Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

143

Заняття ліпленням-це захоплююче проведення часу. І дорослі і діти із задоволенням ліплять вироби з пластиліну, тіста, глини і багатьох інших пластичних матеріалів. Для малюків ліплення-це ще й відмінна можливість всебічного розвитку. Розминання пальчиками сировини для ліплення, сприяє поліпшенню дрібної моторики. Розвивається пам’ять, уява і творчий потенціал. Дітки вчаться концентруватися і зосереджуватися. Заняття, найчастіше, мають тему і супроводжуються розповідями про предмет ліплення, так малюки збільшують словниковий запас і кількість інформації про навколишній світ. Тематикою ліплення для занять з дітьми може стати все що завгодно. І звичайно ж цікавіше ліпити те, що малюки вже бачили, наприклад, комах. Красива різнобарвна метелик, або яскраво зелена гусениця стануть відмінними моделями для створення виробів своїми руками. Ліпити можна з різних матеріалів і адаптувати будь-який майстер клас під сировину, яке є в наявності, не скласти труднощів.

Граючи на галявині, малюки не раз бачили коника і, без сумніву, захочуть його зліпити.

Коник.

Щоб зліпити коника необхідно:

  • робоча дошка або стіл;
  • пластилін різних відтінків зеленого і коричневого кольору;
  • ніж для різання (стека);
  • дріт;
  • 2 квасолини для очей.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Коник готовий.

Різнокольорова гусениця.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Щоб зліпити гусеницю потрібно:

  • пластилін жовтого, білого, червоного, оранжевого, синього, чорного і фіолетового кольору;
  • ніж для різання (стека);
  • зубочистки.

В цей поделке буде необхідно змішувати пластилін 2 кольорів. Жовтий + помаранчевий = світло-помаранчевий, помаранчевий + червоний = червоно помаранчевий і червоний + синій = світло фіолетовий.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Гусениця готова. Залишилося тільки посадити її на листок.

Бджілка.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Перед тим як ліпити бджілку, потрібно розповісти діткам, що ці комахи не тільки красиві і яскраві створення. Вони приносять користь. Дають мед і запилюють квітучі рослини, щоб потім на них дозріли плоди. Створити бджілку зможуть навіть найменші дітки. Інструменти і матеріали знадобляться такі ж, як і в попередніх випадках.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Бджілка готова.

Сонечко.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Всі дітки знають, як виглядає сонечко. Зліпити її може навіть найменший скульптор.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Сонечко готова.

Метелик.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Малюкам постарше можна запропонувати зліпити метелика. Перед цим можна вийти на прогулянку і уважно розглянути, як метелики пурхають з квіточки на квіточку. Принадність ліплення метелика полягає в тому, що малюк може вибрати які завгодно кольору для її створення. Чим яскравіше, тим веселіше.

Для створення метелика знадобиться:

  • робоча поверхня (дошка або стіл);
  • пластилін різних кольорів;
  • ніж для різання (стека);

Сформувати:

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото
Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Тетяна морозова

Програмне зміст : виявити у дітей вміння планувати свою роботу, правильно створювати образ комахи , передавати їх будова, величину, самостійно вибирати спосіб ліплення , передавати фактуру, рельєф за допомогою стеки і додаткових матеріалів. Закріплювати вміння ліпити предмети використовуючи таблиці-схеми із зображенням порядку виготовлення комахи .

Збагачувати і активізувати словник дитини, активізувати життєвий досвід по темі.

Розвивати дрібну моторику, уяву, композиційні вміння.

Виховувати дбайливе ставлення до комах .

Методи і прийоми: сюрпризний момент, використання художнього слова, показ, розгляд, питання до дітей, практична діяльність дітей, підсумок.

Матеріал та обладнання : конверт, фото та ілюстрації комах (метелик, бджола, коник, мураха, сонечко, пластилін, стеки , дошки для ліплення , таблиці — схеми із зображенням порядку виготовлення комахи, піднос з травою. Звуковий супровід голосу комах .

Попередня робота: розгляд ілюстрацій і фото комах, читання художньої літератури про комах, розгадування загадок про комах, перегляд мультфільмів , спостереження за комахами на прогулянці, на клумбі, знайомство з моделями існуючих ознак комах .

Хід заняття:

Вихователь вносить в групу конверт з листом від королеви троянди, яка просить дітей заселити квіткове царство жителями. Але спочатку потрібно відгадати загадки, що б дізнатися про яких жителів говорить королева роза.

На квітку пахучу, сів квітка летюча,

Ворушилися у квітки всі чотири пелюстки.

Я зірвати його хотів, — він вспорхнул і полетів! (метелик) показ комахи .

Чим харчується метелик? (соком рослин, нектаром)

Метелик п’є нектар довгим носиком, який називається хоботок. Чи можна ловити метеликів? чому? (ні, ми можемо поранити метелика)

Крила у метелика покриті маленькими кольоровими лусочками. Якщо ми схопимо метелика за крила, то лусочки облетять, і метелик не зможе літати. Що з нею трапиться? (загине)

Домовита господиня

Пролітає над галявиною,

Поплескує над квіткою –

Скільки крил у бджоли? (4) де живуть бджоли? (у вуликах)

Яку користь бджоли приносять людям? (вони дають мед)

Головна користь від бджіл — навіть не мед, а запилення квітів. Вимазуючи ніжки в пилку, бджоли переносять її з рослини на рослину і цим запилюють. Без бджіл багато квітів просто не змогли б розмножуватися, і на землі не залишилося б квітів.

Що трапиться з бджолою після того як вона вжалить? (вжаливши, бджола гине)

Зростанням малий, але працьовитий,

І мисливець справжній.

Будинок з хвої збирає,

Ліс від гусениць рятує (мураха) показ комахи .

Мурахи живуть великими сім’ями. Як називається їх будинок? з чого будують? (мурашник. Будують з гілочок, листочків, соломинок, травинок) .

Вони дуже працьовиті комахи , можуть переносити предмети в 10 разів більше своєї маси. Яку користь приносять нам вони? (поїдають шкідливих комах). Їх називають санітарами лісу.

У кого вся спинка в точках?

Хто пасеться на листочках?

Кого ми просимо піднятися в небо

І принести нам звідти хліба? (сонечко). Показ комахи .

Яку користь приносять «корівки»? (поїдають шкідливих комах)

Правильно, вони називаються попелиця.

Остання загадка.

Стрибає пружинка —

Зелена спинка,

З трави на билинку,

З гілки на стежку (коник) показ комахи .

А як ми можемо дізнатися, є коник на галявині чи ні (ми почуємо, як він співає)

Вірно, він тре одне крильце об інше і виходить така пісня коника. Ми кажемо, що він не співає, а стрекоче. Поїдає коник шкідників, наприклад гусениць.

Відгадали всі загадки королеви троянди. Як ми назвемо їх одним словом жителів, які потрібні в квітковому царстві? (комахи)

Яких ще комах ви знаєте ?

Для чого потрібні квітам комахи ? (запилювати квіти).

Фізкультхвилинка

Засиділися комахи на галявині , розправили свої крила і полетіли : летить бджола дзижчить : ж — ж-ж. Летить комарик, дзвенить : з-з-з-з. Коники застрибали. Прилетів метелик, закрутилася, крильцями запорхала. Раптом налетів вітер, зашумів. Біжіть швидше до мене, ховайтеся. Втекли всі. Молодець.

Ви пам’ятаєте, про що просила королева роза? (населити квіткове царство жителями-комахами).

Я вам пропоную їх зліпити, а допоможуть нам схеми.

Вихователь пропонує хлопцям вибрати вподобане комаха . Діти сідають за столи, на яких лежить схема цієї комахи .

З яких частин складається комаха ? (голова, груди і черевце, 6 лапок, два вусики, у деяких є хоботок і крила).

Як зробимо крила?

Як зробимо лапки?

Щоб приступити до відповідальної роботи, я пропоную вам підготувати пальчики!

Пальчикова гімнастика

Прилетіла до нас вчора

Смугаста бджола. Махають долоньками.

А за нею джміль — джмельок на кожну назву комахи загинають пальчик .

І веселий метелик,

Два жука і бабка,

Як ліхтарики очі. Роблять кружечки з пальчиків підносять до очей.

Пожужжали, політали,

Від втоми впали. Кидають долоні на стіл.

Тепер давайте приступимо до відповідальної справи : зліпимо жителів для квіткового королівства. У роботі ви використовуєте відомі вам прийоми ліплення, а для оригінальності ваших робіт, я приготувала матеріал, який лежить у вас на підносах. Ви його можете використовувати для оформлення своїх робіт.

Практична діяльність дітей

В кінці заняття включається запис звуків, які виробляють комахи .

Готові роботи помістимо на нашЗелений лужок. Королева троянда буде дуже вам вдячна!

Про що ми сьогодні говорили?

Яких комах ми зліпили ?

Які прийоми ліплення ви використовували ? (скочування, розкочування, сплющування, прищипування, відтягування, вдавлювання).

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Публікації по темі:

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фотопривіт, шановні колеги! я працюю вихователем в середній групі (3-5 років). Зараз у нас проходить екологічний проект на тему.

Конспект нсд в середній групі на тему: «на галявині» (по темі комахи) склала юсупова патимат магомедовна 05.05.18 р. Сертолово ленінградська.

Конспект заняття з пізнавального розвитку» небезпечні комахи «муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад муніципального освіти» місто бугуруслан «» дитячий садок №3 «»чулпан».

Конспект пізнавального заняття в підготовчій групі» комахи » конспект пізнавального заняття в підготовчій групі. Тема « «комахи». Петрозаводськ мдоу № 98» казка » конспект заняття. Тема»комахи».

Вам здається, що немає ніякої користі від докучливих мух ? павучки, жаби і пташки так не думають, адже мухи – улюблені ласощі для них. Тому людям доводиться терпіти присутність цих неприємних комах. Запропонуйте своїй дитині створити абсолютно нешкідливу муху своїми руками . Комаха можна зліпити з пластиліну . І такий екземпляр цілком можна вважати корисним, адже в процесі його виготовлення діти і батьки весело проведуть час, поспілкуються, навчаться чомусь новому. Якщо ви відчуваєте труднощі при ліпленні будь-яких складних об’єктів, то вам необхідно мати під рукою докладну інструкцію. Саме таке покрокове керівництво по створенню мухи і наведено в цьому майстер-класі.

Для ліплення мухи підберіть наступне:

Пластилін відповідного кольору – чорний (сірий), блакитний (білий), червоний;

Пластмасовий інструмент по типу лопатки;

Сірник (шпажку або зубочистку).

Як зліпити муху з пластиліну

1. Перед роботою обов’язково подумайте разом з дитиною, як повинна виглядати муха , які частини тіла у цього знайомого всім комахи. Щоб зробити голову, тулуб і лапки, використовуйте чорний (сірий) пластилін, крильця можна виконати з блакитного (білого) матеріалу, а червоний знадобиться для ліплення величезних очей.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.1 використовувані кольори пластиліну

2. Скачайте 3 чорних кульки, розмір кожного наступного повинен незначно зменшуватися.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.2 катаємо кульки для мухи з пластиліну

3. Найбільший кулька деформуйте до овальної деталі. Скріпіть всі 3 заготовки, пронизавши середню частину сірником або зубочисткою. Притискаючи найбільшу овальну деталь, натисніть на неї, щоб надійно закріпити і деформувати.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.3 скріплюємо заготовки для мухи своїми руками

4. Стекой нанесіть поздовжні смужки на спинку і поперечні – на задню частину комахи.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.4 наносимо поздовжні смужки

5. Наліпіть на голову дві великі червоні коржі в якості очей.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.5 робимо очі мусі з пластиліну

6. Два блакитних кульки перетворите в крапельки, придавлюючи пальцями зверху і з боків.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.6 робимо крапельки

7. Нанесіть стекой сіточку на отримані деталі. Прикріпіть їх в якості крилець комахи до спинки.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото

Рис.7 робимо крила мусі своїми руками

8. Щоб зробити 6 лапок мухи, візьміть чорний пластилін, розкачайте тонку ковбаску і стекою поріжте її на 6 сегментів. Прикріпіть лапки до черевця.

Всяк комаха клопоче, собі добра і життя хоче

Майстер-клас. Ліплення комах.

Автор: чепелева тетяна олександрівна
Матеріал призначений для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, педагогів і вихователів.
Зовсім недавно, я з нагоди, придбала пучок м’якої, пухнастою дроту, під назвою «синель». І ще мені подарували цілу упаковку плівки на паперовій основі для лазерних принтерів (типу плівки для ламінування). Ось я і задумалася, як використовувати таке «багатство»?

Матеріали: синель, прозора плівка на паперовій основі для лазерних принтерів, пластилін, зубочистки, маркер для cd-дисків, ножиці.

Мета: виготовлення пластилінової вироби-іграшки.
Завдання:
Показати можливості нових матеріалів (синель, прозора плівка) в ліпленні.
Урізноманітнити техніку роботи з нетрадиційними матеріалами в ліпленні.
Удосконалювати навички ліплення, ручної праці, малювання.
Уточнювати і збагачувати знання дітей про комах;
Формувати стійкі уявлення про колір, форму, величину, пропонованого, як зразок, комахи.
Познайомити дітей з віршами, загадками, приказками про комах.
Розвивати окомір, дрібну моторику рук, мова, увагу, мислення.
Виховувати інтерес до світу комах, природі.

Весна-художник (у скороченні)
Приступила до роботи весна красна. Не відразу взялася вона за справу. Спершу, задумалася: яку б їй картину намалювати?
Ось стоїть перед нею ліс — ще по-зимовому похмурий, похмурий.
«а дай-ка я прикрашу його по-своєму, по-весняному!»взяла вона тонкі, ніжні пензлики. Трохи зворушила зеленню гілки беріз, а на осиках і тополях по розвісила рожеві і срібні сережки.
День за днем все ошатніше картина весни.
Все оживає кругом. Відчувши тепло, виповзають з різних лугів комашки і павучки. Травневі жуки загуділи біля березових гілок. Перші бджоли і метелики летять на квіти.
І для кожного з них весна красна, придумала важливу справу.
(георгій скребицкий)
Сьогодні ми будемо ліпити комах. Яких? давайте розглянемо.
№1 бабка
Ти все бачиш бабка —
Великі у тебе очі!
Твій стрекочущий політ,
Ніби в небі вертоліт.
Ти при «екстреної» посадці —
Виставляєш сміливо лапки.

— розглянемо її частини тіла. Скільки їх, на що вони схожі?

1. Ліпимо такі ж-голову, тулуб, хвіст.
2. З’єднуємо їх, для міцності, за допомогою зубочистки, і примазування.
3. Нарізаємо дріт на однакові частини, за кількістю ніжок. Малюємо крила на плівці.
4. Згинаємо дріт для ніжок, вирізаємо крила.
5. З’єднуємо всі деталі.
6. Додаємо очі (готові). Але дочки вони не подобаються: «несхоже!»
7. Додаємо пластилінові зелені кульки-відмінні очі!

№ 2 зелений жук (на жаль, назви не зустріла)
Посаджу жучка в долоньку —
Посидить нехай там трошки.
Ой-ой-ой! як він лоскоче!
Вибратися швидше хоче! (світлана богдан)

1.розглядаємо зеленого жука.
2. Скачуємо 2 кулі маленький – голова, по більше – тулуб. Підбираємо синель. Зелена відсутня, беремо блакитну.
3. Куля для тулуба розплющуємо, формуємо схожість. Нанизуємо голову і тулуб на зубочистку. Синель згинаємо на 6 рівних частин, розрізаємо.
4. «ноги» згинаємо драбинкою, встромляємо в тулуб. Додаємо очі. Готово!

№ 3 павук – птахоїд.
В куточку павучок,
Сплів і будиночок, і сачок.
Тепер ось відпочиває,
Мушку чекає.

— розглядати. Вважаємо кількість ніг, їх 8. Ще 2 вусики.

1. Скачуємо великий, середній, маленький кулі.
2. Надягаємо на зубочистку послідовно все 3. Найменший розсікаємо ножем-виходять очі.
3. Відміряємо, синель на 8 рівних ніг і 2 маленьких вусика, розрізаємо.
4. Встромляємо в тулуб ніжки. Ух, який схожий!
№ 4 муха

Настирлива муха. Юрій ентін

Настирлива муха
Кружляючи дзижчить над вухом.
Кружляючи дзижчить над вухом
Настирлива муха.
Настирлива муха –
Ні голосу, ні слуху.
Ні голосу, ні слуху –
Настирлива муха.

1. Дочка юля, категорично, не хоче ліпити зелену муху. Домовляємося, що жовті, теж бувають. Ліпимо 3 кулі – для тулуба, голови, очей. Підбираємо синель.
2.більший куля розгортаємо в» гантелю», куля-голову формуємо як бочонок. Скріплюємо на зубочистці. Додаємо очі. Синель розрізаємо, згинаємо.
3. На плівці малюємо, максимально схоже, крила. Вирізаємо їх.
4. З’єднуємо всі частини в єдину муху.

Коли ліплення закінчиться, необхідно, згадати розповідь георгія скребицького
«весна-художник». Задати питання:»яке ж важлива справа, придумала весна красна, для комах»? нехай хлопці подумають і висловлять свої припущення.

Мурашки з пластиліну ви можете зліпити з дітьми від 6 років і старше. Як відомо, мурахи по одному не живуть — це громадські тварини, утворюють цілі колонії-мурашники. У мурашниках панує суворий порядок. Кожен мурашка точно знає свої обов’язки і виконує їх. Як не малий мураха, але він один з найсильніших мешканців нашої планети. Адже він може підняти вагу в десять разів перевищує його власний! якби люди мали таку силу, то двоє не дуже великих чоловіків легко змогли б переносити з місця на місце легковий автомобіль. А дитина-дошколенок без всяких проблем міг би нести додому з прогулянки втомлених маму і тата. А ще мурахи-великіБудівельник. Адже в порівнянні з їх розміром мурашник-справжній хмарочос.
При роботі над цією виробом можна використовувати природний матеріал. І не тільки для того, щоб зробити мурашкам ніжки з гілочок, а не з пластиліну. Створіть свій невеликий мурашник, накидавши паличок і соломинок. А потім «заселите» його веселими і працьовитими мурахами.

Етапи ліплення з пластиліну мурашки

Брусок пластиліну розділіть навпіл. З половинки зліпите витягнуте яєчко-еліпсоїд. Можна навіть зробити один його кінець загостреним. Що залишився шматок розділіть ще навпіл і зліпити кульку і короткий конус-морквину.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото
Всі три частини з’єднайте один з одним.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото
З пластиліну чорного кольору скачайте довгі чорні ковбаски. Зробіть з них шість ніжок: чотири коротеньких і дві достовірніше. І два коротеньких і тоненьких вусика. І ніжки і вусики можна зробити не тільки з пластиліну, але і з зволікань або гілочок.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото
Приліпите ніжки до грудей мурашки, а вусики до голівки.

Комахи з пластиліну. Майстер-клас з покроковим фото
Зробіть очі. Стеком проріжте рот.

Мураха з пластиліну-ліплення комах з дітьми від 6 років.
Наш мураха з пластиліну готовий відправитися в дорогу або приступити до роботи на благо рідного мурашника! якщо ви зліпите, то зможете розіграти знамениту байку дідуся крилова «бабка і мураха».