Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

145

Для швидкого доступу до інструментарію слід правильно організувати систему зберігання. Справитися з цим допомагають органайзер і ящик для інструментів. Своїми руками їх виготовляють з масиву дерева, фанери, дсп, різних видів пластику і жерсті.

Матеріал вибирається виходячи з розмірів виробу і навичок теслі, кожен мають свої переваги і недоліки.

Зміст

Домашні різновиди

Для стаціонарного зберігання інструментів підійдуть відкриті або закриті стенди і місткі комоди. У цих варіантах все залежить від їх місця знаходження — гараж або квартира. У першому випадку зручніше організувати на стіні стенд потрібних розмірів, щоб все було у відкритому і вільному доступі.

Для квартир підійдуть конструкції з полицями або висувними фанерними ящиками, шафи і навіть валізу. У них можна розмістити органайзери і кейси для електроінструменту і металовиробів. На дверцятах і бічних стінках можна спорудити невеликі стенди. Чим правильніше організовано наповнення, тим довше буде зберігатися порядок.

Для розміщення основного набору інструментів , гайкових ключів, головок, болтів і гайок в якості мобільних варіантів може виступати невелика ємність з ручкою. При великих габаритах до неї можна прикрутити колеса. Потім слід вибрати матеріал, розрахувати прийнятні габарити, вибрати модель і вид кріплення, скласти креслення ящика для інструментів своїми руками або скористатися готовими пропозиціями. Після цього можна приступати до виготовлення.

Крім збереження, інструментальний ящик своїми руками допомагає при виконанні робіт. Його розсортоване наповнення, коли кожен предмет знаходиться на своєму місці, дозволяє з часом знаходити все необхідне, навіть не заглядаючи всередину.

Стандартне розміщення молотка, ключів і плоскогубців займає один великий відсік. Викрутки вставляються в отвори на горизонтальних планках.

Варіанти класичного ящика

Цей різновид кейса для інструменту своїми руками проста у виконанні. Приналежності основного набору лежать в полі зору, кожен на своєму місці. Він стане в нагоді для перенесення за межі майстерні. Інструментальні перенесення виходять важкими, тому не слід робити їх великим або повністю з дощок. Деякі деталі можна замінити фанерою.

Відкритий з перегородкою

Перед початком робіт слід переконатися в тому, що матеріал для заготовок висушений. Для виготовлення першого варіанту знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  • соснові дошки;
  • фанера;
  • термічний або пва клей;
  • цвяхи та шурупи;
  • ножівка, лобзик або болгарка;
  • дриль або коловорот і свердла по дереву;
  • молоток;
  • стамеска;
  • рулетка або лінійка;
  • олівець або маркер.

Як матеріал підійде фанера або обрізки соснових дощок. Згідно з кресленням робиться розмітка і випилюються заготовки для корпусу. Вирізаються спеціальні пази, в яких буде стояти перегородка. Для їх організації знадобиться фрезер або ножівка зі стамескою.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

На кресленні представлені класичні розміри, які оптимально підходять для складання ящика. Всі заготовки вирізаються згідно зі схемою, при зміні одного параметра необхідно пропорційно віднімати або додавати у інших:

  • поперечні стінки — 2 шт.;
  • боковини — 2 шт.;
  • паз для перегородки.

Всі підготовлені елементи відшліфувати, зібрати коробку прямокутної форми. Щоб конструкція не розвалювалася, місця кріплень і торці заготовок промащуються клеєм. Додатково ящик збивається маленькими цвяхами або скручується шурупами.

У верхній частині заготовки з фанери ножівкою, лобзиком або болгаркою випилюється ручка. Підготовлені пази змащуються клеєм. Після цього в них встановлюється перегородка.

З брусків робляться накладки для ручки. Кути заготовок обробляються рубанком і шліфувальною шкіркою, кріпляться клеєм або гвоздиками. З дерев’яних рейок, обрізаних в розмір перегородки, потрібно зробити власники, які розміщують горизонтально на перегородці. Для викруток дрилем висвердлюються відповідні отвори. У прямокутні пази поміщаються плоскогубці, кусачки і т. Д.

Всю конструкцію треба покрити захисним складом. Для цього можна використовувати лак або лакофарбовий матеріал зі спеціальними добавками.

Органайзер в табуреті

При такій конструкції органайзера для інструментів своїми руками можна переносити інструмент в потрібне місце і присісти на нього і дотягнутися до місця, яке знаходиться трохи вище зростання. Матеріали та інструменти такі ж, як і в попередньому випадку. З фанери випилюються:

  1. кришка 550х380 мм з вирізом по центру 140х40 мм.
  2. поздовжні царги 470х150х540 мм і кутом скосу в 75°.
  3. дві боковини 306х380 мм.
  4. ніжки і ручка виконуються з брусків 385х40х50 мм. На торцях відпиляти скоси під кутом 15°.

Збірка проводиться шурупами. Гострі кути округлюються шліфувальною шкіркою. Виріб очищається від пилу і покривається захисним складом.

Вид саморобної перенесення

При бажанні змайструвати щось більш витончене з рельєфними формами бічних стійок цей саморобний ящик для інструментів якраз підійде. Для початку необхідно взяти дошки товщиною 16 мм. З них виготовити деталі, як на схемі, і взяти круглу палицю з алюмінію або іншу металеву трубку.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

По лініях, паралельних краях, на бічних стінках висвердлюються отвори під саморізи для скріплення конструкції. Шліфувальним папером або електричною машинкою знімаються задирки і згладжуються гострі кути. Після цього виконується збірка підготовлених деталей: за допомогою клею і шурупів скріплюються дно і боковини.

Тим же методом по розмітці встановлюються вертикальні стійки, між якими фіксується горизонтальна рукоять. Саморізами прикручуються тримачі для викруток. Вся поверхня очищається від надлишків клею і пилу.

Для захисту виріб покривається лаком або фарбою. Після висихання ящик готовий до використання.

Кожен чоловік погодиться, що якісний і багатофункціональний ящик для інструментів — це практично незамінна річ в господарстві. Багато майстрів вважають за краще купувати вже готовий бокс в найближчому магазині, де представлений широкий асортимент. Але таке пристосування можна зробити самостійно, відповідно до особистих побажань. Тим більше що сам процес виготовлення не вважається складним, завдяки чому з цим завданням впорається навіть новачок.

Класифікація ящиків для інструментів

Існує кілька основних критеріїв, завдяки яким багатофункціональні вироби можна розділити на кілька основних груп.

За матеріалом, з якого виготовлений корпус:

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

За типом збережених інструментів:

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Конструкція сучасних боксів

Говорячи про конструкцію таких ящиків, мається на увазі не їх форма, а спосіб відкривання і наявність допоміжних секцій. Стандартними на сьогоднішній день вважаються такі конструкції:

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Виготовлення ящика з фанери

Щоб зробити ящик для інструментів своїми руками з фанери, знадобляться такі інструменти і матеріали:

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Перш ніж приступати до виготовлення, потрібно ретельно опрацювати проект майбутнього виробу (креслення можна зробити на комп’ютері або на звичайному папері). Проводяться необхідні розрахунки, фіксуються основні розміри. Після цього всі мітки потрібно перенести на лист фанери . Зробити це можна за допомогою звичайної лінійки, рулетки, маркера або навіть олівця. Всі заготовки для майбутнього ящика вирізаються по намічених лініях. А також необхідно відзначити всі пази і вирізати їх на заготовках. Утворилися в процесі роботи нерівності можна обробити стамескою. Саме завдяки пазам підсумкова конструкція ящика вийде більш міцною і довговічною.

На наступному етапі проводиться збірка всієї конструкції. Щоб склеїти дрібні деталі використовуйте якісний столярний клей. Основні сторони ящика теж проклеюються між собою. Для поліпшення результату їх потрібно щільно притиснути один до одного. Найкраще для цього використовувати спеціальну смужку з гуми. Знімати її не можна до тих пір, поки клей повністю не висохне. На дверцятах потрібно закруглити кути.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми рукамизручну ручку для боксу з інструментами можна зробити з мдф. Спочатку макет малюють прямо на деревині і тільки після цього вирізують. Коли ручка готова, поверхню необхідно обробити. Кріпитися вона за допомогою столярного клею і гвинтів . Якщо немає бажання самостійно виготовляти ручку, тоді їїМожна придбати в будівельному магазині. Основний критерій правильного вибору-висока міцність і надійність. Тепер потрібно прикріпити зовнішню кришку ящика і дверцята. Всі деталі прикладаються на свої місця, а потім олівцем відзначаються ділянки для кріплення петель.

Щоб організувати порядок в ящику можна зробити невеликі відсіки. Всі складові частини вирізаються за тим же принципом, що і ящик. Робляться пази і склеюються. На одній зі сторін ящика можна зробити спеціальний відсік для зберігання викруток. Найзручнішим вважається варіант, де цю функцію виконують спеціальні вставки з прорізами з фанери. Приклеюються липучки до іншої сторони ящика, щоб зберігати кабелі та подовжувачі.

Технологія виготовлення дерев’яного ящика

Саме цей варіант вважається класикою столярної справи. Креслення цього переносного сховища друкувалися в журналах ще 50 років тому. Для виготовлення знадобиться якісна дошка товщиною від 10 до 20 мм , а також ножівка по дереву. Завдяки простій технології виготовлення, багато майстрів як і раніше вибирають саме цей варіант.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми рукамиу класичній конструкції не передбачено наявність окремих відсіків або спеціальних багатофункціональних пристосувань. Підсумковий виріб буде мати вигляд охайної глибокої коробки зі зручною ручкою по всій довжині. Така форма рукоятки має практичне призначення. Адже якщо вага використовуваних інструментів розподілений нерівномірно, то завжди можна знайти точку центру ваги.

Практичним доповненням може виступати вставна секція з власною ручкою, висота якої займає 50% всього ящика. Цю вставку можна використовувати для дрібного інструменту (шила, викруток, невеликих ключів), а також витратних матеріалів (біти для викруток, ізоляційної стрічки, свердла). Для її виготовлення можна використовувати будь-який вид деревини.

Універсальний кейс з пластмасової каністри

Якщо ви хочете зробити ящик під інструменти своїми руками, але немає листа фанери, тоді можна використовувати звичайну пластмасову каністру. Для роботи знадобляться:

  • ножівка.
  • пластикова тара.
  • кріпильні елементи.

Використовувана каністра обов’язково повинна бути прямокутної форми зі зручною рукояткою, яка повинна бути розташована по центру. Крім цього, вона повинна бути оснащена закручується кришкою, яка буде використовуватися в якості замку.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми рукамисам процес виготовлення ящика досить простий. За допомогою ножівки необхідно зробити розпили в каністрі. Перший розпил повинен припадати на центр горлечка і рукоятку тари, пробку найкраще зняти , а верхню стінку пропиляти наскрізь. Другий розпил виконується виключно в горизонтальному напрямку. Найкраще якщо він буде розташований у верхній частині каністри, на торцевих сторонах. Саму пластикову тару потрібно розпиляти від верхньої стінки на відстані 4 см, а на бічних сторонах на 3 см.

Коли всі розпили зроблені, каністру можна розкрити. Для цього потрібно відігнути всі бічні частини верхньої кришки з половинками рукоятки. У такому ящику можна зберігати різні матеріали для кріплення: цвяхи, болти, шурупи, гайки. Верхню частину потрібно закрити, склавши разом рукоятки. Фіксується таке пристосування за допомогою закручується кришки.

Щоб ящик вийшов максимально міцним, на торцевих стінках необхідно зробити додаткові зазори . У самій кришці або в стінках просвердлюються невеликі отвори, в які вставляються гачки, а також болтики з гайками.

Металевий бокс для інструментів

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми рукамицей варіант найбільше підходить досвідченим слюсарям, у яких є необхідне обладнання і матеріал. Заводські металеві бокси для інструментів виготовляються з легких видів металу, таких як алюміній. В результаті цього виріб виходить максимально легким і міцним. Але ось в домашніх умовах працювати з алюмінієм набагато складніше.

Цей варіант металевого ящика зможе виготовити навіть новачок. Адже з металу буде зроблена звичайнісінька коробка і спеціальні перегородки. Спочатку вам потрібно підготувати основний матеріал-оцинковану сталь (товщиною 0,4 мм). З інструментів потрібно підготувати:

  • розмічальний штангенциркуль.
  • кутник металевий.
  • лінійка.
  • молоток.
  • пасатижі.
  • напилок.
  • заточене керно або маркер.
  • ковадло.

Далі робиться креслення і розмітка. Відзначати потрібно тільки ті місця, які згодом потрібно буде видалити. Тепер можна приступати до обрізку за допомогою ножиць по металу. Після обрізки всього зайвого повинна вийти своєрідна геометрична фігура (крилатий прямокутник).

Далі необхідно використовувати ковадло. Постукуючи молотком, поступово загнути краю заготовки. Краще не працювати в хаотичному порядку, всі дії повинні бути послідовні. Спочатку загинається одна боковина, а потім вже інша. Щоб загорнути стирчать деталі, використовуються пасатижі.

Після цих маніпуляцій потрібно пройтися молотком по всій конструкції, щоб вирівняти її. В цьому випадку вийде невелика металева коробка для зберігання інструментів. Надалі можна експериментувати не тільки з розмірами, але і з формами таких боксів.

Практично в кожному будинку є ті чи інші інструменти. Коли їх стає занадто багато, можна самостійно зробити багатофункціональний ящик для їх зберігання. Досвідчені майстри вважають, що саме такий бокс вважається невід’ємним атрибутом для зберігання різних пристосувань. Такі ящики можна зберігати в майстерні і навіть брати з собою в далеку дорогу.

Ця стаття про те як зробити дерев’яний ящик для інструментів. Якщо у вас є багато інструментів і ви хочете зберігати їх в порядку, найкраще, що ви можете зробити, це створити простий ящик з дерева. З нашого досвіду, ми вважаємо їх дуже корисними, так як вони легкі, довговічні і дають багато місця для зберігання інструментів не забувайте, що ви можете відрегулювати розмір і конструкцію, відповідно до ваших потреб.

Основні компоненти ящика для інструментів виготовляються з 20 мм дощок, так як вони мають гарний зовнішній вигляд, і дуже міцні. Крім того, ми рекомендуємо вам приклеїти місця з’єднань і скріпити все саме різами. Постарайтеся вкручувати саморізи якомога більш симетрично.

По завершенні збірки необхідно буде ошкурити всю поверхню ящика. Переконайтеся, що всі краї гладкі. В іншому випадку ви можете пошкодити собі руки об гострі краї. Крім того, не забудьте перевірити, щоб капелюшки всіх гвинтів були на рівні з дерев’яною поверхнею. Позбавтеся від пилу і стружки перед фарбуванням.

що знадобиться, щоб зробити дерев’яний ящик для інструментів

Для того, щоб зробити дерев’яний ящик для інструментів, вам потрібно наступні:

Матеріали

Інструменти

  • захисні рукавички, окуляри;
  • лінійка, ;
  • крейда, рулетка, рівень, столярний олівець;
  • і свердла.

Поради

  • попередньо свердлите отвори в дерев’яних компонентах, перед тим як закрутити гвинти.
  • зробіть ручку з циліндричної палиці.

Час

  • 1 годину

оформлення ящика

Створення найпростішого дерев’яного ящика для інструментів-один з тих проектів, що може бути зроблений менше ніж за годину. Але це може зробити ваше життя легше, особливо, якщо ви багато працюєте з інструментами.

Розумна порада: перед з’єднанням частин додайте трохи клею в стики. Відразу ж приберіть надлишковий клей сухою тканиною, інакше після висихання його буде важко видалити.

Першим кроком проекту є розмітка. Як ви побачите в наступному етапі проекту, ми будемо використовувати 1×8 дошки, щоб зробити ящик для інструментів. Тому, ви повинні використовувати столярний олівець і лінійку-косинець для розмітки ліній на дерев’яних дошках.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Для того, щоб отримати точні розрізи, ми рекомендуємо використовувати електролобзик або хорошу циркулярну пилу. Переконайтеся, що у пилки гладкі зуби, інакше вона може відірвати краї.

Розумна порада: крім того, перевірте, що лезо пройде саме по лінії розрізу, перш ніж пиляти.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

На зображенні, всі компоненти, необхідні для ящика. Циркулярний верстат може спростити роботу, так як багато розрізи необхідно зробити під кутом.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Ви повинні використовувати цей малюнок при виготовленні компонентів для ящика. Переконайтеся, що ви двічі перевірили всі вимірювання, інакше компоненти можуть не відповідати один одному.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Після створення дерев’яних деталей, вам необхідно просвердлити отвори по краях. Як ви можете бачити на зображенні, вам потрібно планки на дерев’яний брусок, щоб запобігти пошкодженню поверхні. Просвердлите три отвориУ нижній частині і два отвори з боків.

Розумна порада: якщо ви не маєте досвіду в обробці деревини, ви повинні прокреслити орієнтири для пілотних ліній. Зробіть відступ від країв, щоб запобігти розщепленню деревини.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Якщо кромки нижньої частини не є гладкими, ви повинні ретельно ошкуріть їх 120-наждачним папером перед складанням.

Нижні торці промажте столярним клеєм, щоб зміцнити з’єднання. Надлишки клею видаліть сухою ганчіркою, в іншому випадку ви витратите час для його очищення.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Сильно притисніть компоненти і залиште на півгодини. Якщо ви використовуєте хороший клей, він добре скріпить місця стиків.

Проте все одно закрутіть саморізи в просвердлені отвори.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Для того, щоб отримати міцну конструкцію, ми рекомендуємо використовувати саморізи. Працюйте уважно, щоб запобігти пошкодженню дерев’яних компонентів.

Розумний рада: вирівняйте всі частини перед тим як скрутити. Як ви можете бачити на зображенні, краї повинні бути рівними.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Після установки всіх компонентів разом, ящик для інструментів повинен бути схожий на той, що зображений на фото нижче.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Зробіть ручку з циліндричного дерев’яного стрижня. Діаметр ручки приблизно 20 -25 мм.

Розумна порада: використовуйте лінійку щоб відрізати стрижень потрібної довжини.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Додайте трохи столярного клею до обох кінців стрижня перед установкою його на місце. Потім просвердлите отвір і закрутіть саморіз. Притримуйте ручку під час закручування, інакше вона може зрушити з місця.

Розумна порада: залиште близько 15 мм від верхнього краю до дерев’яної ручки.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Не забувайте згладити краї дерев’яних компонентів наждачним папером.

Розумний рада: очистіть ящик від пилу і стружки перед фарбуванням.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Після повністю ошкурьте всю поверхню ящика наждачним папером.

Розумна порада: нанесіть кілька шарів фарби, лаку або морилки, щоб поліпшити зовнішній вигляд деревини і захистити матеріали від гниття.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Якщо ви хочете, щоб ваш ящик мав такі ж розміри, як і в нашій статті, уточнюємо, що 1 дюйм дорівнює 2,54 см.

Час читання ≈ 5 хвилин

Справжній господар завжди піклується про збереження своїх інструментів. Навіть невеликий набір повинен зберігатися впорядковано, акуратно. Умілий майстер може зібрати ємність під інструменти і пристосування самостійно. Нижче піде мова про те, як зробити ящик для інструментів своїми руками. Представлені фото і відео допоможуть в роботі.

Зовні ящик виглядає добротно і стильно, він відразу заявляє про серйозний підхід до життя свого власника. Його розміри (70х40х45 см), тобто 70 см в ширину, 40 см в глибину, 45 см у висоту. Цього цілком достатньо для розміщення ручного інструменту. У ящика 3 висувних лотка, а також верхня відкидна кришка, яка відкриває об’ємний відсік. Такий бокс дозволяє захистити інструменти від пилу, організувати безпечне зберігання.

Необхідні інструменти

Для виготовлення дерев’яного ящика знадобляться наступні інструменти:

  • циркулярна пила;
  • фрезерна машинка;
  • шліфмашина;
  • струбцина;
  • молоток;
  • кусачки;
  • напилок;
  • ножівка по дереву;
  • стамеска.

Покрокова інструкція з виготовлення ящика для інструментів

Оптимальний матеріал для виготовлення каркаса — деревина дуба. Це прекрасний міцний матеріал, який відрізняється міцністю і стійкістю до механічних впливів. Краще взяти за основу — клеєні плити товщиною 19 мм.даний матеріал не має сучків і гнилих включень. За допомогою циркулярки відрізають смугу шириною 38 мм.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Щоб при склеюванні окремі елементи не зсувалися відносно один одного, в першу деталь трохи вбивають гвоздик, кусачками видаляють його капелюшок, а потім на виступаючий гострий кінчик набивають другу дошку.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Дошки додатково промазують клеєм і фіксують.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Виступив на стиках деталей клей видаляється стамескою, тільки треба почекати, щоб клей трохи підсох.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

В результаті повинна вийти деталь 38х38 мм. Її торець шліфують.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Край повинен бути зрізаний строго під кутом 90°, тому відрізаючи деталь потрібної довжини, не можна забувати про вугілля зрізу.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Такий прийом допоможе упевнитися в точності кута зрізу.

Розташування кожної деталі маркується, щоб не заплутатися при складанні.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

У кожній деталі по всій довжині прорізається паз, він повинен йти строго по центру.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Пази можна зробити або за допомогою стаціонарної циркулярної пили, або за допомогою фрезерної машини.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

На деталях, які призначені для виготовлення вертикальних кутових опор каркаса, роблять поперечну розмітку.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

У задніх кутових деталях роблять ще один поздовжній паз. У передніх кутових опорних деталях він не потрібен.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Для подальшого кріплення в торцевій частині заготовок треба знайти центр, зазначивши точку перетину діагоналей.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Треба уважно перевірити сумісність заготовок.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Заготовки обробляються напилком.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

У вільно зібраної рамі роблять позначки, щоб згодом подовжити пази.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Пази випилюють ножівкою по дереву.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Стамескою видаляють все зайве.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Ці заготовки потрібні для висувних ящиків. З торцевої частини випилюється куточок.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Кожна заготовка просвердлюється для кріплення болтами.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Дотримуючись точність, треба присвердлити підготовлені деталі.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

На деталі, призначеної для кріплення і поділу 2-х висувних ящиків, виконуються вирізи під кутом 90 °.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Встановивши деталі для руху ящиків на місце і зафіксувавши їх, поступово починають їх прикручувати.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Куточки фанерних заготовок зрізаються, як на фото.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Стінки нижніх ящиків кріпляться до листів фанери за допомогою саморізів.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

До однієї бічній стороні приєднують підготовлені горизонтальні деталі з фанери. Спочатку це роблять без використання клею.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Під час фіксації за допомогою струбцин треба перевірити діагональність, щоб збіглися розміри.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Висувні ящики виготовляються з фанери.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Пази можна випиляти або на стаціонарній пилі, або за допомогою фрези.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Деталі висувних ящиків скріплюються за допомогою клею.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Бічні частини ящиків повинні мати пази для руху по закріпленим всередині планкам.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Для міцності бічні частини скріплюються дюбелями, які зрізаються врівень.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Для надійності при склеюванні маленькі гвоздики частково забиваються в поверхню передньої стінки висувних ящиків, їх капелюшки видаляються.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Прикріпивши передні панелі до висувних ящиків, дивляться, чи рівно розташовані окремі елементи.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

При склеюванні треба дотримуватися граничну точність, зазорів бути не повинно.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

В кінці роблять верхню раму ящика з фанери.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Щоб зробити точний розріз під кутом 45°, бажано використовувати спеціальний інструмент.

Ящик для інструментів з фанери своїми руками. Ящик для інструменту: вибір і виготовлення своїми руками

Заготовки для рами з’єднуються і фіксуються при склеюванні за допомогою натяжного ременя.

Минулого року я почав купувати точні обчислювальні інструменти і вирішив побудувати ящик, в якому можу зберігати їх. Будучи обмеженим у часі, я вирішив, що замість роботи руками, я розпилю всі частини за допомогою лазера.

Ця інструкція розрахована на збірку дуже міцного ящика для інструментів з фанери своїми руками, що складається з 9 відсіків. Висувні полиці спроектовані таким чином, що вони заблоковані в ящику і не можуть бути витягнуті повністю, так що витягнути і впустити полку з дорогим інструментом, пошкодивши його, не вийде.

Замок можна вбудувати як для закріплення висувних ящиків, так і для того, щоб замкнути верхній відсік. Цей органайзер для інструментів витримав рік жорсткого поводження, оскільки він постійно переміщається між моєю квартирою та місцевою майстернею.

Крок 1: матеріали

Деревина:

  • 2 лист балтійської берези 150 * 150 см і товщиною 0,6 см
  • 1 лист балтійської берези 30 * 38 см і товщиною 0,15 см
  • сатиновий поліуретановий лак

Металеві вироби:

  • 4 гвинта на 1,3 см

Вкладиші з піни:

Крок 2: кілька зауважень про дизайн

Для кращого захисту в коробці застосовані двошаровіСтінка. У той час як всі внутрішні частини виготовлені з 0,6 см балтійської берези, всі зовнішні стінки зроблені двошаровими. Це дозволило вбудувати захист від пилу у верхній відсік, а також додати передню стінку, що закриває всі полиці під час транспортування. В інструкції внутрішній шар, на який кріпляться всі полки, буде називатися внутрішнім корпусом, а зовнішній шар, покритий уретаном, буде називатися зовнішнім корпусом.

Також приділіть уваги нотаткам, вбудованим у фотографії. Майже кожна фотографія забезпечена нотатками, що допомагають зрозуміти принцип виготовлення ящика. Вони повинні дуже допомогти вам розібратися в правильному склеюванні і збірці частин.

Крок 3: лазерне різання деталей

Прикріплені файли містять всі потрібні проекти для розпилу: файли*. Ai для illustrator і файли *.dxf. Всі дерев’яні деталі вирізаються з балтійської берези товщиною 0,6 см.всі частини були розрізані за допомогою лазерного різьбяра 150w gweike lc6090 з встановленою потужністю в 80% на 10 мм/с. Також я злегка зашліфував всі лицьові і внутрішні поверхні наждачкою з зерном на 220. Приділіть увагу шліфовці і ваші ящики будуть висуватися значно легше.

Файли

Крок 4: збірка внутрішнього корпусу

Спочатку ми зберемо внутрішній корпус. Почніть з перевірки того, що все підходить один одному, також переконайтеся, що розумієте, як все збирається разом. Залежно від клею, який ви використовуєте, збірка може бути завершена дуже швидко. Не потрібно рясно змащувати все клеєм — досить капнути по одній крапельці клею на кожен зубець. Надмірна кількість клею лише завдасть клопоту в майбутньому, коли вам доведеться його відчищати.

Спершу зберіть дві верхні полиці, в яких розташуються три висувних ящика. Приклейте роздільники до полиць, а потім приклейте всю конструкцію до задньої панелі внутрішнього корпусу. Потім прикріпіть три залишилися секції полиць до задньої панелі. Потім ви можете прикріпити бічні панелі внутрішнього корпусу.

Найпростіше це зробити, якщо клей на всіх полицях ще вологий, або хоча б рухливий. Нарешті, можна прикріпити нижню панель внутрішнього корпусу і передню панель, яка йде поперек верхньої частини внутрішнього корпусу (вона утворює передню частину верхнього відсіку). Використовуйте багато затискачів, щоб стягнути всі частини разом, поки клей сохне.

Приберіть весь зайвий клей з усіх з’єднань перед тим, як продовжите. Будь-які горбки засохлого клею зроблять скрутним або навіть неможливим вставку шухлядок, коли ми приступимо до цього кроку. Найпростіше зачистити клей поки він ще м’який, я зазвичай прибираю його за допомогою долота або квадратного напилка.

Відшліфуйте дерево, щоб прибрати весь клей, який виступає на зовнішній частині корпусу. Також переконайтеся, що всі зубці втоплені один в одного і не виступають. Це потрібно для того, щоб нічого не заважало, коли ми будемо з’єднувати зовнішній і внутрішній корпус.

Крок 5: збираємо висувні шухлядки

Показати ще 4 зображення

Збірка скриньок очевидна. Зашліфуйте зовнішню поверхню, щоб вони могли легко увійти у внутрішній корпус. Зауважте, що на задній панелі кожного ящика є невеликий отвір приблизно в 1 мм завтовшки. Маленькі шухлядки мають по одному отвору, а великі по два. Отвори відзначають місце, на якому потрібно встановити блокуючий механізм.

Кругові механізми вирізані з задньої панелі корпусу, щоб зберегти матеріал дерева. Блокуючі механізми затримають скриньку в коробці, і ви не зможете повністю витягнути його, впустивши обладнання на підлогу. Закрутіть маленький гвинт (4 штуки довжиною приблизно 1,3 см) через задню стінку шухлядки в блокуючий механізм. Затягніть гвинт настільки, щоб ви могли легко повернути блокуючий механізм з горизонтального незаблокованого положення у вертикальне заблоковане.

Це дозволить вам легко блокувати скриньку в коробці без необхідності все розбирати. У прикріпленому відео показано, як скриньки блокуються у внутрішньому корпусі.

Крок 6: збираємо кришку

Зберіть кришку внутрішнього корпусу і дайте їй висохнути. Потім поверх внутрішньої кришки можна зібрати зовнішню кришку. Перевірте, що всі частини підходять за розмірами, і викладіть їх для склеювання і швидкої збірки. Зберіть зовнішню кришку поверх внутрішньої, нанесіть клей на поверхню внутрішньої кришки, так щоб обидві поверхні міцно склеїлися.

Якщо у вас не виходить збирати речі швидко-використовуйте клей, який сохне довше, таким чином ви не зіпсуєте вашу заготовку. Після склеювання двох шарів, я помістив кришку над внутрішнім корпусом і переконався, що кришка добре прилягає і не вимагає додаткової обробки.

Крок 7: збірка зовнішнього корпусу

Зовнішній корпус склеюється поверх внутрішнього корпусу. Намажте клеєм задню і бічні сторони зовнішнього корпусу, а також нанесіть клей на внутрішній корпус. Відзначте для себе, що зовнішній корпус вище-додаткове місце внизу буде використовуватися для зберігання передньої панелі. Щоб визначити висоту для внутрішнього корпусу, встановіть кришку і переконайтеся, що зовнішній і внутрішній корпусу сидять добре.

В основі коробки будуть дві панелі. Внутрішня панель має довгий отвір, воно закріплює передню панель на потрібному місці. Приклейте внутрішню панель до зовнішньої і швидко приклейте всю конструкцію до внутрішнього\зовнішнього корпусу.

Після того, як все висохне, встановіть шухлядки на місце. При необхідності, зашліфуйте краю шухлядок-вони будуть рухатися більш плавно. Завершіть крок шліфуванням передньої частини ящика, так щоб всі висувні шухлядки і полки були гладкими і рівними.

Крок 8: збираємо передню панель

Спершу, помістіть внутрішню передню панель на місце і використовуйте отвори в ній в якості орієнтирів для установки ручок для шухлядок. Потім склейте дві передніх панелі. Ви можете встановити їх у ящик, щоб вирівняти відносно один одного. Потім акуратно зніміть склеєну панель і при необхідності затисніть в лещата.

Коли клей висохне, відшліфуйте панель, щоб вона сиділа добре. Також можна заокруглити нижню частину панелі за допомогою наждака або рубанка. Таке заокруглення допоможе спростити вставку панелі, коли ви будете замикати ящик.

Після складання я виявив, що ручки висувних шухлядок виявилися довгасті і не давали передній панелі встати рівно щодо шухлядок, тому мені довелося трохи зрізати їх.

Тепер, коли все зібрано разом, зашліфуйте зовнішню частину ящика, щоб надати йому охайний вигляд.

Крок 9: прикріплюємо металеві частини і завершуємо зовнішній вигляд ящика

Для установки кришки, я використовував петлю для фортепіано. Петля була занадто довгою, і я підрізав її за розміром коробки. Зверху я прикрутив ручку від гітарного підсилювача fender. З боків були прикручені 4 застібки. Тут я трохи переборщив, так як вистачило б і двох застібок на передній панелі (але якщо ви збираєтеся використовувати ящик для перенесення важкого інструменту, то краще прикрутіть 4 застібки). Бічні ручки були прикручені на короткі гвинти-таким чином, я не зачепив внутрішні шухлядки. На кути ящика були встановлені латунні куточки, вони захистять дерево від пошкоджень.

Замок-звичайний замок від ящика столу. Я загнув язичок замка так, щоб він чіплявся за скобу, прикручену до внутрішньої частини ящика. І нарешті, я прикрутив збоку відкривачку для пляшок, адже ви ніколи не знаєте, коли вона вам стане в нагоді. Після установки всіх цих деталей, відкрутіть їх, щоб завершити обробку деревини.

Я наніс 4 шари сатинового поліуретанового лаку. Дайте лаку висохнути після кожного нанесення і злегка відполіруйте його наждачкою з зерном на 220. Я залакував тільки зовнішню частину ящика, всередині деревина залишилася повністю недоторканою.

Тепер зберіть все назад і подумайте, що ви хочете покласти в ваш ящик.

Крок 10: опціональний. Вирізаємо форми в піні

Примітка: піна, що використовується в ящиках механізмів — дуже спірна тема. Основною проблемою є те, що вона може виділяти неопрен, який може сприяти псуванню і іржавіння приладів. Тому подумайте, які прилади та інструменти будуть перебувати у вашому ящику і можливо, замініть піну поролоном. Також, якщо ви захочете вирізати отвори в піні за допомогою лазера, пам’ятайте, що це вогненебезпечно! щоб інструмент було простіше діставати, зробіть зазори між ним і піною приблизно в 2 см.