Велика китайська стіна: цікаві факти

104

Тут зібрані найцікавіші факти про велику китайську стіну:
Вкс — найдовша стіна в світі і найбільша споруда давнини.
Приголомшливі пейзажі: від пляжів циньхуандао до скелястих гір навколо пекіна.

Складається велика китайська стіна з безлічі секцій-ділянок:

  • бадалін
  • хуанг хуанченг
  • 75 км. На північний схід від пекіна. Ця ділянка була побудована при мінських імператорах лунцин і ваньлі. Тут траса стіни круто згинається, беручи напрямок на північний схід. Рельєф місцевих гір величний і грізний, рясніє крутими схилами і обривами. На південно-східній околиці ділянки, на висоті 600 метрів знаходиться місце, де сходяться три гілки стіни. Тут височіє кутова вежа, неподалік є спостережна вишка» цзянькоу», за нею пік висотою 1044 метрів, про який кажуть, що він недоступний навіть ширяючому орлу.

    Симатай

    Ділянка великої стіни симатай-мабуть, єдине місце, де стіна не піддавалася ремонту і зберегла первісний вигляд. Знаходиться він в містечку губейкоу, що на північний схід від повіту міюнь під пекіном. Довжина ділянки симатай 19 км. Східна частина ділянки, де на відстані кілометра збереглися залишки 14 спостережних вишок, досі вражає грізною неприступністю. Особливо виділяються ступінчаста стіна і»терем феї».

    Вейська стіна

    В епоху воюючих царств правитель царства вей зробив будівництво кріпосної стіни, щоб перегородити шлях військам західного царства цинь, яке на той час посилилося і стало робити походи проти сусідів. Ця ділянка стіни зберегла назву вейської. На півдні ця ділянка стіни починається в містечку чаоюаньдун на західному березі річки чанцзянь, неподалік від північного відрогу гори хуашань (м хуаіниш, пров. Шеньсі). Далі стіна йде на північ, її трасу можна простежити по залишках стіни в селах хун’янь і ченнань. Найкраще збереглася вейська стіна на ділянці в селі ченнань.

    Обривистий ділянку

    В історичних документах ця ділянка великої стіни називається»західним ділянкою стіни». Знаходиться він в 8 км. Північніше застави цзяюйгуань в провінції ганьсу. Побудований в мінський період. Тут стіна, слідуючи вигинів гірського рельєфу, круто спускається вниз, в ущелину, а в ущелині стіну надбудували так щоб на неї неможливо було видертися. У ущелині стіна йде фактично рівно, а не в’ється, як сусідні ділянки, по звивистому хребту. За це її прозвали»обривистою». В1988 р. Ділянка обривистої стіни був реставрований і в 1989 році відкритий для туристів. Піднявшись на дозорну вишку для сигнального вогню, можна оглянути панораму по обидва боки стіни.

    Степова ділянка стіни

    Ця ділянка стіни починається від цзіньчуаньської ущелини, яка розташована на схід від повітового міста шаньдань пров. Ганьсу. Протяжність ущелини 35 км. На скелястому обриві на висоті 5 метрів від дна ущелини вирізані ієрогліфи «цзіньчуаньская цитадель». На північ від виходу з ущелини проходить велика стіна. Тут вона вступає в степовий район, де висота стіни становить 4-5 метрів. Довжина степової ділянки 30 км. Зберігся парапет, що підпирав з обох сторін стіну.

    Застава янгуань

    В 75 км.на північний захід від міста дуньхуана знаходяться руїни стародавньої застави великої стіни-янгуань. За старих часів стіна на трасі янгуань-юйменьгуань мала протяжність 70 км.існували спостережні і дозорно-сигнальні вишки, нині вже зруйновані. Судячи з нагромаджень каменів і земляних валів поблизу застави янгуань було більше дюжини дозорно-сигнальних вишок. З них найбільшою і найбільш добре збереженою є сигнальна вишка на вершині гори дуньдунь, на північ від застави янгуань.

    Застава цзяюйгуань

    Застава цзяюйгуань в мінський період була західним кінцем великої стіни. З усіх застав на трасі великої стіни застава цзяюйгуань найбільш добре збереглася і крім того є однією з наймасштабніших. Свою назву застава отримала від назви ущелини цзяюй, яке простягнулося між горами циляньшань і чорним хребтом і має в довжину 15 км. Якраз посередині ущелини на західному його схилі була побудована застава цзяюйгуань. Будівництво її датується 1372 роком (5-м роком правління мінського імператора хун’у). Фортифікаційний ансамбль включає внутрішню стіну, додаткову стіну, полукружьем розташовану перед головними воротами, земляний вал по обидва боки стіни, зовнішні глинобитні стіни і рів, виритий перед стіною.

    З трьох сторін застави-східної, південної і північної — є зміцнюють глинобитні підпори, звані «зовнішніми стінами». У західних і східних воріт внутрішньої (серцевинної) стіни є зовнішні полукружья додаткових стін, які з’єднуються з остовом внутрішньої стіни. Особливий інтерес представляє кутова ділянка стіни на стику дозорної вишки, що північніше воріт гуанхуамень, і східного ділянки стіни.

    Перша заставна вишка великої стіни

    У південному краю великої стіни мінського періоду, в 7,5 км від застави цзяюйгуань височіє гігантська заставна вишка — символ початку великої стіни. Ця вишка була зведена військовим даотаєм лі ханем в 1539-1540 роках (18-й-19-й роки правління мінського імператора цзяцина). Ця вишка називається також таолайхеской за назвою протікає тут річки таолайхе. З вишки відкривається величний вид на йде в гобі гряду великої стіни.

    За матеріалами: tonkosti.ru, legendtour.ru, lifeglobe.net