Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми руками

138

(18 оцінок, середнє: 4,33 з 5)

особистий присадибна ділянка є найкращим місцем для відпочинку і роботи. Щоб добре відпочити на природі, людство придумало багато видів різних пристосувань, наприклад, гойдалки або гамак. Найкращим зручним предметом меблів можна вважати крісло. Але в його конструкцію можна внести одне доповнення, яке зробить його більш зручним. Подібна модель допомагає розслабитися всім м’язам тіла, а повільне і монотонне розгойдування розташовує до довгих роздумів.

Конструкція крісла качалки знайшла величезну популярність у світі. Саме тому з моменту його винаходу з’явилося багато варіантів крісла качалки . Майстри стверджують, що зробити крісло своїми руками досить просто.

які існують крісла качалки для дачі

Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми рукамищоб виготовити універсальну модель крісла качалки для дачі буде необхідна лоза верби. Унікальна і проста конструкція буде чудово виглядати на тлі різноманітної зелені і відмінно поєднуватися з декором альтанки або дачного будиночка. Головним недоліком такого міцного і легкого предмета інтер’єру можна вважати боязнь великої кількості вологи.

Ротангом називається дуже гнучка ліана, яка росте в країнах азії. Ця рослина також використовують для плетіння унікальних і красивих крісел гойдалок. Їх краса не поступається виробам з верби, але міцність набагато гірше. Кріпильні матеріали з металу при виготовленні меблів з ротанга не використовуються. З’єднання прийнято здійснювати лише за допомогою якісної в’язки і клею для дерева.

Коли мова йде про термін служби і великої міцності крісла качалки, то найкращим прикладом служать моделі, виготовлені з металевих деталей. Унікальне мереживне крісло здатне прикрасити абсолютно будь-яку дачну ділянку. Крісла качалки варто застосовувати не тільки як меблі для дачного будиночка. Головною перевагою виробу для офісної роботи прийнято вважати його солідність і представливість. Зараз існують моделі крісел гойдалок від відомих дизайнерів, які виготовлені в різних сучасних стилях.

Багато сучасних конструкцій цих предметів меблів мають особливу унікальність . Разом зі звичайними моделями крісел гойдалок, вони можуть гарантувати своєму власникові великий комфорт і незалежність від загальноприйнятих джерел енергії. Подібний предмет меблів, який оснащений невеликими сонячними батареями, дає можливість провести вільний час з користю і комфортом.

як зробити крісло гойдалку своїми руками

Крісло за своєю конструкцією має багато спільного з диваном. Коли на такий предмет меблів кладуть багато подушок або накидається плед, то неможливо знайти нічого кращого для відпочинку в дачному будиночку. Далі, буде детально описаний процес складання крісла качалки з фанери своїми руками.

інструменти для крісла качалки своїми руками

Виготовити унікальне крісло гойдалку досить просто. Придбавши хороші матеріали і маючи потрібні інструменти, можна за невелику кількість часу зібрати цей предмет меблів самостійно. Щоб зібрати крісло гойдалку знадобляться наступні інструменти:

Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми руками

Хороша організація процесу складання передбачає, що абсолютно всі необхідні інструменти будуть розташовуватися біля робочого місця.

крісло качалка своїми руками: креслення

Кожна відповідальна робота повинна починатися з виконання докладного креслення , який потрібен для того, щоб не помилитися в необхідній кількості будівельних матеріалів. А також якісний креслення легко можна знайти в мережі. На спеціальній метричній сітці з кроком не більше 10 сантиметрів, розташовується шаблон бічних деталей крісла качалки. Оптимальним варіантом буде перенесення креслення на великий аркуш паперу і виготовлення лекала, за допомогою якого буде зручно переносити контур вироби на фанеру.

У цій роботі можна допускати маленькі неточності. Але все боковини в обов’язковому порядку повинні бути однаковими. На нижній катає стороні крісла качалки не повинні бути присутніми виступаючі кути.

виготовлення заготовок для крісла качалки з дерева

Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми рукамидля того щоб зробити спеціальні царгові стяжки і боковини , буде необхідна фанера найвищого класу з товщиною не менше 3 сантиметрів. Бічні елементи варто випилювати електричним лобзиком по виготовленому лекалу. Три царги повинні мати розмір 810 на 125 міліметрів.

Далі, варто нарізати заготовки з дерев’яних брусків, які в майбутньому будуть складати поверхню спинки і сидіння унікального крісла. Для цієї мети добре підійде дерев’яний брус габаритами 50 на 25 міліметрів. З нього потрібно відрізати 36 заготовок по 1250 міліметрів. Перед тим як купувати потрібний для роботи матеріал, варто дізнатися, яка стандартна довжина дерев’яного бруса в найближчому будівельному магазині.

Загальна довжина бруса , яка потрібна для виготовлення виробу, досить просто розраховується на калькуляторі. Потрібно дотримуватися кратність, щоб при різанні заготовок залишався невеликий обсяг залишився матеріалу. В такому випадку оптимальним рішенням буде зменшення розміру крісла качалки. Наприклад, якщо стандартна довжина дерев’яного бруса 2,5 метра, то одна заготовка буде 1240 міліметрів, тому що необхідно відняти товщину розпилу і подальшу обробку.

З кріпильними матеріалами все набагато простіше. Для виготовлення дерев’яного крісла качалки будуть необхідні:

  • 14 спеціальних конфірматів розміром 5 на 125 міліметрів;
  • 150 саморізів по дереву розміром 4 на 50 міліметрів.

Таким чином, підготовчий етап можна вважати закінченим. Однак ще буде необхідно сильно попрацювати, щоб зробити унікальне крісло гойдалку. Додатково можуть знадобитися такі матеріали:

  • якісна оліфа;
  • лак для деревини;
  • рідка шпаклівка;
  • антисептик проти самих різних шкідників.

обробка деталей майбутнього крісла качалки

Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми рукамидалі, можна приступити до ошкуріванію виготовлених елементів крісла і зняття з них маленьких фасок. Коли болгарка має велику потужність і є досвід роботи з нею, то подібний процес не забирає багато часу. Якщо врахувати те, що меблі буде часто перебувати на відкритому повітрі , варто велику увагу приділити торцях деталей, щоб забезпечити їх захист від вологи, яка постійно буде на них впливати.

Всі торці заготовок потрібно добре просочити гарячою оліфою, а поздовжні волокна дерева на них трохи сплющити за допомогою молотка. Таким чином, волога не завдасть великої шкоди кріслу гойдалці. Цю процедуру для торців вироби необхідно провести кілька разів.

збірка саморобного крісла

У цього виду дачних меблів немає певних стандартів і правил збірки. Спеціальні отвори під царги варто розмітити так, щоб було зручно збирати крісло гойдалку. Основні елементи зручного крісла такі:

  • узголів’я;
  • зовнішня дуга;
  • боковини;
  • изножье.

Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми рукамиспеціальні царги кріпляться до боковин за допомогою евровинтов. Щоб виконати цю роботу, на боковинах потрібно зробити якісну розмітку, а потім поєднати дві боковини. Далі, в їх площинах варто просвердлити наскрізний отвір за допомогою свердла по дереву діаметром 8 міліметрів. Щоб зробити отвори в торці царг, необхідно застосувати свердло по дереву діаметром 6 міліметрів. Ось тепер потрібно стягнути каркас вироби за допомогою конфірматів.

Далі, необхідно зробити отвори в дерев’яних брусках, які будуть утворювати спинку і сидіння крісла качалки. Заготовок має бути 35 штук. Потрібно виготовити в кожному бруску 4 наскрізних отворів. В результаті повинно вийти 140 однакових отворів . Щоб спростити цю роботу, варто застосовувати спеціальний кондуктор. Так називається пристрій для розмітки великого числа однакових виробів.

Зробити його досить легко. Береться невеликий обрізок дерев’яного бруса, але не менше 300 міліметрів завдовжки. У ньому необхідно просвердлити наскрізні отвори для шаблону, діаметр яких зобов’язаний відповідати розміру будівельного олівця для розмітки. З торця і збоку такого пристрою потрібно прибити невеликі обрізки фанери, які будуть виконувати роль обмежувача. Це не дасть можливість зробити помилки при розмітці отворів.

Такий кондуктор можна використовувати для розмітки наскрізних отворів, але свердлити через нього категорично не можна, так як свердлом будуть розбиватися шаблонні отвори і заготовки доведеться заново розмічати.Однак можна використовувати свердло по дереву розміром 4 на 35 міліметрів з зенкером. В такому випадку можна в розміченій деталі робити наскрізний отвір такого розміру, яке потрібно.

Між дерев’яними брусками зобов’язаний бути пробіл мінімум в 17 міліметрів . Щоб уникнути перекосів, потрібно відзначити на боковинах вироби відстань, відповідне 6 брусків разом з необхідними інтервалами, і додатково перевірити збіг шаблонів за розмірами. Коли вони повністю збігаються, то можна далі продовжувати збірку крісла качалки. При розбіжності розмірів, варто зробити коригування заготовок. Сучасний саморіз для деревини добре закріплює єврофанеру. Однак якщо врахувати те, що частота кріплення дуже велика, то необхідно застосовувати свердло по дереву діаметром 3 міліметри.

остаточна обробка крісла качалки

Потрібно ретельно зашпатлевать отвори від саморізів. Далі, необхідно обробити виріб спеціальним антисептиком і кілька разів покрити його водостійким лаком. Цю роботу варто виконувати дуже акуратно і уважно. Після ретельної просушування крісла качалки можна приступати до його експлуатації.

як самостійно зробити металеве крісло гойдалку: креслення

Як змайструвати деревяне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку. Крісло-гойдалка своїми силами в домашніх умовах крісло качалка з профілю своїми рукамиметал є досить складним в обробці матеріалом . Коли немає досвіду в куванні або специфічного обладнання для виробництва гнутих виробів, то для самостійної збірки будуть доступні лише прості крісла качалки. Однак їх конструкція здатна бути досить цікавою. Спочатку з металевого куточка або профілю збирається каркас вироби.

Далі, всі заготовки необхідно обробити антикорозійним складом. Молоткові фарби зараз користуються великою популярністю. Декор обробки залежить від уподобань майстра. Наприклад, сидіння можна зробити з дерев’яних планок або обтягнути його м’якою тканиною. Щоб прикрасити крісло гойдалку, варто виготовити невеликі подушки для спинки і сидіння, а зверху накрити все більшим знімним чохлом . Іноді каркас з металу обплітають великою кількістю вербової лози. Для цієї роботи будуть необхідні теоретичні навички з плетіння з лози, які варто вивчити з численних відео в мережі.

На сьогоднішній день крісло-гойдалка — не забутий предмет старовини, а популярний і зручний елемент інтер’єру. Воно зустрічається не тільки на дачах і заміських будинках, але і в солідних офісах і квартирах. Крісло-гойдалка-дорогі меблі, але, маючи бажання і трохи матеріалів, можна виготовити її своїми руками з фанери.

Переваги саморобного крісла-качалки з фанери

Головні переваги фанери — це міцність і легкість. Крісло-гойдалку з такого матеріалу зручно переставляти. Крім цього, фанерна меблі гармонійно вписується в інтер’єр будь-якого приміщення.

Поверхня крісла-качалки легко обробляється різними способами (шліфуванням, фарбуванням, покриттям лаком або спеціальною плівкою) – стало бути, декорувати її і проводити косметичний ремонт предмета буде дуже просто.

Крісло-гойдалка, виготовлене з фанери, має високу вологостійкість, що істотно продовжує термін його експлуатації. перевага таких меблів ще й в тому, що вона виконується з екологічних матеріалів, тому не вимагає особливого догляду.

Дерев’яні елементи крісла-качалки прекрасно вписуються в інтер’єр

Вимоги до конструкції і розміри

Залежно від того, де буде використовуватися крісло-гойдалка (на відкритій галявині або приміщенні), підбирається фанера різної товщини і породи дерева. Якщо предмет буде розміщуватися в місцях з підвищеною вологістю, використовують фанеру з дуба. Головне, щоб при виготовленні матеріал був відносно сухий (вологість від 3 до 10%).

Найбільш зручна висота крісла-качалки без підголівника становить близько 90 см, з підголовником — 110-115 см.предмет такого розміру підходить для зростання середньостатистичної людини.

Висота несучих боковин до верху сидіння повинна бути близько 35 см, щоб сидить в кріслі можна було розгойдуватися, трохи витягнувши ноги.

Сидіння крісла-качалки буде зручним, якщо його довжина і ширина складуть 50 см.такі параметри забезпечать комфортну посадку в крісло. Можна зробити і ширше, що дозволить зручніше розташуватися і піджати ноги. Оптимальний кут нахилу спинки — 15 градусів і більше. Підлокітники краще трохи розвести в сторони від сидіння крісла-качалки на 13-15 см.

Необхідно звернути особливу увагу на радіус полозів. якщо він буде великим, то крісло стане постійно завалюватися назад, що може привести до перекидання. Через полози з малим радіусом предмет буде швидко повертатися у вихідне положення — це створить ефект обсмикується розгойдування, що також незручно. Товщину полозів краще набирати з декількох деталей товстої фанери, склеєних між собою.

Використання коротких або довгих полозів має значення. крісло з довгими деталями володіє більшою глибиною і амплітудою розгойдування, при якій положення сидячого змінюється в напівлежаче. У предмета з короткими амплітуда менше, тому людина весь час залишається в сидячому положенні.

Крісла-гойдалки з довгими полозами є класичним варіантом, відповідним для всіх.

Конструкція крісла качалки: 1 — боковини; 2-царга; 3-стійка; 4, 6, 7-поперечки; 5-рейки спинки; 8-підніжка

Необхідні матеріали та інструменти

Щоб змайструвати крісло-гойдалку самому, знадобиться приготувати наступне:

  • листи фанери.
  • дерев’яний брус (довжина-53 см).
  • електролобзик або болгарка.
  • набір пилок по дереву (пиляльне полотно в межах від 50 до 105 мм).
  • ручний фрезер або дискова шліфувальна машина з насадками різної зернистості (можна використовувати звичайний наждачний папір).
  • рулетка вимірювальна і олівець.
  • дриль електричний зі свердлами по дереву.
  • шурупи, гайки, шайби.
  • синтепон.
  • щільна тканина для оббивки.
  • меблевий степлер, клей.
  • фарба по дереву, лак.

Для виготовлення деталей крісла-качалки краще використовувати листи фанери, розмір яких 1520х900 см, а товщина — 4 мм, 10 мм і 15 мм. Для бічних елементів потрібен матеріал товщиною 4 мм. Якщо потрібних листів немає, то можна буде в процесі робіт випиляти кілька однакових деталей з тонкої фанери і склеїти їх.

Так як фанера має різну товщину, то для розпилу конкретного матеріалу підбирається відповідний інструмент. Листи товщиною до 1,5 мм розрізаються наточеним ножем. Листи до 6 мм-лобзиком, а більш товсті — електролобзиком або болгаркою.

Інструмент для роботи з фанерою підбирається з урахуванням товщини матеріалу

Підготовка фанери і загальні правила роботи з нею

Перш за все, необхідно зручно організувати робочий простір. При розпилі великого фанерного листа в приміщенні повинно вистачати місця.

Щоб уникнути швидкого зносу деталей крісла-качалки, необхідно обробити фанеру одним із запропонованих засобів:

  • склотканиною;
  • лаком;
  • оліфою;
  • фарбою.

Обклеювання склотканиною значно збільшує термін служби фанери. Якщо використовувати це покриття неможливо, можна замість нього взяти звичайну марлю. Для з’єднання матеріалів застосовується лак без поліефірних і епоксидних компонентів в складі.

Покриття оліфою допоможе збільшити вологостійкість фанери

Покриття лаком дозволяє захистити фанеру від зовнішніх впливів. Збільшити вологостійкість допоможе обробка фарбою, а також оліфою, яка утворює гідроізоляційний шар (просочення буде ще ефективніше, якщо її попередньо розігріти на водяній бані до 60 градусів).

Особливу увагу потрібно приділити торцевим сторонам фанерних деталей. Вони вимагають додаткової ізоляції і ретельної обробки. Для їх захисту необхідно виконати одну з наступних дій:

  • зашпаклювати торці фанери;
  • обробити глибоко проникаючими ґрунтовками;
  • застосувати густотерті фарби;
  • обклеїти краю металевим або пластиковим кантом.

При роботі з фанерою необхідно дотримуватися наступних правил:

  • не рекомендується розпилювати фанеру поперек її волокон-це призведе до розтріскування країв листа.
  • у лист фанери краще не забивати цвяхи і не вкручувати шурупи, так як це призведе до розтріскування поверхні. Щоб не допустити цього, потрібно попередньо просвердлювати отвори. Якщо все-таки фанерні деталі з’єднуються шурупами, необхідно надягати на них металеві шайби.
  • щоб надати фанері потрібний вигин або форму, її поверхню слід намочити і залишити в такому положенні на кілька годин.
  • перед склеюванням фанерних деталей їх дотичні поверхні