Теплиці з полікарбонату креслення. Види і форми

67

Теплиці з полікарбонату креслення. Види і форми

Залежно від свого пристрою парники бувають поглиблені і надземні.

Поглиблений виглядає як траншея з верхньою обв’язкою з дощок , цегли або іншого матеріалу, наявного в господарстві. За рахунок такого пристрою для» особливої грядки «потрібно менше»підігріває речовини». Поглиблені парники роблять як з односхилим, так і з двосхилим дахом, а також арочної. При цьому мають плоскі односхилі називають російськими, а двосхилі будиночком іменуються бельгійськими. І підходять вони для високих рослин.

Надземний парник інакше називають переносний. Також він має назву паризького або французького. У такій споруді» подушка » з гною розташовується під шаром грунту. У міру перегнивання «теплоносія» парник доводиться оновлювати.

Готові вироби з полікарбонату для вирощування різних городніх культур-це зазвичай надземний варіант. Хоча можна підібрати такий, який вдасться застосовувати як дах для поглибленого варіанту «утепленій грядки». А якщо нічого підходящого в продажу немає, неважко самостійно спорудити парник з покриттям зі стільникового листа полікарбонату.

Каркасний парник часто робиться на металевій основі, цей «скелет» буває оцинкований, іноді посилений.

Сучасні споруди для овочів відрізняються різноманіттям різних конфігурацій і вигадливістю назв. Багато при цьому отримують горду приставку»еко». Це може бути і звичайний прямокутний парник з дахом. Є полікарбонатні з відкривається верхом типу черепашка, з відкидними кришками.

Цікавий варіант парника-метелика. Його стінки піднімаються вгору, завдяки чому можна безперешкодно підходити до рослин з будь-якого боку. У жарку погоду така конструкція легко провітрюється.

У парника «тюльпан» розсувний принцип регулювання, також як і у парника-хлібниці, що дуже зручно для дачі з обмеженою площею городу, де кожен квадратний метр землі на вагу золота. Переваги таких конструкцій очевидні в порівнянні, наприклад, з арочним і покритим плівкою парником «перчина».

Оригінально виглядає круглий парник. Він може являти собою, наприклад, арочну конструкцію. Використовують такі будови і для пророщування розсади, і для повноцінного вирощування різних культур, включаючи етап збору плодів. Під куполом чудово тримається тепло, а самі конструкції такої форми відрізняються міцністю, витримуючи хороший шар снігу взимку.

Крім того, парники круглої форми можуть прикрасити собою дачні та садові ділянки.

Існують і зовсім посунуті моделі конструкцій з автоматичним провітрюванням, здатні позбавити дачника від зайвого мотання з міста на свою ділянку і назад заради того, щоб закрити або відкрити парник з улюбленими огірками.

Саморобні парники з полікарбонату, створені вмілими руками, багато в чому повторюють форми і принципи дії магазинних побратимів і зовні часом не відрізняються від них.

Теплиці з полікарбонату своїми руками з профільної труби. Теплиця з профільної труби своїми руками-креслення і схеми типових, ергономічних конструкцій

Стандартна саморобна теплиця з профільної труби зазвичай буває трьох видів:

  • прибудована до будинку з односхилим або асиметричним овальним дахом.
  • окремо стоїть арочна конструкція.
  • теплиця будиночком з профільної труби з двосхилим покрівлею.

Виходячи із заданого розміру профтруб, доцільна довжина споруди: 3,4,6,12 м, ширина відповідно: 2, 3, 4, 6 м. Зручний розмір для організації двох паралельних грядок 3-6*3 м, для трьох – 3-12*4-6 м. В приватному будівництві теплиця з металевих труб своїми руками має затребуваний стандарт 3*6 м.

Креслення теплиць з профільної труби, з розмірами, на стрічковому фундаменті

Каркас теплиці з профільної труби – креслення і розрахунки

Робота в теплиці частіше протікає за принципом: я розігнувся подивитися, не розігнулася вона, щоб подивитися не розігнувся я. Тому важливо для полегшення і максимального комфорту праці правильно розрахувати висоту споруди. Оптимально, якщо людина встане в повний зріст + 300-400 мм.

Докладний креслення арочної споруди

Середня ергономічна висота арочної теплиці – 1,9-2,4 метра-це по суті радіус згину полікарбонатного листа. Згадуємо формулу довжини кола: l= π*d, де π – 3,14, d – діаметр = 2 радіусів.

Припустимо, висота теплиці з профтруби – 2 м, тоді l (довжина кола) = 3,14*4 = 12,56 м. Нам потрібно половина цієї довжини — 12,56:2 = 6,28 м. Але це не раціонально при використанні обшивки з полікарбонату, виходить, що одного листа довжина якого 6,0 м не вистачить, доведеться доточувати невелику смугу, то ж зі стандартною довжиною профтруби. Щоб уникнути зайвих витрат, необхідно зменшити висоту теплиці, раціонально якщо, н=1,85-1,9 м, при ширині споруди 3,7-3,8 м.

Схема теплиці з профільної труби, своїми руками таку конструкцію можна виготовити практично без відходів матеріалу

Для двосхилим покрівлі розрахунок висоти залежить від ухилу даху, для різних регіонів, в залежності від вітрової і снігової навантажень, зазвичай укіс становить 30-45о. Зручна висота прямої стіни – 1,7-2 метра до нижнього краю крокви. На прикладі прорахуємо загальну висоту теплиці з профільної труби до коника.

Припустимо, ухил двосхилим даху становить 30о, ширина теплиці 4 м. За теоремою піфагора: с2=а2 + в2, де с – гіпотенуза (довжина одного ската), а – катет (перпендикуляр від краю каркаса з профтруби до середини), в – катет (висота від коника до прямої стіни по перпендикуляру). У нашому випадку:а = 4: 2 = 2 метри. З геометрії: катет, що лежить навпроти кута в 30о, дорівнює половині гіпотенузи. Складаємо рівняння:

В=х, отже,

С=2х, звідси (2х)2= 22+х2, 4х2= 4+х2, 3х2= 4, х2 = 4:3, х = √1,33(3) = 1,154 м – це довжина гіпотенузи, значить, катет в = 0,58 м, звідси загальна висота теплиці з профтруби: 2+0,58=2,58 м.

Виготовлення теплиці з профільної труби, креслення стандартної двосхилим споруди

Відзначимо важливий нюанс, скат даху повинен на 100-300 мм бути довшим ніж сама теплиця, тому його довжина = 1,154+0,1(0,3) = 1,25-1,45 м-це необхідно врахувати при розкрої профільної труби для кроквяної системи теплиці.

Про вхід

Вхід в теплицю краще зробити з торцевого боку, висота дверей 1,9-2,1 м, ширина 700-800 мм, для зручного внесення горщиків з розсадою і інструментів. Для зимових теплиць з профтруби рекомендується прилаштувати невеликий тамбур, це допоможе уникнути потоків холодного повітря при вході.

Теплиця своїми руками. Види і етапи будівництва теплиць

На жаль, не вся територія росії сприяє вирощуванню власних овочів і фруктів протягом багатьох місяців. У більшості кліматичних зон країни дачний сезон вкрай нетривалий, в той час як багато людей прагнуть виростити на своїй ділянці якомога більше культур для подальшої їх заготівлі. У зв’язку з чим садівники і городники охоче використовують теплиці, за допомогою яких збільшується вегетаційний період, що дає можливість зняти урожай ранній і більш рясний. У ряді випадків при наявності грамотно побудованого парника власноруч вирощені культури можна вживати цілий рік.

Зрозуміло, для цих цілей необхідно враховувати ряд особливостей, про які ми детально поговоримо в даній статті.

Особливості

Побудована своїми руками теплиця завжди гріє душу садівника. Конструкція може бути самого різного розміру і форми, а саморобні теплиці нітрохи не гірше у використанні і функціональності. Пристрій легко можна подивитися на схемах і кресленнях, матеріали для виготовлення можуть бути різними. Найчастіше в якості каркаса використовується склопластикова арматура, зі знімним покриває матеріалом проблем також не виникає – в основному, це поліетиленова плівка, скло або ж полікарбонат. З огляду на всі ці особливості, звести на ділянці подібну споруду можна за одні вихідні, і саморобні споруди нітрохи не поступаються за якістю придбаним в магазині.

Плюси і мінуси

Зручні саморобні парники користуються великою популярністю серед дачників. До безперечних плюсів можна віднести той факт, що зроблена самостійно теплиця на дачі обійдеться порівняно дешево. Бюджетна теплиця може бути зроблена з різних матеріалів, найголовніше – оснастити її відкривається дахом і подбати про якість освітлення для рослин. Говорячи про мінуси, зрозуміло, слід врахувати, що доведеться витратити час на вивчення видів і конструкцій, а також на ознайомлення з кресленнями і планами побудови на дачі.

Види

Теплиці проектуються з урахуваннямБотанічних характеристик тих видів рослин, під потреби яких вибудовується парник. До них відносяться також кількість пропускається світла і температура всередині. Теплиця може бути як цілорічної, так і використовуваної в певний сезон. В цілому, всі види теплиць підходять для вирощування різноманітних культур – будь то китайська капуста або квіти.

При першому наближенні парники можна розділити на наступні категорії:

  • односхилі;
  • двосхилі;
  • каплевидні;
  • купольні;
  • багатокутні;
  • голландські.
  • у більшості випадків односхилі дахи використовуються при будівництві оранжерей або зимових садів, оскільки даний вид споруди має прохід. Як наслідок, входити в приміщення легко можна без оглядки на погодні умови. Даний вид теплиць найкраще встановлювати з південного боку житлового будинку.
  • парники з двосхилими дахами користуються величезною популярністю на території нашої країни і на даний момент є найбільш поширеною конструкцією.
  • каплевидний парник являє собою дуже міцну конструкцію, відмінно пропускає сонячне світло, не затримує на поверхні опади у вигляді снігу, проте його досить складно монтувати, тому такі теплиці рідко виготовляються самостійно.
  • купольна тепличка володіє ефектним зовнішнім виглядом і не вимагає великої витрати матеріалів, але головне її достоїнство полягає в тому, що в силу особливостей конструкції її можна встановлювати в районах з сейсмічною небезпекою. Головні завдання при будівництві – хороша герметизація і якісне утеплення.

Креслення теплиць з розмірами. Види

Види теплиць

Виходячи з форми конструкції, теплиці з полікарбонату можна розділити на 4 основний види:

Прибудована до будівлі теплиця

Пристінні теплиці-вдалий варіант для побудови парника. Основною перевагою є менша витрата матеріалів. Однією і стінок буде служити частина будинку або інша грунтовна споруда.

У свою чергу пристінні конструкції можуть мати різне розташування щодо стін будинку.

Таким чином, можна виділити три типи:

  • можливий варіант еркера: в цьому випадку теплиця буде виступати із загального периметра будівлі. Займає, як правило, невелику частину стіни;
  • також парник може заповнювати порожній простір між будівлями . При такому варіанті зручно і функціонально використовується площа двору;
  • парник, який продовжує основну будову будинку, займає всю стіну споруди і є найбільшою за площею серед пристінних конструкцій. Найчастіше, при складанні проекту перед будівництвом будинку, закладається в креслення розташування закритого парника або аранжереї.

Двосхилий дах-класичний варіант

Двосхилі теплиці мають вертикальні стіни і дах з двома скатами. Перевага конструкції в зручності складання і монтажі. Кутова форма даху дозволяє функціонально використовувати стельовий простір, наприклад для установки полиць під горщики з розсадою.

Багатокутні парник

Багатокутні парники досить міцні і здатні витримувати сильні снігопади і пориви вітру . Мають відмінну світлопроникність. Незвичайна конструкція теплиці дозволяє красиво оформити.

Арочний вид теплиць отримав значну популярність завдяки здатності краще зберігати тепло всередині парника.

Конструкційна особливість і плавний скат даху дозволяє витримувати великі навантаження від снігу і не перешкоджає скочуватися сніжним опадам на землю.

Переваги

Теплиця з полікарбонату

Сучасний будівельний матеріал полікарбонат прийшов на зміну важкому склу і кардинально спростив роботу при зведенні теплиць.