Розташування і мікроклімат зимового саду. Плюси і мінуси сонячної енергії

112

Зимові сади. пропозиція фірми sch üco

«класичні» прилаштовуються зимові сади являють собою одноповерхові павільйони, що будуються безпосередньо перед будівлею або вписані в повороти і вигини плану. Інтегровані зимові сади є яскравими композиційними елементами і підвищують вартість будівлі. Завдяки, застосовуваних schüco, мрії про зимовий сад стають реальністю. Різноманітні конструктивні можливості профільних систем schüco знаходять застосування як при новому будівництві, так і при реконструкції. На їх основі створюються окремо розташовані споруди та прибудови до будівель різного призначення: засклені тераси і веранди, теплий зимовий сад з великою кількістю тропічних рослин і особливо модні сьогодні робочі кабінети.

Великі скляні поверхні та вузький профіль schüco забезпечують максимальне проникнення світла. Великий асортимент комплектуючих розширює можливості адаптації систем при наявності спеціальних вимог. Для кожного об’єкта і кожного стилю schüco пропонує адекватні рішення без будь-яких обмежень на зразок жорстко зафіксованих растрових розмірів. Schüco не бентежать складні архітектурно-композиційні рішення. Найбільшу складність в конструюванні зимових садів традиційно представляють покрівельні конструкції. Для кліматичних умов росії з її тривалою зимою і значними сніговими навантаженнями особливо важлива надійність покрівельних систем скління.

Профільна програма schüco дозволяє проектувати і виробляти світлопрозорі покрівлі зимових садів в широкому спектрі геометричних можливостей. На вибір пропонуються різні форми дахів, від односхилих і двосхилих до чотирьохскатних і вальмових. У зимових садах з профілів серій wi60 і wa60 ухил даху допускається в межах від 7° до 45°. Профільні конструкції мають гарну теплоізоляцією, особливо в критичних точках: в коньковом вузлі і вузлі відмінювання крокв із зовнішньою стіною. Перекриваюча система водовідведення з поперечного прогінного профілю в кроквяної балці забезпечує максимальну герметичність.

Серія wi60 призначена для конструювання покрівель з «внутрішніми» несучими кроквами, розташованими під площиною скління. Серія wa60 призначена для конструювання покрівель з «зовнішніми» несучими кроквами. Це рішення ефективно для установки суцільного сонцезахисту, що забезпечує повне затемнення покрівлі. Зовнішня елегантність споруди укупі з ефективністю конструктивного рішення в частині сполучення покрівлі з вертикальними скляними стінами забезпечується стіновий профільної серією fw50+wi. Для дверей ефективні широкомасштабні панорамні рішення. Варіантів безліч: підйомнороздвижні, що складаються розсувні, відкидні.

Регулювання мікроклімату

Мікроклімат зимового саду регулюється комплексом пристроїв, що включають автоматичне управління відкриванням вікон, системами припливної та витяжної вентиляції, або повністю автоматизованим пристроєм клімат-контролю vento-control. Vento-control один здатний забезпечити оптимальну освітленість і природну вентиляцію приміщень за допомогою автоматичного управління системою провітрювання і затінення, включення і виключення вентиляторів, регулювання температури і вологості повітря в зимовому саду.

Температура. Дані датчика температури в vento-control порівнюються з запрограмованими величинами; ступені провітрювання і позиції вікон управляються в залежності від різниці температур і заданого часу провітрювання.

Вологість. Дані датчика вологості в vento-control порівнюються з запрограмованими величинами; при перевищенні заданих величин вікна відкриваються і включаються вентиляційні пристрої.

Освітленість. Природна освітленість-окремо з півночі, сходу, півдня і заходу або середня величина освітленості за всіма чотирма напрямками – контролюється зовнішніми датчиками. При перевищенні запрограмованого порога освітленості маркізи і жалюзі автоматично опускаються. Додатково можна встановити «температурний поріг» для маркіз. В даному випадку для отримання сигналу затінення повинні бути перевищені граничні значення освітленості і температури.

Сигнал оповіщення про вітер, дощ і мороз. Якщо починається дощ або сила вітру досягає максимального значення, то зовнішні датчики посилають сигнал на vento-control, і маркізи або штори прибираються, а вікна закриваються. При сигналі «мороз» (температура<5°с) маркізи не опускаються, щоб уникнути пошкоджень від криги. Таймер дає можливість запрограмувати інтервали провітрювання: допускається до 20 провітрювань в день тривалістю до 59 хвилин. При цьому початок і закінчення включення виставляється з точністю до хвилини від 0.00 до 23.59. За допомогою другого таймера можна запрограмувати підняття і опускання штор в певний час.

При настанні темряви штори і жалюзі автоматично опускаються, а зі сходом сонця знову піднімаються. Можна зафіксувати на дисплеї vento-control кліматичні дані: температуру всередині / зовні приміщення, вологість повітря всередині / зовні приміщення, швидкість вітру — і система буде підтримувати задані параметри автоматично. А можна управляти всіма підключеними приладами вручну, наприклад, натисканням кнопки відкрити або закрити вікно, підняти або опустити маркізи, а також встановити ступені провітрювання. Можна використовувати режим «автоматичний контроль безпеки». Вентилятори при цьому управляються автоматично, але вікна залишаються закритими. Завдяки комплексним рішенням schüco в області конструювання зимових садів і формування їх мікроклімату купується новий простір для життя, гармонійно з’єднує будинок і навколишнє середовище

Розташування

Південь

Зимові сади, орієнтовані на цю сторону, найсвітліші і теплі. Навіть якщо в них немає стаціонарного опалення , в сонячні весняні та осінні дні вони акумулюють достатньо тепла, щоб можна було, загорнувшись в плед, із задоволенням випити чашку чаю фактично під відкритим небом.

Південне орієнтування чудово тим, що дозволяє насолоджуватися сонячним теплом в холодну пору року, але ось влітку пекучі промені можуть стати справжньою проблемою.

Тому в світлопрозорої конструкції, що виходить на південь, потрібно неодмінно передбачити вентиляцію (краще — примусову). Якщо провітрювання буде природним, важливо розмістити мінімум одне відкривається вікно в кожній зі скляних стін і обов’язково одне в даху. Слід також подбати про надійний сонцезахист.

Захід

Західні світлопрозорі конструкції не такі жаркі, як південні, але все ж акумулюють досить багато тепла, тому хороші вентиляція і сонцезахист для них також актуальні.

Найбільше сонячних променів вони отримують після полудня, тому влітку ці прозорі кімнати комфортні для ранкового відпочинку, а в холодну пору — для вечірнього.

Схід

Зимовий сад, орієнтований на схід, отримує ранкове сонце. Влітку в ньому буде приємно перебувати рано вранці і ввечері, навесні і восени — в обідній час.

Північ

Зимовий сад, орієнтований на північ, грає роль і зони відпочинку, і своєрідного буфера, що утеплює приміщення, розташовані в найхолоднішій частині будинку.

Така прозора кімната комфортна влітку протягом дня. Якщо денна зона в будинку виходить на південь, зимовий сад можна використовувати як прохолодну літню вітальню.

Орієнтована на північ конструкція не вимагає інтенсивної вентиляції і затінення, зате взимку її майже неможливо використовувати, якщо тільки вона не опалюється.

Бажаючи влаштувати з північного боку засклену кімнату для цілорічного використання, пам’ятайте, що на опалення доведеться витрачати більше, ніж в аналогічному саду з південного боку. Крім того, для стін потрібно буде використовувати одно — або навіть двокамерні склопакети .

Мікроклімат

Щоб створити в зимовому саду оптимальний мікроклімат і уникнути утворення конденсату, потрібно забезпечити достатню вентиляцію простору.

Для цього застосовують спеціальний профіль, що має отвори, а також вікна.

Площа відкриваються вентиляційних кватирок повинна становити як мінімум 3% від всієї площі скління.

Найкраще провітрювання буде відбуватися, якщо відкриваються сворки розташовані по діагоналі один до одного (тобто важлива наявність вікон, що відкриваються в даху).

Слід пам’ятати, що природна вентиляція працює, коли зовнішня температура нижче внутрішньої мінімум на 5 °с.

Якщо у вас орієнтований на південь зимовий сад, краще передбачити примусове провітрювання, що забезпечуєтьсяЕлектродвигуном і вентилятором. Система включається і вимикається автоматично за сигналом від датчиків температури і тиску.

опалювати або не опалювати

Зимовий сад може бути як опалювальним, так і неопалюваним приміщенням будинку. Якщо ви плануєте активно використовувати його тільки в теплу пору року, можна обійтися переносним обігрівачем для рідкісних прохолодних вечорів.

У разі коли приміщення буде періодично використовуватися в холодний період, розумно зробити автономне опалення за допомогою системи «тепла підлога». Якщо ж в зимовому саду планують влаштувати повноцінну житлову кімнату, здійснюють підключення до центральної системи будинку.

Важливо пам’ятати, що для збереження комфортної температури в конструкції повинні бути застосовані матеріали з низьким коефіцієнтом теплопередачі — склопакети, а не одинарне скло, стільниковий полікарбонат товщі 24 мм, а також теплоізолюючий каркас.

Для зимового саду, в якому вирощують екзотичні рослини, передбачають систему клімат-контролю . Ефективна вентиляція важлива також для світлопрозорої конструкції, використовуваної в якості басейну.

Клімат

Оптимальний клімат для зимового саду-20’с при 40-60% відносній вологості повітря. Ці параметри підтримуються системою автоматики фірми sigenia, ну або можна ходити і вручну натискати потрібні вимикачі…

Наша фірма пропонує всім забудовникам зимових садів встановити автоматичну систему підтримки природної вологості і температури в приміщенні. Для цього використовуються пасивні і активні повітряні клапана, примусова або самопливна витяжна система, люки в скляні дахи, датчики вологості, температури і вітру (на вулиці). Доцільно використовувати тоноване в масі дзеркальне скло в складі склопакета, ну і звичайно кондиціонер, зволожувач повітря…

При використанні кондиціонера повітря він буде тільки охолоджувати, але не буде насичувати киснем і оновлювати, і з часом в приміщенні буде стояти специфічний запах прохолодною затхлості. Тому, в парі з ним необхідно влаштовувати припливно-витяжну вентиляцію, яка буде постійно оновлювати повітря.

Якщо ж спільно з кондиціонером задіяти зволожувач повітря, припливну і витяжну вентиляцію, та ще щоб все включалося і выключалоссь автоматично, то у вас в зимовому саду і частини житлового приміщення буде справжня установка клімат-контролю, яка буде працювати навіть при відключенні електрики (від автомобільного акумулятора).

Теплоізоляція

Хороша теплоізоляція скління зменшує можливість появи конденсату. Через конструктивну особливість багатошарових теплоізоляційних стекол ізоляційна здатність зменшується в міру наближення до краю скла, тому тут конденсат утворюється частіше, ніж в середині.

Особлива увага приділяється закладенню швів примикань скління до існуючих стін і отворів — будь то вікна, двері або вітражі зимового саду. Також кутовим переходам» стіна-дах «і»дах-вітраж». Відома проблема зимових садів-скупчення обмерзання на кромці скляного даху; ми укладаємо на всю довжину краю заскленого даху нагрівальний елемент, який не дає утворитися криги, а знизу встановлюємо козирок або слив для води.

У нашої фірми існує власна технологія герметизації засклених покрівель навіть з дуже невеликим кутом ухилу до горизонту. Рішення просте, але не стандартне, яке жодного разу не дало збій; — тому ми даємо гарантію від протікання скляної покрівлі не менше, ніж на 3 роки.

Фахівці нашої фірми мають великий досвід проектування і будівництва складного скління об’єктів з «неправильними» кутами нестандартних конструкцій. Ми завжди передбачаємо всі можливі проблеми майбутніх конструкцій і попереджаємо про це замовника.

Тепер давайте уявимо цікаву ситуацію. Точніше, відгадаємо загадку. Як ходити по прекрасному саду з папоротями в мінус двадцять? правильно. Потрібно завести зимовий сад. Справа ця не проста, я б навіть сказав дуже складне, але воно того однозначно варто. Уявіть, як класно гуляти серед тропічних рослин в січні, в засніженій москві.

Але в розумінні більшості людей, зимовий сад — це щось сильно захмарне, неймовірне, дуже важко реалізоване. У цьому є частка правди, але розумний будинок здатний вирішити масу проблем. Він зробить так, щоб вашою єдиною проблемою, пов’язаною із зимовим садом було те, що у вас мало часу, щоб по ньому гуляти. Складна і копітка робота належить тільки на етапі побудови. Отже, давайте розберемося детальніше.

Перше, і найважливіше, що потрібно зрозуміти – що буде рости в вашому зимовому саду. Виходячи з цього потрібно вибирати і приміщення. Може, ви захочете побудувати оранжерею, чому б і ні? в чому різниця? запитаєте ви. Оранжерея-окрема будівля, яка має свою, окрему систему кондиціонування та опалення. Зимовий сад, в свою чергу, з’єднаний з будинком і опалюється з будинком єдиною системою опалення. Далі, про все, що будемо говорити, справедливо буде і по відношенню до оранжереї.

Отже, з рослинами визначилися, приміщення підібрано, але це тільки початок шляху. Ви напевно щось віддалено знаєте про спеціальні лампи для рослин. Так, так, нам знадобляться лампи для освітлення зимового саду, причому лампи потрібні спеціально для вирощування рослин. Такі лампи мають спеціальну колірну температуру і світловий потік, оптимальні для якнайшвидшого росту рослин. Тепер ми ще й встановили світло для рослин, але і це ще не все. Нам потрібна система кондиціонування та опалення. У літню пору можна просто провітрити через вікно, але такий варіант не завжди оптимальний. Добре налаштована система клімат контролю буде підтримувати оптимальну температуру саме для тих рослин, які ви вибрали для посадки в своєму зимовому саду. Адже для кожної рослини характерна та чи інша температура повітря.

І ось тільки ви видихнули, але до фінішу ще бігти і бігти. Потрібні осушувачі та зволожувачі повітря. Виникає абсолютно логічне запитання-навіщо? а ось навіщо. Наприклад, у вас в саду тропічні рослини, а вони в своєму природному середовищі існування живуть у вологих тропіках. А осушувач потрібен, як би це не було логічно для кактусів, і підтримки оптимальної вологості.

Як ми з вами пам’ятаємо, розумний будинок – досконала система, що управляє всім в будинку, і зимові сади не виняток. Так що всі турботи, пов’язані з підтриманням життєздатності зимового саду, можна покласти на систему розумного будинку. Вам достатньо задати необхідні параметри і будинок зробить все за вас. У вас до того ж ніхто не відбирає право ручного управління всіма системами зимового саду. Всі, хто володіють зимовим садом, кажуть, що емоції від нього перекривають всі фізичні та фінансові витрати на його будівництво.

Правильно організована система вентиляції запорука відмінного функціонування зимового саду.

Без припливу свіжого повітря в приміщення неможливо створити сприятливе середовище для рослин, що мешкають в зимовому саду. Це означає, що рослини будуть хворіти і втрачати свій зовнішній вигляд з часом. Якісна система вентиляції допоможе створити в зимовому саду оптимальне середовище і роботи з підтримки мікроклімату стануть мінімальними.

Вибираючи систему вентиляції, варто враховувати бажаний рівень поєднання вологості і температури в приміщенні. Слід враховувати, що різні види рослин воліють свій рівень вологості, освітлення і тепла. Для гарного самопочуття знаходяться всередині саду людей дуже важливий показник вологості повітря.

Відносна вологість повітря безпосередньо залежить від встановленої в приміщенні температури. Найкомфортнішою температурою зимового саду вважається близько 20-22 градусів. Вологість при цьому не повинна перевищувати 60%.

особливості вентиляції зимового саду

Для існування і функціонування зимового саду важливу роль відіграє вентиляція , саме вона створює необхідний мікроклімат . Від неї залежить наявність свіжого повітря і відтік переробленого.

У зимовому саду недоцільно використовувати кондиціонери (спліт-системи ), оскільки вони просто підтримують задану температуру . Звичайно, просто охолодити або нагріти повітря вони можуть, але в зимовому саду важлива правильна система вентиляції , тому що повітря повинен бути придатним для життєдіяльності рослин.

Для нормального функціонування системи вентиляції потрібно забезпечити як витяжку повітря, так і його доступ.

Для організації системи вентиляції існують два варіанти:

1. Природна вентиляція, яка здійснюється за рахунок присутності люків в покрівлі, грамотної комбінації стулок і наявності вентиляційних клапанів.
2. Система вентиляції з отворами, що відкриваються, припливно-витяжна. У покрівліВстановлюють витяжні пристосування, а в нижній частині зимового саду – припливні.

Незалежно від способу вентиляції, 20% площі всієї поверхні повинно безпроблемно відкриватися . Для цього оптимально підходять вбудовані фрамуги, які відкриваються автоматично. Якщо на панель, яка контролює вентиляцію, надходить сигнал від датчика зниження / підвищення вологості або температури, то вікна закриваються або відкриваються автоматично.

Завдання вентиляційної системи для зимового саду-контроль температури і вологості , а також відтік і приплив свіжого повітря в споруду . Найбільш часто вікна для вентиляції встановлюють з південно-західної або південної сторони. Такий стан вікон найбільш ефективно для профілактики задухи в сонячні спекотні дні.

Електровентилятори здійснюють повітрообмін і регулюють відповідний клімат в зимовому саду. Причому працюють вони і на витяжку, і на приплив повітря. Механічні вентилятори працюють на приплив, доставляючи свіже повітря над підлогою, чим сприяють посиленню ефекту кондиціонування.

природна вентиляція зимового саду

У дах найчастіше монтують механізми природної вентиляції-клапани.

Відкриття і закриття клапанів відбувається за допомогою термогідравлічного циліндра . Він знаходиться внизу клапана. Віск, що міститься в циліндрі, стає м’яким і розтікається, коли навколо циліндра повітря досягає заданої температури (цифра температури залежить від виду циліндра і встановлюється в залежності від потреби). Розтікся віск рухає поршень, клапан вентиляції спрацьовує, вентиляція відкривається. При зниженні температури обсяг воску зменшується, пружина в циліндрі тисне на поршень. Відбувається зворотний процес, клапан закривається.

Повітрообмін в середньому досягає 200-300 м3/год. Заміна термогідравлічного циліндра електричним приводом дозволяє управляти клапаном електричним шляхом. Розкривши самого клапана розташовують на різній висоті. У внутрішній стороні можна розташувати сітку з нержавіючої сталі, як захист від комах.

Значення температури (при відкритті / при закритті):

16-21°c / 19-14°c
19-23°c / 21-16°c
21-25°c / 22-18°c
25-29°c / 25-23°c

Способи припливу повітря для вентиляції зимового саду

Система вентиляції в зимовому саду дозволяє контролювати мікроклімат в приміщенні і створювати оптимальні умови для вирощування рослин.

Такі матеріали, як скло, пластик, метал зупиняють приплив свіжого повітря ззовні . Це може привести до надмірної вологості і утворення конденсату в зимовому саду. Крім того, в закритому непровітрюваному заскленому приміщенні в жарку літню погоду температура може досягати +70 градусів за цельсієм.

Важливими складовими системи вентиляції є забезпечення припливу свіжого повітря, витяжка відпрацьованого теплого повітря і повітрообмін . Для досягнення оптимального результату в нижній частині стіни роблять припливні отвори, а у верхній — витяжні . Щоб уникнути протягів, ці отвори розміщують в шаховому порядку .

Для створення регульованого повітрообміну в зимовому саду влаштовують повітропровід з повітрозабірниками , розташованими під стелею. У них можна встановити вентилятори. Щоб забезпечити циркуляцію повітря в приміщенні, можна використовувати стаціонарний або переносний вентилятор. Важливо, щоб він був низькошвидкісним і працював безшумно.

Раціональний, хоча і трудомісткий спосіб організації припливу повітря. Припливне отвір розташовують в стіні або в підлозі зимового саду. Цей спосіб хороший тим, що, проходячи по трубі розташовуються під землею, холодне повітря трохи нагрівається, а гарячий — охолоджується.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Плюси і мінуси сонячної енергії

Перевага полягає в тому, що температура повітря буде завжди стабільною . В цьому випадку потрібні дві вентиляційні труби . По одній повітря з вулиці надходить в підвал, по іншій — з підвалу в зимовий сад. Припливне отвір в зимовому саду можна зробити як в стіні, так і в підлозі.

приплив повітря з вулиці

Найбільш простий спосіб організації припливу повітря. У стіні залишають отвір, закриваючи його гратами. Для посилення припливу повітря іноді ставлять вентилятор.

способи організації систем вентиляції

Для підтримки оптимального температурного режиму в приміщенні зимового саду періодично слід здійснювати його вентиляцію. Вентиляція може бути природною або штучною .

Природна вентиляція це періодичне провітрювання приміщення за допомогою вікон або дверей саду. Для кращого функціонування природної вентиляції слід проектувати розташування дверей і вікон так, щоб а процесі провітрювання повітряні маси рухалися по діагоналі.

Для штучної вентиляції при монтажі зимового саду встановлюють спеціальні вентиляційні системи. На сьогоднішній день можна підібрати вентиляційну систему під певну площу приміщення.

природна вентиляція

Найчастіше для природної вентиляції використовують кватирки для провітрювання. Вони можуть розташовуватися як в стінах світлопрозорої конструкції, так і на її даху. На вікна розташовані в даху будівлі можна додатково встановити автоматичну або дистанційну систему відкривання. Розрізняють кілька видів конструкцій для відкривання, це можуть бути поворотні або відкидаються системи.

Провітрювання приміщення здійснюється за допомогою ефекту тяги, коли тепе повітря всередині приміщення замінюється більш холодним повітрям зовні. При це повітря виходить через вікна саду, а чистий надходить через спеціальні отвори, розташовані недалеко від підлоги.

У деяких випадках природна вентиляція не застосовується. Якщо висота стелі в зимовому саду менше ніж 2,5 метра домогтися ефекту тяги стає досить складно. Оптимальний результат досягається, коли різниця повітря всередині приміщення і зовні досягає п’яти градусів.

Запорукою успішного застосування природної вентиляції є правильне розташування всіх елементів забезпечують рух повітря по діагоналі в обох площинах. Чим вище в конструкції будуть розміщені вікна для провітрювання, тим активніше буде циркуляція повітря в приміщенні. На сьогоднішній день виробники зимових садів пропонують схему, при якій вентиляційні отвори розташовані високо на стінах конструкції або на її даху, а подача повітря зовні здійснюється через спеціальні отвори, розташовані біля самої підлоги.

Оптимальним варіантом на сьогоднішній день є той, в якому повітрозабірники розташовані в похилій частині даху зимового саду для виведення нагрітого повітря зсередини, а пристрої для подачі повітря знаходяться горизонтально в підлозі. У разі, коли вентиляція основної будівлі здійснюється через зимовий сад, світлопрозора конструкція буде виступати в якості приміщення для нагнітання повітря, а відповідно і теплообмінника.

штучна вентиляція

При проектуванні зимового саду можна спланувати установку штучної вентиляції. Складається вона зазвичай з вентилятора, встановленого на витяжці і отвори для припливу повітря. Завжди існує можливість підібрати потрібну форму і колірне оформлення такої вентиляційної системи. Залежно від загальної площі приміщення і необхідної температури підбирається вентилятор необхідної потужності.

Пристрої для штучної вентиляції за останній час значно вдосконалилися. Це дозволило знизити до мінімуму рівень шуму, підвищити теплоізолюючі властивості. Вентиляційні системи випускають двох видів-поперечна і струменева.

У першому випадку витяжка і пристрій для припливу повітря розташовуються на протилежних бічних поверхнях приміщення, поперек природного потоку повітря зимового саду. Відстань між двома цими отворами не повинно бути більше шести метрів, щоб уникнути перегріву повітря в приміщенні. У разі, коли вказану відстань більше слід встановити додаткові пристрої для вентиляції.

Коли монтаж вентиляційної системи здійснюється на даху зимового саду, вона працює в напрямку природного повітряного потоку. При такій організації вентиляційної системи припливні пристрої, одне або кілька, розташовують на фронтальній поверхні світлопрозорої конструкції.

У разі установки струменевої вентиляційної системи її монтаж відбувається в конику даху. Для ефективної роботи такої системи коник і весь дах проектуються особливим чином так, щоб нагріте повітря збирався і виводився через спеціальну систему коника. До такої системи вентиляції пред’являються підвищені вимоги з безпеки і захищеності від зовнішніх впливів. Круговий рух повітря при струменевій системіВентиляції захищає будову від появи конденсату і контролює температуру всередині зимового саду.

Для тих, хто не готовий постійно стежити за підтриманням оптимальних умов в зимовому саду успішно застосовуються автоматичні системи вентиляції, які починають свою роботу автоматично і закінчують, коли досягнуті встановлені показники.

Багато виробників автоматичних систем вентиляції для зимових садів оснащують свої моделі елементами управління, які за допомогою комп’ютерних програм розроблених спеціально для зимових садів розраховують час початку вентилювання приміщення і його тривалість виходячи їх даних про матеріали, застосованих при будівництві зимового саду, розташування конструкції щодо сонячної сторони і багато іншого.

Такі системи завоювали свою популярність за рахунок значної економії електроенергії при використанні і тим, що догляд за зимовим садом зводиться до мінімуму за рахунок постійного контролю системою за змінами в середовищі. Вентиляційні пристрої такого класу постійно підтримують ідеальне поєднання вологості і температури повітря, що позитивно позначається на рослинах зимового саду.

сучасні моделі вентиляційних систем

Серед усього різноманіття вентиляційних систем часом дуже важко підібрати підходящу, яка забезпечить комфортне середовище в зимовому саду. Довірившись професіоналам можна отримати не тільки консультації щодо вибору відповідних матеріалів і вентиляційних систем, але і розробити план майбутнього саду. Професіонали високого рівня виконають монтаж зимового саду і всіх супутніх систем в короткі терміни з дотриманням всіх норм будівництва світлопрозорих конструкцій.

Для власників зимових садів, які хочуть провести модернізацію, існує достатня кількість систем вентиляції доступних для самостійного монтажу, придатних для всіх типів садів будь-якої площі.

Для власників примхливих і екзотичних рослин рекомендується встановлювати моделі вентиляційних пристроїв оснащених спеціальними фільтрами перешкоджають проникненню в приміщення бактерій ззовні. Безшумна робота таких моделей і легкість в експлуатації компенсують всі додаткові грошові вкладення на їх установку.

Всі моделі з електронними датчиками починають і закінчують свою роботу по закладеній в таймері програмі. Розроблені моделі здатні забезпечити тривимірну подачу повітря, автоматичне регулювання рівня вологості. Можна вибрати модель з особливою конструкцією вихідного дифузора або автоматичним регулюванням рівня нахилу заслінок.

Серед сучасних моделей фахівці виділяють ті, які оснащені системами об’ємного розподілу повітря, автоматичним налаштуванням швидкості обертання вентилятора і системою захисту від протягів.

Для тих хто, перш за все, цінує якість і готовий витратити значні кошти на надійну і довговічну систему підійдуть моделі оснащені таймером, функцією нагріву і охолодження повітря. Безшумна робота таких моделей і автоматична підтримка оптимальної вологості роблять їх просто незамінними для всіх моделей і зимових садів.

основні функції системи вентиляції

Стандартні вентиляційні системи повинні виконувати наступні функції :

    Забезпечувати приплив свіжого повітря в приміщення;

    Забезпечувати витяжку повітря;

    Забезпечувати фільтрацію повітря, що надходить в зимовий сад;

    Усувати парниковий ефект.

Багато додаткові системи вентиляції виконують ще й ряд допоміжних функцій :

    Автоматичне управління вентиляційною системою;

    Автоматичне регулювання вологості і температури повітря в зимовому саду;

    Дистанційне керування включенням і виключенням системи вентиляції;

    Автоматичне закриття клапана захисного отвору при опадах.

Розташування і мікроклімат зимового саду. Плюси і мінуси сонячної енергії

Розглянемо питання про те, яке скло краще застосувати, як грамотно організувати кондиціонування і вентиляцію зимового саду, розповімо про сонцезахисні конструкції, і розберемо плюси і мінуси сонячної енергії, а також коротко розповімо, як доглядати за зимовим садом .

Отже, якщо зимовий сад опалювальний , то в цьому випадку застосовується тільки низькоемісійне скло , оскільки воно відображає всередину приміщення більшу частину енергії. Витрати на опалення зимового саду прямо пропорційні енергоефективності скла, так як площа зимового саду наближається до 100% його поверхні.

У разі використання зимового саду тільки для отримання пасивної сонячної енергії його можна засклити звичайними однокамерними склопакетами.

Для покрівлі обов’язково використовується безпечне скло. Також з безпечного скла повинна бути виготовлена підвіконна стінка, якщо ви вирішили прилаштувати на балконі скляну прибудову.

Створюючи зимовий сад потрібно ретельно підійти до питання вентиляції і систем затінення, так як під прямими сонячними променями повітря в приміщення влітку може нагрітися до 70°c.

Система вентиляції необхідна і в опалювальних і в неопалюваних зимових садах. За законами фізики тепле повітря піднімається вгору і залишає вологу на холодному профілі і склі. Щоб запобігти утворенню конденсату в зимовому саду, потрібно ретельно продумати систему вентиляції .

Вентиляція може бути природна або примусова .

Пристрій природної вентиляції досить просте. Принцип дії полягає в тому, що на місце підігрітого повітря через спеціальні отвори зовні спрямовується потік холодного повітря. Отвори розташовуються на даху і біля підлоги в тіні.

Для природної вентиляції висота зимового саду повинна бути мінімум 2,5 метра, а різниця температур не менше 5°c. Площа вентиляційних отворів, закритих стулками і гратами зазвичай в сумі становить 15% від всієї площі зимового саду.

Але сьогодні природна вентиляція застосовується все рідше, оскільки сучасні реалії диктують додаткові вимоги, серед яких захищеність від несанкціонованого проникнення, незалежність від погоди і вітру, відсутність проблем при затіненні і багато інших.

Тому все частіше застосовується примусова вентиляція , яка як і природна складається з двох вузлів — витяжного і припливного . Відмінність в тому, що припливний вузол є технічним пристроєм, а не просто отвором. На витяжку встановлюється вентилятор, який підганяється за формою і кольором конструкції.

Термічну і примусову вентиляцію можна умовно розділити на дві групи:

    Вентиляція на конику даху, що працює в напрямку природного потоку повітря. В даному випадку витяжка встановлюється на даху , а два припливних пристрої монтуються на фронтальній поверхні заскленого споруди.

    Поперечна вентиляція працює проти природного потоку повітря . При такому способі вентиляції припливні пристрої встановлюються на бічній стінці зимового саду, а витяжка — на протилежній скляній поверхні. Потрібно пам’ятати , що отвір для витяжки має завжди перебувати нагорі, а відстань між отворами припливу повітря і витяжки не повинно перевищувати шести метрів .

Перший спосіб вентиляції дешевше другого, але лише в тому випадку, якщо всі розрахунки зроблені вірно і абсолютно точно.

конструкції, що захищають від сонця

Розташування і мікроклімат зимового саду. Плюси і мінуси сонячної енергії

Захищають від сонця конструкції-необхідний атрибут зимового саду. Під дією прямих сонячних променів скляна поверхня сильно нагрівається, та й вдень виникає необхідність приглушити яскраве світло. А у вечірній час сонцезахисні конструкції захистять вас від сторонніх поглядів.

Зовнішні сонцезахисні конструкції істотно ефективніше внутрішніх. Залежно від кольору конструкції при затіненні саду всередину може проникати всього лише від 5% до 40% денного світла. При внутрішньому затіненні цей показник досягає 90%. Зовнішні сонцезахисні конструкції ще зовні блокують більшу частину сонячних променів, так що всередину зимового саду потрапляє менше випромінювання, яке може бути перетворено в тепло.

Максимальний захист від прямих сонячних променів зовні дають вертикальні штори і системи « маркіза », за рахунок застосування яких в приміщення потрапляє дуже мало сонячних променів. «маркіза » поглинає майже 100% променів ультрафіолету і до 80% променів сонця.

Крім маркіз і вертикальних штор для затінення можна використовувати високі дерева або чагарники. Така натуральна перешкода сонячним променям створить прекрасний вид, який буде ідеально поєднуватися з інтер’єром зимового саду. Для затінення всередині зимового саду використовують жалюзі і ламелі . Вони захищаютьПростір зимового саду від прямих сонячних променів, а ввечері від цікавих очей сусідів. Найбільш органічними є жалюзі, які плетуться з тонкого шпону.

плюси і мінуси сонячної енергії

Оскільки практично всі поверхні зимового саду-засклені, він здатний накопичувати сонячну енергію . Цей процес грунтується на властивості скла пропускати короткі хвилі сонячного випромінювання, що нагрівають підлогу і стіни в приміщенні. Нагрівшись, ці предмети самі починають випромінювати хвилі в інфрачервоному спектрі. Використання сонячної енергії для обігріву зимового саду означає найбільш ефективне застосування теплового випромінювання, яке не перевищує межі комфортної температури в 30°c.

Плануючи зимовий сад, слід врахувати наступне :

    Тепло повинно накопичуватися в стінах і підлозі , а тепле повітря повинен потрапляти в приміщення самого будинку, з яким зимовий сад з’єднується через вікна і двері;

    У холодну пору року скло повинно бути розташоване під прямим кутом щодо сонячних променів .

Дах повинен бути спроектований під великим кутом нахилу, щоб в зимовий сад потрапляло якомога більше сонячної енергії. Похилий дах в зимовий період дозволить снігу зісковзувати вниз.

Проектуючи вентиляцію зимового саду, потрібно пам’ятати про термостаті , який в автоматичному режимі повинен управляти процесом провітрювання для зниження рівня вологості і внутрішньої температури. Скло і рами зимового саду повинні мати низький коефіцієнт теплопровідності, що дозволить обмежити втрати тепла зсередини.

Грамотна орієнтація зимового саду дозволить економити на енергії всю холодну частину року. Однак у сонячної енергії є такий недолік , як можливість перегріву приміщення , але якщо використовувати сонцезахисні конструкції, то цього можна уникнути.