У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добрив

151

Спатифиллум, або spathiphyllum, з сімейства ароїдні добре відомий квітникарям-любителям в якості прекрасного декоративного кімнатної рослини, який заслужив дуже широку популярність завдяки своїм дивно красивим, незвичайним квіткам. При недостатньо правильному догляді листя і квіти спатифиллума починають чорніти, а також виникають інші зміни зовнішнього вигляду кімнатної культури.

Чому чорніють кінчики і краю листя

Горезвісною, повсюдно зустрічається проблемою цього добре відомого в умовах кімнатного квітництва декоративного рослини є поява засохлих і почорнілих кінчиків листя, які дуже сильно псують зовнішній вигляд культури. Щоб цього не сталося, потрібно знати причини подібного явища і виключити їх:

  • головним правилом догляду за спатифиллумами є наявність високої вологості повітря, тому пересушування часто стає основною причиною зміни забарвлення кінчиків листя;
  • неправильне розташування кімнатної квітки також може бути фактором, що викликає потемніння листя;
  • кінчики листя можуть почорніти через брак фосфорно-калійних або азотовмісних добрив.

Саме з цієї причини дуже важливо дотримуватися не тільки температурний режим, а й дотримуватися оптимальних показників вологості в приміщенні вирощування кімнатної декоративної культури. Найбільш комфортними є наступні умови вирощування спатифиллума в кімнатному квітникарстві:

  • верхня частина грунтової суміші обов’язково повинна просохнути перед проведенням чергового поливу;
  • на стадії активного росту рослини (приблизно з кінця лютого і до вересня) рослина потрібно підгодовувати повним комплексним добривом в слабкій концентрації;
  • періодично слід здійснювати пересадку дорослої кімнатної культури з повною заміною ґрунту;
  • теплолюбна кімнатна рослина spathiphyllum прекрасно розвивається і росте при зволоженому повітрі і температурі в 20-23 °с, але наявність прямих сонячних променів може стати для кімнатної декоративної культури згубним.

Час від часу бажано забезпечувати кімнатній квітці spathiphyllum теплий, освіжаючий душ. Однак потрібно пам’ятати, що надмірно старанний полив викликає загнивання кореневища, що також характеризується появою чорних кінчиків на листках. Рішення такої поширеної проблеми досить просте і полягає в регулюванні водопостачання кімнатного спатифиллума.

Спатифиллум: чорніють квіти (відео)

Чому з’являються плями

У деяких випадках у спатифиллума не тільки висихають листя по краях, але і з’являються характерні сохнуть плями чорного кольору в центральній частині листових пластин. Як правило, темні коричневі або чорні плями на спатифиллум можуть вказувати на надлишкові поливи, які супроводжують кімнатна рослина досить тривалий час. В такому випадку коренева система декоративної культури досить швидко починає підгнивати, що викликає почорніння листя.

У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добрив

В результаті опіку кореневої системи добривами великі темні плями з’являються на листках спатифиллума дуже швидко. Потім листя набувають жовтого забарвлення і відмирають. Щоб виправити подібну ситуацію, досить промити кореневу систему рослини в чистій і теплій відстояній воді, а потім здійснити пересаджування в чистий грунтовий субстрат.

Квітка чорніє в разі так званого «мокрого» переохолодження, яке супроводжує вечірній полив з подальшим підморожуванням кореневої системи на холодному підвіконні. В цьому випадку рекомендується робити утеплення підвіконня або розташовувати квітковий горщик на деякій відстані від вікна в зимовий період. При сильному підморожуванні коренів врятувати кімнатна рослина буває досить складно. Хорошим ефектом володіє підвищення імунітету декоративної культури і полив через піддон теплою водою з додаванням «корневина».

У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добрив

Причини почорніння квітів

Квіти спатифиллума дуже привабливі, і рясне цвітіння робить цю кімнатну культуру вельми декоративною. Спатифиллум володіє дуже високим рівнем чутливості до перезволоження грунту, і якщо це відбувається, чорніють сердцевинки і темніють квітки.

Недостатнє зволоження грунту при вирощуванні «жіночого щастя» (так часто називають спатифиллум) також переноситься рослиною дуже важко і негативно відбивається на зовнішньому вигляді квіток. Рослина потребує практично постійному і регулярному збризкуванні листя, але не можна допускати попадання вологи всередину самих квіток.

У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добрив

Профілактика і лікування хвороб

Як правило, при дотриманні технології вирощування і забезпеченні рослині повноцінного догляду хвороби і шкідники спатифиллум практично не вражають. Тим не менш, слід звернути особливу увагу на кімнатний квітка в наступних випадках:

  • досить поширеним шкідником spathiphyllum є борошнистий червець, для знищення якого слід протерти листя слабким спиртовим розчином, а потім обприскати настоєм на основі цитрусових кірок або «актелліком»;

У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добрив

  • поразка сажистий грибком супроводжується почорніння листя спатифиллума, а для лікування використовується обробка уражених поверхонь стандартним мильним розчином;
  • значної шкоди квітці може принести щитова міль, яка провокує появу темних плям на кімнатній рослині, і для боротьби з якою застосовується мильно-тютюновий розчин або обробка надземної частини нікотинсульфатом, з розрахунку 1 г препарату на 1 літр теплої води.

Кращим способом запобігання ураження spathiphyllum шкідниками або хворобами як і раніше залишається систематичне обтирання листя вологою губкою.

Як доглядати за спатифілумом (відео)

При вирощуванні спатифиллума слід враховувати той факт, що в занадто великих горщиках у кімнатної рослини краще розростається листя, а для отримання рясного і тривалого цвітіння слід обов’язково дотримуватися пропорцію між розмірами кореневої системи і діаметром посадкової ємності.

Серед безлічі сортів домашніх рослин великою популярністю користується спатифиллум. Цей тропічний квітка полюбився багатьом господиням. Догляд за ним нескладний, але коли настає холодна пора року, рослина гостро реагує на сухе повітря в житловому приміщенні. У нього починають сохнути і чорніти кінчики листя. З якої причини хворіє кімнатна квітка і як допомогти улюбленій рослині?

Опис рослини

Багатьом квітникарям спаціфілус знаком під іншим поширеним назвою — «жіноче щастя» . Елегантний на вигляд квітка вважається невибагливим у догляді і користується великою популярністю. Його можна побачити практично в кожному будинку. При правильному догляді він радує своїм оригінальним і вишуканим цвітінням.

Кімнатна квітка відноситься до роду спатифиллум і всього налічується 45 видів рослини. Деякі з цих видів відрізняються досить декоративним зовнішнім виглядом. Батьківщина тропічної рослини-південна америка, тропіки декількох країн:

  • бразилія;
  • колумбія;
  • венесуела;
  • філіппінські острови.

Незвичайні суцвіття рослини білого кольору нагадують біле покривало. У перекладі з грецької назва квітки має два слова — » покривало «і»білий».

Листя з цільними краями має овальну форму, а в самому центрі виділяється центральна жилка . До неї примикають більш тонкі прожилки. Черешки квітки розширюються біля основи. В основному поширені види з білими суцвіттями, хоча є менш рідкісні види з зеленуватим покривалом.

Тривалість цвітіння спатифиллума приблизно 2-3 тижні у весняну пору року. Якщо за ним правильно доглядати, то квітка буде радувати своїм цвітінням влітку і восени. Коли період цвітіння підійшов до кінця і суцвіття засохли, їх обов’язково слід видалити.

Особливості догляду

Навіть таке просте в догляді кімнатна рослина потребує постійної турботи і уваги. Коли у спатифиллума чорніють листя або починають жовтіти, сохнути кінчики листя, такі симптоми повинні стати тривожним сигналом. Рослина так реагує на неправильний догляд, захворювання. Необхідно відразу після прояву перерахованих ознак вживати заходів , інакше рослина буде продовжувати хворіти і може незабаром загинути.

Спатифиллум відноситься до тих рослин, яким необхідно тепло, адже він родом з тропіків. Рекомендується в теплу пору року створювати для квітки підвищену вологість в приміщенні. Взимку спатифиллум слідОбмежити в поливі, він погано переносить надмірну вологість. Зайву воду з піддону необхідно видаляти, якщо вона там виявилася.

Кімнатна квітка погано переносить прямі сонячні промені. Для нормального розвитку йому більше підходить півтінь. Температурний режим в літню пору повинен бути в межах 22-23 о с, а в холодну пору року температура не повинна опускатися нижче 18 о с . Квітка дуже болісно реагує на протяги в приміщенні. Якщо не знати цих особливостей, спатифиллум буде складно вирощувати без проблем.

Чому чорніють листя у спатифиллума?

У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добривпричин, за якими виникають проблеми з цією рослиною може бути кілька. Найчастіше квітникарі помічають, що у квітки починають чорніти кінчики листя. На це впливають різні несприятливі умови вирощування «жіночого щастя». Головний показник здоров’я і правильного догляду спатифиллума — його гарний зовнішній вигляд. Нерідко квітникарі помічають, що у спатифиллума сохнуть кінчики листя. Скоріше за все такі ознаки пов’язані з порушенням поливу кімнатної рослини.

Досвідчені квітникарі виділяють дві причини, за якими чорніють кінчики личка листя у рослини:

  • надмірний полив;
  • недостатня підгодівля.

Коли рослина занадто часто, рясно поливається і знаходиться в прохолодному приміщенні, його коріння починають підгнивати. Поступово це відбивається на листках спатифиллума — сохнуть кінчики листя, на них з’являються чорні плями. Коли видно, що прикоренева система починає темніти, то це явна ознака ураження сірою гниллю. Необхідно відразу обробити грунт фунгіцидами, а рослина помістити в провітрюване приміщення з температурою не менше 16 о с.у зимову пору року рослина краще виставити на підвіконня, що виходить на південну сторону. Рослину слід поливати тільки відстояною водою і скоротити кількість поливів.

Друга причина-недолік підгодівлі . Це може бути пов’язано з недостатньою кількістю азоту або фосфору в грунтової суміші. Якщо в цьому причина, тоді потрібно внести добриво, до складу якого входять:

  • фосфор;
  • калій;
  • азот.

Дозування підгодівлі повинна відповідати зазначеній на упаковці. У теплу пору року добриво вноситься 1 раз в 2-3 тижні. У холодну пору року спатифилуум не потребує добриві, оскільки він перебуває в стані спокою.

Чому у спатифиллума жовтіють листя?

У спатифиллума чорніють листя що робити. Чому чорніють листя у спатифиллума? що стосується добривхоча спатифиллум вважається простим у догляді кімнатною рослиною, але неприємності можуть з’явитися в процесі його розвитку. Дуже часто доводиться спостерігати, що кімнатна квітка жовтіє або сохне і відразу виникає питання, чому так відбувається? фахівці вважають, що виною тому низька вологість повітря в приміщенні . Коли повітря занадто сухе, то кінчики листя квітки починають жовтіти або сохнути на кінцях.

Можна рослина частіше обприскувати в домашніх умовах, але це не завжди дає позитивні результати. Вологість повітря можна підвищити іншими способами:

  • горщик слід поставити в піддон з зволоженою галькою;
  • обкласти грунт в горщику вологим мохом;
  • поруч з горщиком поставити ємність з водою.

Пожовклі або засихають листя можуть бути через занадто сухого грунту або надмірного поливу. Друга причина-занадто мала ємність, квітці необхідний більш вільний горщик.

Основною причиною сухості і жовтизни листя можуть стати прямі сонячні промені або надлишок сонячного світла. Наприклад, прямі сонячні промені будуть викликати опіки на листках рослини.

Якщо рослина надмірно поливати, то це також може викликати сухість і жовтизну листяної маси. Бажано робити полив у міру висихання верхнього шару грунту. Найкраще частіше обприскувати листя» жіночого щастя», не допускати застою води, виконувати помірний полив, щоб грунт був злегка підсохлої, але не сухий.

Дотримуючись простих правил догляду за спатифиллум в домашніх умовах можна домогтися регулярного цвітіння. Здорова рослина буде радувати око соковитою зеленою листяної масою, вишуканими білими квітами.

Чорний колір різних органів рослини, неодмінно, пов’язаний з погіршенням здоров’я спатифиллума. Зовні чорнота виглядає по-різному. Може бути» суха » чорнота, уражені ділянки пересихають, кришаться. А також мокнуче почорніння-явна ознака процесу гниття, коли поверх ураженої ділянки з’являються грибкові спори, цвіль. При нездужанні спатифиллума, чорніють квіточки: темніють серцевини, покривало, кінчики суцвіть також набувають нездоровий темний відтінок.

Чому це відбувається?

Як не крути, але більшість нездужань пов’язано з похибками в догляді, які призводять до таких плачевних наслідків. Найчастіше чорні квіточки сигналізують про проблеми з кореневою системою .

Надлишок вологи

Вологолюбна рослина слід регулярно поливати. Квітка дійсно вважає за краще вологий грунт, але не застій води.

Але важливо знати, що рясний полив устоюють влітку, а помірний – взимку.

Тут потрібно не забути про зміни обсягів рідини при зміні сезонів. При постійному знаходженні коренів в мокрому субстраті виникає процес гниття. Захворювання виражається потемнінням більшої частини листа, чорним обідком по краю суцвіття. Також зайва рідина може утворитися, якщо в квітковому горщику відсутній дренаж, що і призводить до застою рідини.

Грибкові захворювання

Ще однією причиною ураження квіточок вважаються грибкові захворювання, в першу чергу вражають коріння рослини. Особливо добре грибкові інфекції розвиваються у вологому субстраті і при низькій температурі повітря . Зовнішня картина уражень-це чорнота з характерними ознаками грибкових зносин. Уражена частина квітки мокнуча, пухка. Можливо прояв плям і вкраплення бурого кольору. Грибкові інфекції небезпечні ще тим, що вони швидко поширюються і уражаються поруч стоять кімнатні рослини.

Переохолодження

Спатифиллум теплолюбний квітка, а при протягах і раптовому зниженні температури, листя мляво схиляється вниз, темніють суцвіття. Наприклад, подібне може злучити, при транспортуванні кімнатного екзота з магазину, в холодну пору року. Або при попаданні морозного повітря в приміщення і безпосередньо на»жіноче щастя».

Якщо переохолодження не значне, то квітка відновлює пружність, але чорні сухі кінчики залишаються. Досить небезпечно, якщо переохолодження піддався квітка у вологому стані . Наслідки подібного явища можуть бути згубні.

Низька вологість повітря

Підвищена вологість для цієї рослини досить важлива. Через велике листя відбувається газообмін, випаровується значна кількість вологи, яке відповідно має компенсуватися поливом або вологим мікрокліматом. Але в умовах квартири оптимальні вологісні параметри створити досить складно, особливо в зимовий час. При сухому повітрі розвивається безліч недуг. Симптом зниженої вологості: сам лист зелений, чорного кольору тільки кінчики листя і краю покривала.

Неграмотне використання мінеральних добрив

Часто недолік або надлишок поживних компонентів призводять до почорніння країв суцвіття. Час від часу грунт, в якому виросте рослина, слід оновлювати. Адже грунт виснажується, і рослина різко реагує на брак поживних мікроелементів. Рекомендується підгодовувати кімнатний екзот круглий рік .

Для відновлення природного балансу, необхідно удобрити рослину комплексом мінеральних речовин, тим самим убезпечити квітка від голодування.

Однак неправильна дозування добрив або неграмотне їх використання може спровокувати чорноту суцвіть. Головне, уважно вивчити інструкцію на упаковці препарату, не збільшувати вказану кількість мінеральних речовин.

Наслідки для «жіночого щастя»

Чорнота білосніжних квіточок, безумовно, псує естетичний вигляд рослини. Звичайно, подібне засмучує власника спатифиллума, але це тільки симптом поганого самопочуття. Якщо на недавно ще здоровому рослині помітні темні плями на покривалі, вкраплення, чорні кінчики або коріння – це сигнал до дії.

Важливо визначити з причиною. Якщо всьому виною неправильний догляд , то ситуація поправна, варто тільки привести в порядок умови утримання. Гірше, коли екзот гниє, в результаті розвивається інфекційне захворювання. В такому випадку, потрібно вчасно схаменутися і вжити екстрених заходів з порятунку, інакше спатифиллум очікує загибель. Не виключено, що на пізніх стадіях чорним кольором стане весь квітка, тоді все вживаються дії марні.

Що робити, якщо темніють частини рослини?

Тільки кінчики

Причин потемніння країв уЛистя відповідно чорніти. Якщо ж грунт пересушений, то корінці починають засихати, а листя також починають сохнути і чорніти. Рослину слід обприскувати, якщо в приміщенні занадто низька вологість повітря (особливо в зимовий час). Влітку квітка можна купати під невеликим струменем води кімнатної температури.

  • порушення правил підгодівлі. Листя чорніють через брак або надлишку в субстраті мінеральних речовин. Необхідно дотримуватися основного правила: під час цвітіння рослину необхідно підгодовувати мінеральними добривами щотижня. Для підгодівлі підійдуть звичайні мінеральні добрива, які називаються універсальні, або спеціальної підгодівлею, призначеної для спатифиллума. В інший час, коли рослина відцвіте, підгодівлю зводять до мінімуму – один раз на місяць. В основному в цей час вносять азотні добрива, які дуже любить спатифиллум. Чорніють листя через нестачу саме добрив «зростання».
  • Якщо дотримуватися всіх правил догляду за цим чудовим рослиною, то «білий парус» (так називають спатифиллум в народі) буде радувати зеленими листочками.