Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

126

Жива огорожа сьогодні є невід’ємною частиною практично будь-якого садової ділянки або паркової зони. Її використовують для позначення кордону окремих частин саду, захисту від вітру, маскування будь-якої частини будинку або ділянки від сторонніх поглядів.

Зелена стіна з яскравих, красиво обстрижених рослин створює в саду сприятливий мікроклімат, добре затримує взимку сніг і є ефективним захистом від вуличного пилу і вітру. Вічнозелені чагарники для живоплоту стануть розкішною частиною будь-якої ландшафтної композиції і створять в саду ненав’язливий м’який фон для квітника.

До вибору рослин для живоплоту необхідно підходити серйозно і ретельно, адже кожен чагарник, підібраний для даної мети, має свої власні характеристики в посадці і догляді, що треба обов’язково враховувати. Необхідно вирішити в першу чергу, чи буде огорожа вільнорастущей (такий тип займає більше місця і не вимагає ретельного догляду) або формованої (рослини даного типу вимагають серйозного догляду, але займають менше місця).

Існують невибагливі швидкозростаючі чагарники для живоплоту, які чудово виглядають як в якості декоративного прикриття для забору, так і самостійного живого огорожі.

Красива і швидка огорожа виходить з верби, ця рослина не просто здатне швидко вирости, при цьому з її гнучких рухомих гілок можна створювати природні загородження у вигляді тинів. Рослина абсолютно невибаглива і може рости в будь-яких кліматичних умовах, на заболочених і підтоплюваних ділянках.

Для посадки чагарникової верби необхідно по периметру живоплоту викопати траншею глибиною 40 см і шириною 40-50 см, заповнити її грунтовою сумішшю, що складається з грунту, торфу і компосту (у важку грунт слід додати до 20% піску). В отриману грунтову суміш додати трохи мінеральних комплексних добрив, все перемішати і можна висаджувати рослини. Верба, яка володіє закритою кореневою системою, добре приживається в будь-який час року. Її можна висаджувати з квітня по жовтень, головне, щоб коріння саджанців не були пересушені, а рослини з відкритими корінням слід висаджувати до розпускання бруньок, ранньою весною або у вересні. У перший сезон після посадки така огорожа вимагає рясного поливу.

Швидкозростаючі чагарники для живоплоту, що надійшли в міжсезоння або в період, коли грунт ще не повністю підготовлена до посадки, краще прикопати.

Висаджувати чагарники необхідно ранньою весною або восени, висадку чагарників вирощених в судинах можна проводити в будь теплу пору року.

Перед посадкою, необхідно обрізати за допомогою секатора пошкоджені і зламані коріння і розмістити рослини в траншеї на необхідній відстані. Грунт біля стовбура чагарнику слід ущільнити. Для створення красивих, яскравих вільних або стрижених швидкозростаючих огорож чудово підходить красивий з листяних барбарисів – барбарис тунберга. Він дуже швидко росте, чудово піддається стрижці і забезпечить господарів ягодами для ароматного варення.

Розкішна жива огорожа дуже швидко вийде з терну. Цей колючий чагарник чудово переносить навіть сувору зиму і абсолютно невимогливий до умов свого утримання. Росте він досить компактними кущами і забезпечує буквально непрохідну огорожу, що радує власників терпкими плодами, які можна використовувати для приготування соусу ткемалі або смачного варення.

Масою корисних властивостей володіють декоративні чагарники для живоплоту, наприклад шипшина або чайна троянда , кущі яких можна чергувати при посадці, що додасть огорожі абсолютно приголомшливий вигляд. Також широко застосовуються пузиреплодник калінолістний, що дозволяє забезпечити щільну, практично непрозору огорожу. Для середніх і низьких по висоті огорож чудово підійде кизильник блискучий і аронія чорноплідна.

Вкрай ефектною буде жива огорожа з свидини або дерену. Цей чагарник особливо строкато виглядає восени, коли його листя забарвлюються в рожеві, червоні і фіолетові тони. Може застосовуватися в груповій і солітерній посадці, стане оригінальним фоном для вічнозелених хвойних рослин.

без яких порід рослин важко уявити живопліт

Огорожа, створена з морозостійких порід рослин, буде радувати своїх власників цілий рік яскравим зеленим кольором.

Вічнозелені чагарники для живоплоту діляться на листяні і хвойні. ніколи не скидають листяКолючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живоплітбересклет форчуна і бересклет японський, самшит, вічнозелений барбарис бородавчастий і вузьколистий. Серед низьких сортів рослин для живоплоту можна виділити деякі породи рододендрона, верес, еріку.

Найбільш широко в садівництві використовується самшит вічнозелений (буксус). Висаджувати його краще навесні, для того, щоб рослина як слід вкоренилося і встигло підготуватися до зимового холоду. Доросла рослина можна пересаджувати з грудкою землі і в літній період. Якщо планується посадка самшиту восени, найбільше для даної мети підійде час з середини вересня до другого тижня жовтня. Восени бажано мульчувати грунт під чагарником хвойними перепрілими голками або торфом.

Чудово підходять для створення вічнозеленого огорожі, такі декоративні чагарники для живоплоту, як ялина, ялівець, туя західна. ці рослини чудово піддаються стрижці, невибагливі, чудово витримують міські умови.

Для низького огорожі підійдуть чагарники магонии падуболистной, перстачу чагарникової, для середньої огорожі прекрасним вибором стане жасмин і форзиція, бузок, кизильник, мигдаль, ірга, акація, глід. Високу живопліт сформують кущі різних сортів глоду, жовта акація, барбарис.

Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живоплітколи ще більшість чагарників і дерев тільки готуються надіти свої зелені прикраси, гілки форзиції покриваються розкішними золотисто-жовтими квітами у вигляді ніжних дзвіночків і радують своїм цвітінням протягом 25-30 днів. Чагарник швидко росте, має високу зимостійкість, розмножується живцями, відводками, насінням і нащадками.

Багатостовбурний, з тонкими гілками і ніжними квітами жасмин (чубушник) цвіте в червні, наповнюючи сад тонким ароматом. Заслуженою любов’ю у квітникарів користується сорт» снігова лавина», квіти якого сильно пахнуть суницею і розпускаються в травні.

Дуже красива огорожа виходить з густоветвістих декоративних чагарників кизильника. Рослина росте досить повільно, непогано переносить посадку, і на постійному місці буде жити більше 50 років. Густа крона з блискучих темно-зеленого листя до осені набуває червоного кольору. Цей чагарник просто незамінний в облаштуванні живого огорожі завдяки своїй декоративності і невибагливості. Кизильник добре переносить пересадку в будь-який час сезону, дуже швидко і легко формуються і максимально довго зберігають форму. Розмножують чагарник насінням, живцями, відводками або щепленням. Висаджують чагарники на відстані 0,5-2 м один від одного, глибина посадки повинна бути не менше 50-70 см.перед висадкою рослини слід обов’язково облаштувати дренаж з 10 см гравію або битої цегли. Після посадки саджанці мульчують шаром торфу в 5-8 см.

Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

3. » хвилястий » паркан

після обрізки рослини дають нові пагони, а це означає, що ви можете поекспериментувати з формою «стінки». Наприклад, замість звичайного прямокутника можна виростити … Зелену хвилю!
Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

Цілком надійний захист, а поговорити з добрими сусідами можна і через зелене віконце!

4. Квітуча стіна

хочете оточити свій сад квітковим пишністю? тверезо оцініть, чи варта гра свічок. Більшість цвітуть 2-3 тижні. Та й місця таким рослинам знадобиться більше, оскільки з них не можна формувати вузькі стінки. Як компроміс можна вибрати декоративні види, які відмінно переносять стрижку, наприклад спірею або глід.

Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

Однак в ідеалі з красиво квітучих чагарників краще формувати вільно зростаючі живоплоти, надавши рослинам достатньо місця для повноцінного розвитку.

5. Мікс

ексклюзивно виглядає жива огорожа зі вставками з інших елементів. Наприклад, і дерев’яні модулі стануть відмінною огорожею для сучасного саду, а гармонійно доповнять «зелені стіни» на ділянці, оформленому в природному або рустикальному стилі.

Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

На якій відстані один від одного висаджувати кущі, залежить від розмірів і виду конкретного представника флори. Якщо земляний кому обмотаний сіткою з синтетичного матеріалу, її потрібно обов’язковоМожливо, що позитивні зміни в матеріальній сфері будуть пов’язані зі стрімким кар’єрним зростанням когось із членів сім’ї.

  • якщо ваша домашня атмосфера останнім часом стала надмірно напруженою і непередбачуваною, то терміново поставте орхідею в південно-західний кут житла. У сім’ю негайно повернеться гармонія і спокій. Особливо ефективно в цьому напрямку «працюють» квіти червоних відтінків.
  • орхідея, що прикрашає східний сектор квартири, стане запорукою богатирського здоров’я домочадців. Вона не дозволить проникнути в будинок навіть самої невинної застуді, не кажучи вже про більш серйозних захворюваннях. З таким зеленим «доктором» здорові не хворіють, а хворі швидко одужують.
  • У стародавні часи люди вірили в те, що рослини здатні оберегти людину від нечистої сили, злих духів. Рослини мали цілюще значення, їх використовували як ліки. Були й ті, які могли принести шкоду, вони могли відібрати у власника життєві сили. Зараз такою рослиною виступає орхідея. Її вплив на організм вивчали багато тисячоліть. Ставлення у народів світу до цієї квітки різне. Народні прикмети тлумачать, що красиві властивості тільки зовні. Важливо знати, до чого дарують орхідею і чи можна тримати її в будинку.

    Прикмети наділять орхідею властивостями енергетичного вампіра

    Історія розвитку

    З’явився квітка в сьомому столітті до нашої ери. Це цифри офіційні. Відомий він став раніше. Стародавні культури асоціювали орхідею з чистим божественним творінням. У культурах країн він виступав непорочною красою. Була присутня орхідея в будинку тих людей, які відрізнялися від інших красою і даром. Хорошим знаком було подарувати квітку коханій дівчині. Чоловік так висловлював своє захоплення і серйозність відносин.

    Забобони про рослину засновані на досвіді наших предків. Вони вірили, що орхідея виступає в ролі вампіра, що харчується в будинку енергією мешканців. За такими судженнями тримати квітка в будинку було, не рекомендувалося, адже знали, до чого це призведе. Такої думки дотримується вчення фен-шуй. Вчення роз’яснює, сто рослина має наркотичні властивості і може діяти на організм людини як дурман.

    Побутує прикмети, яка пояснює, що орхідея приносить в будинок сварки, розлуку, розлучення. У дитячих спальнях не можна тримати квітка, на дорослих чоловіків і маленьких хлопчиків квітка діє негативно. Її негативна енергія активна в нічний час доби. Якщо у вас є в наявність така рослина, поставте його в тій частині житла, в якому ви не спите. Так як це жіночий квітка, его краще ставити в жіночій частині будинку, на кухні, біля дамського столика.

    Повір’я, пов’язані з квіткою

    Вчення фен – шуй сильної негативної реакції на орхідею не має. Основне правило, це правильно доглядати за квіткою і тримати в правильних місцях. рослина може вплинути на життя і організм:

    • надати сили. Організм може омолоджуватися, підносити жінці здоров’я, позитивний настрій.
    • приваблива зовнішність. Якщо тримати орхідею в кімнаті, можна поліпшити свою впевненість.
    • енергетика. За допомогою цієї рослини можна залучити удачу, наповнити житло позитивною енергією і позбутися від негативної енергетики.
    • захист житла. Людина з поганими помислами довго у вашій квартирі не буде перебувати. Квітка його прожене.

    Колючі чагарники і дерева. З яких рослин можна зробити живопліт своїми руками. Вічнозелена стрижена живопліт

    Рослина може вплинути на життя людини

    Значення кольору і забарвлення

    Орхідея має багату колірну гамму. Прикмети виділяють такі забарвлення:

    • червоний і фіолетовий забарвлення. Такий колір може прогнати лінь. Можна кинути палити, поліпшити здоров’я.
    • жовте забарвлення. Кар’єрний ріст вам забезпечений. Якщо тримати орхідею в квартирі регулярно, то можна залучити багатство.
    • білий і рожевий забарвлення. Забарвлення такого кольору допоможуть вам зрозуміти організм, знайти золоту середину.

    До чого тримати в квартирі таку квітку пояснюють народні прикмети. Вірити в них чи ні справа кожного.

    Жінки обожнюють квіти і не одна не залишиться байдужою до такої квітки як орхідея. Орхідеї одні з найкрасивіших кімнатних рослин.

    Фахівці радять не захоплюватися цими квітами не вирощувати їх вдома.

    Одна з причин орхідея відноситься до рослини-епіфіт. Вона може жити як вразить не вимагаючи для коренів грунту. Живиться з вологого повітря. Успішно може жити на інших кольорах. Коріння допомагають у видобутку потрібних речовин для життя орхідеї.

    Фахівці фен-шуя радять прислухатися до рекомендації. Красива квітка по своїй натурі вразить.

    &1&

    Тому фахівці з фен-шуй кажуть, що цю квітку можна вирощувати в нежитлових приміщення, в офісах, тобто там, де людей багато, і де ви працюєте, а не відпочиваєте! а ось в квартирі його краще не тримати. Що стосується спальні, то для неї він взагалі протипоказаний!

    &1&

    Якщо у вас стояла орхідея в спальні, ви напевно пам’ятаєте, як з незрозумілих причин відчували себе розбитою вже з ранку!

    І ще!

    &1&

    Орхідея-виключно жіноча квітка! чоловічу ауру він просто-напросто руйнує. Виявляється це, зокрема, в тому, що він пригнічує лібідо.

    Тому якщо викинути вашу домашню троянду не варіант, поставте її хоча б там, де ваш чоловік проводить мінімум часу!

    Будьте цікавими разом з

    &1&

    &1&

    &1&

    Орхідеї, неймовірно вишукані, оригінальні, екзотичні рослини, прийнято підносити в подарунок тільки найдорожчій і близькій людині. Одне з якостей тендітної красуні-інтимність. Тож не дивно, що для стороннього даний подарунок може здатися недоречним і зухвалим.

    Витончений аристократизм і мудрість, ніжність і пристрасть з давніх пір служили відмітною ознакою орхідеї. Значення квітів вже тривалий час пов’язують з гармонією сімейного життя, вираженням любові. Багато в чому символізм квітки проявляється кольоровою гамою піднесеного букета.

    Білий колір покликаний позначати невинну, платонічну любов, захоплення, щире побажання щастя. Рожева квітка-знак глибокого почуття, юнацької прихильності, першої закоханості. Строката орхідея означає пристрасть, неприборкане бажання, пропозиція інтимних відносин.

    Чоловік, який вибирає в якості подарунка обраниці букет орхідей, відрізняється раціональністю і деякою стриманістю в почуттях. Для людей, поверхнево з ним знайомих, людина може здатися занадто холодним і розважливим. Проте, навіть недруги змушені визнати його перевагу.

    До чого дарують орхідеї, наприклад, в китаї? у цій країні квітка символізує матеріальне багатство, духовну гармонію, елегантність, а також, вишуканість, заступництво вищих сил, досконалість людини, родючість. Тут рослина завжди наділяли особливою магією. З насіння готували приворотне зілля, використовували квіти в різних чаклунських ритуалах, призначених для вигнання злісних духів. Підносячи орхідеї, китайці підкреслюють прагнення до дружніх відносин, глибоку любов, визнання жіночої краси і чарівність сильного чоловіка.

    У в’єтнамі квітка розпускається з початком весни, тому, служить ознакою юності, оновлення, пристрасті. На латині назва квітки означає»провідний походження від бога». Тому, в католицькій європі досконалість орхідеї не піддавалося сумніву. У деяких країнах, розташованих на території латинської америки, елегантний квітка став національним символом. Для індіанців, які проживають в південній америці, ця рослина своєрідний талісман, за допомогою якого можна зустріти свою другу, справжню половинку. Крім того, орхідея здатна відігнати геть від людини зло і неприємності.

    Орхідея виростає в багатьох країнах. У кожній з них жителі надають квітці оригінальне значення. З нової зеландії прийшов цікавий міф, що оповідає про походження орхідеї. За часів зародження землі цікавий сонячний промінчик вирішив перевірити, що заховано під щільним шаром хмар. У нього вийшло пробитися крізь завісу і, таким чином, над землею вперше розцвіла багатобарвна веселка.

    Це явище було так прекрасно, що подивитися на нього примчало безліч безсмертних духів. Вони сіли на веселку і заспівали. В результаті, не витримавши тяжкості, різнобарвна дуга звалилася і розсипалася на тисячі осколків, кожен з яких перетворився на чудову квітку.

    В даний час орхідея – один з найдорожчих квітів, який підносячи з особливо урочистих випадків. Часом, людина не впевнений, чи можна дарувати орхідеї на весілля, народження дитини, такі свята, як ювілей або день народження. На офіційному торжестві букет з чарівних екзотичних рослин буде більш ніж доречний. Він підкреслить повагу до людини і визнання його соціального статусу. При особистій зустрічі орхідеї краще дарувати коханим.