Особистісне зростання: що це і як його досягти.

126

Немає абсолютно ніяких сумнівів в тому, що багато людей цікавляться темою саморозвитку і особистісного зростання. Більшість, звичайно ж, розуміє, для чого це потрібно. Однак є люди, які не зовсім чітко усвідомлюють цілі цих процесів, навіть будучи залученими в них, не кажучи вже про тих, хто такими речами не цікавиться взагалі. На ділі розвиток свого потенціалу має величезне значення в повсякденному житті і може запропонувати істотні переваги кожній людині. Давайте ж розберемося в особливостях процесу розвитку людиною своєї особистості і відповімо на питання: навіщо взагалі це потрібно і що це дає?

Для початку варто уточнити, що таке саморозвиток і особистісний ріст.

Саморозвиток – це свідомий і здійснюваний людиною без сприяння будь-яких зовнішніх сил процес, спрямований їм на розвиток свого потенціалу і реалізацію себе як особистості. Саморозвиток завжди має на увазі наявність ясних цілей, певних переконань і установок.

Особистісний ріст – це, по-перше, психологічне поняття, що використовується різними напрямками . А по-друге, процес виховання людиною особливих якостей своєї особистості і підвищення рівня своєї особистої ефективності і продуктивності з метою збільшення особистісного потенціалу і досягнення більш високого життєвого результату у всіх його проявах.

Поняття «саморозвиток» і» особистісний ріст » можна вважати тотожними один одному, тому що вони, за великим рахунком, переслідують одні цілі. Але такі цілі як підвищення потенціалу, розвиток якостей і т. Д. Виглядають досить абстрактно, щоб послужити гідним визначенням того, для чого людині потрібно саморозвиватися і особистісно рости. Постараємося конкретизувати їх.

Отже, основними цілями саморозвитку і особистісного зростання, як правило, є:

Слід сказати також і про те, що займається саморозвитком людина опановує, крім усього іншого, рядом дуже корисних в житті навичок, а саме: основами і управління часом, вивчає основи , а також навчається , продумувати їх досягнення і, в кінцевому рахунку, досягати. Справа в тому, що людина, яку турбує його всебічний розвиток, автоматично приходить до знайомства з безліччю всіляких джерел різних знань: , аудіо — та відео матеріалами, семінарами, курсами, інтернет-ресурсами і, звичайно ж, з цікавими і розвиненими особистостями. До речі, знайомство і спілкування з новими людьми — це ще одна перевага саморозвитку. Це цілком собі може і не бути метою, проте коли людина починає розвиватися, він починає «виростати» з кола тих, з ким спілкувався до цього. Як наслідок, з’являється потреба в нових людях. А реалізується вона в багатьох випадках спонтанно, тому що людина з певним рівнем розвитку починає притягувати до себе людей з таким же рівнем або перевершує його, а також сам притягується до них.

І останнє, що ще хотілося б торкнутися – особистісне зростання не тільки стимулює розвиток потенціалу людини, але і сприяє гармонізації його життя, в загальному і цілому. Розвивається людина, поряд з тим, що дізнається багато інформації, що дозволяє йому поліпшити свою, так скажемо, зовнішнє життя, облагороджує і збагачує свій внутрішній і духовний світ, підживлює його всілякими знаннями про будь-яких духовних аспектах життя, вченнях і практиках. Він починає дивитися на світ зовсім іншими очима, бачити в ньому те, чого не бачив раніше, помічати те, чого не помічають інші, більше цінувати кожен проживаємий момент, рідних, коханих, друзів. В результаті вся його життя стає більш гармонійною, яскравою, повноцінною і щасливою.

Виходячи з усього цього, можна зробити висновок, що саморозвитком слід займатися всім і кожному, хто хоче стати «кращим собою», по максимуму розкрити свій інтелектуальний, духовний, творчий і особистісний потенціал, а також змінити своє життя або просто зробити її краще.

Розвивайтеся, друзі, ростіть як особистості і з! зробіть перший справжній крок назустріч собі і, повірте, потім ви вже просто не зможете зупинитися.

Є головними складовими успіху. Без них неможливо рухатися вперед і домагатися поставлених цілей. Людина, яка не піклується про свій розвиток, буде перебувати в сумній стабільності без можливості забезпечити собі кращі умови існування. Особистісний ріст для успішних людей дуже важливий. Завдяки йому вони досягають все більших висот.

З чого почати?

З чого почати саморозвиток особистості, замислюються багато, що вступили на цей шлях. Приступати потрібно до звільнення від вантажу минулого, який може гальмувати наближення до успіху. Необхідно подумки проаналізувати, що перешкоджає саморозвитку. Це можуть бути негативні батьківські установки.

Віру у власні сили можна підвищити за допомогою мотивації. Необхідно щодня повторювати собі по 3 рази на день про свою успішність, про те, що перешкод на шляху до мети немає. Будь-який намір обов’язково реалізується, якщо воно не несе негативної кінцевої мети.

Кожен з нас, хоч раз в житті, та давав собі зарок в чому-небудь: почати активно будувати кар’єру, прочитати всі цікавлять нас книги або відвідати розвиваючі тренінги. Але найчастіше на етапі активного планування все і закінчувалося, чи не так? ми, буквально, загорялися самою ідеєю, але абсолютно не були готові до активних дій. Але все-таки, якщо людина готова до змін у своєму житті, то перший і логічний виникає питання-це з чого почати особистісне зростання? як правильно розставити пріоритети для підвищення особистісного потенціалу? всю необхідну інформацію вам надасть ця стаття.

Важливо знати! зниження зору призводить до сліпоти!

Для корекції і відновлення зору без операції наші читачі використовують ізраїльський optivision кращий засіб для ваших очей всього за 99 руб!
ретельно ознайомившись з ним, ми вирішили запропонувати його і вашій увазі…

особистісний ріст-коротка характеристика

Перед тим як безпосередньо приступити до докладного вивчення відповіді на питання: з чого почати особистісне зростання, необхідно розібратися в багатьох речах. В першу чергу потрібно прийти до розуміння самого терміна «особистісний ріст». По суті своїй — це активне, всебічний розвиток особистості, яке грунтується на ініціативі самої людини. Він буває активний: постійне, самостійне прагнення до вивчення нового, готовність до участі у всіляких тренінгах, а також інших навчальних заходах, а також пасивний – практично повна відсутність ініціативи з боку особистості, найчастіше саморозвиток з примусу.

– це лише його ініціатива, яка виходити повинна неодмінно від нього самого. Адже якщо не буде дотримано дану умову, то ніякі сучасні і передові методики не принесуть бажаного результату. Виходячи їх цього випадку, за простим терміном ховається усвідомлений вибір певного способу життя. Дотримуватися його необхідно до самого кінця.

Необхідно ясно усвідомлювати те, що на перших етапах, вас швидше за все чекають невдачі. Неможливо стати високопрофільним фахівцем в обраній сфері діяльності, при цьому не набивши собі жодної шишки. Треба просто бути готовим до такого повороту подій при цьому сприймаючи його як необхідну і обов’язкову частину становлення власної моделі поведінки.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

основні принципи людського саморозвитку

Основний курс розвитку особистісного характеру-це вивчення, а також застосування на практиці знань, які були отримані різними способами. Крім усього цього, знання ці повинні приносити результат і бути фундаментом, базисом для отримання нових. Вивчаючи різні науки, такі як психологія, соціологія, вдалося сформувати шість основоположних принципів самовдосконалення.

Отримувати задоволення від самого життя-так, саме абсолютне дотримання цього принципу може вам, надалі, зуміти проявити необхідну для саморозвитку людини, ініціативу. Оскільки, якщо оного не буде, то і навчання не піде вам на користь, а буде тільки обтяжувати і викликати негативні емоції.

Не залишати на завтра , та й в принципі на потім – це і є один з відповідей на питання: з чого почати особистісний ріст – навчитеся не відкладати на потім, а робити все тут і зараз. Адже відомо, що завтра не настане ніколи – завжди в наявності будуть причини, різні обставини, які дадуть можливість переносити на потім. Візьміть собі за правило питати себе кожен день-що я зміг зробити сьогодні, чого я зміг досягти. Таким чином ви зможете контролювати процес, піднісши на себе відповідальність за спроби уникнути поставлених завдань.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

професіоналізм, облік і спілкування в колективі!

Ведіть себе якПрофесіонал своєї справи-навіть якщо ви зараз перебуваєте тільки на етапі новачка. Впевненість в собі і власних силах — важлива складова, відсутність якої, запросто, може звести на нуль всі ваші старання. Не думайте про те, що ви не впораєтеся з поставленим завданням, замість цього шукайте можливі варіанти для її вирішення, аналізуючи свій і чужий досвід.

Блокнот і ручка завжди під рукою – дуже часто нас відвідують ідеї абсолютно в невідповідний момент, згадати які по закінченню часу нам просто не під силу. Щоб уникнути подібних ситуацій, записуйте все що вам спадає на думку в процесі підвищення особистісного потенціалу, обов’язково повертаючись до них ввечері, коли у вашому розташуванні буде час на їх детальний аналіз.

Графік досягнень — необхідно завжди відзначати свої досягнення і невдачі, таким чином бачити можливий прогрес і регрес. Це допоможе вам під час самоаналізу, а також буде набагато простіше в разі чого, знайти виниклу помилку в побудова необхідної моделі поведінки.

Ретельно відфільтрувати своє коло спілкування — необхідно активізувати спілкування, в першу чергу, з тією категорією людей, які допоможуть підвищити ваш особистісний ріст, проведення часу з якими не виявиться марною тратою часу.

Дотримуючись цих простих за своєю природою принципів, ви значно полегшите собі шлях до саморозвитку. Ви не тільки не розгубите набуті знання і навички, а навпаки посприяєте їх примноженню. Дуже важливо довести їх виконання до рівня автоматизму, таким чином, в майбутньому, це дозволить вам не витрачати енергію на їх виконання.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

з чого почати особистісне зростання?

Справедливо буде зауважити те, що створення алгоритму дій під час саморозвитку – це суто особисте та індивідуальне. Враховуйте різні фактори, такі як – характер людини, його особисті особливості і схильність до навчання, оскільки всі ми індивідуальні і суб’єктивні.

Етапи особистісного розвитку, які представлені нижче-це відповідні всім шаблони, які можна підкоригувати під себе, при цьому вони не втратять свою ефективність і дієвість. Короткий перелік цих етапів:

1. Самоаналіз;
2. Вибір пріоритетів;
3. Очищення на емоційному і ментальному рівні;
4. Напрацювання необхідних внутрішніх якостей;
5. Самопрограмування.

Головним і першим етапом в сукупності цих стадій особистісного зростання, є стадія самоаналізу. Власне, завдяки їй, ми можемо виявити своїх проблем, на які в звичайному ритмі життя, ми навіть уваги не звернули б. Ця стадія безпосередньо пов’язана з принципом людського саморозвитку – отримання задоволення від життя. Ми ніколи не зможемо отримувати задоволення у всіх життєвих аспектах, якщо не діагностуємо проблему і не знайдемо способи її нейтралізації.

Згідно другого етапу, нам вкрай треба правильно розставити життєві пріоритети, усвідомити, як ми бачимо надалі власне життя у всіх подробицях. Грубо кажучи, ми вносимо коригування в свій повсякденний спосіб життя: чітко усвідомлюємо від чого потрібно відмовитися, а що, навпаки, необхідно додати в свою повсякденність.

Завдяки цьому, ми можемо з упевненістю розраховувати на власні сили, при цьому не боячись залишитися в дурнях.
На третій фазі, людина повинна пройти ментальне очищення-це необхідно для підвищення особистісного потенціалу, адже в цей момент, кожен по факту, робить «перезапуск» власних, внутрішніх програм, вирішуючи які з них є руйнівними і деструктивними.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

останні етапи особистісного зростання

Ми повинні запустити в своє внутрішнє користування, програми, які допоможуть нам в самовдосконалення, але не в якому разі не в деградації. Ми повинні вміти самостійно знайти в необхідний момент відповідь на таку дилему як з чого почати особистісне зростання. Варто також зауважити, в необхідності повторення цього етапу, щоб убезпечити себе від накопичення непотрібного і засмічення свідомості.

Під час виконання четвертого фазиса, створюються необхідні життєві підвалини, в тому числі і звички. Відбувається повне впровадження потрібної манери поведінки і її повне впровадження в повсякденне життя. Таким чином, людина автоматично набуває впевненості у власних силах.

П’ятим, і замикаючим етапом, є напрацювання і подальше використання внутрішніх якостей. Ці якості необхідні для подальшого вирощування позитивного в нас. Вони безпосередньо впливають на особистісний ріст людини.

Варто також нагадати, що при дотриманні цих етапів необхідна деяка коригування. Простіше кажучи, пристосувати виконання цього алгоритму до самого себе. Таким чином, ви будете знати з чого почати особистісне зростання і продовжувати власне пізнання, культивуючи потрібні звички. Така корекція також залежить від поставлених перед собою цілей людиною. Хтось жадає саморозвитку для подальшого успішного спілкування з соціумом, деякі прагнуть до активного просування по кар’єрних сходах та інше.

Є велика ймовірність того, що людина може настільки захопитися самим процесом придбання знань і навичок, що втратить головну мету, ту, заради якої і був затіяний весь цей процес. В такому випадку, вам необхідно буде повернутися до самих витоків. Метод глибокого самоаналізу допоможе знайти етап на якому ви перестали прагнути до потрібного результату.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

виникнення можливих помилок

Незважаючи на те, що кожен для себе вже зрозумів, з чого почати особистісне зростання і визначився з тактикою власних дій – це ще не дає абсолютної гарантії успіху і відсутність невдач. Багато людей, які сильно схильні до впливу інших, спочатку вибирають абсолютно не той різновид діяльності, яка відповідає внутрішньому світобудові, здійснюючи при цьому величезною помилку і заздалегідь прирікаючи себе на провал. Як вже неодноразово говорилося-якщо у вас не лежить до цього душа, не намагайтеся змусити самого себе, застосовуючи аргументи на зразок: «так краще буде», «це недурне заняття» та інше в цьому ж дусі.

Не варто забувати і про відпочинок. Завзяття до успіху і швидкому досягненню результатів – похвально звичайно, але швидка розтрата власної енергії не тільки не сприяє підвищення особистісного потенціалу, а зовсім навпаки – уповільнює його, створюючи ілюзію повної відсутності прогресу, що в недалекому майбутньому загрожує вам нервовим зривом.
Неправильна постановка власних цілей також може перешкодити на під час особистісного розвитку, що в подальшому гарантовано приведете вас в глухий кут. Найголовніше в цій ситуації, не подаватися паніці, а просто змінити курс власної діяльності. Якщо вже бути до кінця справедливим, то це не помилка зовсім, а вельми логічний і можливий результат подій, якого не треба боятися.

Ключовою ж помилкою є прагнення якомога більше охопити різних сфер діяльностей. У даній ситуації ви тільки прирікаєте себе на велику втому, а також відносну поверхню власних знань. Обмежуючись двома-трьома областями діяльностями і почніть активно розвиватися в обраному напрямку. Це дасть вам набагато більше і що важливо, якісних результатів. Зрештою цезар за всю історію людства був тільки один.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

Висновки

Якщо ви вже розібралися самі в собі, то зараз вам необхідно почати застосовувати на практиці свої знання і навички. Ви повинні випробувати кілька різних варіантів власної діяльності.

Але тим не менш, важливо щоб ви прислухалися до власних почуттів, можливо навіть інтуїції. Якщо пропрацювавши певну кількість часу в обраному напрямку ви не відчуваєте пекучий інтерес або навіть азарт до справи, а навпаки шукайте виправдання для відсутності будь-якої ініціативи зі свого боку, вам необхідно відновити внутрішній самоаналіз і зрозуміти, чого саме ви жадаєте.

Вибирайте собі приклад для наслідування, таким чином, на перших етапах ви попередите виникнення помилок. Але цей спосіб буде ефективним тільки до певного моменту. Завжди є шанс усвідомлення того, що обраний вами приклад для наслідування помилковий. Не забувайте про те, що досягнувши рівня свого кумира, вам доведеться вивчити власне«я». Таким чином позначивши для себе нові горизонти і цілі.

Зрозумійте, що єдиний і найвірніший порадник в цьому – це самі ви. Тільки ви, ніхто інший, зможете тонко відчути ваш настрій, можливості і прагнення. І навіть скориставшись послугами провідних психотерапевтів, ви почуєте тільки одну пораду – шукайте всередині себе, звертайтеся до внутрішнього аспекту вашої особистості. Звертайте увагу на відчуття в момент перегляду фільмів або читання книг. Таким чином ви розбираєте на окремі фрагменти своє я.

Особистісний ріст для сучасної людини-обов’язковаСкладова всього життя. Прагнення до ідеального «я», без якого неможливо позитивне прийняття самого себе — ось що таке особистісне самовдосконалення. Але як же домогтися позитивних змін у власній особистості, обійшовши всі фактори, що перешкоджають розвитку? психологія розвитку особистості і досвід успішних людей допоможуть зрозуміти — особистісний ріст. Давайте розберемося у всьому детальніше.

Всіх успішних людей об’єднує одна особливість – вони завжди знаходяться в процесі власного розвитку. Будь то кар’єра або хобі – глибоко захоплені і досягають успіху особистості завжди викликали повагу. Хочете приєднатися до клану щасливих і вдалих? про те, з чого почати і як досягти зростання, читайте нижче.

Про що говорять психологи

Розтиражоване в сучасних книгах з популярної психології поняття «психологія особистісного зростання» підміняє поняття «саморозвиток». Психологи вважають, що безпосередньо особистісний ріст має опосередковане ставлення до розвитку особистості, хоч ці процеси і взаємопов’язані. Вони стверджують, що розвиток – це якісні зміни, а зростання – кількісні. Зростання відбувається всередині людини, зміцнюючи його внутрішній стрижень (синонімом буде слово «духовно»), а розвиток можна отримати ззовні за допомогою , тренувань, освоєння нової діяльності.

Теорія була створена американськими психологами маслоу і роджерасом, які розробили гуманістичну концепцію, яка і послужила поштовхом до подальших наукових досліджень, причому в самих різних психологічних напрямках.

Однак в нашій статті ми поговоримо про широке (і більш розхожому) понятті зростання, воно ж особистісне самовдосконалення, так як саме це значення стало найбільш близьким широкої аудиторії.

Складові успіху в розвитку особистості

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

Психологія розвитку включає в себе кілька аспектів. Ось основні складові особистісного зростання:

1) цілі особистісного зростання:

  • розвиток усвідомленості і відмова від механічних звичок,
  • відповідність сучасному часу і ритму життя,
  • розвиток інтелекту і набуття всебічних знань.

2) план особистісного зростання:

  • визначення відправної точки,
  • візуалізація бажаного результату,
  • розробка стратегічного плану вирішення поставлених завдань.

3) мотивація-визначення рушійної сили для саморозвитку:

  • «рух від — — невдоволення поточним життям,
  • «прагнення до » — дія до поліпшення стану речей.

4) тренінги з особистісного зростання. Теми тренінгів з особистісного розвитку вельми різноманітні і тільки досвідчені можуть точно сказати, особистісний ріст саме вам. Незамінні в процесі розвитку людини і фізичні вправи як посібники в зміцненні самоконтролю, сили волі і впевненості в собі.

5) креативність-двигун прогресу, що розвиває:

  • творче ставлення до життя,
  • здатність бути собою,
  • спонтанність і свободу самовираження.

6) удосконалення-формування трьох, пов’язаних між собою, сторін життя людини:

  • розвиток тіла,
  • розвиток розуму,
  • духовний розвиток.

7) далекоглядність, або мудрість-здатність об’єктивно оцінювати сьогодення і планувати майбутнє, виходячи з можливостей.

8) придбання знань-шлях до самореалізації.

Складаємо план і налаштовуємося на успіх

Програма особистісного зростання – незамінна підмога в процесі самовдосконалення. Візуалізувавши всі етапи, набагато простіше приступити до виконання поставлених перед собою завдань. План особистісного зростання може бути складений як на певний термін, так і містити в собі
Для безстрокового досягнення. Як допустимий варіант, можемо запропонувати вам річну програму для особистісного зростання, яка зачіпає найрізноманітніші аспекти життя, але базується на якомусь одному, найважливішому для вас, справі.

Січень :

Розвиток впевненості в собі. Розберіться зі своїми страхами, комплексами, почуттями провини та інше. Вставати на шлях саморозвитку слід без зайвого психологічного вантажу.

Лютий :

Набуття сенсу життя. Визначте, в чому ваше призначення, щоб знати, куди рухатися далі.

Березень :

Постановка цілей. Один з найбільш важливих етапів психології особистісного зростання –
, що лежать на шляху самореалізації. Глобальна мета обов’язково повинна бути розбита на менш великі, а вони в свою чергу – на невеликі і легко доступні для огляду в сьогоденні. Всі цілі повинні бути детально розписані на аркуші паперу.

Квітень :

Планування часу. Заведіть щоденник і розпишіть детально свої кроки, спрямовані на досягнення цілей, хоча б на найближчий час. Не забувайте звірятися з щоденником, щоб не розгубити запал і дотримуватися обумовленого (з самим собою) розкладу.

Травень :

Почніть активну діяльність у вибраному напрямку. Пора здійснювати перші кроки! вони будуть найважчими, але в той же час дуже хвилюючими і приємними.
Не забувайте записувати всі свої досягнення і успіхи, вони послужать вам відмінною мотивацією для побудови методики особистісного зростання: розумні люди об’єднують щоденник і щоденник успіхів в один зошит (або електронний носій), так як це дозволяє спостерігати за тенденцією розвитку в повній мірі.

Червень :

Присвятіть цей місяць психічному
Перший місяць зміни життя міг здатися вам важким, тому не варто забувати розслаблятися в перервах між самовдосконаленням. Відмінним способом досягнення релаксу може стати медитація.

Липень :

Цей місяць нехай пройде під егідою сім’ї та дружніх
. Багато, що стають на шлях саморозвитку, забувають про своїх рідних і близьких. Не допускайте подібних помилок, проводите час зі своєю сім’єю, навіть якщо у вас щільний графік.

Серпень :

Творчі дні. Без креативності в питаннях особистісного зростання нікуди. Кожен день відкривайте для себе щось нове. Запишіться на курси акварелі або живопису, відвідайте студію вокалу, напишіть захоплюючий роман – висловіть себе у творчості. Це дасть потужний поштовх для самовдосконалення, відкриваючи нові можливості.

Вересень :

Подумайте самостійно, в якому напрямку особистісного зростання ви хотіли б рухатися далі. Можливо, це будуть курси для освоєння нової професії або тренінг з саморозвитку. Початок осені-відмінний час піти вглиб себе і витягнути назовні нереалізовані прагнення.

Жовтень :

Особистісне самовдосконалення шляхом набуття нових знайомств. Посиділи всередині себе? пора і честь знати: вас зачекалися зовні цікаві розмови, незвичайні знайомі і несподівані одкровення. Як то кажуть, тільки в суперечці народжується істина, тільки в розмовах з іншими ми ростемо самі над собою.

Листопад :

Як на своєму розвитку. Подумайте, чи можна перетворити ваші знання, минулі і знову здобуті в прибуткове хобі або професію? якщо так, то чого ви ще чекаєте. Ви знаєте, що робити. (п. С.: зробити свою справу добре оплачуваним, природно, і навчитися його продавати.)

Грудень :

Підведення підсумків. У вас буде цілий місяць, щоб згадати всі свої досягнення, досягнуті за рік, детально їх проаналізувати і намітити план розвитку на наступний рік.

Топ-3 секрету успішних людей

Для досягнення успіху в особистісному зростанні існують особливі методики, технології та вправи, що дозволяють домогтися значних змін майже моментально.

Наприклад, у книзі психолога
Миколи козлова» книга для тих, кому подобається жити або психологія особистісного зростання » можна знайти схему, яка підказує, як поводяться розумні люди у важких ситуаціях:

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

Секрет №1

Варто лише перестати перекладати на інших відповідальність за ситуацію – змінитися і ставлення до неї. Це секрет, що входить в усі методики особистісного зростання.

Секрет №2

Завжди прагнути до нових знань. Ловити будь-яку можливість. Незалежно від сфери цих знань, ніколи не можна бути впевненим у тому, що не настане один прекрасний день, коли саме випадково здобуті навички зіграють важливу роль у вашому житті.

Секрет № 3.

Тепер, коли ви дізналися про особливі секрети особистісного зростання, а також отримали план розвитку на цілий рік, головне, пам’ятайте, що для розумних людей – це не спосіб досягнення якоїсь одиничної мети, а стиль життя, що дозволяє розвиватися день у день, досягаючи з кожним разом нових висот.

Рано чи пізно всі люди починають замислюватися про нову стадію особистісного зростання. Справа в тому, що такий процес на життєвому шляху просто неминучий. Адже меж досконалості не існує. Прийти до етапу самопізнання у всіх виходить абсолютно по-різному: хтось починає вдосконалюватися з ранньогоКлеячи. Він буває міздровий і кістковий. Мездровий клей має більш темний колір. Випускається у вигляді плиток, порошку, крупи. Кістковий-світліше, продається у вигляді плиток. Доброякісний столярний клей має світло-буру або буро-жовте забарвлення без плям, блищить на зламі.

Розчин тваринного (столярного) клею готується так:

Плитковий клей дроблять на шматки, кладуть в баночку, заливають холодною водою, щоб вона трохи покривала шар клею, і залишають для розбухання на 12-18 ч.банку з клеєм поміщають в іншу велику посуд з водою і ставлять на вогонь, безперервно помішуючи. Коли клей розчиниться у воді, він готовий до вживання. Клей 10 — процентної фортеці, що вживається в оздоблювальних роботах, — це 100 г клею, розчиненого в 1 л води.
Його треба готувати в невеликій кількості, так як через 3-4 дня він загниває і втрачає свої властивості.
Замість тваринного клею можна використовувати синтетичний клей кмц:
У 10 л води розчиняють 400 г клею кмц, до 1 кг крейди і пігментів. Такі склади зберігаються тривалий час. Клейове забарвлення буває простим, поліпшеним і високоякісним. При простому фарбуванні виробляють очищення поверхні, згладжування, ґрунтовку, забарвлення.

Покращена забарвлення включає наступні операції:

Очищення, згладжування поверхні, розшивку тріщин, першу грунтовку, підмазку, шліфування підмазаних місць, другу грунтовку, забарвлення. При високоякісному фарбуванні, крім того, виконуються ще дві суцільні шпаклівки, шліфування, третя грунтовка, торцювання.
Клейове забарвлення проводиться тільки в сухих приміщеннях. Масляна забарвлення оштукатурених стін в житлових кімнатах не рекомендується, так як порушується природна вентиляція приміщень. Са-нітарно-технічні пристрої фарбують олійними і емалевими фарбами.
Перед фарбуванням поверхню очищають від пилу і бруду. Розшивають тріщини і закладають розчином. Жирові плями знімають каустичної содою або теплим розчином господарського мила. Утворилися на стелі руді плями (патьоки) виводять мідним купоросом.

У гарячій кип’яченій воді розчиняють купорос:

1 столова ложка на 1 л води (посуд повинен бути тільки емальований). Пензлем, змоченою гарячим розчином купоросу, змащують пляму, після чого обробляють купоросом весь стелю, особливо ретельно, якщо він сильно закопчений. Через 2-3 год стеля висохне і, якщо плями проступлять, потрібно прокупоросити ще раз, можна і остиглим розчином.
Особливо в’їдливі плями добре зафарбувати фарбою, а потім прошпаклювати, інакше не ляже побілка. Залишки старої фарби видаляють. Стіни, покриті вапняними або клейовими фарбами, змочують теплою водою і перуть мочалкою. Якщо набіл більш товстий, його попередньо розмочують гарячою водою і видаляють скребком.
Багатошарові побілки клейової фарби змочують 3-процентним розчином соляної кислоти і знімають скребками. Масляну фарбу можна розм’якшити, якщо шпателем нанести на поверхню пасту з 1 кг вапняного тіста і 1 кг просіяного крейди, перемішаних і розбавлених 20-процентним розчином каустичної соди до тістоподібної маси. Наносять масу на стіну шаром 1,5-2 мм.

Через годину-півтори, коли фарба розм’якшиться і почне пузиритися, її знімають штапелем або ножем, а поверхню промивають спочатку водою, потім 1-2-процентним розчином соляної кислоти або оцтової есенції, знову обполіскують водою, протирають дрантям і дають просохнути протягом 2-3 діб.
Білять стелі кистями 2 рази. Спочатку в напрямку до віконних прорізів, потім-по діагоналі. Кисть при роботі треба тримати перпендикулярно до поверхні стелі. На ручку кисті рекомендується надіти половину старого гумового м’ячика, на якому при роботі буде затримуватися стікає фарба.
Для побілки можна застосовувати і спеціальні розпилювальні пристрої.
Забарвлення стін починають п

Віслюку повного просиху-ня стелі. Фарбувати слід вертикально зверху вниз. Клейову фарбу треба наносити на поверхні теплою, тоді вона краще сходить з кисті або малярського валика.
При нанесенні фарби пензлем або валиком потрібно водити по одному місцю не більше 2 разів, інакше нанесена фарба буде відшаровуватися, тягнутися за пензлем або валиком.
Щоб легше видалити стару масляну фарбу з поверхні стіни, її пропрасовують гарячою праскою через фольгу до розм’якшення, а потім зчищають шпателем.
При фарбуванні олійною фарбою стару фарбу, якщо на ній немає здуття і лущення, не видаляють.
Лаки змивають відповідними розчинниками.

Всі поверхні перед фарбуванням повинні бути добре висушені. Вологість штукатурки або бетону перед фарбуванням не повинна перевищувати 8 %, дерев’яних поверхонь-12 %. Поверхні, що фарбуються вапняними фарбами, можуть бути більш вологими.

Технологія фарбування клейовими складами

Підготовлену до фарбування поверхню грунтовують. Без грунтовки забарвлення буде нерівною і плямистою. Грунтовки бувають строго певного призначення, наприклад для клейового забарвлення, або універсальними.

Під клейове забарвлення можна приготувати купоросную грунтовку. Для цього в 3 л окропу розчиняють 100-150 г мідного купоросу, окремо в 2 л води варять 200 г сухого столярного клею, 250 г 40-процентного господарського мила розводять в 3 л води.

Розчин мила вливають в клейовий розчин, ретельно перемішують, додають 20-25 г натуральної оліфи і знову перемішують. Потім вливають тонкою цівкою розчин мідного купоросу, насипають 2,5-3 кг просіяного крейди і доливають водою — повинно вийти 10 л грунтовки. Кухонну сіль кладуть у вапно для додання їй міцності. Оліфа, що додається в грунтовку, пом’якшує плівку і покращує прилипання кольору.

Якщо кількість оліфи, вказане в рецепті, буде трохи збільшено, якість грунтовки не погіршиться, а навпаки, покращиться. Готуючи купоросну ґрунтовку, мило без оліфи вживати не можна, інакше воно в розчині купоросу згорнеться.

Приготованим складом покривають поверхню, дають їй просохнути і шпаклюють. Для шпаклівки 1,5 л 10-процентного розчину тваринного клею змішують з 10 л купоросной грунтовки і додають просіяний крейда до отримання тістоподібної консистенції.

При приготуванні купоросной грунтовки і шпаклівки треба пам’ятати, що купорос слід розводити тільки в неметалевої посуді (емальованому, глиняному, пластмасовому). Зберігати купоросну ґрунтовку можна не більше 5 діб.

Після просихання поверхню зачищають, грунтують і, давши грунтовці просохнути, приступають до фарбування. У клейові кольори можна вводити всі пігменти, за винятком свинцевого сурика. Якщо колір готується з різних пігментів, то кожен з них замочується в окремому посуді. Клейові фарбувальні склади готують наступним чином. За добу або дві замочують в окремому посуді просіяний крейда і пігменти.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

Води наливають стільки, щоб вийшла сметаноподібна маса. пігменти добре перемішують 2-3 рази. Замочений пігмент додають в білий колір окремими порціями. Все добре розмішують. Щоб перевірити колір пігменту, на шматочок скла намазують отриманий колір і сушать скло над вогнем.

Якщо колір кольору потрібно посилити, то додають ще пігментної пасти якщо він відповідає заданому кольору, його закріплюють клеєм, поступово вливаючи клейовий розчин. Після першої порції клею розчин сильно густіє, але додавати воду в нього не можна, потрібно почекати трохи. Після перемішування клейова фарба розріджується.

Якщо клею недостатньо, фарба буде бруднитися, при його надлишку розтріскується барвиста плівка. Тому клей вливають тонкою цівкою в колір, перевіряючи його на заклеювання, підсушуючи на склі. Якщо колір злегка брудниться-значить, клею досить, якщо ж з’являються блискучі смуги — значить, клею багато і потрібно додати води.

Колір повинен мати достатню густоту. Перевіряють її так:

Наносять краплю кольору на чисте скло і ставлять його вертикально — колір має достатню густоту, якщо крапля стікає на 20-30 мм.

Крейда — 1 кг, ультрамарин — 50 г, клей плитковий сухий — 80.100 г, вода — 78 л

Зручний в користуванні напівфабрикат «побілка малярська».

Клейові фарби (казеїнові, декстринові і на кістковому клеї), лаки, готові до вживання, випускаються у вигляді сухих барвистих складів, які безпосередньо перед вживанням потрібно розвести холодною водою (1 л води на 1 кг сухої фарби). Спочатку в 0,6 л води розчиняють суху фарбу, потім додають в розчин 20-40 г оліфи, воду, що залишилася і все проціджують через сито. Приготований розчин слід зберігати не більше 24 ч.

Декстринові фарби або фарби на кістковому клеї треба змішати з теплою водою в співвідношенні 1:

1, дати суміші відстоятися протягом 5-6 год, а потім знову розмішати.

Зберігати клейову фарбу тривалий час немає сенсу, так як колір її вже через кілька годин змінюється, і вона світлішає.

Технологія фарбування вапняними фарбами

Поверхні очищають, як іКон

Радянський і російський соціолог ігор семенович кон у своїх роботах стверджував, що поняття особистості відноситься до однієї певної людини, і пояснює його індивідуальність, відмінність від інших людей.
До головних відмінних рис особистості і. С. Кон відносив:
1. Специфіку побудови побуту;
2. Індивідуальні особливості;
3. Здійснювану діяльність індивіда.
Що стосується значення особистісного зростання для соціуму, то тут, безумовно, він відіграє важливу роль. Без певного статусу в суспільстві досить складно зайняти вигідне становище. Якщо індивід не відповідає суспільним нормам поведінки, то його, швидше за все, чекає нерозуміння з боку оточуючих людей.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

людське » я » по фрейду

Зигмунд фрейд — найбільш знайома персона для сучасного суспільства. Австрійський психоаналітик, психіатр і невролог висунув чимало теорій і суджень на тему людського «я» і його самовираження.

На думку з.фрейда, індивідуальність створюється самостійно, за допомогою аналізу навколишнього світу і вже існуючих ідеалів. Кожен член суспільства прагне до визнання, тому йому так важливо досягти канонів стійкого ідеалу. Але важливо пам’ятати, що «скільки на світі людей, стільки і думок». Виходячи з цього, легко зробити висновок, що справжня особистість – це підсумок самовиховання і саморозвитку людини. А особистісний ріст-процес самореалізації.

Навіщо потрібен особистісний ріст? робимо висновки:

  • для початку життя з «чистого аркуша»;
  • пошуку внутрішнього потенціалу;
  • духовного вдосконалення;
  • перемоги над собою;
  • отримання визнання;
  • поліпшення навичок;
  • пошуку себе;
  • розвитку персональних здібностей;
  • створення і використання нових можливостей.

Особистісне зростання: що це і як його досягти.

Висновок:

Іноді всім нам потрібен поштовх для саморозвитку, отримавши його, не важко досягти воістину високих показників. Навіть ті люди, хто вже досяг повної реалізації в житті, не повинні зупинятися на місці. Завжди є до чого прагнути, в якому напрямку рухатися далі, ставати ще краще!

А якщо ви заплуталися в собі, не знаєте, як правильно розставити цілі на шляху успіху, то на тренінгах особистісного зростання вам обов’язково допоможуть розплутати клубок своїх можливостей і направити його в потрібне русло. Часом саме хорошої мотивації і цінного стимулу нам так не вистачає на дорозі до поставлених цілей. Удачі!