Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

180

Обробка чорнових підлог і чорнових стель, дощок і пиломатеріалів, використовуваних для монтажу чорнової підлоги і стелі в будинку і лазні виконується для захисту їх від ураження гниллю, цвіллю і грибком в початковій стадії будівництва будинку або лазні або в момент його чистової обробки. Чорнові підлоги в будинку і лазні важливо обробити антисептиком для захисту деревини, тому що в подальшому ці області будинку будуть зашиватися і доступ до чорнових підлог, чорнових стелях і прихованим порожнинах буде обмежений або неможливий без часткової або повної розбирання конструкції підлоги або стелі.
Щоб правильно вибрати антисептик для чорнових підлог і чорнових стель, а також антисептик або просочення для обробкидосок чорнової підлоги використовуйте просте правило:

  1. у будинку і особливо в лазні треба більше приділити увагу при обробки статевих балок і чорнових підлог біозахисту. Біозахисна обробка статевих балок запобіжить гниття балок з колоди або бруса, дошки і т.п. В приміщеннях з високою вологістю і ступенем ризику утворення цвілі і грибка.
  2. стельові балки і балки стелі, а також міжповерхові перекриття і конструкції бажано захистити використовуючи не тільки антисептик від грибка, антисептик від цвілі, склад від гниття деревини (біозахисні просочення для деревини), але і від пожежі і поширення вогню. Для цього використовуйте вогнезахисні антисептики і вогнебіозахисні просочення.

Зміст

коли потрібно обробити чорнові підлоги і стелі вогнебіозахисними складами:

  1. обробити чорнові підлоги і чорнові стелі в будинку від від цвілі і грибка, обробити чорнову підлогу і дошки чорнової підлоги антисептиком краще відразу безпосередньо перед монтажем чорнової підлоги або відразу після його укладання, або в процесі укладання.
  2. захистити статеві балки від цвілі і від жука короїда, захистити тололочние балки і статеві лаги необхідно в момент складання вашого будинку або лазні.
  3. обробити балки підлоги від грибка вогнезахисним антисептиком або обробити стельові балки можна відразу після складання будинку з колоди або бруса на ділянці замовника після його остаточної установки «під дах» на весь термін «усадки» і «вистоювання» зрубу до моменту початку виконання чистової обробки зрубу або зашивання будинку з бруса сайдингом.
    Захистити міжетажні перекриття балки підлоги і стелі дуже важливо в найкоротші терміни після складання, тому що деревини зрубу будинку або лазні може бути підвищеної вологості і найбільш схильна до потемніння і негативного впливу спор грибків і цвілі. Балки несуть основне навантаження підлог і всього, що на них ви будите навантажувати. При загниванні балки підлоги витрати на її ремонт або заміну можуть бути дуже дорогі.

фото як правильно обробити чорнові підлоги і стелі вогнебіозахисні антисептиком

Який захист забезпечується при обробці чорнових чорнових підлог і стель вогнебіозахисні просоченням якщо вибрати антисептик для захисту чорнової підлоги:

  1. захист дощок чорнової підлоги і дощок чорнової стелі від вогню, захист чорнової підлоги від пожежі,
  2. захист чорнової підлоги в будинку від потемніння, плісняви та грибка,
  3. захист чорнових підлог і стель в зрубі від жука короїда, захист чорнової підлоги і його складових від зараження личинок древоточца,
  4. захист міжповерхових перекриттів, дошки чорнової підлоги і чорнової стелі від намокання і вологи,
  5. зменшення розтріскування дощок чорнової підлоги і стелі від розтріскування.

купити антисептик для захисту чорнової підлоги і чорнової стелі:

для дерева
захист чорнової підлоги і стелі від вогню, пожежі,
Цвілі, короїда,
грибка, древоточца, гниття. Комплексний захист балок підлоги і стелі.
для дерева .
захист чорнової підлоги і стелі, міжповерхових перекриттів будинку і лазні від цвілі, короїда,
Грибка, древоточца,
потемніння і т. П. у категорії підібрані і запропоновані деякі антисептики для вогнебіозахисту чорнової підлоги і чорнової стелі,
за критерієм максимальної ефективності і якості роботи захисних просочень при мінімальних витратах замовника на весь термін роботи складу.
купити вогнебіозахисний антисептик
у торговому домі колорлак.
Рекомендовані нами склади
— можливе рішення з безкоштовною доставкою купити біозахисний антисептик
у торговому домі колорлак.
Рекомендовані нами склади
— можливе рішення з безкоштовною доставкою додаткові відомості про рекомендовані нами захисні склади
Калькулятор розрахунок необхідної кількості антисептика по захисту чорнової підлоги і стелі

Чорнову підлогу, як підстава, можна робити в дерев’яних і бетонних будинках. Попередній підлогу повинен бути ідеально рівним. Монтаж такого покриття процес трудомісткий, і найкраще довіритися професіоналам.

Звичайно, чорнову підлогу в дерев’яному будинку можна зробити і своїми руками.

Перед тим як перейти до монтажу, розберемо з вами види і призначення чорнових підлог.

Настил безпосередньо на лаги. В цьому випадку використовуємо дсп, осб, фанеру або дошки, які в свою чергу укладаються на лаги.

Такий вид чорнової підлоги, добре підійде для поверхні з незначними несучими показниками, що дозволяє розподілити навантаження по всій площі підлоги. Рекомендується використовувати такі покриття як ламінат, лінолеум або паркетна дошка.

Настил безпосередньо під лагами. Ще його називають подвійний шар. Простір від лаги, до лаги заповнюють гідроізоляцією, теплоізоляцією, пароізоляцією.

Чорнову підлогу безпосередньо по несучих балках. Цей варіант статі, слід закладати при проектуванні будинку.

Для того що б зменшити крок між балками з 1.2-1.5 м.як це зазвичай прийнято, до 0.6-1 м., тоді балки будуть замінювати лаги. Ми відмовляємося від зайвого шару. У перерахунку на всі витратні матеріали, ми виходить, ще й економимо близько 30%.

Плюс отримуємо збільшення висоти приміщення. Але, в разі, коли ви купили вже готовий будинок, не варто засмучуватися, дошки чорнової підлоги можна кинути по діагоналі балок, це забезпечить високу міцність поверхні підлоги.

Види чорнової підлоги:

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Мокра основа-це стяжка (бетонна основа), під простором на якому буде проводитися монтаж дерев’яної підлоги.

Так як бетонна основа не є рівним, то буде потрібно використання додаткового вирівнюючого шару. Робити фінішне покриття, можна тільки після повного висихання чорнового підстави, приблизно 7-8 днів.

Сухий-це настил лаг. Вони укладаються на грунт покритий піском. При установці лаг, застосовуємо лінійку і рівень. На відміну від бетонної основи, підлогу на лагах важко довести до ідеально рівного стану.

захист чорнової підлоги від впливу вологи

Всі комплектуючі чорнової підлоги повинні бути оброблені спеціальними засобами проти цвілі і гнилі. Обробку всіх дерев’яних елементів, проводять після просушування – це дуже важливий момент, чим менше вологості в дереві, тим воно краще і глибше вбирає антисептики.
Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Просочення роблять не менше 2 разів, не варто забувати про поперечні зрізи деревини, їх обов’язково обробляють. Не рекомендується спочатку укласти дошки, а потім їх обробляти, тому що торці будуть відкритими для цвілі і водяної пари.

Природна вентиляція підпілля, найважливіший організаційний момент, при монтажі чорнової підлоги. Якщо його правильно не організувати, то жоден антисептик вам не допоможе, і через деякий час доведеться міняти все статеве покриття.

Віддушин роблять на висоті 30-40 см, і 90 см. Від кута дерев’яного будинку, для того що б повітря, не застоювався.

Від захисту дрібних гризунів на віддушини можна встановити металеву решітку. На зиму можна закривати віддушини, що б зберегти тепло першого поверху, але обов’язково відкривати з потеплінням.

Попередня підлога не повинна бути твердою. Для настилу можна використовувати будь-який матеріал, який може витримати дане навантаження.

Гідроізоляцію в основному використовують поверх чорнової підлоги. Але, так само можна використовувати до, або в якості матеріалу може виступити щебінь.

В якості гідроізоляції поверх підлоги використовують руберойд. Поверх гідроізоляції укладаємо шар утеплювача (мінеральна вата, пінопласт).

Після шару утеплювача можна приступати до монтажу чистового статі, але професіонали рекомендують поверх шару утеплювача, нанести ще один шар гідроізоляції, а потім фінальне покриття підлоги.

укладання чорнової підлоги на бетонну основу

СамеГоловна умова, щоб стяжка була ідеально рівною.

Розрізняють два варіанти монтажу чорнової підлоги на поверхню бетонної основи:

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Рейки застосовують, тоді, коли необхідно провести комунікації, монтувати додаткове утеплення або стяжка має значні перепади, більше 2-3 мм.

Між рейками і стяжкою укладаємо шар гідроізоляції зазвичай це руберойд. Рейки вирівнюємо підкладками і кріпимо дюбелями. Якщо треба додатково утеплюємо або монтуємо комунікації. В подальшому дошками або плитами монтуємо підлогу.

Пам’ятайте, що на одній рейці будуть зістикуватися дві плити посередині. плити викладаємо як цегляна кладка, завдяки цьому у нас виходить рівномірний розподіл навантаження на рейки. Кріпимо плити або дошки, цвяхами або саморізами.
Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Навантаження від будови припадає на його фундамент. Конструкція, що передує чистовому покриттю і служить основою для утеплювача, є «чорновою підлогою». Від того, як проведений його монтаж, залежить температурний режим вашого приміщення. Якщо в ньому залишаться щілини, то знизу почне надходити холодне повітря, з’явиться вогкість і запах гнилі в будинку.

Опис

При виборі матеріалу для несучих балок конструкції підлоги в цілому, враховуйте площу приміщення, для якого він буде призначений. Чим вона більше, тим вони товщі. Цей фактор пояснюється тим, що чистове покриття і всі матеріали, які задіяні в процесі монтажних робіт, повинні бути рівномірно на них розподілені.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Як зробити чорнову підлогу в дерев’яному будинку

Існує кілька варіантів його формування, але частіше використовують «сухий» спосіб.

Чорнову підлогу формується за такими принципами:

  • по лагам.
  • «збірний», з використанням сухої стяжки.
  • «регульований» (на фанері і дсп).

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

«збірний «чорнову підлогу

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

«регульований» чорнову підлогу

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Якщо дошки настилають на лаги, то їх укладають на наступне підставу:

  • балки.
  • залізобетонну плиту.

Регульована підлога формується на наступних підставах:

  • лаги.
  • фанера.

Що необхідно знати?

Його укладають на підлогове основне перекриття, використовуючи менш тверді породи дерева. До них відносять хвойні сорти. Це наступні їх види:

  • обрізна дошка.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

З метою досягнення очікуваних результатів від виконаного монтажу, необхідно знати наступне:

  • підставою всієї конструкції підлоги є брус, який покладений на шар гідроізоляції (два шари руберойду).
  • на нього розстеляється рулонний захисний матеріал або 2 шари поліетилену високої щільності.
  • на брус кріпляться лаги, які служать каркасом для монтажу. До стін їх не доводять, залишаючи зазор до 30 мм. Ця відстань буде страховкою від можливої усадки грунту (зміна температурного режиму і рівня підземних вод в грунті) і природного коливання вологості колоди при його експлуатації.
  • створений штучно вільний ділянку між стіною, повинен бути заповнений мінеральною ватою.
  • все дерево необхідно обробити антисептиками і антипіренами. Якщо придбані вже готові до експлуатації матеріали, то зроблені зрізи необхідно захистити від вологи і жуків-короїдів.

Чорнову підлогу в дерев’яному будинку своїми руками

Для проведення робіт використовують дошку товщиною від 15 до 20 мм. Правильно підготовлений на фрезерних верстатах вихідний матеріал, створить на його бічній частині пази і заплічка. Цей варіант виключить роботу з молотком і цвяхами, що прискорить процес складання і щільність з’єднання. Жорсткість конструкції не буде створювати скрип.

Товщина дошки для чорнової підлоги впливає на відстань (крок) між лагами. Чим вона більше, тим ширше цей проміжок. Наприклад:

  • при товщині дошки 40 мм, крок між лагами може досягати одного метра.
  • при товщині 35 см, крок між лагами не повинен перевищувати 850 см.
  • при товщині менше 35 см, крок між лагами не повинен перевищувати 60 см.

Велике значення має правильне розташування стовпів фундаменту. Вони розташовуються по всьому периметру і в центральній частині будівлі.

Товщина лаги безпосередньо пов’язана з кроком розміщення стовпів фундаменту, так як основний брус кріпиться до них.

Слід дотримуватися наступних співвідношення між розмірами лаг і кроком стовпів фундаменту, виражений в сантиметрах:

  • лаги товщиною 40 при кроці не більше 900.
  • лаги товщиною 50 при кроці 1100.
  • лаги товщиною 60 при кроці 1300.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Монтаж чорнової підлоги з використанням фанери

Послідовність робіт наступна.

  • балки ставлять на шар гідроізоляції.
  • на них укладають рулонний матеріал, що забезпечує захист від вологи.
  • кріплять лаги.
  • на них вистилають фанерний лист товщиною 10 мм або плити стійкі до вологи (мдс, пдв).
  • шви з’єднання закривають будівельним скотчем або заливають герметик.
  • закривають чорнову підлогу шаром пароізоляційного захисту.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Для ізоляції від конденсату з боку приміщення використовують такі матеріали:

  • цементний розчин.
  • щільний целофан в 2 шари.
  • рулонний спінений поліетилен на основі з фольги (укладають фольгою до приміщення) та інші матеріали.

Між пароізоляційним захистом і настилом підлоговими дошками повинен залишатися повітряний бар’єр. Через отвори в фундаменті (продух) чорнову підлогу повинен провітрюватися.

Перед нанесенням ізолюйте труби і лічильники будівельним скотчем. Нанесіть її шарами, використовуючи кисть, валик або гумовий шпатель. Приділіть особливу увагу важкодоступним місцям. Після першого шару необхідно самоклеящуюся стрічку нанести на всі стики і місця з’єднання. Другим шаром вона закриється. Склад повинен частково наноситися на стіну (її нижню частину).

Є й інші матеріали для проведення подібних робіт. Можуть бути використані рулонні фольговані утеплювачі, які одночасно сприятимуть ізоляції від шуму і збереженню тепла в приміщенні. Їх укладають внахлест металевою частиною в сторону приміщення.

Відео: правильний монтаж чорнової підлоги

Висновок

Такий вид «сухого чорного статі» може служити підставою для формування основного покриття. В окремих випадках для укладання паркетної дошки або ламінату, готову конструкцію перекривають шаром водостійкого гіпсокартону.

Відео: як зробити чорнову підлогу з фанери?

Чорнові підлоги по дерев’яних балках-широко використовувані архітектурні елементи будівництва будівель. Залежно від конкретного місця розміщення і особливостей будівель, виконують різні функції і відрізняються технологією облаштування.

Чорнові підлоги використовуються в наступних цілях.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Технологія виготовлення чорнових підлог багато в чому залежить від їх конкретного призначення.

особливості конструкції чорнових підлог

Особливості виготовлення чорнових підлог враховують способи кріплення балок або статевих лаг. Балки можуть встановлюватися на різні конструкції.

Таблиця. Конструкції, на які можуть встановлюватися балки.

найменування конструкції короткі характеристики

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

такий варіант застосовується під час будівництва дерев’яних зрубів або щитових будинків. На стовпчастих фундаментах монтуються несучі елементи підлоги першого поверху. У зв’язку з тим, що нижня поверхня балок спирається на фундамент, кріплення чорнових підлог може бути тільки на черепному брусі. Вони фіксуються до бічної поверхні лаг або балок. Крім тих випадків, коли балки виготовлені з кругляка і не мають плоских бічних поверхонь. Другий варіант-монтаж чорнових підлог поверх балок для несучої основи фінішних покриттів.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

чорнові підлоги робляться на лагах, фіксуються до бічних черепних брусків або верхніх поверхонь. Між плитами і балками використовується гідроізоляційний бар’єр.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

торці балок лежать на фундаментної стрічці або нижніх вінцях зрубу. Чорнова підлога може встановлюватися як на бічних поверхнях, так і зверху чи знизу балок.

Потрібно мати на увазі, що кріплення чорнових підлог на черепному брусі зменшує товщину утеплювального шару. Якщо ширина балок або лаг менше 15 см, то використовувати такий варіант небажано. Справа в тому, що рекомендована мінімальна товщина утеплювача більше 10 см, при зменшенні цього показника значно знижується ефективність утеплення.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Балки-опорні елементи для будівництва підлоги або стелі, повинні витримувати максимальні розрахункові навантаження, мати запас по міцності. В залежності від призначенняІ умов експлуатації приміщень, підбирається товщина балок і відстань між ними. Як матеріали можуть використовуватися бруси розмірами 50х50 мм і більше або дошки з параметрами від 50х150 мм. На пиломатеріалах з рівними поверхнями чорнова підлога може кріпитися знизу, збоку або зверху, на круглих балках — тільки знизу або зверху.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Таблиця. З яких елементів складається класичний чорнову підлогу.

найменування елемента призначення та опис

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

головний несучий елемент, сприймає всі статичні і динамічні зусилля. В кожному окремому випадку проводяться індивідуальні розрахунки за лінійними параметрами і кроку відстані. Можуть спиратися на стовпчики, стрічку фундаменту, плиту перекриття, фасадні стіни або несучі міжкімнатні перегородки.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

розмір-приблизно 20х30 мм, фіксуються до бічних поверхонь балок, служать для укладання дощок чорнової підлоги.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

гідроізоляція укладається на чорнову підлогу, службовець підставою чистового. Пароізоляція використовується для захисту утеплювачів від підвищення відносної вологості, застосовується на перших поверхах або стельових перекриттях.

Залежно від конкретного розміщення і призначення чорнових підлог, перераховані елементи можуть додаватися або виключатися. Ми розглянемо кілька найбільш часто використовуваних видів чорнових підлог.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

чорнову підлогу в зрубі по балках

Балки повинні ретельно просочуватися антисептиком, бажано не менше двох разів. Торці можуть лежати на стрічковому фундаменті або брусі, між бетоном і дерев’яними конструкціями обов’язково укладаються два шари гідроізоляції з руберойду. Верхня і нижня площини балок стесані сокирою, бічні поверхні ошкурени. Чорнова підлога буде виготовлятися з листів вологостійкого осп товщиною приблизно 1 см.майте на увазі, що остаточну товщину плити слід підбирати з урахуванням відстані між балками. Головний критерій вибору-листи не повинні прогинатися під власною вагою. Можна використовувати і більш дешеві матеріали: необрізні ошкуренние дошки третього сорту, що були у вжитку пиломатеріали, шматки фанери і т. Д.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Практична порада! якщо планується утеплення підлоги, то рекомендується відстань між балками витримувати в межах 55 см. Справа в тому, що пресована або рулонна вата має стандартну ширину 60 см, за рахунок такої відстані між балками утеплювач буде щільно притискатися до бічних поверхонь, а це набагато підвищує ефективність утеплення. Крім того, мінеральну вату не доведеться різати, що дозволяє прискорити будівельні роботи і звести до мінімуму кількість непродуктивних втрат дорогого матеріалу.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Крок 1. встановіть балки на місце на заданій відстані, перевірте положення верхніх поверхонь — всі вони повинні лежати на одному рівні. Для перевірки краще користуватися мотузкою. Натягніть її між двома крайніми балками і всі інші підганяйте за цим рівнем. Для підгонки краще стісувати зайву висоту, якщо це робити важко, то можна користуватися підкладками. Професійні будівельники не рекомендують підкладати дерев’яні клини, з часом вони дадуть усадку. Набагато краще застосовувати пластикові або металеві. Рівнем перевіряйте горизонтальність положення балок.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Крок 2. зніміть балку, відкрутіть від косинця. Надалі елемент треба встановлювати на те ж саме місце, в іншому випадку може порушитися лінійність чистового статі, при ходьбі з’являться неприємні скрипи. Переверніть її нижньою площиною догори, покладіть на вільне місце на фундаменті.

Крок 3. з плит осп наріжте смуги шириною на 5-6 см більше, ніж ширина нижньої частини балки. Довжина не має значення, при необхідності смуги можна стикувати.

Практична порада! з метою економії матеріалу в нижній частині бруса можна прикручувати не суцільні смуги, в квадрати. Відстань між ними 30-50 см.чорнова підлога не несе ніякого навантаження, маса утеплювачів мізерно мала, немає потреби робити міцні полки для установки чорнової підлоги.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Внизу поперек балок набиваються бруси-один з можливих варіантів

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Крок 4. за допомогою електричного дриля або шуруповерта закріпіть смуги до балки. Використовуйте саморізи, довжина яких повинна мінімум на одну третину перевищувати товщину плити осп. В іншому випадку фіксація буде неміцною. Замість саморізів можна використовувати звичайні цвяхи відповідних розмірів.

Крок 5. аналогічним способом поступайте з усіма залишилися балками. По черзі відкручуйте їх, фіксуйте смуги осп і встановлюйте на колишнє місце.

Крок 6. розріжте плити осп під ширину чорнової підлоги. Якщо у вас точно витримані відстані між балками, то можна відразу заготовити всі елементи. Якщо з яких-небудь причин відстані між брусами неоднакові, то відміряти доведеться кожну смугу окремо.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Крок 7. покладіть листи на полиці. Не потрібно домагатися повної відсутності зазорів, чорнову підлогу під утеплювач не вимагає точного дотримання розмірів.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Практична порада! для полегшення роботи відрізайте листи на 1-2 см вужче, ніж відстані між полицями. Справа в тому, що балка з боків має опуклості, що звужують просвіт, за рахунок невеликого зменшення ширини листів їх набагато простіше встановлювати на місце. Ще один плюс зменшення ширини-з’являється компенсуючий зазор. Плити осп під час зміни показників відносної вологості досить значно змінюють лінійні розміри. Якщо компенсуючі зазори відсутні, то листи можуть спучуватися. Для чорнової підлоги це не критично, але спучування вказує на низьку кваліфікацію будівельників.

Крок 8. для зменшення тепловтрати можна все щілини задути монтажною піною.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

На цьому виготовлення чорнової підлоги закінчено, можна починати укладання утеплювача. Як це робити?

Крок 1. покладіть на балки і чорнову підлогу пароізоляцію, не дуже натягуйте її, кріпите до дерева степлером. Для пароізоляції можна застосовувати дорогі сучасні неткані матеріали або звичайну дешеву поліетиленову плівку. За ефективністю різниці немає, а ціна може відрізнятися на порядок. Пароізоляція-обов’язковий елемент, не нехтуйте цим. Справа в тому, що мінеральна вата вкрай негативно реагує на підвищення вологості. При збільшенні показника теплопровідність зростає в геометричній прогресії, що різко знижує ефективність теплоізоляції. Ще один експлуатаційний недолік-матеріал довго сохне. Це означає, що волога вата буде мати тривалий контакт з дерев’яними конструкціями. Такі несприятливі умови значно скорочують термін експлуатації пиломатеріалів.

Важливо! ніколи не зберігайте утеплювач на відкритих майданчиках. При підозрі про підвищену вологість ретельно просушіть матеріал, використовуйте тільки суху вату.

Крок 2. покладіть на чорнову підлогу перший шар мінеральної вати товщиною 5 см.щільно стискайте краю, не допускайте утворення щілин. Пресована мінеральна вата трохи стискається і володіє пружністю, що дозволяє їй займати найзручніше місце.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Крок 3. другий шар утеплювача укладайте зі зміщенням швів. Для цього першим покладіть відрізок, що залишився від останнього шматка пресованої мінеральної вати. За таким же алгоритмом утеплите всю площу чорнової підлоги. Товщина утеплення підлоги для північних регіонів країни повинна бути не менше 15 см, для середньої кліматичної зони досить 10 см.

Практична рекомендація! не варто утеплювати підлогу одним тонким шаром мінеральної вати, товщина 5 см майже не робить ефекту теплозбереження. Тим більше на першому поверсі, де є постійна природна вентиляція і тепло з приміщень швидко видаляється.

Крок 4. накрийте утеплювач гідроізоляцією. Для цього можна застосовувати будь-які спеціальні матеріали. Гідрозахист фіксується степлером, ширина нахлестів — не менше 10 см, торці матеріалу герметично заклеюються скотчем.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Крок 5. поверх гідроізоляційної мембрани на лаги прибийте рейки 20х30 або залишилися смуги з осп. Рейки забезпечать вентиляцію чистового статі і не допустять появи цвілі під ним.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Підпілля обов’язково повинно мати вентиляційні отвори, що забезпечують багаторазовий обмін повітря. Не забувайте отвори закривати металевими гратами, що оберігають підпілля від проникнення гризунів. Сучасна мінеральна вата має дуже тонкі волокна, гризуни без проблем роблять в ній проходи і облаштовують гнізда. Як наслідок-не тільки погіршуються показники теплозахисту, але і в приміщеннях з’являються миші.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

На цьому чорна підлога повністю готовий, можна починати настилати дошки чистового статі.

чорнова підлога на горищному перекритті

Має кілька варіантів, ми дляЩільну глину. Даний шар стане основним в пристрої чорнових підлог. Вже на цій підставі будуть монтуватися лаги. Тому, така основа не повинна створювати умов для гниття деревини. Що стосується товщини подушки, то вона повинна бути в 3 рази більше, ніж товщина обраного бруска.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Якщо для подушки буде використаний не пісок, а шлак, то він повинен бути доставлений на ділянку приблизно за рік до початку робіт з будівництва підстави. Цьому матеріалу необхідно відлежатися.

В останній шар монтують дерев’яні лаги. Верхня лінія бруска повинна бути врівень з площиною підстави. Перш ніж встановлювати деревину в грунт, її рекомендується обробити антисептичними матеріалами.

Лаги укладаються на деякій відстані один від одного. Відстань це залежить від ширини дощок, якими чорнову підлогу буде в подальшому покриватися. Так, для пристрою чорнової підлоги в будівлях з деревини, де роботи завершуватися настилом на основі шпунтованої дошки, оптимальна відстань становить 60 см.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Утеплені підлоги

Пристрій утепленого чорнової підлоги на лагах трохи відрізняється від схеми холодного підстави.

Так, дно котловану, який вийшов в результаті зняття родючого шару грунту, ретельно утрамбовують, а потім застеляють гідроізоляційним матеріалом. Далі засипають багатошарову подушку. Насамперед засипається щебінь. Товщина його при цьому повинна становити не більше 8 см.цей шар також ущільнюється, а після – заливається вапняними молочком.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Після даний шар застеляють руберойдом, а потім зверху встеляють листи двп товщиною 30 мм.потім насипають керамзит з дрібної або середньої фракцією. Шар також повинен скласти не менше 8 см.

Утеплююча основа заливається «худим» бетоном, де підвищений вміст піску. Після затвердіння розчину, площа додатково засипають піском, а потім використовують схему з облаштування звичайного холодного статі.

монтаж лаг за різними видами перекриттів

Якщо перекриття дерев’яне, зазвичай балки не відрізняються ідеальною рівністю. Пристрій чорнової підлоги може бути утруднено, тому що при монтажі лаг по таких перекриттях не вийти отримати максимально рівну горизонтальну поверхню. Лаги слід зміцнювати на бічних сторонах балок.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Головна перевага такого способу-відсутність необхідності в прокладках, які регулюють висоту. Кріплення здійснюється за допомогою неповних шурупів, де довжина шурупа становить менше довжини лаги. Діаметр шурупа повинен бути не менше 6 мм.

Коли балки розташовані занадто далеко один від одного, перпендикулярно першому складу прокладають другий склад, але більш близько.

Якщо перекриття бетонні, тоді слід врахувати, що в цьому випадку необхідно потурбуватися хорошою гідроізоляцією, а інакше вся конструкція буде постійно сира. В цьому випадку застосовується інший пристрій чорнової підлоги.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

При укладанні підлог особлива увага приділяється гідроізоляції, а також тепло — і шумоізоляції. Також в обов’язковому порядку необхідна мокра або суха стяжка. І тільки після всього цього укладають лаги і настилають чистову підлогу.

Для лаг не варто вибирати короткі бруси. Якщо довжини не вистачає, то частини стикують один з одним впритул торцевими частинами. Укладаються бруски прямо на стяжку.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

На м’який утеплювач монтаж лаг не рекомендується. У такій ситуації бруски будуть» плавати», що може привести до руйнування фінішного покриття. Якщо тепло і шумоізоляційні матеріали дозволяють, то лаги необхідно розташовувати так, щоб ізолюючі матеріали були розташовані між двома брусками.

укладаємо лаги правильно

Перед початком роботи підстава повинна бути ретельно очищено і оброблено грунтувальними складами. Дерев’яні деталі просушують і обробляють антисептиком. Це може бути бітум. Шумоізоляційний шар можна виконати з шлаку або з піску.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкціїдеревина до і після обробки антисептиком.

Монтаж лаг краще виконувати від вікна. Зазор між стіною роблять до 40 см.після того, як лаги укладені, площину необхідно звірити з правилом. Якщо ви не побачили просвітів, значить, все зроблено якісно.

перспективна технологія-регульовані лаги

Поступово нові будівельні технології дісталися і до цих традиційних підлог. Так, пристрій чорнової підлоги за цим методом передбачає готові балки з різьбовими отворами. Вони додають надійності конструкції.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

До того ж, такі лаги мають функцію регулювання. Це можна робити, обертаючи спеціальні болти, що дозволяє без праці в будь-який момент змінити висоту бруска. Коли регулювання буде закінчена, зайву частину болта можна просто зрізати.

дерев’яна підлога по лагам

Дерево є одним з найкращих матеріалів для облаштування чорнових підлог. Пол, покладений за всіма вимогами, має довгий термін експлуатації, не вимагає особливого догляду. Чорнова підлога з дерева або фанери – проста можливість вирівняти криве підставу, високі теплоізоляційні характеристики, швидкий монтаж, економічність і доступність.

Найкраще для пристрою чорнових підлог підходить фанера, плити осб або листи дсп. Ідеально, якщо плити будуть зі шпунтованим торцем, а товщина плити становитиме близько 20 мм.також допускається, що листові матеріали будуть укладені в два шари.

Чорнову підлогу з чого роблять. Чорнова підлога по деревяних балках: призначення і особливості конструкції

Стелити листи починають з кута приміщення. Перший ряд слід розташувати шпунтом до стіни. При цьому залишають зазор між дошкою і стіною. Він повинен бути не менше 10 мм.це так званий компенсаційний зазор. Наступний ряд укладають зі зміщенням на дві лаги. Якщо дошка прилягає один до одного нещільно, необхідно підігнати їх легкими постукуваннями молотком по торцю дошки або листа.

Для кріплення застосовується решетування за допомогою поперечних брусків. Настил кріплять саморізами. Стики листових матеріалів повинні розташовуватися на центральній осі балки.

чистова обробка

При влаштуванні чорнових підлог важливо позбутися від невеликих перепадів висот і різних дефектів дощок або фанери. Для цього поверхню шліфують або циклюють.

Потім, підлоги необхідно просочити масляним просоченням, паркетним лаком або покрити восковою мастикою.

Ось і все, що можна сказати про чорнові підлоги. Це простий і доступний спосіб, який прослужить багато років. Як облаштовується чорнову підлогу на лагах, можна подивитися на відео. У ролику доступно показані всі етапи робіт на різних типах підстав і перекриттів.