Wi-fi мережа-розширення зони покриття для котеджів і хитрих квартир

52

Тест швидкості на 50-60 м від звичайного роутера на мережі 2,4

Всім доброго часу доби, пропоную новий проект під назвою

Збільшення зони покриття мережі wi-fi

. Суть проблеми така. Котеджі і багаторівневі квартири, є такі, і чимало. Один роутер, де б його не встановили, не може охопити всю площу надійною мережею wi-fi, і тому доводиться докуповувати і ставити або репітери, або додаткові роутери. Компанія ростелеком розробила пристрій під назвою mesh — роутер-репітер . Це такий пластмасовий кубик розміром 10х10х10 сантиметрів, всередині якої захований супер-пупер потужний роутер, зона охоплення якого близько 10000 квадратних метрів, також в цьому пристрої є функція репітера, тобто якщо на деякій відстані один від одного в прямій видимості поставити кілька таких кубиків на великій території або на різних поверхах, то вони утворюють єдину мережу wi-fi на зразок стільникових вишок. Людина, яка використовує цю мережу вайфай будинку, може гуляти зі смартфоном де завгодно по території котеджу або багатоповерхової квартири, і «кубики» будуть забезпечувати йому максимальну смугу пропускання, перемикаючи його з одного «кубика» на інший, забезпечуючи безперебійний вихід в інтернет на максимальній швидкості. Типу стільникової мережі в квартирі.

Один з таких розумних «кубиків» потрапив до мене в руки, і я із задоволенням взявся його тестувати. Щоб тест був порівняльним, я паралельно тестував роутер (точніше, ont-термінал) від ртк gm-2. Встановив їх в одному місці. Вхідна заявлена швидкість інтернету 300 мбіт / секунду. Інструмент для тестування-смартфон blackview, китайський, новий, з підтримкою мереж на частоті 5 ггц (деякі кажуть 5g, але це не зовсім точно)

Квартира у мене 3-х-кімнатна, хитрою конфігурації, зроблена в срср, 137 серія, з відмінними залізобетонними стінами. Зазначу, що я років 10 боровся з вайфаем в моїй квартирі, купував різні роутери, міняв провайдерів, але, блін, ніяк і ніколи мені не вдалося покрити вайфаем всю квартиру, включаючи балкон. Без балкона було б простіше, але там я проводжу багато часу, тому без нього ніяк.

Суть тестування проста. Одним пристроєм заміряємо швидкість wi-fi спочатку одного роутера, потім іншого, на частоті 5 ггц, поки вона видно. Йдемо за 1 бетонну стінку, повторюємо. І так далі, поки квартира не скінчиться. Результати видно в таблиці. У двох словах, на 5 метрах різниці немає, а чим більше стін, тим кращі результати показує наш меш. Побічний ефект тестування: дружина, що стоїть між мною і роутером, забирає від 60 до 100 мбіт/сек. Робимо висновок: м’ясо і кістки відмінно поглинають радіопередачі в цьому діапазоні, приблизно як одна бетонна стіна.

Коли квартира скінчилася, я набрався мужності і пішов на вулицю продовжувати тестування, цікавість загризло. Перед цим я заліз на сходи до обох пристроїв, щоб зрозуміти максимально віддалену видиму точку на землі і звідти тестувати. Вийшов на вулицю і подумки прикинув видалення цієї точки від будинку. Приблизно, звичайно, але вийшло 55-60 метрів. Майже 200 мбіт показав меш. Звичайний втратив мережу 5 ггц, а на 2,4 видав 0,5 мбіт. Аналізуємо і вважаємо: якщо меш поставити в центрі кола радіусом 60 м, то площа покриття якраз і складе 10 000 кв.м. Некисло. Далі я відходити вже не став, трава була мокрою і високою, а результат я вже отримав. Відмінний результат! шкода, що не у всіх будинках стіни такі ж, як в 137 серії. І нарешті на балконі у мене був стійкий інтернет! (п’ять стін від роутера!!!) шкода, що після тестування треба його, меш роутер, повернути на склад.

Спроба виміряти відстань до роутера кривим додатком, невдало