Методи усунення помилкових спрацьовувань датчиків полумя. Чому спрацьовує охоронна сигналізація

126

Її наявність забезпечує охорону матеріальних цінностей, які можуть бути присутніми на об’єкті і бути потенційною наживою для зловмисників.

Щоб наявна сигналізація гарантувала необхідний рівень охорони важливо, щоб вона постійно перебувала в справному стані і могла спрацювати при спробі несанкціонованого проникнення на об’єкт.

Але, досить часто трапляється так, що мимовільно спрацьовує сигналізація, завдаючи масу незручностей власникам об’єкта і охоронним службам, які його обслуговують.

Якщо спрацьовування трапляються досить часто важливо виконати її технічне обслуговування або ремонт, інакше її практичне застосування не матиме необхідного ефекту.

причини помилкової спрацювання охоронної сигналізації в квартирі

Якщо сигналізація спрацьовує без причини, то ймовірно існує проблема в роботі одного з її елементів, внаслідок чого і формується помилковий сигнал тривоги.

Щоб виключити можливість такого роду фальшивих спрацьовувань слід розібратися в причинах, які можуть до цього привести.

До основних з них відносяться:

  1. порушення цілісності сигналізаційного шлейфу;
  2. помилки і прорахунки, які були допущені при проектуванні і в процесі монтажу сигналізації;
  3. вплив зовнішніх факторів;
  4. вплив електромагнітних перешкод і наведень;
  5. конструкційні особливості охоронних датчиків;
  6. несправності окремих пристроїв, які входять до складу сигналізації.

Помилкові спрацьовування через несправність шлейфу сигналізації трапляються через погане електричного контакту. Це може спостерігатися в тих випадках, коли неякісно виконаний монтаж шлейфу, а також при підвищенні електричного опору на контактах.

Опір може збільшитися в кілька разів, якщо контакти окислилися або їх з’єднання послабилося.

Друга причина помилкового включення сигналізації пов’язана з тим, що деякі компанії в процесі монтажу пристроїв сигналізації не дотримуються відповідної нормативної документації, правил проектування і монтажу.

Зовнішні фактори також можуть провокувати ситуації, коли спрацювала сигналізація без проникнення через охоронюваний периметр.

До таких факторів відносяться повітряні потоки, домашні звірі, сторонні вібрації та інші впливи, які можуть викликати спрацьовування того чи іншого охоронного датчика.

Електромагнітні перешкоди і наведення можуть генеруватися різними приладами, які мають в своєму складі електричні системи. Передбачити вплив таких перешкод дуже складно, тому захист від них забезпечується на етапі створення охоронної сигналізації.

Також такі наведення можуть виникати і в тих випадках, коли зловмисник намагається відключити або пошкодити охоронну систему.

Найчастіше конструкція охоронного датчика також може бути причиною помилкового спрацьовування сигналізації. Це трапляється в тих випадках, коли через невдалу конструкції деяких елементів датчик швидко засмічується пилом або різними комахами. В результаті цього може провокуватися його спрацьовування і формування сигналів тривоги.

Від поломок окремих пристроїв, що входять до складу сигналізації, ніхто не застрахований. Тому, при виході з ладу хоча б одного датчика може трапитися так, що доведеться здійснювати аварійне відключення сигналізації.

які датчики схильні до помилкової спрацьовування і чому?

Найбільш часто помилкове спрацьовування сигналізації трапляється через спрацювання датчиків руху.

Чутливий елемент цього пристрою може вловити рух домашньої тварини (якщо таке є), потоків вітру від протягу, мимовільне перекидання якої-небудь речі.

Датчик відкриття вікон може спрацювати, якщо користувач забув щільно закрити кватирку, і вона відкривається під дією зовнішнього вітру.

Якщо в будинку є лазерні датчики визначення руху, то навіть відірвався зі стіни плакат може спровокувати помилкову подачу сигналу тривоги.

Методи усунення помилкових спрацьовувань датчиків полумя. Чому спрацьовує охоронна сигналізація

У тому випадку, коли сигналізація квартири оснащена чутливими датчиками вібрацій може трапитися так, що коли у сусідів зверху впаде який-небудь величезний предмет, вібрації через стіну і стелю можуть спровокувати спрацьовування вібраційного сенсора.

Якщо трапиться хоча б одна з перерахованих подій, то є ймовірність того, що спрацює охоронне обладнання і буде потрібно відключення сигналізації через помилкове спрацювання.

способи відключення сигналізації будинку при помилковому спрацьовуванні

Якщо в квартирі встановлена аналогова сигналізація і сталося її мимовільне спрацьовування, то потрібно зателефонувати на пульт охорони, співробітник якої зробить її відключення при підтвердженні власником відповідного пароля.

Методи усунення помилкових спрацьовувань датчиків полумя. Чому спрацьовує охоронна сигналізація

Для тих, у кого встановлена цифрова сигналізація, її відключення здійснюється за допомогою спеціального магнітного ключа або введення відповідного коду на електронній контрольній панелі управління роботою сигналізації. Також деякі охоронні системи можуть мати дистанційний радіокерований брелок або пульт.

Крім цього, деякі моделі можуть управлятися з допомогу мобільних пристроїв за допомогою надсилання спеціальних смс-повідомлень.

Якщо всі пристрої, які керують роботою сигналізацій, є під рукою, то вирішити задачу як відключити сигналізацію буде досить просто.

як відключити сигналізацію без пульта?

Багатьох цікавить питання, як відключити сигналізацію в квартирі, якщо пульт загублений.

Методи усунення помилкових спрацьовувань датчиків полумя. Чому спрацьовує охоронна сигналізація

Існує кілька способів реалізації цього процесу, але для подальшого використання сигналізації пульт доведеться знайти або замовити новий у відповідній компанії, яка займається обслуговуванням подібного роду сигналізацій.

  • можна відключити систему подачі живлення до сигналізації. В такому випадку вона буде знеструмлена, що припинить безперервне виття сирени і роботу інших засобів візуального і звукового оповіщення.
  • якщо перерахованим вище способом не відключається сигналізація через наявність резервного джерела живлення, потрібно відключити і його.
  • аварійне зняття сигналізації без пульта можна здійснити також за допомогою диспетчера охоронної компанії, якщо послуги такої використовуються. Потрібно буде зателефонувати оператору і, вимовивши кодове слово-пароль, після чого відбудеться відключення сигналізації.
  • одним з простих способів змусити сигналізацію «замовкнути » є відключення систем візуального і звукового оповіщення. Багато хто знає, як відключити сирену сигналізації – для цього достатньо припинити подачу зовнішнього живлення або вийняти внутрішній акумулятор. Аналогічно можуть відключатися і інші пристрої оповіщення.

Висновок

У разі виявлення помилкового спрацьовування сигналізації, потрібно в обов’язковому порядку виявити причину, по якій воно могло статися.

Для цього найкраще звернутися до професіоналів, які займаються установкою і обслуговуванням охоронних сигналізацій.

За допомогою спеціального обладнання фахівці швидко виявлять неробочу ланку і ліквідують поломку. Після цього сигналізація буде функціонувати як і раніше добре, захищаючи майно від зловмисників і злодіїв.

5. Технічні засоби охоронної сигналізації. Умови експлуатації

5.1. Сповіщувачі

При виборі сповіщувачів, в першу чергу, необхідно враховувати умови експлуатації на об’єкті:

Вплив на їх роботу перешкод виробничо-технологічних процесів, побутових приладів, транспорту;

Ймовірність присутності в безпосередній близькості людей, тварин (наприклад, в суміжних приміщеннях, за склом, поблизу охоронюваного периметра, території), комах та інших факторів, що негативно впливають на роботу сповіщувачів;

Реальний стан мережі змінного струму на об’єкті і можливість резервування електроживлення;

Спосіб можливого кримінального впливу на об’єкт, що охороняється або будівельну конструкцію.

На об’єктах з високим рівнем перешкод необхідно встановлювати сповіщувачі, що мають більш високі характеристики надійності, перешкодостійкий алгоритм обробки сигналу, самоконтроль каналу в процесі роботи, можливість більш точно формувати зону виявлення або встановлювати оптимальну чутливість.

Контроль зони виявлення, виходу її за межі, допустимі межі рекомендується проводити не рідше одного разу на місяць. При нестійкійРоботі сповіщувача цей контроль слід провести два рази на добу — при максимальній і мінімальній температурі повітря в приміщенні, що охороняється.

5.1.1. Магнітоконтактні

Магнітоконтактні сповіщувачі призначені для блокування рухомих будівельних конструкцій на відкривання. Вони можуть використовуватися і в якості датчиків-пасток для блокування окремих предметів. Для блокування металевих (сталевих) будівельних конструкцій, зі сталевою металевою обв’язкою, окремих сталевих предметів (сейфи, шафи і т. П.) рекомендується використовувати магнітоконтактні сповіщувачі, спеціально призначені для цих цілей.

До помилкових спрацьовувань сповіщувачів може привести: вібрація будівельних конструкцій, їх слабка технічна укріпленість, перевищення відстані між модулями сповіщувача, порушення їх паралельності або співвісності, нежорстке кріплення, неякісна пайка або заміна її скруткою, відсутність гнучкого переходу.

Вплив цих факторів на працездатність сповіщувачів виключається суворим виконанням вимог до монтажу, проведенням робіт з інженерно-технічної укріпленості будівельних конструкцій, своєчасним технічним обслуговуванням.

Рекомендоване місце установки сповіщувача — верхня частина блокується конструкції. Допускається установка сповіщувача на бічній (протилежній петлям) стороні конструкції, а для блокування вікон — на нижніх частинах рами. Сповіщувач встановлюється на конструкції з боку приміщення, що охороняється. Сповіщувач слід розміщувати на відстані не більше 20 см від вертикальної лінії розчину блокується конструкції.

Магніт і геркон (модулі сповіщувача) можуть встановлюватися як на рухомій, так і на нерухомій частині конструкції. Однак краще геркон встановлювати на нерухомій конструкції, так як в цьому випадку виключається гнучкий перехід, схильний до механічних впливів і як наслідок пошкоджень;

Модулі встановлюються паралельно один одному (сповіщувачі для відкритого монтажу) або співвісно (сповіщувачі для прихованого монтажу). При цьому відстань між модулями не повинна перевищувати граничні значення (таблиця 4.1);

Висновки геркона з’єднуються з шс проводами типу нвм — 0,35 скруткой з обов’язковою пропайкой місць з’єднання. Перехід шс з рухомої частини конструкції на нерухому повинен виконуватися гнучким спеціальним переходом типу вус. Допускається для переходу використовувати провід типу мгшв діаметром 0,35 мм, захищений полівінілхлоридною трубкою;

5.1.2. Ударноконтактные

Ударноконтактные сповіщувачі призначені для блокування засклених будівельних конструкцій на руйнування, при товщині скла від 2,5 мм до 8,0 мм сповіщувачі можуть бути використані для блокування внутрішніх вітрин, експозицій, вітражів та інших засклених конструкцій. Для блокування стекол, покритих захисною полімерною плівкою, що забезпечує клас захисту а1-a3, слід використовувати ударноконтактні сповіщувачі, спеціально призначені для цих цілей (таблиця 4.1).

До помилкових спрацьовувань сповіщувачів може привести: ненадійне кріплення, вібрація будівельних конструкцій, їх слабка інженерно-технічна укріпленість, а також неякісна пайка або заміна її скруткой, відсутність гнучкого переходу.

Рекомендоване місце установки сповіщувача — на відстані 10 — 15 см від обв’язки, в такому місці, щоб відстань від дрс до найвіддаленішої точки скла не перевищувало 2,8 м (1,5 м для скла, захищеного плівкою).

Для забезпечення стійкої роботи сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

При блокуванні засклених прорізів, що складаються з ряду невеликих за площею стекол (не більше 0,05 м 2) кількість дрс може перевищувати, вказане в паспорті, за умови виконання вимоги до сумарної довжині сполучних ліній дрс з бос;

Орієнтація стрілки на корпусі дрс повинна бути спрямована паралельно площині скла в бік охоронюваної поверхні;

Взаємне розташування бос і дрс повинно забезпечувати мінімально можливу довжину з’єднують їх ліній, сумарна довжина яких не повинна перевищувати зазначену в паспорті на сповіщувач;

Сповіщувачі інших типів рекомендується включати в шс між останнім бос і кінцевому пристроєм. В іншому випадку спрацьовування цих сповіщувачів може призвести до втрати можливості достовірного визначення причини спрацювання ппк;

Не допускається включати в лінію живлення дрс інерційні електроконтактні сповіщувачі або релейні виходи сповіщувачів і ппк, так як можливий «брязкіт» їх контактів, що викликається перешкодами, може привести до помилкових спрацьовувань бос;

Всі з’єднання проводів сповіщувача, особливо в лінії живлення дрс, повинні бути виконані пайкою або під гвинт в сполучній коробці. Місця пайок повинні бути ретельно ізольовані;

У разі проходження силових ланцюгів з напругою 220 в поблизу шс і лінією живлення дрс, відстань між ними має бути не менше 0,5 м;

Величина опору лінії зв’язку з підключеними дрс до бос не повинна бути більше 10 ом;

Всі блокуються конструкції повинні бути надійно закріплені і мати справні замикаючі пристрої.

5.1.3. Акустичні

Акустичні сповіщувачі по робочому діапазону частот поділяються на пасивні звукові та ультразвукові.

пасивні звукові сповіщувачі призначені для дистанційного (безконтактного) виявлення руйнування скління конструкцій будівлі та елементів інтер’єру приміщення.

До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: наявність акустичних і електромагнітних перешкод в приміщенні, вібрація будівельних конструкцій, а також зміни вільного простору охоронюваної зони за рахунок внесення, винесення великогабаритних предметів, що володіють підвищеною здатністю поглинання або відображення акустичного сигналу.

Сповіщувач рекомендується встановлювати на стіні (на висоті не менше 2 м) або на стелі таким чином, щоб всі засклені частини блокується конструкції знаходилися в межах прямої видимості (кут огляду сповіщувача 90°). Відстань від сповіщувача до найвіддаленішої точки охоронюваного скла має бути не більше 6 м.

Для забезпечення стійкої роботи сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Вібруючі і великогабаритні предмети, здатні створювати «мертві» зони, не повинні потрапляти в зону виявлення;

При зміні обстановки в приміщенні, внесенні, винесення, перестановці меблів необхідно провести перенастроювання сповіщувача;

На період охорони закривати на замикаючі пристрої двері, вікна, кватирки, фрамуги, люки, вимикати вентиляційні та силові перемикаючі установки, калорифери, телефони, дзвінки, репродуктори і т. П.

ультразвукові сповіщувачі призначені для блокування обсягів закритих опалювальних приміщень, окремих локальних зон обсягів приміщень, місць зосередження цінностей, музейних експонатів. Для блокування вітрин об’ємом від 0,03 до 1 м 3 рекомендується використовувати сповіщувачі, спеціально призначені для цих цілей.

До помилкових спрацьовувань ультразвукових сповіщувачів може привести: наявність акустичних і електромагнітних перешкод в приміщенні, вібрація будівельних конструкцій, а також зміни вільного простору охоронюваної зони за рахунок внесення, винесення великогабаритних предметів, що володіють підвищеною здатністю поглинання або відбиття акустичного сигналу, рух повітря (протягів), присутності тварин в зоні виявлення.

Для забезпечення стійкої роботи сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Не застосовувати при рівні акустичного шуму в приміщенні понад 60 дб;

Не встановлювати над батареями опалення, на підвіконнях, поблизу віконних штор і кімнатних рослин;

Контроль зони виявлення, виходу її за межі об’єкту, що охороняється рекомендується проводити не рідше одного разу на місяць. При нестійкій роботі сповіщувача цей контроль слід провести два рази на добу — при максимальній і мінімальній температурі повітря в приміщенні, що охороняється;

Винести за межі зони виявлення вібруючі і великогабаритні предмети, здатні створювати «мертві» зони або сформувати зону виявлення таким чином, щоб ці предмети в неї не потрапляли;

При зміні обстановки в приміщенні, внесенні, винесення, перестановці меблів необхідно провести перенастроювання сповіщувача;

На період охорони закривати на замикаючі пристрої двері, вікна, кватирки, фрамуги, люки, вимикати вентиляційні та силові перемикаючі установки, калорифери, телефони, дзвінки, репродуктори і т. П.;

Не допускати перебування уОхоронюваному приміщенні тварин і птахів;

Не застосовувати в приміщеннях об’ємом менше 4 м 2 сповіщувачі, не призначені для цих цілей;

Не розміщувати в одному приміщенні два і більше сповіщувачів або відрегулювати їх таким чином, щоб їх зони виявлення не перетиналися при максимальній чутливості.

5.1.4. Радіохвильові

Радіохвильові сповіщувачі призначені для блокування обсягів закритих приміщень, локальних зон обсягів приміщень, місць зосередження цінностей, музейних експонатів, а також периметрів території та відкритих майданчиків.

До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: наявність електромагнітних перешкод в приміщенні, вібрація будівельних конструкцій, а також зміна вільного простору охоронюваної зони за рахунок внесення, винесення великогабаритних предметів, що володіють підвищеною здатністю поглинання або відбиття електромагнітних хвиль, проїжджаючий транспорт, люди, тварини, що знаходяться за межами (поблизу) зони виявлення, люмінесцентне освітлення.

Рекомендоване місце установки сповіщувача — на стіні, на висоті 2-2,5 м. Зона виявлення сповіщувача повинна перекривати ймовірні напрямки руху порушника. При установці на об’єкті декількох радіохвильових сповіщувачів, повинні застосовуватися сповіщувачі з різними частотними літерами. При використанні декількох сповіщувачів в одному приміщенні з одним літером, щоб уникнути помилкових спрацьовувань, рекомендується встановлювати сповіщувачі так, щоб їх зони виявлення не перетиналися.

Для забезпечення стійкої роботи радіохвильових сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Встановлювати сповіщувачі так, щоб їх зони виявлення не виходили за межі блокованих приміщень (через віконні прорізи, тонкі дерев’яні перегородки, стіни і стеля) або використовувати сповіщувачі з більшою частотою випромінювання (більше 24 ггц), яке не проходить через скло і тонкі перегородки;

Винести за межі зони виявлення коливні або рухомі предмети, що мають значну відбиваючу поверхню, а також великогабаритні предмети, здатні створювати «мертві» зони, або сформувати зону виявлення таким чином, щоб ці предмети в неї не потрапляли. При наявності «мертвих» зон необхідно стежити за тим, щоб вони не утворили порушнику безперервний шлях до матеріальних цінностей;

На період охорони закривати на замикаючі пристрої двері, вікна, кватирки, фрамуги, люки, вимикати вентиляційні та силові перемикаючі установки;

Не допускати в зоні виявлення наявності пластмасових труб, по яких можливий рух води;

На період охорони вимикати люмінесцентні і неонові лампи або застосовувати сповіщувачі, схемні рішення яких виключають вплив цих перешкод;

Враховувати, що при установці сповіщувача в коридорах шириною менше 3 м, дальність виявлення може збільшуватися в 1,5 — 2 рази.

Для забезпечення стійкої роботи радіохвильових сповіщувачів на периметрі (відкритих майданчиках), додатково рекомендується враховувати наступні фактори:

Поблизу місця установки сповіщувача не повинні проходити автомобільні (не ближче 5 м від зони виявлення) і залізничні (не ближче 20 м від зони виявлення) дороги, пішохідні (не ближче 1,5 м від зони виявлення) тротуари, доріжки, стежки, а відстань до високовольтних ліній електропередач має бути не менше 20 м;

(поблизу) виявлення не повинні розміщуватися великі металеві конструкції. Вони здатні перевідбивати свч енергію за межі периметра і можуть викликати помилкове спрацьовування;

Не допускати випадкове потрапляння в зону виявлення сповіщувача людей і тварин.

5.1.5. Оптико-електронні

Оптико-електронні сповіщувачі поділяються на активні і пасивні.

активні оптико-електронні сповіщувачі призначені для блокування вікон, дверей, стін, стель, підлог, коридорів і окремих предметів на проникнення або на підхід.

До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: наявність електромагнітних перешкод в приміщенні, вібрація будівельних конструкцій, спільна робота в одному приміщенні декількох сповіщувачів при перетині зон виявлення, засвічення світлом сонця, фар транспортних засобів та інших джерел світла.

Місце установки сповіщувача вибирається виходячи з архітектурних і будівельних особливостей блокованих конструкцій. Сповіщувачі можна встановлювати як на стінах приміщення, так і на стелі (для захисту підлоги — тільки на стінах).

Для забезпечення стійкої роботи активних оптико-електронних сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Не допускати перебування в зоні виявлення тварин, що коливаються предметів.

До факторів, що призводять до лз сповіщувачів, встановлених на периметрі, території, можна віднести ненадійне функціонування в екстремальних умовах (утворення снігової кірки на світлофільтрах, сильний поривчастий дощ, сніг, густий туман, підвищені запиленість і загазованість).

пасивні оптико-електронні сповіщувачі з лінійною, поверхневою або об’ємною зоною виявлення призначені для блокування обсягів приміщень, місць зосередження цінностей і підходів до них, коридорів, внутрішніх периметрів, віконних і дверних прорізів, стель і підлог.

До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: наявність електромагнітних завад в приміщенні, вібрація будівельних конструкцій, протяги, теплові потоки від батарей опалення, дрібні тварини, комахи, що повзають по лінзі сповіщувача, зміни вільного простору охоронюваної зони за рахунок внесення, винесення великогабаритних предметів, що володіють підвищеною здатністю поглинання або відбиття інфрачервоного світла, засвітка світлом сонця, фар транспортних засобів та інших джерел світла, зміна температури фону.

Місце установки сповіщувача вибирається виходячи з архітектурних особливостей блокованих конструкцій. Сповіщувачі, як правило, встановлюються на стінах приміщення. Висота установки визначається типом сповіщувача.

Для забезпечення стійкої роботи пасивних оптико-електронних сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Не встановлювати сповіщувач над опалювальними приладами;

Не направляти сповіщувач на вентилятори теплого повітря, двигуни автомашин, що знаходяться в боксах, прожектори, лампи розжарювання та інші джерела, що викликають швидкі зміни температури;

Не допускати попадання на сповіщувач прямих сонячних променів;

Не допускати знаходження в зоні виявлення тварин, предметів (штор, перегородок, шаф і т.п.), здатних створювати «мертві» зони.

5.1.6. Ємнісні

Ємнісні сповіщувачі призначені для блокування металевих шаф, сейфів, решіток, а також віконних і дверних прорізів.

До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: вібрація будівельних конструкцій, наявність електромагнітних перешкод в приміщенні, що працюють в безпосередній близькості електрозварювальні апарати, електроустановки потужністю більше 15 ква.

Рекомендоване місце установки сповіщувача — на стіні в безпосередній близькості від блокованого предмета так, щоб при встановленій чутливості сповіщувача доступ до нього був неможливий без видачі сигналу тривоги.

Для забезпечення стійкої роботи ємнісних сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Не встановлювати сповіщувачі поблизу потужних електроустановок, які не можуть бути відключені на період охорони;

Необхідно забезпечити надійний контакт антени і заземлення в місцях їх приєднання;

Встановлювати блокуються предмети на добре ізольовані від «землі» підстави (гумова, гетинаксова прокладка);

Встановлювати блокуються предмети на відстані не менше 0,2 м від стін, вікон і перегородок, за якими можлива поява людей або тварин;

Не встановлювати сповіщувачі на конструкціях, що піддаються вібрації;

Опір витоку між блокованим предметом і дротами по відношенню до «землі» має бути не менше 8 ком;

З’єднання сповіщувача з блокованим предметом повинно бути виконано дротом діаметром не менше 0,5 мм з ізоляцією на робочу напругу не менше 250 в;

В якості заземлювача можна використовувати висновки металевих конструкцій електрощита, заземлену арматуру залізобетонних споруд;

Не використовувати в якості заземлювача трубопроводи гарячої та холодної води, горючих рідин, газів, теплопостачання. Опір заземлення сповіщувача має бути не більше 4 ом.

5.1.7. Вібраційні

Вібраційні сповіщувачі призначені для виявлення руйнування монолітних бетонних і цегляних стін і перекриттів, дерев’яних конструкцій з дощок, фанери, металевих сейфів і шаф.

До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: наявність акустичних і електромагнітних перешкод в приміщенні, вібрація будівельних і захищаються конструкцій, перевищення довжини лінії зв’язку між дрс і бос, їх ненадійне кріплення, неякісна пайка або заміна її скруткою, відсутність гнучкого переходу.

Місце установки і кількість датчиків (сповіщувачів) вибирають з таким розрахунком, щоб площа незахищених ділянок блокується конструкції не перевищувала 0,1 м 2 .

Для забезпечення стійкої роботи сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Знати специфічні особливості об’єкта (форма і розміри приміщень, розташування дверей, товщина і матеріал стін, перекриттів, розташування водопровідних і опалювальних труб);

Не застосовувати сповіщувачі при рівні акустичного шуму в приміщенні понад 60 дб;

Довжина двопровідної лінії зв’язку дсв з бос сповіщувачів типу «грань» не повинна перевищувати 50 м;

Місця установки дсв1 і звуковода для дсв2 повинні бути не ближче 1,0 м від місць кріплення батарей і труб систем водопостачання та опалення.

5.1.8. Комбіновані

Комбіновані сповіщувачі поєднують в собі кілька принципів виявлення проникнення порушника, що дозволяють значно знизити кількість помилкових тривог. Найбільшого поширення набули сповіщувачі, що поєднують пасивний оптико-електронний і радіохвильовий принципи виявлення.

Для забезпечення стійкої роботи не рекомендується встановлювати сповіщувач навпроти вікон, дверей, перегородок, за якими можливий рух людей, транспорту, а також в безпосередній близькості від вентиляційних отворів, радіаторів опалення, інших джерел теплових перешкод, залишати на період охорони включеним люмінесцентне освітлення.

5.1.9. Суміщені

Суміщені сповіщувачі поєднують функції двох сповіщувачів: пасивного звукового і пасивного оптико-електронного. Сповіщувач призначений для виявлення руйнування скління конструкцій і проникнення порушника.

Вплив заважають факторів на кожен канал сповіщувача, способи їх нейтралізації викладені в розділах 5.1.3, 5.1.5.

5.1.10. Електроконтактні

Електроконтактні (омічні) сповіщувачі призначені для блокування засклених конструкцій від розбиття, будівельних конструкцій (двері, люки, ворота, некапітальні стіни, перегородки і т.п.) на руйнування (пролом). Вони можуть використовуватися і в якості датчиків-пасток для блокування окремих предметів.

На працездатність сповіщувачів практично не впливає вплив перешкод, наведених в таблиці 3.2. До помилкових спрацьовувань цих сповіщувачів може привести: вібрація з великою амплітудою будівельних конструкцій, їх слабка інженерно-технічна укріпленість, неякісне кріплення, відсутність пайки проводів або заміна її скруткой, відсутність гнучкого переходу.

Вплив цих факторів на працездатність сповіщувачів виключається суворим виконанням вимог монтажу, проведенням робіт з інженерно-технічної укріпленості будівельних конструкцій, своєчасним технічним обслуговуванням.

Для забезпечення стійкої роботи електроконтактних сповіщувачів рекомендується дотримуватися наступних правил:

Алюмінієва фольга приклеюється по периметру скляних полотен, по центру склоблоків або склопакетів;

Провід прокладається по внутрішній стороні будівельних конструкцій по всій площі паралельно контурним лініям і кріпиться скобами з кроком не більше 200 мм під скобу повинна бути підкладена нерозрізані шнура поліхлорвінілова трубка довжиною 10 мм;

Блокування металевих решіток проводиться обвиванням горизонтальних і вертикальних прутів проводом з кроком витка 30…70 мм. У місцях перетину прутів решітки проводом робиться вузол, який повинен охоплювати обидва прута. Решітки з металевих трубок слід блокувати пропусканням проводу через всі трубки.

5.2. Прилади приймально-контрольні

Прилади приймально-контрольні призначені для контролю стану параметрів шс як в автономному режимі роботи з включенням пристроїв оповіщення, так і / або з передачею службових і тривожних сповіщень на пульт централізованого спостереження.

Інформаційна ємність приладів визначається розмірами і значимістю об’єкта охорони.

До помилкових спрацьовувань ппк може призвести: занижена затримка часу реакції (таблиця 4.2) на порушення шс (або її відсутність), зміни основних параметрів шс протягом доби. Чим вище ці параметри, тим більше імпульсних перешкод відсівається на вході приладу і, як наслідок, менше помилкових тривог.

При виборі ппк слід віддавати перевагу приладам, що мають селекцію вхідних сигналів по тривалості, відстеження повільної зміни опору шс, збереження працездатності при зниженій напрузі мережі змінного струму.

Установка ппк повинна проводитися в місцях, де він захищений від механічних пошкоджень і втручання в його роботу сторонніх осіб:

При відсутності спеціально виділеного приміщення-на стінах , на висоті не менше 2,2 м від рівня підлоги (не актуально, якщо на корпусі пкп встановлені кнопки управління і є індикація);

При наявності спеціального приміщення — на висоті не менше 1,5 м або на столі.

Установка приладів в місцях, доступних стороннім особам, повинна проводитися в замикаються металевих шафах, конструкція яких не впливає на їх працездатність. Не допускається установка приладів в горючих шафах, а також на відстані менше 1 м від опалювальних систем і приладів.

Для забезпечення стійкої роботи ппк рекомендується дотримуватися наступних правил:

На об’єктах з високим рівнем перешкод необхідно встановлювати ппк, мають більш високі характеристики надійності, перешкодостійкий алгоритм обробки сигналу, контроль параметрів шс в процесі роботи;

Застосовувати ппк з вбудованим акумулятором для виключення помилкових спрацьовувань при відключенні або зниженні напруги мережі змінного струму;

Застосовувати ппк зі світловою та/або звуковою сигналізацією, нагадує власнику про необхідність зняття приладу з охорони;

Для виключення помилкових спрацьовувань, що виникають через нестабільність параметрів мережі змінного струму, застосовувати ппк з живленням безпосередньо від ретрансляторів спи;

Встановлювати на об’єкті ппк, що дозволяють організувати локальну об’єктову мережу;

Застосовувати резервні джерела живлення, що мають розширений робочий діапазон напруг мережі змінного струму (від 100 до 250 в), що дозволяють знизити кількість помилкових спрацьовувань тз ос, що працюють від цього джерела.

5.4. Системи передачі повідомлень

Системи передачі повідомлень, в тому числі і радіосистеми, призначені для збору, обробки, передачі та реєстрації повідомлень про стан шс об’єктів, що охороняються.

До помилкових спрацьовувань спи можуть привести:

Зменшення опору витоку абонентської лінії;

Зміни струму в абонентській лінії (струму «охорони»);

Перешкоди в каналах зв’язку, ланцюгах харчування.

Вплив цих факторів усувається в процесі проведення технічного обслуговування.

Слід мати на увазі, що крім імпульсних перешкод в лініях мають місце короткочасні порушення з’єднань на громполосах, в муфтах, розподільних шафах і коробах, окислення контактів реле, короткі замикання ліній. Ці явища носять випадковий характер і надають на систему такий же вплив, як і імпульсні перешкоди, проте мають тривалість до секунд. Для зниження числа помилкових спрацьовувань з вини співробітників атс необхідно чітко опрацювати договірну базу роботи охорони з співробітниками атс.

Для забезпечення стійкої роботи спи рекомендується дотримуватися наступних правил:

Замінювати спи, виробили встановлені строки служби, на сучасні, що використовують для передачі сповіщення про тривогу на пцс спеціальні кодовані сигнали і помехозащищенные протоколи обміну уо з ретранслятором і ретранслятора з пцс;

Проводити модернізацію спи старих типів, не відпрацювали встановлені строки служби;

Поетапно оснащувати діючий парк апаратури пцо автоматизованими робочими місцями;

Для забезпечення стійкої роботи рспі рекомендується дотримуватися наступних правил:

Дослідити, в дозволеному для роботи рспі діапазоні радіочастот, електромагнітну обстановку в районі експлуатації обладнання;

Вибрати дляРоботи рспі радіочастоти, на яких присутній мінімальний рівень перешкод;

Отримати дозвіл на використання обраних радіочастот в регіональному відділенні госсвязьнадзора;

Застосовувати рспі з контролем справності та/або якості каналу радіозв’язку;

Застосовувати для передачі повідомлень на пцс спеціальні кодовані сигнали і завадостійкі протоколи їх передачі і обробки з уо на пцс або з уо через ретранслятор на пцс;

Використовувати антени, спрямовані або всеспрямовані з великим коефіцієнтом посилення, в дозволеному частотному діапазоні, розраховані на експлуатацію у відповідних погодних і кліматичних умовах;

Періодично контролювати електромагнітну обстановку в районі функціонування рспі;

Періодично проводити вимірювання величини потужності, випромінюваної передавачами рспі, і величини коефіцієнта стоячої хвилі в фідері, величина якого не повинна перевищувати величини 1,5.

5.4.1. Підвищення імітостійкості спи

У більшості випадків існуючі спі, що використовують телефонну мережу для зв’язку між рознесеними пристроями, мають структуру, наведену на малюнку 5.1.

Рисунок 5.1-структура спи

Пристрої кінцеві, встановлені на об’єктах, що охороняються, через абонентські лінії підключені до ретранслятора спи. Ретранслятор виконує циклічне опитування станів підключених на охорону уо і, при зміні цих станів, формує відповідні повідомлення для передачі їх на пцс. Повідомлення від р на пцс передаються по виділених лініях зв’язку.

Очевидно, що якщо між уо і р здійснюється цифрова передача даних, це істотно спрощує боротьбу з помилковими спрацьовуваннями на цій ділянці за рахунок використання корисних властивостей цифрового сигналу.

Розгортання пультового обладнання радіосистем слід починати з установки базової антени.

Базову антену необхідно встановлювати якомога вище, так як збільшення висоти підйому пропорційно збільшенню дальності стійкого радіозв’язку. В якості базової рекомендується використовувати колінеарну антену (типу anli а-1000 і т.п.). Кабель для цієї антени треба вибирати з малими втратами (типу рк 50-4-47 або н 1000). У таблиці 5.2. Наведено типові параметри загасання радіосигналу для різних типів кабелів, а також наведені параметри вітчизняних високочастотних (вч) кабелів.

До антени необхідно встановлювати противаги. Експлуатація антени без прикручування штирів противаги призводить до неузгодженості антени і нестійкою роботі всієї системи. Труба щогли антени повинна знаходитися нижче площини противаг, інакше щогла буде екранувати базову антену. Слід переконатися в тому, що на даху будівлі відсутні антени інших потужних радіозасобів, які можуть створити перешкоди при роботі.

Таблиця 5.2 — параметри загасання радіосигналу для різних типів кабелів

Тип кабелю

Зовнішній ø мм

Загасання вч сигналу (дб / м)

200 мгц

500 мгц

Рк 50-2-21

0,2 — 0,3

0,45

Рк 50-2-11

0,50

Рк 50-3-11

0,40

Рк 50-4-11

0,10

0,20

Рк 50-7-11

10,0

0,09

0,20

Рк 50-4-47

10,0

0,06 — 0,07

0,14

Рк 50-7-58

11,2 ±0,6

0,05

0,10

Н 1000

0,05

0,09

Н 155

0,11

0,19

Н 1000

10,3

0,048

0,09

10d-a-r

10,3

0,04

0,09

Rg 58 a / u

0,17 — 0,20

0,40

Rg 213 u

10,5

0,07

0,14

Якщо немає можливості встановити антену поза впливом інших радіопередавальних засобів зв’язку, слід максимально використовувати «рознос» по висоті і по горизонту, а при необхідності — смуговий або режекторний фільтри.

При розгортанні радіосистеми радіус стійкої роботи можна визначити виходячи зі співвідношення сигнал / шум (не нижче 20 дб), для чого використовують аналізатори спектру або скануючі радіоприймачі. При їх відсутності співвідношення сигнал / шум можна перевірити за спрощеною методикою. Для цього необхідно підключити до виходу передавача, встановленого на передбачуваному об’єкті, послаблювач сигналу на 15 — 20 дб. Послаблювач слід включити між виходом передавача і антеною. Потім, переконавшись по пульту рспі, що протягом трьох діб з цього об’єкта не було сповіщень «аварія», включити антену на вхід передавача, попередньо прибравши послаблювач.

Цей метод не може гарантувати 100% надійність стійкої роботи об’єкта охорони, оскільки не є інструментальним методом вимірювання співвідношення сигнал/шум. Однак він дозволяє в більшості випадків отримати достовірний результат.

При розгортанні пультового обладнання не слід розташовувати приймачі безпосередньо у плат блоків цифрової обробки сигналів пульта або інших пристроїв, які можуть створювати сильні радіоперешкоди (наприклад, дроселі ламп люмінесцентного освітлення). Чутливість приймача становить 0,35 мкв, тому рівень перешкод повинен бути нижче цієї величини.

При розгортанні об’єктового обладнання необхідно суворо дотримуватися положень посібника з експлуатації. Разом з тим є деякі особливості, відображені в документації, які часто упускають з уваги при роботі. Наприклад:

При розгортанні приладу приймально-контрольного (ппк) «струна-801» не рекомендується встановлювати антену зчитувача коду брелока на металеву поверхню, так як різко скорочується радіус дії брелока;

Не забувати встановлювати номер системи, однаковий на пульті і в об’єктовому пристрої (ппк). Для зміни номера системи в пульті централізованого спостереження необхідно вийняти роз’єм живлення на 30-40 с.якщо відключити живлення пульта і не вийняти роз’єм живлення, він збереже колишній номер системи;

Не забувати встановлювати однакові робочі радіочастоти приймача і передавача.

Не можна встановлювати в приміщеннях антени об’єктових пристроїв ближче 0,5 м від масивних металевих поверхонь.

6. Організація робіт зі зниження кількості
Помилкових спрацьовувань

6.1. Основні роботи

Значне скорочення лз можна отримати за рахунок організаційно-технічних заходів, спрямованих на підвищення якості проектно-монтажних робіт, технічної укріпленості об’єктів, технічного обслуговування, кваліфікації персоналу, а також поліпшення контролю робіт, що проводяться службою зв’язку на атс і власником на об’єкті, що охороняється.

Зменшення впливу помилок відповідальної особи об’єкта можна досягти:

Проведенням періодичного інструктажу;

Підвищенням відповідальності за здачу об’єкта під охорону і зняття з охорони;

Автоматизацією процесу «взяття — зняття» і індикацією стану тз ос.

В договір з атс (якщо там встановлено обладнання) рекомендується включити пункти:

Про своєчасне попередження початку профілактичних і відновлювальних робіт на кросі і кабельному господарстві атс;

Про проведення вимірювань параметрів абонентських ліній з передачею результатів в підрозділ позавідомчої охорони.

6.2. Технічне обслуговування

Технічне обслуговування — це комплекс робіт з підтримки тз ос в працездатному стані протягом усього терміну експлуатації.

Проведення технічного обслуговування та його цілі і завдання були розглянуті в окремій лекції.

7. Порядок проведення робіт за результатами аналізу

Для проведення позачергових регламентних робіт по пультових номерах (об’єктах, квартирах), поставленим в результаті аналізу на контроль, слід тимчасово створювати оперативні бригади. До складу бригади повинні входити: електромонтер опс, обслуговуючий об’єкт, його бригадир, електромонтер пцс. Керівник робіт повинен організувати забезпечення бригад необхідними запасними частинами, матеріалами, інструментом і вимірювальними приладами, а також тз оз з обмінного фонду.

На кожному контрольованому об’єкті повинні бути проведені непланові роботи в обсязі регламенту № 2 для ппк і сповіщувачів і регламенту № 3 для шлейфу сигналізації. Результати вимірювань параметрів тз ос. Контроль якості виконання робіт на об’єкті повинен здійснюватися інженерно-технічними працівниками охорони.

Вимірювання параметрів телефонних ліній, що використовуються для підключення об’єктів до пцо (опір абонентської лінії, її витоку і ємності), проводиться працівниками вимірювальних лабораторій атс за заявками охорони або абонента.поряд з позачерговими регламентними роботами проводиться обстеження об’єктів для визначенняТемператур приладу;

Виміряйте величину споживаної потужності (струму) сповіщувачем, яка не повинна виходити за граничні значення.

Проконтролюйте зону виявлення (установчі розміри) сповіщувача, переконайтеся, що вона не виходить за межі об’єкта, що охороняється і перекриває всі шляхи можливого проникнення порушника. Рекомендується, щоб зони виявлення однотипних сповіщувачів не перетиналися. При необхідності підрегулювати сповіщувач. Контроль розмірів зони виявлення рекомендується проводити при максимальній і мінімальній температурі повітря на об’єкті.

Після закінчення налаштування слід поставити об’єкт на контроль відсутності помилкових спрацьовувань протягом 2-3 чергових періодів. При нестійкій роботі сповіщувачів в контрольний період їх необхідно демонтувати і замінити.

Приблизний перелік основних робіт з технічного обслуговування сповіщувачів в обсязі регламентів № 1 (то-1) і № 2 (то-2) наводився в лекції з то.

8.3. Перевірка приладів приймально-контрольних

Проведіть зовнішній огляд приладу з метою виявлення пошкоджень його корпусу і проводів в місці введення зовнішніх ліній. При наявності пошкоджень, які можуть вплинути на роботу приладу, усуньте їх;

Огляньте світловий і звуковий оповіщувачі, переконайтеся в їх справності;

Вимкніть прилад, зніміть кришку, що закриває клемну колодку, і огляньте елементи, до яких відкритий доступ. При наявності пошкоджень знімних елементів замініть їх справними;

Перевірте якість підключення ліній до клем колодки. Провід повинні бути припаяні до ламелей (якщо на колодці передбачено кріплення під «гвинт», гвинти повинні бути загорнуті до упору);

Увімкніть прилад і відновіть шлейф сигналізації. Вибірково поруште шлейф сигналізації (відкрити двері, кватирку і т.п.) і переконайтеся в працездатності приладу;

Виміряйте величину споживаної потужності, струму ппк, які не повинні виходити за граничні значення.

Приблизний перелік основних робіт з технічного обслуговування ппк і пристроїв ущільнення в обсязі регламентів № 1 (то-1) і № 2 (то-2) наводився в лекції з то.

8.4. Перевірка систем передачі повідомлень

На першому етапі перевіряється спільне функціонування спі з об’єктовим комплексом у всіх режимах роботи. При нестійкому функціонуванні рекомендується виконати наступні роботи:

Перевірте справність спи в обсязі методик регламентів технічного обслуговування або інструкцій по середньому ремонту;

Виконайте перевірку стану з’єднувальних кабелів і роз’ємів;

Виміряйте величину споживаної потужності, струму пристроями спи, які не повинні виходити за граничні значення.

Приблизний перелік основних робіт з технічного обслуговування пристроїв (блоків), що входять до складу спи в обсязі регламентів № 1 (то-1) і № 2 (то-2) наводився в лекції з то.

8.5. Перевірка радіосистем передачі сповіщень

Перед початком проведення монтажних робіт на об’єкті для рспі:

Рекомендується проведення тестування приладів на «столі» перед розгортанням об’єктового обладнання. Потрібно змоделювати проходження сигналу по радіоканалу. Щоб уникнути перевантаження приймача від близько розташованого передавача, на вихід передавача слід підключити «заглушку», яку можна виготовити з резистора номіналом 50 ом потужністю 0,25 вт. Потім підключити один вихід резистора на центральну жилу кабелю, а інший — на «екран». При цьому необхідно ізолювати відкриті струмоведучі частини резистора. Пам’ятайте, що коротке замикання і робота передавача без навантаження приведуть до виходу його з ладу. антену приймача можна не підключати, так як з відстані в кілька метрів двухваттний передавач (навіть на резистивне навантаження) випромінює достатньо енергії для роботи приймача і без антени;

Якщо не вдалося перевірити роботу обладнання по радіоканалу, слід проконтролювати функціонування об’єктового пристрою і пульта, виключивши радіоканал. Для цього потрібно з’єднати проводами клеми об’єктового пристрою» дані на передавач «і» вхід » пульта рспі.

Якщо після цього не вдалося «запустити» обладнання, необхідно провести послідовну заміну вузлів рспі (об’єктових блоків, радіоприймальних, радіопередавальних пристроїв, пцс і т.п.) на свідомо справне обладнання або на обладнання, що не було в експлуатації. Таким чином вдасться локалізувати несправність до окремого вузла радіосистеми.

Більшість несправностей пов’язано з порушенням контакту, — це:

Порушення електричного з’єднання в клемах підключення;

Обрив проводів або їх неправильне підключення;

Несправність в антенно-фідерному господарстві (особливо в роз’ємах);

Обрив центральної жили кабелю або несправність антени.

При обриві центральної жили в кабелі може скластися враження про нормальну роботу радіосистеми при незначній відстані між об’єктом охорони і пцо.

Для перевірки якості антенно-фідерного тракту необхідно мати вимірювач коефіцієнта стоячої хвилі (ксв). Краще, якщо вимірювач ксв буде доповнений вимірником потужності, яким можна визначити і потужність передавача. Іноді пробій вихідного транзистора передавача призводить не до повної відсутності високочастотного сигналу, а тільки до падіння його рівня в десятки разів. Тому рекомендується виміряти потужність передавача.

Коефіцієнт стоячої хвилі показує частку енергії передавача, яка віддається в антену. В ідеалі ксв = 1. У реальних умовах ксв антени повинен знаходитися в діапазоні від 1 до 1,5, а при великих довжинах кабелю до 2,5.

Необхідно враховувати втрати радіосигналу при проходженні через конструкції будівель.

У таблиці 8.1 наведені типові величини загасання радіосигналу укх — діапазону в будівлях різної конструкції.

Таблиця 8.1. — типові величини загасання радіосигналу укх — діапазону

Конструкція будівлі

Загасання сигналу всередині приміщення, дб

Дерев’яна

Менше 5

Цегляна

5…10

Залізобетонна

10…20

Залізний бокс

Понад 25

Прокладати лінії живлення і управління передавачем слід проводом якомога більшого перетину. Особливо це важливо для проводів живлення передавача. Рекомендується використовувати багатожильний мідний дріт, що володіє необхідною механічною міцністю.

Потужність передавача залежить від рівня напруги живлення, при значному падінні цієї напруги на проводах передавач не розвиває повну потужність. Максимальні довжини проводів при їх різних перетинах і діаметрах наведені в таблиці 8.2. Для підвищення дальності дії і перешкодозахищеності каналу передачі радіосистеми рекомендується використовувати ретранслятор.

Таблиця 8.2. — залежність довжини проводу від діаметра жили, перетину проводу

Діаметр жили мідного проводу, мм

Перетин проводу, мм 2

Довжина проводу, м

0,0707

0,126

0,196

0,282

0,385

0,503

0,635

0,785

Рекомендується встановлювати ретранслятор на даху житлового висотного будинку, точніше в його горищних приміщеннях або ліфтової кімнаті, де є електроживлення і прийнятні умови експлуатації. Перед установкою ретранслятора необхідно переконатися у відсутності поруч антен інших радіопередавальних засобів.

При наявності поблизу інших радіопередавальних станцій, необхідно використовувати «рознос» антен або по вертикалі, або по горизонталі. Через обмежену площу даху рекомендується використовувати «рознос» антен як по вертикалі, так і по горизонталі. «рознос» по горизонталі в 15 — 20 м дає ослаблення заважає сигналу на 20 дб або по вертикалі в 4 — 5 м дає ослаблення заважає сигналу на 40 дб. «рознос» по вертикалі дає кращі результати, так як розташування однієї антени строго під інший не впливає один на одного.

При «розносі» антен по горизонталі на 15 — 20 м спостерігається ослаблення сигналу на 20 дб.

При неможливості рознести антени радіозасобів в просторі слід використовувати смугові або режекторние вч — фільтри.

При використанні спрямованих антен кабель підключення необхідно прокладати паралельно траверсі антени.

9. Організація електроживлення

9.1. Пультова апаратура систем передачі повідомлень

Повне резервування електроживлення апаратури спи на пцо — блоків індикації, диспетчерських напівкомплектів, пультів управління і т. П. Забезпечує гарантований захист від короткочасного і повного відключення електроенергії в мережі змінного струму.

Безперервність електроживлення апаратури забезпечується вВідповідно до таблиці 9.1

Таблиця 9.1 — резервування електроживлення

Функція

Обладнання

Основна лінія

Штатна схема електроживлення апаратури пцо

Щит електричний з запобіжниками та електролічильником

Короткочасне резервування

Акумуляторна батарея з ресурсом забезпечення електроживлення не менше 4 годин

Кислотні акумулятори в провітрюваному приміщенні, безперервно підключені до апаратури пцо

Довготривале резервування

Фідер електроживлення від додаткової підстанції або розподільної шафи

Багатосекційний рубильник з індикаторами наявності напруги на силових вводах

Автономне довготривале електроживлення

Бензоелектричний генератор необхідної потужності

Окреме введення з захистом від одночасного включення

При відсутності або невідповідності параметрів напруги на основній лінії живлення автоматично повинні включатися акумуляторні батареї, які забезпечать роботу спи, засобів радіозв’язку, сервісного обладнання пцо при короткочасних відключеннях напруги живлення.

Доцільно так само забезпечити приміщення пцо додатковими фідерами (лініями) електроживлення від декількох незалежних підстанцій. При локальному відключенні електроживлення на одному фідері і автоматичному переході апаратури на акумуляторне живлення необхідно переконатися в наявності напруги на додатковому фідері (сигналізатор з використанням неонових індикаторних ламп) і при позитивному результаті перевести електроживлення на справний фідер.

Резервування електроживлення пультової частини апаратури централізованого спостереження рекомендується організувати двома ступенями:

Використання акумуляторних батарей або блоків безперебійного мережевого живлення для виключення впливу короткочасних відключень і провалів напруги живлення;

Використання бензоелектричного агрегату для забезпечення довготривалої автономної роботи апаратури.

9.2. Станційна апаратура охоронної сигналізації

Комплекс апаратури охоронної сигналізації, встановленої в приміщеннях кросу атс, повинен бути забезпечений резервованої лінією електроживлення від станційних джерел живлення напругою 60 в через окремий розподільний щит.

9.3. Об’єктова апаратура охоронної сигналізації

Повне резервування електроживлення об’єктової апаратури-це рішення проблеми боротьби з помилковими спрацьовуваннями по ланцюгу електроживлення.

При наявності можливості підключення тз ос до різних силових мереж, їх рекомендується підключати до тих, в яких відсутні потужні силові пристрої. Найбільша перешкодозахищеність тз ос забезпечується при підключенні безпосередньо до ввідно-розподільного пристрою об’єкта. Основні технічні характеристики поширених джерел живлення наведені в таблиці 10.2.

При використанні імпортних джерел живлення слід пам’ятати, що вони призначені для роботи в електромережах з більш стабільними параметрами напруги. Амплітудне значення пульсацій вихідної напруги досягає у них 1 — 2 ст. Все це може призвести до лз.

Стабільна робота резервних джерел живлення гарантується своєчасним виконанням робіт з їх технічного обслуговування. Приблизний перелік основних робіт з технічного обслуговування джерел живлення наводився в лекції з то.

При організації резервного живлення на об’єктах рекомендується використовувати герметичні свинцево-кислотні акумуляторні батареї, що не обслуговуються, як імпортного, так і вітчизняного виробництва.

Велика протяжність ліній живлення створює можливість виникнення в них різних електромагнітних перешкод і неприпустимо великого падіння величини напруги на кінці лінії живлення, тому джерела живлення і тз ос необхідно розміщувати на мінімально близькій відстані один від одного. Для боротьби з електромагнітними перешкодами при довжині електропроводок більше 50 м необхідно використовувати екрановані кабелі та дроти, кручені пари. Зменшити падіння величини напруги живлення на проводах дозволяє правильний вибір перетину (діаметра) проводу. Перетин провідників слід вибирати враховуючи довжину електропроводки, падіння напруги на проводах, струму навантаження відповідно до таблиці 9.3.

Таблиця 9.2 — технічні характеристики джерел живлення

Параметри

Скат — 1200д

Скат-2400м

Скат- 2412

Аксай

Ббп 12/2а

Напруга:

Мережі, в;

187…242

187…242

187…242

150…242

100…250

Резерву, в

12; 24

Вихідна напруга, в

11,4…12,6

22,8…25,2

11,4…12,6
26…27

10…14

10,2…13,8

Амплітуда пульсацій вихідної напруги, мв

Вихідний струм, а

0,5/2,0

Напруга відключення акумулятора при його розряді, в

10…10,5

21…22

21…22

10,5…10,9

10,2…10,6

Ємність вбудованого акумулятора, ач

4,5
2 шт.

7-12
2 шт.

Потужність, споживана від мережі, ва

Температура навколишнього середовища, °с

10…+40

10…+40

10…+40

10…+40

20…+50

Струм спрацьовування захисту, а

Індикація

U вих

U вих

U вих

U вих

U вих

U мережа

U мережа

U мережа

U мережа

U мережа

U мережа

Таблиця 9.3 — вибір діаметра, перетину проводів, жил кабелю

Діаметр мідної жили, мм (площа перетину, мм 2)

Опір 100 м петлі кабелю, ом

Падіння напруги на 100 м кабелю при різних токах, в

100 ма

250 ма

500 ма

2,5 (5)

0,73

0,073

0,18

0,36

2 (3,5)

1,04

0,25

1,8 (2,5)

1,48

0,15

0,37

0,74

1,4 (1,5)

2,42

0,24

1,12 (1,0)

0,36

1 (0,75)

0,49

1,23

2,46

0,5 (0,2)

18,8

1,88

0,4 (0,13)

29,6

2,96

14,8

10. Заземлення

Для надійної роботи тз ос, особливо сповіщувачів, встановлених на периметрі території, потрібно заземлення. У більшості випадків на об’єктах заземлення відсутня або виконано не вірно.

Заземлюючий пристрій повинен бути спроектований відповідно до вимог експлуатаційної документації на тз ос і вимогами пуе.

Заземленню підлягають тз ос з напругою живлення змінного струму вище 42 в і постійного струму вище 110 в — в приміщеннях з підвищеною небезпекою і особливо небезпечних, а також при їх зовнішніх установках.

Заземлення не потрібно, якщо це не обумовлено в технічній документації на застосовувану апаратуру, при напрузі живлення до 42 в змінного струму і до 110 в постійного струму.

Опір заземлюючого пристрою має бути не більше 4 ом.

Заземлюючі пристрої складаються з заземлюючих провідників і електродів заземлення. В якості провідників рекомендується використовувати:

Сталь смугову 40×4 мм або 40×6 мм;

Сталь арматурну стрижневу діаметром від 10 до 16 мм;

Дріт сталевий оцинкований діаметром не менше 6 мм;

Ізольований провідник перетином не менше 1,5 мм2 для міді і не менше 2,5 мм2 — для алюмінію.

Сталь кутову 50x50x5 мм або 63x63x6 мм;

Стрижні з круглої сталі діаметром від 10 до 16 мм;

Сталь смугову 40×4 мм або 40×6 мм.

Допускається використовувати природні заземлюючі пристрої:

Прокладені в землі водопровідні та інші металеві трубопроводи, за винятком трубопроводів горючих рідин, горючих або вибухових газів і сумішей;

Металеві конструкції залізобетонних будівель і споруд, що знаходяться в зіткненні з землею;

Обсадні труби свердловин;

Свинцеві оболонки кабелів, прокладених в землі.

Забороняється застосовувати в якості заземлювачів алюмінієві оболонки кабелів.

У сухих приміщеннях без агресивних середовищ заземлюючі провідники прокладаються по стінах, в інших приміщеннях — на відстані не менше 10 мм від стін.

Тз ос повинні підключатися до заземлення за допомогою окремого відгалуження. Послідовне включення в заземлюючий провідник тс ос не допустимо.

Екран екранованого дроту повинен бути заземлений в одній точці на одному з кінців.

На периметрі території для зменшення взаємного впливу заземлюючих пристроїв рекомендуєтьсяРозташовувати їх не ближче 40 м один від одного.

11. Монтаж електропроводок

11.1. Шлейф сигналізації

Розміщення і монтаж тз ос, вибір проводів і кабелів для шлейфів сигналізації і сполучних ліній слід проводити відповідно до пуе, рд 78.145-93, технічною документацією на застосовуваний виріб і вимогами цього документа.

Прокладка електропроводок по зовнішніх стінах об’єктів із зовнішнього боку або по периметру території повинна бути виконана прихованим способом або в металевих трубах, коробах. Металеві труби, короба повинні бути заземлені.

Прокладка електропроводок між об’єктами, що охороняються і пунктом охорони повинна здійснюватися в каналізації або траншеях. Повітряну прокладку рекомендується не застосовувати.

При паралельній прокладці електропроводок і ланцюгів живлення 220 в змінного струму відстань між ними має бути не менше 0,5 м, а їх перетин має проводитися під прямим кутом не більше двох разів. При перетині ланцюгів живлення 220 в змінного струму електропроводки повинні бути захищені гумовими або поліхлорвініловими трубками, кінці яких повинні виступати на 4 — 5 мм з кожного боку переходу.

Прокладка електропроводок по стінах всередині об’єктів, що охороняються повинна проводитися на відстані не менше 0,1 м від стелі і, як правило, на висоті не менше 2,2 м від підлоги. При прокладці на висоті менше 2,2 м від підлоги повинна бути передбачена механічний захист (короба, труби) електропроводок від пошкоджень. Не допускається установка пластмасових труб і коробів в приміщеннях з температурою повітря нижче мінус 20°с і вище +60°с.

Дроти і кабелі в трубах, коробах повинні лежати вільно, без натягу, сумарний перетин проводів, кабелів, розраховане по їх зовнішнім діаметрам, не повинно перевищувати 20-30% від внутрішнього діаметра труби, 35% внутрішнього перетину глухих коробів і 40% — для коробів з відкриваються кришками.

11.2. Локальна обчислювальна мережа

У разі використання в якості ліній зв’язку стандартного інтерфейсу rs 485 монтаж ліній зв’язку між приладами повинен здійснюватися: сигнальних проводів — кручений парою; поворотного проводу (об’єднує логічні нулі приладів) — проводом будь-якої марки. Логічний нуль приладів повинен бути заземлений. Різниця потенціалів логічних нулів приладів щодо «землі» повинна бути не більше 1 ст.

В якості лінії зв’язку інтерфейсу забороняється використовувати вільні пари в будь-якому низьковольтному кабелі.

Прокладку ліній зв’язку інтерфейсу на об’єкті рекомендується проводити в металевих трубах, коробах по стінах, огорожі об’єкта, в землі. Прокладка ліній зв’язку інтерфейсу повітряним шляхом не рекомендується.

перелік нормативно-технічної документації, вимоги якої необхідно враховувати при вивченні даної теми.

1. рд 78.145-93. Системи та комплекси охоронної, пожежної та охоронно-пожежної сигналізації. Правила виробництва і приймання робіт.

2. посібник до рд 78.145-93.

3. р 78.36.013 — 2002 — «рекомендації. Помилкові спрацювання технічних засобів охорони та методи боротьби з ними».

4. р 78.36.023 — 2012»методика класифікації та аналізу причин помилкових спрацьовувань».

5. р 78.36.031 — 2013»обстеження об’єктів, квартир і мхіг, прийнятих під центру лізовану охорону».

6. р 78.36.022 — 2012»методичний посібник із застосування радіохвильових і комбінованих сповіщувачів з метою підвищення виявляючої здатності і перешкодозахищеності».

7. р 78.36.036 — 2013»методичний посібник з вибору та застосування пасивних оптико-електронних інфрачервоних сповіщувачів».

8. гост р 50009-2000 сумісність технічних засобів електромагнітна. Технічні засоби охоронної сигналізації. Вимоги та методи випробувань.

9. гост р 54455-2011 системи охоронної сигналізації. Методи випробувань на стійкість до зовнішніх факторів.

10. гост 4.188-85 системи показників якості продукції. Засоби охоронної та охоронно-пожежної сигналізації. Номенклатура показників.

питання для самоперевірки.

1. перерахуйте перешкоди і основні заважають фактори роботі тсо.

2. 14. Яких правил слід дотримуватися при монтажі смк?

3. 14 яких правил слід дотримуватися при монтажі пік?

4. який алгоритм пошуку причин помилкових спрацьовувань для електромонтера ?

5. які рівні резервування електроживлення доцільно застосовувати на пцо?

Помилкове спрацьовування сигналізації-це один з найбільш неприємних моментів некоректно працюючої системи охоронно-пожежної сигналізації. Помилкове спрацьовування може бути спровоковано неякісним монтажем, електромагнітними перешкодами, погодними умовами (наприклад, протікання даху або різкі перепади температури). Тому важливо швидко і точно виявити причину помилкового спрацьовування системи опс і усунути її.

Причини і способи усунення помилкових спрацьовувань сигналізації

Найпоширенішою причиною помилкових спрацювань, є порушення контакту в шлейфі. Вся система охоронно-пожежної сигналізації є працездатною, якщо в шлейфах хороші контакти. Неякісні скручування, зміна температур зовнішнього середовища, зміна вологості повітря – все це може привести до порушення контактів. Шлейф сигналізації повинен бути виконаний проводом для охоронно-пожежних сигналізацій марки кспв перетином не менше 0.5 мм і покладений в монтажний короб (кабель-канал). На сьогоднішній день деякі монтажні організації для здешевлення монтажу використовують дроти марки трп і трв на цвяхи. Через деякий час цвяхи іржавіють, а де відкрито стосуються дроти. Опір шлейфу охоронно-пожежної сигналізації змінюється, шлейф починає падати, і це призводить до помилкових спрацьовувань. При виявленні джерела помилкових спрацьовувань сигналізації, його необхідно локалізувати.
Крім того, на систему опс можуть вплинути і електромагнітні перешкоди. Перешкоди можуть впливати як на прилад приймально-контрольний, так і на самі датчики (сповіщувачі). Така проблема найчастіше трапляється в димових сповіщувачах, які встановлюються на підвісних стелях. У даній ситуації кабель шлейфу часто лежить на каркасі стелі, упереміш з кабелями освітлення, а газорозрядні лампи з високочастотними (бездросельними) баластами стають джерелом страхітливих перешкод, але ж вони розташовуються в безпосередній близькості до пожежних сповіщувачів.
Перед проектуванням систем пожежної сигналізації, необхідно виявити, яка ступінь жорсткості повинна бути у обладнання для застосування на конкретному об’єкті. У нормативній базі вимоги щодо електромагнітної сумісності технічних засобів пожежної автоматики викладені в додатку м до гост р 53325-2009. Відповідно до цього документа, в паспорті на виріб в обов’язковому порядку повинна бути вказана ступінь завадостійкості кожного пристрою. В даному додатку дані посилання на базові стандарти по електромагнітної сумісності.
Для опс важливо, щоб всі дроти і кабелі були з’єднані за допомогою клемних колодок в коробках типу ук-2 і кртп і по можливості не допускалися скрутки. Однак якщо скручування все-таки є, то вона повинна бути надійною і пропаяною. Однією з причин помилкових спрацьовувань є те, що при зачистці дроту він «надкушується». Через вплив вологості і високих температур, з’єднання в клемних колодках і скрутках окислюються, а дроти в місці надкусу ламаються. Опір шлейфу сигналізації змінюється і відбувається помилкове спрацьовування сигналізації опс.
Потенційним джерелом проблем для систем опс є популярний кільцевий шлейф. Даний шлейф може виявитися величезною петлевою антеною, сильно сприйнятливою і до магнітних, і до електричних полів в широкому діапазоні. Якщо ппк не забезпечує достатнього ступеня ізоляції між двома кінцями кільцевого шлейфу, то при виявленні електромагнітних перешкод кільце потрібно розірвати.
Причиною помилкових спрацьовувань може стати неякісний монтаж сповіщувачів. В даному випадку, магніти і геркони магнітоконтактних сповіщувачів можуть бути прикручені не рівно. Згодом дерев’яні двері і кватирки розсихаються і зазор між магнітом і герконом зростає. Це дає важко виявляються помилкові спрацьовування сигналізації. Крім того, магніт на металевих дверях може розмагнітитися.
Помилкове спрацьовування пожежної сигналізації можуть спровокувати інфрачервоні датчики спрямовані на джерело тепла при ворушінні штори, при незакритій кватирці. Це пов’язано з тим, що інфрачервоний датчик спрямований на теплові прилади, а ворушіння штори і незакрита кватирка викликає рух повітря,Таким чином, відбувається швидкий розподіл температури в зоні видимості сповіщувача і це викликає помилкове спрацьовування. Тому ніколи не можна направляти інфрачервоний датчик на джерело тепла.
Помилкові спрацьовування дають і акустичні (звукові) сповіщувачі. Сповіщувач може реагувати на сильний різкий звук (наприклад: салют за вікном, низько пролітає літак або проїжджаючий поруч з будинком автомобіль). Для боротьби з цією проблемою необхідно зменшити чутливість приладу.
У висновку, відзначимо, що охоронно-пожежна сигналізація — це система, яка вимагає періодичного обслуговування кваліфікованим персоналом. При відсутності обслуговування ймовірність помилкових спрацьовувань і відмов системи зростає багаторазово і відсутня можливість оперативного відновлення працездатності охоронної сигналізації. При дотриманні елементарних правил користування і при здійсненні планового технічного обслуговування-помилкові спрацьовування охоронної сигналізації зводяться до мінімуму.

Помилкові тривоги – самий неприємний недолік, який може бути у системи охоронно-пожежної сигналізації . На жаль, ніде в рекламних матеріалах ви не знайдете ніяких параметрів, що дозволяють оцінити ймовірність виникнення помилкових тривог. Ще гірше те, що будь-яка, як завгодно чудова техніка може виявитися жертвою поганого монтажу, впливу часу або перешкод. А тому монтажники і особливо експлуатаційники повинні знати можливі причини помилкових тривог і вміти їх шукати.
Найпоширенішою причиною помилкових тривог є поганий контакт в шлейфі сигналізації. Недарма електроніку жартома називають наукою про контакти: про їх відсутність, де вони потрібні, і їх наявності, де їх бути не повинно. Скручування, дешеві сталеві клемники, переламуються одножильні дроти — і ось вам через рік-другий вже починає пропадати контакт. Дуже неприємна несправність, в залежності від температури або вологості повітря вона може місяцями не проявлятися, а вилізе на поверхню, наприклад, при мінус 30 на вулиці, щоб «приємніше» було її шукати. Або буде проявлятися ночами, а вдень приходить ремонтник – все в порядку, все працює. Таку несправність дуже важко виявити і усунути.
Нерідко причиною є електромагнітні перешкоди. Причому перешкоди можуть впливати як на прилад приймально-контрольний, так і (частіше) на самі датчики (сповіщувачі). Ця неприємність характерна для пожежних димових сповіщувачів, встановлених на підвісній стелі. В такому випадку кабель шлейфу часто просто лежить на каркасі стелі, упереміш з кабелями освітлення. Та й самі газорозрядні лампи з високочастотними (бездросельними) баластами нерідко є джерелом страхітливих перешкод, а розташовані вони зовсім поруч з пожежними сповіщувачами.
Третьою за поширеністю причиною є огріхи монтажу. В даному випадку я маю на увазі не погане підключення проводів, а саме неякісний механічний монтаж пристроїв.
Наприклад, геркон поставлений криво, магніт від часу злегка розмагнітився, дерев’яні двері розсохлася і перекосилася, і ось уже геркон чесно видає сигнал «двері відкриті». Притиснете сильніше-норма, злегка потягнете замкнені двері-тривога. У більшості герконів дистанція надійного спрацьовування всього 1-2 см.таку несправність легко виявити, якщо приклеїти до геркона магніт (не забувайте, що ви тим самим фактично відключили геркон – він перестав виявляти відкривання дверей). Якщо помилкові тривоги на час перевірки припинилися, значить, проблема саме в цьому, більш ретельно змонтуйте геркон і відповідну частину (магніт) на двері або взагалі замініть геркон на більш «далекодіючий».
До речі, нерідка і зворотна несправність: геркон перестає сигналізувати про відкриття дверей. Це буває на сталевих дверях, якщо сама рама досить намагнітиться.
Крім герконів неякісний монтаж може позначатися і, наприклад, на інфрачервоні датчики руху. Висить датчик на одному шурупі і колишеться від грюкання дверима в сусідніх кімнатах. А в полі його зору батарея опалення. Був би датчик жорстко закріплений-батарея йому б не заважала. А так-ось вам помилкові тривоги.
Взагалі інфрачервоні датчики легко поставити неправильно-навпроти вікна і батареї опалення. Теоретично він все одно буде працювати, але плескає на вітрі кватирка або розвівається фіранка об’єктивно забезпечує швидку зміну розподілу температури в поле зору датчика. Це навіть не можна назвати помилковою тривогою-датчик чесно фіксує рух чогось теплого на тлі холодного. Аналогічно акустичний датчик розбиття скла об’єктивно може реагувати на дуже сильний різкий звук (практично будь-який можна загнати в тривогу, якщо безпосередньо перед ним грюкнути в долоні). Не треба беззастережно вірити тому, що говорять і пишуть про складний спектральному аналізі. Так, комп’ютерні програми можуть дуже точно розрізняти звуки. Але для того щоб серійні датчики могли так добре відрізняти звук скла від інших схожих звуків, треба, щоб в них теж стояв pentium на кілька гігагерц. Правда, вони б споживали тоді, як комп’ютер, і коштували стільки ж. Тому я навіть не вважаю помилковими тривогами спрацьовування датчика розбиття скла в їдальні, де постійно ножі на кахель кидають. Якщо для вас це проблема, прикрутіть чутливість. Або поставте датчик за шторами біля вікна – тоді він буде добре чути звук розбивається скла і не буде чути звуки передноворічного корпоративу з приміщення.
Тепер розберемо, яким чином можна шукати і усувати несправність. Головний принцип: джерело помилкових тривог треба спочатку локалізувати. Це непросто, помилкові тривоги, як уже говорилося, можуть відбуватися досить рідко (але досить часто, щоб це нервувало замовника). Ви приїжджаєте на об’єкт, підтягнули всі гвинти в з’єднаннях, перевірили цілісність проводів, навіть продзвонили шлейф тестером (омметром) і переконалися, що все начебто в нормі, а через тиждень вам знову кажуть, що два рази була помилкова тривога. Що ж, пора братися за проблему систематично.
Перше питання: помилкові тривоги завжди відбуваються в одному шлейфі або в різних? якщо ппк має хороший журнал подій і ви можете його переглянути – чудово. Якщо ні, доведеться домовлятися з черговими охоронцями, щоб вони записували, коли і яка лампочка горіла при тривозі. Як домовлятися, питання не до мене. Якщо не вмієте, читайте про мистецтво ладити з людьми або інші подібні опуси. В результаті ви дізнаєтеся, де відбуваються тривоги і коли. Іноді вдається зіставити час тривог з включеннями, наприклад, промислового обладнання-значить, проблема в електромагнітних перешкодах і треба за рекомендаціями виробника екранувати, заземлювати або, навпаки, живити від окремих джерел живлення. Заходи боротьби обговорюйте з розробником системи, вони будуть не раді, але що-небудь порадять. Або можна просто замінити збої сповіщувачі на інші типи (наприклад, димові на теплові) — це теж може допомогти.
Якщо помилкові тривоги відбуваються більш-менш рівномірно у всіх шлейфах, ймовірно, проблема з ппк. Замініть його, найкраще на іншу модель. Якщо не допомогло, вважаємо, що система просто запущена в цілому (або скрізь стоять однаково неякісні сповіщувачі), і починаємо боротися по черзі з кожним шлейфом (якщо шлейфів в системі багато, то краще відразу по кілька). Під час такої боротьби на деякий час відключаються частини системи і знижується безпека об’єкта, так що не забудьте узгодити це з відповідальним за безпеку. Можливо, навіть доведеться тимчасово розгорнути резервну систему, наприклад, радіоканальну, її легше швидко змонтувати, а потім демонтувати.
Отже, пошук несправності в окремому шлейфі. Єдиний науковий метод-це метод ділення навпіл. Розриваєте шлейф посередині, переносите туди кінцевий резистор (а краще ставите новий кінцевий резистор) і чекаєте деякий час. Якщо раніше помилкові тривоги траплялися десь раз на тиждень, чекати треба приблизно місяць. Немає помилкових тривог-проблема в відрізаному шматку шлейфу. Підключаємо його назад і перерізаємо цей шматок посередині, так що тепер залишається підключеним ¾ шлейфу.
Якщо на першому етапі помилкові тривоги були, значить, проблема на підключеної частини (в відрізаному шматку теж можуть бути проблеми, але ми для початку постараємося зловити за хвіст хоча б одну). Ділимо ближній шматок ще раз навпіл (підключеної залишається ¼ шлейфу) і знову чекаємо.
І так до тих пір, поки не знайдемо конкретний датчик, що дає помилкові тривоги. Увага: якщо у вас, наприклад, електромагнітні перешкоди і помилкові тривоги дають рівномірно всі датчики, то в міру відрізання шматків шлейфу тривоги будуть траплятися все рідше і рідше. Якщо це так, збільшуйте час витримки. Вся епопея, якщо помилкові тривоги не дуже часті, а шлейфи мають багато датчиків на кожному, може розтягнутися на місяці.
Другий спосіб-заміна обладнання. Він особливо доречний, якщо помилкових тривог багато на різних шлейфах. Вибираєте один з шлейфів і міняєте на ньому всі датчики наБути дійсно корисно.

Досить просто промоніторити ринок на предмет того, скільки компаній навіть в найближчій доступності користується в своїй роботі месенджерами. А потім зрозуміти, що кожній з них технологія може принести користь.

І тут (а то й раніше) має виникнути інше питання – як ви збираєтеся продавати те, про що самі ще недавно поняття не мали. І взагалі, де ці чат-боти можна взяти?

Так, алгоритми програмного спілкування розробляються окремими фахівцями. Більш того, універсального чат-бота створити все-таки складно. Тому було б логічно заточувати таку програму під кожну фірму окремо. І що ж? податися в вивчення специфіки, мов програмування і пройти складний шлях з нуля?

Таке ми можемо порекомендувати тільки в якості хобі, не більше. Інакше цінності ваша діяльність мати не буде. Не зможе людина дуже швидко і якісно з нуля вивчити все необхідне і потім ще створити і впровадити в бізнес.

Тому відповідь проста. Потрібно скористатися пропозицією іншої фірми. Яка, якраз і спеціалізується на створенні таких «общалок». Благо, пропозиції на ринку вже є. Йдеться про франшизи. Так, саме у множині. Це до питання про те, наскільки насправді вже встигла поширитися тема з чат-ботами в бізнес-середовищі.

Франшиза чат-бот

Якщо прямо зараз просто взяти і набрати в пошуковику логічний запит «франшиза чат-бот», то вже можна буде побачити кілька пропозицій. Наприклад, whatsbot, terrabot або izzibot. Перші три рядки після реклами і відразу три варіанти, які можна розглянути.

Відступ. Чому франшиза?

Тому що це зручно. Вам не потрібно винаходити заново технологію. Потрібно користуватися вже діючим продуктом.

Тому що це перевірено. Якщо компанія «народилася» не вчора, то вона вже знає куди рухатися і як використовувати свій товар. А значить, у вас вже буде план дій.

Тому що на цьому можна заробити швидше. Як вже було сказано, якщо ви плануєте заробляти в сфері, де не маєте досвіду, франшиза допоможе швидко увійти в «потік» і скоротити час виходу на чистий прибуток.

&1&

Франшиза izzibot

Поки що ми обговорювали тільки теорію необхідності чат-ботів і говорили про те, що на сто відсотків легше звернутися до компанії, яка зайнята в цій сфері і продає франшизу. Але пора подивитися хоча б на один приклад більш досконально.

У нашому каталозі ви можете знайти інформацію про таку франшизу як izzibot. Працює компанія всього пару років, а франшиза почала існувати тільки в 2018 році, але вже за цей короткий термін вона встигла поширитися широко – в неї влилися понад 150 нових франчайзі.

Суть пропозиції проста і ми вже її частково описали вище. Клієнт бізнесу, потрапляючи на whatsapp-лендінг, може задати всі питання, залишити заявку і скористатися сервісами, залишаючи свої контакти. Це з точки зору вашого потенційного клієнта.

З точки зору нового франчайзі (тобто можливо вас) — компанія для того, щоб було зручно швидко увійти, надає своїм партнерам від 100 до 1000 лідів, з якими можна працювати. І це цікаво. Тобто працювати можна буде починати відразу, не турбуючись, що спочатку буде складно знайти клієнтів.

З інших умов, які можуть зацікавити майбутніх франчайзі-можливість працювати віддалено з дому, не витрачаючись на оренду і заробітну плату.

За фінансовими умовами в першу чергу варто звернути увагу на паушальний внесок. Він становить 350 000 рублів. І це може відлякати підприємців-початківців. Сума не найбільша за мірками бізнесу, але і маленькою її теж назвати не можна.

З іншого боку, компанія обіцяє супершвидку окупність за рахунок того, що кожен проданий чат бот буде приносити франчайзі 70% прибутку.

На інформаційній сторінці франшизи в нашому каталозі можна детальніше ознайомитися з розрахунком прибутку франчайзі. Як заявляє франчайзер, при продажу 10ти чат-ботів на місяць, франчайзі буде отримувати 170 000 рублів.

Ознайомитися з пропозицією, а також зв’язатися з представником франшизи, щоб отримати більш детальні умови і задати питання ви можете на сторінці нашого каталогу.

&1&

Підсумок

Забезпечення бізнесу таким інструментом взаємодії з клієнтами, як чат-бот – перспективна і розвивається сфера. Поки що ніша ще не заповнена, але буде потрібно трохи часу, щоб конкурентність в цьому середовищі зросла. Тому саме зараз актуально розглядати пропозиції від франшиз, які надають цю технологію. І на відміну від багатьох сфер, які набувають швидку популярність, але також її втрачають після «буму», сфера чат-ботів від цього обгороджена. Популярність буде тільки рости тому що інструменти будуть розвиватися і далі. Як приклад-голосові чат-боти.

Згодом можна з дотриманням запобіжних заходів, наприклад з гальванічною розв’язкою ліній зв’язку, з’єднати систему знову в єдину. Головне-визначити джерело проблеми, тоді можна буде знайти відповідне рішення.

Міністерство внутрішніх справ російської федерації головне управління позавідомчої охорони

Затверджено

Начальником гуво мвс росії

Полковником міліції

М .і. з відходом їм

« 06 » листопада 2002 р.

Помилкові спрацьовування
Технічних засобів охоронної сигналізації
І методи боротьби з ними

Р 78.36.013-2002

Москва 2002

Рекомендації ра з работани співробітниками ндц «охорона» гуво мвс росії н . Е . До від , л . І . Савчук, е . Е . Тюріним, а . Г . Зайцевим під керівництвом н . В . Будзі н ського .

У рекомендаціях розглядаються питання зниження кількості помилкових спрацьовувань технічних засобів охоронної сигналізації. Проведено аналіз наявного досвіду підвищення завадостійкості технічних засобів охоронної сигналізації. Виявлено заважають фактори і визначено ступінь їх впливу на апаратуру в умовах експлуатації. Розроблено методологію пошуку та усунення причин помилкових спрацьовувань апаратури охоронної сигналізації на об’єктах.

Ндц «охорона» висловлює вдячність ність гув про мвс росії (b . C . Веремчу ку, ю . Е . Зуйкову, в . А . Л ют ен ко , в . Е . Фур т а ту ), уво при мвс республіки башкортостан, уво при мвс республіки татарстан , уво при гувс г . Москви, уво при гувс московської області, уво при г у вд краснодарського краю , уво при гувс пермської області , уво при гувс санкт — петербурга і ленінградської області , уво при гувс челябінської області , уво при увс омської області , уво при увс тул ь ської області за зауваження та пропозиції , висловлені в процесі підготовки та рецензування цих рекомендацій .

Введення

Розвиток технічних засобів охорони відбувається виключно швидкими темпами. Це в основному обумовлено бурхливим розвитком мікрооптоелек т рон ікі, мікропроцесорної та обчислювальної техніки. За останнє десятиліття на базі комплексу проведених теоретичних і експериментальних досліджень створено цілий ряд сповіщувачів, приладів приймально-кон трольн и х і систем передачі сповіщень з розширеними тактик о — технічними характеристиками, поліпшеними методами виявлення і способами обробки інформації. Незважаючи на це, проблема помилкових спрацьовувань сигналізації залишається в даний час однією з основних причин, що знижують ефективність охорони.

Аналіз причин помилкових спрацьовувань показує, що більшість з них п роісходіт через незадовільний технічний стан апаратури охоронної сигналізації на охоронюваних об’єктах, серйозних упущень в організації роботи електромонтерів охоронно-пожежної сигналізації та інженерно-технічних працівників підрозділів позавідомчої охорони.

Досвід роботи провідних підрозділів охорони свідчить, що п ри проведенні цілеспрямованих заходів щодо поліпшення технічного обслуговування технічних засобів охоронної сигналізації кількість помилкових спрацьовувань сигналізації може бути зведено до мінімуму. З метою поліпшення організації роботи по скороченню кількості помилкових спрацьовувань на місцях з урахуванням досвіду роботи підрозділів позавідомчої охорони і розроблені ці рекомендації.

У рекомендаціях розглянуті питання, пов’язані з організацією та проведенням роботи по боротьбі з помилковими спрацьовуваннями; визначено ряд факторів, що впливають на працездатність а пп аратури; викладені вимоги до установки і оптимальному налаштуванню на охоронюваних об’єктах.

1. Загальні положення

Помилковим спрацьовуванням називається сформоване технічними засобами охоронної сигналізації повідомлення про порушення на об’єкті при відсутності явних ознак, що характеризують ці події. Таким чином, під помилковим спрацьовуванням технічного засобу охоронної сигналізації розуміється будь тривож н е повідомлення, викликане збоями (відмовами) апаратури або іншими подіями, не пов’язаними з попи т камі проникнення на охра няемий об’єкт.

Зменшення числа помилкових спрацьовувань і, отже, підвищення ефективності функціонування підрозділів позавідомчої охорони являє собою складну ком п лексную проблему, яка включає в себе питання підвищення завадостійкості та надійності технічних засобів охоронної сигналізації, як на етапі розробки і серійного виробництва, так і на етапі екс п експлуатації. Досить відповідальним етапом по забезпеченню вимог завадостійкості і надійності є етап розробки і серійного виробництва. Від того, наскільки всебічно враховані при проектуванні умови виробництва і експлуатації апаратури, в кінцевому рахунку залежить ефективність її функціонування. Існуючий «перелік технічних засобів позавідомчої охорони, дозволених до застосування в (поточному році)» (далі — перелік) є найкращим бар’єром до появи ненадійної і неякісної апаратури на об’єктах, що охороняються.

До помилкових спрацьовувань можуть привести помилки, внесені при обстеженні об’єкта , виборі необхідних технічних засобів охоронної сигналізації, проектуванні схеми захисту об’єкта, монтажі та здачі в експлуатацію технічних засобів охоронної сигналізації через:

Некваліфікованого обстеження об’єкта;

Вибору технічних засобів охоронної сигналізації без урахування впливу перешкод, факторів, що впливають на їх працездатність, виходу параметрів апаратури за межі граничних умов застосування;

Неправильного виконання (або відсутності) робіт з інженерно-технічної укріпленості об’єкта;

Відступу від проекту або акта обстеження при проведенні монтажних робіт;

Неякісного проведення (або відсутності) вхідного контролю технічних засобів охоронної сигналізації;

Неправильного вибору структури сигналізації і тактики охорони;

Невідповідності проведення монтажних робіт нормативним документам;

Неповноти експлуатаційної документації або її відсутність;

Недостатньої вимогливості до керівника, відповідальної особи, власника об’єкта при порушенні правил здачі (зняття) об’єкта під охорону, експлуатації технічних засобів охоронної сигналізації;

Не повідомлення співробітників позавідомчої охорони про ремонтні, будівельні роботи на об’єкті, а також роботи на автоматичних телефонних станціях і абонентських телефонних лініях;

Невідповідної якості та періодичності проведення технічного обслуговування або ремонту технічних засобів охоронної сигналізації;

Н еправильного аналізу причин виникнення помилкових спрацьовувань, їх локалізації, усунення або нейтралізації;

Відмови технічних засобів охоронної сигналізації, шлейфів сигналізації, ліній зв’язку та електроживлення;

Відсутності вимірювань (виявлення змін) завадовій ситуації на об’єкті;

Недостатності (або відсутності) технічного контролю (нагляду) експлуатації технічних засобів охоронної сигналізації та технічної укріпленості об’єкта.

Таким чином, роботи по скороченню кількості помилкових спрацьовувань технічних засобів охоронної сигналізації являє собою комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на підвищення надійності функціонування цих засобів на об’єктах, що охороняються, автоматичної телефонної станції і пункті централізованої охорони.

2. Скорочення

У справжніх р е комендаціях застосовуються такі умовні скорочення:

Лз-помилкове спрацьовування;

Тз ос-технічні засоби охоронної сигналізації;

Пцо — пункт централізованої охорони;

Пцс — пульт централізованого спостереження;

Спи — система передачі повідомлень;

Рспи — радіосистема передачі сповіщень;

Арм — автоматизоване робоче місце;

Уо — кінцеве пристрій;

Ут — пристрій трансляції;

Р — ретранслятор;

Ал — абонентська лінія;

Вл — виділена лінія;

Ппк — прилад п риемно-кон трольный;

Шс — шлейф сигнализаци і;

Дрс — датчик розбиття скла;

Бос — блок обробки сигналу;

Дсв — датчик сигналу вібрації;

Атс — автоматична телефонна станція;

Ус — пристрій сполучно е;

Уц-вузолЦентрального ретранслятора;

Б п — блок живлення.

3. Перешкоди і заважають фактори

Тз ос і в першу чергу сповіщувачі в процесі експлуатації піддаються впливу різних перешкод і заважають факторів, серед яких основними є: акустичні перешкоди і шуми, вібрації будівельних конструкцій, рух повітря, електромагнітні перешкоди, зміни температури і вологості навколишнього середовища, перешкоди п про мережі електроживлення, технічна не кк репленность об’єкта, недбалість або помилки власника.

Ступінь впливу перешкод на роботу тз ос залежить від їх потужності, принципу дії приладу, а також його схемно-технічних рішень.

Акустичні перешкоди і шуми створюються промисловими установками, транспортними засобами, побутовою електро -, радіоапаратурою, грозовими розрядами та іншими джерелами. Для практичної оцінки в таблиці приведена сила звуку різних джерел акустичних перешкод. пов від вид перешкод викликає появу неодноріднос т їй повітряного середовища, коливання не жорстко закріплених засклених конструкцій і може служити причиною помилкових спрацьовувань ультразвукових, звукових, ударноконтактн и х і вібраційних сповіщать їв їй. При рівні шуму більше 60 дб застосовувати дані сповіщувачі не рекомендується. До помилкових спрацьовувань ультразвукових сповіщувачів також можуть привести і високочастотні складові акустичного шуму.

Таблиця 3.1 — сила звуку джерел акустичних перешкод

Сила звуку, дб

Приклади звуків зазначеної сили

Межа чутливості людського вуха

Шурхіт листя. Слабкий шепіт на відстані

Тихий сад

Тиха кімната. Середній рівень ь шуму в залі для глядачів

Н егромкая музика. Шум в житловому приміщенні

Слабка робота гучномовця. Шум в установі з відкритими вікнами

Гучний радіоприймач. Шум в мага з іне. Середній рівень разго в орного мовлення на відстані 1 м

Шум мотора вантажного автомобіля. Шум всередині трамвая

Галаслива вулиця. Маші нописне бюро

Автомобільний гудок

100

Автомобільна сирена. Відбійний молоток

120

Сильні удари грому. Реактивний двигун

130

Больовий межа. Звук вже не чути

Вібрацію будівельних конструкцій викликають проходять поблизу охоронюваного об’єкта залізничні склади, поїзди метрополітену, робота потужних компресорних установок і т.п. Особливо чутливі до вібраційних перешкод ударноконтактн и е і вібраційні сповіщувачі, тому на об’єктах, схильних до таких перешкод, ці сповіщувачі застосовувати не рекомендується.

Рух повітря в охоронюваній зоні викликається в основному тепловими потоками поблизу опалювальних пристроїв, протягами, вентиляторами і т. П. Найбільш схильні до впливу повітряних потоків ультразвукові і пасивні оптико-електронні сповіщувачі. При монтажі цих сповіщувачів необхідно строго дотримуватися вимог по їх установці.

Електромагнітні перешкоди створюються грозовими розрядами, потужними радіоустановками, високовольтними лініями електропередач, розподільними мережами електроживлення, контактними мережами електротранспорту, установками для наукових досліджень і т.п. До даного типу перешкод не сприйнятливі магнітоконтактн и е і ударноконтактні сповіщувачі. Найбільш схильні до впливу електромагнітних перешкод радіохвильові і ємнісні сповіщувачі. Причому радіохвильові сповіщувачі більшою мірою сприйнятливі до радіоперешкод, а ємнісні — до перешкод від близько розташованих (менше 10 м ) до об’єкту, що охороняється електричних установок потужністю більше 15 ква.

В процесі експлуатації тз ос в мережі його живлення постійно присутні різні електромагнітні перешкоди. Серед них можна виділити кілька типів:

Високовольтні імпульсні кидки (піки) — кидки напруги до 3кв тривалістю від 0,1 до 10 мс, що виникають при ударі блискавки поблизу лінії електропередач, перемиканні потужних електричних машин і апаратів, ел е ктростатических розрядах;

Періодичні викиди (піки на максимумі синусоїди) — періодичні кидки напруги, причиною яких є робота ламп денного світла, ліфтового обладнання, а так само несправності електромережі;

П адение напруги-повільне п адение напруги до 170 — 180 в при одночасному підключенні до мережі великого числа потужних споживачів (в промислових районах — в робочий час, в житлових кварталах — рано вранці і з насту полоном сутінків);

Інтерференція- (накладення) радіочастот — електричне складання хвиль, причиною яких є потужні електропередавачі, зварювальні апарати, медичне та офісне обладнання. Виявляється в модуляції частотою сигналу збурюючого пристрою синусоїди напруги живлення;

Спади і підйоми — зниження до 170 в або підвищення до 240 в напруги протягом декількох періодів, що виникають при підключенні до фази потужних споживачів — важкого обладнання, ліфтових пристроїв, запуску електродвигунів;

Девіація-нестабільність частоти напруги живлення;

Провали-короткочасне (до половини періоду) відключення енергії, що виражається в різкому падінні синусоїди напруги до нуля з подальшим відновленням;

Повне відключення енергії — зникнення синусоїди напруги живлення на невизначений час.

При використанні на об’єкті люмінесцентного освітлення, джерелом п омех для радіохвильових сповіщувачів є миготливий з частотою 100 гц стовп іонізованого газу лампи і вібрація арматури лампи з частотою 50 гц. Дальність виявлення люмінесцентних світильників всього в 3 — 5 разів менше дальності виявлення людини, тому на період охорони рекомендується вимикати люмінесцентні лампи, а в якості чергового освітлення і використовувати лампи розжарювання. Допускається застосовувати радіохвильові сповіщувач і , у якого в схемі обробки вхідного сигналу використовується мікропроцесор,» вирізає » спектральні складові перешкод люмінесцентного освітлення.

Зміни температури і вологості навколишнього середовища на об’єкті, що охороняється можуть бути як повільними (при зміні погодних умов), так і порівняно швидкими (при зміні часу доби в неопалювальний період). При цьому якщо температура і вологість змінюються в межах, обумовлених в технічних умовах, апаратура охоронної сигналізації працює стійко без помилкових спрацьовувань.

Загасання ультразвукових коливань в повітрі залежить від його температури і вологості. Наприклад, при підвищенні температури середовища від + 10 до + 30°с коефіцієнт загасання зростає в 2, 5 — 3 рази, а при підвищенні вологості від ( 20-30) до 98 % і зниженні її до 10 % коефіцієнт загасання змінюється в 3 — 4 рази. Зменшення температури на об’єкті в нічний час порівняно з денним призводить до зменшення коефіцієнта поглинання ультразвукових коливань і, як наслідок, до збільшення чутливості ізве щ (збільшення дальності виявлення). При наявності лз рекомендується додатково провести регулювання сповіщувача в нічний час.

Технічна н еукрепле ннос ть об’єктів робить значний вплив на стійкість роботи магнітокон т ак тн их сповіщувачів , прим е няемих для блокування на «відкривання» елементів будівельних конструкцій (дверей, вікон, фрамуг і т.п.). Крім того, погана технічна укріпленість може служити причиною лз інших сповіщувачі й через виникнення протягів, вібрацій засклених конструкцій і т. П.

Рух дрібних тварин і комах в ближній зоні може сприйматися з мовниками, принцип дії яких заснований на ефекті доплера, як рух порушника. До таких ізве щ відносяться ультразвукові і радіохвильові. Крім того виявлено, що рух комах (тарганів, мух тощо) безпосередньо по поверхні лінзи пасивних оптико-електронних сповіщувачів може викликати л с.

Радіопроникність елементів будівельних конструкцій може стати причиною лз радіохвильового сповіщувача, якщо стіни мають малу товщину або в них є значні за розмірами тонкостінні отвори, вікна, двері. Енергія, що випромінюється

Бизнес идея – автоателье

С чего начать бизнес

Вопрос для всех и ни для кого. На него нет чёткого ответа, потому что по обыкновению тот, кто его задаёт, имеет ввиду – как бы быстро заработать, или как бы быстро что-нибудь создать, чтобы это приносило доход. Но проблема в том, что даже получив какую-никакую идею, человек чаще всего не знает, что с ней делать. Скажет ему кто-нибудь – открой магазин по продаже сувениров.

И начинается не поиск возможностей, а поиск причин, по которым открыть такой магазин у него не получится. Причины найдены, дальше можно говорить, что хочется открыть бизнес, а какой – не знаю.

Если вы относите себя к таким людям, можем дать совет. Не факт, что на вас он обязательно подействует. Но попробовать стоит. Как поймёте, что вы действительно готовы погрузиться в это дело, выполните несколько шагов. Нужно:

1. Понять, сколько вы можете вложить в старт бизнеса. Конкретно

2. Сесть и просмотреть варианты бизнес-идей. Их очень много. Прямо очень много. Даже в нашем каталоге франшиз есть отдельный раздел, где вы можете ознакомиться со множеством вариантов. Вот здесь. Что уж говорить о сайтах, которые только на статьях с идеями и специализируются.

3. Отсеивайте идеи, которые вам не подходят по объективным причинам (не нравится вид бизнеса – тоже себе причина, ведь заниматься тем, что приносит доход только если вы переступите через себя – не то дело, которым стоит заниматься). Отсеивайте не стесняясь. А то что показалось интересным, записывайте.

4. После этого посмотрите на составленный вами список интересных и начинайте снова отсеивать уже из него, сокращая количество.

5. Когда список будет состоять из нескольких вариантов (например, 10 позиций), начните искать франчайзинговые предложения по этой теме. Франшизы нельзя отбрасывать, потому что зачастую – это единственный путь не так болезненно начать бизнес, воплощая в жизнь идею, которая вам понравилась. Но о том, какие плюсы можно выгадать, заключая франчайзинговое соглашение – потом.

Если с идеей вы всё-таки определились, приходит время бизнес-плана. А по этой теме нужно читать отдельные статьи. Главное помнить – всегда нужно что-то делать. Без этого, какую бы золотую идею вы не начали, ничего с мёртвой точки не сдвинется.

&1&

Продажа и производство

Что легче организовать на первом этапе – продажу товара, или его производство – вопрос тоже не из лёгких. И в первую очередь зависит от того, о каком товаре речь. Поэтому и здесь тоже нельзя найти универсального ответа на вопрос «какой бизнес открыть». Так, организовать производство керамических изделий – сравнительно несложно, даже не имея возможности снять специальное помещение в аренду. Но вот с производством (к примеру) полимерной упаковочной плёнки – уже сложнее. Тут нужно специальное оборудование, которое куда попало не поставишь. Придётся снимать помещение, которое можно будет оснастить всем необходимым.

Организовать продажу одежды – несложно. Но организовать продажу брендовых вещей – уже намного сложнее. Условия работы с поставщиками всегда разные. Именно поэтому, когда вы определитесь с идеей, следует приступать к сбору информации. Откуда брать товар. Производить его, закупать, на каких условиях, где хранить, как поддерживать оборот, кому сбывать, кто ещё сбывает такой же рядом с тобой, как продвигать, какие рекламные инструменты использовать, сколько и когда вложить, когда отобьётся … всё это нужно представлять и иметь расписанный попунктно план прежде чем стартовать в реальности. Только так можно будет избежать неожиданных проблем.

Эксклюзивные вещи

Многие предприниматели ищут варианты, опираясь на мнение, зарабатывать нужно на том, что не массово, или хотя бы не приелось. Но такое мнение – скорее для тех, кто не решается погружаться в нишу с глубокой конкуренцией.

Например, открывать простой продуктовый магазин в большинстве случаев не имеет смысла, потому что скорее всего в пределах пяти домов в округе их как минимум штуки три. А вот открыть продуктовый магазин с упором на экологически чистую еду, или фермерские товары – выход из проблемы. Но опять же, для начала нужно проанализировать, будут ли на выбранной территории такие товары пользоваться спросом.

Интересные тенденции наблюдаются в сфере одежды. Так, популярность быстро набрали секонд-хенды. Но это скорее больше связано с экономической ситуацией в стране. Ниша секонд-хендов сформировалась после того, как на стандартную одежду пришлось повышать цены во время общего спада заработных плат.

&1&

В погоне за эксклюзивностью постоянно открываются и закрываются множество видов бизнеса связанного с нишей подарков. Почему открываются и закрываются? потому что несмотря на то, что подарки – сфера, спрос в которой будет постоянным, а в праздники типа нового года ещё и увеличенным, универсального подхода здесь также не существует. И вообще создать что-то, что будет работать стабильно и всегда – крайне сложно. По одной простой причине – подарки — это не что-то конкретное.

Могут быть подарки с приколами, могут быть подарки коллекционные, могут быть подарки ручной работы, открытки, куклы, сладкие наборы, подарки для автомобилистов, подарки для женщин, для мужчин, для детей … их такое множество, что просто открыть магазин с подарками не получится. Обязательно нужна концепция.

Интересные примеры, которое в своё время получили широкое распространение и популярность – такие магазины, как «экспедиция» и «другие подарки». А совсем недавно стали открываться магазины, где собраны забавные безделушки, объединённые одним брендом, на что и делается упор. Причём в таком магазине могут быть представлены как раз-таки различные вещи – от шариковых ручек, до шампуней, подушек и пледов. В этом случае, производитель у этого всего, или хотя бы поставщик – один. А все вещи маркированы брендовым логотипом.

Существуют примеры более эксклюзивных направлений подарков. Например, подарочные абонементы в спа-салон. Узкая направленность при этом не мешает товару быть популярным, потому что упор делает на важном вопросе – лёгком подарке для женщины. Лёгком – в плане того, что задумываться дарителю особо не нужно. Сама себе девушка такой абонемент вряд ли будет покупать. По мнению мужчин, такие подарки – не тоже самое, что подарочные карты в какой-нибудь ювелирный. И на этом играет предприниматель. Абонементы действительно пользуются популярностью.

&1&

Автоателье

Мы погрузились в размышления об индустрии подарков. И последним примером была точка продаж абонементов в салон-спа. И интересно, что такой вид бизнеса является смежным. Ведь покупателем может быть не только человек, желающий найти подарок для второй половины или родственницы. Допускается, что часть потребителей будут приобретать его для себя.

С этой точки зрения можно опираться на идею открыть магазин, где будут продаваться интересные вещи, или делаться на заказ. Главное – по максимуму расширить круг потенциальной аудитории. Иначе вы рискуете попасть в ситуацию, когда подарки начнут надоедать. Увы, для этой ниши – это распространённая вещь. Даже, если вернуться к примерам с «экспедицией» и «другими подарками». Ажиотаж держался достаточно долго. Но по итогу, когда аудитория была познакомлена с ассортиментом, продажи упали. И это было закономерно.

По-другому действует бизнес, ориентированный на индивидуальные заказы. Здесь больше пространства для манёвра и всю рекламную компанию можно сосредоточить на том, что для каждого случая подбирается своё решение. Это продлит жизнь оригинальности идеи.

Причём видов бизнеса в этой нише «индивидуальности» — много. Начиная от кружек с фотографиями (там же – футболки, да), на которые есть спрос всегда и часто, заканчивая теми же именными ложками. Недорогие, необременительные подарки на любой праздничный случай.

Ещё один интересный пример – автоателье. Основа – пошив чехлов и продажа сопутствующих товаров. Характерный представитель бизнеса индивидуальных подарков, где есть расчет, что аудитория будет делать заказы не только для других, но и для себя. Потому что идёт расчёт на значимость «индивидуальных» решений. Имеется ввиду, что выделяться среди массы с помощью таких бытовых способов (чехлы на автосидения не как у всех) – всегда интересно и востребовано.

Но чтобы открыть подобный бизнес, требуется как минимум хорошо организованная точка производства. И получается, что сначала нужно осуществить ту часть старта бизнеса, которая создаст производство, а потом ту часть, которая продвинет его в массы, создавая заказы на производство (да, делать нужно параллельно).

&1&

Франчайзинг упрощает

Другое дело, когда вам интересна тематика, но нет объективной возможности создавать производство. Выкуп у производителя товара для последующей перепродажи не всегда уместен. Если речь об индивидуальных заказах, то