи поєднати зістарену деревину з модною обробкою, можна домогтися приголомшливого результату, і ваше житло придбає самобутню красу і унікальність. Чи знаєте ви, що механічне зістарювання дерева, або брашірованіе, може освоїти кожен-було б бажання!

брашірованіе деревини: сутність методу

Природний процес старіння дерева займає не один рік: деякі ділянки його починають нерівномірно зношуватися, поступово вивітрюються і структурні пори. Так звані річні кільця на зрізі стовбура, які, по суті, є ранньою і пізньою деревиною різного відтінку, набувають з часом не тільки контрастний колір і щільність, але і видимий обсяг. Ви, швидше за все, знаєте, як виглядає поверхня старої деревини: її хвилеподібна текстура неоднорідна і нагадує піщані хвилі. Найбільш приваблива в цьому плані деревина ялини, ясени і модрини.

Брашірованіе (в перекладі з англ. Brush-щітка) — метод, в основі якого лежить механічна обробка щіткою ранньої деревини, щоб видалити її м’які волокна і таким чином показати природну красу і обсяг природного малюнка дерева.

Стовбур дерева складається з різних за твердістю шарів, що добре помітно на його поперечному зрізі. Деревні волокна з різними фізичними характеристиками утворюють індивідуальний для кожної породи дерева малюнок. Вироби, створені з натуральної деревини, унікальні.

Щітка, видаляючи м’який шар дерева, оголює його тверді волокна, підкреслює їх красивий рельєф і надає обробленому матеріалу естетичний декоративний вигляд. В умовах природного середовища процес цей аналогічний, тільки займає він не один рік, в той час як в стінах столярної майстерні зістарити деревину можна в лічені години.

Штучне структурування деревини ідеально підходить для обробки м’яких і твердих порід дерева, масив яких відрізняється чітко вираженою фактурою і добре помітними шарами різної щільності і твердості. Це сосна, дуб, модрина, горіх, ясен, венге.

Метод малоефективний, коли мова йде про буку, клені, тику, березі, вишні, вільхи. Ці дерева мають мелковолокнистую і недостатньо виражену структуру без очевидної шаруватості. Таку деревину не брашіруют.

Технологія брашірованія сьогодні дуже популярна, так як структурована деревина застосовується повсюдно. Її використовують у виробництві меблів, виготовленні підлог і різних декоративних елементів для оздоблення кімнати. В якій би формі не було представлено натуральне дерево в приміщенні, воно органічно впишеться в будь-який стиль інтер’єру.

інструменти для брашірованіе деревини своїми руками

Недосвідченому майстру метод брашірованіе може здатися складним, але насправді структурування деревини під силу кожному, у кого є домашня майстерня і певний набір обладнання. Ось що потрібно для старіння натурального матеріалу своїми руками:

  1. набір металевих щіток для брашірованія деревини з різним ступенем жорсткості. Вони призначені для очищення поверхні деревини від шару м’яких волокон.
  2. «наждачка» з різною зернистістю. Її застосовують в процесі чорнової шліфування і для завершальної полірування.
  3. морилка. За допомогою цього засобу деревині надають яскраві декоративні нотки.
  4. лак. Його використовують для розтину вже обробленого вироби на завершальному етапі структурування.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Полегшити і прискорити роботу з декоративної обробки дерева, а значить, зробити її більш продуктивною, допоможе механізація процесу. Для цього вам знадобляться дриль, на якій можна регулювати швидкість, або ж спеціально призначена для брашірованія машинка з набором плоских і широких щіток. Зачисний фрезер, як правило, оснащений трьома насадками для брашірованія деревини. У кожної з них специфічні функції:

  • сталева дротяна щітка для брашірованія;
  • ворсиста синтетична щітка для проміжного шліфування;
  • сизалева щітка для завершального полірування поверхні заготовки.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Справедливості заради, варто відзначити, що спеціальні машинки і верстати для брашірованіе деревини актуальні і вигідні, коли у вас в планах самостійно попрацювати над великими розмірами поверхні (наприклад, зістарювання деревини для підлог). Чітко дотримуючись технології структурування, за допомогою механізованих інструментів можна домогтися бездоганних результатів.

брашірованіе деревини своїми руками: інструкція

  1. злегка змочіть заготовку водою-так ви позбавите себе від розлітається по майстерні деревного пилу. Спочатку пройдіться за зразком щіткою з металевого дроту. Її жорсткість підбирається з урахуванням міцності і твердості обраної деревини. Щітка повинна бути досить твердою для того, щоб зчистити з заготовки верхній волокнистий шар, але в той же час помірно м’якою, щоб не пошкодити тверді волокна, через красу яких, власнеГоворячи, брашірованіе і роблять. Переміщайте інструмент по ходу волокон, вибравши помірний темп роботи, щоб якомога ретельніше вискоблити заготовку. Збільшивши частоту обертів механічної щітки, можна запекти деревину, що вкрай небажано, тому для кожного зразка підбирають індивідуальний темп роботи. Якщо ви орудуєте звичайним ручним інструментом, то з легкістю визначте, з якою швидкістю обробляти заготовку найбільш ефективно. Правда, ручна робота забирає більше зусиль і часу.
  2. після первинної жорсткої обробки деталі поміняйте щітку на полімерну насадку з абразивним покриттям і відшліфуйте заготовку, щоб видалити з її поверхні непотрібну шорсткість і залишки волокон. Тільки після того, як деревина буде відшліфована, можна об’єктивно оцінити якість вашої праці, побачити, наскільки глибоко було зроблено структурування. Якщо обсяг виконаної роботи здається вам недостатнім, борозенки, що з’явилися на поверхні деревини, можна трохи поглибити. Головне, не переборщити. На цьому ж етапі заготовку можна додатково декорувати: за допомогою стамески зробіть поглиблення природної форми. Після первинної шліфування злегка підкоригуйте їх, надавши їм первозданний природний вигляд тріщин, які могла б нанести на дерево сама природа.
  3. насадка, оснащена сизалевою щіткою, піде в хід для фінальної полірування деревини. Ця процедура додасть фактурі заготовки відсутній лиск і неповторність. Якщо обробляєте зразок вручну, скористайтеся дрібнозернистим наждачним папером, щоб отримати ідеально гладку поверхню заготовки. Загладжений зразок готують до фарбування і покриття лаком: повністю висушують і очищають від пилу.
  4. щоб надати деталі особливий наліт благородності і розкоші, після фарбування її можна патинувати (пофарбувати глибокі тріщини більш темною фарбою) або позолотити. Якщо щедро нанести на робочу поверхню морилку і швидко видалити надлишки, м’яковолокнисті ділянки вберуть фарбу, а тверді волокна залишаться світлими. Неперевершено виглядає на природному тлі забита в мікротріщини золота фарба. Після фарбування пігментним складом заготовку ще раз піддають поліровці, яка згладжує всі нерівності, що з’явилися після фарбування.
  5. лак використовують, коли заготівля ретельно очищена, вимита і просушена. В обробці брашірованних елементів для набору паркету застосовують спеціально призначений для цієї мети паркетний лак, тоді готові підлоги довгий час будуть зберігати свій первозданний вигляд.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

брашірованіе за допомогою хімії

Хімічні засоби в процесі штучного старіння деревини застосовують з метою полегшення роботи. За допомогою деяких хімічно активних розчинів можна домогтися легкого видалення м’якої волокнистої частини деревини: речовина розм’якшить або роз’їсть поверхню заготовки, так що залишиться тільки зішкребти непотрібну частину деревини.

Для роботи застосовують кислоти, луги і різні їдкі засоби. Чим вище концентрація активних речовин в» хімії», тим сильніше вона розкладає волокна деревини. Це означає, що металеві щітки для початкової обробки зразка можуть і не знадобитися – досить буде кілька разів нанести і змити засіб з заготовки.

При хімічному брашірованіі в повітря потрапляють їдкі летючі речовини. З метою профілактики хімічного отруєння подібні роботи проводять не в приміщенні, а на вулиці. Після видалення шару м’яких волокон за допомогою «хімії» подальші декоративні роботи виконують так само, як при механічному способі старіння деревини.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

сфери використання брашірованной деревини

Технологію штучного старіння деревини широко застосовують у створенні стильних предметів для інтер’єру і в оформленні різного роду приміщень. Пояснити таку популярність можна високою декоративністю і доступністю даного методу. Зістарена деревина ідеально лягає на камінні дошки і полиці, прекрасно виглядає на стельових балках, колонах і стінових панелях, наповнюючи вітальні і холи, ресторани і клуби неповторним духом вишуканості і аристократизму.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Меблі, прикрашена елементами з зістареного дерева, в будь-якому інтер’єрі виглядає витончено і строго. Особливо цінуються заготовки, над зовнішнім виглядом яких свого часу потрудилися короїди. Як стверджують червонодеревники, подібним чином обробити масив дерева вручну не можна-природі в цьому немає рівних. Дерев’яні вироби, створені за допомогою технології брашірованія, є відмінним дизайнерським рішенням для оформлення будь-якого інтер’єру.

брашірованіе деревини. Відео

Всі фото зі статті

Невідомий до недавніх пір термін брашірованіе деревини сьогодні отримує все більшу популярність. До подібної методики обробки дерев’яних поверхонь проявляють інтерес найрізноманітніші люди, починаючи зі фахівців з виробництва елітних меблів і закінчуючи дачниками, які вирішили прикрасити ті чи інші дерев’яні вироби в антуражі заміського будинку.

Отже, що собою являє брашірованіе і які особливості його виконання? крім того, яке обладнання застосовується для такої обробки дерев’яних поверхонь і які характеристики готового результату?

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Основні відомості

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Брашірованіе дерева своїми руками або з використанням спеціального механізованого обладнання — це процес, в ході якого з поверхні пиломатеріалів частково видаляються м’які волокна, в той час як більш тверді волокна залишаються без змін. В результаті такої обробки створюється враження старої деревини.

Термін «брашірованіе«, рідше зустрічається» брашіровка«, це транслітерація англійського слова» brush «що в перекладі означає»щітка». У російській мові є подібний за значенням термін»структурування деревної поверхні». І в тому і в іншому випадку природна структура деревини залишається недоторканою, в той час як вичищаються м’які волокна.

Важливо: оптимальний результат структурування демонструють породи з яскраво вираженою структурою.
Породи з невираженою структурою, такі, наприклад, як бук і клен, для брашірованія не підходять.

Технологія обробки пиломатеріалів включає наступні етапи:

  • чорнове структурування, в ході якого м’які волокна вибираються металевою щіткою;
  • шліфування отриманої фактури м’якою щіткою або полімерним абразивом;
  • фінішне полірування фактури із застосуванням сезалевої щітки.

Структурування деревини своїми руками або із застосуванням механічних пристосувань забезпечує кращий результат, якщо використовувані пиломатеріали заготовлені навесні. Саме навесні, завдяки зростанню річних кілець, утворюються м’які пухкі волокна, які без особливих зусиль вичищаються вручну із застосуванням жорсткої щітки.

Оскільки структурування деревини засноване на видаленні м’яких волокон, в якості вихідного матеріалу доцільно використовувати тверді породи дерева такі, наприклад, як дуб, вишня і модрина.

Важливо: найчастіше, структурування деревини пропонують компанії, зайняті виробництвом паркету і підлоговою дошкою.

Брашіровать підлогові покриття, як це сьогодні модно робити, не слід з двох причин:

  • по-перше, в рельєфній фактурі буде накопичуватися бруд, вимити яку звідти буде непросто.
  • по-друге, борозенки рельєфу, на відміну від рівної поверхні, будуть заминатися під вагою меблів.

Штучне старіння дерева-це нескладно

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Брашірованіе-одна з найбільш доступних в реалізації методик, що дозволяють штучно зістарити деревину таким чином, що вона буде виглядати максимально природно і реалістично.

Максимальна схожість отриманого результату з по-справжньому старим деревом забезпечує фарбування брашірованной деревини в сірий колір з подальшим змазуванням ще невисохлої фарби з рельєфною поверхні. При правильному підході до штучного зістарювання, вироби з пиломатеріалів будуть виглядати, так нібито простояли під відкритим небом не менше 10 років.

Для того щоб дерево виглядало природно зістареним, крім структурування волокон, фактуру можна виділити кольором. Для цього оброблену металевою щіткою поверхню очищають і потім нерівномірно фарбують.

Западини, з яких були обрані м’які волокна, офарблюємо більш темним кольором. Поверхня фактури покриваємо світлим відтінком і таким чином робимо рельєф більш помітним.

Як самостійно зістарити деревину? способи брашірованіе. Брашірованіе деревини щітка для брашірованія на дриль

Порада: найпростішим і одночасно результативним способом, що дозволяє виділити фактуру дерева, є фарбування брашірованного дерева морилкою з подальшим змазуваннямПоролоновим тампоном.