Терморегулятор для водяної теплої підлоги. Схема підключення терморегулятора для водяної теплої підлоги

77

Терморегулятор для водяної теплої підлоги. Схема підключення терморегулятора для водяної теплої підлоги

В умовах багатоквартирного будинку в місті пристрій теплих підлог являє собою практично нездійсненне завдання. Справа в тому, що низькотемпературний контур теплої підлоги може бути включений тільки в трубу – обратку і часто призводить до критичного зниження температури в загальнобудинкової опалювальної мережі.

Це і стає причиною відмови в узгодженні зміни в конструкції систем опалення. Набагато простіше вирішується це питання для індивідуальних забудовників, який є повними господарями власної опалювальної системи.

Дивитися

У них гарячий теплоносій з котла потрапляє в колектор і звідти розподіляється по приміщеннях окремими трубами. Віддавши тепло в радіаторах, теплоносій знову потрапляє в колектор, завершуючи повний цикл.

Регулююча апаратура в таких пристроях встановлюється безпосередньо на колекторі. Вона управляє сервоприводами, які отримують сигнал на спрацьовування від терморегуляторів.

Застосовується також спосіб управління температурою з використанням сигналу від датчика, розташованого безпосередньо в тому приміщенні, де контролюється температура.

Такий спосіб, безумовно, більш точний, але він пов’язаний з великими витратами при прокладці керуючих низьковольтних систем. Для цього знадобиться великий обсяг штроблення стін, адже такі дроти належить протягнути з кожного опалювального приміщення.

А з деяких і по два, коли в кімнаті встановлюється комбінована схема опалення з радіаторної частиною і системою теплої підлоги. При установці терморегулятора на колекторі необхідність в цьому відпадає, а кінцевий підсумок той же.

Трубопровід водяної теплої підлоги досить складний у виконанні, а помилки при проектуванні і монтажі обходяться дорого. Тому таку роботу краще довірити досвідченим фахівцям.

Перед тим, як підключити терморегулятор водяної теплої підлоги, потрібно визначитися з місцем його розташування в системі обігріву.

Регулювання температури водяної теплої підлоги. Температурний режим

Перш ніж приступити до регулювання теплої підлоги, вкрай важливо встановити чітке уявлення про те, з якою метою вона виконується. За принципом дії водяна тепла підлога кардинально відрізняється від інших нагрівальних приладів. Основною відмінністю служить робоча температура теплоносія. Якщо в радіаторну мережу подача здійснюється при температурі до 80 °с, то нагрів теплоносія, що надходить в змійовик теплої підлоги, обмежується 40-42 °с. Така необхідність викликана міркуваннями комфорту і безпеки. У нормальному режимі температура на поверхні підлоги коливається в діапазоні 22-26 °с, більш сильне нагрівання викликає неприємні відчуття.

Існує два способи регулювання температури нагріву рідинного теплої підлоги. Перший з них має на увазі контроль температури на подаючій гілці колектора за рахунок підмішування порції остиглого теплоносія з обратки. Технічно це рішення реалізується установкою триходового клапана з термостатирующей головкою rtl натискної дії. Відмінність такої головки від радіаторної полягає в тому, що вона спирається в роботі на температуру теплоносія, а не повітря. При такому способі регулювання витрата в петлях зберігається постійним, з невеликою амплітудою змінюється лише температура теплоносія.

Другий спосіб регулювання має на увазі обмеження витрати гарячого теплоносія в контурі. В цьому випадку також встановлюється термостатирующая головка, проте вона розташована на двоходовому клапані, який перериває ланцюг поворотного потоку. При такому способі регулювання подача і обратка зв’язуються байпасной ланцюгом, протока через яку регулюється обмежувальним клапаном із заздалегідь відкаліброваної пропускною здатністю. Принцип такого регулювання грунтується на високій інерційності системи теплої підлоги. В процесі роботи теплоносій подається в петлі при номінальній температурі теплового вузла, періодично змінюється тільки сумарна витрата. Таким чином, нагрів стяжки відбувається циклічно, тобто потрібна істотна теплоємність акумулюючого шару для згладжування перепадів температури.

В обох випадках діє одне важливе правило: термостатирующая арматура в обов’язковому порядку спирається на температуру зворотного потоку петлі або колектора. Пристрій може мати механічний або електронний принцип дії, це може бути навіть звичайний термометр. Необхідність правильного розташування пов’язана з тим, що за значенням температури теплоносія на подачі практично неможливо судити про ефективність регулювання, адже протяжність петель може істотно відрізнятися.

Терморегулятор механічний для теплої підлоги. Терморегулятор для теплої підлоги три різновиди і їх принципова різниця

Сучасні електричні системи теплих підлог можуть бути обладнані трьома типами контролерів — вони розрізняються і принципом управління режимами роботи підлог, і своїми можливостями.

  1. механічний терморегулятор для теплої підлоги – його ще називають інтуїтивним. На цьому пристрої ви не виявите ніяких поділок із зазначенням робочої температури, ніяких кнопок і інших елементів сучасної електроніки. Все, чим володіє цей пристрій,-це круговий перемикач, чимось нагадує регулятор освітлення під назвою диммер. Крайнє ліве положення є вимикачем, а поворот важеля за годинниковою стрілкою збільшує температуру підігріву підлоги. Інтересу даний пристрій представляє мало — багато подібні моделі навіть не в змозі відключати нагрівачі після досягнення заданої температури. Економного споживання енергії від підлог, обладнаних такими терморегуляторами, можна не чекати.
  2. цифровий терморегулятор. Це вдосконалений варіант інтуїтивного пристрою-він пішов далеко від свого примітивного побратима і має цифрове табло, на якому вказується фактична і задана температура нагріву підлоги. На відміну від свого родича, цей пристрій вже відключає нагрівачі при досягненні певної температури, а включає їх в роботу тільки після того, як температура підлоги знижується на кілька градусів. Установка такого терморегулятора теплої підлоги дозволяє економити левову частку електричної енергії. Такі пристрої можуть бути двох типів.
    • встановлюються в підрозетник — за своїми габаритами вони нічим не відрізняються від розетки або вимикача.
    • встановлюється в електричний щиток. Дані пристрої в повній мірі схожі з подвійними або навіть потрійними автоматичними вимикачами. Завдяки своїм компактним розмірам, ці пристрої мають не дуже зручну систему управління — як правило, це три кнопки, з якими доводиться мати справу, натискаючи їх по кілька разів, щоб домогтися потрібного режиму роботи.
  3. програматори. Просунутий вид терморегуляторів для теплої підлоги — по суті, цей пристрій можна назвати повноцінним мікрокомп’ютером, який дозволяє задавати режим і графік роботи системи теплої підлоги на тиждень, а то і на місяць вперед. Наведу простий приклад програмування, щоб ви розуміли, про що йде мова. Графік роботи теплої підлоги, керованого програматором, може виглядати наступним чином: о 5 годині ранку тепла підлога включається і до ваших ранкових процедур він вже повністю нагріється; о 7 годині він вимикається, а ви благополучно відправляєтеся на роботу. Те ж саме відбувається і ввечері, коли ви повертаєтеся з роботи – цей графік ви можете налаштувати індивідуально, причому кожен день тижня (а в деяких пристроях і місяці) він може бути різним. Такі програматори бувають двох типів.
    • однозонний — він контролює і підтримує задану температуру в одному приміщенні.
    • багатозонний. Дозволяє розбивати одне приміщення на кілька зон і підтримувати в них свою власну температуру підлоги. Питання, як налаштувати такий терморегулятор теплої підлоги, досить складний – тут або фахівець потрібен, або доведеться досконально вивчати інструкцію.

Відео терморегулятор теплої підлоги. Автоматика.