Котел твердопаливний чавунний або сталевий. Сталевий або чавунний котел tis?

76

Котел твердопаливний чавунний або сталевий. Сталевий або чавунний котел tis?

При виборі твердопаливного опалювального обладнання враховуються не тільки технічні характеристики, але і матеріали з яких виготовлений котел. Будь-то сталевий або чавунний котел. А так як ці матеріали реагують на різницю температур і агресивні середовища по-різному, то і робота цих котлів буде мати свої особливості.

Твердопаливний чавунний котел має ряд переваг, він має:

  • хорошу корозійну стійкість і великий термін служби (за умови якісного чавуну)
  • теплообмінник складається з секцій і в разі поломки однієї з них її легко замінити (тільки ось дану частину котла практично неможливо купити окремо)

Недоліком вважається:

  • сприйнятливість чавуну до перепадів температур, здатна привести до тріщини чавуну. Цей нюанс усувається правильної обв’язкою твердопаливного котла, який вимагає певних вкладень коштів більшої, ніж обв’язка сталевого котла.
  • повна відсутність автоматики в даних котлах. Чавунний котел з автоматикою коштує в 3 рази дорожче сталевого твердопаливного котла з тією ж автоматикою.
  • менший час горіння, через відсутність автоматики.
  • відсутність екстреного гасіння полум’я при закипанні котла, що може привести до перегріву чавуну (поломки).

Котел сталевий твердопаливний відрізняється від чавунних:

  • невеликою вагою (середній сталевий котел має вагу в 230 кг.)
  • нижчою ціною + доступна ціна на котел в комплекті з автоматикою, що дозволяє увеличиь час горіння порівняно з чавунним на 6-10 годин довше.
  • має менше технологічних обмежень, а відповідно і ккд у нього вище ( не боїться перепаду температур, часте явище при наявності бойлера і теплої підлоги в опалювальній системі.

На відміну від чавунного зразка, термін експлуатації у нього буде меншим, так як сталь більш схильна до корозії ( за умови частого зливання системи). На даний момент сталеві котли виробляють з атестованої котельні сталі, що дозволяє виробникам заявляти термін служби котла не менше 15 років.

Саморобні котли на твердому паливі для опалення приватного будинку. Який реальний ккд твердопаливних котлів

Виробники опалювального обладнання, зокрема твердопаливних котлів, пропонують великий асортимент продукції з різними характеристиками.

Виходячи з конструкції котла на твердому паливі, всі вироби можна розділити на такі групи:

  • традиційні опалювальні агрегати;
  • дров’яні котли з піролізного типу горіння (газогенераторні);
  • тривалого горіння;
  • пелетні.

Традиційний котел на твердому паливі, саморобний в тому числі, за зовнішнім виглядом нагадує піч або буржуйку з найнеобхіднішими елементами – топкової камерою, дверцятами, зольником і димоходом. За допомогою зольника можна регулювати тягу, відкриваючи і закриваючи заслінку. Такі конструкції вважаються досить надійними, оскільки в них немає ніяких технологічних елементів, наприклад термодатчиків або градусників, автоматичного блоку управління або електроніки. В даному випадку основним елементом конструкції твердопаливного котла є теплообмінник, що передає теплову енергію теплоносія. Теплообмінник буває трубчастим або виготовляється у вигляді ємності з суцільних сталевих листів.

Є, однак, і більш складні пристрої, які теж можна віднести до традиційних. Вони оснащені перегородками і дросельними заслінками, щоб тягу було зручніше регулювати, а гаряче повітря проходило більшу відстань до моменту виходу в димову трубу. Такі перегородки істотно збільшують ккд котла, оскільки більше теплової енергії передається теплоносія, а не просто «вилітає в трубу». Потрібно розуміти, що ккд котла це дуже важливий показник.

Для подібних котлів можна використовувати практично будь – яке паливо-дрова, вугілля, пелети і навіть сміття. Головне, щоб воно було якомога суші. З точки зору продуктивності котли простих конструкцій навряд чи можуть претендувати на 50% ккд, а в більшості випадків він становить всього лише 15-20 %. Проблема полягає в тому, що паливо занадто швидко згорає, не встигаючи передати всю теплову енергію воді в теплообміннику. В результаті, більша кількість тепла просто виводиться в димохід або його надлишок змушує теплоносій закипати. Наприклад, дрова потрібно додавати в топку щогодини, а вугілля вистачить на 2-4 години, але все одно він згорає з надлишком енергії і великими тепловтратами.

Більш економними і продуктивними є сучасні котли з перегородками і дросельними заслінками. У них температуру згоряння палива можна регулювати, а одного завантаження палива вистачає на 8-12 годин. Тому ккд таких установок нерідко досягає 80 %.

Джерело:

Краща піч для опалення будинку на дровах. Цегляні стаціонарні печі

Плюси пічного опалення на дровах

Незважаючи на те, що такий вид опалення вважається сьогодні досить консервативним, у нього є свої переваги:

  • дров’яна піч досить-таки швидко нагрівається;
  • дрова в якості палива в росії проблеми не становлять і коштують відносно дешево;
  • дров’яна цегляна піч в принципі самодостатня, не потрібно обов’язкових батарей та труб. (хоча при бажанні в звичайній печі встановлюють котел і підводять водяний контур для опалення декількох приміщень).

Загальна схема пристрою печі

Серед пропонованого ринком різноманітності моделей котлів для пристрою опалювальної системи на дровах, фахівці рекомендують вибирати піролізні котли вітчизняного виробництва. Подібні котли є газогенераторними — вони функціонують при згорянні піролізних газів і не потребують електрики.

Недоліки дров’яного опалення будинку

Я навіть не став би називати це недоліками, хоча вони теж, звичайно, є. Назву це особливостями дров’яних цегляних печей. І до них можна віднести:

  • як правило, чималі габарити печей;
  • необхідність грамотної їх кладки, а також правильна організація димових каналів;
  • потреба в постійному запасі дров;
  • нерівномірний прогрів повітря в приміщенні;
  • небезпека чадного газу;

Використання вугілля

Цегляна піч з водяним контуром може успішно обігрівати великий будинок з кількома кімнатами. Таку піч можна топити як дровами, так і вугіллям

Ефективним і дешевим варіантом опалення заміського будинку або дачі вважається також опалення кам’яним вугіллям. Даний спосіб поширений в місцевостях, де вугілля є у великих кількостях і його легко отримувати. Останнім часом поширеною стала конструкція печі на відпрацюванні, але це тема окремої розмови.

Котли на твердому паливі останніх поколінь мають сучасну конструкцію, що включає датчики регулювання температурного режиму. Такі котли відрізняються досить високим ккд, а також малим вміст шкідливих викидів. Такі котли зазвичай конструктивно прості. Конструкція включає:

  • топку, де йде власне процес спалювання вугілля;
  • теплообмінник, в якому вугілля нагрівається;
  • колосник.

Вугільні котли мають свою особливість-такі системи цілком енергонезалежні. Котли на вугіллі відрізняються високою тепловіддачею, а тому вони ефективні і вигідні. Крім того, вугілля легко транспортується, і зберігати його досить просто і зручно.

Деякі фахівці стверджують, що ккд традиційної опалювальної печі, грамотно виконаної, може бути вище практично вдвічі, ніж у т.зв. «газогенераторних печей».

Водяний котел для опалення приватного будинку на дровах своїми руками. Принцип роботи твердопаливних котлів і їх пристрій

Тверде органічне паливо є найдавнішим джерелом енергії для людства. Відмовитися від нього повністю, навіть в сучасному світі, неможливо. Тим більше, що крім дров і кам’яного вугілля сьогодні з’явилося безліч інших видів горючих твердих речовин:

  • брикети з торфу-висушений і спресований торф виділяє багато тепла при згорянні;
  • брикети з відходів деревообробного виробництва – стислі тирса, стружка і кора дерев;
  • березове вугілля – такий же, як для мангала;
  • перероблений сміття зі звалищ;
  • паливні опалювальні гранули – дрібне паливо, отримане пресуванням тирси. Можуть подаватися автоматично;
  • звичайні сухі тирса.

Різні варіанти сировини для використання в твердопаливних котлах.

Ясно, що все це паливоОтримано шляхом переробки різних відходів, що вирішує проблему утилізації на підприємствах і йде в руслі «зеленої» економіки.

На замітку! найдоступнішим паливом, з перерахованих вище, є деревна тирса. Якщо ви маєте намір використовувати їх для опалення-стежте, щоб вони були з вологістю менше 20%. Великі показники цього параметра не дозволять вироблятися піролізного газу, так як велика частина енергії нагріву буде йти на просушку палива.

В результаті діяльності людини утворюється колосальну кількість відходів, які можуть бути перетворені в високоенергетичне паливо, що і зумовило появу на ринку котлів опалення на твердому паливі тривалого горіння. На відміну від звичайних печей, ці агрегати працюють не на згорянні самого палива, а на його розщепленні в результаті нагрівання. У робочій камері таких котлів згорають газоподібні продукти розпаду твердого палива. Така схема роботи є в кілька разів більш ефективною, ніж звичайне спалювання органічного палива. Піролізний газ, віддає велику кількість енергії.

Принцип роботи твердопаливного котла тривалого горіння.

Пристрій такої газогенераторної установки не дуже складне. Можна навіть спорудити своїми руками котел твердопаливний тривалого горіння. Креслення найпростішого варіанту виглядає наступним чином:

  • закритий циліндричний бак, який має люк для закладки палива, піддувало і отвір для установки димоходу;
  • всередині бака розташований розподільник повітря, який створює завихрення піролізного газу. Він кріпиться до рухомої телескопічної труби. Вся ця конструкція, схожа на поршень, тисне на паливо зверху. Згоряння газу відбувається над поршнем, а паливо тліє під ним;
  • теплообмінник вбудований у верхній камері, де досягається максимальна температура.

Повільне тління твердого палива відбувається в нижній камері. Воно досягається регулюванням подачі повітря в піддувало. Виділяється газ інтенсивно горить у верхній камері і нагріває теплоносій.

Схема системи опалення приватного будинку з використанням твердопаливного котла.

На замітку! не варто використовувати найпростішу конструкцію для виготовлення котла, який буде обігрівати житловий будинок на постійній основі. Для цього потрібно, або придбати готовий виріб, або зробити більш складний і надійний варіант.

Котли на твердому паливі тривалого горіння можуть бути незамінні в приватних будинках, в господарських спорудах, гаражах і теплицях. Особливо вони будуть вигідні там, де є велике деревопереробне виробництво, так як відходи на таких підприємствах віддають практично безкоштовно. Необхідні ці агрегати і в місцевостях, де бувають регулярні перебої з газопостачанням. У таких установок є багато переваг, але існує і один важливий недолік – дуже висока вартість. Саме тому сьогодні актуально виготовлення своїми руками котлів твердопаливних тривалого горіння.gorenje. Креслення для цього можна використовувати різного ступеня складності. Це залежить від рівня майстерності.

Котли тривалого горіння, на дровах завантаження 24 години своїми руками. Що пропонують виробники

Сьогодні котли тривалого горіння, на дровах, для яких достатньо одного завантаження в 24 години, користуються підвищеним попитом серед споживачів. На профільному ринку представлено безліч моделей, випущених різними виробниками. Розглянемо найбільш затребувані вироби.

Котел тривалого горіння, на дровах «вогник»

Під даною українською маркою випускається кілька різних моделей:

  • з турбіною для нагнітання повітря;
  • з контуром для підігріву води;
  • з верхньою частиною, на якій можна готувати їжу;
  • і навіть з рушникосушками.

Потужність обладнання коливається від десяти до ста кіловат. Якщо говорити більш конкретно про окремі моделі, то особливої згадки заслуговують три з них:

  • пдгб-суть роботи його полягає в газовій генерації, в якості твердого палива підходить все, крім вугілля. Забезпечує нагрівання повітря;
  • котв-30дт – є турбіна для нагнітання повітря, завдяки якій час горіння збільшується, а температура істотно підвищується.

Це самий недорогий котел тривалого горіння, але з дуже високими харктеристиками.

Котел тривалого горіння, на дровах «атон»

Твердопаливний котел тривалого горіння, на дровах і вугіллі (україна), створений з:

  • чавуну;
  • або сталі.

Чавунні вироби aton ttk працюють не тільки на дровах, але і на:

  • вугіллі;
  • торфі;
  • брикетах.

Модифікація з індексом v оснащена турбіною, збільшує надходження кисню для більш активного горіння.

Aton tradicja-сталеві вироби. Розроблено два типи:

  • з ручним регулюванням інтенсивності тяги;
  • з автоматикою.

Головна відмінна риса aton tradicja-наявність колосників, що охолоджуються за допомогою звичайної води, завдяки чому розробникам вдалося вирішити головну проблему обладнання даного типу, що полягала в швидкому перегоранні колосників.

Модифікація з літерним індексом с забезпечує активне надходження кисню, що подовжує час горіння.gorenje.

Відео який котел краще-чавунний або сталевий