Системи вентиляції зимових садів від компанії есток. Особливості вентиляції зимового саду

104

Правильно організована система вентиляції запорука відмінного функціонування зимового саду.

Без припливу свіжого повітря в приміщення неможливо створити сприятливе середовище для рослин, що мешкають в зимовому саду. Це означає, що рослини будуть хворіти і втрачати свій зовнішній вигляд з часом. Якісна система вентиляції допоможе створити в зимовому саду оптимальне середовище і роботи з підтримки мікроклімату стануть мінімальними.

Вибираючи систему вентиляції, варто враховувати бажаний рівень поєднання вологості і температури в приміщенні. Слід враховувати, що різні види рослин воліють свій рівень вологості, освітлення і тепла. Для гарного самопочуття знаходяться всередині саду людей дуже важливий показник вологості повітря.

Відносна вологість повітря безпосередньо залежить від встановленої в приміщенні температури. Найкомфортнішою температурою зимового саду вважається близько 20-22 градусів. Вологість при цьому не повинна перевищувати 60%.

особливості вентиляції зимового саду

Для існування і функціонування зимового саду важливу роль відіграє вентиляція , саме вона створює необхідний мікроклімат . Від неї залежить наявність свіжого повітря і відтік переробленого.

У зимовому саду недоцільно використовувати кондиціонери (спліт-системи ), оскільки вони просто підтримують задану температуру . Звичайно, просто охолодити або нагріти повітря вони можуть, але в зимовому саду важлива правильна система вентиляції , тому що повітря повинен бути придатним для життєдіяльності рослин.

Для нормального функціонування системи вентиляції потрібно забезпечити як витяжку повітря, так і його доступ.

Для організації системи вентиляції існують два варіанти:

1. Природна вентиляція, яка здійснюється за рахунок присутності люків в покрівлі, грамотної комбінації стулок і наявності вентиляційних клапанів.
2. Система вентиляції з отворами, що відкриваються, припливно-витяжна. У покрівлі встановлюють витяжні пристосування, а в нижній частині зимового саду – припливні.

Незалежно від способу вентиляції, 20% площі всієї поверхні повинно безпроблемно відкриватися . Для цього оптимально підходять вбудовані фрамуги, які відкриваються автоматично. Якщо на панель, яка контролює вентиляцію, надходить сигнал від датчика зниження / підвищення вологості або температури, то вікна закриваються або відкриваються автоматично.

Завдання вентиляційної системи для зимового саду-контроль температури і вологості , а також відтік і приплив свіжого повітря в споруду . Найбільш часто вікна для вентиляції встановлюють з південно-західної або південної сторони. Такий стан вікон найбільш ефективно для профілактики задухи в сонячні спекотні дні.

Електровентилятори здійснюють повітрообмін і регулюють відповідний клімат в зимовому саду. Причому працюють вони і на витяжку, і на приплив повітря. Механічні вентилятори працюють на приплив, доставляючи свіже повітря над підлогою, чим сприяють посиленню ефекту кондиціонування.

природна вентиляція зимового саду

У дах найчастіше монтують механізми природної вентиляції-клапани.

Відкриття і закриття клапанів відбувається за допомогою термогідравлічного циліндра . Він знаходиться внизу клапана. Віск, що міститься в циліндрі, стає м’яким і розтікається, коли навколо циліндра повітря досягає заданої температури (цифра температури залежить від виду циліндра і встановлюється в залежності від потреби). Розтікся віск рухає поршень, клапан вентиляції спрацьовує, вентиляція відкривається. При зниженні температури обсяг воску зменшується, пружина в циліндрі тисне на поршень. Відбувається зворотний процес, клапан закривається.

Повітрообмін в середньому досягає 200-300 м3/год. Заміна термогідравлічного циліндра електричним приводом дозволяє управляти клапаном електричним шляхом. Розкривши самого клапана розташовують на різній висоті. У внутрішній стороні можна розташувати сітку з нержавіючої сталі, як захист від комах.

Значення температури (при відкритті / при закритті):

16-21°c / 19-14°c
19-23°c / 21-16°c
21-25°c / 22-18°c
25-29°c / 25-23°c

Способи припливу повітря для вентиляції зимового саду

Система вентиляції в зимовому саду дозволяє контролювати мікроклімат в приміщенні і створювати оптимальні умови для вирощування рослин.

Такі матеріали, як скло, пластик, метал зупиняють приплив свіжого повітря ззовні . Це може привести до надмірної вологості і утворення конденсату в зимовому саду. Крім того, в закритому непровітрюваному заскленому приміщенні в жарку літню погоду температура може досягати +70 градусів за цельсієм.

Важливими складовими системи вентиляції є забезпечення припливу свіжого повітря, витяжка відпрацьованого теплого повітря і повітрообмін . Для досягнення оптимального результату в нижній частині стіни роблять припливні отвори, а у верхній — витяжні . Щоб уникнути протягів, ці отвори розміщують в шаховому порядку .

Для створення регульованого повітрообміну в зимовому саду влаштовують повітропровід з повітрозабірниками , розташованими під стелею. У них можна встановити вентилятори. Щоб забезпечити циркуляцію повітря в приміщенні, можна використовувати стаціонарний або переносний вентилятор. Важливо, щоб він був низькошвидкісним і працював безшумно.

Раціональний, хоча і трудомісткий спосіб організації припливу повітря. Припливне отвір розташовують в стіні або в підлозі зимового саду. Цей спосіб хороший тим, що, проходячи по трубі розташовуються під землею, холодне повітря трохи нагрівається, а гарячий — охолоджується.

Перевага полягає в тому, що температура повітря буде завжди стабільною . В цьому випадку потрібні дві вентиляційні труби . По одній повітря з вулиці надходить в підвал, по іншій — з підвалу в зимовий сад. Припливне отвір в зимовому саду можна зробити як в стіні, так і в підлозі.

приплив повітря з вулиці

Найбільш простий спосіб організації припливу повітря. У стіні залишають отвір, закриваючи його гратами. Для посилення припливу повітря іноді ставлять вентилятор.

способи організації систем вентиляції

Для підтримки оптимального температурного режиму в приміщенні зимового саду періодично слід здійснювати його вентиляцію. Вентиляція може бути природною або штучною .

Природна вентиляція це періодичне провітрювання приміщення за допомогою вікон або дверей саду. Для кращого функціонування природної вентиляції слід проектувати розташування дверей і вікон так, щоб а процесі провітрювання повітряні маси рухалися по діагоналі.

Для штучної вентиляції при монтажі зимового саду встановлюють спеціальні вентиляційні системи. На сьогоднішній день можна підібрати вентиляційну систему під певну площу приміщення.

природна вентиляція

Найчастіше для природної вентиляції використовують кватирки для провітрювання. Вони можуть розташовуватися як в стінах світлопрозорої конструкції, так і на її даху. На вікна розташовані в даху будівлі можна додатково встановити автоматичну або дистанційну систему відкривання. Розрізняють кілька видів конструкцій для відкривання, це можуть бути поворотні або відкидаються системи.

Провітрювання приміщення здійснюється за допомогою ефекту тяги, коли тепе повітря всередині приміщення замінюється більш холодним повітрям зовні. При це повітря виходить через вікна саду, а чистий надходить через спеціальні отвори, розташовані недалеко від підлоги.

У деяких випадках природна вентиляція не застосовується. Якщо висота стелі в зимовому саду менше ніж 2,5 метра домогтися ефекту тяги стає досить складно. Оптимальний результат досягається, коли різниця повітря всередині приміщення і зовні досягає п’яти градусів.

Запорукою успішного застосування природної вентиляції є правильне розташування всіх елементів забезпечують рух повітря по діагоналі в обох площинах. Чим вище в конструкції будуть розміщені вікна для провітрювання, тим активніше буде циркуляція повітря в приміщенні. На сьогоднішній день виробники зимових садів пропонують схему, при якій вентиляційні отвори розташовані високо на стінах конструкції або на її даху, а подача повітря зовні здійснюється через спеціальні отвори, розташовані біля самої підлоги.

Оптимальним варіантом на сьогоднішній день є той, в якому повітрозабірники розташовані в похилій частині даху зимового саду для виведення нагрітого повітря зсередини, а пристрої дляВіщує таке сновидіння? якщо воно було у дівчини незаміжньої, то це говорить про швидких різких змінах в її положенні (як негативних, так і позитивних). Заміжньої дамі сон віщує якесь швидке щаслива подія. Якщо жінка в цей момент носить дитину під серцем, то годування грудьми віщує легкі пологи без проблем і в строк. Прикладений до грудей чужа дитина символізує швидку появу в житті людини здатного на зраду. А годування в людному місці може бути знаком того, що в реальності людини можуть обмовити. Рідко, але буває так, що чоловікам сниться, як вони прикладаються для годування до жіночих грудей. І це говорить про те, що в реальності цей чоловік може відчувати деяку нерішучість і невизначеність, символом якої є смоктання грудей.

Для людини будь – якої статі бачити процес годування грудьми (коли стороння жінка годує свою дитину) — це символ того, що життя тече в правильному руслі і не потрібно змінювати свої життєві принципи. Задумане, швидше за все, збудеться найкращим чином, так як груди є символом спокою і благополуччя.

У будь-якому випадку значення того, до чого сниться вигодовування грудьми, розгадати нескладно. Досить правильно і ретельно проаналізувати своє життя в реальності. Ну а сон – це всього лише підказка, поштовх до того, щоб задуматися над тим, що відбувається. І тому не варто приймати сни близько до серця.

Xn—m1ah5a.net

Годувати дитину грудьми

Сонник годувати дитину грудьми наснилося, до чого сниться уві сні годувати дитину грудьми? для вибору тлумачення сну введіть ключове слово з вашого сновидіння в пошукову форму або натисніть на початкову букву характеризує сон образу (якщо ви хочете отримати онлайн тлумачення снів на букву безкоштовно за алфавітом).

Зараз ви можете дізнатися, що означає бачити уві сні годувати дитину грудьми, прочитавши нижче безкоштовно тлумачення снів з кращих онлайн сонників будинку сонця!

Сонник-годувати грудьми (для жінок)

Щасливий шлюб і здорові діти.

Уявіть, що ви годуєте не одного, а двох немовлят одночасно — неодмінно дівчаток (див. Немовля).

Сонник-годувати грудьми

Щастя; для незаміжніх — неміцне веселощі

Сонник — груди

Якщо вам сниться чоловік з оголеними грудьми – це говорить про те, що вам необхідний інший сексуальний партнер. Якщо груди волохаті-наяву вам доведеться доводити свою непричетність у справі, до якого маєте непряме торкання; голі груди говорить про ваше небайдуже ставлення до одного з товаришів по службі, ви повинні ретельно оберігати свою репутацію і не давати приводу запідозрити вас в цьому.

Бачити уві сні груди з зяючою раною віщує, що вам загрожує якась біда. Бачити свої груди-наяву вас чекає розчарування в любові через безліч суперниць. Якщо груди біла і повна — незабаром вас відвідають удача і щастя. Тверді жіночі груди — до нестачі, всохлі і зморшкуваті – знак подружньої вірності.

Бачити уві сні жінку, у якої одна з грудей відрізана – до зради; зовсім без грудей – до сварок з чоловіком.

Оголювати уві сні перед чоловіком свої груди віщує поступку наполегливим залицянням. Якщо уві сні чоловік пестить ваш груди-наяву зробите аморальний вчинок.

Сонник-годувати

Годувати когось уві сні означає, що незабаром ви отримаєте радісну звістку. Якщо ви годуєте хвору людину-значить, наяву хтось із родичів або друзів потребуватиме грошей і звернутися за допомогою до вас. Якщо уві сні ви немічні настільки, що вас годують з ложечки, – це передвістя серйозних негараздів, впоратися з якими вам допоможуть люблячі вас люди.

Годувати своїм молоком немовляти-на щастя, для незаміжніх-недовговічне веселощі.

Бачити уві сні чоловіка, смокче молоко з жіночих грудей, – вас засудять за аморальність.

Бачити уві сні годує мати означає, що ви перебуваєте в сприятливих умовах для реалізації своїх потенційних можливостей. Якщо уві сні у вас пропало молоко і ви наймаєте для своєї дитини годувальницю – це може наяву обернутися приниженням, розчаруванням або образою.

Бути уві сні годувальницею для чужої дитини – вам відплатять невдячністю за добру справу. Годувати дитину поживними молочними сумішами-будете запрошені на чужі хрестини.

Якщо уві сні ви годуєте якихось диких тварин-в реальному житті будете розчаровані результатами своєї праці.

Годувати домашню худобу бураками означає, що ділові операції пройдуть вдало. Годувати свиней жолудями-наяву задумаєте і виконаєте поганий намір.

Годувати уві сні гусей на забій – вас чекає солідний прибуток. Годувати з руки яструба-чекайте запрошення на великі веселощі. Годувати солов’я на волі-доведеться не відкладаючи виконати всі боргові зобов’язання; якщо уві сні годуєте солов’я, що знаходиться в клітці, – станете чиєюсь утриманкою або навпаки: самі візьмете когось на утримання.

Годувати уві сні мавпу означає, що з вами недобре обійдеться грубий, безпардонний і неотесаний мужлан.

Годувати собак-остерігайтеся злих і заздрісних людей.

Годувати кішок-мило проведете години в суспільстві коханої людини.

Годувати іншу домашню живність-до достатку, благополуччя і достатку.

Сонник-груди

Оголені жіночі груди бачити — на щастя і взаємної любові.

Бюстгальтер на жінці-до занепокоєння, красиві груди у дівчини — до виконання бажань.

Оголені груди чоловіка — для жінки на щастя.

Чужу жіночу оголені груди — дізнатися свої недоліки.

Великі груди мати — до честі, малі — до ненависті.

Пружні або з молоком грудей — до радості і багатства.

Тверді грудей — до злиднів.

Відвислі грудей — до неприємностей.

Відрізані грудей — до зради.

Мати в грудях молоко — для чоловіка до багатства.

Жіночі груди мати — до міцного здоров’я і радості.

Зарослу густим волоссям груди бачити — до честі.

Чужі груди побачити — до прибутку.

Сонник-грудьми годувати немовля

Здоров’я (вагітність).

Сонник-груди

Жінці бачити свої груди міцною і налитої: ознака здоров’я. Такий сон часто віщує щастя в любові.

Обвислі груди: свідчать про згасання якогось глибокого почуття.

Якщо жінка уві сні бачить тугу, міцну груди в іншої: це зазвичай означає суперництво і уколи ревнощів.

Чоловікові подібні образи бачити уві сні мати, що годує грудьми немовляти: нерідко віщує несподівану підтримку.

Якщо під час сну ви відчуваєте, як ваші груди розправляється, і якщо це приносить вам задоволення: таке сновидіння є ознакою припливу сил. Найближчим часом справи будуть виходити у вас легко і без зайвих зусиль.

Приємне відчуття в грудях: передвістя радісної зустрічі або події.

Бути самому пораненим в груди або бачити пораненого в груди з боку: означає, що внутрішньо ви передчуваєте випробування, яке може боляче вдарити по вашим почуттям.

Бачити свої груди пониклі або запалі: знак насувається депресії. Після такого сну спробуйте внести в своє життя свіжий струмінь або просто влаштуйте собі хороший відпочинок.

Сонник-груди

Жіночі груди — на щастя, придбання чого-небудь.

Взагалі ж груди, як частина тіла, символізує майбутнє.

Як вона виглядає — таке і майбутнє (привабливою, здоровою і т.п.).

Побачений уві сні немовля пророкує нову справу. Воно зажадає емоційних і фізичних витрат: доведеться докласти багато зусиль, пройти через несподіванки і різного роду сюрпризи. Залежно від обставин сну, до цього опису можна додати кілька подробиць. Наприклад, деяким сниться годування малюка грудним молоком, і вони часто шукають причину, до чого сниться годування дитини грудьми.

трактування в сонниках

В сонниках іноді значення видінь розходиться. Так, сонник міллера передбачає після такого сну щасливу любов і хвилю успіху на роботі.

Якщо сниться годування немовляти, в основному це означає:

  1. поправку справ. Якщо зараз щось йде не так, то скоро все налагодиться.
  2. благополуччя фінансове, кар’єрне, сімейне.
  3. здивування. Ви отримаєте несподівану новину або інформацію, яка стане сюрпризом.
  4. трудовитрати. Доведеться вкласти багато часу і сил в якусь справу.
  5. зміна ставлення до життя. Назріла необхідність переглянути свої принципи і переконання.

Сновидіння може бути віщим, тоді його розуміють буквально – сплячому належить доглядати за немовлям. Грудне молоко уві сні для жінки-це обіцянка швидкого шлюбу і поповнення в родині.

Якщо уві сні була годує мати, то знайте, що настав вдалий час для здійснення планів, навіть давніх і призабутих.

Чоловікові, якому приснилося, що у нього з’явилося грудне молоко, належить взяти на себе турботу про дітей. А доросла людина, яка годувалася грудьми, втілює аморальність.

Важлива деталь: якщо п’є молоко немовлям був сам сновидець, то йому доведеться відновлювати свою репутацію і заново заслужити повагу оточуючих після невдачі.

годувати чужу дитину грудьми

Бачення, в якому довелося годувати грудьми чужу дитину уві сні, може мати кілька трактувань. Згадайте подробиці сну: як поводилося немовля?

Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток. Особливості вентиляції зимового саду

  • плакав – боятися проблем, не знати, як їх вирішити;
  • повзав, елозіл – до дрібних негараздів, які зажадають швидкої реакції, не залишайте їх на потім;
  • спав – потрібно бути сміливіше, рішучіше, займати активну життєву позицію;
  • був в небезпеці – проблеми з самооцінкою;
  • радів, сміявся – бути здоровим, успішним;
  • загорнутий в пелюшки – захворіти;
  • хворів – до краху планів;
  • лежав голим – тривожитися;
  • лепетав, намагався говорити-уникайте порожньої балаканини, ваш співрозмовник не розбирається в тому, про що міркує.

Обладнання для рекуперації, тобто повернення теплової енергії, що міститься у видаляється повітрі.

Таким чином, ми бачимо, що створення здорового і комфортного мікроклімату в приміщенні зимового саду вимагає комплексного підходу. Системи опалення, вентиляції, поливу, затінення і освітлення повинні розглядатися як єдине ціле, всі складові частини якого працюють узгоджено, доповнюючи один одного.

Зимовий сад являє собою складну інженерну споруду, утворену легкими прозорими конструкціями, прибудоване до будівлі, розміщене на верхньому поверсі або окремо стоїть. Досить часто зимові сади використовуються в якості теплиці для вирощування рослин в спеціальному кліматі, а також можуть служити приміщенням для басейну, тренажерного залу, відпочинку та ін

Планувати будівництво зимового саду бажано на етапі проектування будинку. Це дозволяє розробити єдиний архітектурний проект і вирішити в комплексі проблеми життєзабезпечення, а саме:

· вибрати тип скління: глухе або з кватирками і отворами;

· продумати систему кріплень і сходів для обслуговування споруди;

· оцінити необхідність і визначитися з принципом водовідведення;

· продумати системи водопостачання, опалення, вентиляції та кондиціонування;

· розібратися з затіненням: тоновані скла або жалюзі.

Так як лише близько 30% зимових садів проектуються одночасно з будинком, а 70% прилаштовуються до вже готового житла, на сьогодні найпоширенішим типом зимового саду є скляна прибудова до будинку, пов’язана дверима з житловими приміщеннями. Хоча найбільш вдалі і красиві зимові сади, закладені архітектором ще на стадії проектування, коли можна врахувати всі естетичні та технічні питання.

Перше і основне завдання зимового саду – розширення житлового простору. Найчастіше він служить продовженням вітальні або їдальні. В цьому випадку повинна бути забезпечена його зручна функціональна зв’язок з відповідними приміщеннями будинку (наприклад, з кухнею).

Прилаштовується зимовий сад повинен займати не менше 12 кв. Метрів, а ще краще – від 15 кв.метрів. Це обумовлено високою вартістю одного квадратного метра площі, і складністю гармонійно поєднувати в інтер’єрі» зеленої » житлової кімнати рослини, меблі і вільний простір.

Висота приміщення в його середній частині повинна бути, як мінімум, три метри, ідеальний же з точки зору краси інтер’єру зимовий сад може займати два поверхи.

Ефективність зимового саду залежить не тільки від його величини і розташування, але і від нахилу покрівлі. Ідеальний зимовий сад повинен мати нахил покрівлі 30-40 градусів, так як в цьому випадку він найкраще поглинає сонячну енергію. Чим крутіше покрівля, тим краще дощ змиває бруд і скочується сніг.

Слід уважно поставитися до планування приміщення зимового саду, виділяючи основні функціональні зони:

– зону відпочинку;

– власне сад;

– місце спілкування.

Найбільш вдалі композиції, коли зелений простір вливається в простір будинку. В такому випадку місце відпочинку краще обладнати в примикає до саду кімнаті.

Етапи проектування зимового саду:

– планування композиції;

– вибір системи життєзабезпечення (опалення, вентиляція, освітлення, зрошення);

– вибір грунтових сумішей;

– продумування догляду за рослинами.

Спрощують догляд за зимовим садом сучасні пристосування-систему освітлення, автоматичні системи підтримки температурно-вологісного режиму, вентиляцію-проектують одночасно з вибором рослин і створенням схеми їх розташування в просторі зимового саду.

Для того щоб і через роки в зимовому саду було як і раніше затишно і безпечно, конструкція повинна відповідати всім вимогам по стійкості. Зимовий сад-це система, продумана до дрібниць. Одні фірми проводять розрахунок міцності кожного елемента майбутньої споруди (відповідно до снип 2.01.07–85 «навантаження і впливу»), інші працюють з уже готовими системами, міцність яких давно розрахована і перевірена часом. Але в будь-якому випадку конструктори спираються на одні і ті ж статичні принципи, деякі важливі моменти яких потрібно відзначити.

На опорні елементи конструкції діють три види навантажень: снігова, вітрова і власна вага. Здатність витримувати їх у матеріалів, з яких виготовляються профілі зимових садів, неоднакова. На сучасному ринку представлені профілі з алюмінію, пластику (пвх) і твердих порід дерева. Багато систем є комбінованими, наприклад пластико-алюмінієві, алюмінієво-дерев’яні або алюмінієво-сталеві.

Системи, цілком виконані з дерева-велика рідкість. Справа в тому, що деревина занадто чутлива до атмосферних впливів, а крім того, зимовий сад з цього матеріалу – спорудження штучне і дуже дороге. В принципі розмір зимового саду мало впливає на вибір матеріалу для профілів. Однак в залежності від розміру конструкції перетин стійок буде різним: скажімо, алюмінієвих – тонше, пластикових – товщі. Та й самих профілів з пвх великому зимовому саду знадобиться більше, ніж стійок з алюмінію. А при певних розмірах зимового саду обов’язково потрібно каркас, що підтримує дах. Треба пам’ятати, що навіть та частина споруди, яка начебто не обдувається вітром, все одно піддається навантаженню: вітер рухається не безпосередньо, а з завихренням, в результаті створюється недолік повітряного тиску, який компенсується тиском всередині будівлі. Звідси і вплив на конструкцію в напрямку від приміщення до вулиці.

Після визначення всіх навантажень, що діють на конкретну стійку або ригель, вони підсумовуються. Далі розраховується, наскільки цей несучий елемент прогнеться. Важливий момент-розширення і стиснення конструкції під впливом температур. Можливі також механічні навантаження на неї при усадці будівлі, адже зимовий сад – найчастіше прибудова, яка легше основної будови і, як правило, має власний фундамент. Тому в більшості систем зимових садів все стики герметичні, але в той же час гнучкі, допускають люфти. Підвищена увага приділяється місцям кріплення прибудови до основи і до стіни будинку. Склопакетам доводиться приймати на себе ті ж навантаження. Але до склопакетів, які утворюють дах зимового саду, вимоги особливі – від їх міцності залежить ще й безпека мешканців споруди. Тому в таких склопакетах верхнє скло, як правило, виконується загартованим, а нижнє обов’язково має бути ламінованим або триплексованим.
Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток. Особливості вентиляції зимового саду

Загартоване скло проходить обробку високою температурою з різким охолодженням, завдяки чому стає міцніше звичайного в 4-5 разів. Ламіноване-це скло, покрите спеціальною плівкою, а триплексоване-це кілька стекол, з’єднаних плівкою разом. Такі скла б’ються, але осколки не розлітаються по приміщенню, а залишаються приклеєними до плівки. Якщо ж планується виконати дах з панелей полікарбонату, то, крім іншого, необхідно передбачити значне розширення цього матеріалу під впливом температур. Очевидно, що конструкція зимового саду повинна бути не тільки статично міцною, але і оптимальною за розмірами, красивою і по можливості економічною.

Мікроклімат зимового саду та обладнання

Вентиляція

Для гарного самопочуття людей і рослин, що знаходяться в зимовому саду, важливий показник відносної вологості. Більшості «живих істот» комфортно, коли він становить 40-60 % (тільки тропічним рослинам потрібно 80-90 %). Рівень вологості безпосередньо пов’язаний з температурою: навіть незначні її зміни призводять в рух і зіштовхують між собою повітряні маси.

А коли відбувається зіткнення теплого вологого повітря з холодними поверхнями, випадає конденсат, скла і профілі запотівають. Тому вже в самій конструкції зимового саду передбачені заходи, що запобігають утворенню конденсату. Наприклад, в алюмінієвих профілях існують терморозриви, виготовлені з морозостійких поліуретанових, поліамідних або epdm-вставок. Вони поділяють профіль на дві частини, так що холодна його частина, що знаходиться на вулиці, відокремлена від теплої внутрішньої. Але навіть при хорошій теплоізоляції стійок і нормальному опаленні повністю уникнути випадання конденсату навряд чи можливо, якщо не продумати систему вентиляції. Саме вона сприяє зменшенню вологості повітря і забезпечує ще одна умова сприятливого мікроклімату в зимовому саду – приплив свіжого повітря.

Вентиляція буває природною і примусовою. Природна діє строго відповідно до законів фізики. Як відомо, повітря, нагріваючись, завжди прагне вгору, під стелю. Тому в нижній частині стін зимового саду передбачають відкриваються стулки, через які вПриміщення надходить холодне свіже повітря. У покрівельної частини, як можна ближче до коника, встановлюють спеціальні люки, що випускають надлишковий тепле повітря. Різниця в висоті-обов’язкова умова циркуляції повітряних мас.

Ще один варіант природної вентиляції-зовнішнє повітря надходить в приміщення через решітки або кватирки, розташовані на рівні підлоги, а виходить зі стулок у верхній частині прозорих стін. Отвори повинні розташовуватися рівномірно по всьому об’єму і по діагоналі один до одного, тільки тоді потік повітря «облетить» весь зимовий сад. В іншому випадку конвекція буде відбуватися нерівномірно — в тому чи іншому кутку. Подібна система підходить для засклених приміщень, ширина яких понад 6 м або які мають маленький дах. Але якщо дах велика і висока, без люків на ній не обійтися. Вентиляційні решітки, які монтуються в парапет, дозволяють провітрювати зимовий сад, не відкриваючи вікно. На заході вони поширені багато в чому з міркувань безпеки: вночі крізь невелику решітку людина не зможе проникнути всередину, а свіже повітря – запросто. У нас же котеджі найчастіше знаходяться в охоронюваних зонах, тому решітки, які до того ж доведеться на зиму закривати, – варіант не настільки вдалий, як стулки.

Кількість, габарити, розташування вентиляційних отворів залежать від багатьох факторів, серед яких конфігурація, обсяг зимового саду, його орієнтація по сторонах світу і навіть роза вітрів. Зазвичай площа стулок і люків становить 5-10 % від загальної площі скління. Але чим більше ви встановите відкриваються елементів (особливих рам, петель, замків або ручок), тим вище буде вартість споруди.
Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток. Особливості вентиляції зимового саду

Природна вентиляція може бути автоматичною. Нерідко вона включається в загальну систему підтримки мікроклімату, діючи з освітленням і опаленням. У зимовому саду великої площі варто встановити примусову вентиляцію. Це можуть бути припливно-витяжні системи, які забирають повітря з вулиці, або кондиціонери, що працюють з повітрям, вже наявним в приміщенні. Дуже красиво виглядають в зимовому саду фени — лопатеві вентилятори, які кріпляться під стелею. Плюс механічних пристроїв в тому, що вони дозволяють плавно регулювати інтенсивність повітрообміну і завжди рівномірно «перемішують» повітря, мінус – споживання енергії і не робота в разі відключення електрики. Так, дивно влітку дихати кондиціонерним повітрям, а не свіжим повітрям з вулиці. Тому фахівці рекомендують завжди поєднувати примусову вентиляцію з природною.

Ще простіші системи – це системи кватирок. При нагріванні тепле повітря починає підніматися вгору. Тому кватирки, розташовані у коника, більш ефективні. Не слід захоплюватися великою кількістю кватирок. Це підвищує витрати на створення теплиці і збільшує навантаження на каркас. Для повноцінної вентиляції загальна площа приконькових кватирок повинна становити 1/6 площі підлоги. Повітрообмін і подальше охолодження відбуваються швидше, якщо є бічні кватирки. Їх розташовують трохи вище поверхні грунту або на рівні стелажів і по можливості з обох сторін. Всі кватирки повинні бути відрегульовані і легко відкриватися і закриватися, особливо це важливо для приконькових кватирок.

Максимальна вентиляція відбувається, якщо при повному відкриванні кватирки продовжують лінію протилежного боку даху, тобто розташовуються паралельно коника. Однак на практиці оптимальна установка кватирок утруднена, і вони, як правило, відкриті під більш гострим кутом. Повністю відкриті кватирки ефективно вловлюють потік холодного повітря і направляють його вниз до підлоги. Коли потік нагрівається, він піднімається вгору і виходить назовні через кватирки, розташовані з підвітряного боку. Таким чином, в сонячні дні в теплиці відбувається швидкий повітрообмін. Але слід побоюватися протягів, особливо при вирощуванні тропічних рослин.

Способи відкривання кватирок

Способи відкривання кватирок вручну хоча і надійні, але, на жаль, повністю залежать від людини. Його забудькуватість може погубити цінні рослини. Тому були розроблені автоматичні пристрої для відкривання і закривання кватирок. Контроль здійснює перемикач, з’єднаний з термодатчиком.

Для невеликих приміщень можна самим зробити пристрій для автоматичного відкриття і закриття кватирок. Можна виготовити гідроциліндр, який працює на звичайному машинному маслі, навіть забрудненому. Працює точно і ефективно.

У більш складних пристроях контроль за роботою здійснюється з урахуванням ряду погодних факторів. Датчики вітру приводять в рух мотори, що закривають кватирки, щоб уникнути протягів. При погоді кватирки закривають датчики дощу. Температурні датчики реагують на підвищення хмарності і подальше зниження температури. Існують також системи контролю, засновані на зміні інтенсивності сонячного освітлення.

Опалення

Зимовий сад можна опалювати різними способами:

· радіаторами, підключеними до центрального опалення;

· автономними електричними опалювальними приладами;

· за допомогою повітря, нагрітого кондиціонером;

· «теплою підлогою » — як електричним, так і з рідким теплоносієм.

Часто використовуються комбінації цих систем (не слід забувати і про інфрачервоне випромінювання, що нагріває повітря). В принципі можна розрахувати кількість радіаторів, необхідних для спорудження. Для цього треба врахувати загальну площу приміщення, площу «прозорих» поверхонь і теплотехнічні характеристики огороджувальних конструкцій (профілів і світлопропускаючих елементів). Однак на температуру всередині зимового саду впливають і інші фактори, наприклад, величина теплового випромінювання або місце розташування споруди.

Слід також звернути увагу на те, щоб ви самі не порушили рух повітря, знизивши при цьому ефективність, загородивши радіатор спинкою дивана, встановивши над ним підвіконня і т.д. Крім того, у більшості сучасних радіаторів регулюється потужність. Тому в багатьох випадках розрахунок опалення можна спростити: розрахувати кількість радіаторів, потрібне для закритого приміщення такої ж площі, і встановити їх в два рази більше. Рекомендується розташовувати радіатори по периметру зимового саду. Тоді приміщення буде обігріватися рівномірно, не з’являться «застійні зони». Більш того, тепле повітря знижує утворення конденсату на холодних поверхнях скла або профілю, але тільки в тому випадку, якщо повітря рухається. Тому без вентиляції в заскленому споруді обійтися неможливо.

Скління

В якості світлопрозорого матеріалу для фасадів і покрівлі зимового саду найчастіше застосовують склопакети. Від кількості камер залежить клімат в приміщенні: за однокамерними стінами холодніше, за двокамерними – тепліше. Але звичайний склопакет, незалежно від кількості камер, не здатний в належній мірі зберегти додаткове джерело тепла взимку – сонячну енергію. Влітку він також не зможе перешкодити вільному проникненню теплових променів всередину саду. Причина цього-фізичні властивості скла.

Частина надходить сонячної енергії скло пропускає, частина відображає і поглинає. Звичайне скло поглинає довгохвильове інфрачервоне випромінювання і короткохвильові ультрафіолетові промені, при цьому майже без зміни пропускаючи видиме світло і короткохвильове теплове випромінювання. Промені, потрапляючи всередину, нагрівають стіни, підлогу, предмети інтер’єру, які в свою чергу самі починають «опалювати» приміщення. Але якщо в склопакеті встановлені звичайні скла, то він, легко пропускаючи корисне випромінювання, так само легко випускає його назовні.

Для поліпшення теплоізоляції зимового саду використовують енергозберігаючі скла. На одну з поверхонь такого скла наноситься низькоемісійне покриття з найдрібніших частинок металів, які неможливо побачити неозброєним оком. Взимку таке покриття відображає «теплі» промені назад в приміщення, майже не впливаючи при цьому на оптичні властивості скла. Існують два основних типи стекол з напиленням: к-скло і е-скло (іноді зване і-склом). Останнє краще зберігає тепло, проте його покриття «м’яке», тому таке скло більш трудомістке у виробництві.
Системи вентиляції зимових садів від компанії  есток. Особливості вентиляції зимового саду

У складі склопакета покриття, як правило, знаходиться на тій стороні скла, яка звернена всередину. Іноді власники будинків, бажаючи поліпшити клімат в заскленій прибудові, влаштовують стіни з двокамерних склопакетів, де відразу два скла мають низькоемісійне покриття. Це дороге рішення підвищує теплотехнічну ефективність стін, хоча основна частина випромінювання відбивається вже першим склом. У літню пору засклена поверхня, навпаки, є основним джерелом надлишкової сонячної радіації. Але к-і е-скла і влітку ефективні: вони відображають промені,