Клей для лову мух своїми руками. Як зробити пастку для комах вдома

116

Мухи-докучливі створіння, присутність яких створює людині чимало проблем. Вони можуть не тільки монотонно дзижчати, літаючи по квартирі, але ще і переносити небезпечні бактерії. У зв’язку з чим, від комах слід своєчасно позбавлятися. Найпростіший і доступний від літаючих шкідників – це липучка для мух. Її можна купити і зробити самостійно, що дозволить заощадити до 90% від вартості готового виробу.

Принцип дії

Липка стрічка відноситься до найбільш безпечних засобів, що використовуються для знищення літаючих комах. І особливо цей нюанс важливий, коли пастка використовується в приміщенні, де живуть діти або готується їжа.

Липучка від мух являє собою нескладну конструкцію, що має в’язкий і липкий компонент. Принцип її дії досить простий. Стрічка просочується спеціальним в’язким клеєм. До складу останнього входять виключно натуральні речовини, що приманюють мух своїм ароматом. Торкнулася комаха безнадійно прилипає до її поверхні, в результаті чого незабаром гине.

На замітку!

Цікавий і факт того, що літаючих комах не лякають прилипли до такої стрічці родичі, а навіть навпаки, залучають. Тому, чим більше мух виявиться на клейкій стрічці, тим більше кількість комах прагне на неї сісти. З огляду на цю особливість, багато виробників таких пасток від мух наносять на липку частину виробу зображення даних комах.

Що потрібно для виготовлення клейкої пастки

Щоб зробити липучку в домашніх умовах знадобиться:

  • касторове масло (при відсутності такого можна використовувати соняшникову) – 100 г;
  • каніфоль-200 г;
  • клейонка, обгортковий або альбомний папір;
  • мед або варення – 1 ст. Л.

На замітку!

Наявність касторки в клейкій суміші, якою покрита липучка для мух, дозволяє не густіти їй тривалий час. В результаті чого на поверхні липкого шару не утворюється плівка, що подовжує термін дії пастки.

Як робити

Не зажадає багато часу і сил. Змайструвати її нескладно, якщо скористатися наступними рекомендаціями.

  1. папір нарізають на вузькі смужки, шириною не більше 4-5 см, довжиною — не більше 50 см. До одного кінця кожної стрічки кріплять петлю, що дозволяє чіпляти липучку в будь-якому зручному місці.
  2. у ємність, в якості якої може служити жерстяна банка або стара миска, поміщають каніфоль.
  3. каніфоль розігрівають на водяній бані, помістивши ємність в каструльку з водою.
  4. у момент, коли рідка каніфоль почне закипати, слід додати касторку.
  5. суміш нагрівають ще деякий час до отримання однорідної маси, після чого в неї додають мед.
  6. отриманий склад (в гарячому вигляді) наносять на паперову смужку. Покривати стрічку слід так, щоб клейкий шар був не товщі 2-3 мм.
  7. щоб липучка не згорталася, до її кінця кріплять вантаж, яким може бути невелика прищіпка або кілька скріпок.
  8. готові вироби підвішують в місцях найбільшого скупчення літаючих шкідників.

Каніфоль і касторку можна замінити сосновою смолою і лляною олією. Дані інгредієнти беруть з розрахунку 2:1. Липкий склад готується аналогічним чином, після чого додається солодкий, приманює комах, інгредієнт.

Можна для приготування липучки, а точніше липкою суміші наноситься на її поверхню, використовувати і такі рецепти:

  • 200 г каніфолі, 100 г касторової олії, 50 г скипидару і стільки ж цукрового сиропу;
  • 200 мл лляної олії, 300 г каніфолі і 60 г меду;
  • 10 г воску, 50 г меду, 150 мл лляної олії і 300 г соснової смоли;
  • 50 г меду, 200 г каніфолі, 100 мл касторової олії і 20 мл гліцерину (касторове масло можна замінити машинним або вазеліновим).

Міняти липучку потрібно в міру необхідності-тоді, коли прилипли мух стане занадто багато або стрічка почне втрачати свої клейкі властивості.

Візьміть порожню пляшку з-під газованого напою. можна використовувати непотрібну пляшку або спеціально купити нову. Переконайтеся, що в пляшці не залишилося рідини, і промийте її теплою водою.

Зріжте верхівку пляшки. для цього вам будуть потрібні ножиці. Проколіть отвір в пляшці вістрям ножиць (ближче до середини).

  • проколів отвір, вставте в нього ножиці і розріжте пляшку поперек. Повністю зріжте верхівку, щоб у вас залишилося дві частини — верхівка з кришкою і довга нижня частина.
  • намагайтеся різати якомога рівніше, інакше горлечко не буде триматися, коли ви його перевернете.
  • можна видалити верхівку і гострим ножем, але постарайтеся не порізатися. Якщо ви робите пастку разом з дітьми, краще використовувати ножиці.
  • Переверніть пляшку. вставте всередину перевернуте горлечко. Якщо ви зрізали його акуратно, воно повністю увійде всередину.

    З’єднайте краї. найпростіше зробити це степлером 3-4 рази по всьому діаметру, залишаючи приблизно однакову відстань між скобами.

    • якщо ви робите пастку з дітьми, з’єднайте дві частини степлером самі. Якщо у вас немає степлера, є ще два способи з’єднати краї.
    • можна використовувати скотч або ізоляційну стрічку, але матеріал повинен бути водонепроникним. Оберніть краї стрічкою 3-4 рази.
    • можна також взяти суперклей або звичайний клей, але він також повинен бути водовідштовхувальним. Спочатку нанесіть трохи клею на краї пляшки, а потім вставте всередину перевернуте горлечко. Пальцями проштовхніть його вниз і притисніть краю. Тримайте краї з’єднаними до тих пір, поки клей не засохне.
  • Зробіть суміш з цукру і води. насипте п’ять столових ложок цукру в каструлю. Поставте каструлю на плиту. Розподіліть цукор рівномірно, щоб він повністю покрив дно.

    • налийте достатньо води, щоб покрити цукор. Доведіть суміш до кипіння.
    • добре перемішайте суміш. Коли цукор розчиниться у воді, у вас вийде солодка рідина, але якщо вода закипить, вийде сироп, тобто більш концентрована приманка. Дайте рідини трохи охолонути.
  • Ложкою перелийте рідину в шийку пляшки. постарайтеся обмазати краю горлечка, щоб мухи прилипали до цукру вже біля самого входу в пляшку.

    Використовуйте інші приманки. можна нарізати яблуко і проштовхнути шматочки в шийку. Також підійде шматок м’яса або кілька ложок витриманого вина. Можна просто змішати воду з цукром або медом.

    Додайте оцет. якщо вирішите використовувати рідку приманку, додайте кілька ложок оцту, бажаного білого. Це буде відлякувати бджіл та інших небажаних комах.

    Поставте пляшку на сонці. це прискорить розкладання м’яса і зробить приманку більш привабливою для мух. Це також дозволить рідини випаруватися, в результаті чого утворюється речовина, яка буде притягувати комах. Похваліть себе за виконану роботу.

    Головні переваги використання липучки для мух-безпека для навколишнього середовища і людини, відсутність побічних ефектів і запахів, низька вартість, тривалий термін служби, висока ефективність.

    Напевно, всім відомі такі докучливі комахи, як мухи. Позбутися від них досить просто, слід лише повісити на кватирки сітки (в крайньому випадку, тюль) і розвісити липку стрічку від мух. При цьому важливо не допускати відкриття вікон і дверей на тривалий час.

    У природі існує кілька різновидів мух. Найчастіше ми маємо справу з кімнатної мухою. У гнилих овочах, смітті, покидьках муха здатна відкласти за один раз до 100 яєць, з яких через кілька годин виходять личинки. Потім личинки заляльковуються і перетворюються в мух. На весь цей процес знадобитися близько шести днів. Тривалість життя мухи становить 35-40 днів. На основі кожної лапки у мухи є всіяна волосками клейка подушечка, що дозволяє їй вільно пересуватися по гладких стелях і стінах. Саме на цих клейких подушечках муха переносить багато мікроорганізмів. На одній мусі може перебувати кілька мільйонів різних мікробів, в тому числі і хвороботворних. Мухи є переносниками таких хвороб, як туберкульоз, сибірська виразка, дизентерія, черевний тиф, холера.

    Головна умова боротьби з мухами – чистота. Якщо в приміщенні відсутні будь-які залишки їжі, тоді мухи тут рідкісні гості. Існує багато різноманітних, але серед них особливу увагу слід приділити клейкій стрічці для мух (мухоловці). Розміщення стрічки від мух в житлових, побутових і робочих приміщеннях дозволяє ефективно позбутися від цих докучливих комах. Головні переваги використання липучки для мух-безпека для навколишнього середовища і людини, відсутність побічних ефектів і запахів, низька вартість, тривалий термін служби, висока ефективність. Все це робить стрічки від мух привабливими для