Хомут з товстого дроту. Дротяний хомут як найпростіший спосіб зєднання шлангів

124

Будь-який чоловік стикався з з’єднанням шланга і водяної труби або крана. У більшості випадків це звичайна процедура: одягнув впритул шланг на трубу і включив воду. Але подібне з’єднання нерідко пропускає воду, та й сам шланг іноді злітає. Тоді на допомогу до нас приходить дротяний хомут , який може врятувати в проблемній ситуації.

1 сьогоднішній дротяний хомут – пристрій і робота

Насамперед хочеться чітко визначитися з тезами: що насправді можна іменувати хомутами. Отже, даний пристрій, що має форму кільця, в основному, зроблене з легких сплавів металу. Має механізм затягування у формі спеціалізованої гайки, як правило, з черв’ячним різьбленням, а ще, в залежності від моделей, на гайці використовують метричну різьбу. У нашому випадку підстава пристрою має як би дротяну основу, але зроблено з дуже міцного металу, який при стягуванні не змінюється.

У сьогоднішньому варіанті стягуючим компонентом вважається якраз гайка з метричною різьбою, при загвинчуванні якої механізм впритул облягає поверхню, при цьому капітально притискаючи її на робочому підставі. Сферу використання хомутів досить широка, але спектр дії розрахований для створення герметичного з’єднання шлангів, гумових труб з твердими підставами, патрубками. За допомогою хомута можна щільно об’єднати водяний провід труб з гумовим шлангом і не побоюються, що де небудь буде протікання.

Навіть гофротруба для витяжки фіксується за допомогою хомута до димососу і не пропускає газоподібні, рідкі і тверді речовини в приміщення.

Спочатку даний пристрій створили якраз не для домашніх потреб, а для машинобудування. Хомути є важливим компонентом в двигуні фактично будь-якого автомобіля. Запитайте-чому? а справа вся в тому, що мотор машини в робочий період, за рахунок вібрації, розташовується в рухомому стані, а різні з’єднання, топливоподача, масла – це різні відрізки труби. Якраз гумові відрізки труби і мають вільний хід, і однаково вібрують одночасно з двигуном, при цьому виконуючи власні обов’язки по топливоподаче. Ну, а закріплюють їх до основи з металу хомутами, вони можуть забезпечити надійне, герметичне, а основне, якісне з’єднання головних вузлів мотора.

2 хомути пружинні дротяні: затискачі для всіх життєвих випадків

Серед подібного кріплення особливо хочеться виділити один вид виробу: хомути пружинні дротяні , які діють за принципом прищіпки, подібні кріплення цілком відповідають власній специфіці. Ця технологія і дозволяє встановлювати їх у напрямку без використання додаткового інструменту. Конструкція даного пристрою — це потовщена пружна дріт, причому досить жорстка, що дає можливість їй тримати встановлений діаметр. На краях є два «вушка», які і роблять функції»прищіпки».

Для того щоб встановити такий хомут на місце експлуатації, досить стиснути пальцями «вушка», при цьому діаметр хомута стає більше, після його можна надіти на відрізок труби. Ось і весь монтажний процес подібного багатофункціонального затиску. Дуже ймовірно, що песимісти можуть засумніватися, що такий простий пристрій може зробити щільне герметичне з’єднання . Але можемо вас запевнити, з’єднання досить сильне і надійне, ці доводи прямо підтверджують закони фізики. А справа вся в тому, що розраховані ці пристосування на використання в місцях з температурними перепадами.

Хомут з товстого дроту. Дротяний хомут як найпростіший спосіб зєднання шлангів

У нормальній обстановці механізм кріплення надає на з’єднання власне робочий тиск, при нагріванні метал починає збільшуватися, таким чином посилюючи властивість затиску у багато разів. У такого пристрою є не дуже великий небажаний ефект, в більшості випадків з якимось періодом такий затиск має особливість перетискати шланг з гуми, приводячи його в непридатність. Чи не найкраще застосовувати такий кріплення в двигуні автомобіля, або ж можна використовувати його з подальшою заміною.

3 як виконати хомут з дроту-етнічна методика від і до

Відмінно, коли в побуті є такий кріпильний елемент. Зрозуміло, подібна річ не день у день буває потрібна, але є моменти, коли без хомута не вийти обійтися, особливо це можна віднести до господарів автомобіля. Однак якщо ви регулярно забуваєте придбати дану деталь для власного набору, давайте ж разом спробуємо розібратися, як виконати хомут з дроту, маючи найменший набір матеріалів та інструментів.

Нам для цього потрібно буде сама дріт, яка повинна бути досить м’якою, проте в той же час досить міцною. З інструментів стане в нагоді викрутка і багатофункціональні плоскогубці, які можна знайти фактично в будь-якому будинку. Зараз поетапно розглянемо весь процес, який, так само як ви вгадали, якщо є наявність мінімуму компонентів буде досить простим.

Хомут з товстого дроту. Дротяний хомут як найпростіший спосіб зєднання шлангів

Як виконати хомут з дроту — покрокова схема

Крок 1: відміряємо неоходімую довжину дроту

В першу чергу давайте ж відкусимо дроту стільки, скільки просить діаметр нашого з’єднання. Прилади для вимірювань нам не потрібні, досить обмотати край дроту навколо відрізка труби і на око подумати кінчики для скручування, в більшості випадків вистачає 50-60 міліметрів. Після складаємо дріт в два рази і плоскогубцями відкушуємо зайве. Зводимо кінчики разом, так щоб вони були в одному рівні.

Крок 2: правильне пристрій хомута

Зараз, коли у вас в руках дріт, зігнута в два рази, потрібно на місці згину виконати правильне «вушко», причому діаметр «вушка» повинен бути однаковим з викруткою, яка зобов’язана вільно входити в нього. Щоб витримувати подібний розмір, досить випрямити кінчики, вставити між ними викрутку і знову їх звести разом. Зрозуміло, найпрекрасніше для цієї мети підходить викрутка хрестова, вона по всій довжині рівна і не має збільшення, на відміну від плоскої. Далі необхідно відігнути отримане» вушко » в сторону, щодо довжини дроту, воно буде виконувати роль замку.

Крок 3: докладний монтаж саморобного хомута

Тільки що ви виконали хомут з дроту власними руками, нічого, якщо він на вигляд не привабливий, основне, щоб він добре виконував власні функції. Залишилося його встановити на власне головне місце і впритул скрутити. Для цього обігніть його навколо відрізка труби, в першу чергу в тому вигляді, в якому він є, а конкретно подвійно, і схрестіть кінчики між собою. Після поміщаємо в» вушко » викрутку, чіпляємо другий кінець і за годинниковою стрілкою провертаємо пару раз до виникнення щільного з’єднання. Не забувайте, що під час затиску не варто сильно старатися, ви зобов’язані відчувати, коли необхідно зупинитися, щоб дріт не лопнула. Якщо на щойно встановленому хомуті залишилися дуже довгі кінчики, радимо їх відкусити кусачками.

Дуже ймовірно, що з першого разу вам не вдасться встановити хомут з дроту, виготовлений власними руками, може, у вас ніяк не вийде скручування, або ви перетягнете його, але не потрібно впадати у відчай, процедуру потрібно повторити виготовлення кріплення ще раз. Ми впевнені , що після декількох спроб у вас вийде хороше і герметичне з’єднання, і ця нехитра методика весь час виручить вас у важку хвилину. Завзятість і праця все перетруть! але все ж на прийдешнє тримайте в побуті кілька хомутиків різноманітного діаметру, вони в першу чергу знадобляться!

Кожен чоловік стикався з з’єднанням шланга і водяної труби або крана. Зазвичай це проста процедура: одягнув щільно шланг на трубу і включив воду. Але таке з’єднання часто пропускає воду, та й сам шланг часом злітає. Тоді на допомогу до нас приходить дротяний хомут, який здатний виручити в складній ситуації.

В першу чергу хотілося б чітко визначитися з поняттями: що насправді можна називати хомутами. Отже, це пристрій, що має форму кільця, як правило, виготовлене з легких сплавів металу. Має механізм затягування у формі спеціальної гайки, в основному, з черв’ячним різьбленням, а також, в залежності від моделей, на гайці застосовують метричну різьбу. У нашому випадку підстава пристрою має як би дротяну основу, але виготовлено з досить міцного металу, який при стягуванні не деформується.

У сучасному варіанті стягуючим елементом є якраз гайка з метричною різьбою, при закручуванні якої механізм щільно облягає поверхню, при цьому капітально затискаючи її на робочому підставі. Область застосування хомутів досить широка, але спектр дії розрахований на створення герметичного з’єднання шлангів, гумових труб з твердими підставами, патрубками. За допомогою хомута можна герметично з’єднати водянийТрубопровід з гумовим шлангом і не боятися, що десь може бути протікання.

Навіть гофрована труба для витяжки кріпиться за допомогою хомута до димоходу і не пропускає продукти згоряння в приміщення.

Спочатку такий пристрій було створено якраз не для побутових потреб, а для автомобілебудування. Хомути є важливим елементом в двигуні практично будь-якого автомобіля. Запитайте-чому? справа в тому, що двигун машини під час роботи, за рахунок вібрації, знаходиться в рухомому стані, а різні з’єднання, подача палива, масла – це різні патрубки. Якраз гумові патрубки і мають вільний хід, і рівномірно вібрують разом з двигуном, при цьому виконуючи свої обов’язки по подачі палива. Ну, а кріплять їх до металевої основи хомутами, вони здатні забезпечити надійне, герметичне, а головне, міцне з’єднання важливих вузлів двигуна.

Серед такого кріплення особливо хочеться виділити один вид виробу: хомути пружинні дротяні, які працюють за принципом прищіпки, такі кріплення повністю відповідають своїй специфіці. Дана технологія і дозволяє монтувати їх за призначенням без застосування додаткового інструменту. Конструкція такого пристрою-це потовщена пружна дріт, причому досить жорстка, що дозволяє їй тримати заданий діаметр. На краях є два «вушка», які і виконують функції «прищіпки».

Для того щоб встановити такий хомут на місце експлуатації, досить стиснути пальцями «вушка», при цьому діаметр хомута збільшиться, після його можна одягнути на патрубок. Ось і весь процес монтажу такого універсального затиску. Не виключено, що скептики можуть засумніватися, що такий простий пристрій може створити щільне герметичне з’єднання. Але можемо вас запевнити, з’єднання досить міцне і надійне, ці аргументи безпосередньо підтверджують закони фізики. Вся справа в тому, що розраховані такі пристрої на застосування в місцях з перепадами температур.

У нормальному середовищі кріпильний механізм надає на з’єднання свій робочий тиск, при нагріванні метал починає розширюватися, тим самим посилюючи властивість затиску в кілька разів. У даного пристрою є невеликий побічний ефект, зазвичай з часом такий затиск має властивість перетискати гумовий шланг, приводячи його в непридатність. Не рекомендується використовувати такий кріплення в двигуні автомобіля, або ж можна застосовувати його з подальшою заміною.

Добре, коли в господарстві є такий елемент кріплення. Звичайно, така річ не кожен день буває необхідна, але є моменти, коли без хомута просто не обійтися, особливо це відноситься до автовласників. Але якщо ви постійно забуваєте купити таку деталь для свого набору, давайте разом розберемося, як зробити хомут з дроту, маючи мінімальний набір інструментів і матеріалів.

Для цього нам знадобиться сама дріт, яка повинна бути досить м’якою, але в той же час досить міцною. З інструментів стане в нагоді викрутка і, які можна знайти практично в будь-якому будинку. Тепер покроково розглянемо весь процес, який, як ви здогадалися, при наявності мінімуму елементів буде досить простим.

Як зробити хомут з дроту — покрокова схема

Крок 1: відміряємо потрібну довжину дроту

Насамперед давайте відкусимо дроту стільки, скільки вимагає діаметр нашого з’єднання. Вимірювальні прилади нам не потрібні, досить обернути край дроту навколо патрубка і на око прикинути кінці для скручування, зазвичай вистачає 50-60 міліметрів . Після складаємо дріт вдвічі і плоскогубцями відкушуємо зайве. Зводимо кінці разом, так щоб вони були на одному рівні.

Крок 2: правильне пристрій хомута

Тепер, коли у вас в руках дріт, зігнута вдвічі, необхідно на місці згину зробити правильне «вушко», причому діаметр «вушка» повинен збігатися з викруткою, яка повинна вільно входити в нього. Щоб витримати такий розмір, досить розігнути кінці, вставити між ними викрутку і знову їх звести разом. Звичайно, найкраще для таких цілей підійде, вона по всій довжині рівна і не має розширення, на відміну від плоскої. Далі потрібно відігнути отримане» вушко » в сторону, щодо довжини дроту, воно буде виконувати функцію замка.

Крок 3: детальний монтаж саморобного хомута

Тільки що ви зробили хомут з дроту своїми руками, нічого, якщо він на вигляд непоказний, головне, щоб він якісно виконував свої функції. Залишилося встановити його на своє почесне місце і щільно скрутити. Для цього обігніть його навколо патрубка, обов’язково в тому вигляді, в якому він є, а саме подвійно, і схрестіть кінці між собою. Після вставляємо в» вушко » викрутку, чіпляємо другий кінець і за годинниковою стрілкою провертаємо кілька разів до появи щільного з’єднання. Пам’ятайте, що під час затиску не варто сильно старатися, ви повинні відчувати, коли потрібно зупинитися, щоб дріт не лопнула. Якщо на тільки що встановленому хомуті залишилися занадто довгі кінці, рекомендуємо їх відкусити кусачками.

Не виключено, що з першого разу у вас не вийде встановити хомут з дроту, зроблений своїми руками, можливо, у вас не вийде скручування, або ви перетягнете його, але не впадайте у відчай, повторіть процедуру виготовлення кріплення ще раз. Ми впевнені, що після декількох спроб у вас вийде якісне і герметичне з’єднання, і ця нехитра технологія завжди виручить вас у важку хвилину. Терпіння і праця все перетруть! але все-таки на майбутнє тримайте в господарстві кілька хомутиків різного діаметру, вони обов’язково знадобляться!

Своїми руками в прямому сенсі це зробити неможливо.

Підручний стандартний інструмент теж мало чим допоможе.

Потрібно використовувати або спеціалізований інструмент, або виготовляти щось схоже.

Я власноруч на зорі початку своєї трудової діяльності виготовляв ручний інструмент для опресування гідравлічних шлангів. У ті часи професійного інструменту ще не було.

Для початку треба розібратися як пресується шланг, що знаходиться під високим тиском.

Ось він вже з напресованим наконечником:

На фото видно робоча частина з різьбленням і вже на шлангу втулка (муфта) саме вона і обтискається по колу.

У розрізі штуцер з уже напресованою муфтою виглядає ось так:

Хомут з товстого дроту. Дротяний хомут як найпростіший спосіб зєднання шлангів

Процес напресування представляє з себе наступне:

  • шланг відрізається так, щоб торець був рівним.
  • зверху на шланг надівається муфта і просаджується далі.
  • на ніпель насаджується гайка різьбленням назовні.
  • ніпель вставляється у внутрішню частину шланга до упору торця шланга.
  • муфта повертається назад також до упору або торця шланга.
  • на муфту одягається спеціальна обтиск і здавлює її по колу на 360 градусів

Всі процеси, за винятком останнього, робляться руками і лише останній використовується із застосуванням інструменту.

Є два способи без спецобладнання виконати обтиск муфти (під час обтиску треба створити сильний тиск, так як муфта виконана з досить міцного і товстого матеріалу) хомутами таку муфту не стягнути, а різного виду пасатижі мають не рівну форму і тиснуть на муфту не рівномірно.

1 спосіб

Скористатися токарним верстатом, вірніше патроном для затиску деталей, найкраще на чотири губки, але можна скористатися і трьома губками. Затискати муфту кілька разів, прокручуючи її по колу, щоб тиск був рівномірно на всю поверхню.

Хомут з товстого дроту. Дротяний хомут як найпростіший спосіб зєднання шлангів

2 спосіб

Виготовити обтиск самому, для цього треба виточити втулку з внутрішнім діаметром як у муфти зовні. Розрізати втулку уздовж на 6 однакових частин. Виточити втулку з великим діаметром, ніж перша, просвердлити і нарізати різьблення під болт в шести місцях. На перших шести частинах зробити виїмку по центру, а на кінець болта запресувати кульку.