Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

91

Православною церквою 19 січня (за новим стилем) святкується хрещення, або богоявлення. Це найдавніше свято у християн, і його встановлення корінням сягає часів учнів-апостолів христа. Він має ще й стародавні назви:» епіфанія « — явище,» теофанія « — богоявлення,» святі свєти«,» свято свєтов «або просто» свєти», так як саме сам господь прийшов у світ в цей день, щоб явити йому світло неприступний.

Свято хрещення

Слово «хрещу», або «хрещаю», з грецької мови перекладається як «занурюю у воду». Практично неможливо зрозуміти важливість і сам сенс того, що таке водохресне купання, не маючи уявлення про те, яке символічне значення має вода в старому завіті.

Вода є початок життя. Саме вона запліднила всі живі істоти, які і походять з неї. Де немає води, там млява пустеля. І вода ж здатна руйнувати, як за часів великого потопу, коли бог залив гріховне життя людей і тим самим знищив зло, яке вони творили.

Бог своїм хрещенням зробив воду святою, і тепер в пам’ять цієї події традиційно святкується водосвяття. В цей час освячується вода у всіх православних храмах, а потім в річках і водоймах.

Йордан

У цей день традиційно здійснюється народна хода, зване «хресний хід на йордан», для того щоб освятити воду і щоб потім влаштувати водохресне купання в ополонці. Хрещення іоанново означало, що як омите водою тіло очищається, так і душа, що кається, увірувала в бога, буде очищена від гріхів спасителем.

1 біблійна історія свідчить про те, як прийшов в ті дні ісус з назарету, і хрестив його іван в йорданській річці. Коли ісус вийшов з води, розверзлися небеса, і дух, як голуб, зійшов на нього. І почувся голос з небес:»ти син мій коханий, в якому моє благословення». Богоявлення відкрило людям велику таємницю святої трійці, до якої долучається кожен охрещується.

Потім христос сказав своїм апостолам, щоб вони йшли і вчили цьому всі народи.

Водохресні купання

Традиції традиція водосвяття у наших предків з’явилася з тих давніх часів, коли в 988 році київський князь володимир хрестив русь. Тепер же тільки священик може здійснювати обряд водосвяття, так як в цей час читаються спеціальні молитви з триразовим зануренням у воду хреста. Робиться це в саме свято хрещення після літургії. Але спочатку перед цим у водоймі робиться ополонка, зазвичай у вигляді хреста, звана»йордань».

У ці дні водохресна вода – це справжня святиня, яка може зцілювати і зміцнювати душевні і тілесні сили людини. Тому відбувається така урочиста процесія освячення біля ополонки водойми, щоб зробити доступним купання на водохреща для людей. Православні люди набирають з ополонки воду і вмиваються, а ось найсміливіші і відважні буквально пірнають в неї.

Традиції предків

Російськими традиція купання в ополонці була запозичена ще у древніх скіфів, які так гартували своїх немовлят. Вони просто занурювали їх в холодну воду і тим самим привчали до суворих умов клімату. Крім того, традиція купатися в ополонці була і в язичницьких обрядах, так відбувалося посвячення в воїни. І понині на русі люблять після баньки розтертися снігом або стрибнути в холодну воду.

Деякі язичницькі обряди так і вкоренилися в нашому житті і донині. Тому ми купаємося в ополонці і святкуємо масляну, яку прив’язали до початку великого посту.

Водохресне свято

Згідно з церковними правилами, в водохресний святвечір відбувається «велике освячення води». Віруючі люди приходять на службу до церкви, ставлять свічки і набирають освячену воду. Однак занурюватися в ополонку не потрібно, це відбувається за власним бажанням людини.

Взагалі, на русі вважалося, що купання в ополонці на водохреща сприяє зціленню від багатьох недуг. Вода, як жива матерія, здатна змінювати свою структуру під впливом інформації, тому все залежить від думок в голові людини. В цілі народні гуляння перетворюються водохресні купання, фотографії цього святкування завжди показують, як весело і цікаво вони проходять.

Купання в водохреща. Як правильно

    Але це веселе і невинне, на перший погляд, заняття може спричинити за собою ряд неприємних моментів. Спеціальної підготовки водохресне купання особливо не має на увазі. Тіло людини до холоду пристосоване, і тому тут важливий тільки настрій.

    Що ж може статися з людським організмом при зануренні в крижану ополонку?

    1. коли людина занурюється в холодну воду з головою, у нього йде різке збудження центральної нервової системи і кори головного мозку, що в цілому позитивно впливає на весь організм.
    2. вплив низьких температур короткочасно сприймається організмом як стрес, який може знімати запалення, набряки і спазми.
    3. теплопровідність повітря, що огортає тіло, в 28 разів менше, ніж теплопровідність води. У цьому полягає ефект загартовування.
    4. холодна вода змушує вивільнити додаткові сили організму, і після зіткнення з нею температура людського тіла піднімається до 40 градусів за цельсієм. А як відомо, при такій позначці гинуть мікроби, хворі клітини і віруси.

    Правила купання

    Купання в водохресні морози має на увазі виконання деяких правил. Головне при цьому-щоб ополонка була спеціально обладнана і вся ця дія відбувалася під наглядом рятувальників. Населення зазвичай інформують про такі масові місця купання. Купання в ополонці передбачає наявність плавок або купальника, махрового халата і рушники, а також комплекту сухого одягу, тапочок або вовняних шкарпеток, гумової шапочки і гарячого чаю.

    Перед тим як влаштувати купання в водохреща, як правильно це робити, дуже важливо знати. Для початку треба трохи розігрітися зарядкою, а ще краще зробити пробіжку.

    До ополонки треба підходити в неслизькій, зручною, легко знімається взуття або шкарпетках.

    Необхідно також перевірити стійкість сходів, а для підстраховки кинути в воду мотузку, міцно закріплену на березі

    Занурюватися в ополонку треба по шию, і краще не мочити голову, щоб не відбулося звуження судин головного мозку. Стрибки в ополонку з головою теж небажані, так як втрата температури може викликати шок. Холодна вода відразу викличе прискорене дихання, і це абсолютно нормально, таким чином тіло пристосовується до холоду.

    У воді більше однієї хвилини перебувати небезпечно, може статися охолодження організму. Також потрібно дуже уважно стежити за дітьми, які, злякавшись, можуть забути, що вони вміють плавати. З ополонки теж треба вміти виходити, щоб не впасти, а для цього треба міцно триматися за поручні і при цьому використовувати суху ганчірку.

    Після купання необхідно гарненько розтерти себе рушником і надіти сухий одяг. Відразу ж найкраще випити гарячий чай з трав або ягід, заздалегідь приготований в термосі.

    В цей день вживати алкоголь категорично заборонено, так як він негативно впливає на природну терморегуляцію всього організму, тому і наслідки можуть бути різні. Важливо ще знати, що на голодний або, навпаки, забитий шлунок купатися теж неприпустимо.

    Протипоказання до купання

    Як би не було корисно водохресне купання, протипоказання на це все ж є. І вони стосуються гострих і хронічних захворювань. Це порушення роботи серцево-судинної системи (пороки серця, гіпертонія, інфаркти), центральної нервової системи (травми черепа, епілепсія), ендокринної системи (тиреотоксикоз, цукровий діабет), зорових органів (кон’юнктивіт, глаукома), органів дихання (астма, запалення легенів, туберкульоз), сечостатевої системи (цистит, запалення придатків або передміхурової залози), шлунково-кишкового тракту (виразка, холецистит, гепатит), шкірно-венеричні захворювання; запалення носоглотки і отити і т. Д.

    Думка медиків

    Медичні фахівці в цій області вважають: щоб купання в ополонці на водохреща не принесло ніяких несподіваних неприємностей, потрібно бути абсолютно здоровим. І це особливо небезпечно для тих, хто курить або вживає алкоголь, так як приплив крові до легенів може викликати запалення або навіть набряк бронхів і пневмонію.

    У молодих людей, не кажучи вже про літніх, артерії не завжди здатні правильним чином відреагувати на холодну воду, і в цей момент може наступити зупинка дихання, а потім і серця. Якщо займатися системним моржуванням, то це неодмінно сприятиме оздоровленню організму, а ось коли це відбувається нечасто, то все стане сильним стресом для нього, тому перед купанням потрібно серйозно зважити всі «за» і «проти».

    Висновок

    Багато людей на хрещення героїчноВирішуються скупатися в ополонці, хоч ця ідея може бути і небезпечна. Однак вже дуже славно проходять народні водохресні купання, фотографії з цих свят виходять досить виразними, хтось тільки налаштовується зайти в воду, хтось вже щасливий від того, що він скупався, а хтось вже гріється і п’є гарячий чай.

    Багато віруючих люди вважають, що купання в ополонці на водохреща для справжнього православного людини — це велике благо. І адже так воно і є. Тільки тут головне-зрозуміти, чи достатньо міцна і глибока у вас ця віра, щоб вона стала справжнім щитом від усіх бід в момент, коли відбувається водохресне купання.

    Оксана панькова, sylru

    ____________________
    Знайшли помилку або друкарську помилку в тексті вище? виділіть слово або фразу з помилкою і натисніть shift + enter або .

    Велике спасибі за вашу допомогу! ми виправимо це найближчим часом.

На русі вважалося, що купання в крижаній воді здатне оздоровити тіло і душу людини, очистити від усіх гріхів, скоєних в минулому році. Звичайно, очиститися від гріхів за допомогою однієї тільки ополонки не вийде. Але, традиція давня і багато віруючих її дотримуються. Тому, треба робити це правильно.

Хрещення господа ісуса христа є одним з дванадцяти найбільш важливих православних свят протягом року. День, коли купаються в ополонці на водохреща 2018 – це, скоріше, ніч з 18 на 19 число, а також всю добу самого хрещення, кілька днів після свята.

Трохи історії свята

Хрестив ісуса христа на річці йордан іоанн хреститель. Під час цього святого дійства на ісуса христа зійшов святий дух у вигляді голуба. Саме з цієї причини після освячення ополонки в ніч святвечора прийнято випускати в небо два голуби. За старих часів ще стріляли холостими патронами в небо, після випуску голубів. Але, зараз обряд стрільби не зберігся. Плюс до цього, дуже рідко, зараз використовується обряд випускання голубів.

У день хрещення ісуса христа бог з’явився відразу в трьох своїх обличчях. Це був бог отець-голос, бог син-плоть, і бог святий дух – голуб. З цієї причини свято хрещення ще часто називають богоявленням. Тільки після моменту свого хрещення ісус христос став проповідувати на землі слово боже і активно просвіщати людей.

Святкування хрещення господнього

Доба 19 січня — це час, коли пірнають в ополонку на водохреща в 2018. Але слід пам’ятати, це особливо підкреслюють священики, це не єдина традиція такого великого свята. Святкування починається ввечері 18 січня – у святвечір. Традиції святвечора в хрещення багато в чому схожі з традиціями святвечора в різдво. На стіл обов’язково подається кутя, треба сходити до церкви. Також на стіл у святвечір подається кисіль, млинці.

Освячення води, а потім забір святої води додому або купання в ополонці – найважливіша частина святкування хрещення. На річці або озері поруч з церквою вирізається поруб у вигляді хреста. Хрест ставиться поруч з ополонкою і обливається буряковим соком. Люди не бояться холоду під час хрещення і активно занурюються в ополонку. Адже, вважається, що вода з цей день не здатна завдати шкоди людині віруючому і духовному. Купання в ополонці приносить людині в хрещення не тільки здоров’я тіла, але і здоров’я душі.

Правила купання в ополонці

Отже, купання в ополонці на – це прилучення до благодаті божої. Але, не можна себе гвалтувати і змушувати лізти в воду, якщо цього не хочеться. Особливо варто утриматися від купання в ополонці тим, хто страждає від певних хвороб.

Ті ж, хто вирішив занурюватися в ополонку, повинні знати, як це правильно робиться. Йордань обов’язково повинна бути освячена, а ось жорстких правил по тому, як саме купатися, просто не існує. В основному, це швидке занурення у воду три рази з головою. Треба хреститися і вимовляти слова молитви. Купатися треба в сорочках, а не купальниках. Вважається негожим виставляти в процесі занурення на огляд своє тіло.

Водохресна вода має свої цілющі властивості. Саме з цієї причини багатьох віруючих вабить ополонку. Але, слід пам’ятати, що відчути цілющі властивості святої води можна і просто обмиванням.

Що можна робити зі святою водою:

  • вода не псується протягом усього року. Можна використовувати її в період хвороб: пити по глотку вранці натщесерце, відразу після молитви.
  • зберігати воду треба в щільно закритій посудині поруч з іконами. Це не просто рідина, а релігійна реліквія.
  • можна окропляти житло цією водою, щоб вигнати злих духів.

Народні традиції хрещення

Які ще існували народні традиції крім тієї, щоб занурюватися в ополонку в хрещення? традиційно, як вже було сказано, випускали голубів. Вони були знаком божественної благодаті, яка під час хрещення ісуса христа зійшла на нього.

Також на русі при першому дзвіниці віруючі розпалювали на березі річки вогонь. Він розпалювався для того, щоб ісус, після хрещення, міг погрітися біля вогню. Взагалі ж, з цим днем було пов’язано більше прикмет, ніж повір’їв. Після хрещення не можна було прати білизну в річці.

Купатися в ополонці на водохреща чи ні, кожен віруючий повинен вирішувати це питання для себе сам. Але важливо вірити в те, що робиш і бути близьким до бога не тільки вчинками, а й своїми помислами. Тільки при такій комбінації свята вода зможе принести людині ті чудеса, на які він розраховує.

Традиція занурюватися в ополонку на свято водохреща відома ще з давніх-давен. Вважається, що обмивання водохресною водою сприяє очищенню від гріхів і зміцненню здоров’я, а також загартовує тіло і душу.

Хрещення-одне з найважливіших християнських свят . Він є неминущим і щорічно відзначається 19 січня. Згідно з переказами, саме в цей день спаситель з’явився до івана з проханням охрестити його. Під час таїнства на христа зійшов святий дух у вигляді голуба, а з небес пролунав голос божий, що сповіщає божественне походження спасителя. Саме після хрещення ісус почав проповідувати серед людей, несучи їм світло християнського вчення.

Як правильно купатися на водохреща

Купання в ополонці символічно відтворює обмивання христа у водах річки йордан. Саме тому віруючі щорічно занурюються в освячені ополонки. Вважається , що вода в цей день знаходить особливі властивості, допомагає вилікуватися від духовних і фізичних недуг, поправити самопочуття і знайти внутрішню гармонію.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

Церква вважає купання в ополонці необов’язковим і залежним виключно від бажання людини, наполягаючи на тому, що головне для віруючих — розуміння суті свята і відвідування богослужіння. Тому рішення зануритися в ополонку має бути продуманим і виваженим: не слід робити це «за компанію» або для того, щоб підтримати традицію, тому що в такому випадку обряд не матиме ніякого сенсу.

Встановлених правил обмивання в ополонці немає, проте традиційно християни занурюються в ополонку три рази, осіняючи себе хресним знаменням і вимовляючи: «в ім’я отця, і сина, і святого духа».

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

Священнослужителі попереджають, що ні в якому разі не можна ризикувати своїм здоров’ям: людям з ослабленим імунітетом або хронічними захворюваннями краще обрати більш щадний метод. Досить просто обполоснути обличчя водохресною водою-суть обряду від цього не зміниться.

Коли купатися в ополонці в 2017 році

Церковні служби, присвячені святу водохреща , починаються ще напередодні — 18 січня. В цей же час у водоймах вирубуються «йордані» — хрестоподібні ополонки, звані за аналогією з річкою йордан, в якій хрестився спаситель. Після вечірнього богослужіння священики здійснюють обряд водосвяття. З цього моменту можна занурюватися в ополонку, проте в основному купання відбуваються не ввечері, а в ніч з 18 на 19 січня, а також протягом усього дня 19 січня .

Священнослужителі говорять про те, що перед обмиванням слід відвідати церковну службу — інакше купання в ополонці виявиться не більше, ніж загартовуванням організму . Дуже важливо творити богоугодні справи, проявляти увагу і любов до ближніх — адже саме це і є метою кожного істинного християнина. Ми бажаємо вам щастя і благополуччя, і не забувайте натискати на кнопки і

15.01.2017 05:10

Традиції даного свята своїм корінням сягають далеко за часів ісуса христа. Все, що люди роблять…

Щороку православний християнський світ відзначає одне з найважливіших свят-хрещення господнє. В цей…

Як правильно і якого числа купатися в ополонці, в домашніх умовах, знають не багато, адже більшість вважають це подвигом, не вникають в правила купання і суть цієї традиції. Сьогодні я вам опишу, як правильно це робити, чому купаються на водохреща і якого числа 18 або 19 це треба робити.

Занурюються в хрещення не відважні, не відчайдушні люди і не хвальки, здійснюють подібне віруючі. Забігши в річку п’яним у святкування,Багато хто впевнений, що таким чином позбулися гріхів, нібито змили їх. Хочу вас розчарувати, це не так, навпаки, в водохресні обмивання заборонено пити.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

Знаєте чи ні, 18 січня всі православні відзначають водохресний святвечір. Традиція ця з’явилася ще 988 року, коли відбулося хрещення русі під владою князя володимира. 19 січня вода володіє божественною силою і багато хто вважає, що скупавшись 19 січня в крижаному ополонці, можна змити всі гріхи, здійснені за рік.

Щоб очиститися від гріхів, поганих діянь цієї процедури недостатньо, потрібно пройти ще через кілька кроків, в тому числі сповідатися в церкві. Масу людей хвилює питання, коли купатися на водохреща, 18 або 19 числа, як правильно це зробити, кому не рекомендовано пірнати в ополонку.

Друзі, очистити свій організм і пройти процедуру обмивання можна вже 18 січня.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

хрещення — коли купатися

Те, що можна пірнути в ополонку вже 18 січня, швидше за все, знають багато, але число зменшиться, якщо я запитаю, а коли саме. У водохресний святвечір у всіх храмах проходять служби, на яких здійснюється велике освячення води. Після чого з невеликою кількістю цієї води священнослужитель відправляється до місця, де і буде здійснюватися обряд православних.

Провівши потрібний обряд, священик дає благословення, а значить, вода придатна до купань. Тому, якщо ви зібралися купатися в спеціально освячених купелях, заздалегідь уточніть час, цієї процедури. У деяких місцях купатися в ополонці або річці дозволено вже о 20:00 18 січня, в інших місцях не раніше 22:00.

Якщо ви вирішили скупатися в ополонці або іншій водоймі, де не зміг освятити воду батюшка, тоді ваш час починається з 00:00 19 січня і до світанку. Тепер і вам відомо, якого числа купаються на водохреща.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

хрещення-де купаються

У це свято можна умити обличчя і скупатися в будь-якій точці, де є вода, не обов’язково в лунці, але і в домашніх умовах у ванній або під струменем водички. Переважно зробити обмивання в спеціально відведених і обладнаних пунктах, під наглядом рятувальників і лікарів.

При відсутності такої можливості скупатися 18 або 19 січня в хрестильниці або освітленій ділянці, здійсніть цей обряд в іншому місці, зокрема, в озері, розташованому неподалік або протікає річці. В такому випадку купання треба починати з півночі 19 січня.

Не виключені водохресні купання вдома. Здійснювати це дозволено у ванній або під душем. У ванну ви можете зануритися повністю, а можете умити лише обличчя і руки. Якщо ваш організм не придатний до стресів і є протипоказання, тоді варто вберегти себе і від холодної води з — під душу. Не треба гвалтувати свій організм і обливати його крижаною водою.

Вмивши тричі обличчя на водохреща в домашніх умовах, скажіть такі ж слова, як і під час купання в ополонці «в ім’я отця, і сина, і святого духа!». На водохреща 2018 ніяких обмежень у часі немає, цей рік нічим не відрізняється від інших, тому купатися треба з 18 на 19 січня.

де купатися на водохреща в москві

У москві купаються на водохреща зазвичай в одних і тих же місцях, вони заздалегідь позначені в газетах і соціальних мережах. Точне місце розташування можна уточнити в церкві або в храмі. На допомогу можу вам надати перелік, де можна скупатися на водохреща в 2018 році в москві.

У цій же статті ви знайдете місця для обмивання в краснодарі.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

хрещення-чи можна купатися

Коли взимку купаються в ополонці, щоб змити гріхи, не рідко чую подібну фразу напередодні свята. Якщо ви здорові і повністю впевнені, що купання вас очистить від поганих діянь, тоді в ніч з 18 на 19 січня можете піддати свій організм стресу.

Чи можна купатися на водохреща, звичайно можна, якщо вам дозволяє здоров’я вашого організму. Не можна купатися в водохресне свято особам, які мають ряд протипоказань.

  • не можна занурюватися в морозну воду особам із запальними захворюваннями носоглотки і при вушних хворобах.
  • ішемією серця і з нападами стенокардії.
  • епілепсією і після перенесених черепно-мозкових травм.
  • невритом або поліневритом.
  • не бажано і при діабеті будь-якого типу.
  • глаукома і кон’юнктивіт теж потрапляють під заборону.
  • будь-яке захворювання, пов’язане з легкими, має вас зупинити від здійснення цього обряду.
  • з проблемами сечовивідних шляхів не рекомендовано здійснювати обряд, такий вчинок загрожує загостренням.
  • виразковими хворобами шлунка і при гепатиті.
  • шкірними і венеричними захворюваннями.

Список кому виключено купатися на водохреща невеликий, якщо ви ставитеся до одного з пунктів, то про пірнання в морозну воду забудьте, моржування вам протипоказано.
Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещеннясправа в тому, що при різкому зануренні в крижану воду, людина відчуває сильний стрес, який не кожен може винести. Таке випробування може закінчити загостренням захворювання, в гіршому випадку летальним результатом.

як купатися на водохреща в ополонці

Ця процедура має ряд правил, яких строго треба дотримуватися, ігнорування здатне привести до незворотних наслідків.

  1. для початку прочитайте список, кому небажано здійснювати цей обряд.
  2. на випадок якщо потрапили в список протипоказань, обмежте себе умиванням прохолодною водою в домашніх умовах.
  3. за деякий час до обмивання не пийте алкоголь, судини не завжди здатні перенести таке навантаження.
  4. з повним шлунком небезпечно заходити в морозну воду.
  5. на час процедури поза домом, візьміть шльопанці.
  6. жінкам на водохресні купання не раджу взувати чоботи на підборах, ваша краса там нікому не потрібна, та й дуже небезпечно.
  7. ще вдома надіньте на себе купальні костюми, тому що не скрізь є місця для переодягання.
  8. прихопіть з собою плед, одного рушники буде мало.

Це важливі правила і пункти, які повинен знати людина, вирушаючи купатися в святвечір, річку або купіль. Будьте уважні, дотримуйтесь їх і тоді вашому життю нічого не загрожує.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

як правильно купатися на водохреща

Як правильно купатися на водохреща жінці, ця ситуація хвилює багатьох представниць слабкої статі, давайте з нього і почнемо.

  1. жінкам і дівчатам в період менструацій заборонено купатися в водохресний святвечір, таким чином, грішні діяння явно не змиються, а тільки додадуться.
  2. голяка купатися теж не можна.
  3. жінкам належить купатися в довгих білих сорочках, щоб вони закривали плечі і сідниці, не кажучи вже про купальнику і голяка.
  4. якщо в купіль опущена сходи, при плавному зануренні в воду ні в якому разі не кидайте одну руку, вона повинна надійно триматися за поручень.
  5. з головою занурюватися не обов’язково.
  6. після кожного виринання, нехай і не повного, не забувайте вимовляти слова, які я написала вище.
  7. навіть якщо ви прийшли вмитися святою водою, робіть це тричі, вимовляючи ті ж слова.
  8. чи не геройствуйте і не затримуйтеся надовго у воді, інакше вам загрожує переохолодження.
  9. маленьких і грудних дітей все ж обмежте від купання в зимовому ополонці на водохреща.

Друзі, в водохресний святвечір і на хрещення господнє свята вода біжить навіть у водопроводі, якщо ваше здоров’я не дозволяє стрибнути в ополонку взимку, не турбуйтеся, тричі вмийтеся вдома у ванній, вмийте своїх маленьких дітей і подякуйте господа бога.

Рекомендації для бажаючих зануритися в крижану воду в водохресну ніч. Як правильно купатися в хрещення

Сподіваюся, я змогла відповісти на всі ваші питання, розповівши вам, коли купатися на водохреща, як це правильно робити, кому не можна купатися і позначивши основні місця для водохресних купань в москві і краснодарі. Діліться інформацією в соціальних мережах, допоможіть іншим дізнатися місця купання в містах і як правильно це робити, дотримуючись усіх традицій.

За традицією січень насичений різними святами, в тому числі і православними. Після нового року настає різдво, потім святки, які закінчуються святом хрещення господнього. Свято відзначається незмінно щороку 19 січня.

Для багатьох з нас він знаменний традиційним водохресним обрядом — купанням в ополонці. Якщо ви ще не зробили цей сміливий крок, то вже скоро у вас з’явиться така можливість. Вважається, що саме в цей час вода володіє особливою силою, тому, скупавшись, можна знайти здоров’я на весь рік.

Купання на водохреща в москві

Москвичі і гості столиці давно дотримуються традиції водохресного купання-наВодоймах, не залежно від погодних умов, 19 січня збираються тисячі бажаючих зануритися в ополонку. Для зручності городян точки купання створюються в кожному окремому районі міста. Поруч з ними обладнають роздягальні і точки продажу гарячий напоїв, чергують лікарі і рятувальники для уникнення травматизму або інших нещасних випадків.

Водохресна вода має цілющі властивості — лікує недуги і душевні рани, дає захист від злого ока і чужих недобрих думок, а тому ритуал купання на водохреща є практично святим для кожного віруючого.

Ті, хто не може зануритися в ополонку з об’єктивних причин, намагається в ніч на хрещення хоча б прийняти ванну будинку, щоб очиститися від гріхів і отримати благословення небес на наступний рік.

Де купатися в москві на водохреща 19 січня 2019 року

Однією з головною традицією святого свята хрещення є масові купання у водоймах або купелях. У льоду вирізається величезний хрест, і священнослужителі освячують ці купелі. На цій сторінці ви знайдете повний список місць в москві, де можна купатися на водохреща.

У москві відкриються близько 60 купелей для купання. Поринути в ополонку можна буде з 18:00 18 січня до 18:00 19 січня. Про це повідомив заступник мера з питань житлово-комунального господарства та благоустрою петро бірюков на засіданні президії уряду москви.

Місця водохресних купань обладнають настилами з протиковзкими покриттями. Тут встановлять роздягальні, пункти обігріву та пересувні туалети. Кожен майданчик буде освітлений, а поруч організовані парковки. Крім того, за кожним місцем для купання закріплять бригади для своєчасного прибирання.

Співробітники поліції забезпечать безпеку як на територіях храмів, так і в місцях проведення купань. Також на кожному майданчику для купання чергуватимуть бригади швидкої допомоги, відкриються пункти гарячого харчування та тимчасової торгівлі.

Як правильно купатися в хрещення

Водохресні купання – традиція, якої дотримуються з року в рік величезна кількість віруючих людей.
Але щоб купання на свято дійсно принесло користь, його варто здійснювати, дотримуючись важливих правил.

Переконайтеся в тому, що ваш організм готовий до купання в таких холодних умовах. Для цього слід відвідати лікаря і пройти з ним консультацію, а також здати всі необхідні аналізи і тести.

  • вибирайте для купань гарне, перевірене місце. Ополонка повинна бути не дуже глибокою і огороджена в належних місцях, щоб в неї хто-небудь ненавмисно не звалився.
  • розігрійтеся гарненько перед самою процедурою купання: побігайте на місці, присідайте і т. Д. Але слід знати міру, не потрібно сильно старатися. Але ні в якому разі не використовуйте для зігрівання організму спиртне! ви отримаєте помилковий ефект тепла, але відразу ж після заходу в воду ви почнете замерзати ще швидше.
  • за традицією православ’я, істинно віруючій людині слід тричі зануритися в ополонку з головою. Однак на такий ризик йде не кожен і недарма, адже це є досить небезпечним дією для збереження здоров’я голови. До того ж, купання на

Хрещення вважається традицією, отже, не буде вважатися гріхом не повне занурення в ополонку.

  • не затримуйтеся в ополонці довше покладеного часу, якщо відчуєте прилив насолоди. Подібні відчуття-це лише реакція вашого організму на холодну температуру води. Навіть зайвої хвилини в настільки холодній воді може вистачити для нанесення шкоди здоров’ю людини.
  • відразу після купання розігрійтеся, як слід. Витріть з голови до ніг рушником і якомога швидше надіньте сухий одяг. Потім обов’язково випийте який-небудь розігріваючий напій, наприклад, чай або кава з термоса.

Увага! лікарі категорично забороняють купатися в мороз дітям! у маленьких дітей, особливо у немовлят, недосконала система терморегуляції. Обмороження може статися дуже швидко і батьки просто не встигнуть цього помітити. Наслідки такого купання можуть бути найсерйозніші: дитина може захворіти пневмонією, менінгітом, або іншим захворюванням центральної нервової системи.

Що потрібно для купання в ополонці

  1. рушник і махровий халат, комплект сухого одягу;
  2. плавки або купальник (білизна, сорочка);
  3. тапочки, щоб не поранити ноги, тільки щоб не ковзали по льоду,
  4. гумова шапочка.

Повний список місць для купання в москві і московській області в 2019 році

№ п/п об’єкт адресу кількість ополонок кількість купелей цао 1 храм на чистому вражку пер. 1-й трударів, 8 — 1 сао 1 великий садовий ставок б. Академічна, вул. 47 1 — 2 прибережний проїзд, 1-7 1 — 3 акваторія химкинскоговодохранилище ленінградське шосе, д. 47-49 1 — свао 1 палацовий ставок між вул. Академіка корольова и1-а останкінська 1 — вао 1 озеро «святе» вул. Оранжерейна, д. 18 3 — 2 озеро «біле» л. Заозерная, д. 2-6 2 — 3 зона відпочинку «терлецька діброва»,вільховий ставок вільний пр-т, д. 9 2 — 4 червоний ставок ізмайловський лісопарк,головна алея 1 — 5 купіль «вернисажв ізмайлово» ізмайловський ш., д. 73ж — 1 6 бабаївська ставок вул. Курганська, д. 5-9 1 — 7 оленячий ставок парк сокільники 2 — ювао 1 шибаевский ставок вул. Заріччя вол.14 1-юао 1 царицинський ставок вул. Дольська, д.1 2 — 2 ставок бекет заміське шосе, д. 2 1 — 3 борисовські ставки вул. Борисовські ставки д. 2г 2 — юзао 1 воронцовський ставок вул. Ак. Пілюгіна, 1 1 — 2 ставок санаторію «вузьке» вул. Профспілкова 123б 1 — 3 тропаревський ставок вул. Академіка виноградова д. 7 1 — 4 ставок на нахімовському проспекті нахімовський проспект, будинок 8 2 — 5 чернівський ставок (декоративний ставок №1) вул. Южнобутовская д. 62 1 — 6 ставок на території храму вул. Миколи сироткіна, 28 «а» 1 — зат 1 мещерський ставок вул. Воскресенська д. 3а 1 — 2 річка москва пос. Рублево,вул. В. Ботильова д.41 1 — 3 річка москва вул. Б. Філевська, 40 а 1-4 річка москва філевський б — р, д. 21 1-сзао 1 ландшафтний парк вул. Баришиха вл. Різдвяно ставок в сел. Рождествено

(за храмом різдва христового), район мітіно

1 — 3 кіровська заплава вул.ісаковського пл. 2 1 — 4 озеро бездонне вул. Таманська д. 91 1 — 5 річка москва карамишевська наб., 13-15 1 — 6 пік «покровське-стрешнево» природно-історичний парк«покровське-стрешнево» ставок №4на р. Чорнушці 1 — 7 пкіо «північне тушино» вул. Свободи д. 56 1 — 8 строгинская заплава, річка москва вул. Твардовського вл. 16 корп. 3 3-9 дериваційний канал (лівий берег) вул.човнова пл. 19 1 — 10 дериваційний канал (правий берег) вул.мала набережна д. 3, стор 1 1 — 11 набережна річки москви(лівий берег) вул. Мальовнича д. 50 1 — зелао 1 озеро «шкільне» 10 мкрн, філаретівська вулиця,поруч з пляжною зоною 1-2 озеро «чорне» 6 мк.р-н, алея лісові прудиу корпусу 621 а, купельна західній стороні 1-тінао 1 святе джерело і каплиця-купельв честь ікони божої матері казанської поселення внуковское сел. Дск «мічурінець»,вул. Арсенія тарковського, поруч з р. Сетунь — 1 2 церква покрови пресвятої богородиці поселення вороновское с. Покровське 1 — 3 троїцький храм д/про воскресенське поселення воскресенське,сел. Воскресенське, д/о «воскресенське» 1 — 4 купіль на источникев районі д. Евсеево-кувекино поселення десеновское,д. Евсеево-кувекино — 1 5 д. Товарищево,храм казанської ікони божої матері поселення кленовское,село товарищево — 1 6 ставок на р. Трешня поселення кленовское,село чернецкое 1 — 7 хрещенська купель поселення краснопахорское, с. Билово,ставок поблизу михайло-архангельського храму 1 — 8 д. Марушкіно народний парк «струмочок» поселення марушкінське, д. Марушкіно,народний парк «струмочок» 1 — 9 д. Велике свинор’єу церкви спаса нерукотворного образу поселення марушкінське, д. Велике свинорье,у церквиспаса нерукотворного образу 1 — 10 храм новомучеників подольскихв шишкіному лісі поселення михайлово-ярцевское, п. Шишкін ліс,д. 43 — 1 11 храм преподобного сергія радонезького пос. Д/о плесково, на території тов «нове будівництво» — 1 12 п. Московський,пос. Ульяновського лісопарку, квартал 30, тов «глорія» пос. Ульяновського лісопарку,

Квартал 30, тов «глорія»

Храм-каплиця ікони божої матері «нев’янучий колір»

1 — 13 середній ставок каскаду «садиби троїцьке» сел. Пучково, церква казанської ікони божої матері поселення першотравневе, д. Пучково — 1 15 д. Васюнино,храм святої трійці троїцький храм д. Васюнино — 1 16 р. «десна» в межах г. О. Троїцьк зона відпочинку «заріччя» г. О. Троїцьк, зона відпочинку «заріччя» 2 — 17 ставок в д. Кнутово поселення филимонковское,д. Кнутово 1 — 18 купіль в с.ознобішино поселення щаповське,село ознобішино,поблизу храму святої трійці 1 19 храмовий комплекс ікони божої матері»всецариця» і святий преподобномученицывеликой княгині єлисавети в щербинці г. Щербинка, вул. Залізнична, д. 15-1 20 ставок в с. Богоявлення сел. Вороновское,храм богоявлення господнього,с. Богоявлення 1-

Коротка історія свята хрещення господнє

Обряд хрещення христа на його прохання здійснив іоанн хреститель. Під часХрещення на річці йордан на ісуса зійшов святий дух у вигляді голуба. Одночасно з цим глас з небес проголосив:»цей є син мій коханий, в якому моє благовоління».

За християнськими вченнями саме в цей день бог з’явився в трьох особах: бог отець — в голосі, син божий — у плоті, дух святий — у вигляді голуба. Тому свято хрещення часто називають богоявленням. Свято хрещення господнє дуже важливий. Вважається, що саме хрещення явило світу спасителя, який взяв на себе всі гріхи людства. Про це писав ще іоанн златоуст.

І саме з моменту хрещення ісус почав проповідувати слово боже і просвіщати людей.

Досі головні традиції свята водохреща пов’язані з водою. А духовенство на свято хрещення за традицією одягається в білі ризи.

Святкування хрещення господнього (19 січня) починається напередодні — 18 січня. Цей день називається водохресний святвечір, а також голодна кутя. За аналогією з різдвяним святвечором, в день перед святом хрещення господнього необхідно дотримуватися суворого посту.

Також напередодні свята богоявлення православні готували пісну кутю. Святкова вечеря в водохресний святвечір називався «голодної кутею». Обов’язковою стравою цієї трапези були кутя, млинці, вівсяний кисіль.

Кутя, коливо, переддень-ритуальне поминальне блюдо слов’ян, каша, зварена з цілих зерен пшениці (ячменю, рису — сарацинського пшона або інших круп), полита медом, медової ситтю або цукром, з додаванням маку, родзинок, горіхів, молока або варення.

Важливою подією хрещення господнього і богоявлення є водосвяття. На річці або на озері, в льоду заздалегідь вирубується хрестоподібна ополонка, звана йорданню. З настанням півночі священики освячують воду в ополонці, і віруючі здійснюють обмивання в освяченій воді.

Люди не бояться холоду, оскільки купання на водохреща-це символічне очищення від гріхів, духовне переродження. Свята богоявлення віруючі чекають з нетерпінням, і коли хрещення господнє настає, православні обов’язково відвідують церкву, щоб згадати про чудову подію, що змінила світ.

Відео: хрещення господнє-прикмети і забобони на 19 січня