Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

123

Ремонт являє собою складний і досить трудомісткий процес. А якщо ще доводиться ремонтувати недосконалі поверхні, то він перетворюється в важку процедуру. Наприклад, щоб укласти плитку на нерівну стіну може знадобитися набагато більше часу і сил, ніж робота з підготовленою поверхнею. В ідеалі подібні поверхні необхідно вирівнювати, але для цього потрібне застосування додаткових витратних матеріалів. А такий варіант доступний далеко на всьому. Укладання ж на непідготовлену поверхню, в принципі можлива, якщо підійти до даного питання з усією відповідальністю.

Укласти плитку на нерівну стіну можна при мінімальних витратах. Спочатку вам необхідно підготувати поверхню. З цією метою слід збити зі стіни стару штукатурку або ж зняти старі фарбу і шпаклівку, якщо мова йде про гіпсокартонної поверхні. При цьому роботи необхідно проводити з усією ретельністю, так як від того, наскільки якісно ви очистите поверхню, буде залежати сила зчіпки плитки зі стіною.

Укладання плитки завжди має на увазі обов’язкове грунтування. Причому перед тим, як провести його, слід зачистити найпроблемніші ділянки. Якщо на стіні є шматки цегли або частини бетону, які можуть відвалитися, їх потрібно заздалегідь видалити. Отвори ж необхідно закрити шпаклівкою. Потім потрібно видалити з поверхні бруд і пил. Для цього ви можете використовувати жорстку щітку. Далі можна приступати до грунтування. Найкраще скористатися ґрунтовкою глибокого проникнення. Якщо ви збираєтеся укладати плитку на гіпсову стіну, то процедуру грунтування доведеться повторити двічі.

Після грунтування можна починати розмітку стіни. Необхідно це для закріплення рейки, яка буде утримувати плитку. Через те, що стіна нерівна, вам доведеться витратити більше клею, який створить товстий шар, що ускладнює плитку. В результаті плитка може сповзти ще до висихання клею. Рейка не дозволить їй цього зробити. В якості розмітки проводиться лінія в місці, де буде знаходитися нижній плитковий ряд. Рейку за допомогою шурупів прикручуємо до стіни по лінії розмітки. При цьому користуємося рівнем.

Після вищевказаних процедур необхідно зробити так звані маяки. Для цього на початку і в кінці ряду за рівнем укладаються дві плитки, між якими натягується мотузка. При укладанні плитки ми будемо орієнтуватися на дані маяки і мотузку. Далі можна починати укладати плитку стіну. Нам знадобиться клей, здатний створювати 30-ти мм шар. Їм ми намазуємо задню частину плитки, а також замазуємо глибокі тріщини на стіні, якщо такі є. Потім ми притискає плитку до стіни (так, щоб вона вийшла на одному рівні з маяками) і, в разі, якщо між нею і стіною утворюються порожнечі, заповнюємо їх. Прибравши залишки клею, вирівнюємо плитку по натягнутій мотузці. Низ регулюємо рівнем. За аналогією викладаємо залишилася плитку.

Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни?

  • підготовчі роботи
  • правильний спосіб укладання
    • спосіб неправильний
    • спосіб не рекомендований
    • спосіб правильний
  • як покласти обрізану плитку?
  • виправлення дрібних нерівностей і затирка швів

Ремонт ванної кімнати і туалету починається з вибору будівельного матеріалу для обробки. І, природно, що для цієї мети найбільше підходить керамічна плитка. А так як ремонтні роботи частенько доводиться робити самостійно, то краще заздалегідь знати про ті труднощі, з якими доводиться стикатися під час трудового процесу. Одним з таких неприємних моментів є укладання плитки на нерівні стіни.

Схема укладання плитки у ванній кімнаті.

Підготовчі роботи

Звичайно, облицювати рівні стіни ванної кімнати або туалету легше, так як це не вимагає значної попередньої підготовки, на яку йде дорогоцінний час і додаткові фінансові витрати. І хоча обробку кахлем можна зробити на будь-яких стінах, але для кінцевого результату варто постаратися і не пошкодувати допоміжних ресурсів.

Починати ремонтний процес потрібно з підготовки інструментів і матеріалів. Для роботи знадобляться:

  • керамічна плитка;
  • хрестики для вставки між плитками;
  • спеціальний клей;
  • затирка;
  • будівельний невеликий рівень;
  • довгий рівень;
  • будівельний зубчастий шпатель;
  • брусок з дерева або гумовий молоток;
  • болгарка;
  • плитко — або склоріз;
  • перфоратор і міксерна насадка;
  • зубило;
  • маркер;
  • рулетка;
  • планка;
  • посуд для розчину;
  • шпатель гумовий;
  • губка;
  • ганчір’я.

Схема розмітки нерівній стіни і установки маячків.

В процес підготовки входить обстеження стін за допомогою рівня для виявлення нерівностей і викривлених кутів. Це допоможе визначити, чи потрібно проводити вирівнювання стін повністю або можна обійтися корекцією окремих ділянок.

Такі недоліки, як ухил стін або дивляться всередину кути, необхідно виправити. Якщо цього не зробити, то в подальшому це призведе до виникнення наступних проблем:

  • під час установки ванни утворюються великі зазори;
  • складності з монтажем кутової раковини;
  • труднощі при монтажі душового куточка.

Повернутися до змісту

Правильний спосіб укладання

Існує кілька варіантів облицювання поверхні кахельною плиткою:

Повернутися до змісту

Спосіб неправильний

Кахель кладеться за допомогою зубчастого шпателя на абсолютно невирівнену поверхню. Даний метод сприяє тому, що плитка по кутах стає клином і виступає над поверхнею під різним ухилом.

Повернутися до змісту

Можна обійтися без вирівнювання, замінюючи його шаром клею під час укладання плитки на нерівну стіну. Економія часу тут в наявності, правда, за рахунок значного зниження міцності і якості клейового шару. Цим методом можна скористатися для облицювання окремих нерівних місць. При цьому значно збільшиться витрата клею.

Повернутися до змісту

Спосіб правильний

Перед тим як укласти керамічну плитку, вирівнюють стіни штукатурною сумішшю, використовуючи правило.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Способи укладання плитки на стіну.

Після виконаної роботи подальші дії з укладання кахлю не будуть представляти ніякої складності.

Шар клею при нанесенні його зубчастим шпателем матиме рівномірну товщину, і кількість витрачається клейового складу буде потрібно мінімальне.

Вирівняти стіни перед кладкою кахельної плитки – значить виконати один з найважливіших етапів оздоблювальних робіт.

І чим сумлінніше поставитися до цього процесу, тим легше буде виконати всі наступні дії.

Повернутися до змісту

Перевірка поверхні на перпендикулярність і вертикальність

Рівняють стіни для того, щоб уникнути кривизни і значного нахилу поверхні. На стінах необхідно заздалегідь зробити насічки зубилом або перфоратором. Горби з м’яких поверхонь з штукатурки або гіпсоблоків прибирають зубилом з молотком, перфоратором і лопаткою або шпателем. Тверді поверхні обробляють болгаркою, використовуючи диск по бетону. Прибирати опуклості в кутах або під стелею слід з особливою обережністю, так як саме там проходить електропроводка. Позбувшись від горбистих нерівностей, розчином закладають утворилися вибоїни. Вирівнює суміш може допомогти в тому випадку, якщо викривлення поверхні незначне.

Схема вирівнювання стіни перед укладанням плитки.

Не можна укладати плитку, не переконавшись попередньо в перпендикулярності стін підлозі, стелі і один одному. перевірку проводять за допомогою рівня або схилу дуже ретельно, інакше будь-яке приховане відхилення призведе до того, що дефекти будуть виділятися.

Перевірка стіни схилом на вертикальність більш точна і має менше похибок. Щоб її зробити, необхідно вбити цвяхи під стелею для закріплення мотузки схилу. Після підвішування схилу лінійкою вимірюють проміжки між стіною і мотузкою схилу по всій її довжині.

При перевірці рівнем весь процес проходить за технологією, подібною з перевіркою рівності підлоги, але звертати увагу необхідно на іншу колбу.

Нахил стіни може бути 0,2%. Це означає, що різниця зазорів у підлоги і стелі не повинна бути більше 2 мм на 1 м висоти.

Повернутися до змісту

Вирівнювання і зміцнення стін

Перед облицюванням поверхню стіни необхідно простукати, перевіряючи її на міцність. Якщо вЯкому-небудь місці чути глухий звук, то такий шар знімають до бетонного або цегляного підстави. Обсипається поверхню зміцнюють спеціально призначеними для цього засобами або зчищають.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Схема розмітки для укладання плитки у ванній.

Дерев’яні стіни спочатку треба оббити металевою сіткою, величина осередків у якій дорівнює 10 мм або 15 мм.перед фіксацією сітки на стінах закріплюють бруски з дерева шириною в 30-40 мм і товщиною в 20-25 мм. Між ними поміщають руберойд або толь, а після цього до брусків прибивають сталеву сітку. На рабицю наносять цементний розчин, змішаний з азбестом 6 або 7 сорту. Після цього виробляють оштукатурювання поверхні сумішшю з піску та цементу з пропорцією 3:1. Штукатурку потрібно наносити шаром не менше 15 мм.готуючи стіни до укладання кахельної плитки, штукатурний шар не загладжують і не виробляють затірку.

Так само, як і стіни, дерев’яні підлоги перед облицювальними роботами покривають металевою сіткою, а зверху наносять бетон шаром в 2-3 см.потім накладають ще одну рабицю і другий пласт бетону аналогічної товщини. Готову поверхню рівняють і виконують на ній насічки для того, щоб плитка, покладена на розчин, краще трималася. Через 3-5 днів бетон схопиться, і можна буде приступати до покриття підлоги.

Повернутися до змісту

Грунтовка поверхні і укладання плитки своїми руками

Перед тим як виробляти облицювання, підлогу і стіни грунтують, щоб прибрати пил і поліпшити зчеплення. Цього можна і не робити, якщо укладання плитки буде проведена на підставу з бетону або міцну штукатурку з використанням спеціальної клейової суміші. Для банного приміщення необхідно застосовувати клейові склади і ґрунтовку з вологостійкими якостями, так як будівельна суміш повинна відповідати характеру приміщення.

Облицювання стін від нижнього рівня починають тільки за умови, що підлоги без ухилів і вже покриті плиткою. Якщо все готово, то ванну встановлюють і заповнюють шви на місцях зіткнення зі стінами герметиком на основі силіконового каучуку. Потім по всій довжині стику приклеюють пластиковий куточок і укладають кахель, натискаючи на куточок і притискаючи його до ванної.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Схема розташування керамічної плитки у ванній, при укладанні якої не залишаються маленькі шматочки.

Оформлений таким чином проміжок між стіною і ванною має акуратний вигляд, так як пластиковий куточок прикриває шар герметика, а укладена зверху плитка не дає ванні піднятися.

Існує думка, що насамперед необхідно плиткою покрити стіни, потім підлогу, а після цього займатися установкою ванни. Але при такому розкладі робіт незрозуміло, що робити з утворився проміжком між ванною і стіною. Гідроізоляція в цьому випадку вирішується за допомогою герметика, а ось естетичність зовнішнього вигляду залишається під питанням.

При влаштуванні душового куточка, укладання плитки проводиться зверху піддону, а стики кахлю і піддону покривати якісним герметиком на основі силікону.

Щоб шов був добротним, по периметру піддону уздовж стіни поміщають обрізки щільного матеріалу. Для цієї мети можна використовувати перфорований картон.

Укладання кахельної плитки повинна відбуватися за умови ретельно і правильно підготовленої поверхні. Для цього потрібно домогтися ідеально рівних стін, без тріщин, опуклостей або ж впуклостей, перепадів і так далі. Рівень допоможе перевірити поверхні на наявність ухилу, а також неправильних кутів. Важливо розуміти, якою має бути геометрія стін. Від цього залежить те, наскільки легко буде скочуватися волога по ним, чи не почне у вас падати плитка незабаром після її укладання. Періодично буває так, що майже вся стіна – рівна, а ось з окремим фрагментом бувають проблеми. Перевірте стіну також на предмет грибків, цвілі або ж ризику їх появи.

Чим небезпечна нерівна стіна? крім уже описаного, це може спричинити за собою появу зазорів, а також деякі труднощі при монтажі ванної, душового куточка. Одна плитка може виступати і навіть в деякому сенсі нависати над іншою. Спотвориться малюнок, якщо він присутній.

Укладання плитки – кращі способи

Не варто укладати плитку на нерівні стіни, хоча є спосіб, при якому вирівнювання відбувається за рахунок додавання або ж коригування шару клею. Це не найкращий варіант, оскільки міцність з’єднання в цьому випадку набагато менше. В результаті плитка може почати падати. Перевагою тут можна назвати тільки економію часу, яка відбувається в цій ситуації. Однак витрата самого клею збільшується. Втім, це може мати сенс, якщо стіна володіє певними нервами тільки в декількох місцях. Одним словом, таке укладання кахельної плитки на стіни може бути іноді виправдана, проте тільки в деяких виключно ситуаціях. Крім того, адекватне виконання подібного способу вимагає певної майстерності в поводженні з інструментами.

Найбезпечніший спосіб – це укладання плитки на вирівняні стіни. Для вирівнювання використовується штукатурка, якій тримається кілька днів. Після цього плитка буде досить-таки добре триматися, шар клею наноситься скрізь однаково, ніяких слідів його використання не видно. В роботі використовується зубчастий шпатель. Витрата речовини, яка відповідає за зчеплення, йде мінімальний. Це оптимальний метод.

Процес укладання плитки-що потрібно врахувати?

Перед тим, як приступати до укладання, потрібно все стіни ретельно підготувати. Не варто здійснювати укладання на голі стіни в стані як є. Видаліть спочатку звідти фарбу, пил і сліди штукатурки. Це впливає на те, наскільки добре ваша плитка буде триматися і як довго. Далі йде грунтовка. Якщо стіни будуть довго контактувати з водою, наприклад, біля ванни або ж душовою, поверхню найкраще обробити попередньо мастикою для кращої гідроізоляції. Тоді укладання кахельної плитки на стіни не буде відшаровуватися через вогкості і грибків. І неприємного запаху аналогічно не варто очікувати. Особливо ретельно варто обробити місця швів. Не забудьте про гідроізоляцію, якщо ви припускаєте, що вода буде литися по стінах, то ізоляцію потрібно зробити інтенсивної. Не забувайте про силікон, він може допомогти.

Класти плитку по стінах можна від підлоги тільки тоді, коли там вже є покриття. Після викладки першого ряду (не забудьте продовжити його по стінах у всіх напрямках), дайте клею злегка висохнути. Плитку можна притримувати в цей час за рахунок піддону. Враховуйте питання напрямних.

А ось якщо питання з підлогою ще не вирішене, то потрібно активніше використовувати напрямні. Вони тимчасові, кріпляться тільки по горизонталі. Від них і йде укладання найпершого плиткового ряду. Якщо місце складне, є можливість, що плитку потрібно буде обрізати, то не варто її класти відразу на клей. Краще приміряти, а коли ви переконаєтеся в тому, що розміри прорахували правильно, варто наносити клей. Використовувати його варто невеликими порціями, це забезпечить відсутність пересихання.

Перевіряйте все за допомогою горизонталю, площини і рівня. Можна використовувати нитки, натягуючи їх по прямій. Кахельну плитку найкраще класти від самого видимого або ж від найдальшого кута. А ось кінці, можливо, доведеться закінчувати спеціально обрізаними варіантами. Для того, щоб приховати такі кінці, можна клеїти подобу пластикових плінтусів для кутів. Можна спробувати цільним варіантом закрити обрізаний, зробивши так, щоб останній впирався як би перший. Щоб стежити за рівністю швів, потрібно закупити хрестики, які прокладаються по лініях швів. Після укладання вони прибираються.

Здійснювати процес без плиткоріза неможливо, тому не забудьте його придбати перед ремонтом. Не забудьте про закладення швів між окремими плитками. Затирка відбувається після того, як кожен шов точно висохне. Спочатку кожен шов очищається акуратно накладним шпателем від залишків пилу, клею і так далі. Потім починається обробка за допомогою затірки, її можна приготувати своїми силами або ж купити вже готову. У своїй нормальній консистенції затирка найбільше нагадує досить густий крем. Її наносять на шви спеціальним гумовим шпателем акуратними рухами по діагоналі. Не залишайте пустот.

У цьому ролику я розповім про тонкощі укладання плитки на нерівні стіни. Такі стіни ускладнюють укладання і займають набагато більше часу. Тому укладання по нерівній стіні-це крайній варіант. І ось моя перша порада: обов’язково якщо є час і можливість, вирівняйте стіну до укладання плитки.

Стіни завжди вирівнюйте по маяках, покупним або саморобним. А що робити, якщо немає такої можливості, немає часу рівняти велику стіну, а перепади на стіні великі? тоді зробіть вирівнювання частково, використовуючи той же плитковий клей, дайте цьому шару підсохнути протягом дня, головне, щоб він дав усадку до укладання плитки. Вам буде простіше потім працювати. ЩеОдна важлива порада: завжди прагніть до мінімального шару клею при укладанні плитки. Це знижує усадку або зрушення наклеянной плитки, що в свою чергу не дає з’являтися щаблях, виступам між рядами, укладеними в різний час. Зараз я це наочно проілюструю.

У нас є стіна, криву поверхню ми будемо укладати плитку.

На відміну від вирівняної стіни тут буде потрібно великий і товстий шар клею.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Як завжди наносимо шар клею і вдавлюємо плитку в нього, і тут відбувається найцікавіше. При висиханні плитки на різні ділянки плитки на неї впливають різні сили, і чим шар клею більше, тим сила втягування плитки в клей буде вище.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

А найцікавіше, що всі сили ці між собою будуть нерівні, а плитка отримає додаткове поверхневий натяг, яке їй зовсім не потрібно і часто призводить до появи тріщин. Ще гірша ситуація, коли нерівну стіну облицьовують плиткою в різний час. Припустимо це нижній ряд плитки, покладений вчора, сьогодні ми наносимо на нерівну поверхню клей для наступного ряду, одночасно вирівнюючи стіну на цій ділянці.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Ми утапливаем плитку, робимо необхідні зазори, і на неї знову діють деякі сили.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Крім того, ми контролюємо вертикальність поверхні плитки, орієнтуючись на попередній ряд. Але на наступний день відбувається щось неприємне, верхній ряд трохи змістився щодо попереднього, він втягнувся в стіну сильніше, і якщо ми докладемо рівень, то виявимо ту саму неприємну сходинку.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

З чого можна зробити наступний висновок: на нерівній поверхні, де потрібна велика кількість клею, укладання потрібно проводити за раз, в один день. Якщо ж укладання на нерівній стіні відбувається в кілька днів, то на початку нового ряду наступного дня треба зробити сходинку навпаки – не утапливать плитку врівень з вчорашнім поруч. Але як визначити цей відступ? величину сходинки можна визначити заздалегідь, встановивши маяк на рівень першого ряду. Після усадки на наступний день відступ плитки від маяка покаже потрібну величину.

Ну а тепер я безпосередньо покажу як працювати з нерівними ділянками стіни.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

У цій стіни верх завалений вглиб, і кожен новий ряд вимагає все більше клею. Але може бути ситуація і зворотна, коли стіна завалена вглиб кімнати. В цьому випадку будьте уважні з нижніми рядами, щоб згодом залишився зазор на клей для верхніх рядів. На початку я буду наносити клей на стіну.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Через товстого шару клей повинен бути більш густим. За допомогою гладилки я ретельно вдавлюю клей в стіну. Кількість клею, яке мені потрібно нанести, я визначаю по сусідніх плитках. Звертаю увагу, що клей я наношу на поверхню тільки для укладання однієї плитки. Клей наноситься таким чином, щоб не допустити порожнечі на стіні. Як бачите, ця робота більш трудомістка, на відміну від вирівнювання стіни за допомогою правила до укладання плитки. Після стіни ми перемикаємося на плитку.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Її необхідно заґрунтувати клеєм. Клей необхідно нанести на всю поверхню плитки рівномірно, і за допомогою зубчастого шпателя або гладилки зробити борозенки.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

В даному випадку я скористаюся гладилкою з більшим зубом. Як і на рівній стіні наявність борозенок дозволить вийти повітрю при притисненні плитки. І шар клею при вдавлюванні плитки стане рівномірним. Тепер акуратно встановлюємо плитку на її місце, вдавлюємо, щоб прибрати порожнечі, і злегка простукуємо.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Не забуваємо встановить дистанційні хрестики знизу і збоку.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Контрольно рівнем перевіримо вертикальність установки плитки. Скорегуємо її де необхідно. Також за допомогою рівня перевіримо єдину площину з сусідніми плитками.

Як покласти кахель нерівна стіна. Чи можна проводити укладання плитки на нерівні стіни? правильний спосіб укладання

Тут ми не робимо зворотну сходинку, так як стіна укладалася за раз. Я сподіваюся, ця інформація була вам корисна, і стане в нагоді у вашій роботі.

Всі права на відео належать: dohow

Перш ніж почати облицювання стіни, її необхідно вирівняти: обштукатурити або обшити гіпсокартоном. Укладання плитки без попередньої підготовки застосовується рідко, оскільки покласти кахель на нерівну поверхню дуже складно. Але якщо ситуація вимагає покласти плитку на нерівну стіну, діяти слід за наступним планом.

Обмір стіни

Через нерівності на стіні шар розчину під плиткою на різних ділянках поверхні буде різним. На опуклих місцях його товщина буде мінімальною, а на найглибших вибоїнах максимальної. Щоб визначити найбільш виступаюче місце, поверхня проміряється схилом або довгим правилом. Виявивши таку ділянку, його відзначають крейдою. Саме на нього потрібно орієнтуватися, виставляючи перший ряд плитки.

Рада. Оскільки клейовий розчин неможливо нанести занадто товстим шаром (більше 1 см), перед укладанням найбільші вибоїни рекомендується закрити цементним розчином і дати йому висохнути. Якщо на стіні є явні горби, їх краще збити молотком або зрізати болгаркою. Ці заходи допоможуть скоротити різницю в товщині клею на різних ділянках і набагато спростять процес облицювання.

Монтаж опорної планки

Облицювання стіни починається з другого ряду. Для цього від підлоги відступається відстань, рівну висоті однієї плиточки, і монтується рівна дерев’яна планка або металевий профіль. На суміжних стінах також встановлюються горизонтальні рейки. Вони виставляються за рівнем і сходяться в кутах, утворюючи правильний прямокутник (з кутами 900).

Далі на опуклій частині стіни, зазначеної крейдою, на тонкий шар клею приклеюється одна плитка — вона послужить маяком для монтажу перших рядів. Такі ж маяки встановлюються на всіх стінах. Маякові плитки-тимчасова допоміжна міра. Після укладання декількох рядів вони прибираються.

Техніка укладання кахлю на нерівну стіну

На опорній планці під маяком встановлюється перша плитка. Її розташування слід розрахувати так, щоб від неї до найближчого кута містилося ціле кількість плиток. Шар клею під першою плиточкой регулюється таким чином, щоб вона перебувала в одній горизонтальній площині з маяком. Перевірити це можна за допомогою рівня, приклавши його одночасно до обох плитках. При необхідності під нижню плитку підкладається розчин або забирається.

Після остаточного коригування положення першої плитки викладається ряд. На цьому етапі робіт слід контролювати розташування плиток на опорній рейці — вони всі повинні відстояти від краю планки на одній відстані. Це визначається візуально і перевіряється за допомогою правила. Тепер найскладніша частина роботи виконана, і далі виконується звичайним способом. Надалі процесі облицювання не буде збоїв, якщо його постійно контролювати, перевіряючи рівність укладання буквально кожної плитки.