Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

125

Сходи в підвал, в ідеалі, повинна бути зроблена ще на етапі будівництва будинку. Це дуже важливий конструкційний елемент, який буде з’єднувати підземну частину будівлі з основною. Якщо в проекті будівлі сходи в підвалі передбачена не була, її можна зробити своїми руками.

Для влаштування сходів в підвалі можуть застосовуватися різні способи. Варіантів будівництва досить багато, і часто господареві будинку потрібно буде тільки вибрати один з найбільш підходящих.

Перед тим як зробити сходи в підвал, необхідно визначитися, які матеріали будуть використані для створення конструкції. Як правило, для будівництва використовуються: бетон, деревина, метал.

Сходи для підвалу можна зробити різними способами. Наприклад, можна змонтувати пряму або поворотну конструкцію. Поворотна буде займати куди менше місця, тому що її будують уздовж стін будинку. Якщо підвал у вас невеликий, то слід також розглянути варіант з пристроєм гвинтових сходів.

Гвинтова

Гвинтова дерев’яна або металева сходи користується великою популярністю в останні роки. Пристрій таких сходів для підвалу дуже актуально, якщо, наприклад, у вас невеликий вхідний отвір.

Варіанти гвинтових конструкцій (картинка клікабельна).

Гвинтові сходи, що ведуть на цокольний поверх будинку, включають в себе дві основних складових:

  • стрижень, навколо якого закручуються ступені.
  • опорні фланці і ступені, що закріплюються до центрального стрижня.

Крім того, обов’язково потрібно передбачити наявність поручнів (хоча в ряді випадків цей елемент необов’язковий). Своїми руками гвинтову конструкцію зробити, звичайно, можна, але для цього необхідно знати певні технології. Якщо спускатися на цокольний поверх або в льох вам доведеться часто, то гвинтовий варіант стане хорошим рішенням.

В якості будівельного матеріалу слід використовувати деревину твердих порід.

Варто відзначити, що сходи в підвальне приміщення можуть бути дерев’яними або металевими. Якщо ви плануєте зробити ступені і несучі елементи з дерева, то необхідно вибирати для цих цілей хвойну деревину або дуб.

Крім гвинтовий, має сенс розглянути конструкції на больцах або косоурах.

На косоурах

Якщо ви запланували зробити сходи для підвалу на косоурах, то напевно вибрали цей варіант за рахунок його простоти і доступності. Як правило, застосовуються конструкції, які передбачають наявність 2-3 косоуров. Такий варіант відрізняється високою міцністю, що досягається багато в чому завдяки центральному косоуру. Конструкції на косоурах відмінно підходять для установки в погребі або підвалі.

Варіанти кріплення ступенів до косоурам.

Сходи в підвал такого типу може відрізнятися за типом пристрою ступенів:

  • перший спосіб розташування передбачає пристрій спеціальних трикутних вирізів, в яких згодом закріплюються ступені.
  • другий спосіб передбачає монтаж на косоур додаткових деталей (кобилки). Саме на ці деталі будуть закріплюватися підвальні щаблі. Кобилки ставляться на поздовжню частину косоура.

Як правило, закріплення кобилок відбувається посредствам шкантів, які ставляться в пази. Пази попередньо проробляються в відповідних прилеглих частинах. Установка шкантів в пази і їх фіксація там відбувається за допомогою відповідного клеїть складу.

Сходи в підвал або на цокольний поверх на косоурах своїми руками може бути зроблена і без використання кобилок. Для цього потрібно знайти косоур, зроблений з широкої і міцної дошки. Головне, щоб дошка після того як в ній будуть зроблені всі необхідні прорізи, не втратила своїх характеристик міцності. Рекомендується вибирати деревину бука або дуба, тому що вона найміцніша і добре тримає навантаження. Необхідно враховувати той факт, що дошки будуть перебувати під постійним навантаженням, тому при виборі дощок потрібно звернути увагу на відсутність сучків. Всі елементи конструкції слід з’єднувати посредствам шурупів (цвяхи використовувати не варто).

Використання одного металевого косоура.

Товщина дошки ступені буде залежати від того, якої ширини ви хочете робити проступь. Якщо ширина ступені буде 90-110 см, то цілком вистачить товщини в 5 см. Фахівці відзначають, що товщина проступи повинна бути в 20 разів менше, ніж ширина маршу. Допускається деяке відхилення від цих показників, але тільки в бік збільшення товщини проступи. Підвальні сходи, за великим рахунком, можуть мати будь-яку товщину. Але, одночасно з цим, необхідно буде збільшувати розміри і інших елементів конструкції.

Сходовий марш монтується на стійках. Вони повинні розміщуватися вертикально і бути закріплені до підлоги анкерними болтами. Якщо передбачається наявність перил, то їх висота повинна становити як мінімум 80-90 см. Дуже часто, коли підвал в приватному або заміському будинку робиться своїми руками, під сходами для підвалу влаштовують комору.

Сходи на цокольний поверх або в підвал на больцах популярні в європейських країнах, особливо в німеччині, звідки ця технологія і отримала своє поширення. Конструкція передбачає, що ступені стягуються один з одним болтами з внутрішньої сторони і закріплюються на несучій стіні за допомогою великого штиря (больц).

Підвісний варіант на больцах.

Серед переваг таких конструкцій необхідно виділити простоту монтажу, надійність кріплення і прозорість огляду. З одного боку, досить широко поширена думка про те, що такі сходи для підвалу недостатньо надійні і не мають належної жорсткості. З іншого боку, фахівці відзначають, що ця думка помилкова.

Перед тим як зробити сходи на больцах своїми руками, необхідно визначитися з видом:

  1. конструкція з шириною маршу не більше 1 м і ступенями товщиною в 6 см. В якості несучого елемента тут виступає тільки стіна з зовнішньої сторони конструкції, а також стяжка сходинок больцами з внутрішньої сторони. Якщо передбачається пристрій перил, то вони повинні бути монтовані безпосередньо на сходи.
  2. сходи в підвал, що монтується на больци з боку стіни. В цьому випадку конструкція буде підтримуватися за допомогою надійного несучого поручня і стяжки сходинок. Несучий поручень буде утримувати конструкцію за допомогою стійок огорожі. Для такого варіанту, як правило, вибирається товщина ступенів не більше 5-6 см.

Монтаж допускається без опорної стіни. Якщо підвальні ступені виходять товщиною більше 5 см, ширина маршу повинна становити більше 1 м.як вже було зазначено вище, розмір всіх елементів повинен також збільшуватися, якщо відбувається збільшення товщини ступенів.

Різні болти (больца).

Больци являють собою спеціальні опорні вузли, які призначені для забезпечення стійкості і належної жорсткості маршу сходів для підвалу. Якщо ви все робите своїми руками, то потрібно розуміти, що конструкція тут досить проста.

яке рішення вибрати?

За великим рахунком, спуск в підвал можна облаштувати будь-яким із запропонованих вище способів. Якщо ви хочете монолітну конструкцію, яка прослужить вам багато років, то необхідно вибирати сходи для підвалу, зроблену з бетону. При виборі такого варіанту роботи проходять дуже просто: досить зробити опалубку, армувати підставу ступенів і залити бетон, після чого почекати деякий час, поки розчин застигне.

Своїми руками бетонні сходи зробити не так складно, як може здатися на перший погляд. Якщо ви вирішили зробити саме таку конструкцію, підвальні сходи з зовнішньої сторони потрібно обов’язково зміцнити за допомогою дерев’яних або металевих куточків. Інакше при експлуатації сходів на цокольний поверх ступені будуть періодично руйнуватися, і їх доведеться систематично підробляти.

Гвинтовий варіант-найскладніший у виготовленні.

При влаштуванні гвинтових сходів для підвалу дуже складно самому скласти проект такої конструкції, якщо у вас немає належного досвіду проведення подібних робіт. Тому найкраще звернутися за допомогою фахівцям, які зможуть порекомендувати не тільки кращий варіант сходів на цокольний поверх, але і запропонувати свої послуги з будівництва. Якщо у вас є така можливість, то, звичайно, їй слід скористатися.

Сходи є одним з головних елементів конструкції підвалу. До неї пред’являються особливі вимоги: вона повинна бути не тільки міцна, але і досить зручна для того, щоб підніматися і спускатися по ній з вантажем. Тому сходи в своїми руками повинна виготовлятися з дотриманням всіх правил безпеки.Ми не бачимо, але він скрізь оточує нас.
Як ви думаєте, чи є в порожній пляшці повітря? як ми можемо це перевірити? порожню прозору пляшку опускають в таз з водою так, щоб вона почала заповнюватися. Що відбувається? чому з горлечка виходять бульбашки? це вода витісняє повітря з пляшки. Більшість предметів, які виглядають порожніми, насправді заповнені повітрям.
Назвіть предмети, які ми заповнюємо повітрям. Діти надувають повітряні кульки. Чим ми заповнюємо кульки?
Повітря заповнює будь-який простір, тому ніщо не є порожнім.

7. Повітря працює
Завдання: дати дітям уявлення про те, що повітря може рухати предмети (вітрильні судна, повітряні кулі і т.д.).

Матеріали: пластмасова ванночка, таз з водою, аркуш паперу; шматочок пластиліну, паличка, повітряні кульки.

Опис. Дід знай пропонує дітям розглянути повітряні кульки. Що всередині них? чим вони наповнені? чи може повітря рухати предмети? як це можна перевірити? запускає в воду порожню пластмасову ванночку і пропонує дітям: «спробуйте змусити її плисти». Діти дмуть на неї. Що можна придумати, щоб човник швидше плив? прикріплює вітрило, знову змушує човник рухатися. Чому з вітрилом човен рухається швидше? на вітрило тисне більше повітря, тому ванночка рухається швидше.
Які ще предмети ми можемо змусити рухатися? як можна змусити рухатися повітряну кульку? кульки надуваються, випускаються, діти спостерігають за їх рухом. Чому рухається куля? повітря виривається з кулі і змушує його рухатися.
Діти самостійно грають з човником, кулькою

8. Кожному камінчику свій будиночок
Завдання: класифікація каменів за формою, розміром, кольором, особливостями поверхні (гладкі, шорсткі); показати дітям можливість використання каменів в ігрових цілях.

Матеріали: різні камені, чотири коробочки, підноси з піском, модель обстеження предмета, картинки-схеми, доріжка з камінчиків.

Опис. Зайчик дарує дітям скриньку з різними камінчиками, які він збирав в лісі, біля озера. Діти їх розглядають. Чим схожі ці камені? діють відповідно до моделі: натискають на камені, стукають. Всі камені тверді. Чим камені відрізняються один від одного? потім звертає увагу дітей на колір, форму каменів, пропонує обмацати їх. Зазначає, що є камені гладкі, є шорсткі. Зайчик просить допомогти йому розкласти камені по чотирьох коробочках за такими ознаками: в першу — гладкі і округлі; в другу — маленькі і шорсткі; в третю — великі і не круглі; в четверту — червонуваті. Діти працюй парами. Потім всі разом розглядають, як розкладені камені, вважають кількість камінчиків.
Гра з камінчиками «виклади картинку» -зайчик роздає дітям картинки-схеми (рис. 3) і пропонує їх викласти з камінчиків. Діти беруть підноси з піском і в піску викладають картинку за схемою, потім викладають картинку за своїм бажанням.
Діти ходять по доріжці з камінчиків. Що відчуваєте? які камінчики?

9. Чи можна змінювати форму каменю і глини
Завдання: виявити властивості глини (волога, м’яка, в’язка, можна змінювати її форму, ділити на частини, ліпити) і каменю (сухий, твердий, з нього не можна ліпити, його не можна розділити на частини).

Матеріали: дощечки для ліплення, глина, камінь річковий, модель обстеження предмета.

Опис. За моделлю обстеження предмета дід знай пропонує дітям з’ясувати, чи можна змінити форму запропонованих природних матеріалів. Для цього він пропонує дітям натиснути пальцем на глину, камінь. Де залишилася ямка від пальця? який камінь? (сухий, твердий.) яка глина? (волога, м’яка, залишаються ямки.) діти по черзі беруть камінь в руки: мнуть його, катають в долонях, тягнуть в різні боки. Чи змінив форму камінь? чому не можна відламати від нього шматочок? (камінь твердий, з нього нічого не можна зліпити руками, його не можна розділити на частини.) діти по черзі мнуть глину, тягнуть в різні боки, ділять на частини. Чим відрізняється глина від каменю?(глина не така, як камінь, вона м’яка, її можна розділити на частини, глина змінює форму, з неї можна ліпити.)
Діти ліплять різні фігурки з глини. Чому фігурки не розвалюються? (глина в’язка, зберігає форму.) який ще матеріал схожий на глину?

10. Світло всюди
Завдання: показати значення світла, пояснити, що джерела світла можуть бути природні (сонце, місяць, багаття), штучні — виготовлені людьми (лампа, ліхтарик, свічка).

Матеріали: ілюстрації подій, що відбуваються в різний час доби; картинки із зображеннями джерел світла; кілька предметів, які не дають світла; ліхтарик, свічка, настільна лампа, скринька з прорізом.

Опис. Дід знай пропонує дітям визначити, темно чи світло, пояснити свою відповідь. Що зараз світить? (сонце.) що ще може висвітлити предмети, коли в природі темно?(місяць, багаття.) пропонує дітям дізнатися, що знаходиться і «чарівному скриньці» (всередині ліхтарик). Діти дивляться крізь проріз і відзначають, що темно, нічого не видно. Як зробити, щоб в коробці стало світліше? (відкрити скриньку, тоді потрапить світло і освітить все всередині неї.) відкриває скриню, потрапив світло, і всі бачать ліхтарик.
А якщо ми не будемо відкривати скриньку, як зробити, щоб а ньому було світло? запалює ліхтарик, опускає його в скриньку. Діти крізь проріз розглядають світло.
Гра «світло буває різний» — дід знай пропонує дітям розкласти картинки на дві групи: світло в природі, штучне світло-виготовлений людьми. Що світить яскравіше — свічка, ліхтарик, настільна лампа? продемонструвати дію цих предметів, порівняти, розкласти в такій же послідовності картинки із зображенням цих предметів. Що світить яскравіше-сонце, місяць, багаття? порівняти по картинках і розкласти їх за ступенем яскравості світла (від найяскравішого).

11. Світло і тінь
Завдання: познайомити з утворенням тіні від предметів, встановити схожість тіні і об’єкта, створити за допомогою тіней образи.

Матеріали: обладнання для тіньового театру, ліхтар.

Опис. Приходить ведмедик миша з ліхтариком. Вихователь запитує його: «що це у тебе? для чого тобі потрібен ліхтарик?»міша пропонує пограти з ним. Світло вимикається, кімната затемнюється. Діти за допомогою вихователя висвітлюють ліхтариком і розглядають різні предмети. Чому ми добре все бачимо, коли світить ліхтарик? міша перед ліхтариком поміщає свою лапу. Що бачимо на стіні? (тінь.) пропонує те ж зробити дітям. Чому утворюється тінь? (рука заважає світлу і не дає дійти йому до стіни.) вихователь пропонує за допомогою руки показати тінь зайчика, собачки. Діти повторюють. Міша дарує дітям подарунок.
Гра «тіньовий театр». Вихователь дістає з коробки тіньовий театр. Діти розглядають обладнання для тіньового театру. Чим незвичайний цей театр? чому всі фігурки чорні? для чого потрібен ліхтарик? чому цей театр називається тіньовим? як утворюється тінь? діти разом з ведмежам мішею розглядають фігурки тварин і показують їх тіні.
Показ знайомої казки, наприклад «колобка», або будь-який інший.

12. Замерзла вода
Завдання: виявити, що лід — тверда речовина, плаває, тане, складається з води.

Матеріали, шматочки льоду, холодна вода, тарілочки, картинка із зображенням айсберга.

Опис. Перед дітьми-миска з водою. Вони обговорюють, яка вода, якої вона форми. Вода змінює форму, тому що
Вона рідина. Чи може вода бути твердою? що станеться з водою, якщо її сильно охолодити? (вода перетвориться на лід.)
Розглядають шматочки льоду. Чим лід відрізняється від води? чи можна лід лити, як воду? діти пробують це зробити. Який
Форми лід? лід зберігає форму. Все, що зберігає свою форму, як лід, називається твердою речовиною.
Чи плаває лід? вихователь кладе шматок льоду в миску, і діти спостерігають. Яка частина льоду плаває? (верхній.)
У холодних морях плавають величезні брили льоду. Вони називаються айсбергами (показ картинки). Над поверхнею
Видно тільки верхівка айсберга. І якщо капітан корабля не помітить і наткнеться на підводну частину айсберга, то корабель може потонути.
Вихователь звертає увагу дітей на лід, який лежав в тарілці. Що сталося? чому лід розтанув? (в кімнаті тепло.) на що перетворився лід? з чого складається лід?
«граємо з крижинками» — вільна діяльність дітей: вони вибирають тарілочки, розглядають і спостерігають, що відбувається з крижинками.

13. Танучий лід
Завдання: визначити, що лід тане від тепла, від натискання; що в гарячій воді він тане швидше; що вода на холоді замерзає, а також приймає форму ємності, в якій знаходиться.

Матеріали: тарілка, миска з гарячою водою, миска з холодною водою, кубики льоду, ложка, акварельні фарби, мотузочки, різноманітні формочки.

Опис. Дід знай пропонує відгадати, де швидше росте лід — в мисці з холодною водою або в мисці з гарячою водою. Розкладає лід, і діти спостерігають за змінами, що відбуваються. Час фіксується за допомогою цифр, які розкладаються біля мисок, діти роблять висновки. Дітям пропонується розглянути кольоровуАпаратом, і навчитися, добре ним користуватися. Зовсім не обов’язково мати професійні навички, але вкрай важливо рівно і без похибок заварювати шви і стики, в іншому випадку сходи не матиме належної надійності і прослужить набагато менше очікуваного.

Також знадобитися пила по металу і спеціальний коло для неї, а також комплект спеціальних свердел і ножиці для цього виду робіт.

Далі, належить вибрати відповідний будівельний матеріал, а саме листову сталь товщиною не більше 5 мм, а також в залежності від конструкції будуть потрібні металеві труби, швелери, куточки. Сходинки найкраще робити з рифленого металу, це запобіжить ковзання і підвищить безпеку всіх сходів.

У разі якщо металевим буде тільки каркас всієї конструкції потрібно заздалегідь підготувати ступені, можливо, вони будуть виконані з дерева або з каменю в такому випадку необхідно подбати про те щоб вони були максимально безпечні.

Самостійне будівництво сходів для цоколя або підвалу з металу процес досить трудомісткий і вимагає деяких знань, і наявності практичного досвіду використання зварювального апарату, а також інструментів для роботи з металом.

Самостійне виготовлення сходів з дерева набагато простіше ніж з металу хоча б тому, що тут не потрібно вміння справлятися зі зварювальним апаратом. Дерево набагато простіший і практичний матеріал, однак, роблячи з нього сходи для підвалу або цокольного поверху потрібно пам’ятати що сходи перш за все повинна бути міцною і міцною, а також потребує обробки спеціальними засобами, які забезпечать їй довший термін служби.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Перед початком роботи, так само як і у випадку з металевими сходами потрібно підготувати необхідні матеріали, і інструменти, тепер це будуть:

  • пила;
  • шуруповерт;
  • наждачний папір;
  • кисті для обробки дерев’яної поверхні;
  • вимірювальні прилади.

В цілому, дерево досить податливий матеріал, і, якщо була допущена помилка при роботі з ним, її досить просто виправити, вийнявши шурупи і поставивши їх в потрібне місце. Однак, не варто нехтувати акуратністю, так як це може позначитися на зовнішньому вигляді готової сходи.

Важливо щоб всі дерев’яні деталі були добре оброблені, в іншому випадку можна отримати скалку або поранитися куди серйозніше.

як зробити сходи для цоколя, підвалу, льоху, гаража своїми руками

Самостійне виготовлення сходів процес трудомісткий, але дуже цікавий, він вимагає великої акуратності і вірних розрахунків, найкраще зробити вибір на користь дерева, це значно спростить роботу.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Щоб самостійно зробити сходи для приміщень різного призначення, таких як цоколь, підвал, льох або гараж, необхідно:

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

креслення сходового маршу

Незалежно від обраного матеріалу і конструкції перед початком будівельних робіт необхідно зробити докладний креслення сходового маршу. На ньому слід позначити такі важливі показники як:

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Більш докладні відомості про кресленні можна знайти в спеціальній літературі, присвяченій даному питанню.

пристрій входу в підвал

Вхід в підвал так само важливий, як і пристрій сходів всередині нього. Вхід в підвал може бути розташований всередині будинку, поруч з будинком, а також на відкритому просторі.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Займаючись облаштуванням входу в підвал, слід враховувати:

  1. розміри підвалу, якщо вони невеликі, то не слід вкладати в пристрій входу великі кошти;
  2. періодичність використання, тому наскільки часто передбачається використовувати підвал, можна відштовхуватися, роблячи упор на практичність або зручність;
  3. що буде зберігатися в підвалі, якщо це великі предмети, потрібно передбачити можливість дістати їх з підвалу і повернути туди при необхідності.

Для підвальних приміщень невеликого розміру рекомендується робити вхід і сходи максимально компактними, для того щоб велика частина вільного місця була використана за її прямим призначенням.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Як зробити металеву, дерев’яну сходи на цокольний поверх, в підвальне приміщення, льох в приватному будинку, гаражі своїми руками, креслення сходового маршу, вхід в підвал – фото

Повідомлення
Відправлений.

У будинку з підвальним приміщенням сходи є важливим елементом, без якого важко, а часом і неможливо обійтися. Для того щоб вона стала зручною і вписувалася в проект споруди, потрібно продумати основні питання з її виготовленням.

Наприклад, зробити кошторис, визначити, де буде встановлена сходи в підвал з будинку, конфігурацію вироби, розміри і підібрати матеріали.

Складаючи, врахуйте наступні значення:

  • розмір підвального приміщення;
  • ймовірні габарити сходового отвору;
  • частоту експлуатації виробу;
  • чи буде відбуватися перенесення великогабаритного вантажу;
  • де буде розташований головний вхід на сходи – з вулиці або зсередини приміщення;
  • зручність і безпека пересування;
  • відповідність внутрішньому оздобленню приміщення, коли вхід в підвал розташований всередині будинку;
  • особливості та складності конструкції;
  • фінансові витрати.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

конструкція сходів для спуску в підвальне приміщення

Насправді подібних видів виробів не так вже й багато, так як вони повинні відповідати дуже жорстким вимогам, які пов’язані з особливостями приміщень. Будь-яка підвальна сходи володіє певними перевагами.

Роблячи вибір найважливіших, ви зможете зрозуміти, який пристрій сходів вам найбільше підійде.

  1. маршова-найпростіша у виготовленні, так як є прямою без поворотів. Зробити її своїми руками зможе кожен, хто хоча б має невеликі знання будівництва. Але для такої конструкції не завжди є вільне місце.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Нескладний розрахунок показує, що якщо висота підвального приміщення дорівнює 3 м, вам знадобиться установка 14 сходинок. Їх гранично допустимий розмір, який вважається зручним, 200 мм.останню не враховують при розрахунку, так як вона збігається з рівнем підлоги будинку.

Якщо глибина проступи складе 250 мм, загальна довжина виробу буде дорівнює 3,5 м. Тому її можна встановити в підвалі, де ширина або довжина становить не менше 4 м.

  1. з проміжним майданчиком — коли використовують «l» або» п » – подібну конструкцію. При залишенні прямого маршу виріб буде ще довшим завдяки додатковій майданчику і не поміститься в підвал.
    За рахунок зменшення розміру у вас не буде питань, як побудувати сходи в підвал в маленьких приміщеннях. Однак велика ширина завдяки додатковому прольоту не завжди зручна.

Порада: для максимального скорочення розмірів підвальних сходів використовуйте забіжні щаблі.

Перевага таких виробів:

  • дозволяє зробити паузу для відпочинку при піднятті і опусканні громіздких предметів;
  • невеликий ухил.

Недоліки:

  • необхідний підвал великої площі;
  • можуть виникати складнощі з необхідного розміру або пристроєм сходового отвору.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

  1. гвинтові сходи в підвал — найбільш компактний варіант. У той же час вона не така зручна, як попередні вироби – ступені високі і дуже вузькі, дуже складно по ній здійснювати перенесення великих речей. Виправдано використання лише при гострому дефіциті вільного місця, при цьому вона повинна експлуатуватися вкрай рідко.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Вибір матеріалу

Важливий етап будівництва, від якого залежить довговічність конструкції, зручність і безпеку її експлуатації .

Є кілька критеріїв, які допомагають прийняти правильне рішення:

  1. висока вологість приміщення. Підвали найчастіше не опалюються, тому вогкість землі і створює таку атмосферу. Крім того, грає згубну роль і утруднена вентиляція.
  2. місця розташування сходового входу. З вулиці конструкція постійно піддається зовнішнім атмосферним впливам, тому основна вимога до матеріалу – довговічність, щоб він протистояти корозії і старіння, а також механічних пошкоджень.

До підвальних сходів, яка веде на перший поверх будівлі, пред’являються дещо інші вимоги:

  • гарний зовнішній вигляд;
  • сумісність з інтер’єром.
  1. деревина. Не варто встановлювати дерев’яну конструкцію в підвалі, який є погребом і де високий відсоток вологості. Матеріал від грибка і вогкості швидко почне приходити в непридатність.
    ОбробкаРізними антисептиками істотно підвищить його вартість. Але для житлового або технічного приміщення така конструкція вважається кращою.
  2. бетон. Матеріал легко протистоїть руйнівним діям навколишнього середовища, тому конструкцію з нього можна розміщувати безпосередньо на вулиці. Але вона також є громіздкою і збільшує навантаження на стіни будівлі. Найчастіше даний варіант можна зустріти не в житлових будинках, а в підвальних приміщеннях промислових об’єктів і гаражів.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

  1. метал. Ідеальний варіант для підвальних сходів, коли несучими елементами є металеві профільні балки. Їх легко монтувати, вони довговічні, вологостійкі, ціна прийнятна, не надають труднощів для самостійної установки.

Розрахунок

Нижче буде приведена інструкція розрахунку підвальних сходів l-образного типу. Розташуємо її уздовж стін для економії місця. Дана конструкція дає можливість ефективно використовувати простір під нею.

Креслення

Візьмемо за основу глибину підвального приміщення – 3 м, ширину сходів – 900 мм. Якщо висота ступенів буде 170 мм, потрібно зробити їх 18 штук.

Відповідно вийде два маршу по 8 сходинок. 9 співпаде зі сходовим майданчиком, 18-з підлогою будинку. При глибині проступи 250 мм проекція сходових маршів дорівнює 2 м.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Дана конструкція займе ділянку — 2,9 м х2,9 м. Врахуйте, що перед 1-ою сходинкою необхідно залишити простір для входу на неї, тому розмір підвалу повинен бути не менше ніж 3 м х3,5 м.

Отвір

Після 4-ої ступені воно складе вже 640 мм. При товщині перекриття рівній 200 мм від сходів відстань складе 2150 мм, що допускається.

А ось на 5-му ступені воно досягне 1980 мм, і людина з високим зростом вже може вдаритися об нього головою. Тому під перекриттям повинно бути не більше чотирьох ступенів, з сумарною довжиною один метр.

Загальна довжина сходового отвору складе 1900 мм, тому для його установки потрібна ділянка з розмірами 1900 мм х 900 мм.

Порада: збільшенням висотою ступенів і зменшенням їх глибини ви зможете коригувати розміри отвору і сходів, при цьому конструкція стане не такою безпечною і зручною.

створення кутових сходів з металу

  1. підготуйте котлован під фундамент, для чого визначте місце її нижньої частини. Після чого викопайте яму розмірами-800 мм (глибина) на 400 мм (довжиною) і шириною трохи більше 1 м.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

  1. залийте в котлован бетон, не досягаючи країв на 150 мм. Покладіть в розчин арматурну сітку з прутів ø12 мм. З неї виведіть назовні 2 анкера висотою 250 мм.між ними відстань повинна дорівнювати ширині сходів. Залийте котлован повністю бетонним розчином-фундамент готовий.
  2. підготуйте три швелера шириною 140 мм.зваріть їх в п-подібну конструкцію, зверху встановіть довшу планку. Зафіксуйте вільні кінці в стіни і залийте бетоном.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

Дана конструкція дозволяє не використовувати додаткові підпори. Якщо ж стіни в підвалі з черепашнику або іншого неміцного матеріалу, залиште в місцях кріплення швелерів отвори і заповніть простір під ними цеглою або іншими міцними матеріалами.

  1. підготуйте металеві косоури (4 шт.) з швелера шириною 140 мм і довжиною 2500 мм.приваріть нижні кінці до анкерів фундаменту, верхні – до сходовому майданчику. У верхнього маршу: нижні — до сходового майданчика, верхні – до перекриття.
  2. зробіть ступені з металевого куточка з полицею 50 мм за заздалегідь визначеними розмірами і приваріть їх до швелерів.шов виконуйте з внутрішньої сторони виробу. Подрежьте також зайві кінці куточків.

Металеві сходи в льох своїми руками креслення. Практична сходи в підвал: як зробити правильно

  1. на останньому етапі зробіть обробку ступенів і сходового маршу дерев’яними або металевими накладками, що залежить від призначення підвалу і від його мікроклімату.

Висновок

Можна впевнено сказати, що металеві сходи в підвал є найпростішим і від цього не менш надійним варіантом. У представленому відео в цій статті ви знайдете додаткову інформацію по даній темі.